מחזור 31: ניצחון קשה על לבאנטה, 3:2 בחוץ (אובמיאנג, פדרי, לוק דה-יונג)

אתם מתחילים להזכיר את ריאל מדריד של בייל רונאלדו וראמוס :stuck_out_tongue_winking_eye:

בוא, עם כל הכבוד, אני חושב שיש עוד דרך ארוכה להשוואה הזו. רונאלדו זה חתיכת שחקן, אבל הוא לא לוק דה-יונג.

מבחינת גאונות הם באותו לוול :joy:

אפשר להחליף את השם של לוק דה יונג ללוק סקאיי ווקר?

דרך אגב בסופו של דבר הפנדל של לנגלה יצא לנו טוב… גם ניצחנו בסופו של דבר וגם עכשיו אין סיכוי שהוא יראה דקה עד סוף העונה. win win

ליאור, בגול של פדרי גאבי שם יד על האוזן, הוא רוצה לשמוע אותך שוב אומר שרק פוץ’ מקדם את המשחק ושפדרי והוא לא שילוב טוב. הם הדבר הכי טוב שקרה למרכז שלנו מאז איניסטה וצ’אבי.

אין 100%, יש תהליכים של למידה ומנטליות להחזיר. ברצלונה בשנים האחרונות הייתה מוכת גורל, לקחה מהפכים ורמונטדות מולה כגזרלות גורל. לא עוד. המנטליות הזאת נגמרה, נגמרו הרחמים העצמיים והבכי על הבעיטה בדלי. ממשיכים לשחק ויוצרים סוף אחר. המשחקים האלה הם הרבה יותר מ3 נקודות, הם משחקים שמגדירים זהות לשחקנים שלנו. לפדרי, לגאבי, לניקו, לגרסיה, לדה יונג, לטר שטגן, לאראוחו, לפראן. הם שחקנים לlong run והם צריכים את המהפכים האלה לצד שלהם. הם לא יהיו עוד קורבן למנטליות ברסאית קלאסית שאנחנו מכירים. הם היוצאי דופן.

המצטיינים שלי הם גרסיה במשחק שני, וגם טר שטגן שלקח פנדל, עוד אחד על אחד עם הצלה מטורפת שבמזל (או לא) גם אריק היה שם, וגם בדקות האחרונות הוא חזר להיות אקטיבי ולהציל אותנו ממבוכות. פשוט משחק ענק של טר שטגן.
על גרסיה קשה לי כבר להוסיף, אני מפחד לעשות לו נאחס. ועדיין יש לי משהו להוסיף שעבר לי בראש באמצע המשחק. ככל שראיתי אותו יותר משחק, הדמות של מארקס עלתה לי לראש. הוא לא הכי חזק, הוא לא הכי מהיר, אבל הוא מודע לכך והוא מכפה על זה ב100% הקרבה בלתי מתפשרת ולחימה עיקשת מול החלוץ. כבר הפסקתי לספור כמה גליצ’ים של מחוייבות הוא עשה, תיקולים שלא השאירו שום מקום לטעויות בחלק ההגנתי. הוא פשוט מנהיג בדוגמה שהוא נותן לכולם מסביב.

לנגלה זה מטומטם, אומטיטי אולי אכזבה יותר גדולה ממנו אבל הוא היה גאון ביחס אליו. אלוהים ישמור אתה יוצא מהקפאה, השחקן שמולך מתקדם לכיוון החוץ רחבה, אין סכנה ממשית, למה לעזאזל אתה דורך עליו, למה? בקצב הזה אף אחת לא תקנה אותו. הוא באמת שחקן טיפש.

והסוף, לוק פאקינג דה יונג. באחד הדיונים פה כתבתי שהוא צריך ללכת עם בריתוויט ודפאיי. טעיתי. תשאירו אותו פה בבקשה, הוא שווה כל פאקינג יורו בגלל שהוא באמת אופציה שניה שעובדת!!!

ואני אמרתי בדיון הזה שאם זה אפשרי, לוק צריך להישאר, ואני עומד מאחורי זה. חולה עליו.

את מה שהוא יודע לעשות - הוא עושה אש ולכן בשימוש נכון הוא שחקן מאוד… שימושי.

אם סביליה כל כך רוצים להיפטר ממנו שהם משלמים לו חצי שכר, זה אומר שהם מוכנים לשחרר אותו בחינם? אם כן אני מקווה שהמועדון שוקל להביא אותו - ואפילו אם זה יעלה 1-3 מיליון.

עכשיו הם לא כל כך ימהרו להיפטר ממנו…

תסמוך על מונצי שיעשה ממנו רווח של 200 אחוזים…

אז במיוחד בשביל האוזן של גאבי אני אחזור ואומר שפדרי וגאבי לא שילוב טוב. שיטת המשחק שלנו הולכת לפח ברגע שקבוצה משחקת אינטנסיבי מולנו. הקישור שלנו לא יודע לנהל משחק ולהחזיק בכדור ואז אנחנו צריכים נס בדמות לוק דה יונג כדי לנצח את פאקינג לבאנטה.

צ’אבי לא הכין טוב את הקבוצה שעלתה בעיקר כדי להעביר את הזמן וציפתה לחיים קלים. בחילופים צ’אבי לא באמת שינה כלום, סתם החליף פיונים בפיונים ובפוקס זה הצליח לו אבל הכשלים של המחצית הראשונה עם דה יונג המסכן וניקו (אפס שליטה במרכז המגרש) היו בדיוק אותם כשלים במחצית השניה עם פדרי וגאבי והיו בדיוק אותם הכשלים בפרנקפורט.

כשאתה מדבר על מנטליות של בארסה… סלח לי אבל את זה הפפ טים כבר שינתה. ניקו התחבא אתמול מהכדור במשך כל הדקות שלו. ממש מנטליות יוצאת דופן. ולהשוות את גאבי ופדרי לצ’אבנייסטה… אמנם יש לי זיכרון של דג למספרים ותוצאות אבל ליופי ואסתטיקה יש לי זיכרון של פיל. השוואה הזויה.

הסטטיסטיקה של דה יונג היא למעשה חמישה שערי ליגה (ב-571 דקות), שהיו שווים שש נקודות: פעמיים הוא הבקיע שערי ניצחון - אתמול ונגד מאיורקה, הוא חילץ נקודה בדרבי נגד אספניול (גם כן דקה 90) וגם נגד גרנאדה.

יש שחקני ברצלונה בעבר שאהבתי וצ’אבי הוא לא אחד מהם להיפך, לא כדי לפתוח כאן תיבת פנדורה. אהבתי את אינייסטה, את פויול, אבל אין מה לעשות, עם כמה שאני לא שמח ממה שקורה - יש דברים שהם צריכים לקרות, שחזקים מחוקי הטבע, וככה זה היה עם צ’אבי ומהשנייה הראשונה היה ברור שזה בינגו (בטח ביחס למה שברצלונה הייתה צריכה ויכולה באותו הזמן). אתה מביט בו על הספסל וזה תפור עליו. המילה ‘מרגש’ היא לא מתאימה מבחינתי, אולי ריספקט, יראת כבוד. צ’אבי ניצח פעמיים אתמול - גם עוד השאיר פתח קטן למאבק האליפות וגם ניתן לפדרי לנוח (וללנגלה פרמיה). אני עדיין חושב שריאל מדריד תזכה באליפות וכועס על כך שהיינו שטיח בקלאסיקו, מעריך שהפער בתום העונה יהיה צמוד מאוד, אולי אפילו 4-5 או 2-3 נקודות. ואני כלל לא מזלזל ברצף הניצחונות המטורף הזה עכשיו.

אגב, דיברתם על הבלמים. לנגלה זה שחקן שמצריך ועדת חקירה איך הוא הגיע לברצלונה. בזמנו כעסתי שראול אלביול הגיע לריאל מדריד אבל גם לליצנים יש דרגות. אריק גארסיה טוב מאוד כרגע, אני חושב שעל אראוחו כולם הרגישו שזה-זה מהרגע הראשון. עם אריק זה עדיין בסימן שאלה.

לוק דה יונג יחזור לסביליה. לופטגי רוצה אותו בקבוצה, היום רואים כמה חסר לו נוגח.

מעניין אותי לראות את שיתוף הצעירים תחת צ’אבי אחרי שדברים התחילו לעבוד טוב. אני רוצה את מיקה מארמול בסגל במקום לנגלה.

לפחות מהצד שלי זה לא היה שיח על האם הוא יישאר או לא, אלא פשוט שחקן רכש שספג השמצות ובצדק ובסופו של דבר היה משמעותי במידה מסוימת, בפירורים שקיבל. ממפיס שחקן טוב ומגוון ממנו אבל לא כל אחד יכול להיות חלוץ מחליף שעולה מהספסל וכובש וההולנדי היה משוכנע שהוא יהיה מספר אחד בהתקפה. בהשוואה גסה אצלנו: מריאנו שיעלה להרביץ גם לחמש דקות וייתן הכל (ויבקיע בקלאסיקו בלי להתכוון בכלל) אל מול יוביץ’ שגם 20 דקות לא מספקות אותו והוא עם פרצוף תשעה באב.

פאטי אמור להיות כשיר ממש אוטוטו ומעניין איפה הוא משתלב בהדרגה, אכן שהקבוצה כבר רצה. אגב, בארסה עם 60 שערי ליגה וריאל עם 63 כשלבארסה משחק חסר. לא אתפלא אם בארסה תסיים כקבוצת ההתקפה הטובה בספרד והפעם בלי מסי, זה יהיה מרשים. במקביל למעין דעיכה בהתקפה שלנו.

לפני בעיטת הפנדל הראו בפריים אחד את פדרי, ובאתי לכתוב כאן הודעה של משהו בסגנון עכשיו הוא נזכר להכניס אותו. אבל אז הפנדל הוחמץ וזה היה כבר לא רלוונטי. אני לא מבין מה אתה רוצה עם החילופים, הם היו מעולים ולא רק בדיעבד. פדרי וגאבי הכניסו טכניקה ואינטנסיביות והיו חיוניים למשחק.

החילוף של לנגלה היה לא טוב בדיעבד, אבל אלבס קיבל מכות והחליק בצורה לא טובה, כנראה שלא יכל להמשיך. מינגזה הייתה האלטרניטיבה, לא הרבה יותר טובה. לנגלה היה אמור להספיק.

לא הבנתי את החילופים של דמבלה ואובמיאנג אבל בסופו של דבר זה ניצח לו את המשחק.

יש לי הרגשה שאתה בא עם הביקורות מראש בגלל שהוא לא מכניס את ריקי.

לא הבנתי אם זו ביקורת, מחמאה או סתם אנקדוטה. תוכל לפרט?

לגביי מעמול - כולנו רוצים את זה. ואחרי אתמול - גם לנגלה.

אני חייב לציין שלנגלה היה בסדר גמור מול פרנקפורט. כנראה המשחק מול פרנקפורט הוא יוצא הדופן אצלו, ואתמול זה המשחק הרגיל שלו, אבל כשצ’אבי צריך לבחור בינו לבין מינגסה, יכול להיות שהוא בחר נכון.
בכל אופן, שנה הבאה לא יהיה לא לנגלה, לא מינגסה ולא מרמול. יהיה קריסטנסן.

מאז שדמבלה קיבל הרכב קבוע, אדאמה מציג יכולת נוראית. הייתי מצפה שהוא יטרוף את הקו, אבל הוא לא עשה כלום. התלהבתי ממנו בהתחלה כשהיה פותח, אבל אם הוא לא יודע לעלות מהספסל, שיחזור לוולבס.

לוק דה יונג זה מדהים. היה הפייבוריט שלי להשמצות אחרי שגריזמן הלך, וגם בארסה ניסתה להיפתר ממנו בחורף. אבל עכשיו אני רואה אותו נכנס ל 5 דקות וצועק יששש כאילו זה כבר גול בטוח. לא ייאמן , שחקן של קומאן שנראה נורא תחת קומאן ונראה כמו שחקן שחקן תחת לא קומאן.
אני עוד זוכר את המשחק עם 50 הרמות (מול בנפיקה נדמה לי) - היום הוא היה מכניס 10 מהן.

המשחק נכנס להיסטוריה של הליגה - פעם ראשונה קבוצה שקיבלה 3 פנדלים נגדה ניצחה את המשחק.

מוציא שני שחקנים שכבר נתנו את שלהם למשחק (בישול וגול), ובכללי התקשו והיו עייפים באופן כללי, ומכניס במקומם שני שחקנים רעננים, רעבים ושרוצים להצליח, לאחד מהם יש רקורד טוב של שערי סיום.

הימור?
לא כזה הימור גדול. היו יכולים לא לכבוש, אבל הסיכוי שלהם היה גבוה יותר מאשר עוד שער של טמבלה / אובה.

זה הרגיש כאילו צ’אבי בא לבדוק משהו שאולי הוא יצטרך מול פרנקפורט. ניקו היה זוועה (באמת, לפני ריקי?) והקבוצה בכלל לא לחצה. רק אחרי החילופים הגיעה האנרגיה.
ככל שאני חושב על זה אני משתכנע שצ’אבי עשה ניסוי לקראת פרנקפורט

הדבר הכי מבאס אותי בלוק זה שהוא מכריח אותי להגיד דברים כמו ״קומאן צדק״*. אחרי זה אני ממש ישר מרגיש צורך לשטוף את הפה… עם סבון… פיכס.

• עושה רושם שהוא אכן יותר טוב מניימאר בניצול מצבים עם הראש

עוד חלק בפאזל שאני מחכה לראות. יש שיגידו שקידום הצעירים שנעשה עד עכשיו היה בלית ברירה. לראיה, עבדה וז’וטגלה כבר לא נמצאים בסגל. אני מקווה שנמשיך לראות שחקנים צעירים מקבלים הזדמנויות ומתקדמים בקבוצה הראשונה גם אחרי שיהיה לנו סגל ברמה גבוהה.

• פנדל זה 0.74 בחישוב המצבים.

היום לא היה משחק טוב של בארסה. השמיכה אולי קצרה, הלו"ז צפוף השחקנים עייפים, ועדיין אני חושב שהיה לצ’אבי לעשות שינויים קצת אחרים. אפשר ורצוי לתת מנוחה לפדרי וגאבי, ואני מבין שבוסקטס לא ממש בר החלפה, אבל בעוד ההתקפה סוחבת על אדי דלק ומתקשה בלחץ, וההגנה נטולת פיקה ושני הקשישים באגפים עשתה מה שהיא יכולה, ציפיתי מהקישור לתת יותר אנרגיות וזה פשוט לא קרה. דה יונג נראה מתוסכל קצת המשחק עם ניקו שלצערי היה החוליה החלשה והתקשה לדחוף את המשחק קדימה. אני מבין את החשש של צ’אבי לפתוח עם פוץ’ שמתקשה לעיתים המשמעת הטקטית שלו, אבל הוא יכל לאזן טיפה את הקישור הדיי אפור שברצלונה פתחה איתו כדי להפעיל יותר לחץ על לבאנטה מהאמצע. כל עוד הקישור לא פרודוקטיבי, נשאר ללבטנטה רק לסגור את דמבלה וזהו.

אם מדברים על שחקנים שאי אפשר להחליף, אני תוהה אם זה הסיפור עם פראן. הבן אדם לא נח, וקשה להמשיך לשחק באינטנסיביות גבוהה במספר הדקות שהוא משחק בו. גם אם הצוות קורא לו “עלוי קרדיו” יש גבול לכמה אפשר למשוך אותו ככה. אני יודע שטקטית צ’אבי רוצה מישהו שבעיקר יצליח להתמודד עם חללים צפופים, אבל לשחק עם שני ווינגרים שם זה באמת כזה נורא? בטח עם קבוצה כמו לבאנטה שמשאירה שטחים? מעניין אם לצ’אבי יש רעיון איך לייצר עבורו רוטציה כי הוא הולך ודועך במתכונת הזאת.

מזל שאלו חבר’ה צעירים שבאים לאכול את הדשא. מה שהתפספס על חוסר ניסיון או תכנון בעייתי מבחינת צ’אבי קיבל חתיכת פיצוי מהרוח של הצעירים. ברצלונה הזאת היא של גאבי ופדרי. הם הפנים והם המהות הם העתיד. טכנים, מוצפנים, בועטים ולא מורידים את הרגל מהגז. זה הסטנדרט הגבוה שהקבוצה מציבה בקישור, שחקנים שמעבר ליכולות שלהם הם באים עם ערך מוסף של מהות לקבוצה. מפלצות אמיתיות.

וכמה מילים על מקצוען אמיתי, שברגעים הכי נמוכים בקריירה שלו גורם לכולם להריע לו. הוא לא יהיה איזו אגדת מועדון מחוץ לאיינדהובן, אבל אני לחלוטין מוריד את הכובע בפני לוק דה יונג, שחקן עם אופי ענק ומקצוענות שהלוואי והייתה לכל השחקנים בעולם. כוכב אמיתי.

נ.ב

סוף סוף משחק בו טר שטגן מבין שהכל הולך קשה בהגנה והוא מבין שהוא חייב to step up, לחלוטין אחד המצטיינים.