משחק השלמה (34) :: מפסידים 3-2 בפיחואן בהרכב טלאים

לקראת סביליה::

ריאל מדריד(או ריאל מדריד C - תחליטו אתם), תתארח הערב(22:30, One) בפיחואן במסגרת משחק ההשלמה בספרד, כדי להעביר את הזמן כמו שצריך עד הגמר החשוב מכל בקייב. זמן הצעירים: יורנטה, סבאיוס, בורחה מאיורל…

שמתם לב לזה? פני האתר כפני הקבוצה. אנחנו עייפים, משחקי הליגה שנותרו מרגישים כמו בזבוז זמן אחד גדול, עד למשחק החשוב מכל - הגמר בקייב ב-26 במאי. 17 ימים, והספירה נמשכת. אבל קודם כל מגיעים לפיחואן של סביליה, משחק שפעם היה גורר התלהבות, אחד מהמוקשים הגדולים בלוח השנה, והיום? השקט שאחרי הסערה, הסערה שבקלאסיקו. האמת שקצת נמאס לנו מהמגרש הזה, אנחנו בדרך-כלל מפסידים שם(זאת בניגוד מוחלט לבארסה). זה יהיה די ‘ריאל מדריד קלאסי’ לנצח הערב כשאין על מה לשחק. ומצד שני, זה יהיה גם הגיוני אם לא באמת נופיע. קבוצת צ’מפיונס, הליגה היא לא בשבילינו וגם האפשרות לסיים במקום השני די נעלמה.

הסטט’ תספר לכם שריאל מנצחת בפיחואן 4 פעמים בעשור האחרון אבל התחושה היא שהמאזן הוא יותר גרוע. אנחנו נזכור דווקא את ה-4:3 מול סביליה ב-2005/06, כשצמד של בקהאם נמחק די מהר. ריאל מדריד הפסידה במחזור הסיום של עונת 2005/06, ובעיקר נפרדה מגאון הכדורגל זיזו ששבוע אחרי שנפרד מהברנבאו במשחק הדמעות נגד ויאריאל(3:3), כבש שוב, במשחקו האחרון בריאל מדריד. אנחנו זוכרים גם את השלושער הנפלא והאחרון של ראול ב-2008/09 כשחשבנו שמאבק האליפות בחיים, את ההצלה הפסיכית של איקר מול דייגו פרוטי, את שתי השישיות הכבירות עם מוריניו ב-2011 ו-2012, וגם את הניצחון האחרון - 3:2 בעונתו האחרונה של אנצ’לוטי, כריסטיאנו נתן בראש.

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי 2:2 מורט עצבים בקלאסיקו בקאמפ-נואו. מה, חשבתם שזה יהיה אחרת? השיפוע העלוב ותחושת ההחמצה כשריאל לא הצליחה להרוס את הרצף של בארסה ולנצח למרות ששיחקה בעשרה שחקנים, לצד האופטימיות לאור העובדה שריאל שוב חזרה מפיגור, הציגה מחצית ראשונה מצויינת, וכתבי החצר של בנזמה('קארים בטירוף! כתבו עוד אחרי המשחק נגד באיירן - נו באמת) ובייל(‘לא מוותר וחולם על הגמר בקייב’( ימשיכו לפרגן להם. המנטרה העיקרית של זידאן לקראת המשחק היא לדחות את הדיבורים על השופט, לפמפם שהקבוצה רוצה לנצח ועדיין מקווה לסיים במקום השני, ושלגמר הקדוש בקייב נגיע בהרכב מלא. אמן. כריסטיאנו רונאלדו שסובל מנקע, וכמובן כבש במשחק האחרון - את ה-450 שלו במדי ריאל מדריד- ייעדר מהמשחק, ולא רק הוא. גם דני קרבחאל הפצוע, ואחרים.

זמן רוטציות מתחיל, תחזיקו חזק. לפי ההערכות, ואראן יקבל מנוחה וכך גם הטריו במרכז השדה - קאסמירו, קרוס ומודריץ’. דני סבאיוס יפתח ב-11 ויהיה חייב להראות משהו, ואסנסיו ישחק בעמדה קדמית מתחת לחלוץ בורחה מאיורל שעומד על רקורד כיבושים טוב פר דקות משחק. דווקא כשבייל במומנטום מצוין ובעיקר בריא גופנית - הוא ייעדר מהמשחק בגלל השעייה(ספג את הצהוב החמישי שלו). אפילו קיילור ומרסלו ינוחו. ‘ריאל סובלת מהאנגאובר אחרי הקלאסיקו’, סיכמו בפשטות במארקה בפריויו שהיה קצר מהרגיל. ריאל מדריד B, תכירו, והפעם באמת. למשחק אחד בהחלט היינו לוקחים בחזרה את חאמס ומוראטה. סביר להניח שחלק גדול המשחקנים שיפתחו הערב - לא ימשיכו בריאל מדריד בעונה הבאה.

“קורים תמיד הרבה דברים במנהרת השחקנים, פשוט עכשיו חושפים הכל. בכל-מקרה זה נשאר שם”, אומר זידאן לקראת המשחק, ומעניין האם הראש שלו באמת פה. “יש לי 25 שחקנים, חלקם ינוחו אבל אני לא חושש. אנחנו צריכים להיות חיוביים גם כשכריסטיאנו נפצע - נאמין שהוא יתאושש מהר. כמאמן אני אשחק את המשחק וארכיב את השחקנים שאני רואה לנכון”. מי שלא יורכב הוא איסקו שכן התאושש ונמצא בקו הבריאות אך אין כוונה לסכנו. בתקשורת מצפים שמספר קאנטרנוס ישלימו את הסגל המלא להערב, שיפורסם בהמשך, ואוסקר מקסטיליה יכלל כמעט בוודאות.

השקט שאחרי הסערה

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיקו קאסייה| נאצ’ו, ראמוס, ואייחו, תיאו הרננדס| לוקאס ואסקס, יורנטה, קובאצ’יץ’, סבאיוס, אסנסיו| בורחה מאיורל

סביליה מגיעה למשחק במצב-רוח אחר לגמריי. ‘משחק על החיים’, לא פחות ולא יותר. האנדלוסים שמים מאחור את פוסט-הטראומה עם המאמן הכושל מונטלה, וביום שבת האחרון הראמון סאנצ’ז פיחואן היה מלא כמעט עד אפס מקום בבכורה המחודשת והקצרה של חואקין קאפרוס האהוב. סביליה ניצחה 1:0 את ריאל סוסיאדד משער של באנגה בפנדל וחלום הליגה האירופית נותר בחיים. סביליה, שקטעה רצף של עשרה משחקים רצופים ללא ניצחון, מדורגת במקום השמיני אם כי יש לה משחק חסר כמובן בהשוואה לחטאפה שמעליה. במחזור הבא היא תתארח בחוץ אצל היריבה העירונית בטיס ששמה אותה העונה בצל, במשחק על כל הקופה. אין זמן למצמץ, ואין מקום לטעויות, וסביליה טעתה הרבה מאוד העונה. אבל ככה זה בכדורגל.

תמוה איך דווקא בעונה כזו, כשסביליה מחליפה כבר שני מאמנים, ספגה ארבע רביעיות בליגה והפסידה לא פחות מ-14 פעמים - יהיה רשום בהיסטוריה של סביליה שהיא העפילה לרבע גמר האלופות לראשונה מזה 60 שנה(1958) כשהדיחה את מנצ’סטר יונייטד, משהו שהקבוצות הגדולות הקודמות של המועדון לא הצליחו. תקראו לזה מזל, התעלות, ניצול החולשות של היריבה, זה לא חשוב. סביליה גם העפילה לגמר גביע המלך אחרי שעברה את אתלטיקו מדריד אבל על הגמר ההוא במטרופוליטאנו הם מעדיפים לא לדבר. סביליה הובסה 5:0 והרגע היפה היחיד עבורה במשחק היה מחיאות הכאפיים של האוהדים לאנדרס אינייסטה כשזה הוחלף. המאמן חואקין קאפרוס, שדרש לא לקבל שכר על חודש העבודה בסביליה(‘המועדון הזה נתן לי כל-כך הרבה’) והסכים לקבל את המשרה לפרק זמן כל-כך קצר - מנסה להתקרב לשחקנים, להחדיר ביטחון ואמונה. וגם לשנות קצת דברים מקצועיים::

החלוץ המוביל של הקבוצה, ויסאם בן-יידר, גיבור אולד-טראפורד - אמור לפתוח בהרכב כשמוריאל ישחק בכנף וגם נוליטו בחלק הקדמי. אבר באנגה ינוח(המאמן נותן צ’אנס לכולם), ורוקה מסה שפשוט ‘נשלף מהבוידעם’ במחזור הקודם - ימשיך לצד נז’ונזי. חסוס נאבאס הפצוע ייעדר אך נראה שהוא סיים את דרכו כמגן ימני - אלתור לא כל-כך מוצלח יש לומר, וסארבייה פצוע. אם סביליה תשיג 7 נק’ היא תהיה תלויה בעצמה. לפני יומיים בחרו במארקה את הגולים הגדולים בתולדות סביליה ודיברו על השער של פוארטה נגד שאלקה בחצי גמר גביע אופ"א ב-2006, ימים אליהם סביליה הייתה חולמת לחזור. “לא אכפת לי אם זו ריאל מדריד C או D”, אמר קאפרוס שחייב ניצחון. “אמרנו שנלך צעד אחר צעד, המשחק הראשון שלי היה היסטוריה. יש לנו את הכישרון והאיכות כדי לנצח”.

סביליה - הרכב משוער: דוד סוריה| ליון, לנגלט, מאקדו, אסקודרו| רוקה מסה, נז’ונזי, ואסקס| | נוליטו, מוריאל ו-ויסעאם בן-יידר

היסטוריה ומפגשי עבר::

המשחקים נגד סביליה בפיחואן תמיד מרתקים ובעונה שעברה היו דרמטיים במיוחד. בגביע המלך, ריאל מדריד איכשהו נחלצה מהפסד אחרי שפיגרה 3:1 והשוותה ל-3:3 בזכות שערים של ראמוס בפנדל ב-פאננקה’ ובנזמה ברגע האחרון - וקבעה את שיא רצף המשחקים ללא הפסד - 40; מנגד, ימים ספורים אחר-כך, ריאל הובילה 1:0 מפנדל של כריסטיאנו במשחק בו זידאו ניסה את מערך שלושת הבלמים, אבל נכנעה בשלומיאליות בדקות האחרונות -ראמוס כבש שער עצמי במצב נייח וקיילור חלם בבעיטה מסובבת של יובטיץ’ שניצח את המשחק לטובת סביליה - 2:1. את הפסד הבכורה שלו בריאל מדריד רשם בניטס נגד סביליה. ריאל הובילה בפיחואן משער של ראמוס במספרת אבל הוא נפצע והשאר היסטוריה. אימובילה השווה, באנגה העלה את סביליה ליתרון וקבע מהפך ויורנטה העמיק את הברוך. חאמס המחליף רק צימק בדקה האחרונה בדרך ל-3:2. סביליה תיסכלה אותנו גם בעונת הדסימה, מייד אחרי הפסד קלאסיקו בברנבאו - ריאל הובילה מפנדל של כריסטיאנו אך ראקיטיץ’ הגיב בצמד(2:1) וב-2013 אנחנו זוכרים את הנאום של מוריניו ‘אין לי קבוצה’.

image

השלושער האחרון של ראול במדי ריאל מדריד היה נגד סביליה בפיחואן במסגרת הריצה המטורפת של חואנדה ראמוס. מצלדר ומיגל טורס בישלו, אתם מבינים עד כמה המשחק הזה היה מטורף, ואפילו מרסלו הבקיע. ריאל מדריד ניצחה 4:2. ב-2010/11, כריסטיאנו כבש רביעייה מטורפת וריאל פירקה את סביליה 6:2, ועונה עברה, ריאל התאושהה מהפסד בקלאסיקו ושיחזרה את אותה התוצאה, והפעם בתלבושת האדומה. זה היה קונצרט של ממש עם די-מאריה בתפקיד הכוכב בעמדה של אוזיל בקישור, הקלף קאייחון וכריסטיאנוX3 כמובן, כולל פצצה לחיבורים - היו ימים. אפילו אלטינטופ הבקיע! אחרי בישול של צ’אבי אלונסו. איקר רשם הצלה גדולה שוב, הפעם מול דל-מוראל, אך פחות אלוהית בהשוואה להצלה מול דייגו פרוטי. נסיים את הסקירה עם הסטט’, ריאל נמצאת באובר-דראפרט גדול בפיחואן ברמה ההיסטורית כשסביליה מובילה 35:23 בנצחונות.

העיניים של כולם יהיו נשואות לטדי כמובן, יאללה הפועל!

נשבע שאם אתה לא מפרסם את הפוסט אני לא יודע על המשחק :astonished:

יאללה אולי נראה מי מהקשרים המחליפים שלנו צריך ללכת, כי קשה לי להאמין שנשאר גם עונה הבאה עם 7 קשרים בסגל.
כמו שזה נראה זו אולי ההזדמנות האחרונה של סבאיוס להוכיח שמגיע לו להשאר. אישית אשמח שיושאל ולא ימכר

למה קובאצ’יץ’ תמיד עושה את הפעולה הכי לא נכונה והכי מסובכת ?
היה במחצית הראשונה קטע שהוא ניסה לעבור לצד ולא לתת פס פשוט לאמצע. קסמירו התעצבן מאוד.

לראמוס היה לילה עמוס…

טוב יש כל כך הרבה שחקנים שמוכיחים לנו היום למה מקומם לו בהרכב.
תיאו פשוט לא קיים לא הגנתית ולא התקפית. מעניין כמה איבודים יש לו.
ואייחו שובר את קו הנבדל פעם אחר פעם, פשוט לא יודע לשחק בקו הגנה גבוה.
סבאיוס קיבל את החופש בקישור ופשוט הוכיח שהוא לא מוכן עדיין, עונה בקבוצה אחרת תעשה לו טוב.
ובנזמה שכל מלאכת כיבוש השערים תלויה בו הזכיר לנו שכל קשר בינו לבין השער מקרי בהחלט (ראו ערך אולרייך).

המערך של זידאן לא היה חכם מבחינת התאמת השחקנים (לא מאשים כי המטרה שלו הייתה מנוחה):
אין סקורר, היה צריך לפתוח עם מיוראל אפילו שעל הנייר הוא חלש יותר מבנזמה.
שום קשר לא יודע לנהל משחק, זרק שם את קובאציץ שלא נתן משחק טוב, אך בניגוד לאחרים זו לא העמדה שלו. הוא מסוגל לשחק אחורי ומסוגל אפילו להיות ההתקפי יותר, אך הוא לא מנהל משחק, כמו שקאסמירו לא מנהל וכמו שקרוס לא אחורי.

בכללי אני הרבה יותר נהנה לראות אותנו ב442, גם הפעם התחלנו לשחק אחרי החילוף של סבאיוס במיוראל.
בשינוי המערך קיבלנו חלוץ שהוא סקורר וכך גם בנזמה עבר לשחק בעמדה טובה לו יותר.
קובא עבר לשחק בעמדה פחות ניהולית לצידו של קאסמירו.
ואסקז ואסנסיו קיבלו יותר חופש בזכות מיוראל ועוד אופצית מסירה ברחבה.

אני לא אוהב את הבריונות של ראמוס על הפנדלים והכדורים החופשיים. מקווה שזידאן יעשה סדר בעניין, מספיק שרפנו את המצבים האלו ב5 שנים האחרונות בשביל שרונאלדו לא יעלב.

במשחק עצמו, בלטו בהעדרם איזה איסקו וחלוץ אמיתי. כל מהלך הסתכם בכדור ימינה ללוקאס והגבהה, שפגעה פעם אחת ב90 דקות (ודווקא זו הייתה של אסנסיו מהאגף של לוקאס)
אבל חסרנו המון שחקנים ובעיקר חסרונם של המגנים המטורפים שלנו בלט (הם מחפים על האפרוריות של שחקני ההתקפה שלנו), וסביליה נתנה משחק גדול. חנקה אותנו ויצאה יפה למתפרצות. למעשה, המשחק היה דומה למשחק שלה מול בארסה, רק שלנו לא היה מסי להשוות בדקה 80 ומשהו ל2-2.

בנוסף לכך שהמשחק הזה חשוב לשחקנים בערך כמו שהוא חשוב לנירו, אי אפשר להסיק מסקנות לגבי השחקנים ששיחקו היום. מגיעים לפיחואן, כשלסביליה יש על מה לשחק, עם הרכב של ריאל מדריד ב׳ במצב הטוב. המחליפים שלנו צריכים להיות מוקפים בשחקני הרכב על מנת שנוכל לבחון אותם באמת, ולא שיהיה הרכב שלא שיחק באימון אחד ביחד ומורכב כולו מצעירים ושחקני ספסל.

זה היה משחק קלאסי בו קבוצה אחת באה לשחק והשניה לנפוש.
המשחק הכי גרוע של ואייחו מתחילת העונה לדעתי. המון איבודי כדור, חיפויים לא טובים והפסדים בקרבות גובה. מוריאל מירר לו את החיים.

מעבר לזה, המשחק וההרכב הזה הראה שוב כמה אנחנו זקוקים לעוד סקוררים בסגל.

ראיתי הודעות ברוח דומה גם לפני המשחק (בין היתר של גיא אם אני לא טועה) שטענו שזה משחק שיראה מי צריך להשאר על הספסל ומי לעוף הביתה.
אני רק רוצה להבין, אתם באמת מאמינים ששחקנים שלא שיחקו כל השנה, בטח לא בצורה רציפה, יכולים פתאום לתת משחק שבאמת מראה על היכולת שלהם?

בנוסף, מדובר בהרכב טלאים שלא שיחק פעם אחת ביחד ולא בשחקן בודד שנכנס להרכב שרץ (וגם אז קשה לשפוט לפי משחק אחד לא חשוב).

לא. אבל מכל המשחקים אני יכול להגיד בלב שלם שחייבים לוותר על קשר אחד כי גם ככה אין מספיק דקות לחלק לכולם, ומבין הקשרים הייתי מוותר על סבאיוס, המון פוטנציאל ואשמח לראותו מקבל דקות במקום אחר.

image

מחכים שייגמר. הפסד פיחואן קלאסי בעונה איומה בליגה, מחכים שזה ייגמר אם כי אני מקווה שלפחות במשחק הפרחדה מהברנבאו העונה נוכל לשחק טוב. סביליה הייתה צריכה את הנקודות וחזרה להתלהב. אנחנו גם בהרכב מלא מפסידים שם כל שנה. הצעירים חוץ ממאיוראל שעדיף לו לקבל דקות ולהתפתח בקבוצה אחרת - הוכיחו את רמתם וזה גדול עליהם. אין לנו הגנה וראמוס תמיד מפשל שם. ובלי כריסטיאנו ומרסלו אין התקפה. אפילו לוקאס, אסנסיו ונאצ’ו באווירת סוף קורס. הרגליים, הראש והלב בקייב…