גביע המלך: מנצחים את סלמנקה עם צמד של בראהים (3-1). נקסט

גביע המלך הוא התואר היחיד שחסר לזינדין זידאן. הוא הפסיד בשני גמרים כשחקן ריאל מדריד(2002 מול לה קורוניה ו-2004 מול סראגוסה), וכמאמן נכנע לסלטה ויגו בעונת הבכורה על הקווים וכעבור שנה הודח דווקא נגד לגאנס במשחק בית, נקודת משבר עבורו, כשהודה ששקל להתפטר. הערב (22:00, אין שידור), ריאל מדריד מתחילה את דרכה בשלב 1/16 נגד סלמנקה “החדשה” בתקווה להחזיר את התואר בו לא זכתה מאז הספרינט של גארת’ בייל נגד ברצלונה איי שם ב-2014 במאסטייה.

זידאן נשאל לגבי ההרכב ולא הסכים לגלות דבר אבל זרק את הקלישאות הרגילות: “הגביע הוא מפעל חשוב מאוד, אנחנו בריכוז שיא. אנחנו מוכנים למשחק, נפשית ופיזית. אנחנו יודעים מה צפוי לקרות. אולי עבור רבים מדובר במתכונת שנשכחה לפני 10 או 15 שנה אבל זה בסדר גמור”. המאמן התייחס כמובן לעובדה שמדובר במשחק בודד, ואין מקום לטעויות.

image

בעונת הדאבל לדוגמא, המשחקים האלה עם ההרכב השני היו הכי מהנים לצפייה, יש היאמרו. שני השחקנים שנמצאים במוקד הם כמובן גארת’ בייל וחאמס רודריגס. מי היה יכול להאמין בעבר שהשניים האלה יהפכו לשחקנים של גביע. “180 מיליון יורו על הספסל”, נכתב בתקשורת. במארקה נכתב “בייל בעין הסערה”. הוא לא כבש כבר כמעט חמישה חודשים. חאמס, מצידו, לא פתח בהרכב מאז המפלה נגד מאיורקה (לאחריו ריאל רצה ל-17 משחקים ללא הפסד) ושיחק רק דקות בודדות מול ולנסיה.

השניים יובילו את “פניה של ריאל מדריד B”. אלפונסו אראולה צפוי לפתוח בשער, לוקה יוביץ’ ייחפש לתת גול כאילו אין מחר, ומדובר כמובן ב"חלון הראווה של ויניסיוס" שנראה טוב מאוד במשחק הליגה האחרון. גם נאצ’ו יהיה מוכן ומזומן והשמות המפתיעים בהרכב הם דני קרבחאל ומרסלו שיהיו חייבים להימנע מהפציעות.

אוניסטס סלמנקה, קבוצה שהוקמה מחדש ב-2013 על חורבות הקבוצה הקודמת, סיימה אשתקד במקום התשיעי בליגה השלישית. כולם וודאי ראיתם את ההתרגשות המטורפת של השחקנים לאחר שנודע להם כי ריאל מדריד היא היריבה הבאה. גם העונה הקבוצה במרכז הטבלה, מדורגת במקום התשיעי עם 8 ניצחונות אל מול 10 הפסדים. דוד גראנדה, חלוץ בן 28, הוא מלך שעריה עם תשעה שערים בליגה.
המאמן חאבייר לואסס אמר במסיבת העיתונאים כי הוא בהחלט חותם על פנדלים והוסיף: “כל ה-11 שישחקו יילחמו עד המוות, וכך גם שחקני הסגל והאוהדים”. כמו כן הוסיף התבטאות מצחיקה: “אני מעריך מאוד את זידאן. שנינו מתקלחים ושנינו לא יכולים לסרק את השיער שלנו. שנינו מאמנים”

ריאל מדריד לא התארחה בעיר הזו 21 שנה, אז בעונת 1998/99 סיימה בתיקו 1:1 נגד הקבוצה המקומית. ראול העלה את ריאל ליתרון (48), סרחיו קורינו השווה כעבור שש דקות

איך אתה מעז לכתוב פסקה שלמה על סלמנקה, בלי להזכיר את רונן חרזי? אתה לא ישראלי?

ומה עם עומרי אפק, עז?!

למה אין שידור? חשבתי שצ׳רלטון מחזיקים בזכויות השידור לגביע המלך

אז זידאן לא לוקח סיכונים והולך עם הרכב חזק (ראה את המחצית הראשונה של ברצלונה?), עם קסאמירו, ואלורדה וחאמס בקישור. בייל, וינסיוס ובנזמה פותחים בהתקפה.

נקווה שהמגרש הנוראי לא יוביל לפציעות (אמ אמ בייל).
מה דעתכם, עושה בשכל? או שהייתם רוצים לראות את קסאמירו/בנזמה /ואלורדה בחוץ?

התשובה היא שהכי טוב לחכות לסוף המשחק, ואז לקטול או לדפדף נקסט בהתאם לתוצאה.

לא תחום שאני מבין בו, אבל לאור דברים שספורטאים אומרים ומהמציאות בה שחקנים נפצעים מנפילה של משקולות בחדר הכושר, לא בטוח שיש בעיה עם זה ששחקנים כשירים לגמרי ישחקו בקביעות. לא בטוח ששחקן ששיחק 4000 דקות בעונה הוא בעל סיכוי גבוה יותר להפצע משחקן ששיחק 3000 דקות. אם מישהו מכיר נתונים או יודע יותר הוא מוזמן לחלוק איתנו.

נדמה לי שצ’אבי אמר פעם שדווקא כשהוא לא משחק בקביעות כל כמה ימים הוא מרגיש שהסיכון להיפצע גדול יותר.

איזה כיף לראות משחק מ2 מטר גובה :roll_eyes:

כצפוי קשה לצפייה וקושי גדול לפתח משחק כדורגל.

אוי בייל. לא היה שווה לתת לברהים דיאז, למשל, את הדקות הללו?

היה שווה.
עריכה 1:
מסתבר שהגנה שמורכבת ממרסלו, נאצ’ו וקרבאחל (בכושרו הרע ביותר שזכור לי) זה יותר מדי.
אפילו נגד סלמאנקה.
עריכה 2:
מסקנותיי מדקה 84’ - ברהים נהדר, יוביץ’ לא חד, ויניסיוס לא מסוגל לשים את הדבר העגול הזה שנקרא כדור בתוך השער. פשוט לא מסוגל.
אני באמת נוטה להאמין שמדובר פה בתעלול שיווקי ויחצ"ני משחקן כדורגל.

יש שחקן התקפה שיודע להכניס כדור לשער!!! ברהים להרכב!11!!

עשית פה וואחד הנחה למיליטאו, הוא היה בלתי נסבל לצפייה. ושיפסיק עם ההצגות גם.

כואבות לי העיניים מזווית הצילום הזאת. לא הגזמה, ממש כאב מוחשי.

סחתיין לברהים על השערים שלו אבל לבחור יש בעיה רצינית עם שיווי המשקל. הוא מחליק נופל ומאבד את הכדור לא מעט בגלל שיווי המשקל שלו.

את שאר המשחק לא שייך לנתח. הם לא באו לשחק כדורגל והאווירה היתה שהמשחק יותר חארטה ממשחק אימון. רק איסקו הצליח להוציא ממני קצת אמוציות, אני לא מסןגל לראות יותר את הבנאדם. הוא כופה את עצמו על המשחק בצורה אגרסיבית. הוא כל הזמן רוצה את הכדור רק לרגל ושהוא ישאר ברדיוס של 5 מטר ממנו כל הזמן. זו אובססיביות. אני לא מבין איך הבנאדם עדיין נמצא בריאל מדריד.

ובנוסף אשם ברור בגול שלהם.

מסכים שהוא באמת היה רע אתמול.
א. יש לו באמת אשמה ברורה בגול.
ב. הוא באמת חייב להפסיק עם ההצגות למרות, שכבר הכרנו בלמים כאלה, פפה היה עושה הצגות לא פעם, ולא נראה לי שמיליטאו מתכוון להפסיק, בכל זאת ברזילאי.
ג.כשלושת שחקני ההגנה שלצידך משחקים ככה, במיוחד שאתה הכי צעיר וחסר ניסיון, אתה מאבד כל כיוון ויש חוסר סדר, הסיכוי שתראה יכולת טובה ויוצאת דופן מהשאר הוא קטן יחסית.
לא משחק שהוא ירצה לזכור, מאמין שלא נראה ממנו הרבה תצוגות כאלה.

מילטאו אכן היה חלש והגול לגמרי עליו, אבל גם חבריו להגנה לא באמת באו למשחק. קרבחאל נראה כמו הצל של עצמו וזה מדאיג, לדעתי מרסלו כבר לא ברמה הנדרשת להיות מגן שמאלי פותח בריאל ואמרתי את זה עוד בשנה שעברה. לא יכול לחכות שאשרף יגיע ויוכל לחזק ישירות את 2 עמדות המגן שלנו.

וינסיוס היה פעיל ושמחתי לראות את זה, כל שאר החברים להתקפה פחות. כל הכבוד לברהאים על שער יפה מאוד, סה"כ אין עוררין על הכישרון שלו, לדעתי עונת השאלה בקבוצה נורמלית השנה הייתה יכולה לפתח אותו מאוד.

ודבר אחרון- קסאמירו, לדעתי העונה שלנו תקום ותיפול על הכשירות שלו, הבן אדם בא לעבוד בכל משחק בין אם זה פריז או בין אם זה סלמנקה, אין לו מחליף השנה, שרק יהיה לי בריא…

אחלה גבר מיליטאו ואני מבסוט עליו אבל אי אפשר לרדת על שלושת השותפים שלו כשהוא לכל הפחות שיחק ברמה שלהם.

עדיין אני חושב שיש הבדל בין בלם הרכב לבלם שלישי, משהו באישיות ובמה שהשחקן משדר (ראמוס לעומת וראן נניח). לא משוכנע שמיליטאו יהיה האיש שיחליף את ראמוס אבל גם אם לא הוא אחלה רכש.

נקודה למחשבה שלא ראיתי אזכור שלה בשום מקום היא שבשני המשחקים האחרונים מיליטאו שיחק את הבלם הימני, גם במחיר של הזזת וראן שמאלה מול סביליה. אין לי איזשהי פואנטה אבל זה מעניין. חבל שלא שואלים את זידאן על דברים כאלה אלא רק על שחקן הגולף המדוכא ואמבפה.

הוא בהחלט לא נקי מאשמה, ושיחק ברמה שלהם, כתבתי שהיה במשחק רע אתמול.
בהתאם לרמת הציפיות משלושת השחקנים האחרים שמנוסים כל כך במשחקים שכאלה, הייתי מצפה מהם ליותר מאשר ממנו, בטח שאני ארד עליהם יותר, למרות שלא באמת ירדתי עליהם, רק ציינתי שאם הם משחקים ככה קשה לבוא בטענות לבלם הצעיר והפחות מנוסה מביניהם.

מאוד מזכיר לי את ההתחלה של וראן לפני הפציעה הגדולה שהייתה לו, היה מלא ביטחון, לא מפחד לעשות דברים לא צפויים ובגדול די נקי ומלוטש בפעולות ההגנתיות.

מסכים שיש הבדל בין בלם הרכב לבין בלם שלישי, אבל לא רואה הרבה הבדל בין וראן למילטאו במה שהשחקן משדר, לגבי האישיות על המגרש, מהמעט שהספקתי לחוות ממנו הוא אוהב את ההצגות פה ושם, משהו שקשה לי להכיל משחקנים בקבוצה שלי.

נראה כמו ניסוי כלים, בהחלט משהו שהייתי רוצה לקבל את הפואנטה מהמאסטרו עצמו.

כן, מיליטאו מרגיש לי כמו וראן. אנחנו נצטרך בקרוב מישהו שיחליף את ראמוס… מישהו ש"ינהיג" את וראן אם אפשר לומר דבר כזה על בלם כמעט מושלם שזכה בכל פיסת מתכת אפשרית. דה ליכט בהקשר הזה, למרות שלא התרומם יותר מידיי ביובה עד כה, הוא כן טיפוס כזה שמוביל הגנה. קשה לתאר את זה במילים אבל ראמוס נניח מהמשחק הראשון בגיל 19, כשנכנס מחליף בהפסד ביתי לסלטה ויגו, נראה כמו בוס. היירו לפניו. פויול.

ואראן היה נראה מבוהל מאוד במהלך התבוסה לאייאקס, אני אפילו לא מדבר על היכולת אלא על שפת הגוף וברור שהאמצע שלנו היה מביך. לא הוכיח שהוא בהכרח יכול להיכנס לנעליו, אבל לפעמים כמו בצבא - עד שזה לא קורה באמת - אתה לא יודע מה זה. יכול להיות שלא תהיה לו ברירה.

לגבי זידאן והתקשורת: לא שהוא היה איי פעם איזה מוריניו ומעבר לקלישאות “אנחנו נסבול” וציטוטים פה ושם הוא לא אמר הרבה, אבל השנה אני מרגיש שהוא מאוד סגור, חשדן, כועס, מרוחק. אפילו לא הסכים לאשר לעיתונאים שאראולה יפתח בין הקורות. ותרגמתי את כל מסיבות העיתונאים שלו מהיום בו מונה לתפקיד ועד אתמול. היה יכול לשחרר קצת את הרסן חוץ מהאמירה ההיא על בייל.

המשחק אתמול, לא ממש ראיתי, נכנעתי לניסיון הראשון שלי לחפש לינקים - לא יודע עד כמה זה יכול להוות מדד לגבי ברהים אבל פשוט כולם שיחקו והוא לא. לטעמי טעות לתת קרדיט לבנזמה ולא ליוביץ’ הרי יש למישהו ספק מי ישחק נגד ויאדוליד? בייל פנסיונר וחאמס כאילו חכם ויודע מה לעשות עם הכדור אבל בקצב של ליגה לוותיקים נראה לי. הלאה.