מחזור 33: 0:1 קטן-גדול באנואטה לפני באיירן| ארדה גולר

לקראת סוסיאדד

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי שבוע מטורף מבחינתה, חלומו של כל אוהד, כשאחרי ההעפלה לחצי גמר ליגת האלופות היא השיגה ניצחון דרמטי 2:3 בקלאסיקו וכבר מריחה אליפות. שבע נקודות צריכה הקבוצה של קרלו אנצ’לוטי כדי ללכת לסיבלס. ההתאחדות הספרדית נענתה לבקשתה של ריאל להרוויח עוד יום להתכונן לבאיירן מינכן והמשחק ייערך כבר מחר ולא ביום שבת. לאור הגדלת הפער זה נראה כמו ‘משחק רוטציות’ קלאסי וכיוצא בזה ובהתחשב בחוזק היריבה – אולי גם איבוד נקודות פוטנציאלי. קשה לשמור את השחקנים בטירוף אחרי מאמץ כזה, כשהטבלה ככה, ולקראת מה שעתיד לבוא. ומצד שני אתם מכירים את קרלו שלא באמת מסוגל לעשות רוטציות, הרי כמה פעמים שמענו על “ריאל מדריד B” וזה לא קרה. המאמן ניסה לשמור על פוקוס: “עם כל ההתלהבות שבעולם, המטרה ברורה. אנחנו במרחק שבע נקודות והמטרה היא לעשות את זה כמה שיותר מהר. אנחנו צריכים להילחם עג שהמתמטיקה תיתן לנו את הליגה”.

המאמן דיבר עד כמה הדינמיקה החיובית חשובה – 26 משחקי ליגה ללא הפסד, קרובה-קרובה לשיא המועדון. “אנחנו צריכים להמשיך ככה, ויש רק דרך אחרת – להתחרות, להילחם ולנסות לנצח, להפיק את המקסימום. זה הכי טוב לנצח”. במועדון רוצים להגיע למשחק נגד באיירן בחיוך. ריאל קבוצת החוץ הטובה בספרד עם הפסד בודד ב-16 משחקים כשיש לה 37 נקודות. היא כבשה הכי הרבה שערים - כמו ברצלונה (30) וספגה 13 - הכי מעט. פרט לקלאסיקו, המשחק באנואטה סומן כמוקש הגדול ביותר בדרך לתואר, וריאל צריכה לעשות עוד צעד אחד. אלו שלא יהיו שם הם ג’וד בלינגהאם גיבור השעה וגיבור העונה, שלא התאמן בשל דלקת בקיבה, וכן פרלאן מנדי שסובל מעומס ונשמר בצמר גפן לקראת הצ’מפיונס (“אני מעדיף שהוא יישאר במדריד ויתאמן”, אמר המיסטר). רודריגו שחלה בשפעת ולא השתתף באימון המסכם – בסגל למשחק כפי שאמר קרלו.

“אני צריך לחשוב על ההרכב מחר כי חלק מהשחקנים לא התאוששו במאה אחוז, יש לי עוד כמה דברים להחליט עליהם”, אמר. ברור שיהיו מנוחות. אבל השאלה האם אלו שלושה-ארבעה שינויים, או שישה-שבעה. ברהים דיאס וחוסלו אמורים לשחק במקום ג’וד ורודריגו שההערכות הן שיפתח על הספסל. החלוץ לא הבקיע כבר זמן רב אבל מוגדר “כדובדבן שבקצפת” מבחינת המחליפים. גם הוא וגם ברהים היו מעורבים בשער הניצחון הנפלא נגד ברצלונה ואפשר לסמוך עליהם, החלוצים של ריאל מדריד B. ישנו ערפל סביב ההרכב, בעיקר לגבי שני שמות גדולים. “ארדה גולר? הוא בסדר, מוכן לשחק כבר זמן מה. לא היו לו הזדמנויות והוא לא שיחק כפי שמגיע לו כי היו משחקים תובעניים. מחר הוא יכול לשחק, בהחלט”, אמר קרלו. השחקן השני הוא אדר מיליטאו עליו אמר קרלו – “הוא מתקדם אבל לא במאה אחוז עדיין”. פחות מעניין, אבל ישנה אפשרות שקפה יפתח בין הקורות, הוא לא שיחק המון-המון-זמן, מאז המתנה שחילק לאלמריה בחודש פברואר. במועדון רוצים לצ’פר אותו על ההקרבה שלו וזה שהוא לא מוריד את הראש באימונים. אולי גם אנדריי לונין צריך לנוח ולהטעין מצברים. אם לוקה מודריץ’ יפתח זה יעיד על כך שהוא מחוץ לתוכניות להרכב נגד באיירן, אבל הוא ירשום ציון דרך עם הופעתו ה-527 בריאל – כמו האגדה רוברטו קרלוס.

יש שחקנים שלא נחו אף פעם ומתבקש שזה יקרה. אחד מהם הוא פדה ואלוורדה ששיחק בכל המשחקים העונה (46) והוא גם שיאן הדקות עם 3,755 דקות, ואחרי 210 דקות בשבוע האינטנסיבי הזה – מתבקש שהוא לא ישחק. כנ"ל אנטוניו רודיגר, מקום שני בדקות המשחק. לא חסרים בלמים. נאצ’ו שלא שיחק בקלאסיקו, וגם אדר, עליו נכתב שהוא משחק יותר לאט לאט אבל ההתקדמות שלו מדודה מדי וככה לא יצבור מספיר דקות עד לחצי הגמר. דני קרבחאל מושעה מהמשחק בגרמניה בשל הצהוב שספג באיתיחאד אז הוא יחזור להרכב. בצד שמאל נראה מגמה התקפית עם פראן גארסיה שהיה מעולה בקלאסיקו ודחף קדימה כל הזמן. המגן לא פתח מאז המחזור ה-25, בתיקו 1:1 נגד ראיו וייקאנו. ולמי שמחפש אנקדוטה הרי שבסיבוב הראשון נגד סוסיאדד הוא בישל את שני השערים - של פדה וחוסלו, אולי ברגע השיא שלו במועדון.

אפרופו רגע שיא, אז ריאל נמצאת במעין רגע שיא העונה, “יש לנו רגשות כל כך טובים כך שהכל מסביב לא משפיע ולא מעניין”, הבהיר המאמן על הבכי מצד ברצלונה וכמובן פירגן לצ’אבי ואמר שהוא עושה עבודה טובה בברצלונה וזה טוב שהוא נשאר. ובחזרה לכדורגל – זה אולי זמן טוב מצד ויניסיוס, שחקן חודש מרץ בליגה הספרדית וגם מועמד לשחקן חודש אפריל – לקחת על עצמו. “כדור הזהב לוויניסיוס או לג’וד? – לשניהם”, אמר קרלו בצחוק ושיבח: “אחד המאפיינים הטובים ביותר שלו הוא ההמשכיות. עדיין יש לו מקום לשיפור ברחבה, בתנועה בלי כדור, אבל הוא הולך להשתפר, יש לו את הענווה הדרושה כדי להשתפר”. ב-32 הופעות הוא מעורב ב-30 שערים כבר שזה יפה מאוד. הוא רחוק חמישה שערים מקביעת שיא קריירה - הבקעות, והוא רוצה להיענות לאתגר. לעתים במשחקים האלה בהם יש פחות לחץ כביכול גם רואים כדורגל טוב. בלי ששמנו לב, ריאל ניצחה בארבעה מחמשת משחקי החוץ שלה בספרד ביום שישי. מאז שערוריית המאסטייה ניצחה ריאל בכל חמשת משחקיה. בית-חוץ, כדורגל טוב או בזכות האופי. עוד אחד כזה שישווה את הרצף הכי טוב - והסיבלס תהיה עוד יותר קרובה…

למרות ה-2:3 הגדול הזה - הליגה עדיין לא הוכרעה מתמטית.

ריאל מדריד - הרכב משוער: קפה (אנדריי לונין)| דני קרבחאל, נאצ’ו, אדר מיליטאו, פראן גארסיה| אורליאן טשואמני, לוקה מודריץ’, ארדה גולר (דני סבאיוס) ברהים דיאס, ויניסיוס ג’וניור וחוסלו

מה המצב סוסיאדד?

ריאל סוסיאדד מגיעה למשחק בכושר טוב יחסית למרות שהיה נראה שהיא מסוגלת יותר מה-1:1 נגד חטאפה. הקבוצה של אימאנול אלגואסיל לא הפסידה בכל חמשת המחזורים האחרונים וזה הרצף הטוב ביותר שלה ב-2024. בכל העונה היא פחות או יותר דבוקה למקום השישי עליו היא רוצה לשמור כדי להגיע לליגה האירופית, מנגד, יש לה לוח משחקים קשה מאוד עד לתום העונה כאשר תפגוש גם את ברצלונה באצטדיון המונז’ואיק, גם את אתלטיקו מדריד במחזור הסיום וגם את בטיס לקרב גדול במחזור ה-37. הקבוצה מאנדלוסיה למעשה “מאיימת” עליה כשהיא שביעית בטבלה עם שלוש נקודות פחות. גם לפני המשחק נגד חטאפה סיימה סוסיאדד בתיקו, די מאכזב נגד אלמריה הקבוצה החלשה בליגה, כאשר שערים של שראלדו בקר ומיקל אויארסבאל לא הספיקו, והבאסקים ספגו בפנדל בדקה ה-88. הניצחון האחרון הושג במחזור ה-30, 0:1 קשה על אלאבס בחוץ משער של ג’ון פאצ’קו. “סוסיאדד התעוררה ככל שחלפו הדקות ולא רצתה שהניצחון הביתי יברך, אבל החמצות גדולות הביאו לעוד ערב מאכזב”, נכתב במארקה על המשחק האחרון.

לפני המשחק הקהל יתרגש מאוד כשהאגדה דויד סילבה יקבל כבוד ענק מהמועדון. לצערם של כל אוהדי הכדורגל הקשר הספרדי שהיה חלק חשוב בחזרתה של סוסיאדד לליגת האלופות – סבל מפציעה קשה ובעטייה נאלץ לפרוש. לפני המשחק הוא יקבל את תג סמל הזהב והיהלומים ויזכה לתשואות אדירות. אגב, עד לא מזמן רק שחקנים שבילו עשור במועדון קיבלו את הכבוד הזה. בינתיים סילבה פרסם תמונה שלו בועט במגרשי אסטי בזראוץ והוא בשלב האחרון של ההחלמה מהפציעה. סילבה רשם 93 הופעות במדי הבאסקים בהן כבש שבעה שערים. ואם כבר ליגת האלופות, הרי שסוסיאדד סיימה במקום הראשון בשלב הבתים על חשבונה של אינטר אלופת איטליה הנכנסת, עשתה הרבה כבוד לכדורגל הספרדי אך פריז סן ז’רמן הייתה קצת גדולה עליה והיא רשמה הפסד כוחות. המשחקים האלה בשמינית הגמר גזלו ממנה הרבה אנרגיות ופוקוס.

אפשר לומר שבמשחקי הבית סוסיאדד מאכזבת, חסרה את הגרוש ללירה ודוגמא טובה היא ההפסד 1:0 לברצלונה השנה. הבאסקים ניצחו רק בשישה מ-15 המשחקים מה שמציב אותם כקבוצת הבית התשיעית בלבד בליגה מאחורי קבוצות כמו ולנסיה וחטאפה בין היתר. בביתה סוסיאדד הביסה 0:3 את בילבאו בדרבי אם כי זה היה מזמן ופרט לכך לא ממש הסתדרה עם קבוצות הצמרת.

דיברנו על הגרוש ללירה, סוסיאדד קבוצה טובה שחסרה סקורר, מלבד אולי אויארסבאל ששומר על דאבל-פיגרס בדרך כלל. לקפטן יש 14 שערים העונה ואחריו שלושה שחקנים עם שבעה - הקשר מיקל מרינו וכן ברהיס מנדב הפצוע. עומר סאדיק שנרכש בסכום גבוה מאוד מאלמריה נחשב לפלופ גדול עם שלושה שערים בלבד. גם אנדרה סילבה לא ממש חיזק את ההתקפה. השחקן השלישי שכבש שבעה הוא טאקפוסה קובו שחלה ירידה גדולה ביכולתו. היפני שלפרקים היה אחד השחקנים המלהיבים של העונה, כבש שישה שערים ב-16 המחזורים הראשונים. ב-2024 יש לו גול אחד - בניצחון 1:2 על מאיורקה בפברואר. במחזור האחרון קובו פתח רק על הספסל וברנטקסה שיחק במקומו, מסתמן שהוא יחזור להרכב. הקשר ההגנתי מרטין זובימנד - שני במספר הדקות בקבוצה העונה (3,644) והראשון מבין שחקני השדה, וכן הבלם איגור זובלדיה- שלישי במספר הדקות - חוזרים מהשעייה ויפתחון ב-11 כאשר מנגד מנדס עדיין בחוץ וכן איהן מוניוס הבלם. פאצ’קו וסאדיר יירדו לספסל בין היתר.

המאמן אימנול אמר: “ריאל מועדון נהדר שתמיד אוהב לנצח, זה יהיה משחק קשה מאוד. לריאל יש סגל יוצא דופן ומאמן גדול, הטוב ביותר בשנים האחרונות עבור ריאל. אני הולך להיות כן איתך, מה שפחות חשוב לי זה מה שאחרים עושים. הדבר החשוב הוא אנחנו. ריאל תמיד רוצה לנצח, הם הולכים כדי לנצח, הם קבוצה אלופה. אני מצפה למ דריד חזקה מאוד בלי קשר לאיזה שחקנים על המגרש. הם הראו את הפנים שלהם עם היעדרויות רבות לאורך העונה. המספרים שלהם אומרים משהו. מה צריך לעשות? להבטיח שנשבש את המשחק שלהם, אנחנו נצטרך יום נהדר מול השער”. המאמן דיבר באופן ברור על המטרות: “אני חושב שנגיע לאירופה אבל בשביל זה עלינו עדיין לנצח משחקים”. הוא הבהיר כי אלבארו אודריוסולה לא יזכה לקדימות בגלל העבר שלו בריאל או סגירת המעגל שלו, “אלא בגלל שאני אחשוב שהוא יעזור לנו להיות טובים יותר”. על העונה הארוכה של קבוצתו: “אנחנו עושים משהו טוב, יש הרבה משחקים, אני מקווה שזו לא הפעם האחרונה שאנחנו משחקים יותר מריאל. זה סימן טוב”.

כמה היינו רוצים שהוא ישחק. טקס מתוכנן לאגדה דויד סילבה

ריאל סוסיאדד - הרכב משוער: אלכס רמירו| אריץ’ אלוסטונדו, איגובר זובלדיה, רובין לה נורמנד, חאבי גאלאן| ארסן זקאריאן, מרטין זובימנדי, מיקל מרינו, אנדר ברטנקסה| טאקפוסה קובו ומיקל אויארסבאל

היסטוריה ומפגשי עבר:

אמנם בשנים האחרונות זה הרבה פחות מצליח לה, וגם בתחילת שנות ה-2000 זה היה מגרש שקשה מאוד לנצח בו, אבל לריאל מדריד יש מאזן חיובי בביקוריה בסאן סבסטיאן של ריאל סוסיאדד. הידעתם למשל שמסוף שנות ה-50 ועד סוף שנות ה-70 – ריאל לא הפסידה במשך 17 משחקים ברצופים באנואטה? מ-1960 ועד 1970 היה לה רצף של שישה ניצחונות רצופים – ההישג הטוב ביותר שלה, ובסה"כ שמונה בתשעה משחקים. זה התחיל עם 1:3 בעונת 1959-60, לאחר מכן 0:4 גדול עם שערים של קאנאריו, אלפרדו די סטפאנו, לואיס דל סול ופרנץ פושקאש. לריאל היה רצף של ארבעה משחקים ללא ספידה וכשהיא סופגת שער אחד בלבד בשבעה משחקים. הרצף נקטע בעונת 1979-80. נחזור להתחלה. ריאל הפסידה 5:4 אשכרה במשחק הראשון בין הקבוצות בסאן סבסטיאן, במאי 1929, וכעבור שנה חטפה רביעייה. אחרי שלושה הפסדים רצופים היא הגיעה יפה עם רצף של חמישה ניצחונות. עד אמצע שנות ה-50 זה היה ממש צמוד עם שבעה ניצחונות לכל קבוצה.

זוכרים שדיברנו על המשחק הראשון, אז ב-1953-54 הושוותה כמות השערים כשריאל ניצחה 3:6 במחזור ה-24. די סטפאנו לא הבקיע פעם אחת אבל חוסיטו כבש כבר בדקה החמישית ורוקה אולסן ואטינסה כבשו פעמיים. כבר בדקה ה-20 הובילה ריאל 0:4. ואם כבר 0:4, אז התוצאה חזרה על עצמה פעם נוספת ב-1960-61, וכן בעידן הנוכחי בעונת הדסימה גם כן עם קרלו אנצ’לוטי על הקווים. אסייר ייראמנדי הבקיע דווקא נגד האקסית, הבלם פפה, אלבארו מוראטה החלוץ הצעיר וגם גארת’ בייל - רשימת מבקיעים די מוזרה. בעונת 2000-01 פתיחת עידן הגלאקטיקוס זה נגמר ב-1:4 עם שער יפה של לואיס פיגו. הניצחון הכי גבוה של ריאל, ואנחנו אוהבים מאניטות, היה דווקא ב-1992-93 - עונה שהסתיימה בלי כלום. אמיליו בוטראגיניו כבש כבר בדקה התשיעית, היריבה השוותה ומיד פרננדו היירו הבקיע שוב. איבן זאמורנו נכנס לעניינים עם צמד וגם אחד בשם לואיס אנריקה הבקיע. נעבור קצת לעידן הנוכחי, הגיע הזמן. ריאל הובסה 3:0 בשלהי עונת 2001-02 והרימה ידיים במאבק על האליפות. היא נכנעה גם 1:0 במחזור סיום הסיבוב בעונת הקיירוש 2003-04, אם כי ההפסד הכי זכור היה בעונת הגלאקטיקוס שקדמה לכך, הפסד 4:2 במשחק נוראי. סוסיאדד עם צ’אבי אלונסו המבריק, ואלרי קארפין, דרקו קובאצ’יץ’ שכבש כבר בדקה השנייה וניהאט - הובילה 0:3 אחרי 31 דקות. רונאלדו צימק ומיד לאחר מכן אלונסו כבש שער גדול. פורטיו קבע את תוצאת הסיום. אותו רונאלדו-פנומנו קטע את רצף ההפסדים הרצופים ב-2004-05 עם צמד.

בעונת 2006-07 ריאל ניצחה במשחק החזרה של דיוויד בקהאם מהיציע להרכב, הוא כבש בכדור חופשי ורוד הבקיע את שער הניצחון. עוד 1:2 ב-2010-11 עם גולאסו של אנחל די מאריה ו-0:1 קטן-גדול בעונת האליפות של השיאים. ב-2014-15 ריאל ללא כריסטיאנו כבר הובילה 2:0 משערים של ראמוס ובייל אחרי 11 דקות אך איבדה את הראש. איניגו מרטינס, דוד זורוטוזה עם צמד וקרלוס ולה - קבעו 4:2. ריאל שוב יצאה לרצף ניצחונות, 0:1 קטן-גדול-בייל ברצף הניצחונות ב-2015-16 שלא הספיק לאליפות, 0:3 קליל במחזור הפתיחה ב-2016-17 עם צמד של הוולשי וצ’יפ של אסנסיו, ו-1:3 לאחר מכן. ב-2018-19 כבש ברהים שער גדול אך ריאל נכנעה 2:1. בעונת 2019-20 זה היה 1:2 קשה מאוד-מאוד. ראמוס בפנדל ובנזמה הבקיעו, מיקל מרינו צימק. ריאל ניצחה פעמיים בלבד בחמשת המשחקים האחרונים באנואטה. במחזור הפתיחה ב-2020-21 היא סיימה בתיקו מאכזב. בעונה שעברה, 2:0 בתצוגת נפל בהרכב די משני, אפילו מריאנו דיאס שיחק ודני קרבחאל הורחק. אנחנו נעדיף לזכור 0:2 אחר, שנפל בצד שלנו, ערב בו קארים נפצע בעונת הדאבל ולוקה יוביץ’ במשחק חייו במועדון - בישל לוויניסיוס והבקיע בעצמו בנגיחה. בסה"כ 76 משחקי החוץ באנואטה - ריאל ניצחה 31 פעמים (41%), סיימה 22 פעמים בתיקו (29%) והפסידה 23 פעמים (30%), יחס שערים 117:128 לטובת ריאל. בסה"כ 153 משחקי הליגה, מאזן 27:86 לריאל בניצחונות.

לערב אחד, אחד בלבד - לוקה יוביץ’ עמד בציפיות

ג’וד ומנדי לא בסגל, אבל אני מקווה לרוטציות נרחבות יותר. מודריץ’, סבאיוס, חוסלו, ארדה, לוקאס, ברהים, כל אלה צריכים לשחק מחר לפחות 60 דקות ולהשאיר את הרגליים של השחקנים הבכירים טריות ליום שלישי. אנחנו צריכים לבוא בצורה האופטימלית לבאיירן.

לא אכפת לי אם לא ננצח מחר והשחקנים יקבלו כאפה קטנה שתוריד אותם לקרקע, לפעמים צריך את זה כדי להתאפס. זמן טוב אחרי שחיסלנו את הליגה ורגע לפני באיירן.

חנן, תחליט, שחקנים בכירים צריכים לנוח או שלוקאס צריך לשחק?

לוקאס ואסקס לא ישחק בכל מקרה כי דני קרבחאל מושעה מחצי הגמר נגד באיירן מינכן בשל כרטיסים צהוב וזו תהיה טיפשות גדולה מצד קרלו אנצ’לוטי לפתוח איתו, זה לקחת סיכון. בעזרת השם ראול כתבה שלי על לוקאס תעלה ב-‘וואלה ספורט’ לפני חצי הגמר נגד באיירן מינכן

חולה על לוקאס אבל דני העונה ביכולת שיא. שניהם טובים, אני רגוע עם שניהם.

דור שכחתי לגמרי מזה שדני מושעה מהמשחק הראשון.

ואסקז המלך עם 2 שערים ו 5 בישולים ב 1200 דקות ליגה.
קרבחאל בעונת שיא עם 4 שערים ו 2 בישולים ב 1800 דקות ליגה.

מעדיף את ואסקז מתחילת העונה עוד לפני הסטטיסטיקות, יותר טכני, מניע את הכדור הרבה יותר טוב, טוב יותר התקפית וגם הגנתית כבר לא פחות טוב מקרבחאל הנוכחי, אבל קרלו שמרן.

טוב שכחו ממה שאמרתי, אחלה לוקאס.

מהבחינה ההגנתית רואים שקרבחאל עולה על לוקאס, אבל התקפית הוא גדול. נראה מה יהיה מול באיירן.

האליפות עדיין לא שלנו מתמטית, עם מתמטיקה אי אפשר להתווכח. מקווה שלא נפסיד מחר. רוצה לפתוח בריספקט לריאל סוסיאדד על הטקס שמתוכנן לדויד סילבה וגם על כך שהיא שיחקה 47 משחקים העונה שזה אחד יותר מאיתנו. מקווה שעם פתיחת משחק סבירה כלומר לא לספוג - נוכל להשתלט על העניינים ולהשיג איזה ניצחון חוץ קשה כמו שכבר עשינו העונה נניח באלאבס עם נגיחה של לוקאס ואסקס (ברור שהיריבה הפעם קשה יותר).

הפעם יש לנו ספסל אמיתי, כלומר גם אם קרלו אנצ’לוטי זורק למערכה את כל המחליפים יש 11 ראויים מאוד (הייתי נותן אפילו לקפה לשחק), אלו לא אדן הזאר ומריאנו דיאס ואלבארו אודריוסולה או חסוס ואייחו. אגב תמיד מצחיק אותי כשמדברים על רוטציות כל כך נרחבות ובסוף כולם בכלי התקשורת אחרי הפרסומים ‘מופתעים’ שבסוף אלו 3-4 שינויים, הרי קרלו בכל זאת מקובע.

יש שחקנים שמבחינתי אם ישחקו זה גובל בשערורייה כמו פדה ואלוורדה (שיחק בגביע נגד ארנדינה אפילו וגם נגד אוניון ברלין במשחק חסר חשיבות לחלוטין), אנטוניו רודיגר כמובן. זה היום בו פדה צריך לקבל מנוחה מ-ו-ח-ל-ט-ת. ג’וד בלינגהאם היה משחק לולא קלקול הקיבה שלא היה לכם ספק. סקרן לראות את ברהים דיאס וחוסלו שלא הביאו מספרים לאחרונה אבל אני כן מרגיש שהם תורמים, ואיתם לא נראה “שובע” על המגרש. לחוסלו אפשר להגביהה וברור לכם מי, ברהים לוקח כדור ומשתחרר מלחץ כמו אומן. מצפה לראות את פראן גארסיה דוחף קדימה. מבחינתי זה כן זמן אדר מיליטאו על אף שכרוך כאן סיכון. ליד נאצ’ו באחד ממשחקיו האחרונים בקבוצה. גם לארדה גולר מגיעות דקות למען האמת, אם לא עכשיו אז מתי? שחקנים כאלה כשהם בהרכב אין את השבלונה הרגילה שיש לה גם דברים טובים. צריכים גול של ויניסיוס לדעתי.

לא שכחתי כמובן שהמטרה העיקרית היא לשמור על הרגליים. כנראה לנצח משחק חוץ בסוסיאדד יזכיר לי את הגלאקטיקוס מפסידים 4:2 ב-2003 לקבוצה ההיא של צ’אבי אלונסו, ניהאט ודרקו קובאצ’יץ’, 21 שנה כבר עברו, איזו ליגה…

אגב גם משחק של ריאל ביום שישי זה די מוזר, שינוי מרענן למען האמת ומגיע כל הכבוד להתאחדות שהלכה לקראתנו בדומה לקבוצות אחרות שזכו מהפריבילגיה הנכונה הזו. במונדו דפורטיבו הזכירו את מחזור הסיום ב-2001/02 נגד דפורטיבו לה קורוניה. אני זוכר את משחק ההכתרה נגד ויאריאל בעונת הקורונה וגם ה-0:2 על ויאדוליד בחזרה מפגרת המונדיאל - כאילו לא חזרנו אבל ניסינו.

ג’וד מרגיש טוב היום ויכלל בסגל. אני מקווה שאנצ’לוטי לא יחגוג על זה.

חייב להבין משהו
מאיפה הביטחון הזה בכמה השרירים של ג’וד בלינהגהאם עמוסים וכמה עייפים שחקננו?

לצורך העניין, ג’וד שיחק העונה 600 דקות פחות מפיל פודן ורק קצת פחות מברנרדו סילבה (אלה היחידים שבדקתי). מצב פיזיולוגי של ספורטאי זה שילוב של מצב מדעי ואיך שהוא מרגיש עם הגוף שלו - לגבי שניהם אין לנו מושג. סתם כדי לתת זווית אחרת, אפשר לחשוב על מומנטום. מצב הצבירה של שחקן כדורגל הוא על המגרש. אחרי העפלה וגול ניצחון שבו נבנה מומנטום חיובי, לגיטימי לחלוטין לתת לו לשחק כדי שיכבוש איזה שער ויצבור ביטחון לקראת המשחק הסופר חשוב נגד באיירן.

אף אחד לא אומר שצריך רוטציות, אבל בואו זה לא הזוי בכלל בכלל בשלב הזה של העונה לרצות את ההרכב החזק על המגרש לקראת החצי גמר. אפשר להגיד שבמהלך העונה אין שיתוף מספיק של שחקנים (צריך לבדוק וגם אז זה מול אלטרנטיבות בספסל), אבל נקודתית כאילו בדיוק סיימנו לשתות קפה שחור עם המעסה זה דיון לא עובדתי בעליל

העלת נקודה חשובה אבל יש גם את עניין הטיסות וכו’, על פניו משחק חוץ קשה יותר ממשחק בית אם הקבוצות היריבות זהות ברמתן, וזינדין זידאן נתן לכריסטיאנו רונאלדו מנוחה ברוב משחקי החוץ ב-2016/17 למשל - בחלק השני וגם בעונה שלאחריה.
מסכים איתך לגבי המומנטום. אני חושב שג’וד בנה את המומנטום הזה בגומלין באיתיחאד ו"השיג" אותו נגד ברצלונה, הוא היה מגיע “אש” למינכן גם ככה. כעת אני מחכה שוויניסיוס ג’וניור יתפוס את הקו הזה. מול השער משהו פחות מסתדר כבר חודש.

אסכם: צריך לזכור שג’וד גם סבל מקלקול קיבה וזה מחליש מאוד, אבל אם זה לא היה קורה והוא היה משחק, לא 90 דקות - זה בסדר. אבל פדה ואלוורדה ואנטוניו רודיגר - בבקשה - לא!

בעוד שאני באמת לא יודע מה מצב השרירים של ג’וד, וברור לי שיש במועדון אנשי מקצוע וטכנולוגיה חדשנית שמתעסקת בדיוק בשאלה הזאת, אני יודע שאחרי המשחק מול סיטי הוא אמר שהרגליים שלו מתות, אני יודע שבמשחק של אנגליה הוא הוחלף בדקה 60 עם כיווצים בשרירים, ורק השבוע הוא אמר שהוא עדיין סובל מהפציעה בקרסול. חוץ מזה, לא רוצה לקחת את הסיכון שיפצע רק מעצם זה שהוא משחק.

יש מחיר גם להפסד או תיקו עם סוסיאדד. אם הקבוצה לוקחת שלוש נקודות אז כולם שמחים ויש ביטחון מלא. אם הקבוצה נעצרת אז לא טוב לבוא כך למשחק נגד באיירן מינכן. צריך לנצח. שיזרקו את המשחק אחרי הגומלין באליאנס.

@SantiagoBernabeu אין לי ויכוח עקרוני עם מה שאתה אומר, רק טוען שגם אתה לא יודע את העובדות. הרי מאחורי הטיעון שלך מסתתר כאילו הוא עוד שניה מת ורק קרלו המפגר אומר לכולם ‘הוא משחק ויהי מה’. אז לא, לא חושב שזה ככה.

איך הבנת את זה מהדברים שלי? מה שאני אמרתי זה שאף על פי שהוא כשיר אני רוצה שינוח, אבל קרלו ככל הנראה יעלה אותו בהרכב.

מיליטאו פותח לראשונה מאז המחזור הראשון, גולר פותח בפעם הראשונה בליגה.

בדיוק ההרכב שאני הייתי מעלה.

לא אומר חד משמעית שננצח או משהו אבל הרכב חזק מאוד על אף כל הרוטציות, מעולה. כל השחקנים שמשחקים הם ראויים וגם רעבים, פראן גארסיה למשל, לוקה מודריץ’ כרגיל, את ארדה גולר מעניין לראות. אי אפשר לצפות ממנו ישר לקחת כדור ולעשות מה שהוא יודע ויש הרבה שחקנים בכירים, אבל שיעז. לחוסלו ולברהים דיאס אין סיכוי לפתוח במשחקים הגדולים, אבל מגיע להם לשחק על הגישה-מספרים-יכולת. אפילו עם קפה אין לי בעיה. מתרגש בשביל אדר מיליטאו.

אחלה הרכב. מקווה שברהים יהיה בצד ימין של ההתקפה. כשהוא בשמאל (זה קורה בזמן האחרון משום מה) הוא פחות טוב.

בלי קמא, ויני ופדה זה נראה שלמנוע שלנו חסרים לפחות עוד 3 הילוכים

זה ניסיון להראות לנו איך יראו המשחקים נגד באיירן?
נגד סיטי, בסדר, התבנקרו לשם עלייה, נגד סוסיאדד מה? זה מרגיש מגוחך להגיד את זה אחרי שכבשנו (איכשהו!) מלא שערים נגד ביטי ובארסה, אבל למה אין לנו משחק התקפה? באף הרכב.

ועוד דבר, בדיוק לא לקחנו עדיין אליפות “מעשית”, תיאורטית כן, מאוד לא מעשית. למה הם מתעקשים על המילה הזאת?!

עוד ‘‘טעות שיפוט’’ לאוסף של אוהדי ברצלונה, מזל, כי בלי זה לא היינו לוקחים אליפות