מחזור 30 בפרמייר ליג :: מנצחים 2-1 את ליברפול (ראשפורד2x)

מנצ’סטר יונייטד נגד ליברפול
שבת, 10 במרץ, 14:30
אולד טראפורד

אחרי שנים בהן אני מתלונן שאין את מי לשנוא בליברפול, נראה שהסקאוזרים המסריחים שמעו לתפילותיי והחליטו לנסות לריב איתנו בכוח.

קלופ השקרן הצהיר שהוא הולך לפתוח עם ההרכב החזק שלו מול פורטו, למרות ה-5-0 במשחק הראשון. איכשהו, שחקן החודש בפרמייר ליג מוחמד סלאח, מצא את עצמו על הספסל. המנג’ר הגרמני לא ויתר על הזדמנויות לעקוץ את מוריניו על התצוגה באנפילד, למרות שהוא עצמו לא טרח לנסות לנצח באותו משחק, והסתפק באיום אחד על השער.
לוברן, הבלם האפס של ליברפול, יצא בהצהרות שיונייטד שוב תשחק הגנתי. משהו שהוא, למרות שהתאמן לכך כל החיים שלו, עדיין לא יודע לעשות.

אפשר להבין את התסכול של חסרי התארים. הם נותנים את העונה הטובה ביותר שלהם מ-2014, מקבלים שבחים מקיר לקיר, ובכל זאת, כשהם מסתכלים למעלה, הם רואים את מנצ’סטר יונייטד. מהגביע הם עפו, מגביע הליגה הם עפו, האליפות סגורה, ומה שנותר הוא ליגת האלופות. מטרה לא כל כך ריאלית עבור אנגלייה שאינה סיטי, כך שמה כבר נותר מלבד להתבכיין?

מוריניו מנגד עוד לא נגרר למלחמת המילים הזו. מסיבת העיתונאים בעוד כשעה עשויה לשנות את הסיפור, אבל הפורטוגלי אוהב להרוס לליברפול על המגרש.

בינתיים, אנחנו לא מציגים כדורגל משובח, אבל החזרנו משהו שנעלם עם סר אלכס - אופי. חזרה מפיגור מול צ’לסי בבית, חזרה מפיגור במשחק חוץ לראשונה מ-2015, ומפיגור שני שערים לראשונה מ-2014. מצב הרוח בקבוצה מרומם, ואין זמן מתאים יותר לפגוש את ליברפול.

גם המקופחים מגיעים במצב טוב, עם 3 נצחונות רצופים בליגה, תיקו לא מוצדק מול ספרס, נצחון על סיטי, וכאמור שחיטה של פורטו בליגת האלופות. אבל, במפגשי הליגה באולד טראפורד יונייטד ניצחה 10 מתוך 13 האחרונים, כשההפסד האחרון הגיע בעונת 2008/9. רקורד גרוע לליברפול כמעט כמו הרקורד שלנו בברידג’, וכמו שאנחנו יודעים, לא משנה כמה טובים נהיה - בברידג’ לא ננצח.

מבחינת סגל, מוריניו סיפר כי באיי כמובן כשיר כבר מספר שבועות. לא ברור אם יפתח מחר.
פלאייני חוזר לסגל. האמת מתאים לי ניצחון משער של פלאייני, שיעצבן את כולם עוד יותר וישאיר את מוריניו עם חיוך זחוח על הפנים.

עד המשחק, התענגו לכם על עשרת השערים הבאים:

לנוכח תמימות הדעים בתקשורת הבריטית (והישראלית…) שמוריניו יבוא לשחק על תיקו וזה המקסימום שיונייטד תשיג יש לי דווקא תחושה שננצח.

מוריניו אף פעם לא משחק על תיקו בבית, גם לא בתצוגה העלובה מול סיטי העונה. כל הפילוסופיה שלו בנויה על תיקו בחוץ ונצחונות בבית. סתם קשקושים של תקשורת ממורמרת.

הנקודות המעניינות ממסיבת העיתונאים:

1. פלאיני חזר לכשירות
  2. לשאלת העיתונאים אמר מוריניו שבאיי כבר כמה שבועות כשיר לחלוטין (לטעמי החלק הכי מעניין בדברים שלו, נראה שכרגע הוא ממשיך להעדיף את הציוות סמולינג לינדלוף למרות שבאיי יכול לפתוח, אולי הוא חושב שעכשו זה לא הזמן לנסות צמד חדש בהגנה עד שהקודם התחיל להתאקלם, אבל עדיין לא ברור העניין הזה).
  3. משבח את לוקאקו על המחוייבות שלו ומעיר שאחרי הגול השלישי מול פאלאס הוא שלח אותו למרכז ההגנה לשחק כבלם שלישי (כן כן).

אם יש משהו שקשה לקבל זה את ההבדל הגדול בין הרמה ההתקפית שלנו לזאת של הסקאוזרים, אני לא חושב שמישהו יכול לשכנע אותי שהתקפה של מאנה-פירמינו-סאלח איכותית יותר מאלכסיס-לוקאקו-מרסיאל. אנחנו נראים בהרבה משחקים נכים התקפית ומתבססים על פעולות אישיות והרבה פחות על משחק קבוצתי.
ליברפול עושה לחץ מצוין בחלק ההתקפי והבלמים שלנו לא טכניים מאוד, משחק לחץ זה דבר שחסר לנו מאוד ולדעתי יורגש מאוד בליגת האלופות מול קבוצות גדולות.
אני רוצה לראות את באיי פותח- הוא הבלם הכי טוב שלנו ביי פאר והיה לו הרבה זמן להתאושש מהפציעה.
מוריניו עדכן שמרסיאל בחוץ ואולי זו ההזדמנות של ראשפורד להראות מה הוא שווה.
ההרכב שלי: דה חאה
שואו-באיי-סמולינג-ולנסיה
מאטיץ’-מקטומיניי
ראשפורד-פוגבה-אלכסיס
לוקאקו

פוגבה משחק?
https://www.telegraph.co.uk/football/2018/03/10/paul-pogba-ruled-manchester-united-vs-liverpool-clash-forcing/amp/?__twitter_impression=true

נראה שזה 50 50 , הוא יעבור מבחן כשירות לפני המשחק . לפי ה-M.E.N שמרו לו מקום במלון למקרה שיוכל לשחק.

פוגבה בחוץ

פוגבה לא מעניין אותי, מרסיאל בחוץ

היינו כחולמים.
המהלך של המספרת של מאטה היה מהיפים שראיתי העונה, ראשפורד מגיע כמו גדול למשחק ומראה מה הוא שווה- כמה קלאסה בגול הראשון.
באיי זה יחידת חיסול של אדם אחד, מזכיר לי את וידיץ’.

מאטה בינתיים נראה נפלא בחיבור ההתקפה, חבל שהמספרת התפספסה.
סאנצ’ז לעומת זאת, מאבד כדור כל דקה וחצי, וזה לא חדש ומוריניו חייב לטפל בזה. מצד שני הוא עושה עבודה מצויינת בלעצור את צ’אן ולא לתת לקישור של ליברפול להשתלט.
מקטומיניי בינתיים תענוג, משחק כל כך שקט ואחראי ועוד בגיל שלו.
הגול הראשון זה גול קלאסי של תרגול באימונים, בדיוק הגול שנתן לנו את הניצחון על טוטנהאם, מוריניו משתמש בחכמה בשילוב של העוצמה של לוקאקו למהירות של ראשפורד/מרסיאל.

מוריניו עם ניהול משחק מחפיר במחצית השניה כשמאטה נשאר על המגרש בלי לתת לנו כלום, ליברפול המשיכו בלחץ עד שזה נכנס (היה כל כך צפוי התרחיש הזה ) ובמזל לא חטפנו את השוויון.
אלכסיס ממשיך לאבד אלף כדורים למשחק אבל היום היה טוב יותר והכניס כמה כדורים נהדרים לרחבה, לוקאקו עם משחק לחימה נהדר ועדיין אני מרגיש שיש יותר להוציא ממנו מלבד להשתמש בפיזיות האדירה שלו.
חבל שמוריניו החליט לוותר על המשחק במחצית השנייה וללכת על בונקר עלוב שבייש את הקבוצה, ליברפול קבוצה טובה מאוד אבל מכאן ועד להתנהג כמו קבוצת תחתית שמעיפה כדורים ללא היכר ולא מנסה לפתח משחק מסודר .
חילוף של קאריק במאטה היה סופר מתבקש כשראינו חילוצי כדורים בחצי שלנו נהפכים לאיבוד מיד ולהתקפות מסוכנות של ליברפול.
באיי למרות העצמי משדרג לנו את ההגנה בכמה רמות ופתאום העסק נראה פחות שייקי בטח אם לא היינו יורדים כל כך עמוק לחצי שלנו.
מקטומיניי גדול ואין כמו לראות שחקן בית במשחק הכי חשוב לאוהדים נותן את הנשמה ומתאבד על כל כדור, רק שימשיך כך.

בשלב הזה אין כבר מה לצפות ממוריניו באספקט הזה. הוא מחפש לנצח, לא להביס, ומבחינתו הוא היה חותם כל יום על כזו תוצאה בטח עם כזו תצוגה הגנתית. אחרי שהוא הוציא את ראשפורד זה היה ברור שמתחילות 20 דקות של בונקר שלא נראה כמותו מאז המצור על לנינגרד. למרבה המזל מוריניו באמת הכין את ההגנה נהדר. ליברפול לא בעטה פעם אחת למסגרת במחצית השניה.

יאנג במשחק ענק, הייתי מאוד מודאג בקשר למאצ’אפ שלו עם סלאח והוא נתן הופעה גדולה. סלאח שותק לחלוטין ועד שקיבל איזה פירור המחמיצן הקטן יצא ממנו בדקה האחרונה.
עוד הופעה שכולה לחימה מצד השחקנים, מקווה מאוד שנראה עוד אחת כזו גם מול סביליה.

המחצית הראשונה הייתה הכי טובה שראיתי מיונייטד מול קבוצה גדולה מאז ה- 0-2 על צ’לסי בשנה שעברה. ליברפול לא ידעה מאיפה זה בא לה, ופתאום היא בפיגור 0-2 (שהיה צריך להיות 0-3 אם מאטה היה כובש). הרבה תשוקה, רעב ורצון לנצח את המשחק. למעשה, זה היה המשך ישיר לסיום המשחק מול פאלאס ביום שני.

לדעתי, מוריניו לא תכנן שהמחצית השנייה תתפתח בצורה זו, אבל זה מה שקרה. למעשה, ליברפול התחילה לכנס למשחק לקראת סיום המחצית הראשונה והמומנטום נמשך בשנייה. מה שכן, אני חושב שליברפול לא הצליחה לייצר מצבים ודאיים לשער (לא זוכר הצלה גדולה של דה חאיה). אני גם חושב שהחילוף של פילאיני היה מתבקש-- הרחיק כמה קרנות ברבע השעה האחרונה ומשך הרבה תשומות לב. אולי היה עדיף להוציא את מאטה, אבל ההכנסה של פילאיני הייתה נכונה.

אני מקווה שהוא קאריק הבא. משחק עם ביטחון ורוגע של שחקן מבוגר יותר. רק שימשיך כך…

גלורי גלורי מאן יונייטד!

לגבי הטענות על אלכסיס. מדובר בשחקן היחיד על המגרש עם יכולת אישית לקבל כדור ולעבור שחקן ולשחרר את הקבוצה למצב, בגלל זה יש עליו גם הרבה תשומת לב.
גם רשפורד מסוגל אך הוא פחות לוקח על עצמו את המשחק.
בדרך כלל גם פוגבה עושה זאת. ומרסיאל מאוד דומה לרשפורד באספקט הזה.

אני אעדיף תמיד את הדחיפה קדימה והנסיונות של סאנצז על פני שחקן שמשחק פשוט ושומר על 100 אחוז הצלחה במסירות. הגול תמיד יגיע ממסירה עם סיכון או מדריבל שיכול להכשל.

הניצחון הזה רשום בעיקר על מוריניו. ליברפול שוב מחזיקה בכדור ולא יודעת מה לעשות איתו, כשאפילו השער שלה מגיע מגול עצמי לא מחויב המציאות. אם באיי לא היה נוגע לא היה קורה שום דבר. סלאח ומאנה לא קיבלו את השטחים שהם אוהבים ונתקלו בחומה קשוחה עם משחק נפלא של הרביעייה האחורית.
בהתקפה, שני הגולים אולי נראים מקריים אבל הם בהחלט לא. אני בטוח במאה אחוז שלוקאקו קיבל הוראה לברוח מואן דייק וללכת ללוברן האפס, שכמה הולם שיהיה זה שאשם בשני השערים שלנו אחרי ההערות שלו לפני המשחק. בכל כדור גובה לעבר לוקאקו, ראשפורד ומאטה התחילו ריצה לכיוון הרחבה, ופעמיים זה גם השתלם.

מקטומיניי עם משחק מצויין. שומר על הכדור וסוחט עבירות, בניגוד למאטיץ’ ואלכסיס שמתמהמהים עד שחוטפים להם למתפרצת.
אני עדיין לא מבין עד הסוף מה אלכסיס עושה אצלנו. הוא באמת נותן הכל, ויש לו ערך מוסף בהגנה, אבל לא לשם כך הוא הגיע. הוא הגיע לשים גולים ובינתיים הוא בכלל לא מתקרב לשם (לא לשער, לקונספט ההבקעה). מקווה שהוא יעלה על הדרך הנכונה, הוא בכל זאת הצטרף באמצע העונה כך שלא צריך לחרוץ גורלות, אבל בינתיים אני לא רואה איך הוא תורם לנו התקפית.

אין כמו לנצח את ליברפול.

מה לוברן אמר?

ניצחנו את הקבוצה הסקסית של ליברפול שמציתה את הדימיון, מועמדת לזכייה בליגת האלופות, מתחרה על אליפות בפוטנציה(אם לא פתיחת העונה הלא טובה שלהם), קבוצת חלומות שקבוצתנו האפורה והחלשה מחווירה לעומתה. או בקיצור, סנסציית העשור התרחשה אתמול.

שלטנו במשחק, ביטלנו אותם לגמרי וניצלנו עד תום את החולשות שלהם. זה עוד ניצחון על קבוצת “טופ6”, אפשר ללכת ולהשוות לשנים קודמות ולראות איפה אנחנו נמצאים, בליגת האלופות, בליגה, בגביעים. מתי הייתה לנו עונה עם כזו ריצה בכל המסגרות? אבל אני מניח שמי שלא ראה התקדמות בעונה שעברה, גם לא רואה אותה העונה.

כל פעם מצחיק אותי הליצנים ברשת שמבקרים את הקבוצה, אומרים שזה הסוף, חלקם אגב מדברים כבר בטון שונה, אבל מי שמתיימר להיות “פרשן כדורגל”, ראוי שתהיה לו יותר הבנה בתחום.

“Last time here, they defend really deep. So let’s see what happens now.

[…]

“For them it will be maybe a point good but for us, we never play for a point. We are there, we will give our best. We will play like we play every day—attacking football. Let’s enjoy"

Lovren was also asked whether he thought United would employ the same tactics they used at Anfield five months ago, to which he replied: “I think so. They need the points, definitely.”

חתיכת סמרטוט, שתי שערים על הפרצוף של האפס הזה.