מחזור 33 :: מנצחים 1-0 את חטאפה ופותחים פער בפסגה

״להכריע אליפות״, הלו אדון טיטי, תתעורר.

האליפות הוכרעה

הסיכוי שריאל תפסיד 2 משחקים עד סיום העונה זהה לסיכוי שברצלונה תנצח את שאר המשחקים עד סוף העונה (כלומר סיכויים אפסיים)

לא על זה הדיון. ואגב אם מדברים מספרים לאף שחקן בסגל חוץ מבנזמה אין מספרים של שחקן לרמה של ריאל לשיטתך.

ניסיון יפה :slight_smile: .אתה כנראה לא צופה במשחקים של ריאל, גם במחצית הזו לא היה חסר הרבה כדי שהיא תרד בפיגור. אני בטוח שנאבד 4 נקודות או יותר עד סיום העונה, השאלה היא כמה אתם תאבדו.

ממש לא בקטעים של ניחוס וכדו׳.

דווקא אני צופה וזו בדיוק הנקודה
אתם משחקים לא משהו אבל תמיד בסוף תבוא ההברקה ונגמר 2-0/2-1

אני באמת לא רואה את ברצלונה לוקחת הכל, ואני די בטוח שלא תאבדו 4 נק׳ עד סוף העונה אבל גם אם כן, אין מי שייקח.
הלוואי ואני טועה

אני מאוד מעריך אותך ככותב ולכן לא אגיב לזה בסרקסטיות למרות שזה מתבקש. המצב הזה לא היה 100% גול בשום מצב. זה גול בטוח אם הכתובת היא רונאלדו. כל שחקן אחר יתקשה במצב כזה. הוא בקושי הספיק להגיע אליו וזרק את עצמו על הכדור.

עריכה, נשבר לי סופית מאיסקו.

גם כשנראה שהגענו לשיא, זה פשוט נהיה יותר מכוער מ(חצי) שבוע לשבוע :upside_down_face:
נקווה לפחות שזידאן למד שאין הצדקה למערך ארבעת הבטלנים באמצע. אסנסיו ובעיקר רודריגו היו מאוד מרעננים.

ככה לוקחים אליפות בעונה כזו,אין מה לעשות,עם כמה שהכדורגל גרוע ברגע שהכדור פגש את הרשת כמעט שברתי את החדר מרוב אושר,אנחנו צריכים להפסיד שני משחקים מתוך חמישה כדי להפסיד את האליפות וגם זה בתנאי שברצלונה תנצח את כולם,באמת שהדבר האחרון שמעניין אותי כרגע זה היכולת.
ובכל זאת,זידאן,בבקשה תפסיק עם ההטרלה הזו של לתת דקות ל איסקו ועוד בהרכב,אם יש משהו שיכול לדפוק את האליפות הזו זה הוא,הגרוע בסגל בפער.

וואו כמה תסכול.
השופט תסכל אותי. איבד את המשחק כשהוציא צהוב לאחר 15 שניות. היה חייב להבליג. כבר העלה את רמת המתח ב200%.
איסקו תסכל אותי. לא רק שהוא פחות שחקן, הוא נכס לקבוצה היריבה. הוא פשוט לא חכם מספיק (וזריזות רגליים לא נקראת חכמה) ותוקע את המשחק. כאילו חי בבועה משלו.
השדרנים תסכלו אותי. הוכחת שאתה יודע את השם הפרטי של ג’נה. מזל טוב. אפשר לשחרר? הוא לא חבר ילדות וכל העולם קורא לו בשם המשפחה.

דווקא המתסכל הקבוע היום לא תסכל. רץ רק פעם אחת באמוק לרחבה, לא בעט פננקה יהירה ולא עשה אף טעות זחיחה. איש המשחק שלי.

היה צפוי. אמרתי לעצמי שגם אם נאבד פה שתי נקודות, זה המשחק לבזבז אותן. מה לעשות חטאפה קבוצה מעולה והיום ראינו הוכחה לכך הם רצו 6-7% אחוזים יותר מהשחקנים שלנו שבעצמם התרוצצו היום הרבה יותר מהרגיל. בדרך כלל כשקבוצה לוחצת אותנו באינטנסיביות בדקות הראשונות אתה יודע שמתישהו זה יגמר ובדקה ה70 הם ישלמו את המחיר. מול חטאפה זה לא יגמר ואין לזה מחיר. הם פשוט קבוצה בעל יכולות פיזיות וסיבולת מטורפים.

עקב לקיחת 3 הנקודות היום, המשחק הכי קשה מבין הנותרים הוא מול בילבאו ולדעתי הוא קל יותר מאשר היום. לא יהיה סוף העולם אם נאבד בו 2. אם ננצח גם אותו הסיפור גמור.

כרגיל, הם נתנו הכל ואס התעייפו ואז הפסידו לראמוס.

השאלה העיקרית לקראת העונה הבאה זה האם להביא שחקני על להתקפה או לתת לזידאן לעשות את מה שהוא עושה הכי טוב ולקחת עוד אליפות עם גרוטאות…

מנדי בלי הכדור נתן את הכל, עם הכדור נראה כאילו מכר את המשחק.

הוא לא היה לוקח אליפות אם לא הייתה גרוטאה יותר גרועה ממול.

הגרוטאה ממול תהיה אותה גרוטאה גם בשנה הבאה ולכן תהיה אליפות ממילא, אבל לא חושב שהדיאנאיי של ריאל מדריד צריך להיות ראש לשועלים.

אם אתם רוצים להיות הקבוצה הטובה בעולם או לפחות בטופ 3, או סתם לפתוח טלויזיה וגם להנות (פנאי ובידור אחרי הכל) עליכם להתחזק משמעותית בחלק הקדמי (ולדעתי גם בקישור הקדמי).

חבל שמתחילים לשחק כדורגל רק בדקה ה-60 והכתובת הייתה על הקיר עם ההרכב הזה ונגד קבוצה לא רעה בכלל. כל השלושה שעלו היו חייבים לפתוח - פדה שגם שהוא לא מורגש - נייד ואגרסיבי וזה קצב משחק אחר, אסנסיו שלא רע ורודריגו לדעתי בדקות מעולות בימין הרי הוא לא שחקן אגף קלאסי. כידרר וניסה ושלח כדורים לרחבה. קרוס, איסקו, מנדי ומיליטאו שבפאניקה - קטסטרופה.
כל פעם מרעיפים אהבה על ראמוס אבל עזבו תנו כבוד לדני. עוד משחק מלחמה, בלי איבודי כדור למרות הבורות שהכניסו אותו וגם סחט פנדל כמו גדול. כמה אהבה. התנצלתי בפני בחורה בדיזינגוף ששיבשתי לה את זמן האיכות עם חברותיה בגלל התלונות שלי ושאגת הניצחון. הסמל מעל הכל. רק עוד חמישה…

הניצחון היום הוא קריטי כי ברור שאנחנו מאבדים נקודות בבילבאו. אם השחקנים היום נראו כבדים וגמורים אני מפחד לחשוב איך הם ייראו ביום ראשון בצהריים. אפילו 72 שעות של מנוחה אין להם.

איסקו זוועה. כל דקה שהוא מקבל זה כתם על זידאן. הוא עדיין יכול להבקיע גול פה או שם אבל הוא פשוט תוקע את המשחק. אין לו את האתלטיות לרמה הזאת וגם החשיבה איטית. הוא חייב לעזוב הקיץ.

מודריץ’ גם כבר לא שחקן להרכב הפותח. אולי הוא יכול לעלות מהספסל לחצי שעה במקרה הטוב.

מנדי נתן כמה פעולות הגנה גדולות ואפילו ייצר מצב מצוין בהתקפה. גם היו לו כמה דריבלים מטורפים. מצד שני הוא כמעט בישל שני שערים לחטאפה. באופן כללי אני אוהב את מה שהוא מביא למשחק שלנו. היה חסר לנו שחקן כמוהו שמוסיף קשיחות להגנה. הוא מאפשר לראמוס להיות רק בלם, ולא בלם + מגן שמאלי, כמו שהוא נאלץ להיות כשמרסלו בהרכב.

אפשר לבוא בטענות לויניסיוס אבל לא היה לו שום סיכוי להצליח בשיטה של זידאן עד החילופים. הוא ובנזמה היו מבודדים. ויני גם צריך שחקן מהיר לידו כדי שיהיה לו למי למסור כשהוא פורץ קדימה. לא מבין למה זידאן מתעקש על הרבה שחקנים איטיים. לא סתם המצב היחיד שלנו עד החילופים הגיע משיתוף פעולה בין שני שחקנים מהירים כמו ויני ומנדי.

זידאן מייאש. כמה אפשר להתעקש על 4 קשרים איטיים באמצע ורק שני שחקני התקפה. החילופים היו נכונים אבל הגיעו מאוחר.

היה לנו היום יותר מזל משכל, בקלות יכלנו להפסיד.

4 נקודות פער ומשום מה אני לא מרגיש שהאליפות בכיס. בטח שלא עם יכולת כזאת. בילבאו זה איבוד נקודות מובטח לאור העייפות המצטברת וחוסר המנוחה. ויש לנו גם את ויאריאל שנמצאת בכושר טוב. שום דבר לא סגור.

הצלחת להשחיל לא מעט עקיצות :slight_smile:
שהן כמובן נכונות ומתקבלות באהבה - אנחנו רוצים ליגה בכל מחיר, וסובלים כבר שנתיים מכדורגל רע וחוסר מחץ - לפחות עכשיו יש מחץ.

אחרי העונה המזעזעת הקודמת, נשפכו פה 300 מיליון שרובם המכריע לא היו פאקטור העונה (יוביץ’ והזאר). זידאן למעשה בדרך לאליפות עם אותן הגרוטאות פחות או יותר, עם בלאי של שנה נוספת.

לא יודע מה נוכל לרכוש בקיץ הקורונה הזה, אבל הדבר הכי חשוב הוא להיפטר מעשבים שוטים. גם לזידאן מסתבר יש זיכרון קצר והוא ממשיך לתת קרדיט להזיות כמו איסקו ובייל או לצוות יחד את קרוס מודריץ’ וקאסמירו אחרי שכבר כולם הבינו שעבר זמנו של המשולש הזה.

מעבר לכך, לדלל את מצבת שחקני הכנף ל4-5 שיוכלו לקבל דקות משמעותיות, להחזיר את אודגור ולהביא חלוץ - והקיץ ייחשב טוב בעייני.

זה מעצבן אותי כי זידאן עושה המון רוטציות (בטח ביחס לברצלונה) בקישור, בהתקפה ובעמדת המגן השמאלי והשחקן שנראה הכי רענן ואנרגטי הוא שחקן שלא הוחלף ולא יוחלף כנראה עד סיום העונה.

נקודה בנוגע לפנדלים של ראמוס - טפו טפו טפו, זה כמעט נס רצף ההבקעות שלו. הוא בועט בינוני ונראה שכל פנדל הוא מאלתר משהו חדש. לרונאלדו הייתה טכניקת בעיטה מעולה שהרגשתי איתה יותר בטוח.

לא הייתה פה שום עקיצה, המצב של ברצלונה רע יותר ואת זה הדגשתי.

אני טוען שהחל מהעונה (ריאל כבר 2 עונות) בארסה וריאל כבר לא שייכות לטופ של הטופ העולמי (כלומר טופ 3-4) ששם היו רגילות להיות כבר למעלה מעשור. גם אם היינו גונבים אליפות השנה, עדיין המצב הזה בתור אוהד בארסה לא יספק אותי (כמובן שמהאליפות כאליפות מותר ורצוי לשמוח מאוד, ואם ביקשת עקיצה, אז במיוחד אצלכם כשמדובר במאורע נדיר בשנים האחרונות :slight_smile: )

ריאל תזכה באליפות בצדק כי היא קבוצה בריאה, מאוזנת ומאומנת יותר (מה שסביר מאוד שימשיך להיות גם בעונה הבאה) מה שהופך אותה לטובה יותר, אבל להגיד שהיא קבוצה מבריקה התקפית? את זה לדעתי לא יטען פה אף אחד, ככה שעקיצה זאת לא אלא המציאות.

בארסה נקודתית, בהרכב מלא, יכולה להראות כמו קבוצת טופ - אנחנו בהחלט לא קרובים לשם מאז שרונאלדו עזב, וכבר הספקתי להשלים עם העניין. המחזור של הקבוצה נגמר בשלב כלשהו, זה עניין של זמן. נראה שככל שהמחזור מוצלח, ככה ה"הנגאובר" בסופו חזק. המסטיק עם הרכישות בשנים האחרונות והשובע הם תוצר ישיר של יותר מידי גביעי אלופות, אז זה מחיר ששווה לשלם (גם בבארסה עם הכח של הקלאב דה אמיגוס והשואה שמצפה לכם ביום שאחרי מסי - מה שלא יבוא, זה יהיה שווה את זה).

אי אפשר להגיד “זידאן בדרך לתואר” ולא לציין את כל מה שקורה בברצלונה שזה הרבה מעבר לחולשה מקצועית אלא “אויב מבפנים” - הנהלה וכדומה. הכדורגל העונה קשה לצפייה וגם הבינוניות הקיימת (אפשר היה לוותר על רודריגו שאני מחבב ועל מיליטאו? זה לא רחוק ממאה מיליון יורו שהיו נשפכים על התקפה ואני מקווה שלא על פוגבה) לא מצדיקה את זה. והרבה מאוד הרכבים לא אהבתי. לא את הארבעה קשרים קרי השיטה ונניח שעל זה הבלגתי - אז פדה בפנים לדוגמא. לגבי מאבק האליפות - לא ננצח עד סוף השנה ברצף. אבל גם לבארסה יש את ויאריאל והפעם אנחנו משחקים לפניהם ואולי זה ישפיע.

היה לנו משחק אחד באמת מעולה השנה - נגד פ.ס.ז’ בברנבאו. גם הקלאסיקו בסדר אבל פגשנו קבוצה מפורקת. כמה ימים קודם לכך נגד סיטי וגם בפתיחת העונה בפריז - ראו כמה אנחנו רחוקים מהטופ. והם היו בלי ניימאר ואמבפה.

אין ספק, השליטה של בארסה וריאל בעשור האחרון בטופ העולמי היא חסרת תקדים (הרבה כמובן בזכות שני הטיטאנים אבל לא רק) וכמובן שיש מחיר לשלם, סה"כ אני וגם אתה גדלנו בדור מפונק מאוד מבחינת שתי הקבוצות האלו.

רק אמרתי שאל נא נתבלבלה, אליפות בספרד בשנתיים האחרונות לא מראה על אותה עצמה שהיא הייתה מראה בשנים קודם לכן, וסף הריגוש מבחינת הכדורגל ירד משמעותית.

בהמשך להודעה שלי מהמשחק הקודם: איסקו זוועת עולם ושוב פרש מכדורגל בלי להודיע אבל מי שקודם כל צריך לחטוף הם הבכירים. מודריץ׳ וקרוס במשחק נורא, שני שחקנים שרוב גדולתם היא ביכולת להחזיק כדור ולהשתחרר מלחץ ושניהם לא היו על המגרש בכלל. למודריץ כבר אין יכולת פיזית להתמודד עם אינטנסיביות כמו של חטאפה. זידאן בטח מתחרט שלא פתח עם פדה כקשר חמישי ואם היה לו קשר נוסף הוא בטח היה שוקל גם אותו במקום קרבחאל החצוף שיוצא קדימה.

קשה לי להאשים את שחקני ההתקפה כשיש רק שניים כאלה על המגרש, אפילו מרסלו לרפואה אין, ושניהם דווקא מהיותר בולטים בקבוצה בתקופה הזאת. זה לא הרכב לכדורגל.

אחלה אליפות ואחלה זידאן אבל לעונה הבאה צריך להחליף פה את כל הפרונט מקאסמירו קדימה, ולא נראה שהולכים להיות שינויים בכלל. נמשיך להתפאר בעשרה ווינגרים שאף אחד מהם לא באנקר

באמת מעניין אותי מה זידאן ציפה מאיסקו. מילא היה מרכיב אותו כחלק משלישיית הקישור כששלושה שחקני התקפה מעליו, אבל כסוג של קשר רביעי/שחקן התקפה? לא ברור.
היה כ"כ צפוי שרודריגו יעשה הרבה יותר ממנו. אפילו ברמה הבסיסית - שחקן שיכול לשחק באגף ימין של המגרש.
חידה. באמת.

אני חושב שמה שמדהים הוא שהוצאנו בקיץ 300 (!!!) מליון יורו ונשארו עם אותה קבוצת עבר בינונית. לחזק את הספסל זה חשוב אבל בסכומים כאלה אפשר לקנות חצי הרכב. ואי אפשר להגיד שזו חוכמה בדיעבד, כבר אז ידענו להצביע על זה.

כמו שנאמר בצדק למעלה, כנראה שנזכה באליפות (ואנחנו פייבוריטים נכון לעכשיו גם לעונה הבאה) אבל ריאל מדריד כבר לא שייכת למועדון העלית של אירופה ולא תהיה שייכת כל עוד לא יבוצע חריש אמיתי בסגל. אנחנו זקוקים נואשות למגן ימני מחליף ברמה, קשר, חלוץ וווינגר להרכב. בעידן הקורונה קשה לי לראות איך זה קורה וכנראה שנמשיך לדשדש.

אגב, ההפרש הוא 4 נקודות כך שלא ממש ברור לי למה גם כאן וגם בשידור לא הפסיקו להגיד שאפילו עם תיקו והפסד ריאל זוכה באליפות? איבוד של 5 נקודות מאפשר תיאורטית מהפך.

אנחנו זקוקים לשלושה ניצחונות ושתי תוצאות תיקו כדי לזכות בתואר. ולחלוטין אתמול היו אלה אותם עשרה שספגו השמצות בעונה שעברה וזה מתסכל שהמהפכה לא קרתה. הייתי מוותר אפילו על פרלאן מנדי, על רודריגו וגם על אדר מיליטאו וזה קרוב ל-150 מיליון יורו שלא בוזבזו נכון. אני מקווה מאוד שאסנסיו ייתן לנו משהו איכותי בצד ימין אבל נראה שזידאן הולך לעד על ארבעה קשרים וזה מעצבן. לא אהבתי את זה נגד פ.ס.ז’ אבל קיבלתי את זה בהשלמה ולאחר מכן זה הפך לריטואל בכל משחק ליגה.

אין לנו שחקן התקפה אחד טוב שנותן שני משחקים טובים ברצף ואני מסכים שעצם זה שמשחקים עם שני שחקנים למעלה ועוד בלי מרסלו זה פוגע בהם כפי שאמרתם, אבל גם בפעולות הפשוטות. ויניסיוס נכשל בכל דריבל אחרי שהיללנו אותו. בנזמה לא יצר מצב לבד אתמול, הוא לא בועט מרחוק לדוגמא ואי אפשר לשלוח אותו לעומק כי הוא איטי וכבד. אתמול הרגשתי שצריך לבצע את כל חמשת החילופים במכה וזה קרה יותר מדי פעמים העונה. אני מניח שאם המשחק לא היה בחמישי ולא הייתי רואה אותו בפאב (אשכרה העבירו את סיטי-ליברפול אחרי שביקשתי) - הייתי נרדם שוב.
נקודת האור שלי היא קרבחאל, יאללה תפרגנו לו, גם נגד אספניול הוא הציל גול. אני באמת חושב שהוא מעולה גם התקפית אבל פשוט משהו בו קצת ‘עצור’ והוא מהסס יותר מדי בניגוד להגנה.

מוזמנים לקרוא להנאתכם איך גם בספרד יש ‘עיתונאי חצר’ שעפים על על ה"גווארדיה הוותיקה" שסוחבת אותנו לאליפות