מחזור 32 בפריימרליג :: שיחגגו על מישהו אחר. מהפך אדיר ו-3-2 באתיחאד (פוגבה 2x, סמולינג)

מנצ’סטר סיטי נגד מנצ’סטר יונייטד
אצטדיון: איתיחאד
שופט: מרטין אטקינסון
שעה ותאריך: 7 לאפריל, יום שבת , 19:30

אנחנו מגיעים אחרי ניצחון ביתי מול סוונזי כשהמטרות הנותרות לעונה הן סיום במקום ה-2 ,זכייה בגביע וניצחון על החלאות בדרבי על הכבוד.
את האליפות איבדנו כבר לפני מחזורים רבים ואפשר להגיד שכל הליגה די התרפסה בפני סיטי שלא הייתה רחוקה מלסיים את העונה הזו ללא הפסדים ( ארסנל תמשיך להחזיק בהישג הזה לנצח כנראה ).
בינתיים, השחקנים נשמעים מעודדים כאשר לינגארד טוען שיש לקבוצה את הביטחון לקחת את הגביע האנגלי בעוד ראשפורד מדבר על הרצון לנצח קבוצה גדולה בביתה ולקבל מוטיבציה להמשך העונה .
בגזרת הפציעות מוריניו יהנה מסגל מלא למעט סרחיו רומארו שנפצע בפגרת הנבחרות לכמה שבועות ודיילי בלינד שנמצא בספק קל אחרי שחזר לאימונים לאחרונה.
כמצוין בעיתונים מוריניו מתלבט לקראת המשחק האם לפתוח בשלישית הקישור עם מקטומיניי או עם הררה לצד מאטיץ’ ופוגבה , אני הייתי פותח עם מקטומיניי מאחר והוא מראה יכולת מצוינת העונה ויכול לצבור ניסיון חשוב במשחק גדול בטח בדרבי בו האווירה תמיד אחרת.

בצד של התכולים הכל נראה ורוד העונה : הליגה נסגרה ממזמן כשההתקפה דופקת כמו שעון ונותנת חמישיות ורביעיות על ימין ושמאל וגביע הליגה נלקח בצורה מרשימה מול ארסנל הלוזרית, אך הדברים השתנו כאשר וויגאן הקטנה הדיחה את הסיטיזנס באופן סנסציוני מהגביע האנגלי והשבוע התייצבה סיטי למשחק חשוב להצהרת כוונות וחטפה בראש בחוץ מול ליברפול בעוד תצוגה טקטית חלשה של פפ.
סיטי תחסר את הכובש המצטיין שלה סרחיו אגוארו ואת המגן השמאלי בנג’מין מנדי.
גווארדיולה כבר טען שיעלה הרכב משני בדרבי לנוכח חשיבות המשחק באלופות ונראה שהתכולים לא מייחסים חשיבות מיוחדת למשחק גם אם יוכלו לזכות באליפות על חשבוננו במגרשם הביתי.

קצת נוסטלגיה מימים טובים יותר :

שיהיה חג שמח ובהצלחה לשדים שלנו

מרסיאל וראשפורד על הספסל, הייתי רוצה לראות אחד מהם פותח היום.

אנחנו ככל הנראה נידחק לאחור וניתן לסיטי את השליטה בכדור, מה שיהפוך את המשחק הזה לזוועתי.

קלופ הוכיח בפעם השניה העונה שסיטי של פפ רחוקה מאוד מברצלונה שלו, סיטי לא מתמודדת היטב עם לחץ של הקבוצה היריבה, משחק אינטנסיבי עם לחץ גורם להם לעשות שטויות, לעומת זאת התבטלות סטייל מוריניו יושב פיקס על סיטי והיא תמצא את הדרך לשער לכן חייבים ללחוץ אותם ולכפות עליהם טעויות.

התחושה שלי היא הפסד ליונייטד בעיקר בגלל אינסוף דוגמאות מהעבר במאבקים בין פפ למוריניו - הכדורגל של מוריניו תפור על פפ

על המשחק באלופות - ליברפול של קלופ פשוט נהדרת, ליברפול ניצחה והגיע לה לנצח היא הייתה טובה מסיטי לאורך כל המשחק או לפחות עד לרגע שקלופ החליט שמספיק לו 3-0. סיטי הייתה נראית אומללה במשחק הזה מה שחיזק את התחושות שלי שמעבר לאליפות באמת מרשימה של סיטי, יש כאן התרפסות וחולשת יתר של הליגה שפעם הייתה הטובה בעולם בעיקר כי כל קבוצה האמינה בעצמה ובסיכויים שלה , היום קבוצות מביכות את עצמן מחוץ למגרשן הביתי (ולעיתים גם במשחקי בית) בכל מקרה זאת לא אותה ליגה רעה מפעם.

דווקא מוריניו הוא מהמאמנים שיותר קשה לפפ נגדם.
אל תתנו למשחק אחד חלש של סיטי להטעות אתכם, זה לא אומר שכל מי שישחק כמו ליברפול ינצח את סיטי. סיטי עדיין קבוצה טובה מיונייטד והמשחק תלוי בה יותר מביונייטד

יונייטד דווקא פתחו טוב וניסו איך שהוא לשלוט בקצב.
אבל המשחק הלך ולאט לאט תפס כיוון.
ואם היה ז’סוס או אגוארו במקום סטרלינג זה היה 4-0.

פוגבה בגרסה הנוכחית, לא שחקן כדורגל.

לא חושב שמישהו חשב שזה יתפתח אחרת.
סמולינג מראה למה הוא לא יהיה בהרכב הראשון בעונה הבאה, אולי לא ביונייטד בכלל.
השני שלהם התחיל מטעות פטאלית של דה חאה, לא מתאים לו.
הקישור שלנו בזיוני ברמה בלתי נתפסת היום.
אני התייאשתי.

מוריניו שוב כמו גדול מתבטל מול פפ.

יונייטד צריכה לחזור בתשובה שאין פה 5 אפס במחצית. קל קל מידי לסיטי. חורים בכל מקום טעויות של ילדים, יש פה בעיה עמוק מאוד.

הסיבה לכל זה מאוד פשוטה, נגד קבוצה שלוחצת עם כל כך הרבה שחקנים צריך להניע כדור ולא לנסות לעשות דריבל, אצלנו שחקנים לא משחררים כדור מהרגל וזה הופך את המשחק לקל עבור סיטי.

בלי הרכב מלא ועם משחק באמצע שבוע סיטי לפחות 3 רמות מעל יונייטד. אני חושב שבעונה הבאה נצטרך לפנות להתאחדות לתת לנו להתחיל את המשחק עם 2 אפס פור

ולנסיה יאנג סמולינג והיום אפילו מאטיץ - זוועות. מאטיץ יכול להיות סוגר פינות אבל הוא שחקן לא טוב ואין לו יכולת לנווט את המשחק. פוגבה אותו דבר בדיוק רק עם שם נוצץ, ליונייטד אין קישור וטוב יעשה מוריניו אם הוא יעשה מהפך שם.

אני מצטרף עכשיו. מדהים איזה גולים עלובים ספגנו. אני משתגע מזה שאנחנו פחות טובים מסיטי משמעותית, ובכל אופן הגולים שהם נותנים לנו יכולים להימנע על ידי שחקני נוער.

לא ייאומן מה שקורה פה במחצית השניה…
מזכיר לי למה מיותר תגובות במחצית.

משחק הזוי.
משום מקום גול של פוגבה פותח את המשחק , סיטי מתחילים לאבד את הראש בתוספת לחץ שלנו על ההגנה שלהם ואיכשהו כובשים שתיים על הראש של החלאות.
לא נדבר היום על הנרפות ההגנתית ולא על ההתקפה שכמעט לא נראתה- היום הניצחון הוא העיקר פה.
glory glory man utd

טירוף! אמנם הם יזכו בשבוע הבא או משהו, אבל איזה כיף שהחזרנו להם על התצוגה המסריחה שלהם באולד טראפורד. נכנסנו להם עמוק מתחת לעור וכל השחקנים שלהם איבדו את העשתונות. ז’סוס בועט בהררה, פרננדיניו בג’סי, וקבוצה שלמה של פפ גווארדיולה בועטת כדורים למעלה כמו ביג סאם אלרדייס הישן והטוב.

אין כמו קאמבק, ועוד בדרבי, ועוד מפיגור 2-0 אחרי מחצית במהלכה נגענו בכדור ברחבה של סיטי פעם אחת בלבד, שלא לדבר על מאזן הבעיטות לשער שעמד על אפס עגול.

קצת מקצועית - אלכסיס עם מחצית מצויינת עמד מאחורי שלושת השערים, עם לחימה בלתי מתפשרת כרגיל, ויכולת טכנית גבוהה מאוד.
הבישול של אנדר לשער הראשון היה פשוט גאוני.
חייבים להפסיק לקבל את הגולים המביכים האלו. קיבלנו מסיטי 4 שערים העונה וכל אחד מהם מביך מהשני. שמח שסמולינג כיפר על זה וזכה לרגע של תהילה סטייל מגן הקהילה 2011.

מחצית נהדרת שלנו מה שמוכיח שמוריניו והשיטה התבוסתנית שלו לא מביאה אותנו לשום מקום. עלינו במחצית עם כל מה שיש לנו ושיחקנו כמו קבוצה וראינו שסיטי היא לחלוטין לא מה שעשו ממנה, תחת לחץ היא מתפוררת.

לכו תדעו אולי פרגי נתן קפיצה לחדר הלבשה בדקה 45 חמוש במייבש שיער.

אני חושב שהנקודה הובהרה-לא צריך לכבד את סיטי. ולא את פפ. צריך להסתכל לו בלבן של העיניים ולשחק איתו כדורגל. איך שמוריניו עולה נגדו רוב הפעמים בגישה של “אתה יותר טוב אני אשחק על תוצאה” זה מיותר ולא יביא אותכם לשום מקום. תשחקו כדורגל ויש לכם הרבה יותר סיכויים להתמודד איתו לאורך עונה, לא רק במשחק אחד.

הלוואי ומוריניו יפסיק לבוא בגישה תבוסתנית. ראיתי פה שמישהו רשם שמוריניו מתמודד עם פפ טוב-זה פשוט לא נכון. מוריניו ב21 משחקים ניצח את פפ ב5 בלבד. אם אתה מחפש את הנמסיס האמיתי של פפ ומישהו שלא רק מאתגר אותו אלא גם מתעלה עליו במפגשים אישיים זה קלופ. הוא לא מתרץ והוא לא מתבנקר, הוא בא לשחק פתוח. אז הוא קיבל מפפ 4 או 5, ועכשיו וגם נתן לו בראש 4-3 ובדרך להדיח אותו מליגת האלופות, גם סגל שעל הנייר פחות טוב.

מצוין.
פפ הוא הקריפטונייט של מוריניו ומשאיר אותו פעם אחר פעם אובד עצות. מוריניו עולה עם 8 שחקני הגנה צפופים, אבל הקבוצות של פפ בכל אופן מוצאות את הסנטימטר הפנוי וכובשות. הוא אף פעם לא מנסה להסתער על מובילי הכדור של פפ. בעוד מול ברצלונה של צ’אבינייסטה-בוסקטס-מסי זה באמת לא תמיד היה רעיון טוב, מול סיטי אין סיבה לא לנסות. קלופ עושה בדיוק את זה, ואם מול באיירן היה לפפ סגל חלומי, בסיטי יש לו כל מיני חמורים כמו ווקר, סטרלינג, אוטמנדי ודלף. הגרמני גם למד לקח וייצג את ההגנה שלו, מה שמנע את ה-4-3 והוביל ל-3-0 חלק.

פפ קידם את סיטי אבל הוא לא יצליח לשחזר את ברצלונה שלו, חומר השחקנים שם היה בכמה רמות איכותי יותר. בכל אופן מוריניו חייב להשתחרר מטראומת ספרד ולהעניש את פפ יותר.

מנדייטה, נקודה מעולה! העניין לדעתי שמוריניו ניסה לבוא לשחק פתוח וקיבל חמישיה על הראש (בעיקר בגלל קו הגנה גבוה אבל זה כבר דיון אחר) ומאז הוא פשוט בפוסט טראומה.

כן אבל זאת הנקודה-לא חייב בדיוק כמו ברסה או שיהיו לך את השחקנים שהיו בברסה. עוד המון קבוצות זכו בגביע אירופה והמון שחקנים וסגלים שונים-קאסמירו, מודריץ’, רונלדו, דרוגבה ולאמפרד, סניידר ומיליטו, רובן וריברי ועוד המון קבוצות לפני. לא חייבים לשחק באותו סגנון ופה נכנסת עבודה של מאמן. אז פפ משנה את המערכים והשיטה לפעמים, אבל הגישה היא אותה גישה, למה מוריניו כל פעם בוחר בגישה תבוסתנית ולא יפה לעין? למה קלופ יכול אחרת וגם לנצח את פפ ומוריניו לא?

ובכלל, אני לא מבין את הדיבורים על הסגל כאילו לפפ יש סגל מושלם ובכמה רמות מעל הסגלים של ליברפול ומנצ’סטר. אני לא חושב שההבדלים כאלה עצומים כאילו מדובר בברצלונה נגד חטאפה, ואם אין הבדלים כאלה גדולים-מאמנים גדולים עושים את ההתאמות ומצמצמים פערים. אני חושב שבכך שמוריניו משחק אחרי משחק מתבטל מול פפ, הוא לא מצמצם את הפערים הוא רק מבליט אותם.

בכל אופן, פפ יקח אליפות וזה יותר בגלל החולשה של הליגה ולדעתי ליברפול שלא הייתה יציבה כ"כ. וגם, כי פפ פתח מאוד חזק כמו הרבה פעמים עם קבוצותיו. הדבר הזה עולה לו ביוקר בסוף העונה כשהשחקנים שלו מגיעים למאני טיים ונופלים מהרגליים בליגת האלופות.

מוריניו כבר ניצח את פפ ושיתק את קבוצתו בעונתו האחרונה בריאל מדריד. ה5-0 זה לא תירוץ. שירים טלפון לקלופ וילמד משהו.

מישהי שתאהב אותי כמו שמרטין אטקינסון אוהב את אשלי יאנג

מאוד מוזר האיש הזה.

עוד מישהו מרגיש כאילו הרבה מהטקטיקה של פפ מבוססת על עבירות טקטיות קטנות כאלה שהן מאוד גבוליות? מרגיש לי שבכל פעם שהם ניסו להחזיר את הכדור הם עשו את זה עם עבירות, ולא רק נגדנו אני מדבר באופן כללי . היום אטקינסון פשוט מנע מהם להתחמק מהעבירות המציקות האלה - אני מדבר על סאנה סטרלינג פרננדיניו וזסוס שבולטים מאוד במשחק הלחץ/תפיסות שלהם.
פרט לעבירה שייתכן שבוצעה על אגוארו, בכל זאת יאנג גלש לכדור והקונטרה של אגורו עם הכדור גרמה לרגל שלו לקפוץ מהכדור לאגוארו בכל מקרה יאנג נגע בכדור קודם, אני חושב שאטקינסון שפט בצורה טובה.
אה וזסוס חמום מוח שאני מקווה שהשופט הבא יהיה פחות נחמד אליו - החל במשחק מול ליברפול.

אני עומד מאחורי מה שאני אומר לגבי שמוריניו מתמודד טוב עם פפ.
ניצח אולי רק 6 מ22 זה נכון אבל זה לא שפפ ניצח את כל שאר ה16, הרוב נגמרו בתיקו אם אני זוכר נכון.
בכל מקרה זה מוריניו בדרך קבע שיחק עם קבוצות טובות פחות. להשוות את צלסי לברסה הגדולה בהיסטוריה זה פשוט לא נכון, וגם לא את ריאל שלא עוברת שמינית, וגם ביונייטד, סיטי טובה משמעותית מבחינת סגל.
זה כמו לדבר על איזה מאמן גרוע יש לאתלטיקו כי עדיין היא זוכה בפחות תארים מברסה וריאל.

אני לא מסכים עם הגישה של מוריניו, אך גם גישת התניעו כדור ואנחנו נעשה מתפרצות עבדה מצוין בעבר והציגה גם כדורגל מאוד יפה.

בסוף יונייטד ניצחו וזה מה שחשוב, כל מי שזרק את פוגבה ואלכסיס למרבה במחיר הבין שהם כרגע השחקנים הכי טובים בקבוצה בראיה קדימה (וגם לא בראיה קדימה)