מחזור 34: ריאל מדריד אלופת ספרד בפעם ה-36 אחרי 0:3 על קאדיס

האמת שסתם הטרלתי את טיטי, בלי הרבה כוונה לפתוח דיון מקיף בעניין.

בכל צחוק יש גרעין של אמת, ואני כמובן חושב שטיטי מגזים, אבל לא מרגיש שיש לי מה לחדש.

תשמע אבל יש זכיות שאתה עובר בדרך קבוצות גדולות מאוד, אני לא אומר שתמיד “הגיע לנו”, אבל קח אפילו דוגמא לא של הגביע ה-14, נניח הזכייה לפניכן. את פריז סן ז’רמן סילקנו, את יובנטוס, את באיירן מינכן. כך גם את ריאל מדריד של 2016-2018. אני לא אגיד שהיא הקבוצה הטובה ביותר אבל זכינו בדאבל אחד, בעונה אחת חסרה לנו נקודה להגיע למקום הראשון וכן היינו במאבק גם אם התעוררנו מאוחר. עצם זה שאף קבוצה אחרת לא זכתה בפורמט הנוכחי פעמיים ברציפות זה לא מוסיף לסיפוק כלשהו מבחינתך כאוהד? אגב עד 2003 בטח אתה זוכר שהיה שלב בתים שני אז הדרך הייתה ארוכה ומופתלת.

החבר’ה בפודיום עשו לי כבוד לכבוד הזכייה באליפות. אז באתי עם צעיף מצד אחד לכבוד המאורע (אין לי עדיין חולצה של ברהים דיאס למשל אבל הזמנתי כמה מעניינות שיגיעו אוטוטו) ואפילו אביב בירך בעל כורחו. מצד שני החולצה שלי אומרת הכל על סדר העדיפויות - אליפות ספרד זה אחלה, ריאל מדריד רוצה את ליגת האלופות.

פרק מיוחד מאוד, לא רק משחק ההכתרה אלא סיכום עונה בליגה: חמשת המצטיינים של ריאל מדריד (רמז: ברהים בפנים, כוכב אחד גדול בחוץ, ומי ראשון??), חמשת המשחקים הגדולים (לוקה מודריץ’ קם לתחייה וכמובן הקלאסיקוס וגם משחק אחד שהתחיל בצורה מחפירה), דירוג האליפויות בשנות ה-2000 - לפחות חלקי. וגם; על קרלו אנצ’לוטי הגבר אבל לא מוציא מים מהסלע ואי אפשר לשכנע אותי. נאצ’ו הגבר גם כן מוזכר, מתכוננים לבאיירן מינכן ואפילו איסקו שחקן החודש בליגה הספרדית. להאזנה מי שרוצה

ורגע השיא מבחינתי כשאורי קופר שאני והוא שלום-שלום מכירים בשם, שאל אותי וביקש התייעצות על חמשת המצטיינים של ריאל מדריד העונה, מחמיא.

אגב חבר’ה אני מתייעץ איתכם אני חושב שיותר נכון את דיון סיכום העונה וכדומה לחכות קצת, אם בעזרת השם נעפיל לגמר ליגת האלופות זה יכול לשנות את התמונה לא?

ועמיר אני עוד זוכר אותך מימי הפורום ב-2005, אמן ותכתוב פה קבוע, ישר זיהיתי אותך. עמדת לנו שוער באיזה טורניר ולקחנו בהרכב חסר. תענוג!

חס וחלילה לוותר. אף אחד לא חושב ככה.

רק שאובייקטיבית, בעשור האחרון ריאל פתחה פער של ממש בליגת האלופות, לעומת הליגה שם היא פישלה וממש כשלה (מילא ברצלונה של מסי. על מה לכל הרוחות הפסידו את האליפויות האלה לאתלטיקו ב 2014 ו 2021?!).

נכון, היו עונות בהן הייתה תחושה של ויתור דווקא בליגה (2002 הרגע צילצלה) אבל לגבי ברצלונה צריך גם להודות שהיא צמצמה את הפער לא רק בגלל זה, אלא כי הייתה לה קבוצה היסטורית עם שחקן היסטורי והיו עונות (09-11 בעיקר) שהיה קשה מאד להתמודד איתה. מספר הנקודות שריאל צברה בליגה באותן שנים היו מספיקות לאליפות בעונות אחרות.

אני מצר על עונות 02׳ , 04׳ (עונת ההתרסקות עם קיירוש) , 13׳-16׳ , 21׳ , ושנה שעברה- 23׳,

1. האליפות המיתולוגית של טורניר הפורום 2005. ייזכר לנצח נצחים.

2. אמנם לא כותב אבל תאמין לי ממשיך לקרוא בשקיקה כל מילה. מקווה להמשיך להגיב כמה שאפשר.

3. גם מקווה- לשנות בקרוב איזה פרט אחד בפרופיל ווטסאפ…

IMG_5022

בלי לחלוק על העצמה המטורפת שלכם כמועדון (אני הראשון להודות) - בשנים 2000-2005 הייתם קבוצה משמעותית מוכשרת יותר מזו של בארסה (עד זאת שלקחה את האליפות הראשונה).

ככה שמאז שקמה אותה בארסה גדולה מאזן האליפויות הוא 10-5 עד עזיבת מסי ו11-7 מאז ועד עכשיו (שלוש שנים לאחר עזיבתו). חשוב גם לציין שברובה המוחלט של אותה תקופה מקבילה לריאל מדריד הייתה קבוצה שמתמודדת בקלות על הטובה ביותר שלה משנות ה-60.

ברוב תקופת מסי הייתה לכם קבוצה אדירה והיסטורית כמתחרה ולפני ואחרי העידן הזה הייתם קבוצה יותר טובה משמעותית, ככה שזה לא מאוד מפתיע בעיניי.

אני יכול לציין את 2009/10 בה כריסטיאנו רונאלדו היה פצוע בערך לחודשיים ועשינו אשכרה 96 נקודות ליגה שלא הספיקו - עונה של חיבור עם כל הגלאקטיקוס, והפסדנו בשני הקלאסיקוס כשבקאמפ נואו הגענו לשלושה-ארבעה מצבים של מאה אחוז בהובלת קאקה הנפלא| ב-2013-2015 לדעתי היינו קבוצה לא פחות טובה מברצלונה אבל כשלנו במשחקים הגדולים שוב לצערי. בעונה השנייה עוד הובלנו את הטבלה הרבה זמן והנפנו דגל לבן בדרבי הארור ההוא. אני יותר מסתכל על עידן כריסטיאנו ומסי וה-2:6 [אוף מספר רע] קצת מקפח אותנו.

לזכותה של ברצלונה אפשר וצריך להגיד שאין לה איזו עונה עלובה בזמן שהיה לה סגל נורמלי כמו ריאל נניח ב-2012/13 שכבר בנובמבר לא הייתה במאבק האליפות, או 2017/18 עם זינדין זידאן או אפילו העונה שעברה אם אני חורג רגע מפרק הזמן “שהגדרתי”. אמנם לא הרבה ראו סיכוי של ברצלונה לעשות משהו העונה אבל היא הגיעה לקלאסיקו במחזור ה-32 בפיגור של שמונה נקודות. ריאל הגיעה לקלאסיקו אשתקד בפיגור של תשע והקלאסיקו נערך הרבה יותר מוקדם, מחזור 26 או משהו כזה.