מחזור 31: ניצחון קשה על לבאנטה, 3:2 בחוץ (אובמיאנג, פדרי, לוק דה-יונג)

תכנית המשחק של בארסה לא עבדה וכשזה קורה אני מצפה מהחילופים שיביאו לשינוי ויפתרו את הבעיה. פדרי וגאבי ‘הביאו’ אינטנסיביות לחמש דקות בעיקר בגלל שלבאנטה התבאסה מהחמצת הפנדל. אותה בעיה בקישור ראינו מול פרנקפורט. זה נראה שצ’אבי נעול על משהו ולא מוכן לנסות דברים אחרים כשזה לא עובד. חילוף הרבה יותר הגיוני היה להוציא את ניקו ולהכניס את פדרי. החילוף של פרנקי-גאבי מבטל החילוף של ניקו-פדרי.

על החילוף של לנגלה אין הרבה מה להתלונן כי החלופות באמת לא משהו. בחילוף השלישי עוד פעם חילוף כפול שאחד מבטל את השני. אם אתה רוצה את לוק בפנים אז הרבה יותר עדיף להשאיר את דמבלה שיחלק לו את הכדורים.

פרגנתי אין קץ עד שני המשחקים האחרונים… בארסה משתפרת מאוד ביחס לסגל המאוד בעייתי דלה והכל בזכות צ’אבי. 75% מהשחקנים במגמת שיפור מאז שצ’אבי הגיע. עברנו למקום השני-שלישי והכל נראה יותר טוב. הקישור שלנו לא מחזיק מספיק בכדור ולא מתמודד מול קבוצות אינטנסיביות.

כמו שהבנת לא חסיד של הצרפתי, אבל היה פה לפני כמה שנים, צרפתי אחר.שדאג לעשות לנו את אותו דבר מה שלנגלה עושה והוא גם דאג לזה שנפסיד נקודות באותו משחק. הוא גם אהב לעשן.

לנגלה הגיע בתור מי שאמור להיות איזה בלם מחליף שנותן חמצן לאומטיטי. כולנו יודעים איך זה נגמר.

מה שמצריך ועדת חקירה בהקשר שלו, זה שאם אני זוכר טוב האריכו לו את החוזה אחרי חרפת מינכן…

נ.ב דרך אגב שמח שחזרת לכתוב פה. :slight_smile:

אל תמהר להיפרד ממנו, השכר שלו גבוה ויש לו חוזה פה. הוא לא ימהר לעזוב וכנראה שאין יותר מידי מטומטמים בעולם שיקפצו עליו עכשיו.

השכר שלו לא כזה גבוה. בכל מקרה, התכוונתי שלא נראה אותו על הדשא, בין אם יעבור או יהיה בסטטוס של אומטיטי\מינגסה.
אני לא חושב שיישאר הכל מקרה, בגלל שהוא מקצוען, וחושב על עצמו כמועמד לנבחרת במונדיאל. הוא ירצה דקות במקום אחר.

השכר שלו גבוה ביחס לרמה שלו בתור בלם. ואחרי שהוא חירבן לצרפת את האירו אני מניח שבשביל לראות את צרפת משחקת הוא יצטרך לקנות כרטיס ליציע כי זה הכי קרוב …

נראה בקיץ. לפחות ברתומאו כבר לא נשיא, איתו הוא בטח היה נותן לו בונוס על אתמול :joy:

מה שהליגה יכולה ללמוד מהמשחק הזה זה המשחק ההתקפי וחסר הפחד של לבאנטה, הם היו חייבים ניצחון בגלל מצבם בטבלה ומשחק טוב וניסיון לגנוב נקודה ומחמאות בסיום המשחק לא היו עוזרים להם, מתחילת המשחק עלו לנצח וגם בדקה ה90 כשהם בשיוויון מול ברצלונה המשיכו לתקוף וכמעט הבקיעו. נכון שהם הפסידו בסוף אבל בשיטת הזאת הסיכויים שלהם היו יותר טובים מאשר להתבנקר ולתת לברצלונהנלהניע את הכדור בחופשיות 30 מטר מהשער.
אם רק שאר הקבוצות ישחקו כך… לא רק שתהיה ליגה הרבה יותר טובה אלה שגם הסיכויים להתפעות יזנקו יחסית למה שיש היום.

בכנות אומר שללבאנטה אין טעם להתבנקר, ההגנה שלהם מהחלשות בליגה, הכי הגיוני עבורם זה להצר על התקפה, בטח ביום עייף של בארסה.

לאוהדים של הקבוצות הכי חזקות והכי עשירות בעולם קל להטיף מוסר לקבוצות חלשות “שאל תתבנקרו”.

למרות שבקשר למשחק הספיציפי של אתמול, אני לא חושב שזה קשור כי הם לא ספגו את הגול מהתקפה מתפרצת.

לפני שקבוצות ירוצו קדימה להתקפה, מוטב שקודם כל יחזקו את ההגנה גם כשהיא דלילה, ואם קבוצה רצה להתקפה מוטב שתדע להיות יעילה וקטלנית ולנצל כל מצב. אחרת, זה יהיה חוסר אחריות לכל קבוצה לתקוף על עיוור ולהשאיר שטחים.

מה שטיטי אמר לא קשור להטפת מוסר, נטו היגיון. מה שהוא טוען זה שיש להן סיכוי גבוה יותר לקחת נקודות כשהן משחקות כשווה ליריבה. לא אגיד שאני מסכים, אבל גם לא צריך לעוות את דבריו.

אני חושב שיש לקטנות יותר סיכויים עם כדורגל מסריח. עם זאת לנו כצופים יש גם את הזכות לסלוד מהקבוצות האלה ומהכדורגל שלהן.
בכנות הן לא מועילות לליגה, חוץ מלנסות לשרוד הן לא יגיעו לשום דבר כי הן לא בליגה של הקבוצות האחרות. הן לא יגיעו לאירופה, הן לא יספקו רגעים גדולים ואנשים לא יפתחו טלוויזיה בגללן. צמצום הליגה למספר קטן יותר של קבוצות יהיה הפתרון הטוב ביותר.

אף אחד לא אומר שאתה צריך לאהוב את הכדורגל שלהם. אותם מעניין להישאר בליגה. ההנאה שלך ושלי לא בסדר עדיפויות שלהם.

אתה זוכר את המאמן המהולל של ראיו ויקאנו פאקו חאמס? חשב כמוך ובגלל זה הוא חטף מניטות מברצלונה כל פעם… איפה הוא מאמן היום? היה המאמן הכי אהוב בזמנו על אוהדי ברצלונה .

לא טענתי שהם צריכים לשחק כדורגל להנאתי. הם שיתבנקרו יתגלגלו על הדשא ויריבו עם השופט כל 2 דקות, בסופו של דברים הם רוצים להישאר בליגה. אני חושב רק שאם הליגה רוצה להתקדם שיווקית ולהתחרות באנגלית, צריך לחשוב איך הופכים את המשחקים ליותר אטרקטיביים.

אז מה דעתך על אתלטי? בכל ליגה אני לא חושב שהקבוצה במקום אחרון בליגה משחקת טיקי טאקה. לא משנה כמה הליגה היא איכותית.

עוד משהו, תעשו הבדל בין איך קבוצה קטנה משחקת נגד הגדולות לבין איך היא משחקת בשאר העונה.

אני צופה במשחקי הליגה השונים ולאו דווקא רק בין הגדולות. ברגע שאחת מהקבוצות “הרעילות” עולה ליתרון, חוזרים אותם הטבעים של בזבוזי הזמן והרצון לא לשחק כדורגל. זה לא רק במשחקים מול ריאל ובארסה.

לדעתך הבעיה הזאת לא קיימת בליגה? או שזו כלל לא בעיה? בעיניי זה בעיקר מה שמונע מהליגה הזאת להפוך לאטרקטיבית.

אתלטי קיבלה לגיטימציה בגלל ההצלחות שלה. וחוץ מזה שהם שיחקו כדורגל הגנתי באמת טוב ולא סתם בונקר. לקבוצה ההיא היה איזשהו קטע.

הדיון הוא בכלל לא על יכולת, אלא על גישה.

לא שהבעיה לא קיימת, פשוט מול הקבוצות הגדולות זה עולה רמה, וזה הגיוני.

אני זוכר שכשאוהדי ברצלונה “התלוננו” על הבונקר של צ’לסי ואינטר, נאמר שהבדלי הרמות ידועים והקבוצות עושות מה שהן יכולות וזה לגיטימי. אני רק מזכיר לך שהדיון הזה עלה שוב ב-1-1 של גרנאדה בקאמפ נואו ובניצחון של מיורקה על אתלטיקו במטרופוליטנו. אז עכשיו אתלטיקו עושה את זה בחוץ מול סיטי האימתנית ואחרי כל אחד מהפעמים האלה נזכרתי בדיונים של לפני עשור.

זה אחת הבעיות שלי עם הטיעונים האלו, שאינטר של מוריניו עושה את זה לברצלונה זה בסדר אבל שאיזה לבנטה עושה את זה בשביל לשמור על החיים שלה בליגה זה לא יפה

כדורגל בונקר או הגנתי או איך שתקראו לזה , זה חלק מאסטרטגיה של קבוצה. מוצלח או לא זה דיון אחר. ויש קבוצות מסוימות שזה פשוט מבחינתם חוסר ברירה.

אני יחזור על זה. שמאמן של קבוצת תחתית חושב שהתפקיד שלו זה לספק הנאה לקהל הצופים שהוא מתמודד מול הקבוצות הטובות בעולם זה נגמר בד"כ בתבוסות.

אתם רוצים לשפר את הליגה? תדאגו שקבוצה כמו סביליה או אתלטי או ולנסיה סתם זורק שמות של קבוצות חזקות ישחקו כדורגל בהתאם ליכולת שלהם. לא הלבנטות של הליגה.

אז בדיוק על זה אני מדבר. יש בעיה ולדעתי היא גורם חשוב בכך שהליגה שלנו איבדה מהאטרקטיביות שלה. גם הליגה האיטלקית הפכה ללא אטרקטיבית בדיוק בגלל האופי ההגנתי שפיתחה. אצלינו זה אפילו יותר גרוע.

ריאל עשתה את זה גם בפארק דה פראנס ממש עכשיו. זה חולה רעה של כל הליגה, וצריך לטפל בזה. ההרגלים הללו נראים לא טוב בעיניי הצופים הניטרליים. אני לא אומר את זה כי ריאל מפסידה נקודות פה ושם, גם היריבוצ של ריאל יפסידו נקודות בגלל זה.

יש לשחק הגנתי ואפילו בונקר שזה בסדר, גם אם לא אטרקטיבי. אבל למשל לבזבז חצי דקה על כל חוץ או אפילו יותר על בעיטת שוער למן הדקה הראשונה, זה כבר עובר את הגבול. ושוב, אני לא מאשים את הקבוצות, הן עושות הכל כדי לגרד נקודות, אני מאשים את מי שמאפשר להן את זה.

בנוסף לזאת אני אישית גם סולד מאותן הקבוצות. לא באמת כיף לי לראות את המשחקים שלהן אבל אני רואה אותן כי זו הליגה “שלי”. רוב צופי הכדורגל בעולם לא מרגישים ככה וזה מרחיק אנשים מהליגה. לך כאוהד ברצלונה זה אמור להפריע.

דווקא הן לא גורמות לי את הדאגה. הקבוצות שלא משחקות כדורגל בכוונה הן אלה שגורמות לי לטרדה.

זה השתנה, הכדורגל האיטלקי התקפי מכל הליגות האחרות, אבל יש בו כל כך הרבה רעות חולות שאין עניין לליגה למרות מבול השערים והמתח שבה.

בסך הכל הגענו מקיצון אחד לקיצון אחר. לשחק התקפי לא אומר להפקיר את ההגנה, ולשחק הגנתי לא אומר למרוח את הזמן.

אבל בינינו, גם כשהליגה היתה אטרקטיבית, התקפית, ומה לא, עדיין היתה עליה ביקורת והצופה הממוצע היה מעדיף להימנע ממשחקים כאלה פשוט כי השמות של חטאפה, אלמריה ולבאנטה לא היה מושך מספיק.
בשנים האחרונות הרייטינג למשחקי שאר הליגה גדול יותר, כעובדה. ככה שלא צורת המשחק משנה, זה נעשה כי שעות השידורים פרוסה יותר.

לדעתי ההצלחה באירופה של יותר ויותר קבוצות זה מה שתורם לפופולריות של יותר קבוצות בפרט ושל הליגה בכלל.

נגעת בנקודה. כששופטים שורקים על כל מגע מינימלי במקום לתת למשחק לזרום, הם רק גורמים לשחקנים לחפש את אותו מגע ולבזבז עוד איזה דקה על הדשא בתצוגת משחק שלא מביישת שחקנים בבימה. כשהשופט מזהיר 30 פעמים את השוער והשחקנים כשאלו מבזבזים זמן, במקום להוציא את הצהוב מהר יותר אתה נותן לזה לגיטימציה, ואולי הכי גרוע זה עניין תוספת הזמן. אני עוד זוכר שלפני כמה עונות הפסדנו לסוסיאדד בחוץ אחרי שהם בזבזו זמן כל המשחק (הם שמו גול מוקדם, לדעתי בדקה ה-5 או משהו כזה), ואחרי המשחק יירמנדי אם אני לא טועה, אמר שלא היה איכפת להם לבזבז זמן כי הם ידעו שהשופט יוסיף 3 דקות, מה שבאמת קרה.

כששופטים בליגה הזאת יתחילו לרצות לתת למשחק לזרום ולא להיות הכוכבים של עיתון הבוקר אז אולי לא ישתלם לשחק בצורה כל כך צינית. לצערי אני חושב שברור לכולנו שזה לא יקרה.

בוא נגדיר מי הצופה הממוצע. אני קורא לצופה הממוצע בנאדם שאוהב לראות כדורגל טוב גם אם זה לא בדיוק גמר ליגת האלופות. מישהו שיפתח גם אלמריה נגד קורדובה אבל שהכדורגל שם יהיה כיף לצפייה.
היום לאנשים כאלה אין מה לחפש בליגה שלנו.

אני לא אומר שאין בכלל, אבל גם כשיש אף אחד לא יודע עליהם כי הליגה מלאה בתפוחים רקובים. לא אחת המלצתי בת’רד הכדורגל הספרדי על משחקים מהסוג הזה לפני שהמשחק התחיל, פשוט כי אני מאמין שיש אנשים שירצו לראות משחק ליגה טוב אבל לא מודעים לכך שיש גם כאלה.

אוף טופיק, וסתם מתוך סקרנות, ידוע לך מה הרייטינג הממוצע למשחקי הליגה שאינם כוללים את בארסה ומדריד?
ובהזדמנות זו אבקש שתמסור לגל ברקן וגל קרפל שהם תותחים והיחידים שאשכרה כיף לשמוע שידור שלהם.

הם עושים מה שאומרים להם מלמעלה, אני לא מאמין שזו החלטה שלהם.