מחזור 34: ריאל מדריד אלופת ספרד בפעם ה-36 אחרי 0:3 על קאדיס

טיטי אני באמת לא מבין אותך, לקחנו אליפות מול היריב הכי מר שהתואר הזה מכיר. לא פשוט בכלל לזכות באליפות נגד אנצ’לוטי, יהיה מצב הליגה אשר יהיה.

האמת, אם מסתכלים על זה ככה אז אכן אליפות היסטורית :sweat_smile:

אז עם כמה אליפויות יורגן קלופ המהולל שלך מסיים בליברפול?

צחוק בצד ובהמשך לדיון על קרלו לא מזמן - זו הפעם הראשונה בקריירה שהוא זוכה באליפות של ליגה ספציפית בפעם השניה. אחת עם מילאן, אחת עם פאריס, אחת עם באיירן, אחת עם צ׳לסי.

האליפות מבחינתי כרגע יותר חשובה מהצ’מפיונס,
לא שכמובן לא אהיה מבואס לחלוטין ומאוכזב מאד אם ריאל לא תזכה גם שם.

הסיבה היא שאני מסתכל תמיד על המצב ה"היסטורי".

בצ’מפיונס מעמדה של ריאל איתן. אף מועדון אחר לא מתקרב ל-14 זכיות, לחמשת הזכיות בעשור, והישג של 3 זכיות רצופות. השנה לשמחתי המאד רבה ריאל הדיחה את המתחרה המרכזית שלה על ההגמוניה האירופאית (סיטי של גווארדיולה) ומנעה ממנה אפשרות של שתי אליפויות רצופות.

כך שגם אם ריאל חס וחלילה לא תזכה העונה בליגת האלופות (וזה יהיה פספוס כואב, כי יש צ’אנס לדאבל, והאמת השנה היה הצ’אנס הכי טוב שאני זוכר להשיג כבר את הטרבל החמקמק וחבל כל כך שפוספס) הרי שעדיין ברור יהיה לעולם הכדורגל כולו (וגם מחוצה לו) שריאל היא ללא עורין “מלכת” המפעל הזה.

לגבי האליפויות בספרד, כפי שכבר נרשם פה המצב בשנות ה-2000 פחות טוב, וברצלונה עדיין מובילה 11-9 במניין הזכיות. מבחינתי חייבים את שתי האליפויות הבאות כדי להדביק את הפער ולמחוק את הנזק שמסי גרם.

בהקשר הזה אני חייב להגיד שבעיניי זה די מדהים שאחרי 15 שנים של מסי ושל ברצלונה הטובה ביותר בהיסטוריה, עם כל הסופרלטיבים שנשפכו עליה, יש מצב לא רע בכלל שתוך בקושי 5 שנים אחרי העזיבה של הפרעוש אנחנו נדביק את מספר האליפויות של אותה ברצלונה בפרק הזמן הנתון. אומר המון על העוצמה ועל האיתנות של המועדון שלנו.

חסר בדוגמה הזאת את איכות היריבות. בצ’מפיונס אנחנו מתחרים קבוע בכל אריות אירופה (למעט מקרים חריגים, כמו זה שליברפול לא היו השנה). בליגה העונה התחרינו בג’ירונה ובארסה של השנה.

אני מסכים איתך. גם אני מסתכל ככה בדרך כלל. אבל אם נזכה השנה בצ’מפיונס, יהיו לנו 6 זכיות ב11 שנים. מעל 50 אחוז מהזכיות בתואר הן שלנו בתקופה הזאת, ולא מדובר על 5 שנים.
11 שנים זה כבר פרק זמן ארוך מספיק בשביל להגיד שהקבוצה הזאת היסטורית, בעיקר כשכוללים בפנים את זה שהתחלפו המון שחקנים בתקופה הזאת.

מה ששוב מזכיר לי שמתישהו פלורנטינו ילך. מפחיד.

אליפות אחת וצ’מפיונס אחת ב 8 עונות, בנוסף עוד 2 עונות שבכל עונה אחרת בתולדות הליגה האנגלית היו מספיקות לאליפות קלילה אם לא קבוצת נפט מסויימת.

אבל השאלה הנכונה היא בכמה אליפויות קלופ היה זוכה אם היה מגיע לריאל ומאמן ב 8 העונות האחרונות ובכמה אנצ’לוטי היה זוכה בליברפול.
להערכתי קלופ היה זוכה במינימום 5 אליפויות בריאל ואנצ’לוטי בליברפול היה מתבסס במקום ה 10 ומפוטר כבר באמצע עונתו הראשונה.

אנצ’לוטי בליברפול -סבירות גבוהה שכן.
קלופ בריאל? לא בטוח בכלל שהוא היה שורד הרבה עונות.
מספיקה עונה אחת לא טובה, ריב עם אחד או יותר מהכוכבים, לחץ מהקהל, אינטריגות בהנהלה, איזה סכסוך/נתק עם פלורנטינו . .
בריאל זה גם עניין של לדעת להתנהל במסגרת המועדון.

מבחינת מדד עוצמה האליפות הזו אולי שנייה רק אחרי 2011/12. אחלה עונה. יעילים ויציבים ולעתים מגעילים והקלאסיקוס הוסיפו נפח גדול. הפרמטרים שמשפיעים על ההתלהבות שלי הם איכות הכדורגל, עוצמת היריבה ואפילו זמן ההמתנה. קרלו אנצ’לוטי אחלה אבל לא הוציא מים מהסלע, לא ממש. עונת הקאפלו מדורגת אצלי גבוה מאוד.

אבל ליגת האלופות לפחות לדעתי ולתחושתי זה פשוט עולם אחר ולא משנה כמה מאזן האליפויות שלנו עגום.

גם ברצלונה הייתה רחוקה ממאזן האליפויות של ריאל בספרד עד שריאל הייתה אדישה והופ הצטמצם הפער.

מה שאני רוצה להגיד זה שמעמד איתן זה לא משהו שמשיגים ונחים. בטח לא מול קבוצות מאירופה שמדינות קונות. אם אנחנו רוצים להישאר רלוונטים שלא לומר להיות הteam to beat (שזה מה שאנחנו כרגע בגלל העשור האחרון שלנו בליגת האלופות) צריכים להמשיך ולרצות ולזכות בליגת האלופות.

ריאל מדריד! לא אמורה, לא צריכה ולא תסתפק באליפות כי הרבה זמן לא זכינו. היא צריכה לזכות בטרבל כל שנה.

אני קורא את ה"ויתור" על ליגת האלופות בעבור אליפות בליגה ומתחלחל.

אם אנחנו לא עוברים את באיירן זה פשע, בושה ובזבוז מחפיר של הזדמנות להמשיך ולבסס עוד יותר את הדומיננטיות האירופאית שלנו.

וכן, עוד אליפות, back to back, front to front או כל כיוון אחר.

מעניין שכולם מציינים פה את חולשת הליגה, כגורם שקצת מוריד מהאליפות.
אני הייתי רוצה לציין את חולשתה של ליגת האלופות השנה.

קחו 5 שנים אחורה הקבוצות הבאות היו 2-3 רמות מעל שהן עכשיו.
יובה
בארסה
באיירן (עונת שפל השנה)
צ’לסי
אתלטיקו
אולי אפילו פאריז

אז אם נזכה לא יזכרו וכו’. אבל פחות היסטורי בעיניי.

אף אחד כמובן לא כתב את זה.
בכל מקרה, הכתרה של עונה כהצלחה מסחררת רק בגלל שלקחנו אלופות, למרות שהיינו חייבים לקחת גם אליפות נניח, היא לא לעניין. אפילו יותר מזה, שוב, בגלל שאליפות היא אינדיקטור יותר מוצלח בעיני לעוצמה של קבוצה, אני חושב שעונה של אלופות בלי אליפות היא בד"כ פחות מוצלחת מעונה של אליפות בלי אלופות.
בקיצור, הכי טוב 2021/22 :slight_smile:

אולי.
לי נשמע יותר סביר, אפרופו דיון המבצע מול המאמן, שגם קרלו היה מביא אליפות אחת עם כאלה מפלצות בפריים שלהם. כשהסגל רק טוב מאד ולא מצויין אז גם קלופ לא עוזר לסיים לפני ארסנל (לא מדבר על הסיטי).

קלופ היה מביא כאן בערך אותה כמות של אליפויות וכמו אצל זידאן הגורם המשמעותי ביותר שהיה אחראי על סיכויי האליפות הוא מסי

כי לצערנו גם בעונות הכי טובות, אנחנו לא מחפשים להשיג את הטראבל

אנחנו כרגע 4 מחזורים לסוף ויכולים לסיים במספר נקודות שהוא בין טוב, טוב פלוס להזיה מוחלטת (99 נקודות, לא מאמין שנעשה). מה שכמובן משפיע הוא שאנחנו כרגע יכולים לא רק להוריד רגל מהגז אלא לצאת מהאוטו לגמרי. נקווה ששחקנים צעירים ישולבו ותוך שהם מוכיחים שמגיע להם להשתלב יעזרו לסיים עם מספר נקודות מכובד

תחשוב כמה אני לא מעריך, באופן יחסי, טורניר נוק-אאוט יוקרתי כמו ליגת האלופות. עכשיו תשליך מזה מה אני חושב על הגביע הספרדי (אגב, רואים באופן מאוד מובהק סטטיסטית שריאל מדריד כמועדון מסכימה איתי).

אין דבר כזה טראבל, רק דאבל. את הטראבלים, “עונה של 6 תארים” וכל שאר החארטות האלה אני משאיר לעיתונים ולאוהדי בארסה.

גביע המלך הוא התואר הפחות מרגש, אני מסכים, וגם תלוי מאוד בהגרלה ומי מקבל את האירוח בשלבים מסוימים, אבל זהו תואר שגם מלמד על המעמד. לי קצת חבל שהמועדון פחות מחזיק מתואר זה (בלשון המעטה), אבל הוא בהחלט יכול לרגש (גמר 2014 הזכור לטוב).
לגבי עונת 6 התארים - מבחינתי 3 התארים שמבוססים על הישגי העונה שחלפה (סופר קאפ אירופי, סופר קופה בערב הסעודית, גביע בין יבשתי) לא נותנים שום ריגוש, ומהווים רק פריט סטטיסטי.

גם אם נאנוס את המציאות עד שלא ישאר מה לאנוס עוד המשפט שרשמת עדיין לא יתפוס.

1. קרלו לא היה מביא אליפות.
  2. לא היו מפלצות, הקישור היה אפור מאוד, ואם קרלו היה המאמן אף אחד מה’‘מפלצות בפריים שלהם’’ לא הופך למפלצת אלא נשאר שחקן בינוני שהגיע לקבוצה בינונית עם עבר גדול, הווה לוט בערפל ועם מאמן בינוני מינוס ונכשל.

קלופ כמאמן ריאל היה זוכה בלפחות עוד 2 אליפויות מול ברצלונה של מסי וזוכה בכל אליפות מאז מסי.

הסגל בינוני מאוד, לא טופ6 מבחינת איכות הסגל באנגליה וסבל מהמון פציעות העונה ועדיין נאבק על האליפות כמעט עד הסוף.
אם לא פציעות של סלאח וג’וטה כנראה וזוכה באליפות, סלאח החזיק את הקבוצה עד אליפות אפריקה אבל הוא נפצע שם ומאז שחזר צל של עצמו, ג’וטה שהיה פצוע חזר אחרי הפציעה של סלאח ושמר אותנו במקום הראשון עם שערים מכריעים ואז נפצע שוב ונשארנו עם נונייז ודיאס שהחמיצו והחמיצו והחמיצו והחמיצו עד שהלכה העונה.

זה ה xg של הטופ4 של אנגליה העונה, תנחש באיזה קבוצה משחקים נונייז ודיאז…חסרים 13 שערים לפי הסטטיסטיקה הזאת, 13 שערים שהם שווה ערך ל 8 נקודות לפחות שצמד הדבילים האלה עם החמצות מזעזעות זרקו לפח

קרלו לא היה רוכש את המפלצות מלכתחילה… שנזכיר איזה סגל קלופ ירש, ואיפה היה כל אחד מהשחקנים האלה לפני שקלופ בחר אותו בפינצטה? קרלו היה בונה על השלד הקיים כמו שעשה בכל מקום בקריירה. אולי רוכש את חאמס.