מחזור 34: חוזרים לנצח עם 2:1 על מאיורקה בבית (ממפיס, בוסקטס)

הסגל -

תראו מי חזר!

בנוסף לפאטי, שחוזר מפציעה ארוכה, גם דמבלה בפנים (למרות שהיה בספק עקב מחלה) ואפילו אומטיטי שחוזר גם הוא.

דסט עדיין פצוע, כמו גם רוברטו, פדרי וניקו מלך הצהובים. מינגסה ובריטווייט מתקוודים להם.

ההרכב של צ’אבי -

ממפיס פותח במקום דמבלה הטיפה חולה.

כל השאר - כרגיל.

פאטי יחכה להזדמנות מהספסל, ויחליף את ממפיס בדקה ה-70. רבע שעה אחרי שפרנקי ייצא.

ההרכב של מאיורקה -

לדעתי הציוות דה-יונג וגאבי לא עובד טוב.
ההולנדי התקפי מדיי, וגבי עם כל האהבה שלי אליו לא יודע לשלוט בקצב המשחק. עדיין לא.
לא יודע אם ריקי היה עדיף (מאמין שכן) אבל הייתי מנסה אפילו את ניקו אחורי ובוסקי לצד דה יונג.

ולמה אין קיצוני טהור אחד על הדשא?

ניקו פצוע וגמר את העונה. אם ריקי מחוק, אין ברירה אחרת חוץ מבוסקטס-גאבי-פרנקי.

לגביי הקיצונים - דמבלה לא 100% ופאטי רק חזר ממיליון שנה בחוץ. זה משאיר את אדאמה, ואני עם ליאור בגישה כלפיו.

התוכלו, ילדים, לעזור לנו למצוא את פראן טורס?

נ.ב. מישהו יכול להסביר לגאבי המטומטם הזה שהקטע עם השרוכים היה משעשע לאיזה משחק או 2, אבל שזה אשכרה מסוכן?

דווקא בשלוש דקות הראשונות של המשחק פראן היה ממש סבבה.

3 הדקות הראשונות של איזה משחק?

טאקי. היה לו שנה כיוון

אלבה הוא זונה או סתם זורק זין?

צ’אבי היה צריך לפתוח עם השוער השני בעמדת המגן לפני שהוא ייתן לו שוב ושוב ושוב ושוב את ההרכב.

לדעתי אלזה הקפיאה את צ’אבי לפני חודש

קומאן השתלט על צאבי.

חזרנו לקומאן בול.

אין שום תירוצים קדיס ראיו ומאיורקה בבית ואנחנו נראים חרא. יש הרבה שעורי בית והרבה מחשבה לקראת שנה הבאה .

אם לסכם את כוונותיו של צ’אבי עד כה מבחינה טאקטית (2-3-2-3):

אראוחו - פיקה
אלבה - בוסקטס - אלבס
גאבי - פרנקי
פראן - אובמיאנג - טמבלה

אלא שבמציאות זה נראה ככה (5-0-5):

אראוחו - פיקה
אלבה - בוסקטס - אלבס

גאבי - פרנקי
פראן - אובמיאנג - טמבלה

עכשיו סבבה צ’אבי הבנתי מה אתה מנסה לעשות. רק בעיונת קטנטונת. זה לא מצליח לך. משחק אחרי משחק. תתמודד!

אנחנו מפסידים ומנצחים באותה הדרך!!
(בינתיים דרך די מסריחה, אבל יש תהליך כך מספרים. מקווה לא להתבדות)

האמת שספציפית אתמול פרנקי בא המון לחצי המגרש שלנו כדי להתחיל מהלכים, וגאבי היה המון על הקו השמאלי (מה שלא היה לגמרי ברור לי, כי גם אלבה וממפיס היו שם). אז היו פערים בין השחקנים, אבל בצורה קצת אחרת. שלא תגיד שצ’אבי לא מגוון.

נושא ההגבהות המרובות/מוגזמות די מציק לי. די הרבה. ולא רק במשחק הזה, אפילו בקודמים - דמבלה מקבל כדור, והדיפולט שלו זה קודם כל לחפש את הראש של אובמיאנג. כנ"ל גאבי ואלבה אתמול מהכיוון ההפוך (דווקא ממפיס עשה דברים קצת אחרים). אני לא יודע מה הביצה ומה התרנגולת - אין לנו כרגע שחקנים שאפשר להשתמש בהם כדי לנהל משחק שלא מבוסס הגבהות וכן יותר ברסאי, ולכן זה סגנון המשחק, או שזה סגנון המשחק, ולכן צ’אבי מתעקש על השחקנים האלו. בהנחה שזו האפשרות הראשונה, אני מחכה לאיזושהי שמועה על שחקן קישור בסגנון קצת אחר ממה שיש לנו, שיגיע בקיץ. גם אם לא להרכב (כי פדרי), אבל לפחות כגיבוי. אם זו האפשרות השנייה - אז קדימה בכל הכוח על לבנדובסקי. כי פאטי (שלפי דבריו של צ’אבי, יותר מיועד לאמצע ופחות יחרוך את הקו) לא ממש יכול להיות כתובת להגבהות אינסוף (אם כי זה ייצור בעיה אחרת, של עומס במרכז ההתקפה).

מה שבלט לי מאוד, זה שאדאמה מחוק לחלוטין, אפילו כסתם חילוף להעברת זמן. צ’אבי עשה 3 חילופים מתוכננים ואחד כפוי, ונשאר לו אחד בקנה. לא ריקי (אני מבין שאם אין שחקני קישור זמינים חוץ מריקי, אז אין חילופים בקישור), ולא אדאמה נכנסו. בדיוק כמו לוק, אומטיטי, טנאס ונטו, לצורך העניין, וכולנו יודעים מה מעמדם.

עושה רושם צ’אבי מסמן די מהר מי ה-14/15 שחקנים שלו, ומוחק את כל השאר. מקווה שזה ישתנה בשנה הבאה, כאשר לפחות בתיאוריה יהיו אמורות להיות לו אופציות נוספות בסגל. בינתיים זה מאוד צועק.

חייב לציין שזה משאיר לי טעם רע כבר תקופה וההתפרצות הזאת של אדאמה הייתה ממש עצובה. הבן אדם ויתר על חוזה ארוך טווח בטוטנהאן עם שדרוג של פי 2-3 בשכר לעומת מה שהרוויח בוולבס. הוא בא כמעט בחינם, כי הוא באמת אוהב את בארסה, ולא מגיע לו לקבל את היחס הזה.

ועוד מילא הוא לא היה טוב. אני מזכיר שהוא התחיל מעולה, והביא שינוי עצום לאגף ימין שלנו. למעשה, הוא אחד מאלה שחתומים על השינוי שהקבוצה עשתה בפברואר. כשדמבלה חזר מפציעה הוא בעיקר רכב על המומנטום שהקבוצה השיגה הרבה בזכות אדאמה.

גם אני מאוד לא אוהב את איך שצ’אבי מתנהג עם אדאמה. צריך לתת כבוד לשחקנים שהורידו מעצמם בשביל לבוא לכאן מתוך חלום, אדאמה יכול להרוויח יותר ולהיות במצב יותר “נוח”, מגיע לו לקבל דקות באופן קבוע. הוא מקצוען ושחקן כדורגל לא רע בכלל שבאמת אכפת לו מהמועדון. עצוב לי שעל התפקיד שלו יש ילד צרפתי זבל שרק מנסה לסחוט אותנו יותר וצ’אבי מעודד את זה.

אני תקופה ארוכה מנסה לא לדבר על דפאיי, כי הייתי צריך זמן לגבש דעה, וגם המשחק הזה וגם הקודם חידדו לי-לדעתי הוא שחקן שלא מתאים לנו, אבל הוא שחקן כדורגל מעולה שדווקא בגלל שהוא לא ברסאי קלאסי הוא יכול להיות אופציה מעולה לבונקרים או מנוחה לשחקנים אחרים. הוא יכול לשחק באגף ועם זאת הוא יותר ישיר מכל שחקן אגף שלנו, הוא יכול להיות קיצוני שיותר מכוון לרחבה וגולים, והוא גם יכול לשחק מאחורי החלוץ ולתת את המסירות האלה כמו שנתן לגאבי שנעשה עליו פנדל. הוא יכול להזיז דברים שהקיצוניים שלנו ובטח הקשרים שלא ללא פדרי לא מצליחים. הוא נותן אופציות, הייתי משאיר אותו בשורה התחתונה.

ג’ורדי אלבה זה נמושה. תעלה לכדור ראש יא אפס, תעלה.

בטיס מסיימת בתיקו מול חטאפה, והפער בינינו לבין המקום החמישי עומד על 8 נקודות, כשיש עוד 12 בקופה.

ניצחון מול בטיס במחזור הקרוב יסגור את הסיפור סופית, כשגם תיקו ישאיר אותנו במצב טוב. מכאן רק צריך לשאוף להישאר במקום השני בשביל הסופר קופה והכסף.