מחזור 3: מנצחים 2:1 בוואייקס של ראיו (פדרי, אולמו)

כמה דברים:

1. ראיו שיחקו במחצית הראשונה כפי שציפיתי מבילבאו דווקא. לחץ גבוה ותפיסת נקודות התורפה שלנו מול קישור רך פיזית.

2. אם כבר נקודות תורפה אז קונדה. הפסיד המון מאבקים, איבד כדורים ושיחק באש עם הסיפור עם המרפק לשחקן ראיו. הוא כמעט עלה לנו במשחק.

3. לא מסכים שהשינוי היה רק בירידה בלחץ של ראיו. לחצו המון את אולמו, אבל זה נראה אחרת שיש שחקן טכני וחכם בעמדה קריטית בקישור במקום פראן. אולמו, בכל סיטואציה אחרת, הוא לחלוטין ברכה. אם כי מרוב שהוא מנסה להיות יצירתי בכוח הוא לפעמים מאבד את קו המחשבה שלו. מה שכן, פערי האיכות בקישור גדולים.

4. מזה המון זמן, בערך מתקופת הרביעית של צ’אבי שאשכרה נהניתי מהמשחק. במחצית השנייה שטפנו את הוייקאס ועשינו גירוש שדים לסטטיסטיקה הרעה וסטו גראדו, שלא משנה כמה התאמץ, ניצחנו למרות הכל.

נ.ב

מחכה לשמוע על ברנאל. היה מדהים והפציעה לא נראית טוב במבט ראשון.

שאלה זה השופט של הקלאסיקו ההוא? אני גרוע בשמות

גמר את העונה.

איזה דכאון….

יכול להיות ששיתוף של צעירים מידיי חושף אותם לפציעות לפני שהגוף שלהם מוכן? @Aimarito

בגדול כן. הרצועות עוד טיפה גמישות ויש יותר חופש בברכיים. גם במקרה של בן 17 כמו ברנאל נראה שפיסית הוא עוד לא התפתח מספיק בשביל להתמודד עם עומסים כאלו.

חבל מאוד.

וסיכויי ההחלמה טובים יותר כשהרצועה טרם ננעלה על עצמה?

כאילו, הוא יוכל לחזור לעצמו בגלל שהוא צעיר?

תגיד שכן, תסדר שכן. התמכרתי לילד הזה

נראה לי זה שאלה בעייתית, עד כמה שאני זוכר רצועה שנקרעה כבר לא תוכל לחזור. יש דרכים להתמודד עם זה אבל אתה כבר לא תהיה אותו דבר(וזה בלי לדבר על העניין המנטלי).

זה לא אומר שהוא לא יוכל להיות שחקן מצוין אבל.

נמאס לי מהמזל הנאחס שלנו. פאטי היה כישרון ברמה של פעם בדור, פדרי הצית לכולנו את הדימיון ואראוחו הזכיר לנו את ההקרבה של פויול. הפציעות גמרו לנו אותם.

אני דורש לקום מחר ולשמוע שהפציעה של ברנאל לא רצינית כמו שחשבו.

באסה מוחלטת עם ברנאל, גם בגלל שזה היה משהו שאפשר היה למנוע בקלות. המזל, אם אפשר לקרוא לזה ככה, שזה נגמר רק בפציעה של ברנאל. חוסר ענישה הולמת בעבירות על אולמו ופדרי, ואלו רק המקרים הכי בולטים, יכל להוביל לפציעות נוספות.

להמחשה -

זה לא אדום. מסתבר.

אבל כן, גם כשכבר שוברים את הנאחס מול הקבוצה המגעילה הזו, ומול השופט הנוראי הזה - זה בא עם מחיר. ו-וואחד מחיר. ברנאל הוא לא רק ילד שהראה ניצוצות (לא צריך להתבלבל יותר מדי, הוא רחוק מלהיות המוצר המוגמר, אם בכלל יגיע לשם), אלא הוא גם די היחיד שיכול לשחק כרגע בעמדה הזו באופן טבעי. והפציעה שלו רק תגרום לזירוז הפציעה ההולכת וקרבה של פדרי.

וזה כשאין לנו גם איך לקנות תחליף.

מעבר לזה - הבדל גדול בין דקות 0-30 לדקות 30-45, והבדל עצום בין לשחק עם מישהו שיודע להשתלט על כדור פחות טוב מילד בן שנתיים, לבין אולמו. הספרדי שנראה כמו גרמני אומנם קצת נחלש, יחסית, לקראת סוף המשחק וההתלהבות והכאוס אצל ראיו שהכניסה שלו יצרו קצת ירדו, אבל איזה הבדל!

המון אופי במשחק אתמול, בעיקר בשעה האחרונה, וגם המון עבודה נכונה. מאז הפסקת השתייה של המחצית הראשונה הראש בקיר (שאותו הובילו ראפיניה ולאמין) כמעט ונעלם, ובשנייה שאולמו נכנס גם השטויות האלו שראפיניה ופראן מחליפים מקומות על פני כל המגרש, ואז איכשהו תמיד מוצאים את עצמם במיקומים הכי פחות טובים בשבילם, נעלמו. לכל אחד הייתה העמדה שלו וההבנה מה הוא עושה, והמרחקים בין השלישייה פדרי-ברנאל-אולמו היו כל כך קצרים, שסוף סוף היה אפשר לראות איך הם מפעילים אחד את השני.

מסכן פליק, כל פעם הוא צריך לשלוף עוד שפן מהכובע. השאלה היא איזה שפן יגרום לחזרתו של פרנקי מהכפור.

נ.ב. אם גם זה לא יגרום לצמיחה משוגעת בכמות הדקות של אאא"פ - I’m coming for you, Flick!

יהיה נחמד לצפות בדעיכת ההתלהבות שלכם מאולמו.

הזוי לנהל עונה שלמה בלי קשר אחורי. זה קצת כמו לשחק בלי שוער… יש מצב שהעונה שלנו נכחדה לה מעצמה לפני שבכלל התחילה בגלל ניהול סגל פושע. קנו את אולמו במקום להביא קשר אחורי, כשהקשר האחורי היחיד שלנו הוא ילד בן 17.

לאפורטה ודקו בתצוגת סאבוטאז’ שלא הייתה מביישת את רוסל וברתומיאו. מתלבט בין כלא לסקילה בכיכר העיר.

לא יודע למי התכוונת ב"שלכם", אבל או שפספסתי או שאני לא מזהה פה התלהבות. בטח לא מוגזמת.

עיקר התשבוחות לאולמו היו מעצם זה שהוא החליף את פראן, ופתאום ראינו מה זה אומר לשחק 11 מול 11. לא בגלל שהוא הרכש הכי נדרש, או הכי טוב, או הכי נוצץ או הכי וואטאבר, נטו בגלל הניגודיות בין מי שנכנס למי שיצא. אני משוכנע שכולם פה היו לוקחים, בלי לחשוב בכלל, סיטואציה שבה אולמו לא אצלנו, אבל כן יש קשר אחורי. למשל.

לחלוטין.

והפעם אפילו יותר חד משמעי מי אשם.

אולמו אחלה שחקן, ונותן לקישור ההתקפי משהו שחוץ מפרמין אין אף אחד שיודע לתת- והוא שחקן יותר בשל ומוכח.

הייתי שמח מאוד להביא אותו- אחרי שמחתימים קשר אחורי, קיצוני שמאלי, חלוץ, ומגן שמאלי, ואז מוכרים את ראפיניה ופראן, וכמובן משאירים את גונדו ופיי.

הבעיה היא לא בזה שהביאו אותו קונספטואלית, כי אני כן חושב שזה חיזוק, הבעיה היא בסדר העדיפויות ההזוי. זה לא כמו מקרה פראן ולבה שמלכתחילה היה ברור (לפחות לי) שזו טעות חמורה.

אתה יכול לפרט?
איזה עומס יש על ברנאל בקבוצה הראשונה שלא היה לו אם היה משחק עם בארסה ב’? גם שם יש כסחנים בשפע.
ואיך זה מגדיל את הסיכוים לפציעות של קוברסי ולאמין שמשחקים כל דקה זמינה בכל משחק.

מה שמדהים שידעו שהוא שחקן צעיר והחליטו לשים עליו את כל הקלפים . הפציעה הזו היא גם עליהם.

הפציעה הזו היא על הרבה גורמים. ההשלכות של הפציעה הזו? רק עליהם.

אני באמת רוצה שיסבירו לי איך (דקה 0:40) איך זה לא פנדל ואפילו לא ראוי לבדיקה של var

באמת בואו ותסבירו לי על מה נותנים עבירה ברחבה בספרד ומה לא. ומה ראוי לבדיקה של var

לסיכום בנקודות:

1. נקודות אור - ברנאל :frowning: , אולמו, לאמין, ראפיניה, פדרי במחצית השנייה ואאא"פ.

2. נקודות חושך - קונדה, ג’רארד מרטין, בייבי שארק.

3. כל השאר נעו בין סבירים לטובים.

4. פליק מאמן גדול, רואים את זה ברוגע, ביכולת לשנות דברים תוך כדי תנועה ובחילופים הנהדרים

5. אני נהנה מבארסה ב3 המשחקים האחרונים ואפילו אעז ואגיד שב1-1 ידעתי שאנחנו לוקחים פה 3 נקודות, יצרנו ב20 דקות כמות מצבים למשחק שלם ורק חוסר מזל/דיוק לא הפכו את המשחק ל3-1 ומעלה שהיה גומר אותו מוקדם יותר ואולי גם משנה את הדינמיקה שהובילה לפציעות ושחיקה של השחקנים.

6. הפנדל על אולמו, אי כרטיס אדום על הפאול על פדרי ובתמונת ראי פסילת השער של לבה אחרי ליטוף של קונדה הראו טוב מאוד לאיזה כיוון השופט נוטה, כנראה החולצות הלבנות בלבלו אותו בשלב מסויים.

7. הפציעה של ברנאל היא, ככל הנראה, רגע מכריע שנחזור אליו בסיכומי העונה.

8. לאמין, לא רע הילד הזה.

לא הייתי שורק לזה על פנדל, אבל זה גם אומר כמובן שאיזה 3 שנשרקו נגדו לא הגיוניים בעיני.

פסילה השער של לבה הזויה

אני מצטער חבר, אם זה לא פנדל שום דבר לא פנדל. הוא פשוט מרים לאולמו את הרגל עם הרגל שלו.

דרך אגב זה פנדל פי 100000000000000000000000 יותר פנדל מהפנדל שנתנו לבילבאו. ואני חושב שהפנדל של בילבאו היה מוצדק

אפילו לא בדקו את זה בואר.

אולמו נע לכיוון הרגל המושטת. זה מזכיר לי את הפנדל מול ריאל ואת זה באלופות- את שניהם שרקו נגדנו וחשבתי שזה הזוי.

פה יש קצת יותר פעילות של השחקן הגנה שפורס את הרגל יותר אקטיבית, אבל אולמו עדיין זה שיוצר את המגע לדעתי.