מחזור 33 :: 1-3 על אוסאסונה, 2 החמצות פנדלים לבנזמה, 4 נקודות לאליפות

כלום. הוא היה טוב היום.

אני מניח שזה בא כתגובה למה שכתבתי על קאמבינגה באחד התרדים שהוא משמעותית טוב יותר כמחליף. אני עדיין לא חוזר בי. רוב משחקיו הטובים כקשר אחורי עדיין נעשו כשעלה מהספסל.

גם רודריגו היה מצוין כשפתח, עדיין רוב משחקיו הטובים היו מהספסל.

הלוואי ששניהם ימשיכו כך! מה שכתבתי עליהם נפוץ מאוד בקרב שחקנים צעירים ולא נאמר כירידה עליהם. פשוט לא הייתי ממהר לפני שהייתי מוותר על קאסמירו מול סיטי למשל ואולי אפילו שומר את קאמבינגה כחילוף מהספסל נגדם כי משם הוא ממש יכול לשנות את המשחק מקצה לקצה.
משהו בביטחון של עירים גורם להם להיות יותר משוחררים כשהם עולים מהספסל ואפילו אם נכניס את קאמבינגה בדקה ה2 מרגיש לי שהוא ישחק טוב יותר.
לדעתי זה קשור גם לכך שהוא כרגע פחות ממושמע טקטית מקאסמירו, ותחילת המשחק דורשת הרבה יותר משמעת טקטית מסופו. בסופו ליכולת האישית יש משקל גבוה יותר מבהתחלה.

לא מבין למה זה קשור?
הפעולות שבנזמה עשה הם אינסטינקט. הוא פעל נהדר. חוסר ביטחון נובע לרוב מפעולות בהן יש זמן לחשוב לפני. בפנדל וב1 על 1 שלו היה נראה שהוא קצת חסר ביטחון. לא חושב שיש מה לקחת את זה קשה. זה בנזמה ואם יש משהו שהוא הוכיח לנו זה שהוא מהשחקנים היותר חזקים מנטלית. הוא פשוט רצה לשמור קצת תחמושת לשבוע הבא.

לרוב אין לו את השטח לזה.
הוא ניצל קו הגנה מאוד גבוה של אוסאסונה שהשאיר אותו ב1 על 1 מול שחקן ללא שום גיבוי מיתר ההגנה. זה מצב בו ויניסיוס לא מצא את עצמו כמעט העונה.

ויני לא קיבל שטחים כאלה מאז תחילת העונה, עוד היו מתייחסים אליו כאל ציפור בלי מוח. הייתה סיטואציה מיוחדת שאוססונה קיבלה הרגשה שהיא יכולה להשיג יותר ויצאה קדימה…
אגב חילוף גאוני של קרלו. בדקות ספורות 2 מצבים של 80% שער…