מחזור 30 :: 1-2 באנואטה בעזרת פנדל גבולי

פנדל- לא היה. כאילו השופט חשב לעצמו “אין מצב שהסיומת של וינסיוס כזאת גרועה, בטוח מישהו נגע בו”. איך ה-VAR לא ביטל? כי היה מגע כלשהו ובהיגיון שלהם זה לא מספיק חד משמעי.
נבדל - היה. השחקן אחרי קו הנבדל ומשפיע באופן ישיר על המהלך.
נגיעת יד - איך זה בכלל דיון ומופיע בכותרות העיתונים? דוגמה נהדרת לניתוק מהמציאות ועיוורון מרוב פוזיציה.

כל הדיבורים מסביב רק הופכים את הניצחון ליותר כיף. ציפיתי לקום בבוקר לציוץ של פיקה, אפילו את זה הוא כבר לא עושה טוב.

מילה טובה לדני, וראן וקסמירו. עם חאמס זה מזמן כבר לא זה אבל לפחות נתן עבודה בהגנה. 3 נק’, הזאר נח והדלי נשאר מלא.

יודעים כמה זמן ראמוס בחוץ? קאסמירו נפצע???

גם לדעתי פנדל לא היה. הנבדל הפאסיבי זה מקרה הרבה יותר קשה אבל אבל אני נוטה להסכים עם גיא, לא נראה שהשחקן הפריע מדי לקורטואה.

אגב קורטואה - אין מאושר ממני להגיד שטעיתי. אני מבסוט עליו ממש. הוא שוער נהדר וגם הביטחון שלו בהתמסרויות עם ההגנה זה לא מובן מאליו.

ויניסיוס נותן תחושה שהוא יכול להגיע כמעט עם כל כדור עד השער. יש לו בעיה קשה מאוד בתוך הרחבה וזו לא רק הסיומת. עם כמות המצבים שהוא מצליח לייצר כמעט בלתי אפשרי לסיים משחק בלי בישול או גול. למרות זאת הוא מצליח לרוב. כשרון.

ויניסיוס מפתיע אותי כל פעם מחדש בפריצות קדימה והמהירות המסחררת שאיתה הוא מגיע כמעט לכל כדור פשוט מדהימה. כמו כן, גם החוצפה החיובית שלו והביטחון, בגיל 19, כל פעם לקחת את הכדור ולרוץ קדימה ראויים להערכה, זה סממן טוב להמשך. כרגע לדעתי הFLAW הכי גדול שלו הוא שבזמן שהרגליים שלו על מהירות X200, השכל עדיין על X0.7 כזה. יש לו הרבה מה להשתפר באספקט של קבלת ההחלטות ומהירות המחשבה. הרבה פעמים נדמה לי שהוא מחליט על פעולה וממשיך עד הסוף כבר, בלי קשר למה שקורה מסביב, גם כשהמסביב כבר הספיק להשתנות וכבר לא מתאים לפעולה שהוא תכנן מלכתחילה. מזלו הוא לצמוח ליד בנזמה והזאר ששניהם שחקנים מאוד חכמים ומנוסים. בכל מקרה כרגע אני פשוט מבסוט על המשחק שלו אתמול, הוא היה מצוין וגם קבלת ההחלטות הייתה בסדר גמור.

ראמוס החיה, פתאום הפיל לי אסימון אתמול. ראמוס מעולם לא שכב על הדשא ונאנק מכאבים אם זה לא היה רציני. מרגישים שהוא גדל בסביליה של המתאגרפים והמאגרפים מימי לואיס פביאנו ופרדי קאנוטה. אגדה.

לפי המארקה ראמוס לא סובל משום פציעה אלא מכאבים, במועדון יעדיפו שינוח נגד מאיורקה אבל יש מצב שהוא יבקש לשחק. אני גם חושב שזה הזמן לאידיאלי לנוח למרות שברור לי שהמשחק יתפתח אחרת ממה שהוא צריך להיות (המשחק הכי נוח על הנייר, גלי ההתלהבות, משחק “בית”, הזאר חוזר).

אני חושב שהציפיות מויניסיוס מעט ירדו, אני זוכר משחקים הרבה יותר מרשימים שלו, רובם מהעונה שעברה. גם נגד יריבות גדולות כמו שני הקלאסיקוס בגביע, גם בדרבי נגד אתלטיקו שהוא סחט שם פנדל בערמומיות, הייתה תחושה טובה כשהכדור היה מגיע אליו. אולי אני לוקח קשה מדי את ההחמצה שלו בפתיחת המשחק? חורחה ואלדאנו ניתח בצורה מעניינת: הוא אמר שויניסיוס משחק עם הרבה יותר חוצפה והביטחון העצמי שלו הרבה יותר גבוה משל רודריגו שדווקא הוא מוכשר יותר.

לא מדבר על שופטים, זה לא התפקיד שלי וגם לא של זידאן. אני מתלונן כשמדובר בקלאסיקו או במשחק יוצא דופן אחר - ושם היו שני פנדלים ברורים שלא נבדקו ב-VAR. עשו ל-ואראן איפון ברחבה והיה עוד אירוע. לא כשמדובר בסוסיאדד.

כולם יגידו “סאן ממס!”, בהחלט, אבל חטאפה גם תכין לנו בונקרון ו-ויאריאל התגלתה כמנחוס רציני במקדש (תיקו קריטי מאוד ב-2014/15 ואיבוד הפסגה לפני הקלאסיקו, תיקו ב-2016/17, הפסד ראשון איי פעם ב-2017/18 במשחק עם ה-30 איומים לשער)…

אתם עדיין חושבים שלא היה פנדל?

קאסמירו ספג צהוב עשירי ויחמיץ את המשחק מול מיורקה.

ראמוס נפצע אבל כנראה שזאת רק מכה חזקה והוא יהיה כשיר. עדיין יש מצב שזידאן לא יסכן אותו מול מיורקה.

הפנדל לא ברור וזה מהמקרים שצפייה חוזרת ונשנית לא תעזור. הזווית הזו אכן מראה שיתכן והיה מגע, אבל אין שום דרך לדעת אם הוא שחרר בעיטה כזו בגלל המגע או שהוא סתם מעד.

לגבי הגול שנפסל להם - פיקה צודק, אם אפשר למסור לו שהממחטות אצל שאקירה.

אני חושב שנותנים יותר מידי משקל למשחקי בית וחוץ, בטח ובטח היום כשאין קהל.
אם ויאריאל בחוץ זה מוקש אז גם בבית.
לוח המשחקים שלנו עדיין יותר קל, אבל פשוט כי אין לנו אתלטיקו (עם כל הכבוד לבילבאו)

אם מסתכלים טוב טוב רואים שכנראה ישנו מגע, לפחות קל, עם החלק האחורי של הנעל של ויני

https://twitter.com/ZB_Media_06/status/1274813476670750721

היה מגע, בלי מגע אי אפשר ליפול ככה, מאז המצאת המשחק רק דני אלבס הצליח ליפול ככה מבלי מכה.

לא צריך להוריד רגל כדי שיהיה פנדל, המגע הקטן הזה מנע מויניסיוס לשחרר בעיטה מלאה וחזקה( שלבטח הייתה פוגעת בחזהו של השוער) ולכן זה פנדל לדעתי, גע כזה על שחקן עומד לא אמורה להזיז לו אבל שחקן בשיא המהירות שאמור לשחרר בעיטה לבד מול השוער זה פנדל.

וניסיוס הוא שחקן מצויין אבל גם גרוע, שחקן שיש לו הכל אבל גם אין לו כלום, שחקן שהוא ריאל מדריד אבל גם של הפועל רעננה, הוא הרבה דברים והוא גם שום דבר.
מה שבטוח שאין סיכוי שיש שחקן עם סיומת כל כך גרועה,כל מי שיכול ללכת על 2 רגליים לא יכול לסיים כל כך גרוע ככה, זה עניין של ביטחון, הוא ישתפר, לא בהרבה אבל בטוח ישתפר.

ספר את זה לוידאל:

בחייאת, מניפולציה של זווית. בווידאו רואים בצורה ודאית שהוא לא מכשיל אותו עם הרגל. ה-VAR לא פסל את השער נטו בגלל המגע עם היד וזה כנראה הספיק להם כדי לא להפוך החלטה של שופט.

הוא דורך על הדשא.

אני חושב שאם כל פעם יתחיל דיון האם השחקן באמת הפריע לשוער או לא, לא נצא ראש.
מבחנתי השער נפסל בצדק. השחקן עמד בעמדה לא חוקית שיכולה להשפיע על השוער (גם עצם הנוכחות שלו, בלי שהוא מסתיר ישירות את הכדור). מבחנתי זה הרבה יותר חשוב וקריטי בחוק הנבדל מ׳נבדלי האף הארוך׳ שהתחלנו לקבל עם כניסת הVAR

האופסייד הוא מקרה קלאסי של חוק שנתון מאוד לפרשנות סובייקטיבית. רוב בעיות השיפוט מאז הVAR הן בהחלטות כאלה (אופסייד פאסיבי, נגיעת יד ברחבה). אני לא חושב שעמידה של שחקן 6-7 מטר מהשוער היא הפרעה ברמה שצריך לפסול עליה שער, זה מאוד רחוק ולא לשם כך הומצא האופסייד. אבל גם אם אי אפשר לומר שההחלטה לפסול מנותקת מהמציאות.

לגבי הפנדל, אפשר לסכם שאי אפשר לקבוע בודאות כלום על סמך הצילומים אבל אני חושב שכולנו נסכים שויניסיוס לא משחרר פה בעיטה נורמלית גם אם הוא היה לבד על המגרש. בלתי נתפס עד כמה הבחור הזה לא יודע לסיים.

5 השקלים שלי לגבי נושא השיפוט: ייתכן שהחוקים לא ברורים מספיק וייתכן שיש יותר מדי מקום לפרשנות. לא אכנס לזה. עם זאת, אני רואה כדורגל כבר המון שנים, בעיקר ספרדי, ומההתחלה אני שומע שאוהדי ריאל מתלוננים שהשופטים מעדיפים את בארסה ושאוהדי בארסה מתלוננים שהשופטים מעדיפים את ריאל. המציאות כרגיל באמצע.

בכנות, אני חושב שהשופטים מעדיפים את בארסה וריאל גם יחד, ואלו שסובלות מזה הן לא שתי הגדולות אלא כל מיני ריאל סוסיאדד וסלטה ויגו למיניהן. גם אם שופט מסויים מראה העדפה לקבוצה ספציפית, בLONG RUN זה תמיד הופך לדיון של מי מקבל יותר מתנות וזה בדיוק מה שקורה - שתי הקבוצות מקבלות המון. אולי מכורח השפעה פוליטית, או איזשהי השפעה פסיכולוגית כזו או אחרת, שני המועדונים האלו כמעט תמיד מרוויחים על גבן של הקבוצות הקטנות וכל הדיון הזה מרגיש לי מנותק מהמציאות. מי יותר? לא רלוונטי, אין מועדון אחד מבין השניים שמועדף יותר בבירור לאורך עונות, אך בד בבד, שניהם מאוד פריווילגיים אל מול שאר הליגה.

זאת מוסכמה בכל ליגה שהגדולות נהנות מהחלטות שיפוט גבוליות, אני חושב שזה לא נכון והתחושה נובעת מכך שהגדולות הן אלה שיוזמות מהלכים ותוקפות אז יש יותר הזדמנויות לטעות לטובתן. רואים את זה היטב עם קבוצות שנעות בתקופות מסויימות בין ה"מעמדות": הפועל ב"ש למשל קיבלה המון פנדלים בשנות האליפות שלה, חלקם מן הסתם גבוליים, ובשאר העונות פחות. זה עניין טבעי מאוד ולתחושתי הסובייקטיבית לגבי ריאל מדריד - על כל שופט שאולי נלחץ בברנבאו יש שופט שעושה לנו דווקא ובא עם הצהוב מהבית לסרחיו ראמוס.

בהשוואה בין ריאל לבארסה, בליגה של 38 משחקים, אני חושב שכל הסיפור הזה מתאזן. על כל משחק כמו אתמול יש תפיסה ברחבה של ברהים במאיורקה או ירך מחוררת של וראן בקלאסיקו.

לא יודע אם זה נכון, אבל זה מעניין. לא חשבתי על זה ככה. בכל מקרה, כנראה שכולם ישארו עם התחושות שלהם בדיון הזה כי הוכחות אין.

לגבי הצהוב מהבית לראמוס - מסכים שקיים, לא חושב שזו תופעה רחבה נגד קבוצות גדולות כמו פשוט יחס מסויים לשחקנים מוכרים שמותגו בצורה מסויימת. יש שחקנים שסובלים משיפוט כמו ראמוס, בדיוק כמו ששחקנים כמו מסי ומודריץ’ מקבלים שיפוט מאוד אוהד, כי המיתוג שלהם הוא של שחקנים ישרים.

זה לא נכון שבגלל שהגדולות תוקפות יותר אז יש יותר הזדמנויות לטעות לטובתן, כי הקבוצה שתוקפת יותר גם סובלת יותר מפנדלים שלא נשרקו.
למה גיא בכל זאת צודק? כי הזיכרון שלנו יותר חזק לגבי פנדלים שנשרקו ללא פאול מאשר על פנדלים שלא נשרקו כשהיה פאול.
עקב כך אנחנו זוכרים יותר מתנות שהקבוצה שתוקפת יותר קיבלה מאשר טעויות שיפוט לרעתה, ולכן גם מן הסתם הגדולות מנקודת המבט שלנו זוכות לעזרת השופטים.

הספק הולך עם ההתקפה. רק על זה ייתכן והוא צודק, למרות שזה לא הרושם שאני קיבלתי.