מחזור 3 :: שוב תיקו 1 בחוץ, הפעם מול לאס פלמאס

לא סתם לא זכינו בשתי אליפויות ברצף במאה שנה האחרונות. מקווה שנצא מהריפיון הזה לפני שהבור יהיה עמוק מידי.

התוצאות לא טובות, אבל גם בעונה שעברה אלמלא הרומן של ג׳וד ושל הדקה ה-90 היינו מסתבכים בהתחלה הרבה יותר.

על אף הרצון לשבור את הטלוויזיה מצטרף לטענה שהשחקנים פה שלושה שבועות בערך ואחרי עונה ארוכה.

הדבר החיובי שאני אקח מהערב זה שאמבפה מתחיל להיראות כמו אמבפה ומהצד השני ויני גורם לנו לגחך על ההשוואה בניהם.

הסגל של ריאל מפחיד, ג’וד עוד יחזור וברצלונה עם סגל בינוני ובעייתי מאוד.

לא הייתי מספיד את הקבוצה הכי ווינרית באירופה במחזור השלישי.

אם הייתי צריך להמר, זה עדיין היה 90-10 שהאליפות נשארת במדריד.

כמה נקודות.

1. אם אתה תחזור להרכב שפתח משחק שעבר למה לא לפתוח איתו גם היום וליצור המשכיות ?
  2. הבלמים היו חלשים מאוד היום, הרבה פעמים לחצנו טוב וגרמנו להם להרחיק כדורים סתמיים, אבל רודיגר מיליטאו לא הצליחו לקחת את כדורי הגובה ומהכדורים החוזרים הם הצליחו להגיע להתקפות טובות.
  3. אנחנו לוחצים אבל אין מי שייצר, הבלמים מנסים כדורי עומק מוזרים, גולר שבכמה פעמים שבא למרכז לנהל יצר 3 מצבים תקוע בתוך הרחבה בצפיפות וזה כדי לעשות מה ? לנגוח כדור גובה לשער ?
  4. מודריץ’ מיותר לגמרי.
  5. וניסיוס בתקופה גרועה ביותר והורס לקבוצה ובעיקר מבטל יחד איתו גם את אמבפה, חייב היה לרדת לספסל הרבה קודם.
  6. אמבפה עבר סדנה מזורזת לבעיטות לשער אצל וניסיוס מאז שהצטרף ?

בשולי הדברים, כנראה דל"פ וכנראה גם מוטה עקב מיעוט משחקים.

אמבפה מזכיר מאוד את יאניס אנטטקומפו. הטכניקה שלו אוברייטד. כל היכולת שלו כשחקן היא מהפיזיות שלו, הוא דורס כשחודר לצבע, הוא הכי מהיר, הכי חזק, הכי אתלט. אבל הוא לא מספיק חכם בעיניי.
שחקן אדיר. עם חוכמת משחק הוא היה שכפול של כריסטיאנו רונאלדו, וללא הוא דרגה מתחת.

מה שכן, ברגע שג’וד וקמא יחזרו מניח שניראה יותר נורמלי אבל הגנתית ניתקע עם מיליטאו (ועוד מעט גם עם אלאבה שיחזור). עדיף בהרבה את צ’ומה כבלם ליד רודיגר.

הייתה לי הרגשה כבר מהדקה ה30 בערך שהמשחק הזה לא הולך למקום טוב. הכל היה עצבני ולחוץ. שחקנים שנכשלים בפעולות ומסירות פשוטות, וכדורים שבדרך כלל השחקנים האלה יכולים לתת תוך כדי שינה הופכים למתפרצות. בכל קלוזאפ על ויני אתה רואה אותו עצבני ומסנן מילים בעצבים. חיוך אחד לא ראיתי על פני השחקנים כל הערב.

הלכו הערב שתי נקודות אבל אני חושש שיש פה בעיה יותר גדולה. אני לא יודע אם אלה הציפיות מהקבוצה הזאת שגדולות כל כך עד כדי כך שהן משפיעות על השחקנים, או שיש כאן בעיה אחרת, אבל מרגיש לי שהקבוצה בסוג של משבר. גם במשחק הקודם לא הצלחנו לייצר מצבים לאורך יותר ממחצית אבל ניצלנו מבעיטה של פדה. ההתקפה לא מתפקדת באופן סיסטמתי כבר מול 3 יריבות ובכל מערך שאנצ’לוטי ניסה.

אני פחות אופטימי, בעיקר מכיוון שאני לא יודע כמה זמן תמשך התקופה הזאת ומה יהיו ההשלכות שלה.

לדון עכשיו על שחקן כזה או אחר זה לא רלוונטי. המכלול תקוע וצריך למצוא את שורש הבעיה. ויני לא מתפקד זו תוצאה של בעיה ולא עצם הבעיה, הוא הרי עשה את זה 3 עונות כבר. אמבפה לא במשחק, אין תוצרת של מצבים, היריבות מייצרות יותר מצבים מהתקפות. אלה דברים שהרבה יותר חשובים מנתוח פעולות נקודתיות של שחקנים.

העונה עוד ארוכה, יש מצב שנסתכל על זה בסיום העונה ונצחק, אבל בינתיים אנחנו בפלונטר שצריך לפתור. שיהיה להם בהצלחה, יש להם הרבה עבודה.

הדבר שיש רק לאנדריק בסגל וככ חסר לנו זה היכולת לשחק עם הגב לשער, להיאבק עם הבלמים ולקחת כדורים
ואנדריק עוד נמוך

אמבפה מנסה, ויודע לעשות ריצות טובות לעומק. אבל מאוד לא נוחה לו העמדה במיוחד מול קבוצות שמתגוננות עמוק… שוב בהקשר של הנקודה הראשונה - כשויני/רודריגו הולכים טיפה לקו ובאים להעביר כדור רוחב אמבפה הולך אחורה והשחקן התקפה השלישי לא עושה את התנועה לקצר/אמצע הרחבה והמשחק נתקע כי אין מישהו שיכניס את הרוחב או ימשוך את ההגנה כדי שאמבפה יהיה יותר פנוי

חלוץ 9 נצרך, במיוחד מול ההגנות שמצופפות אבל בכל זאת כל שלישיה שנרכיב היא שלישיה מצוינת ואנחנו מסוגלים ופשוט חייבים לייצר יותר מצבים ולשלוח יותר שחקנים קדימה, לפעמים זה נראה שאנחנו נשענים יותר מדי על השלישיה ההתקפית ומשאירים אותם לבד, כאילו שאר השחקנים אומרים טוב יש לנו את אמבפה ויני ורודריגו אנחנו לא צריכים לעלות

שיחקנו כמה דקות כשויני ואמבפה באמצע, ויני גם ככה לא היה במשחק והתפקוד הזה שחרר את אמבפה הרבה יותר
אני רוצה יותר לראות 443, אבל חושב שכרגע מתאים וטוב יותר לקבוצה 442 עם שניים מבין רודריגו, ברהים, גולר - במיוחד בתקופה הזאת שג׳וד פצוע ומול יריבות שבאות בעיקר להתגונן. אם כבר מעלים שני קשרים דפנסיביים - אנחנו חייבים יותר נוכחות למעלה, אגף ימין פעיל, ויכולת ליצור מצבים ולרווח את המשחק.

פראן צריך לשחק במשחקים מהסוג הזה שאנחנו באים רק להתקיף

נראינו אותו דבר גם בשנה שעברה, רק שאז ג׳וד הציל אותנו פעם אחר פעם.
עכשיו יש את אותן בעיות, בואו נראה האם הצוות יפתור אותן, לדעתי אנחנו כן נראה נסיונות לשנות בכיוון הנכון - או לפחות מקווה שכך יהיה

אנצ’לוטי זה השקר הכי גדול בהיסטוריית הכדורגל. אני מדבר עם חברים שמשחקים איתי כדורסל ומבחינת כולם מדובר באחד המאמנים הכי גדולים בהיסטוריה. האמת שזה סיפור די הזוי הדבר הזה.

ריאל מדריד לא תשחק כדורגל תחת המאמן הזה, זה האיש וזה מה יש. מי שחושב שזה מקרי או ‘סתם פתיחת עונה’ שכל בית"ר ירושלים נראית מולינו כמו מנצ’סטר סיטי פשוט לא עקב אחרי הקריירה של המאמן הזה, ואני כולל בזה גם את ה-3 שנים הקודמות המאוד מוצלחות.

כל מה שנשאר זה לסמוך על יכולות אישיות (אהמ ויניסיוס תתאפס) ולקוות לניסים שבינתיים קרו די הרבה בקדנציה הנוכחית.

זה בטל בשישים לעומת הכדורגל - אבל בכל מקרה, אלא אם כן יש איזה משהו שאני מפספס וקשה לי להאמין שהטיסה חזרה הביתה הייתה עניין של דקות:

משחק חוץ שני העונה בו ריאל מדריד מפשלת ואף שחקן מהמועדון לא מתראיין. רק קרלו אנצ’לוטי מדבר. זו החלטה מלמעלה - אני מניח - וזה לא נראה טוב. כמו מועדון קטן ופחדן. לא יקרה כלום אם שחקן מנוסה יגיע - לא מצפה שישלחו את אנדריק או ארדה גולר וגם לא אחד כמו פרלאן מנדי שלא מדבר - וינסה להסביר מה קורה, יענה חמש-שבע דקות לשאלות העיתונאים ואז ימשיך בדרכו. נניח: בחירה שכל מאמן היה עושה - טיבו קורטואה, לוקה מודריץ’, פדה ואלוורדה, דני קרבחאל. מגיע לנו האוהדים הסברים. אנחנו ריאל מדריד וכשלא מנצחים אנחנו צריכים לקבל את הביקורת ולא “לברוח”. אני בהחלט סקרן לראות איך זה מרגיש ואיך זה נראה מבפנים.

כשניצחנו 0:3 את ויאדוליד במשחק בו הסיום היה מתוק אז היה כיף. ברהים דיאס שעלה מהספסל דיבר וזה מובן, קיליאן אמבפה שרשם הופעת בכורה בסנטיאגו ברנבאו, אנדריק עם שער בכורה, פדה. אם המשחק היה מתפתח אחרת לאו דווקא מבחינת התוצאה אלא האירועים - מניח שאולי זהות השחקנים הייתה משתנה. נקודה למחשבה.

יש איזשהי רפיסות כללית בקבוצה שלא ברורה לי, נראה שהם קצת שבעים ומאוד שאננים, נכון שאין דרך ושאין שיטה אבל תמיד נראינו עם יותר לב ואנרגיות.

אני בטוח שהוא יתן את ה30+ שערים שלו אבל אני מופתע לרעה מהטכניקה של אמבפה, הוא ממש מתקשה להשתלט על כדורים, כשהוא מקבל מסירה לא לשטח הוא מסתבך לסחוב כדור קדימה תוך כדי תנועה , והרבה פעמים הכדור בורח לו בכדרור.
רודריגו לעומתו הכדור כמו סקוץ׳ לרגל, תנו לו קצת מהחוצפה של ויני והצב והוא שחקן טוב מהם, אבל בגילו כבר לא נראה לי שזה יקרה.

:scream::scream:
אני חושב שזה עליך הפעם.
אמור לי מי חבריך ואומר לי מי אתה.

לא זכיתם בדאבל רק לפני 3 חודשים עם הגרוע בהיסטוריה הזה והכי אוברייטד ביקום ?

לא, כי טראבל עם לואיס אנריקה ממש שכנע את אוהדי בארסה

גם אברהם גרנט הגיע לגמר ליגת האלופות עם צ’לסי.

די עם השקר הזה, אוקיי- אמבפה פתח לא משהו. הוא ורודריגו לא באותה הגלקסיה, לא בכשרון, לא ביכולת ולא במספרים.

• ויניסיוס- מעולם לא היה השחקן הכי טוב בעולם וגם אף פעם לא יהיה. והסיבה העיקרית היא (וזו גם אגב אחת מהסיבות העיקריות שרונאלדו אף פעם לא היה יותר טוב ממסי) שכשהוא לא טוב אז הוא חרא טהור. הוא לא סתם נעלם או לא מספיק טוב או מחמיץ. הוא פשוט חושך, נזק מהלך, חור שחור של כדורים, מחרב התקפות סדרתי, ראש בקיר, מתעסק רק בשטויות מסביב, אפס ריכוז בכדורגל. והכי נורא זה שבהרבה מקרים הוא גם סוחב אחריו את הקבוצה, אתמול במקרה לא. יש לו אופי של ילד קטן. כי כשהכל הולך לו הוא הכי יהיר, הכי מוחצן. יקניט יריבים, ינסה להשפיל וידפוק חגיגות שערים מוגזמות. אבל כשלא הולך לו… חרבו דרבו, כמו בשכונה, בא לפוצץ את המשחק. רק שחסר יקח את הכדור וילך הביתה.
    דבר אחרון- לא מספיק שהוא בילתי נסבל מקצועית, הוא גם החליט לגדל את הגבעולים האלה על הראש. תקראו לי בומר אבל לטעמי זה מראה על בנאדם עם ניתוק, חוסר מודעות והתעסקות בטפל.

זהו, לקחתי אוויר. הלאה.

• היחיד שהגיע לעונה הזאת זה ולוארדה.
  • אמבפה- צריך לתת יותר אבל כרגע אני נותן לו כמעט את כל ההקלות שיש. קודם כל, הוא באמת מנסה. בימין, בשמאל, מרחוק, עם הגב לשער. הבנאדם מקצוען שבא לתת עבודה.
    דבר שני, הוא כרגע משחק בסמיכות לבנאדם שעושה הכל כדי לחרב ולהרוס. הוא האחרון שמדאיג אותי בחלק הקידמי. הגולים יגיעו.
  • בראייה כללית- ידעתי שיהיו חבלי לידה. הגיוני ומתקבל על הדעת. הבעיה היא שיש לנו מספיק איכויות כדי לקחת נקודות גם בזמן הלמידה אבל בינתיים אנחנו זורקים אותן לפח. עוד 2-3 תצוגות כאלה וגם אחרוני הרגועים כאן יתחילו להילחץ. על כל המאכזבים האחרים או אנצ׳לוטי אין לי כוח בכלל לדבר, ויניסיוס שאב ממני את כל האנרגיות. אולי אחרי האיבוד נקודות הבא.

אבל השאלה היותר חשובה היא איפה המאמן ?
אם כל העולם יודע שוניסיוס במוד כמו בשני המשחקים האחרונים הוא השחקן הכי הרסני בעולם למה הוא ממשיך לשחק ? זה לא שחסר לנו כישרון בסגל…רודריגו בשמאל או אמבפה בשמאל ורודריגו חלוץ או כל קומבינציה אחרת הייתה מצליחה יותר ממה שראינו אתמול.
קרלו פשוט פחדן עלוב, תושיב אותו על הספסל עד שיתאפס על עצמו.

1. לא חושב שדובר פה מספיק על הבית בושת של טשואמני ובעיקר מיליטאו בגול. יש לעשות הגנה גרועה, ויש לא לעשות הגנה כאילו שאנחנו עדיין בחימום. המצב בהגנה קשה.
  2. מסכים מאד עם האמירות לגבי מודריץ׳ שכבר באמת רק מזיק. צריך להישמר לדקות אחרונות במשחקים שאנחנו מובילים בלבד.
  3. התחזיות (לא שלי) על כך שלא נראה כדורגל כל עוד ג׳וד בתמונה- מדויקות להפליא בינתיים. אני בטוח שזה עוד ישתפר ברמת התוצאות, אבל באופן של brute force ולא של אסתטיקה.
  4. ארדה מוסיף משהו שאף אחד בסגל לא יודע לעשות.
  5. פדה בקישור האחורי כשקמבינגה וג׳וד לפני זה ניסוי שהייתי שמח לראות. טשואמני חוץ מהטעות בגול היה פעיל מהרגיל בהגנה אתמול, אבל אני ממשיך לחשוש שהוא פשוט לא טוב מספיק. צריך פתרון יצירתי לעמדה הזו.

הבעיה היותר גדולה בחסרונו של ג’וד זה ששני השחקנים היותר בכירים שנשארים משחקנים על אותה בלטה ובמקום לעזור אחד לשני רק מצופפים עוד יותר אחד לשני.

וארדה בפעמים המועטות שהגיע למרכז לנהל את ההתקפות היה מצויין ויצר מצבים, קרלו מתעקש לתקוע אותו בימין או במרכז הרחבה.