סופר קופה: מפסידים 3:2 לבילבאו בגמר הסופרקופה (גריזמן 2x)

יש פה הרבה תסכול מהמצב אבל זה מצב שצריך להשלים איתו לזמן הקרוב , הדבר היחידי שהיה לי חסר אתמול זה פיקה למרות כל היכולת הירודה שלו בשנים האחרונות הוא היחידי שיודע איך להתנהל במשחקים כאלה - כל המשחק לשבת על השופט, ושאתה מוביל למשוך זמן ,לביים פציעה זה דברים שלא היו אתמול ואלו דברים שעושים את ההבדל בין זכיה להפסד.
זה לא פשע כל קבוצה הכי גדולה שתהיה עושה את זה .

מה בדיוק עשה גריזמן במשך כל המשחק? שער ראשון מזליקי שגם אני הייתי כובש, שער שני מצוין. מה עוד?
מדוע אתה יורד על אלבה למשל? הוא ומסי האחראים הבלעדיים לשער הראשון ולא גריזמן. אלבה בכושר טוב העונה.
לשם שינוי אני מסכים עם הביקורת שלך לדמבלה ולנגלה. רק שלא הייתי מעיף כל אחד שמשחק רע כרגע. שניהם מספיק צעירים כדי להשתפר, והרצון שלי לראות אותם בחוץ תלוי במחיר שניתן לקבל עליהם.

התפקיד של גריזמן בגדול זה לנצל את המצבים שהוא מקבל ולעשות מזה גולים. זה מה הוא עשה. ובאחוזים נראה לי מעולים.

מדוע אני יורד על אלבה? אתה רציני? אלבה בישל ונתן להם שער. ועוד לא התבייש לפתוח את הפה על לנגלה. ובכלל כמו שכתבתי אם מוציאים את הרומנטיקה המאוסה עליו, הוא לא מתפקד מאז אנפילד . אין פה על מה להתוכח. קורס כל פעם מחדש ומאשים את האוהדים שהם מפונקים…

בעיני אלבה אומטיטי פיקה בוקסטס דמבלה קוטיניו לנגלה רוברטו זה שחקנים שלא צריכים להיות יותר בברצלונה יותר שנה הבאה. חלק מזה זה פנטזיה שלי וחלק זה זה ריאלי אם יגיע האדם הנכון לנהל את ברצלונה.

(אני לא מכניס שחקני פוסטר כמו פיאניץ ופירפו שלמען האמת הם לא מענינים אותי).

הגיע הזמן להפסיק לפחד ולהגיד את האמת כבר. די בחיאת. לנגלה ישתפר? זהו זה מה שיש איתו ומפה הוא לא יתקדם. היה בלם לא רע וזהו, הוא כבר לא לרמה. שחקן ששלוש שנים לא לומד להפסיק לקבל צהובים ואיך להמנע מעבירות במקומות מסוכנים כבר לא ילמד לעולם יותר. לא שונא אותו והוא לא גרוע. פשוט הוא לא לרמה של ברצלונה שאנחנו רוצים להגיע אליה.

על דמבלה, אני כבר אני לא רוצה לבזבז מילים עליו, אבל אני ישים פה דוגמה, דקה 32 במחצית ראשונה תחזור אליה. ואני בוחר מהלך יחסית טוב שלו. הוא מגיע ליד הקרן של בילבאו עושה סיבסוב על שחקן שלהם ומצליח. במקום לחתור לאמצע ולנצל את זה, הוא מנסה להיות חכם גדול לעשות את זה שוב ואומנם מצליח אבל ואו איזה הפתעה החמצן לא מגיע יותר למוח והוא מאבד ריכוז ומוסר דרדלה לשוער הבסקי, שאין שום שחקן של ברצלונה לידו. (אני כבר לא מדבר על התקפה דקה לפני שהוא במקום למסור לגרייזמן ולשים אותו אחד על אחד מחליט שהוא רוצה לחסל את הצלם על קו החוץ הנגדי) שחקן עם המון פוטנציאל אבל טיפש כמו נעל. וכן זה לא פולטי קורקט… אבל מקבוצה שפעם האוהדים שלה קידשה שחקני התקפה חכמים ובעלי אינטלגנציה אז לראות את “ההגנה” על השחקן הזה מאוהדים שלנו זה מעצבן אותי.

דמבלה מטומטם וזה לא הולך להשתנות. אבל אם יכולות פיזיות כמו שלו הוא יכול לתרום לנו. תלוי ביריבה. הוא היה טוב בשני משחקים קודמים.
לנגלה היה בסדר בשנה שעברה ואם הוא מסוגל לשחזר את זה לא הייתי זורק אותו. בלם מעולה הוא אף פעם לא יהיה, אבל אתה לא יכול להחזיק 4 כוכובים על כל עמדה.
אני לא מבין מה אתה רוצה מאלבה. הוא האשים את האוהדים מתי? לפני כמה חודשים, ואתה עדיין זוכר לו? נראה לי אתה תקוע בזמן. ביכולת שהוא מפגין עכשיו, הוא בסדר גמור. נשק התקפי חשוב מאוד, ואם משאיר חורים, זה טבעי.
אני מצפה מחלוץ מרכזי בברצלונה לא רק לעמוד במרכז הרחבה ולהבקיע כדורים שנופלים לרגליו. אני מצפה שישתתף במשחק קבוצתי, יכין מצבים לאחרים ולעצמו. את זה גריזמן לא עשה.

ההצלחה של דמבלה, או התלות בו היא בעייתית. כקולקטיב הקבוצה לא מתפקדת, חוטפת שערים שערורייתיים ותלויה באין שיעור ביכולת האישית של השחקנים. אתם מבינים שהיינו תלותיים באם שתי יחידות האייקיו הבודדות שיש לדמבלה מתחברות? אתם מבינים שבלם שעולה מהנוער נהיה תחליף לגיטימי חבלנים הפתוחים? אתם מבינים שקבוצה אם מאמן סביר פלוס שנראתה חרבנא רוב העונה (עד שהוא הגיע) עשתה לנו בית ספר?

זה מגוחך עד כדי לא סביר הרמה הקבוצתית אליה הגענו, וכן, קומאן לא עושה הרבה כדי לשנות את זה, ולהפך, הוא נשאב לזה. לא נראה שחוץ מלקבוע מערך ולעשות חילופים הוא עושה הרבה.

כן, לחלוטין הייתי מעיף חצי קבוצה, ולחלוטין גם דמבלה וגם אלבה הם חלק מהם. רק שיגיעו כבר הבחירות.

אני לא מדבר יותר על השנה. שנת כדורגל הזו מזמן כבר הפכה לפארסה ונגמרה מבחינתי. נשאר לנו רק להבטיח את 3-4 ולנסות לצאת מליגת האלופות בצורה מכובדת.

אני מדבר על ברצלונה של השנים הבאות. שכל אחד יעשה חשבון לעצמו אם שחקן ( שלמשל במשחק קודם איבד 31 כדורים וזה נחשב היה “משחק טוב עבורו”) יכול לשחק בברצלונה העתידית שלנו. בשלב הזה שום מאמן כבר לא יכול לעזור לו בתחום הזה. דמבלה יכול להיות שחקן טוב בקבוצה שמשחקת מול קבוצות שמשאירות שטח ומשחקות פתוח נגדו. זה לוקסוס שבברצלונה הוא אף פעם לא יקבל.

נמאס לי מהבינוניות הזו ונמאס לי להיות אוהד של מועדון שצריך לשקם שחקנים. ועוד יותר נמאס לי שהקריטריון של להיות שחקן התקפה בברצלונה זה “הוא משתדל” “הוא בחור טוב” (מדבר עליך בריטויט") “אה הוא בועט לכיון השער”

פאק ממתי הפכנו להיות חטאפה בימים הרעים שלה.

את מי היית משאיר שהוא מעל גיל 22? טר שטאגן ו… ?

גם לי נמאס. אבל אני לא חושב שלהעיף את כולם ולהתחיל מ 0 יצליח. לא מאמין בזה, מאמין בשינוי הדרגתי ופרסונלי.

דימיטרי, קח את בוסקטס. הוא שחקן שאני מאוד אוהב (בלשון המעטה) אני בכלל חושב שהוא כנראה האנדרייטד הכי גדול שיצא לי לראות בחיים שלי. הוא בחיים לא קיבל את הכבוד הראוי לו ולצערי גם שהוא יעזוב הוא כנראה לא יקבל את הכבוד שראוי לו. מוזמן לקרוא את הטור הנפלא של סיד לואו עליו…

אז לכתוב שאני רוצה אותו בחוץ זה כואב לי. הוא שחקן שאני מאוהב בו. וזה לא שהוא שכח כדורגל , הוא עדיין שחקן טוב. היה יכול להיות שחקן ספסל מעולה. אבל מה הבעיה? לא יודע למה, הוא פותח כל משחק. באנקר עם דבק מגע ל11. אז אי אפשר להמשיך כך.

למה אתה חושב שמסי משחק כל משחק? שאלבה משחק כל משחק? שפיקה משחק כל משחק שאלבה משחק כל משחק? שסוארז היה שחקן ברצלונה גם הוא שיחק כל משחק? שרוברטו משחק כל משחק?

באמת למה?

הקבוצה הזו מאוד חולה, יחד עם חדר הלבשה שלה. בזמנו פפ הגיע למצב דומה ויחד עם לאפורטה ידע מה לעשות. (להזכיר לכם מה היה התגובות לעזיבה של רונאלדיניו בפורום הקודם) צריך לעשות זעזוע מאוד קשה בקבוצה. גם אם זה אומר “עונה פיננסית”.

אני חושב שאולי יש חמישה שחקנים ואפילו פחות לרמה של ברצלונה אבל להחליף סגל שלם זה לא משהו שקורה בשנה ולא בשנתיים עם האין כסף שיש למועדון.

לכן כתבתי בהתחלה, חלק זה פנטזיה שלי וחלק זה ריאלי.

גם צריך לזכור שיש כמה שעדיין היה להם ערך כספי.

כי ברצלונה זה סיר לחץ. צריך תוצאות כאן ועכשיו. אי אפשר לספסל את מסי\סוארז\אלבה\פיקה כשאין מחליף פחות טוב, אלא רק הרבה פחות טוב. אם בכלל.
במקרה של פיקה בטעות כנראה נמצא מחליף, וגם ללנגלה.
לחלק מהשחקנים יש מחליף, ואני לא מבין מדוע פיאניץ’ לא משחק יותר, או מדוע סרג’י רוברטו שיחק כל כך הרבה. אין לי הסבר.
אם פירפו היה מציג יכולת כמו שקיווינו, אני גם הייתי דורש מקומאן לספסל את אלבה מדי פעם. אבל אין, פירפו מציג אפס יכולת, ולכן אלבה בצדק משחק כל משחק.
על מסי אין מה לפרט.
גם פדרי ופרנקי משחקים כל משחק, ואני שלם עם זה.

על בוסקטס כואב הלב, אבל זה מה יש. גם על פיקה כואב לי הלב. המאמנים צריכים להשתמש בשחקנים הכי טובים שיש ולא לזכור מה היה לפני 5 שנים. זה מגולם במשכורת, לא צריך להיות מגולם גם בדקות משחק.
אם פיקה או בוסקטס יותר טובים מהמחליפים שלהם, שישחקו כל עוד הם עומדים על הרגליים. אם לא - אז לא.
הבעיה שכל המאמנים האחרונים של בארסה מאמצים לעצמם סגל מקוצר ושוחקים את השחקנים. זאת לא אשמת פיקה שסטיין הרכיב אותו כל 3 ימים אחרי פגרת הקורונה. זאת אשמה של סטיין שלא מצא פתרון טוב יותר, ואשמת ברטומיאו שלא היה עוד בלם ראוי בסגל.

יש לנו לא מעט שחקנים צעירים ומוכשרים. יש פוטנציאל. אבל על המגרש ובאימונים צריכים להיות שחקנים מנוסים בנוסף לצעירים, כדי לתרום מניסיונם. אי אפשר להעיף את כל מי שמעל גיל 22 ולגייס 10 שחקני בארסה ב’ כדי למלא סגל.

אני מחכה לזכייה של לפורטה ושיתחיל לעבוד. יהיה לו קשה להיפתר מגריזמן, קוטיניו, אומטיטי, פיקה, פיאניץ’ בגלל החוזים השמנים של ברטומיאו, אבל אני מאמין ששחקנים כמו ברייטוויט או שחקנים זולים כמו פירפו לא יהיה פה בקרוב.
דמבלה זה מקרה מיוחד - יש לו חוזה עד 2022 ואולי לא נראה אותו בבארסה שנה הבאה גם אם היינו רוצים.

אני לא חושב שזה הוגן לדרוש משחקן לגלות יכולת עילאית שהוא לא משחק. פירפו בקושי מקבל הזדמנויות לשחק. יכול להיות שהוא לא לרמה שלנו ויכול להיות שזה ביזבוז של אירו מה ששילמו עליו , השאלה היא לא רק למה פירפו לא משחק, אלא למה גם הקודם (דין) שלו לא שיחק. ולמה גירשו את קוקורייה לאייבר וחטאפה. זה לא צירופי מקרים.

ושוב זה לא רק אלבה. קבוצה שלמה של שחקנים. צריך להבין שאם אותו בסיס סגל גם שנה הבאה נקבל את אותם תוצאות.

רציתי לאמר כמה מילים על ניהול המשחק (סופסוף).

מבלי להוריד מהבעיה שיש לנו עם השחקנים, שהם או צעירים מדי וחסרי ניסיון, או מבוגרים ושחוקים מדי. ככה או ככה אין לנו ממש שחקנים בגיל שיא: 25-26. למעט פנתר-שטגן שנדמה לי שהוא כן בגיל הזה. אז זה החומר, ואיתו אנחנו צריכים לנצח.

בכל מקרה, את הגמר הזה לדעתי הפסדנו בגלל המאמן.
שלא תבינו אותי לא נכון, יש המון מה לאמר על התפקוד של השחקנים, אבל בדקה ה- 87 הם היו ביתרון של 2-1 והמשחק הזה היה אמור להיות שלהם. האשמה בהפסד מבחינתי היא נטו החילופים התמוהים של קומאן.

בדקה ה-87 אישתי אמרה לי ״אני הולכת לישון, לכבות את המזגן?״ ראיתי את החילופים של קומאן ואמרתי לה: ״לא, יש מצב רציני להארכה…״.

ולא, באמת שאין לי טענות שהחילופים היו פחדניים בדקה 87 כשאתה מוביל וביתרון. מי לא יחשוב לשמור על התוצאה עוד 5-8 דקות ולגמור את המשחק במצב כזה? אני במאה אחוז עם קומאן לגבי הרעיון, אבל בביצוע הוא כושל.

לא ייתכן שלא תלמד עד עכשיו שני דברים בסיסיים בחילופים:

1. חילופים צריכים לשמור את המערך של הקבוצה, ככה שכל השחקנים ידעו איפה הם צריכים להיות.
    קומאן עושה חילופים של פאניקה שוב ושוב. או שהוא זורק יותר מדי שחקני התקפה למגרש והם דורכים אחד לשני על הרגליים, או שהוא זורק יותר מדי שחקני הגנה למגרש. ככה או ככה החילופים שלו מגיעים עם כזו פאניקה, שלשחקנים לא ברור איפה הם צריכים להתמקם.

עם הירידה של פדרי ודמבלה מהמגרש, והעליה של פיאניץ׳ ומרטין, שיחקנו עם 3 קשרים אחוריים. פלא שבמצב הנייח אף אחד לא ידע את מי הוא אמור לשמור?

1. חילופים הגנתיים בסוף משחק המון פעמים מביאים לתוצאה ההפוכה, קרי שער לקבוצה השניה. וזאת למה? כי בהרבה משחקים חילוף כזה גורם לחוסר תיאום זמני בהגנה, והקבוצה היריבה מנצלת את חוסר התיאום הזה ומבקיעה שער. אם אתה רוצה לשמור על התוצאה, אל תערער את ההגנה שלך. ובטח אל תעשה את זה כשיש עוד 5 דקות של משחק ואין זמן לתקן אם סופגים.

אז היו לנו חילופים שלא יכולים להשיג את המטרה שלשמה הם נועדו. אבל זה לא נגמר כאן. מרגע שהלכת להארכה הבלתי נמנעת, נמצאת בבעיה חדשה. עכשיו אתה צריך גול, ואין לך מי שישים אותו. דמבלה, טיפש או לא טיפש, הוא אחד השחקנים היותר מסוכנים על המגרש. לידו ברייתוואייט הוא למל״מ אמיתי. גם ככה שיחקנו בעשרה שחקנים עוד לפני שמסי המתוסכל ירד מהמגרש, וזה כי מסי עלה לא כשיר ולא הורגש בכלל.

אז עכשיו יש לנו שלושה קשרים אחוריים, אבל אין מי שיכניס גול (כי מסי כאמור לא הגיע למשחק ומרטין וגריזמן לא האנשים שישימו גול). אז מה עושים?? מי יש לנו על הספסל?? ריקי. מצויין, נוציא את בוסי ונכניס את ריקי. בסך הכל הגיוני וצפוי, ועל זה אין לי טענות.

אבל ריקי הוא קשר, ואם אין לו מישהו קטלני למסור אליו אז מי ישים את הגול? מי יש לנו על הספסל? כן. טרינקאו. יאללה למערכה.

עכשיו, זה לא שיש לי טענות על החילוף הזה, הוא היה במקום. אבל בגלל שקודם הטיפש מיהר להוציא את דמבלה ולהכניס את מספר ׳9׳ שלנו שהוא יותר הגנתי מאשר כובש שערים, ומכיוון שעכשיו אי-אפשר להוציא את מספר ׳9׳ אחרי עשר דקות, וממילא צריכים גול, אז בוא נוציא בלם.

יופי של טמטום. מזל שלא חטפנו עוד גול אחרי שנשארנו עם שלושה שחקני הגנה בלבד.

אני עם משה. קומאן צריך ללכת וכמה שיותר מהר.
אם הוא בוכה שאין לו זמן לעבוד עם השחקנים על טקטיקות כי הלו״ז צפוף מדי, אז לפחות שידע לנהל משחק. אם גם בזה הוא לא מצליח, אז שילך. תנו לי את פימי שמכיר 4-3-3 בצורה טובה, ואולי עד סוף העונה לא נתבזה שוב בצורה כזו מבישה.

כן, יש הרבה טענות לשחקנים שלנו, אבל המאמן הזה צריך להתנצל בפניהם על הגביע שהוא לקח מהם.

י

אני מקווה שאתה מבין שזה לא בקשה או המלצה. שהיא שואלת לכבות את המזגן זה לכבות את המזגן :joy:

עצוב לי לקרוא את זה. כי זה המחיר של שלטון ברתומאו וכל חבורת הפחדנים שהיתה פה תחתיו.

קבוצה כמו ברצלונה שמולה פאקינג בילבאו בסופרקופה הספרדי לא צריכה לחשוב במונחים האלו (אולי גמר צמפיונס או משחק סוף עונה על אליפות) אבל אתה לא הראשון ולא אחרון שאני שומע שכותב את זה.

ולצורך העניין, אתלטיקו מדריד (@Aragones אל תכעס עלי אתה יודע שאני אוהב אותכם) יכולה לשחק בצורה הזאת כי לה שחקנים מאחור . אנחנו לא. אני לא חס וחלילה מוציא את זה עליך, פשוט ואלורדה והדומים אליו הטביעו את זה אצלנו.

עצוב לי.

עכשיו אתה כנראה פחות תאהב אותי, אבל זה לא אישי נגדך

משה, אני אוהב אותך :laughing:

אני עדיין אוהב אותך באותה המידה.

כל קבוצה, גם בארסה של פפ עושה שטיקים כאלה בדקות הסיום.

בארסה של פפ הייתה משחקת על קרנות קצרות ומניעה כדור באופן ציני בדקות הסיום בהרבה מאוד משחקים שיצא לי לראות. זו לא בושה. כבר ניצחת את המשחק, תשמור על התוצאה וקח את שלוש הנקודות.

הבעיה היא שבקבוצה הנוכחית, ועם חומר השחקנים העלוב שלנו, אי אפשר לצפות מהם לשמור על תוצאה בהנעת כדור שיכולה לתסכל את היריבה. כבר אין לנו את הלוקסוס הזה. אז קומאן עושה חילופים הגנתיים.

אתה יכול לא לאהוב את זה, ואני מודה שגם לי זה כואב לראות את העולב הפחדני שהתדרדרנו אליו, אבל זה בגדר הסביר.

בכל מקרה, הייתי רוצה לראות בארסה שתוקפת עד לדקה ה - 95, ומנסה להשיג את ה 3:1. זה היה הרבה יותר יעיל מהחילופים הטיפשיים.

אבל כמו שאמרתם אתה ודימה שוב ושוב, אין עם מי לעבוד. אלו לא השחקנים שהיו כאן פעם. לא מאמינים בעצמם ואין להם כבר מה למכור.

היא היתה מכניסה בלם שלישי מול קבוצה כמו אייבאר על חשבון שחקן התקפה לקראת הדקה ה90 בשביל לבזבז זמן? יכול להיות שכן . ואני חולה ברומנטיזציה. אבל אנחנו בשנים האחרונות מורגלים להרבה דברים שפעם לא הינו מורגלים.

שוב יכול להיות שאני לא זוכר או חולה “ברומנטיזציה” . אז אני מקבל בהכנעה כל ביקורת. פשוט ברצלונה של השנים האחרונות פשוט עושות דברים שפעם הינו “נגעלים” מהם. אני עדיין זוכר משתמשים מסוימים שצחקו על מוריניו שהוא מכניס שתי קשרים אחורים פיזים . ופתאום שפאוליניו ורקיטיץ משחקים זה בסדר והכל לגטימי.

אני באופן תמים וכנה שכולנו צריכים לבקש סליחה ממוריניו.

אני די סוטה מהדיון , אבל באמת בוא נעבור לצד הפרקטי ולא הרומנטי.

אתה חושב שקבוצה עם הגנה ומשמעת טקטית כל כך נמוכה יכולה פתאום לשחק על תוצאה? אתלטי יכולים כי יש להם מאמן גאון ושחקנים שהם ממושמעים ברמה של גרמנים. בעיני זה לא רק טיפשי מבחינה רומנטית אלא גם מבחינה מעשית.