מחזור 3 :: פסטיבל באולד טראפורד, 2-1 על ליברפול (סאנצ'ו, ראשפורד)

אני רק רוצה להוסיף למה שכתבו פה, שהפעם הרוחתם גם מאמן. רק תיתנו לו גב וכח ובסוף זה גם ישתלם.

הצחיק אותי

נצחון מעודד, לא הייתי בונה עליו בניינים גבוהים מדי, חיה תמיד מסוכנת כשהיא פצועה. הבעיה הגדולה של יונייטד הייתה ונשארה המנטליות. כאשר אנחנו צריכים ליזום ולשחק שם אנחנו מסתבכים. טאן האח בכיוון נכון הדיח מההרכב את מגוויר ההיסטרי (למכור גם בתמורה לשקל עשרים- הוא גמור במועדון הזה)
ואת פרד שיש לו את כל האיכויות חוץ מ-1. מוח.

יש עוד עבודה רבה קדימה אבל הכיוון חיובי

לא שמתי לב לדיון אז אגיב קצת באיחור. לדעתי, ולצערי הרבה, אני נוטה להאמין שליברפול לא תעשה עונה גדולה. יש משהו בקבוצות של קלופ (לפחות ממה שאני ראיתי גם אצל דורטמונד וגם ליברפול שבה אני צופה כל שבוע) שקצת דועך אחרי זמן מה. אפשר בצדק להגיד שאצל דורטמונד השחקנים עזבו אחרי האליפות ושאצל ליברפול נפצעים וכו וכו, אבל לדעתי זה אולי הגרוש ללירה שחסר לקלופ — וזה לא משהו שאני יכול להגיד בקלות מן הסתם.

זה כאילו מרגיש שהקבוצות של קלופ הן לא עילית ושקלופ הוא זה שהופך אותן לכאלה עם המון עבודה ומרץ ובאמת רק תשבוחות. אבל קשה להשאר ככה לאורך זמן. צריך בסיס יותר נרחב, גם מבחינת המועדון, השחקנים והרכש, והמנטליות. קלופ לבדו לא יכול לעשות את זה. מה שאני כן רוצה להגיד בהקשר לשורה האחרונה זה שאני מרגיש שקלופ לפעמים מחפש להביא את השחקן הלא מוכר / מתעקש על שחקן סבבה + בגלל תפיסה רומנטית של כדורגל של סינדרלות שעושות ניסים. זה יכול להיות מדהים לאיזה כמה משחקים או אפילו עונה משוגעת מהאגדות, אבל בסוף אם רוצים להפוך ולהשאר הכי גדולים צריך את ההכי גדולים.

התחושה שלי זה שהרכש של ליברפול ו/או ההעדפה של שחקנים מסויים בהרכב על פני אחרים הן גישות שיעבדו עם קבוצות קצת יותר קטנות מקבוצה שתמיימרת לזכות באליפות. ספיציפית נגד יונייטד אכן היו לא מעט פצועים, אבל לא ברור לי למה פאביניו לא פתח לצורך העניין. אליוט אחלה שחקן, אבל נראלי שציוות של הנדרסון, מילנר ואליוט זה קצת התאבדות. אבל שוב, קצת קשה להאשים את קלופ ספציפית במשחק הזה.

טיטי, תהרוג אותי אבל אני פשוט חושב שדיאז לא שחקן ברמה של ליברפול. לא ראיתי ממנו שום דבר מרשים. הוא משתמש בהמון כוח ומהירות אבל הוא כל כך לא מסודר ואפילו דיי גמלוני בעיניי. בעינייני הרכש אני חושב שליברפול חייבת ויכולה כלכלית להביא יותר כוכבים לקבוצה. אבל שוב, זו הטענה שלי עם הקבוצות של קלופ: הרבה רומנטיקה והפיכת קבוצת דרג ב׳ לא׳. מדהים. אבל ברגע שעשית את זה כמו עם ליברפול אז צריך לשמר את זה ולפעול בהתאם. רכישות כמו תיאגו, נונייז, קונאטה… זה מה שליברפול צריכה. אבל טיפ-טיפה יותר.

לא שכחת איזה שחקן בהודעה שלך? :wink:

צודק. שכחתי את אליסון ו-ואן דייק (ואם רוצים אפשר גם להכליל את סלאח אבל לדעתי הוא לא הגיע בתור כוכב אלא קלופ הפך אותו לכזה). כשמגיע מגיע — קלופ יודע את העבודה אני לא טוען אחרת. אני פשוט חושב שצריך יותר המשכיות ופחות הימורים על שחקנים לא מוכרים מהזן שקלופ אוהב.

פרגוסון הגדול ידע שמשך זמן של קבוצת עילית הוא 3 שנים, אחרי שאתה מתחיל שנה אחת ומעלה אותה למסלול אין הרבה זמן להמר על שחקנים בינוניים פשוט חייבים לקנות את הכי טובים ולתת לה לרוץ שנתיים שלוש ואז תחל הדעיכה. תמיד זה קורה, תמיד.

אחת מהסיבות שקלופ מהמר על שחקנים לא מוכרים זה כיוון שהתקציב אשר מביאים לו לרכש הוא ממש נמוך.
רוב הפעמים שהם מבצעים רכש זה אם מכרו שחקן אחר. הם מחליפים שחקן אחד באחר ולא בנוסף.
אני מתקשה לראות את נונייז מגיע אם מאנה נשאר.

הייתי שמח לראות את קלופ בקבוצה שלא מגבילה אותו בתקציב רכש כמו שליברפול עושה, אלא נותנת לו יותר חופש פעולה עם התקציב. לא משהו כמו סיטי, פסז או יונייטד ששופכים כסף בלי הכרה. אלא כמו בצ’לסי, ריאל או אפילו בארסה[שם הביאו כמעט את כל השחקנים שצ’אבי ביקש, שאפו גדול על זה].

ב-ד-י-ו-ק.

אני לא בקיא בפן הפיננסי של ליברפול אבל אני חושב שבשנים האחרונות היא כן התברגה כקבוצה דיי מבוססת כלכלית. אבל אם אכן זו עדיין נקודה ׳חלשה׳ אצל ליברפול אז הלוואי שיגיע רוכש רציני.

אני חושב שאצל קלופ זה עניין עקרוני. הוא פעם אמר בראיון שהוא לא מבזבז כמו ריאל/בארסה/יונייטד/פריז/וואטאבר. הוא רואה בזה סוג של אידיאל, זה רומנטי, אבל חסר לו יותר מדי פעמים את הגרוש ללירה.

העונה הוא לא משהו, אבל כל הקבוצה פצועה וחבולה ומשחקת לא טוב מתחילת העונה, עונה שעברה הוא היה מצויין, מאמין שיחזור לעצמו.

למה ליברפול לא מביאה שחקנים מהרמה הכי גבוה כבר ציינו כאן, הבעלים לא משחרר כסף כמו שאר קבוצות העילית ואם קונים שחקן אז רק אחרי שמוכרים, בנט-ספנדיג של ה5 שנים האחרונות שזה כסף שיצא על רכישות פחות כסף שנכנס ליברפול הייתה במקום ה 7 בפרמיירליג, והעונה הנט ספנדינג זה רק 4.5 מיליון, הרבה שחקנים שקלופ רצה ורוצה אנחנו לא מצליחים להביא כי אין כסף. לכן קלופ משקיע את מעט הכסף שיש לו(יחסית) בשחקן שהוא חושב שהכי חסר, העונה הוא רכש את נונייז למשל, רצה עוד קשר אבל לא היה כסף.

פתיחת עונה גרועה, אבל 2 בלמים בכירים, 3 קשרים בכירים ו 2 חלוצים בכירים לא זמינים, כל אחד מ 7 השחקנים האלה היה פותח במשחק האחרון, אם 2 מהם היו זמינים אז גם היינו נראים הרבה יותר טוב.

אליסון
ארנולד ואן-דייק קונאטה רוברטסון
פאביניו
טיאגו קייטה/הנדרסון
דיאס נונייז סלאח

זה ההרכב הכי חזק של קלופ העונה, יש מחליפים מצויינים לכולם, רק שגם המחליפים היו פצועים !

פאביניו היה עוזר, אבל קלופ גם צודק, נכנסים עכשיו לתקופה מאוד לחוצה של משחק כל 3 ימים, הסגל כרגע כולל רק 13 שחקנים בכירים, יש לעשות רוטציות, פאביניו שיחק וישחק, קלופ פשוט מנסה לחלק את הדקות כמה שהוא יכול.

כש 7 שחקני הסגל הבכירים הפצועים יחזור נראה הרבה יותר טוב, מקווה שזה כבר לא יהיה מאוחר מדי, בסיטי פשוט היו קונים עוד 3-4 שחקנים ופותרים את הבעיה, בליברפול זה לא אפשרי.

ליברפול עם נט ספנדינג של 72 מיליון לישט מאז קיץ 2020.

סיטי לעומתה עם נט ספנדינג של 22 מיליון לישט באותה תקופה.

הוא אומר את זה על מנת לא לצאת נגד ההנהלה שלא מעניקה לו כסף [מספיק] לרכש.
אם בעתיד הוא יגיע למועדון שיעניק לו תקציב לרכש אז נוכל לראות אם זה נכון או לא.

נט ספנד אינו ממד ליכולת של כמה כסף אתה יכול לשפוך.

צריך גם לזכור שלעשות רוטציות נרחבות דווקא מול יונייטד היה הימור קטן מאוד טרם המשחק. יש פה הרבה חכמה בדיעבד, לאור משחק נורמלי ראשון של יונייטד מזה כשנה בערך.

מה שיותר מלחיץ אותי בכל הסיפור הזה, זה שמתברר שיש פה בפורום יותר אוהדי ליברפול מאשר טיטי אחד.

לא שאני בקיא אבל קבוצה מצליחה באנגליה יכולה לבזבז כאוות נפשה, פאק ניוקאסל אשכרה שמים 70M על שחקן של סוסידאד שכבש בטעות עם עזרה של שני הבלמים של בארסה שער.

מזכיר לי מדיניות קמצנית ואידיוטית של ארסנל שכבר לא רלוונטית מעל 15 שנה (נעזוב את הפתיחה נהדרת השנה).

ניוקסאל אינם דוגמא, זאת קבוצה שנרכשה בידי השליט של ערב הסעודית. הם קבוצה יותר עשירה מפסז וסיטי.
באנגליה יש להם אופציה יותר גדולה לשפוך כספים ואין להם פיירפליי לליגה כמו שיש בליגה הספרדית.
הבעלים שלהם פשוט קמצן ומסרב להוציא כסף מהכיס האישי, שום סיבה אחרת לחוסר ההשקעה בקבוצה.

מה שמשותף בין ארסנל לליברפול, הבעלים של שנהיים הינם אמריקאים…

ואני היום אכלתי רק 1500 קלוריות, לא יודע למה אני שמן…

הוא כבר חזר בו מזמן מהאמירה הזאת.

וזה לא רק כמה כסף ליברפול יכולה להוציא, זה גם משכורות, ליברפול איבדה את מאנה וכמעט איבדה את סלאח כי לא היו מוכנים לשלם להם 75% מה שיונייטד שילמה לפוגבה ומשלמת לדה-חאה.
האלאנד לעולם לא היה מגיע לליברפול למרות שעלה “רק” 72 מיליון כי לא היה מקבל בליברפול את החזוה שקיבל בסיטי.

אם במשך 3 שנים אתה אוכל מעט ועדיין שמן, אז כדאי לפגוש רופא :neutral_face:

אגב, אם ברצלונה נפרדת ממסי שבוע מוקדם יותר, סיטי היו בפלוס 78 מיליון בתקופה הזאת.

בנוגע לשכר, אין לי מושג מה ההבדלים. מוזמן לחפש לנו איזו טבלה להשוואות.

3 שנים בתזונה זה הרבה זמן, בכדורגל זה כלום, לכן אם היית מחפש כמו שצריך כמה כסף הוציאו 10 שנים אחורה היית מוצא את זה -

סיט הוציאה פי 3 מליברפול.

למה רק 10? למה שלא ניקח 30? אני בטוח שהוצאתם פי 5 מסיטי.

לקחתם צ’מפיונס, שנה לאחר מכן לקחתם אליפות. הגעתם לפיק שלכם. מאז סיטי הוציאה בטוטאל 20 מיליון, ואתם פי 3.5 מזה.