ליגת האלופות :: רודריגו, ויניסיוס ומודריץ' מנצחים את ברוז' (3-1)

ויש לנו הרכב: הנה ה-11 של ריאל מדריד נגד ברוז’ - לוקה יוביץ’ זוכה לצ’אנס בהרכב הפותח, לראשונה בקריירה בליגת האלופות ובכנפיים צמד הברזילאים המהירים, רודריגו ו-ויניסיוס. גם איסקו בהרכב ולוקה מודריץ’ ומפתיע שקאסמירו שוב לא נח (אבל פדה ואלוורדה כן). פרלאן מנדי מועדף בצד שמאל על נאצ’ו.

חשוב לנצח גם היום, סתם כי זה צ’מפיונס. כמובן שהמטרה הראשונה היא לסיים ללא פציעות. יוביץ’ צריך את הגולים, האמת שגם הברזילאים שלנו. עשוי להיות משחק לא רע היום, נטול לחץ, אולי כמו ‘ההרכב השני’ בעונת הדאבל האדירה.

ריאל מדריד הייתה פייבוריטית, אחושרמוטה פייבוריטית ב-2016/17. נגד כל יריבה ובכל משחק. אנחנו היחידים שהצלחנו להדיח את אתלטיקו של צ’ולו סימאונה בנוק אאוט עד שרונאלדו עשה זאת בקבוצה אחרת, והיינו טובים יותר גם מבאיירן מינכן כי הסגל מעונת הטרבל כבר מיצה את עצמו ורובן וריברי נפלו לפציעות. ב-2017/18 ידענו שדברים ישתנו מרגע ההגרלה - דצמבר ועד לפברואר ושיש סיכוי שפאריס לא תצליח על אף כל הכוכבים. נגד יובה, באיירן וגם בגמר לטעמי היינו פייבוריטים. לא מסכים עם הניתוח. ובעונת הבכורה של זיזו קיבלנו הגרלה נוחה. באיירן מינכן היא הקבוצה היחידה שהרגשתי נגדה אנדרדוג, אולי, להוציא את בארסה ב-2010/11.

ההסבר היחיד לחוסר מנוחה של קסאמירו היא האופציה שהוא לא ישחק מול ולנסיה בגלל ה4 צהובים שמסכנים אותו למשחק מול ברצלונה, אז וואלורדה ינוח היום במקום.
עדיין, עצם העובדה שאין לקסאמירו מחליף אמיתי בעייתית מאוד.

יש סיכוי שאיסקו מדגדג במשחק הזה את שיא איבודי הכדור בהיסטוריה של ליגת האלופות?

בדיוק בזמן לחג החנוכה, הסביבון חזר.

הנה, ויניסיוס נותן מספרים.

משחק בינוני מאוד שחותם שלב בתים בינוני מאוד ותודה לגלאטסריי שהתמקמה בדרג ג’, תודה שזו לא הייתה אינטר…

כמה נקודות שלי:

• הדרך בה נהג זידאן עם וינסיוס כנראה עשתה את העבודה, הוא נראה הרבה יותר חד, שפת הגוף משדרת הרבה מאוד ביטחון והוא מנסה לשחק הרבה פחות מסובך (הוא לא ביצע אף דריבל אתמול והפעם זו נקודה לחיוב), הוא גם יודע לתת מסירות יפות מאוד שצריך והסיומת לשם שינוי הייתה נהדרת.
  • רודריגו נראה לפעמים מאוד מנותק מהמשחק, אבל היעילות שלו פשוט נהדרת, כל כדור שהוא בועט למסגרת זה גול, השער שהוא הבקיע אתמול היה לא פשוט נהדר, לא הרבה שחקנים יכולים להכניס את הכדור ככה בנגיעה מהאוויר לפינת השער.
  • איסקו בתצוגה פשוט נוראית, הזכיר לי למה אני ורבים כבר מאסנו בו. הוא ניסה לבצע אתמול לא פחות מ-10 דריבלים, ב-6 מהם נכשל, בנוסף לעוד 4 איבודי כדור שהופכים את מספר איבודי הכדור שלו במשחק ל-10. יותר מדי פעמים בהם היה יכול למסור מסירה קדימה שתפתח את המשחק ובמקום הוא מ חליט להסתובב במקום…
  • מילטאו במחצית ראשונה מעולה, הוא חזק מאוד, מהיר, יש לו משחק רגל טוב ומיקום נהדר. הטעות הגסה בשער השוויון של ברוז’ הוציאה אותו מאיזון והוא נחלש במחצית השניה אז וראן לקח אחריות והיה מצוין. בכל מקרה, המון פוטנציאל לבלם שלנו.
  • ליוביץ’ יש נגיעות מאוד יפות בכדור, אבל הוא נראה מאוד חסר ביטחון, לפעמים אדיש מדי. מקווה שיהיו לו עוד הזדמנויות בעתיד.
  • אה… מודריץ’ היה אש.

לרודריגו היה גם איזה דריבל וחצי לא רע. בכלל יש לו יכולת גבוהה מאוד להקדים את השומר שלו במאית שנייה לפני שהוא עובר אותו. וסה"כ הנגיעות שלו בכדור היו טובות ומדויקות.
וזה רק מחזק את הבעיה העיקרית שלו - דומיננטיות.

הבחור יודע לבעוט, יודע למסור, מכדרר מעולה, מהיר ולמרות הכל נראה כאילו הוא מעדיף להימנע מקבלת הכדור.
זידאן חייב לעבוד איתו על הבעיה המנטלית הזאת.

מיליטאו נראה מצוין בכל הזדמנות שקיבל עד עכשיו. בגדול מזכיר את וראן אבל יש לו תכונות ש״לקוחות״ מראמוס- טכניקה ואגרסיביות, ולצערנו גם הבישול ליריבה.
הוא בינתיים נראה כמו הבינגו של הקיץ.

מודריץ׳ קצת המציא את עצמו מחדש ושיחק כעושה משחק מאחורה שמריץ את השחקנים שמעליו, כמעין פליימקר מקשר בניגוד לאיך שהוא מנהל את המשחק במקום גבוה יותר בדרך כלל. אני חושב שהתפקיד הזה יותר הולם אותו במצב הפיזי שלו, הוא היה נפלא אתמול והוא יכול להרוג כל קבוצה שמשחקת גבוה עם הכדורי עומק האלה.

בהחלט משחק הגנתי לא רע.

אני חושב שמגיע לוראן לקבל קצת מחמאות אחרי פתיחת עונה נוראית, מקווה שהוא ישמור על יציבות סוף סוף.

מיליטאו בהחלט נראה מצויין, לוקח אחריות מאוד אגרסיבי ומחוייב, המיקום שלו פשוט עושה את ההבדל.
הייתה סגירה אחת מדהימה במחצית השניה שדניס קיבל את הכדור ופשוט כמו מטאטא ניקה את זה בלי יותר מדי מאמץ, אלה דברים שראינו מפפה בימיו הגדולים, אישית אני חושב שהוא מאוד מזכיר אותו, רק פחות חמום מח ועם הרבה יותר טכניקה.

אני חושב שבכללי מגיעה מילה טובה להגנה במשחק הזה, ברוז’ היו לא פראיירים ולחצו.
בגדול עמדנו לא רע נגד הלחץ והמשחק ההתקפי שלהם.