מחזור 33 :: מנצחים 1-0 את חטאפה ופותחים פער בפסגה

לקראת חטאפה

אחרי החדשות הגדולות אתמול, ריאל מדריד תארח מחר את חטאפה (חמישי, 23:00), בתקווה ליצור את רצף הניצחונות הטוב ביותר שלה העונה ולפתוח פער של ארבע נקודות במאבק האליפות. הזאר מחוץ לסגל, מה מתכנן זידאן?

סטטוס ריאל מדריד

ריאל מדריד מגיעה למשחק במצב רוח נהדר כשיש לה הזדמנות פז לנצל את המעידה של ברצלונה ולעשות צעד ענק בדרך לאליפות - ניצחון נגד חטאפה יגדיל את הפער בצמרת לארבע נקודות כשיישארו 15 נקודות בקופה. כזכור, ביום ראשון השיגה ריאל 0:1 קטן-גדול ובעיקר לא מרשים על אספניול. זה היה הניצחון החמישי ברציפות (היחידה עם מאזן מושלם לאחר פגרת הקורונה), זהה לרצף בין ינואר לפברואר. זידאן מחפש את הסדרה הארוכה ביותר שלו ואין מצב שזה יהיה קל כמו בסיבוב הקודם. החשש הגדול הוא שהמיסטר שוב יעלה בהרכב חסר מעוף עם לא מעט שחקנים איטיים כפי שהיה נגד אספניול. אסור שזה יקרה נגד הגנת הברזל שמולו.

זידאן כמובן הבהיר ששום דבר לא נגמר: “אנחנו רוצים לנצח את כל המשחקים שנותרו, לא נפסיק להילחם עד שהתואר לא יוכרע מתמטית וזה רחוק מכך. ניצחנון בחמישה אבל זה לא אומר כלום, האליפות תוכרע במחזור הסיום. יש לנו שישה גמרים. כמובן שאני מרוצה וגאה בשחקנים על חמשת הניצחונות. המשחק מחר חשוב אבל גם אם ננצח שום דבר לא יהיה סופי. נמשיך עם האנרגיה שלנו. חטאפה תקשה עלינו מאוד אבל נרצה לנצח”. כהרגלו, כשנשאל על ברצלונה הגיב בג’נטלמניות האופיינית והעדיף שלא להתייחס. לגבי אשרף: “הוא שחקן שלנו ויש לו חוזה אך הכל יכול לקרות. יש לו עונה טובה, אבל במועדון יש שני היבטים - כלכלי וספורטיבי. זה לא המקרה לדבר על זה. אני דן רק בחלק הספורטיבי. יש מועדון, יש שחקן ויש מאמן. בסוף הכל יוכרע”. ריאל ניצחה בשישה משבעת משחקי הבית האחרונים שלה. הפאנצ’ר היחיד היה נגד סלטה ויגו (2:2)

בחזרה לדיונים על ההרכב, כמעט כולם קיבלו הזדמנויות ב-11 – החל מבייל וחאמס שהם חצי ‘שחקני עבר’ עבור הרוב, גם רודריגו שלא דומיננטי, איסקו, וכמובן ויניסיוס ונראה שהגיעה שעתו של מרקו אסנסיו. בספרד היו כותרות רבות על הטריו –A-B-H – אבל כמה שיחקו יחד אסנסיו-בנזמה-הזאר? תנחשו לבד גם הפעם זה לא יקאה. הפתעה… מודריץ’ ומנדי חוזרים. הסגל מתמלא כאשר לוקאס ואסקס ולוקה יוביץ’ כשירים.

הזאר הותר מחוץ לסגל כדי להוריד עומס. כשנשאל על הזאר המאכזב אמר הצרפתי: “הוא שחקן טוב מאוד והיריבים יודעים זאת. צריכים להיות רגועים עם הזאר. הוא חזר לשחק וצריכים לנהוג כלפיו באיטיות. הוא יהיה טוב מאוד בקרוב”. יכול להיות שזה בדיוק הזמן שריאל תזדקק לשער אופייני של הזאר בדריבל נגד הגנה צפופה. כזכור הזאר חזר לא רע מהפגרה עם בישולים נגד אייבר ו-ולנסיה ואף היה קרוב מאוד לכבוש אך בשני המשחקים האחרונים היה מאוד-מאוד לא מחובר ונראה עייף. על העומס אמר המיסטר: “הצוות שלנו דואג להחלמה של השחקנים, בגלל עומס המשחקים הגדול וכמובן בגלל החום בספרד. ההחלמה חשובה מאוד, אנחנו עושים מה שאפשר”. ריאל תפגוש את בילבאו כבר בראשון בשעה הזויה כשאין לה אפילו שלושה ימי מנוחה וייתכן וזה ישפיע.

Real Madrid - Entrenamiento del Real Madrid - 01-07-2020
הגיע זמנו של מרקו?

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס, רפאל ואראן, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| מרקו אסנסיו, ויניסיוס ג’וניור, וקארים בנזמה

מה המצב חטאפה?

חטאפה קיבעה את עצמה כקבוצת צמרת לגיטימית בספרד, אף אחד לא מופתע מכך שהיא מדורגת חמישית וזה ההישג הגדול ביותר שלה (בפברואר אף הייתה שלישית). היא עוברת עונה טובה מאוד, כשבדומה לאשתקד אז צנחמה למקום החמישי במחזור הסיום – גם הפעם ליגת האלופות נראית גדולה על מידותיה. היא חזרה בעצלתיים מפגרת הקורונה ואיבדה נקודות יקרות בשלוש תוצאות תיקו נגד יריבות מהתחתית – אספניול (0:0), אייבר (1:1) ו-ויאדוליד (1:1), אבל חזרה לעצמה ביום שני האחרון עם 1:2 בחוץ על ריאל סוסיאדד, יריבה ישירה על אירופה. חאיימה מאטה היה גיבור הרגע עם צמד. “עשינו משחק גדול נגד יריבה חזקה”, התלהב בורדאלס. “חטאפה תילחם על הצ’מפיונס עד הרגע האחרון”, פרגנו ב-אס.

החלוץ כבש העונה 11 שערי ליגה ו-14 בכל המסגרות, דומה למספריו אשתקד (16 שערים). את השערים הקדיש במחווה לעובדי הבריאות וריגש את כל ספרד. גם אנחל כבש 14 שערים וחורחה מולינה הוותיק הבקיע מחצית מהכמות. בכל מקרה, מה שמאפיין את הקבוצה של בורדלאס הוא הסדר המופתי והגנת ברזל, כזו שספגה רק 30 שערי חובה – ההגנה השלישית בטיבה בליגה אחרי ריאל מדריד ואתלטיקו – אחוות המדרידאיות. אחד ממצטייני העונה הוא הקשר מארק קוקוריירה (21) המושאל מברצלונה שרשם 39 הופעות העונה ולקח פיקוד במרכז השדה שוב. הקבוצה השלימה את רכישתו בעשרה מיליון יורו. מנגד, דייבריסון וקנדי שהחזיקו בחוזים עד 30 ביוני – עזבו.

מעולם חטאפה לא הגיעה ל-52 נקודות כשנותרו עוד שישה מחזורים. חוץ מהמשחק מחר היא תפגוש גם את ויאריאל ואת אתלטיקו מדריד בבית ובקבוצה חדורי אמונה. ומה עם משחקי החוץ? מאזן סולידי של שישה ניצחונות מול חמישה הפסדים. חטאפה השיגה נקודה אחת פחות מברצלונה בחוץ אך לבארסה משחק עודף. לקראת המשחק הקרוב ההנחה היא שאנחל שלא שיחק ולו דקה אחת נגד סוסיאדד – יפתח ב-11 על חשבונו של הוגו דורו. מי שבוודאות יחזור הוא הבלם דג’נה שמבוקש אצל הגדולות, שכן נעדר מהמשחק האחרון בשל השעיית צהובים.

בורדלס לקראת המשחק: בורדלס אמר: “יש אפשרות שנבצע רוטציות בשל הלו"ז שלנו - ארבעה משחקים בתשעה ימים. עבור ריאל זה חבל לשחק ללא הקהל שלה אך זה המצב עבור כולן. היא מוליכת הטבלה לא בכדי ונראית נהדר. לא מפריע לי שאומרים שהיא פייבוריטית. ננסה להשיג תוצאה טובה. הנציחון ביום שני סיפק לנו הרבה מאוד ביטחון, היינו חייבים להשיג אותו. רואים על השחקנים שהם שוב מאושרים. השחקנים חזרו לקצב שאפיין אותם. יהיה מדהים להגיע לאירופה שנה שנייה ברציפות”. הוא החמיא למאטה: “הוא נותן לנו המון כמו בעונה שעברה, זה חשוב מאוד, אנחנו זקוקים לשערים שלו וגם של אנחל ומולינה”.

El Getafe celebra el primer gol ante la Real Sociedad.

חטאפה, עוד עונה למזכרת

חטאפה - הרכב משוער: דויד סוריה| דמיאן, אצ’יטה, דג’נה, אוליביירה, ניום| אראמברי, מקסימוביץ’, קוקורייה| אנחל (חורחה מולינה) וחאיימה מאטה

היסטוריה ומפגשי עבר:

כיאה לקבוצה שעלתה לליגה הבכירה לראשונה ב-2004/05, ההיסטוריה של ריאל מדריד וחטאפה האחות הקטנה – קצרה מאוד. 29 משחקי ליגה בלבד נערכו בין שתיהן עד היום. בגביע, אגב, הן הן מעולם שיחקו זו נגד זו. בשנה שעברה ריאל אירחה את חטאפה כבר במחזור הפתיחה, הבכורה של ז’ולן לופטגי הבטיחה רבות – דני קרבחאל כבש בנגיחה קשתית, בייל הוסיף את השני ואמנם חוסר המחץ זעק לשמיים אך ריאל הציגה הגנה בטוחה וניצחה 0:2. זה היה ניצחון ביתי עשירי ברציפות (!) על חטאפה, רצף שהחל בעונת 2008/09 אחרי שער ניצחון מרגש של היגואין בדקה האחרונה בפצצה ברגל שמאל במשחק שהיה בו הכל (2:3 בסיום, גם אתם צרחתם בבית, בוודאות) – האורחת הובילה פעמיים, גוטי השווה בכדור חופשי ענק וההמשך זה פפה-קאסקרו-איקר הדף פנדל-רמונטדת ענק.

Watch: Gareth Bale, Dani Carvajal net scores in Real Madrid La ...

הניצחון הכי גבוה של ריאל על חטאפה היה גם המשחק העצוב ביותר – ריאל ניצחה 3:7 במחזור הסיום של עונת 2014-15 במשחק לפרוטוקול אחרי שחלום האליפות נגוז. כריסטיאנו כבש שלושער כהרגלו וגם צ’יצ’ריטו (שער פרידה), חאמס, מרסלו וחסה הבקיעו, אבל גולת הכותרת הייתה הפרידה העצובה של איקר שאמנם לא הייתה רשמית אך השוער ספג בוז מעליב מהקהל. הפעמיים בהן חטאפה לא ירדה מנוצחת מהמקדש – תיקו 1:1 בעונת הקאפלו כשריאל לחצה ולחצה והצליחה רק להשוות בזכות פנדל של רוד, וכעבור שנה שוסטר נכנע לאקסית - השחקנים שלנו בכלל רצו לעיגול האמצע לחגוג את שער היתרון אך החגיגות היו מוקדמות, השער נפסל, האורחת ניצלה זאת כדי לעקוץ במתפרצת מושלמת. במשחק הראשון בין הקבוצות ניצחה ריאל 0:2 בברנבאו משערים של רונאלדו ואואן וכעבור שנה הברזילאי הבקיע גם כן אך אותו 0:1 לא עזר ללוש מבורגו לשרוד והוא נבעט במחזור ה-14, קצת אחרי שהובס בקלאסיקו.

בברנבאו ריאל מחזיקה ברקורד מעולה: 12 ניצחונות (86%), תיקו אחד (7%) והפסד בודד (7%) ב-14 משחקים, יחס שערים 12:41 לטובתה. מאז עונת הבכורה של מוריניו ועד הדסימה היו ארבע רביעיות רצופות – פעמיים 0:4, 2:4 בעונת האליפות וגם 1:4. אפילו בניטס חגג על חטאפה כשריאל כבשה רביעייה תוך 38 דקות (צמד לבנזמה, אחד של בייל ואחד של כריסטיאנו). בסך הכל משחקי הליגה התמונה טיפה מאוזנת יותר – 21 ניצחונות לריאל מול 5 לחטאפה (בשנה שעברה: תיקו מאופס חסר תכלית), יחס שערים כולל 21:70 לטובת ריאל. בסיבוב הקודם זה נגמר ב-0:3 די הזוי במחזור ה-19. דוד סוריה כבש שער עצמי, ואראן הבקיע במצב נייח ומודריץ’ נעץ את המשבר האחרון אחרי בישול נפלא של ואלוורדה הסילון.

אם משאירים אותך מחוץ לסגל כל משחק שלישי לשם הזהירות, ועוד דואגים להדגיש שאתה לא פצוע, סימן שאתה עמוק בתהליך של בייליזציה

אם הזארד לא פצוע אין שום הצדקה להוציא אותו מחוץ לסגל, אנחנו לא מדברים על משחק חוץ ואין הגבלה של מספר השחקנים בסגל… לא מבין את זידאן פה.
חטאפה היא קבוצה קשה ועקשנית, כל המשחק יהיה על הראש של ויניסיוס ובנזמה, קל זה לא הולך להיות.

מנוחה דווקא במשחק הכי קשה, יחסית כמובן, שנותר לנו עד סוף העונה? מרגיש לי שבמועדון לא רוצים לדווח על עוד פציעה קלה בשביל לא לייאש את האוהדים. גם אם אתה רוצה לתת לו מנוחה, שחקן כמו הזאר, על הנייר, צריך להיות לפחות על הספסל בטח כשאפשר להחליף חצי הרכב.

בכל מקרה חטאפה קצת מגמגמת מאז שהליגה חזרה ואם אני לא טועה לא ניצחה למעט המפגש האחרון דווקא מול סוסידאד שבעצמה חזרה לא טוב. אני מאמין שננצח, למרות שזו לא תהיה דריסה קלה. מצד שני זו הזדמנות קלאסית שלנו לבעוט בדלי. וכידוע ישנם שני דברים שהשחקנים האלו לא יודעים, להפסיד בגמרים ולפספס את הדלי.

אם ננצח את המשחק הזה והבא מול בילבאו, אפשר יהיה להתחיל לקרר את השמפניות. ראיתי את בילבאו הערב, ניצחו 2-0 את ולנסיה הפתטית. ההגנה שלהם נראית זוועה אפילו עם איניגו מרטינס.

נפתח עם מסע אל העבר, הניצחון 2:3 על חטאפה בעונת 2008/09, אם תמונה שווה אלף מילים כמה שווה תקציר? [אפשר היה לשים רק את הדקה ה-85+].

משחק שמצד אחד איחר את זמנו - מתאים לעונת הרמונטדות עם קאפלו, ומצד שני הקדים את זמנו - הוא מתאים גם ל-“NoventaYRamos”. היום בו היגוואין היה חצי אלוהים במדריד. אני זוכר הכל - הכדור החופשי האדיר של גוטי, את השיגעון של פפה מול קאסקרו האומלל, את איקר הודף את הפנדל וכמובן היגואין והתחושה שאיכשהו ניקח אליפות שוב, הברנבאו רעד. משחק שקרה בו כל כך הרבה. אחד ממשחקי הליגה הכי מטורפים שראיתי איי פעם. וואו!

קצת חדשות: כותרות העיתונים לקראת המשחק+ הרכבים -מרקו אסנסיו עשוי לראשונה| סיבה לאופטימיות? הרקורד של בנזמה נגד שש היריבות שיש לנו לפגוש עד סיום העונה| ריאל מדריד האחרת - הגנת הברזל לעומת עונת הדאבל הבלתי נשכחת.

כמה מילים שלי על המשחק: מוקש רציני לפנינו, לא שקט בכלל גם אם הזאר היה משחק (אפשר לחשוב איך הוא נראה העונה), מה שקרה איתו מדאיג. כולי תקווה שכדור אחד ייפול לרגליים הרעננות של אסנסיו שהוא גולר, אני כן מאמין בו. הוא ממש שונה מויניסיוס, כאילו האנטיתזה - אחד מהיר, דריבליסט, רוצה את הכדור כל הזמן והורס הכל מול השער. השני לא תמיד מעורב אבל מצד אחד שאליו יגיע יעשה את ההבדל. תלות מוחלטת שוב בבנזמה ולמרות שכתבנו את זה מלא פעמים וממש הוזלנו השנה - את הקלישאה ‘ניצחון של אליפות’ ו’משחקים בהם רק התוצאה חשובה’ - זה בדיוק היום. נגד הגנת ברזל כשאנחנו קבוצה חסרת רעיונות. קונה גול של ראמוס כמו פעם בנגיחה או כמו בימים אלה בפנדל. אין מקום לשחקנים איטיים בהרכב. לא אכפת לי אם מנדי ישחק על חשבון מרסלו כי באמת יש להם שלושה שחקני התקפה טובים. היכולת של פדה גם תהיה חשובה, רק לא ארבעה קשרים כי לא נכבוש לעולם. אם ננצח זה צעד משמעותי לכתר, אני אשאר “יבש”. עוד שישה גמרים.

לנצח גמר=לפספס את הדלי.
אין הסבר לפעולות של זידאן לפעמים,ככה שאי אפשר להסיק מסקנות לגבי מעמדו של הזאר בגלל שזידאן הוציא אותו מהסגל במשחק נתון כשהוא אחרי פציעה של כמה חודשים ונמצא בעומס משחקים מטורף,כנראה שזידאן רואה את המשחק מול בילבאו כמוקש גדול יותר וכנראה שבצדק(אין כמעט זמן מנוחה+נסיעה,שעת צהריים חמה במיוחד,יריבה לוחמנית).

לפספס את הדלי בליגה בשבילך.

אני לא יודע אם בילבאו יותר מסוכנת מחטאפה. שתיהן לא בשיאן. בילבאו אתמול למרות יריבה פתטית נראתה לא יציבה במיוחד. גם אם היא טובה יותר, הפער לא משמעותי שיתנו לשחקן מפתח מנוחה.

אבל זו נקודה לא קריטית, כרגע ברור לכולם שביכולת הנוכחית אפשר לוותר על הזאר בטח כשעל המשבצת שלו יש את ויני שכרגע נמצא בתקופה טובה. אם הזאר היה ביכולת טובה היה אפשר אולי להרים את הגבה.

מרגיש לי שאם היו רוצים להסתיר פציעה היו משאירים את האזר על הספסל פשוט ומונעים ספקולציות לא?

אבל אם היו משאירים אותו על הספסל היו מתחילים ספקולציות, כי היו אומרים שאם הוא היה כשיר הוא היה פותח אבל בגלל שהוא לא כשיר לכן הוא לא משחק ושמו אותו בספסל רק להסתיר את הפציעה.

זה לופ אינסופי. כמובן שהחשש שיפצע גדול אבל לספקולציה שלי אין שום ביסוס, סתם ספקולציה שככל הנראה לא נכונה. ויני תורם יותר ממנו כרגע ולכן הוא ישחקits that simple.

אגב בייל, שמתם לב שהמנוול חסין פציעות כל עוד הוא מסריח את הדשא? מתגעגע לימים שהוא היה מושמץ בגלל הפציעות והספרדית.

לא מבין מה זידאן מוצא בהרכב הזה…

בלתי נסבל לצפות בשחקנים אדישים כמו איסקו מול משחק לחץ מטורף שכזה (ועוד על הנייר הוא אמור להיות טוב בלהשתחרר מלחץ). יאללה חילוף כפול, וולורדה וקיצוני ימין.

חטאפה צרה צרורה ואנחנו כרגיל מחכים שהיריבה תתעייף ולא מנסים לבטל את הלחץ מחצית שלמה.

הבעיה שהחמצות ענק כאלה של וניסיוס כבר מתקבלות כדבר מובן מאליו… מצב של 100% שיכול להכריע אליפות.

מול הקבוצה הכי קשוחה בליגה הקשר הכי קשוח שלנו לא משחק.

במשחק פיזי ומתוח כזה יש שני שחקנים של ריאל שאתה לא רוצה שיקבלו צהוב מוקדם, ושניהם קיבלו צהוב מוקדם.

ולסיום, הרבה יותר קל ללחוץ חזק וגבוה כשאתה יודע שמהצד השני אין שחקנים מהירים שיעשו מתפרצת.

אני לא מאשים את איסקו, זה השחקן. הוא יודע לרדת למטה לקבל כדור לרגל ולהתחיל התקפה. התוצאה של ההרכבה הזאת היא אשמתו של זידאן. הוא מזמין אותם ללחוץ אותנו גבוה, הוא גורם להתקפה שלנו להיות חסרת מחץ.

מעבר לכך, לאיסקו היו את הטריקים הקטנים האלו שקנו לו שם. אפילו אותם כבר אנחנו לא רואים ממנו, שלא לדבר על איכות המשחר הירודה שלו. לא מבין את ההרכבה הזאת.

מודריץ’ואיסקו צריכים לרדת לטובת אסנסיו וואלוורדה. אנחנו צריכים מהירות וורסטיליות.

איך מאמן ברמת על יכול להעלות התקפה שמורכבת מבנזמה, ויניסיוס ואיסקו שבוע אחרי שבוע בציפייה לכבוש? האחרון עוד מצליח להתדרדר בכל מחזור, יש סיכוי לא רע שהוא השחקן הגרוע בסגל בנקודת הזמן הזו, ולעזאזל, יש לו פייט על זה.

זה מה שמטריד אותך? השחקן היחיד שמסוגל ליצור מצב בכל הקבוצה? מי ישמע, כאילו בנזמה חביבך לא מוסר כדורים כאלה לשוערים על בסיס שבועי(טוב, לפחות בתקופות שהייתה לנו התקפה והיינו מגיעים למצבים על בסיס שבועי)

תגובה שמוכיחה את הטענה שלי כלפי וניסיוס… תודה!

כן, אבל יש לו מעלות אחרות שאין לאף שחקן בקבוצה כרגע, גם לא לרכש היקר בהיסטוריית המועדון. מה גם שהוא בן 19 וכיבוש שערים זה לא התפקיד העיקרי שלו(בניגוד לשחקן צרפתי נחמד שיש לו עוד דבר או שניים ללמד את וינסיוס על החמצות ממטר), וזה

התגובה שלי אגב מתייחסת פחות על ויניסיוס ויותר לסטנדרט הכפול. זכורים לי דיונים בינינו בהם הגנת בגופך על בנזמה שבניגוד לויניסיוס, באמת הפסיד לנו אליפויות על החמצות של מצבים באמת בטוחים.

הוא בקושי הגיע אל הכדור, ושיחרר בכל זאת בעיטה מדויקת לפינה וסחט עצירה. הבריחה שלו מהבלם גם היתה מצויינת. שחקן אחר לא היה מגיע בכלל לכדור הזה. אתה מחפש אותו בקטנות ידידי. מגיעות לו הערות על הסיומת שלו, פה הוא עשה את הטוב ביותר.

אכן יש לו מעלות אחרות, אבל שחקן התקפה של ריאל נמדד לפי מספרים.

לדעתי זה מצב של שער בטוח והוא היה צריך לא להשאיר לשוער שום סיכוי.