מחזור 3 :: שוב תיקו 1 בחוץ, הפעם מול לאס פלמאס

אתה יודע מה ההבדל בין אז להיום?

אז הטפתם לנו מוסר (לא רק אז). אני מכבד אותכם אז לא יחזור על זה. אתה יודע מה ? פאק דט.

מחזור שלישי בסה"כ ואתם בהיסטריה שלא ראיתי כזה דבר. ברצלונה הגרועה ביותר מזה עשור עם חרא של נשיא ואתם בטוחים שבינואר אתם בים.

והוא אתם העזתם להטיף לי ולאוהדי ברצלונה מוסר על כפיות טובה ופינוק.

אין שום אספקט טכני של המשחק שהצב טוב ממנו. יש לו פיזיות מפלצתית ואחרי שתדעך לא ישאר דבר ממנו, כנ״ל ויניסיוס.

הם לא באותה ליגה נכון אבל זה מנטלי/פיזיות. לראות שלרודריגו יש טכניקה עדיפה פי 10 זה הכי ברור שיש, בעצירת כדור, במסירה נקייה, בכדרור בהכול.

אני לא, עד מחזור 34 במקסימום אנחנו מוכרזים כאלופים.

אבל כן יש לי תלונות על איכות הכדורגל.

אני לא מסוגל כבר לראות את ויניסיוס משחק, הוא מוציא ממני עצבים שלא ידעתי שקיימים אצלי.
אני אעיד על עצמי שאני לא אובייקטיבי כי אני לא סובל אותו כבר הרבה זמן וגם כשהוא משחק טוב הוא מעצבן אותי כמו שאף שחקן לא עיצבן.
הוא מעולם לא היה ולא יהיה בlevel של אמבפה ולי מרגיש שהוא רק תוקע לו התקפות ובעיקר כרגיל עסוק בלבכות ולהיראות כמו כדורגלן ישראלי. הוא פשוט כזה לא ספורטאי באופי זה הורג אותי.

אני אקנח בתיאוריה משעשעת שאני בונה לעצמי בראש כבר מהסופרקאפ - מרגיש לי שהוא לא מחפש למסור לאמבפה בכלל וכשהוא עושה את זה הוא זורק זין ומנסה למסור עם הפאלש או משהו ברזילאי כזה מעצבן.
אני ממש ממש אבל ממש לא בפניקה ואני יודע שקיליאן עוד יתפוצץ ואנחנו גם ניקח אליפות, פשוט כואבות לי העיניים מלראות את ויניסיוס (שהוא בכלל לא האשם היחידי אתמול, אבל בלעדיו זה נגמר 3-1)

*אגב כשהוא לקח את הפנדל כמעט כיביתי את הטלוויזיה, שתבינו כמה אני לא אובייקטיבי חחח

מה שהולך פה עבר מזמן את כפיות הטובה שלכם.

די נו. מה שאמבפה עשה לברצלונה רודריגו לא יעשו בעוד אלף שנה.
כן, יש דברים שרודריגו עדיף בהם, במיוחד שליטה בכדור, אבל זה לא שהוא איזה וורלד קלאס בזה. הצעד הראשון של אמבפה נפיץ פי 100 משל רודריגו, הגיוני שהכדור לא יישאר דבוק לרגל באותה המידה. בטכניקת בעיטה אמבפה כבר הרבה יותר טוב, ואני לא תופס מיכולת המסירה או הקרוס של רודריגו- גם אם יש לו יתרון שם זה לא יתרון משמעותי. אם כבר ויניסיוס מוסר הרבה יותר טוב משניהם.

כדורגל זה לא סט יכולות בפיפ״א- רוצה לומר, שגם אם רודריגו יותר טכני באספקטים מסוימים זה לא שאם נעלה לו את הנתונים המנטלים הוא יהפוך מפלצת. מנטליות זה ספקטרום, זה אישיות, כמו שויניסיוס הפך קר רוח יותר מול השער והוא עדיין חתיכת נקניק.

אני מבין שזה מבאס שאמבפה לא מוצא את עצמו (כרגע) אבל זה שחקן שנתן 7-8 עונות כדורגל ברמה הגבוהה ביותר, אם הוא ייתן עונה עם המספרים או היכולת של רודריגו יעשו ממנו בדיחה. הם בכלל לא על אותו הספקטרום.

בסוף זה המשפט הכי חשוב, בטח בהיעדר בלינגהאם.
ההרכב לא מאוזן ויצטרך להתאזן, ובשביל זה צריך לחתוך איפה שלא נעים. זה ההבדל בין פיפא לכדורגל אמיתי.

לא דואג לגבי אמבפה, החמיץ אבל יתיישר לו.

שמע, קצת קשה לי להגן על מה שכל אוהדי ריאל עושים ואומרים באשר הם. אבל ברור שלא חסר כאן אמירות מפוזיציה.
מה שיפה זה שהפוזיציה עובדת בשני הכיוונים - כבר אז. כשהיו אל דווקא חלק מאוהדי ריאל שניסו לטעון אז שבארסה של אנריקה לא כזאת איי איי איי, על-אף הטראבל - אותם אוהדי בארסה יצאו עליהם ב-100 קמ"ש. הכל תלוי איפה מדברים ולאן הדברים מכוונים - כשמדברים פנימה אז מטבע הדברים מעלים את כל הבעיות והצרות, כשמדברים החוצה אז הנטייה הטבעית היא להגן ולגונן, גם כשלא לגמרי מוצדק.

מה שכן, בהחלט משעשעת גם אותי המאניה דיפרסיה של חלק מהחברים כאן. הפער היחיד שיותר גדול מההבדל בין היכולת של ויניסיוס בחצי גמר ליגת האלופות לבין היכולת שלו ביום גשום במאיורקה בספטמבר, זה ההבדל בין התגובות של אוהדי ריאל לוויניסיוס בכל אחד מהמקרים. פעם מכתירים אותו כגדול יותר מאמבפה, ופעם שולחים אותו להשלמת הכנסה בבני ריינה.

עם זאת, התוצאות והיכולת אכן מרגיזה, וטבעי שכאוהדים נתעצבן על זה, בעיקר לאור הציפיות האסטרונומיות. ואם בכל זאת נסיים את העונה הזאת בלי תואר האליפות, האשמה הישירה תהיה על המאמן (הבינוני והאוברייטד), ועל זה שהחליט שנכון לתת לו את המפתחות לעוד עונה אחת למרות כל מה שידוע לנו עליו כבר שנות דור. בדיוק כפי שקצרו מאיתנו קרדיטים כשהגיעו להצלחות.

הגישה שלו תעצבן אותי גם בלי קשר ליכולת שלו, לפעמים גם הגישה של כריסטיאנו עיצבנה אותי אבל זה היה שווה את היכולת שלו, הוא היה חייזר ולא היה אכפת לי מאיך יתנהג. ויניסיוס שחקן מדהים אבל הגישה שלו גם לפעמים מגבילה ותוקעת את החברים להתקפה. כשמדובר באמבפה, שחקן טוב פי 10 מויניסיוס בכל הפרמטרים זה מעצבן אותי שהוא תוקע ומפריע לו.
אין אין אני פשוט לא מסוגל כבר לראות אותו אני מצטער, לא משנה איך הוא משחק
בבקשה שמישהו יבין אותי

חי בסרט

צריך שייתחבר לאמבפה מהר. הוא כוכב שמכריע משחקים. שלא תיגמר לנו הליגה עד שזה יקרה. לא ביקשתי שייצור יש מאין וזה שאני מאוכזב לא אומר שאני חושב שיסיים כמו אדן הזאר. כבר הגיע למצבים נוחים גם מצבים של גול וגם עמדות של אחד על אחד עם שחקן הגנה ליד השער והתרשל. יצא לו ויניסיוס של פעם.

ויניסיוס ללא ספק השחקן שגרם לי להכי הרבה מאניה-דיפרסיה. בהתנהגות וגישה הוא לא יציב והעונה זה החמיר, עלה לו. הוא מתסכל והורס זה שונה מברהים שאתמול סתם היה חלש. לפרקים הוא שיחק הרבה יותר טוב מאמבפה אשתקד אגב. “הוויכוח” לגביהם לא מעניין אותי. אני כן חושב שהחיוכים באימונים והאינסטגרם זה בלוף.

אם לא ניקח אליפות השנה זה מאפיל על כישלון 2012/13 ועוד עונות ליגה גרועות ושאננות שהייתה ויהיה הפיאסקו הכי גדול מבחינתי כאוהד. הפעם אין מסי בצד השני. גם 2022/23 הייתה מחפירה וזה על הראש של קרלו.

נ.ב החבלי לידה של אמבפה שוב החזירו אותי ל"הוכחה" כמה כריסטיאנו רונאלדו היה גדול ועצום ותותח מהרגע הראשון - הגיע לקבוצה שנבנתה חצי מחדש עם 5-6 שחקני הרכב, קבוצה שלא עברה שמינית גמר בניגוד לריאל של רק מלפני כמה חודשים…שהניפה שוב גביע…כמה לחץ היה עליו כשחקן היקר בעולם. הוא לא פיקשש. אמנם הקרח נשבר עם פנדל נגד דפור אבל אז שער נגד אספניול (עלה כמחליף) ואז נגד חרס כעבור דקה בלבד! וגולאסו בדריבל במדריגל לפתוח משחק חוץ קשה פי כמה מאתמול או ממאיורקה…אפילו רץ יותר ולחץ קצת את הבלמים והיה בטירוף…וצמד נגד מארסיי… אגדה

אגב רק אומר כששנה שעברה כשביקרתי אצל השכנים הטיפו לי מוסר ומקלחת קרה וכדומה כמו שאלות התם או הביקורות שהיו פה, זה לא שכתבתו בת’רד היריבות. אבל לבריאות להם מותר הכל וכמובן שהם לא אשמים שאני עצבני שריאל מדריד עדיין בחופשה.
אני פה ובגלגולים השונים עוד מ-2005 ושקלתי ממש לפרוש בגלל כל האירועים שהיו פה והצביעות. אבל לקחנו גביע היה כיף והחלטתי לא לתת לכם את התענוג הזה.

תשמע זו דעתי… בעיניי שחקן עם סיומת מהטובות אי פעם, מסוגל לייצר לעצמו מצבים ללא תלות בקישור גדול, שחקן של מאני טיים שאי אפשר להתווכח עם המספרים שלו או ההופעות שלו בפאקינג 2 גמרים של מונדיאל. הרבה יותר פרקטי מויניסיוס ומסוגל לתפקד בכל עמדה בהתקפה בניגוד לויניסיוס. ייקח לו זמן להיכנס לקצב וזה בסדר לגמרי - הוא פה לעשור קדימה.

אומר שוב בפעם העשירית - אני מאוד לא אוהב את ויני בגלל הגישה לא היכולת, אבל עדיין אני לא חושב שהוא שחקן שמתקרב לרמה של אמבפה, כשאמבפה שיחק עם קשרים חוטבי עצים ובתוך התקפה עמוסה ומבולגנת, ויניסיוס שיחק עם השלישיית קישור כנראה הראשונה/שנייה בטיבה בהיסטוריה ועם החלוץ שהכי נוח לשחק לידו (בנזמה).

עונה שעברה ויניסיוס שיחק פצצה

פשוט העונה הוא מתוסכל שהביאו את אמבפה שגנב לו את כל ההצגה

אתה מבין? עזוב שזה לא נכון, אבל גם אם מה שאתה אומר נכון - זה הכי התנהגות של לא ספורטאי ובטח של מישהו שאני לא רוצה שינהיג את הקבוצה שלי.

“גנב לו את ההצגה”… נו באמת. עוד לא התחלנו את העונה.

אני מעולם לא הסתנוורתי וכנראה שגם לא אסתנוור מהיכולת של ויניסיוס. אולי זאת בעיה בי, אבל קשה לי מאוד עם אנשים מטומטמים. וויניסיוס הוא וואחד מטומטם.

אני עומד על דעתי לבעוט לו בתחת ולהעיף אותו לסעודיה למרבה במחיר, ובקומו להביא שחקן ברמה שבין היתר הוא גם מקצוען וסולידי, אפילו אם הוא ביום רע. אני חושב שהשתן עלה לו לראש והוא קצת התבלבל ושכח איפה הוא נמצא. ילד כאפות מעצבן.

מה עוד שאני חושב שהוא ואמבפה זה פשוט שילוב שלא יכול לעבוד. אתמול בכמה וכמה מצבים שהוא יכל למסור לו כדור פשוט ולפתח התקפה, הוא פשוט בחר שלא ואיבד את הכדור. אין לי סבלנות לשטויות האלו וגם כתבתי את זה לאורך העונה שעברה.

השילוב הזה בהחלט יכול לעבוד, פשוט צריך שויניסיוס יקלוט שאמבפה משחק לידו.
רואים שהוא חצי מכחיש אותו חצי מנסה להשתין כדי לסמן טריטוריה. חבל, כמה כישרון יש לו.

צודק

האם כולם רואים רק את המצבים שוניסיוס היה יכול למסור כדור פשוט לאמבפה ולא רואים את המצבים ההפוכים שאמבפה גם הלך עם הראש בקיר ולא מסר ?

מפתיחת העונה וניסיוס כבר הכין 4 מצבי הבקעה מצויינים לאמבפה שהחמיץ את כולם.

וניסיוס בשני המשחקים האחרונים חלש להחריד וכשהוא חלש הוא חייב לראות ספסל, אבל לא צריך להגזים.

השילוב ביניהם לא יעבוד מהסיבה הפשוטה שויניסיוס הטמבל הזה חושב שהוא מינימום כריסטיאנו ושהוא בעל הבית על המגרש, אז הוא דואג לחרבן לאחרים.

הטריף אותי גם שלא אמבפה הוא זה שבעט את הפנדל, הרי ברור לכולם ששער-שניים מכניסים אותו לעניינים במקום כל העליהום התקשורתי שעל הראש שלו עכשיו.

מה אתה רוצה זה מה שהוא רגיל אליו מעונה שעברה