מחזור 33 :: מתרחקים מאליפות עם 0-0 מול בטיס בחוץ

מבאס
אני חסיד גדול של הליגה, וברור לי שהמועדון מעדיף את ליגת האלופות. יש בכל זאת קצת שמחה בלב על כך שההגנה שלנו עושה את העבודה רוב הזמן.

חבל מאוד שלא נפטרנו מאיסקו לפני שנה-שנתיים במחיר מופקע. המחיר שלו בטח כבר התרסק. מקווה שאין לו איזה חוזה עתק כמו בייל.

הוא בחברה טובה:

1. אני חייב לומר שזה עצוב שרבע שעה סבירה של הזאר גוררת כותרות כאלה גדולות בתקשורת, זה מראה עד כמה אנחנו בבעיה. הלוואי והוא יהיה בריא לפחות עד סוף העונה.

2. הקבוצה לא “זרקה את הליגה”, אנחנו לא ב-2001/02, העונה השלישית של מוריניו (לכו תבינו את המשבר הזה ופתיחת העונה האיומה) או בעונת הדסימה (כנראה ההרכב החזק ביותר שהיה לנו מאז שאני רואה כדורגל, וורלד-קלאס בכל עמדה). כמעט כולם באפיסת כוחות ולאורך כל העונה אנחנו מאוד מתקשים. כולן סובלות מפציעות אבל אנחנו בצורה חריגה לחלוטין. החמצות כמו של ויניסיוס הן משהו שנשלם עליהן בסופו של דבר. חבל שלא פתחנו את המשחק כמו במחצית השנייה.

3. אין טעם לתפוס שעיר אחד לעזאזל, כל שחקני ההתקפה נותנים פחות מדי. אף אחד חוץ מבנזמה לא טוב ליותר משני משחקים. עזבו להבקיע - לאיים, לייצר מצבים, דריבל, פעולה שתוציא את ההגנה משווי משקל.
    שימו לב, 56 שערי ליגה ו-76 בכל המסגרות, אשתקד הגענו איכשהו ל-70 בספרד ו-99 בכל המסגרות, זה בטח לא יקרה.

4. ועדיין, פדרו מרטין בדק את המספרים של ריאל עם איסקו בליגה:

מאזן השערים של ריאל בליגה עם איסקו בהרכב: 6:2 שלילי ב-523 דקות.
מאזן השערים של ריאל עם איסקו מהספסל: 2:7 ב-310 דקות
מאזן השערים של ריאל בליגה בלי איסקו: 16:47 ב-2,137

כדורגל משחק הפכפך. היינו במומנטום אדיר אחריי הניצחון על בארסה והעפלה לחצי גמר הצ׳מפיונס ואז באו חטאפה ובטיס וסיכויי האליפות ירדו משמעותית, אך פאשלה אחת של בארסה ואטלתיקו לפניי המשחק בניהן ואנחנו חוזרים לתמונה.
אי אפשר לבוא בטענות לאף אחד, 53 פציעות (ללא קורונה) זה פשוט טו-מאצ׳ ונכון שלא מעט קבוצות סובלות מפציעות, אבל אצלנו זה גלש לקיצון. עצם העובדה שבסוף אפריל אנחנו במאבק אליפות ומרחק נגיעה מגמר אלופות זה הישג בפניי עצמו.
אני מפחד לחשוב מה יהיה אם האזר יהיה כשיר עד סוף העונה, אולי לקארים סוף סוף יהיה פרטנר ראוי שיעזור לו מקדימה. יחד איתו, עם מנדי וקארבחאל (שהיה מאוד חלוד אתמול) וקרוס יש לנו סיכוי לא רע לעבור את צ׳לסי וגם אם לא אני לא יכול להתסכל על העונה הזו ככישלון.

שחקן יכול להיות נהדר אבל הוא יכפה מורת משחק מסוימת על הקבוצה. אם הקבוצה עם איסקו נראית רע יותר משהיא נראית בלעדיו, זה משנה שאיסקו נראה טוב?

זה לא שעם אסנסיו ורודריגו התקרה הזו לא קיימת.
אני כנראה מעריך פה את ויניסיוס הכי הרבה בפורום, וגם אני לא רוצה אותו בעולם מושלם.

ויניסיוס מבחינתית הוא ההפך מאיסקו. שחקן נוראי שאנחנו נראים טוב יותר איתו. הוא נותן לנו מהירות ומשהו לצפות לו. בלעדיו המשחק הוא שבלוני, צפוי שלא מתקדם לשום מקום.
חוץ מזה שעל מה מאשימים אותו? שב20 דקות הןא לא עשה הרבה יותר מכל הקבוצה שלנו ב90?

זה חרטה ברטה, כי כל הדקות של איסקו הם בהרכב השלישי כשחצי קבוצה פצוע והחצי השני נח לקראת צ’מפיוס, במשחקים האלה עם או בלי איסקו ריאל מדריד לא הצליחה העונה.

לא נראים יותר טוב, זה סתם פול גז בניוטרל עם וניסיוס, הגיע הזמן שתפנים את זה, המשחק נגד ליברפול היה היוצא מהכלל.

פייק שחקן

אני פשוט מנסה להבין איפה הסתירה? לשחק עם אסנסיו ורודריגו עדיף?
ברור שויניסיוס הוא פול גז בניוטרל. פשוט אחרים הם מנוע מכובה.
הוא היה מעורב ביותר שערים מכל שחקן התקפה שהוא לא בנזמה, ובנוסף הוא אחראי לרוב הפנדלים שקיבלנו העונה (אם זוכר נכון).

עם מי אנחנו נראים טוב יותר? עם אסנסיו או רודריגו שמתחרים בינם לבין עצמם מי בורח יותר מהכדור? עם איסקו כקשר חמישי?
וינסיוס הוא השחקן התקפה השני הכי טוב שלנו העונה כשהזאר פצוע.
ההרכב היחיד בו אפשר לשחק שויניסיוס לא אנור לפתוח הוא 541 עם בנזמה לבד בחוד, רביעיית קשרים מאחוריו ו2 מגנים תוקפים (מרסלו וקרבאחל).
הרכב מאוד הגנתי שאני לא ארצה לראות. אין לי בעיה עם 5 שחקני הגנה או 4 קשרי אמצע (אחוריים יחסית), אבל לא יחד.

ויניסיוס מעסיק את ההגנה. הוא יוצר לנו שטחים ועוזר לנו לצאת מהר קדימה.

אין לי מושג איפה אפשר למצוא נתונים, מוזמן לחפש איך המאזן שלו עם ויני ובלעדיו.

למה חרטא? הרכב שלישי אבל גם נגד קבוצות פחות טובות (אהמ חטאפה אהמ).
חוץ מזה שכל המשחקים שלנו העונה הם בהרכב שלישי.

אני נשאר בדעתי שאיסקו שחקן טוב שהקבוצה משחקת איתו פחות טוב. יכול להצליח במקומות אחרים שאוהבים הנעת כדור איטית ומטרתן לשגע את היריבה

חלק לא מבוטל מהמשחקים האלו היו נגד יריבות נחותות, גם שם הוא לא הצליח לבוא לידי ביטוי. בישול בודד זה מה שיש לו בליגה. אני לא בא להגיד שהוא אפס וכתבתי שאתמול הוא לא היה גרוע יותר משאר השחקנים, אבל בחיאת הוא לא תורם כלום כבר שנתיים. אם אתה מתקעש ללכת נגד כל העולם ולטעון שאיסקו שחקן…מה אני אגיד לך

מצטער אבל ממש ממש לא הבנתי אותך. מה הקשר בין מה שאני כתבתי ומה שהגבת לי?

כי כתבת ככה

ולטעמי זה לא העניין שאיסקו נראה בסדר כי איתו הקבוצה פשוט נראית פחות טוב.

זה בכללי לגבי דעות שנאמרות פה לא פעם על איסקו.
איסקו אף פעם לא נראה רע. הוא תמיד שולט נהדר בכדור ומדייק במסירות ומצטרף יפה להתקפה.
מה הבעיה איתו? שהקבוצה משחקת לאט יותר. שאיתו אנחנו נראים פחות טוב, זה הכל.

לזה אני מתכוון

זה לא כזה פשוט, בכל התסריטים צריך שאחת מהם תאבד נקודות פעמיים (מלבד המשחק בינהם) ולפחות פעם אחת זה צריך להיות הפסד ולא תיקו, ואז השנייה צריכה גם לאבד נקודות פעם אחת. זה לא הולך לקרות ואין לנו סיכוי ממשי, ודווקא לברצלונה אני חושב יש את הסיכוי הטוב ביותר. ועם כל הסגל החלש שלנו, כמועדון זה פאשלה רצינית שהם יקחו אליפות בשנה כזו שלהם.

פשוט זה לא יהיה וגם כתבתי שאחריי התיקו אתמול הסיכויים ירדו באופן משמעותי ועם זאת מספיק לנו איבוד נקודות של שתי הקבוצות לפניי המפגש הישיר בניהן, הלחץ כבר יעשה את שלו.
לגביי בארסה הם מאוד מאוד תלויים במסי. מספיק פעם אחת בה לא יופיע למשחק וזה פוטנציאל לאיבוד נקודות.

גם אני מעדיף אותו על הספסל, הכוונה שלי היא שאנשים ישר יורים ״איסקו האפס״. לא חושב שהוא כופה עלינו שום סגנון משחק. איסקו מאז ומתמיד היה כזה, גם אצל אנצ׳לוטי ומעט אחריי כשהיה בשיא.

לא הבנתי.
מסכים שאיסקו האפס זה קצת מוגזם. הוא פשוט לא שחקן מתאים.
כשהוא ישחק הוא תמיד יהיה בסדר, אך הקבוצה תראה פחות טוב איתו, זה הכל.
לא חושב שמתישהו הוא היה הכי גרוע על הדשא לצורך העניין ועדיין בכל הרכב שהוא ישחק הוא יהיה הראשון שאעדיף שירד. (טוב, לא כל הרכב, אבל בכל מערך יחסית סביר שלנו)

הוא תמיד שחקן שגורם לנו לשחק לאט ולא יעיל. כשהיה בשיאו זה עבד. היום לא.
בנוסף, זה עבד כששיחק מעל שלישיית קישור במערך עם אמצע חזק מאוד שהשאיר את כל האגף למגנים (בעונת שיא שלא חושב שנראתה ממגנים) וכשבחוד רונאלדו כובש מכל מצב.
היום, גם עם איסקו בשיאו, כשאין לנו חוד של בנזמה ורונאלדו והמגנים שלנו הם לא מרסלו וקרבאחל בשיאם (גם אם השמות על החולצה זהים) זה פשוט לא יעבוד.

קבוצה כשמה כן היא, קבוצה. השלם הוא לא בהכרח סך חלקיו. איסקו יכול להיות נהדר (אגב, הוא לא) אך השלם יראה טוב יותר עם שחקן אחר. איתו הקבוצה נראית פשוט פחות טוב ולא משנה כמו טוב הוא משחק.

אותו דבר לגבי ויניסיוס, רק ההפך. גרוע ככל שיהיה, עם התחלה שיש לנו היום הקבוצה נראית טוב יותר איתו. גם אם במבט עליו לעומת רודריגו או אסנסיו הם יראו טוב יותר.

אתלטיקו פעמיים, ברצלונה פעם אחת (הפסד)

עדכון: אתלטיקו תיקו אחד

מקווה מאוד שבארסה יפסידו לאטלתיקו, לא רואה איפה היא תאבד נקודות מעבר למשחק הנ״ל. אטלתיקו כזו לוזרית שהיא בטוח תאבד נקודות נוספות. לנו יש כמה מוקשים, הבולט שבהם המשחק נגד סביליה שחזק מאוד במירוץ.

יש לכם גם משחק בבילבאו שבדיוק ניצחה את אתלטיקו, ותמיד שמחה לקלקל לכם.
בנוסף, יש לכם משחק אחד יותר מבארסה, ושניים מאתלטיקו, והסגל שלכם גם ככה יותר פצוע.
הייתי אומר שהסיכוים שלכם הכי נמוכים מבין השלושה.

רק זה חסר לנו. לסיים רביעית ולהתבזות במוקדמות ליגת האלופות עם מינימום סגל ומקסימום משחקים.

במקרה שלא נקח אליפות (והסיכוי לא כזה גבוה אחרי שני התיקואים האחרונים) כולי תקווה שזה מה שיקרה, אולי אז נחליט לשפר את הסגל.
אחרי כל הדיבורים של פרז שבלי סופרליג לא יהיו החתמות גדולות אני מתחיל להתייאש

נכון, גם כתבתי שאחריי התיקו מול בטיס הסיכויים הפכו קלושים. עם זאת, לא הכל אבוד. לפניי המשחק כתבתי שאטלתיקו תעשה אטלתיקו. אם ננצח את המשחק מול סביליה אנחנו חזק בתמונה. לכם יש את אטלתיקו שמולכם חייבת ניצחון לאליפות. כרגע אתם והם עם סיכויים עדיפים על שלנו, אבל המטמתיקה הזו יכולה להשתנות בכל מחזור.

למרות ליגה חלשה מאוד, זכינו למירוץ של 4 קבוצות עד לסוף. מתי פעם אחרונה היה דבר כזה? דרך אגב, אם לא אנחנו זוכים אני מחזיק אצבעות לסביליה :joy:.

המסיימת במקום 4 בלה ליגה מגיעה הישר לשלב הבתים.