מחזור 33 :: מתרחקים מאליפות עם 0-0 מול בטיס בחוץ

הזוי שבעונה שאנחנו מנצחים את ברצלונה פעמיים הם יזכו בדאבל, ואנחנו נסיים בלי כלום.
יש יותר סיכוי שנסיים מקום רביעי מאשר שניקח אליפות.

בעונות קודמות זידאן ידע לנהל את הסגל ולחלק את הדקות בצורה מיטבית, כך שהיינו מגיעים לסיום העונה בכושר אופטימלי. העונה לא היו רוטציות משמעותיות ושחקני הספסל שיחקו רק כאשר שחקני הרכב נעדרו בגלל פציעות, הרחקות או קורונה. מיליטאו זאת דוגמה טובה. השנה הגענו לשלבים המכריעים עם הרבה שחקנים שחוקים וחסרי אנרגיה. רחמים על שלישיית הקישור.

עם כל המחמאות לזידאן על השבוע הנפלא מול ליברפול וברצלונה, רבים שכחו שהוא נכשל בעיקר מול הקטנות. לא מקרי שאיבדנו נקודות מול חטאפה ובטיס שבוע אחר כך. קל לנו יותר לשחק מול קבוצות שנותנות לשחק. מול קבוצות שמסתגרות מולנו אין לנו פתרונות מספיק טובים ופה זידאן לא השכיל לפתור את הבעיה לאורך עונה שלמה.

אין לנו סיכוי, צריך לרדוף אחרי שתי קבוצות. אנחנו גם לא ניקח את כל 15 האחרונות. היו לי תלונות בתחילת העונה אבל לאחר מכן אין מה לעשות, הסגל בינוני גם כשכולם בריאים, זידאן מוציא מים מהסלע, לא בטוח שלפתוח עם שלושה בלמים נגד בטיס היה עוזר. החמצות כמו של ויניסיוס יכולות להכריע העונה אם כי לזכותו ייאמר שהוא בנה את זה לבד. חצי קבוצה חלתה בקורונה אצלנו ומסי כשיר ובריא כל העונה, גם כשהוא היה בתקופה חלשה בתחילת העונה הוא הרי גורם לכלכך הרבה תשומת לב אצל היריבות. בארסה מבקיעה שערים בקלות ואצלנו זה כמו לידה. גם בהרכב מלא עם הזאר בכל משחק ידעתי שיש מצב שיהיה 0:0. זו אכן עונה קצת לא שגרתית ברמת אחוזי ההצלחה נגד הגדולות וביחס למה שיקרה בסיום.

זה במידה מסויימת רק מעצים את העונה של זידאן בהינתן הסגל והפציעות. ברור שהתקפה שנשענת אך ורק על בנזמה תתקשה יותר לגמור משחקים מול קטנות שמסתגרות, אבל מול הגדולות זידאן בעונה פשוט מטורפת, בליגה ובליגת האלופות.

ואני חושב שלאור העשור האחרון, ניצחון כפול בקלאסיקו שווה לי כמו אליפות. הישג נדיר ומשמח.

זידאן בנה את הסגל. אם ההתקפה בנויה רק על בנזמה, אז זידאן לא בנה את הסגל נכון. גם אם לוקחים בחשבון את סיוט הפציעות (אגב, אין סיכוי שמדובר רק בביש מזל. כנראה שלא עובדים נכון באימונים, לא מחלקים עומסים, הצוות הרפואי לא מספיק טוב וכו’) לא יכול להיות שפציעה של שחקן אחד כמו הזאר תנטרל כמעט את כל ההתקפה של מועדון גדול כמו ריאל.

אפשר להגיד שהרכש נכשל אבל גם זה תירוץ נוח. למה הרכש נכשל? מי בחר את השחקנים ומי לא נתן להם הזדמנות אמיתית להצליח?

כמו שזידאן אחראי על ההצלחות, כך הוא גם אחראי על האכזבות. זה נכון שהוא לא קיבל את הקרדיט שהגיע לו בתקופת רונאלדו. לא צריך לעשות את אותה טעות ולהוריד ממנו אחריות על מה שקורה העונה.

לא יודע. אם נסיים בלי כלום וברצלונה תזכה בדאבל, אז הניצחונות שלנו עליהם לא שווים הרבה.

בקיץ הזה כנראה לא היה שקל ללחם, הטעות הייתה בקיץ ב-2019. אם יש לנו את ויניסיוס למשל לא היה צורך ברודריגו. אם הוא לא היה סגור על יוביץ’ מדובר גם כן בכסף מיותר. את מנדי למדתי לחבב והוא מגן מהטופ בסופו של דבר אבל רגילון כבר היה שלנו ואפשר היה להשתמש בסכומים האלה לשחקן התקפה, אפילו לא אמבפה, נניח סאנצ’ו. דאבל של בארסה יהיה כואב - אבל אם נזכה בליגת האלופות למשל אני אסתכל על העונה הזו אחרת - הזכייה הכי עוצמתית כאוהד בהתחשב בנסיבות. כבר כתבתי על הצעירים, אז במשפט: לא עפתי לגבי היכולת של אודגור אף פעם, פה זה ריאל ולא ארסנל. יוביץ’ רצה לעשות “וייברח” ואולי ויתר מהר מדי. הפספוס האמיתי זה חכימי. יורנטה פרח בכלל בעמדה אחרת.

אגב מכורח הנסיבות כל אחד משחקני ההתקפה הכושלים שלנו קיבל הרבה מאוד דקות. רודריגו לא טוב מאז ינואר העונה שעברה בערך, ויניסיוס חצה את רף 2,000 הדקות, אסנסיו גם כן נתן מעט מדי. אף אחד לא הוכיח את עצמו.

לא מסכים.
הוא בנה קבוצה מאוד חזקה בקישור ובהגנה אך חלשה בהתקפה.
בליגת האלופות אפשר לזכות עם הגנה משום שתיקו כשמו כן הוא - תיקו, זוהי תוצאה נייטרלית, לא טובה ולא רעה.
בליגה, מצד שני, תיקו די שקול להפסד כשרצים לאליפות.

גם בואו נודה באמת, עברנו קבוצת צמרת אחת בלבד בנתיים, וגם היא בעונה נוראית.

מגיע לזידאן המון קרדיט על חלק מהעונה (במיוחד השבוע של ליברפול ברסה ליברפול) אבל יש לו חלק גדול מאוד גם במצב שלנו בליגה.

משבחים אותו פה כאילו אנחנו אנדרדוג מוחלט. איזו קבוצה פגשנו עד היום השנה שאמורה על הנייר לנצח אותנו?
לברסה ואתלטי אין סגל עדיף משלנו, יש להן את הבעיות שלהן. אצל מי זו בעיה מנטלית ולמי אין הגנה ותלויה בשחקן אחד תבינו לבד.
כל הכבוד לו על המאזן מולן כמובן, אבל מה זה משנה אם יש להן מאזן טוב יותר מול שאר הליגה?
ליברפול נמצאת בעונה קשה ונפגעו קשה מהפציעות שלהם. כל הכבוד לזידאן שלא נתן לזה לשבור אותנו כמובן, אך לא עברנו קבוצה עדיפה בשום צורה שהיא, בטח שלא ביכולת שלהם השנה. לראיה המיקום שלהם בליגה.

מגיע לידאן המון קרדיט על דברים מסוימים, אבל לא צריך להגזים.
הוא המאמן מספר 1 בעולם בהכנת קבוצה למשחקים גדולים, אך מאמן בינוני מינוס בבניית קבוצה ובהתמודדות מול קבוצות קטנות. אפשר להגיד את זה.

אז לא, לא מסכים שחוסר ההצלחה שלו בליגה לעומת ליגת האלופות צריך לעמוד לזכותו.
היו לנו פציעות. גם לברסה, גם הם שיחקו עם בלמים מהנוער.
גם שם מדובר באשמה בבניית הקבוצה, לא בגאונות של קומאן שמצליח למרות פציעות של פיקה, אראוחו ומי לא (ולמרות כשירות של לנגלה :wink:)

לא מעט דברים כתבת שאני לא מסכים איתם.
לגביי ההתקפה זידאן רצה לרוץ עם בנזמה והאזר כ 2 שחקנים מובלים וקיווה שויני ורודריגו יכנסו לעניינים ולראיה גם לא שלח אחד מהם להשאלה. אל תשכח שריאל סבלה השנה מ 53 פציעות (לא כולל מקרי קורונה). קח כל מאמן אחר והוא מסיים במקום 6 ומודח בשמינית. קל כל קבוצה אחרת כולל סיטי או באיירן עם כל כך הרבה פציעות ולא בטוח בכלל שהן עושות עונה טובה. זידאן מאמן מצויין, הוא כבר הוכיח זאת לא פעם אחת ואם יש לו חצי אשמה במשהו זה מילטאו ואודגור, כל שאר השחקנים שלא הוכיחו את עצמם קיבלו מספיק הזדמנויות. לגביי חכימי אני בספק כמה זידאן שלט בכל הנעשה. האזר היה צריך להיות בינגו, מנדי לא רע בכלל והברזילאים היו הבטחה.
לגביי העונה זידאן ניצח את בארסה ואת אטלתיקו ואת סביליה ואת אינטר וליברפוך כולן קבוצות טובות יותר מריאל מדריד הפצועה. אם אתה מתעקש שסגל מחליפים של ריאל עדיף על סביליה אז קיבלת, נוריד אותה מהמשוואה. שאר הקבוצות עדיפות עלינו בהרבה היות ותמיד הגענו עם שליש סגל פצוע במקרה הטוב.

כן? כל מאמן אחר יודח מהשמינית? כל קבוצה עם כמות פציעות שלנו תודח מול אטלאנטה ותסיים מתחת סוסיאדד?

לא שוכח. אבל גם אסור לשכוח שרובן הגדול היו קצרות (להוציא את הזאר).
וכן היה לנו מזל. תאר לך שהשחקן הכי חשוב בסגל שלנו (נניח קאסמירו) היה נפצע כמו ואן דייק לכל העונה, היינו עדיין נראים כמו שאנחנו נראים?

זידאן הוכיח את עצמו לא פעם, זה נכון. זה לא הופך אותו לחף מביקורת.
הפכו את המצב שלנו להצלחה שבכלל אנחנו מתמודדים על אליפות וסלח לי אני פשוט לא מסכים. אנחנו לא בליגה האנגלית מול סיטי אלא בליגה הספרדית מול ברסה הכי גרועה שאני זוכר לפחות.
חצי גמר אלופות - הצלחה.
מקום שלישי בליגה - כישלון. אי אפשר להתעלם מאחד. אני כל הזמן כותב שמגיע לזידאן כבוד על ליגת האלופות ועל המשחקים מול הגדולות. יש דברים בהם הוא הטוב בעולם, ויש דברים שהוא בינוני.

לגבי מיליטאו ואודגור זו האשמה שאני מדבר עליה בדיוק.
הקישור שלנו גמור והוא אולי הסיבה שאנו מפסידים את האליפות. אודגור בכושר לא היה עוזר? הוא היה יכול להיות ההבדל בין אליפות למקום שלישי.
יוביץ אולי לא כןכב על, אך הוא בהחלט יכול להציג רמה גבוהה משהצליח, ולטעמי כן היה נכון לשלב אותו גם אם הוא לא אמבפה. הצורך שלי ממנו הוא פשוט להיות טוב ממריאנו, ואת זה אני בהחלט חושב שהיה מסוגל לעשות.

אני פשוט לא מסכים עם זה.
כשנוח לנו הסגל הוא על הפנים, כשלא נוח הם סופרסטארים. תחליט.
מלבד במקום 2 שותפיו של בנזמה לחוד, את מי מהשחקנים של אינטר היית משלב בהרכב של ריאל? משל סביליה? משל ליברפול? משל ברסה? משל אתלטיקו? עוד 1? 2?
עדיין כל אחד מהקשרים שלנו עדיף על כל קשר מהקבוצות הללו, (אולי דה יונג). עדיין לאף אחת מהן אין בלם עדיף על הבלם הרביעי שלנו. עדיין בנזמה החלוץ הכי טוב מבין כל החלוצים בקבוצות הללו.
לברסה הגנה טובה משלנו? לליברפול הגנה טובה משלנו?
אני חושב אפילו שאם נעשה מכל הקבוצות הללו הרכב משותף, עדיין לריאל יהיה רוב של שחקנים באותו הרכב, וכן אפילו עם רוב הפציעות.

יש לו קרדיט על הרבה דברים, אבל אפשר להפסיק להתייחס אליו כאילו הוא מוביל איזו לסטר לאליפות.

אל תלך רחוק, תראה מה פירלו ״השיג״ ביובה עם סגל טוב יותר (ביחס לריאל הפצועה), הודח בשמינית. תסתכל על מאמנים כמו פפ שנכשל פעם אחר פעם בצ׳מפיונס…אז כן, אני מאמין שכל מאמן אחר היה מפשל עם כל כך הרבה פציעות.
לא הבנתי מה הכוונה שנסיים מתחת לסוסיאד?

בתקופת קורונה פציעה של שבועיים ופספת 4-5 משחקים.

מסי, סוארס וסאלח חלוצים לא פחות טובים מבנזמה. נאלץ לא להסכים איתך לגביי מה שכתבת. גם בשער אין לנו איזה יתרון מיוחד. ההגנה של אטלתיקו לא פחות טובה משלנו. בקישור יש לנו יתרון, אבל כסגל שלם (במיוחד עם כל הפציעות) אנחנו פחות טובים לדעתי.

זידאן לא חף מביקורת, אף אחד לא. הוא שגה עם חלק מהשחקנים, אבל מכת פציעות כזו יכלה לגמור (כמעט) כל קבוצה. ה-שחקן שלו פצוע כבר שנתיים ולמרות הכל הוא חזק בכל החזיתות.

זידאן מוציא מים מהסלע העונה בריאל יחד עם כל הפציעות והאילוצים ויחד עם זאת אפשר לבקר אותו על ניהול הסגל העונה, אין פה שום סתירה ואם מישהו נותן ביקורת זה לא אומר שהוא העלה כבר את זידאן על המוקד.

הרי אם מיליטאו כל כך כשרוני כמו שאנחנו רואים למה הוא היה בפריזר שנה וחצי ונכנס לרוטציה רק כשלא הייתה ברירה?
כנל לגבי בלאנקו- מדובר על שחקן שמהקיץ דובר על כך שהוא אחד הכשרונות הגדולים של קבוצת הנוער שלקחה את הצ’מפיונס ושהוא יהיה המחליף של קאסמירו, למה לא קיבל בכלל דקות כל העונה ורק עכשיו נכנס לשחק כשהשלישייה שלנו גמורה לחלוטין?

לגבי אודאגור אמרתי את דעתי מספר פעמים, זו פארסה מוחלטת להשאיל אותו באמצע העונה ולהישאר עם איסקו כמחליף, אם הוא כל כך לא ברמה מה בער בלהחזיר אותו מסוסיאדד כשרצה להישאר שם לעוד עונה?

ועם כל הנאמר כמו שאמרתי בהתחלה אני ממש לא נגד עזיבה של זידאן, הוא כן צריך ללמוד הרבה מהשנה האחרונה אבל אני לא רואה מישהו אחר שמחליף אותו, בטח ובטח שפוצ’טינו בפאריס ובאיירן סגרה את נגלסמן.

ותראה מה המאמן של פורטו השיג עם פורטו עם סגל חלש הרבה יותר. מה הנקודה? טענתי שפירלו מאמן על?

זה ויכוח של השערות. אולי כן ואולי לא.
להזכירך ההישג המטורף שעשינו עם הפציעות היה לעבור את אטלאנטה ואת ליברפול הפצועה לא פחות (מקום 7 באנגליה?). כל הכבוד על כך כמובן, אבל בוא לא נהפוך את זה ליותר ממה שזה.

בליגה, ברסה הפצועה גם כן עם הגנת המסננת בדרך לדאבל. וזה בעונה עם בלאגנים בהנהלה ומאמן שהם לא מרוצים ממנו, רק אומר.

כתבת לסיים 6 בליגה. היום סוסיאדד מקום 5 (או לפחות היו מתי שההודעה נכתבה).

מסי וסלאח לא חלוצי 9.
אם היית בונה קבוצה היית מכניס את שניהם לצד בנזמה בהרכב כנראה ולא אחד במקום השני.
לגבי סוארז. כל הכבוד לו על העונה, אבל לא חושב שהוא טוב מבנזמה העונה.

נושא הפציעות הקצרות נכתב בגלל בעקבות כך שהרבה שחקנים אצלינו נפצעו לזמנים קצרים וזה נספר כפציעה.
אודריוסולה וקרבאחל שמרגיש שלא היו כשירים כלל כמעט לא נפצעו פעם אחת, אלא הרבה פציעות קטנות. קיבלנו עליהם הרבה פציעות לנתון הסטטיסטי ההוא אבל פציעה אחת כמו של ואן דייק בעייתית הרבה יותר ונספרת רק כ-1.

בכל אופן מה שאני כותב בנוגע לפתיעות הוא שלמזלינו הם קרו בעמדות שיחסית לא זבלנו מהן הרבה.
אם במקום פציעות של ראמוס וראן וקרבאחל אשר להם מחליפים סבירים היינו מקבלים פציעות בכל עמדה אחרת, מה היה קורה?
שים את ראמוס, וראן וקרבאחל ותוציא את בנזמה או כל קשר ונסבול הרבה יותר.
ליברפול נראים רע לא כי כזה נורא לאבד שחקן, אלא כי לא היה להם מחליף ראוי. אם בהתקפה שחקן יפצע אז יש את ז׳וטה שהוא מחליף נהדר וכנראה שאפילו אם סלאח (המצטיין שלהם העונה) היה נפצע במקום ואן דייק הם היו סובלים פחות.

ועדיין לא ענית לי.
מוזמן לבנות קבוצה מהסגלים הבאים:
ריאל, ברסה, אתלטי, ליברפול. (במצב של רבע הגמר נניח)
נשים שוער בצד כמו שטענת (מסכים שאין הבדל כמעט, לטעמי העונה זה קורטואה אבל גם שלושת האחרים נהדרים, למעט אליסון העונה).
מגן ימני: באמת שלפי יכולת העונה אני בוחר בואסקז, אבל נשים בהתלבטות מול ארנולד.
בלמים: התלבטות מול הבלמים של אתלטיקו. ברסה וליברפול אפילו לא ישלחו נציגים לקבוצת המילואים.
מגן שמאלי: רוברטסון.
קישור: קאסמירו, קרוס ומודריץ
התקפה: מסי, בנזמה, סלאח.

כלומר:
נציגויות:
ריאל 4-8
אתלטי 0-2
ליברפול 2-3
ברסה 1

אבל לריאל סגל נוראי

ביש מזל בהחלט. אבל אנחנו לא היחידים שזה קרה להם. היריבה המושבעת שלנו זרקה כמות כסף מרובעת לפח.

בדיוק הנקודה שלי.

כל הכבוד לזידאן. אבל די להגזים עם ההנחות כלפיו.

במחילה לא אגיב על הכל.
אתה בוחר שלא להתרגש מהניצחונות על ליברפול, אינטר, בארסה ואטלתיקו אני כן. ברוב המשחקים האלו היה לנו קו 4 מאולתר שכלל 3 שחקנים מחליפים (לוקאס / אודריאוסולה, נאצ׳ו ומיליטאו) וכן אני יודע שלליברפול יש פציעות בהגנה, אבל הם לפחות עלו עם 2 מגנים טבעיים מההרכב הראשון.

כתבתי שלבארסה ואטלתיקו סגל טוב יותר בניכוי הפציעות של הקבוצות, אל תכניס מילים לפי שלא אמרתי ואני עדין עומד על כך.

אתה רחוק מאוד מהאמת. מעבר לפציעה של ואן דאייק הם איבדו גם את ג׳ו גומז ואת מאטיפ…3 בלמים מתחילת העונה. מחליפים היו להם.

אתה משווה תפוזים לאגזוזים. הבאתי את האזר כדוגמה לפציעה שנמשכת שנתיים ואתה מדבר איתה על קניות שלא הוכיחו את עצמן? מי דיבר על רכישת שחקנים? ודרך אגב אותן רכישות גרועות (דמבלה וגריזמן) כבשו פי 10 אם לא יותר מהאזר.

סביר להניח שהפסדת את האליפות עם 2 תוצאות תיקו בגלל חיסורים בקישור.

סגל זה לא 11 פותחים, אתה בנית הרכב פותח. הקישור שלנו טוב בפער, אבל מה קורה ברגע שאחד מהם פצוע / מושעה? האופציה היחידה שלנו היא פדה. תסתכל על הקישור של אותה ליברפול…הנדרסון, קייטה, טיאגו, פאביניו, ואיינלדום, צ׳מברליין, קרטיס ג׳ונס ויש עוד. אתה צודק שהקישור שלנו טוב משלהם, אבל אם אתה משווה סגל אז תשווה סגל, כנ״ל לגביי הקישור של אטלתיקו ושל אינטר…הקישור של בארסה פחות טוב משלנו אין פה שאלה בכלל ועדין אתה תמצא אצלם את פיאניץ׳ על הספסל, אצלנו יש את הקוסם.

כי אתה בוחר שלא להתרשם מהפסדים לשחטאר, ולכל נמושות הליגה.

והנה על אף הפציעות ההרכב שבניתי עדיין מכיל ברובו שחקני ריאל. גם אם אבחר את המצב הגרוע ביותר ואחליט שכל בלמי אתלטיקו עדיפים על שלנו.

הם קיבלו 3 פציעות. אבל למקומות הכי כואבים.
אם אצלנו היו נפצעים 3 השחקנים החשובים ביותר בלבד מצבינו היה רע הרבה יותר.

תדמיין את העונה הזו בלי קאסמירו קרוס ומודריץ׳.
3 פציעות בלבד ולא 50. אני בוחר את ריאל הנוכחית עם ה50 פציעות ואתה את ריאל עם ה3 פציעות שציינתי. מי ינצח במשחק?

2 משחקים לא היו קשרים. מצב בהחלט הגיוני כשיש לך רק 4 קשרים רלוונטיים בסגל בעונת קורונה לחוצה כשאחד מהם מתברר כפציע ואחר גם פציע וגם בן 35.
מדובר בתכנון לקוי!

אני חושב שאתה משווה בצורה לא הוגנת. ליברפול בהרכב פותח ואנחנו עם פציעות.
שיחקת נגד ליברפול בהרכב פותח?
כי קבאק והשני בהחלט בלמים מספיק טובים. והם בהרכב ולא בספסל.
אגב, לליברפול ספסל טוב משלנו? בהתקפה כן, אבל בהגנה פאקינג הבלמים הפותחים שלהם לא היו רואים דקות בריאל מדריד ב׳ לפני צ׳וסט. לא יודע מה המצב שם לגבי המחליפים אבל גנראה שאפילו יותר רע.
בקישור? הקשרים נאלצו להיות בלמים!

נסכים שלא להסכים.
אני לא טוען חלילה שיש לנו סגל מדהים, רק שלא אוהב את ההשוואה הזו לאיזו קבוצה נוראית יותר ממה שאנחנו. לא אוהב את הדיבור על זידאן כקוסם בגלל שניצח קבוצה מקום 7 באנגליה.

כמו שאמרתי לפני:
זידאן מאמן מדהים בשביל משחק בודד, ובשביל קבוצה מושלמת.
עבור בניית קבוצה הוא לא, עבור ליגה הוא לא, עבור קידום שחקנים הוא לא.

התגובה הקודמת שלי הייתה מעייפת, אין מצב שארשום עוד אחת כזו, במחילה ממך. נסכים שלא להסכים. אני גם חושב שלא ירדת לסוף דעתי, אבל אכבד את דעתך.

נתרכז באנרגיות חיוביות למשחק היום.

מוחל בהחלט.
מקווה שלריאל יהיו היום יותר אנרגיות מלך :stuck_out_tongue_winking_eye:
כמובן שמעריך את הדעה שלך, הרבה יותר כיף לנהל דיון שלא בהכרח מסכימים לגבי הכל, אחרת אין דיון אלא סתם שיתוף חוויה.

הלוואי שזה היה מסתכם בזה, כל הבלמים נפצעו ואז הקשרים האחוריים שיחקו בלמים ולא היה קישור, ואז רק כדי שיהיה מעניין הקשרים האחוריים שעכשיו משחקים בלמים שניהם נפצעו וכך 5 האופציות בסגל לתפקיד הבלם היו פצועים ובמקביל כמובן שלא היה גם קישור אחורי.
ואם זה לא מספיק טיאגו ברוב העונה לא שיחק כך גם ג’וטה, רוב השחקנים החשובים נפגעו מקורונה והכי חשוב כמובן מאנה שעד עכשיו לא התאושש , וכמובן שגם אליסון הפסיד חלק לא מבוטל מהעונה.

הזאר לא שיחק רוב העונה, ראמוס פצוע המון וכך גם וראן, כמה פציעות חשובות אתה צריך ?
נכון שלליברפול יש יותר פצועים אבל גם לריאל עברה עונה שהיה חלום סיוט אחד מתמשך, שלא לדבר על קורונה בדיוק בתקופה הלא מתאימה, בנוסף לליברפול יש סגל התחלתי יותר טוב כשכולם בריאים, בקיצור, לדעתי אם זידאן היה מאמן את ליברפול אז ליברפול הייתה משחקת הלילה והייתה עדיין במירוץ האליפות וריאל הייתה במצב של ליברפול.
לא מוריד מהערך של קלופ, מאמן ענק שיודע לבנות קבוצות מדהימות, אבל יש לזידאן יכולות אימון שאין לקלופ, ניהול סגל, התאמת טקטיקת משחק ולהוציא מים מהסלע.

צודק, פשוט הבאתי את הגרסה המקוצרת למקרה הבלמים בלבד. דרך אגב קלופ וההנהלה ממש פישלה בנושא הזה. להוריד את פאביניו ושות׳ לעמדה אחורית יותר? אתה גם מפסיד קשר מצויין וגם ״מרוויח״ בלם סביר מינוס, אבל זה דיון לפורום אחר…

אוף טופיק קטן, אבל זה ממש הסטנדרט אצלו וכבר אי אפשר להתכחש לזה. תמיד כשאוהדי בארסה ביכו את לכתו לא הבנתי איך אפשר להתגעגע עד כדי כך לאריין רובן של הקשרים. נכון שהוא מעולה כשהוא בריא, אבל בעונה ממוצעת הוא מגיע בערך לכמות המשחקים שיגיע אליה העונה. כל זה בקריירה של עשור, מפה לשם.

ההנלה פישלה, או יותר נכון לא היה כסף, אין לנו בארות נפט כמו לפפ.
הגענו לינואר בניגוד לכל הציפיות עם 8 נקודות יתרון על הסיטי, פאביניו היה בלם עם מאטיפ והנדרסון היה קשר אחורי וזה עבד, אבל היה ברור לכולם שזה לא יעמוד בלחץ לאורך זמן, 2 בלמים היו חייבים לנחות ביום הראשון של ינואר, זה לא קרה, וכצפוי מאטיפ נפצע והנדרסון ירד לשחק בלם יחד עם פאביניו והכל התחרבש, ואז כבונוס שניהם גם נפצעו.

יכול להיות, אבל מה שכאב מאוד זה שאחרי משחק מהרמה הכי גבוהה שלו בדרבי כשהיה פשוט רמה מעל השאר נכנסו בו בפראות עם הפקקים כשרגל מושטת מעלה לתוך הברך וגמרו אותו.