מחזור 35 : 0-4 של המחליפים בראשות בראהים דיאז על גרנאדה

לקראת גרנאדה

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק נגד גרנאדה “שיכורה”, בהאנגאובר אחרי הטירוף וה-1:2 הביתי על באיירן מינכן וההעפלה המרגשת לגמר ליגת האלופות. בעצם ארבעת מחזורי הסיום פחות או יותר חסרי טעם עם כל הכבוד לרצון לשבור שיאים כאלה ואחרים כמו רצף אי ההפסדים (הרצף הנוכחי עומד על 28 מחזורים, מאז הדרבי הארור במחזור השישי), מאזן הספיגות הדל ביותר (אם ריאל תספוג שני שערים בלבד עד הסיום - 22 ספיגות כרגע, 25 ספיגות בסיום עונת 2019/20 אליפות הקורונה עם זינדין זידאן) או סתם לשפר את מאזן הנקודות – אפשר לסיים את 2023-24 עם 99 נק’. למחרת מחכה לריאל יום עמוס – הקהילה-עירייה-סילבס, אבל קודם כל היא תתקבל בפאסיו - מסדרון הכבוד - כפי שאמר מאמן היריבה. מה שכן, ריאל רוצה להפגין ספורטיביות כפי שהבהיר קרלו אנצ’לוטי וגם כן לשמור קצת על קצב בספירה לאחור עד לוומבלי: גמר ליגת האלופות נגד בורוסיה דורטמונד באחת ביוני. “המשחקים האלה יעזרו לנו להתכונן היטב לגמר”, אמר. “אנחנו חייבים לעשות הרבה דברים. לכבד את היריבה, את הליגה (ספורטיביות) וגם את עצמנו”. המטרה ברורה: “נעשה רוטציות כדי שכולם יהיו במיטבם”.

ההרכב המסתמן צפוי להיות דומה מאוד לאלו של שני המחזורים האחרונים מאז הקלאסיקו – ה-0:1 בחוץ על ריאל סוסיאדד וכן משחק ההכתרה החביב נגד קאדיס (0:3). וזמן מחליפים הוא לא רע בכלל, שמתם לב. בטח לא כשחוסלו משחק כפי שמגיע לו, ה-‘9’ שלנו שכבש צמד אדיר מהספסל. חוסלו הגיע ל-16 שערים בכל המסגרות – לצערו לא זרמו עם השער בסופרקופה נגד אתלטיקו מדריד, ואם יכבוש נניח צמד מחר זו תהיה העונה הפורייה בחייו. פרט לחוסלו ישנו ברהים, לוקה מודריץ’ ועוד. אורליאן טשואמני שמסתבר שמשחק כבר תקופה כשהוא לא במאה אחוז – לא יהיה ובמירוץ נגד הזמן כדי להיות בגמר. עוד שתי נקודות מעניינות הן זהות השוער – טיבו קורטואה שעשוי אפילו לפתוח בהרכב, או קפה שמגיע לו, וגם הבלם השני לצד אדר מיליטאו – שכן צריך לשמור גם על קפטן נאצ’ו.

בעונת הדאבל הקודמת לפני שנתיים לאחר הבטחת האליפות ניצחה ריאל פעם אחת בארבעת המשחקים שנותרו (0:6 על לבאנטה), הפעם נקווה לקצת יותר מאותן חמש נקודות אבל זה לא באמת משנה. מה שקצת מפתיע הוא שלמרות הפציעה של טשואמני, ניקו פס שהתאמן עם הקבוצה הבוגרת ואפילו קצת שיחק העונה (כבש שער נגד נאפולי) – לא נכלל בסגל. אם ריאל תנצח מחר היא תעלה ל-43 נקודות בחוץ (כמובן שהיא קבוצת החוץ הטובה בליגה, מאזן של 12-4-1) – הכי הרבה מאז עונת הדאבל עם זידאן ב-2016-17. אלו משחקים מצד אחד נטולי עניין אך מנגד גם נטולי לחץ. דקות חשובות כנראה עבור ארדה גולר, עבור פראן גארסיה שמיעט לשחק בחצי השני של העונה ועוד ועוד. אם ג’וד בלינגהאם ינוח וסביר שזה יקרה, הסיכויים שלו לזכות בפיצ’יצ’י יהיו נמוכים יותר. בספרד פורסם שג’וד יזכה למעין פרה-טמפורדה בחסות אנטוניו פינטוס כדי להחזיר את הכושר הטוב ביותר שלו עד לגמר. “הוא בסדר, הוא ינוח פה ושם כמו כל השחקנים”, הבהיר המאמן.

מחר הוא לא צפוי לשחק אבל בכל זאת קרלו לא היה יכול שלא לפרגן לוויניסיוס, איש השעה שמוביל כרגע לפי ההערכות במאבק על הזכייה בבלון ד’אור – כמובן שהכל תלוי בגמר הצ’מפיונס ובקופה אמריקה. הוא לא הצליח לכבוש נגד באיירן אבל עשה הכל חוץ מזה. “הלילה הגדול שלו”, נכתב עליו בשער ה-AS. “כשהגעתי לכאן מצאתי שחקן מדהים שהשתפר מאז. הוא מקצוען רציני, כל מה שהשיג – מגיע לו. הוא קרוב מאוד לזכייה בכדור הזהב, בהחלט. הוא אחד השחקנים הטובים בעולם, הוא עזר לנו להגיע לגמר ולזכות באליפות”, התפייט, אך הוסיף: “אבל אני לא רוצה לדבר רק עליו ולשכוח את מה שיתר השחקנים עשו. זו ריאל מדריד ולכל אחד היה הרגע שלו”. ויניסיוס העונה: 21 שערים ו-11 בישולים ב-36 משחקים (2,814 דקות). אתם מבינים לבד את המתמטיקה.

כאמור, עד הגמר תרחף עננת השוער מעל ריאל מדריד. ההערכות בספרד הן שמחר יפתח קורטואה שנראה טוב נגד קאדיס וירשום את הופעתו השנייה העונה. “קורטואה? ברור שהוא ישחק אבל אני צריך לקחת בחשבון את קפה, איש מקצוע נהדר שתרם לנו מהספסל, וגם את אנדריי לונין שבכושר טוב ומוכן לשחק”. האוקראיני כמובן לא יכול לזכות בתואר הזאמורה למרות מאזן הספיגות הנהדר שלו כי לא שיחק מספיק משחקים בליגה. אפילו איקר קסיאס נתן את דעתו לגבי מה שצריך לקרות נגד בורוסיה דורטמונד. קרלו ניסה להתחמק מכך – “אני חושב שהדעה של האגדה שלנו איקר קסיאס מכובדת מאוד, אני מאוד אוהב אותו כמו כל אוהדי ריאל מדריד. אבל אני לא רוצה להיכנס לדיון הזה כי יש לי חודש לחשוב על זה”. “הבלאגן עם השער מצד אנצ’לוטי רגע לפני גמר ליגת האלופות”, נכתב במארקה בכותרת גדולה בצל הדיווחים שקורטואה הוא ‘המוביל’. מחר ארבעת המבחנים של טיבו מתחילים. אבל לפניכן, אפשר פשוט לשבת וליהנות בלי לחץ. וכמובן לרצות לנצח.

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| לוקאס ואסקס, אדר מיליטאו, אנטוניו רודיגר, פראן גארסיה| אדוארדו קמאבינגה, לוקה מודריץ’, דני סבאיוס| ארדה גולר, ברהים דיאס וחוסלו

מה המצב גרנאדה?

גרנאדה מגיעה למשחק במצב קשה מאוד, סיכוי גבוה מאוד שהקבוצה שעלתה רק אשתקד מהמקום הראשון בסגונדה - תיפרד מהליגה הבכירה גם אם תחולל סנסציה ותנצח את האלופה ריאל מדריד. גרנאדה מדורגת במקום הלפני אחרון בטבלה, רשמה את מספר ההפסדים הגבוה ביותר כמו היורדת הראשונה אלמריה (21), רחוקה 11 נקודות ממאיורקה שבחוף מבטחים, כשנותרו רק 12 בקופה. למעשה, הסדרה המוצלחת באמצע אפריל עם שבע נקודות מתוך תשע כשניצחה 0:2 את אלאבס ו-0:3 את אוססונה והשיגה נקודה מכובדת בסאן ממס נגד אתלטיק בילבאו - הייתה מעט מדי ומאוחר מדי. במחזור האחרון הובסה גרנאדה ללא מאבק בפיחואן - 3:0 נגד סביליה. “סביליה נותנת את הטאץ’ האחרון שלה כדי להישאר בליגה ודוחפת את גרנאדה לתהום ללא רחמים”, נכתב בסיקור במארקה. גם הקולות מצד המועדון הם של חוסר אונים, וקשה להאשים אותם. ואם זה לא מספיק, אוהדי גרנאדה “רוצים להרים את קולם”, כפי שנכתב במארקה, עם כרזה משולשת במשחק נגד ריאל – נגד המנהלים, נגד בעלי המועדון וגם נגד השחקנים. אולי רק מירטו אוזוני החלוץ יוצא נקי. יש לו עונה גדולה.

לאחר המשחק החלש באנדלוסיה, המאמן חוסה רמון סנדובאל אמר: “צריך לסיים בכבוד”. כמובן שהאיש, שלא ניצח כמאמן אף אחת משלוש הגדולות לאורך הקריירה – עשרה הפסדים ותיקו(בספרד ציינו זאת משום מה), לא אשם. הוא מונה לתפקיד קצת אחרי אמצע מרץ, המאמן השלישי במספר, במצב קשה מאוד ודווקא השיג שליש ממספר הנקודות – שבע מתוך 21. עוד ממספרי האימה, גרנאדה הייתה מתחת לקו האדום ב-31 מ-34 המחזורים. מאז המחזור החמישי היא בקלחת הרותחת. על אף המצב הקשה, בגרנאדה מתכננים לעשות פאסיו – מסדרון כבוד לריאל מדריד, מה שמעיד לא מעט על הספורטיביות שלה וזה מוערך. “אנחנו מועדון ואנשי מקצוע שמכבדים את אלו שהשיגו את המטרות האלה. לריאל מגיע המסדרון הזה כי היא האלופה החדשה של הליגה וראויה למחיאות כאפיים. כשזה יסתיים, נעשה הכל כדי שיהיה להם קשה מאוד, זה מה שאני רוצה – קבוצה שמתחרה”. בגרנאדה הודו מנגד לריאל על כך שביקשה לא לקבל את הגביע מול אוהדי גרנאדה - כבוד מביא לכבוד.

סנדובל אמר: “המשחקים האלה לא דורשים מוטיבציה באמת, כולם במאה אחוז. עלינו להיות ברורים לגבי זה שכל טעות קטנה הולכת לעלות לנו ביוקר, אנחנו חייבים ריכוז מקסימלי, נצטרך שהכל יעבוד בצורה מושלמת. ריאל מדריד היא טורפת, היא הקבוצה הטובה ביותר באירופה”. כשנשאל על הגאווה אמר: “עבדנו הרבה במהלך השבוע, אנחנו משחקים עם הקהל שלנו ואסור שהם ירגישו בנוח. גרנאדה חייבת לכבד את עצמה ולהתחרות”. במשחקי הבית השיגה גרנאדה ארבעה ניצחונות בלבד והיא הקבוצה השלישית הכי גרועה בליגה, עם 18 נק’ בסה"כ. גרנאדה כן הצליחה להשיג שתי תוצאות תיקו העונה נגד ברצלונה - 2:2 בית במחזור התשיעי כשאיבדה יתרון של שני שערים, וגם 3:3 בקאמפ נואו, כששוב איבדה יתרון. כמובן שאלו סטיות תקן.

“זה כמו איש חולה, התרגשנו מאוד וקיווינו שאולי יגיע הרגע שלנו, אנחנו מנסים להינות מהרגעים שנותרו לנו. במוקדם או במאוחר זה יגיע. אני רוצה שהשחקנים ישמחו את האוהדים עם ניצחון גם אם זה לא יספיק, ירגישו גאים בעצמם כשהם עוזבים את כר הדשא, אם הם יצליחו להתחרות מול אלופת ספרד, הסקת המסקנות והביקורת העצמית תגיע בשלב מאוחר יותר”. הוא לא מתייחס לאפשרות שריאל תשחק בהרכב משני, זה לא רלוונטי עבורו, ומצר על ההפגנות הצפויות מהיציע – “חייבים להמיר את ‘הרעש’ באהבה, אחרת אני חושב שהאוהדים טועים”.

בדומה אולי למקרה אספניול וחוסלו לפני שנה, גרנאדה יורדת למרות שיש לה סקורר מעולה. מירטו אוזוני בן ה-31 שהיה אשתקד מלך הסגונדה עם 23 שערים - ממשיך לתת בראש. הוא כבש בניצחונות על אלאבס ואוססונה, צמד שלו נגד ריאל סוסיאדד לא הספיק. הוא לבטח ימצא קבוצה בלה-ליגה גם בעונה הבאה. יש לו 11 שערים ובישול, מספרים פנטסטיים בקבוצת תחתית. “הוא סובל מכאבים ולפעמים זה מכניע אותו, אנחנו לא רוצים להעמיס עליו, לכן לעתים הוא משחק פחות”, אמר המאמן על החלוץ שלא שותף בהפסד המכריע לקאדיס, ושיחק 25 דקות בלבד נגד אתלטיק בילבאו ו-28 דקות כמחליף בפיחואן. כעת הוא ישחק, במקומו של מתיאס אראסו הצעיר שנראה שמשחק על עתידו במועדון. הוא אכזב את המועדון לאחרונה. מי שעוד בסגל הוא חוסה קאייחון שכנראה מבוגר מדי כדי לתרום בגולים כמו שהוא יודע. יש לו בישול בודד העונה ב-659 דקות. השער היחיד שלו העונה היה בגביע המלך. בריאן סראגוסה שלא משחק בכלל בבאיירן מינכן, היה נהדר בחצי העונה הראשון ובקבוצה מתגעגעים (שישה שערים). הוא עדיין סגן מלך השערים. לוקאס בויה תרם חמישה שערים, לא מספיק. הבלם מיגל רוביו ייעדר בשל פציעה ויוחלף בקאמיל פיאטקובסקי שמיעט לשחק העונה.

גרנאדה – הרכב משוער: אגוסטו באטייטה| ריצ’ארד סאנצ’ס, ברונו מנדש, איגנאסי מיקל, קרלוס נבה| פלסטירי, סרחיו רואיס, ג’רארד אמבאו, קאמיל יוזויאק| לוקאס בויה ומירטו אוזוני

היסטוריה ומפגשי עבר:

המפגש הראשון בין גרנאדה לריאל מדריד אמנם נערך לפני למעלה מ-80 שנה, איי שם בינואר 1942, אך עדיין מספר המשחקים נמוך מאוד – 26 בלבד. גרנאדה ניצחה בשני המשחקים הראשונים – 1:3 באותו ערב שהוזכר ו-0:1 בעונה העוקבת, וגם בביקור השלישי שלה בגרנאדה לא הסתדרה ריאל כשזה נגמר רק ב-2:2, אך מאז משהו השתחרר. 0:1 קטן ב-1944-45, 0:2 בספטמבר 1957 ושלישייה קלילה ב-1958-59 עם שלושער של פרנץ פושקאש – והנה שלושה ניצחונות רצופים. הרצף גדל לחמישה, יחד עם 3:4 אטקטיבי בעונת 1959-60 – ריאל הובילה 0:2 מהיר אחרי תשע דקות, חטפה שלישייה אבל שער עצמי של מנדס ניצח לה את המשחק בדקה ה-87, ו-2:3 כעבור עונה. בכל מקרה, הרצף הנוכחי יותר טוב, טפו-טפו-טפו, עם 7 מספר המזל. ריאל ניצחה בכל שבעת משחקיה האחרונים בגרנאדה, השניים האחרונים באותה התוצאה – 1:4. שני מחזורים לסיום 2020-21 היא המשיכה לחלום על אליפות עם שערים של לוקה מודריץ’, רודריגו, אלבארו אודריוסולה וקארים בנזמה, ובמפגש האחרון במחזור ה-14 בעונת בדאבל בלוס קארמנס – מרקו אסנסיו כבש ראשון, נאצ’ו הכפיל אחרי כדור רוחב של טוני קרוס שהחל בכדור קרן, לואיס סוארס צימק זמנית ואז באו ויניסיוס (פרגון גדול של לוקה מודריץ’) ואפילו פרלאן מנדי. גולים קלים, ככה משחקים כדורגל. המאזן ב-26 המשחקים בלוס קרמנס עומד על 15 ניצחונות לריאל מדריד (58%), שש תוצאות תיקו (23%) וחמישה ניצחונות לגרנאדה (19%), יחס שערים 28:49 לטובת ריאל כמובן.

image

עונת 2012-13 בה הכל הלך הפוך הייתה הפעם האחרונה בה גרנאדה ניצחה את ריאל, וזה קרה משער עצמי הזוי של כריסטיאנו רונאלדו, לא נורא. 0:1 במחזור ה-22, ומי שזוכר, נגד אותה גרנאדה בסיבוב הקודם כלומר במחזור השלישי, היה משחק ה-“אני עצוב”. בעונת 2011-12 ריאל יכלה להמשיך אל עבר מאה הנקודות אחרי שניצחה בגרנאדה 1:2 במשחק רע מאוד. פרנקו חארה כבש בדקה החמישית ועד לדקה ה-81 לא עבד כלום. ואז כריסטיאנו השווה בפנדל ודוד קורטס כבש שער עצמי בדקה ה-90. הניצחון הכי גבוה של ריאל בגרנאדה הוא 0:4, זה קרה יותר מפעם אחת, האחרונה שבהן ב-2016-17, עונת הדאבל עם זינדין זידאן. ריאל מדריד B נכנסה לפעילות. חאמס רודריגס ואלבארו מוראטה עם צמדים כל אחד פשוט פירקו את היריבה ב-35 דקות - וואו. עוד שחקנים ששיחקו הם דנילו, נאצ’ו, מתאו קובאצ’יץ’, לוקאס ואסקס - בקישור, ואסנסיו. וגם מריאנו האגדי עלה בדקה ה-77. בעונת 2015-16 לוקה היה זה שהכריע את ההתמודדות בבומבה לחיבורים בדקות האחרונות. עוד כבש - קארים בנזמה שממש אהב לשחק נגד היריבה הזו. בחזרה לרביעיות, 0:4 היה גם בעונת 2014-15 במחזור העשירי, מנצחים על אוטומט. כריסטיאנו כבש בדקה השנייה, חאמס הבקיע פעמיים וגם בנזמה. בסה"כ 53 משחקי הליגה, כולל ה-0:2 בסנטיאגו ברנבאו (זוכרים את הבישול של טוני לברהים דיאס?), המאזן לא רע: 39 ניצחונות לריאל מול שישה של היריבה, עוד שמונה משחקים הסתיימו בתיקו. יחס השערים הוא 48:135 לטובת ריאל.

גרנאדה (חוץ), אלאבס (בית), ויאריאל (חוץ) ובטיס (בית) - “ארבעה משחקים וכמה אתגרים”, נכתב ב-AS על משחקי סיום העונה של ריאל מדריד שמתכוננת לגמר ליגת האלופות באחת ביוני נגד בורוסיה דורטמונד. אגב את ויאריאל בחוץ ריאל לא ניצחה מאז 2016/17 - טוו מאץ’, וכמובן גם החלודה שטיבו קורטואה צריך להוריד, אבל הנה אתגרים קבוצתיים.

-הפיצ’יצ’י: אתגר עבור בלינגהאם: האנגלי יכול להשיג את פרס מלך השערים בעונתו הראשונה בלהליגה. לבלינגהאם יש 18 שערים וצריך לנצח את ארטם דובביק (20 שערים) ולעמוד בקצב של מי שמגיע לפיגור: לבנדובסקי וסורלוט (17), בודימיר (16)… זו תהיה משימה קשה מאוד עבורו שכן הוא לא ישחק את כל הדקות. מה שכן כבר שנים רבות שלא זכה בתואר שחקן שלא משחק כחלוץ.

-הרצף הטוב ביותר שלו ללא הפסד: זה האתגר הכי מיידי. אם ריאל מדריד לא תפסיד היום בגרנדה, היא תצבור 29 משחקים בלי להפסיד בליגה, הרצף הטוב ביותר שלה בהיסטוריה בעונה אחת. וגם תהיה להם בהישג יד סדרת 30 המשחקים ללא הפסד בין סוף 87-88 (שני מחזורי הסיום) ל-88-89.

-לסיים כקבוצה עם ההתקפה הכי טובה וההגנה הכי טובה: מדריד לא הצליחה לעמוד בשני התנאים מאז עונת 2007-08. השחקנים של קרלו אנצ’לוטי כבשו 74 שערים, אחד פחות מג’ירונה ששיחקה אמש (2:2 עם אלאבס) וארבעה יותר מברצלונה. בהגנה ללבנים אין יריבה: הם ספגו רק 22 שערים, 11 פחות מאתלטיק בילבאו.

-מדריד ההגנתית הטובה ביותר? - אלו השיאים הטובים ביותר של הקבוצה הלבנה בחצי המאה האחרונה (עם לפחות 18 קבוצות בליגה) הם 25 הספיגות ב-1982-83 (34 משחקים) וגם ב-2019-20 (38 משחקים). ריאל כרגע ספגה רק 22. מעבר לכך, ריאל שמרה 18 פעמים על שער נקי, היא יכולה להעפיל על השיא שלה - 19 משחקים ללא ספיגה, שיא שהושג ארבע פעמים.

-להגיע ל-99 נקודות - השחקנים של אנצ’לוטי לא יכולים להגיע ל-100 הנקודות שוברי השיא בלה ליגה (2011-12), אבל הם יכולים להישאר קרובים מאוד. אם יהיו ריאל תנצח בכל ארבעת המשחקים - יהיו לה 99 נקודות. אם ריאל תגיע ל-97 היא תשיג את המאזן השני הכי טוב שלה, נקודה מעל עונת הפלגריני ב-2009/10.

-להבקיע ב-37 משחקים: בסיבוב הראשון, ראיו וייקאנו מנעה מריאל מדריד את האפשרות לסיים את הליגה עם לפחות גול אחד בכל משחק, כפי שעשתה ב-2016-17. אבל ריאל יכולה להבקיע ב-37 מחזורים, שתהיה גם העונה השנייה הכי טובה שלה.

-המרחק הגדול יותר מהסגנית: ההפרש הגדול ביותר של אלופה על השנייה (בליגות של שלוש נקודות) היה ה-15 שברצלונה עקפה את ריאל ב-2012-13. האלופה נמצאת כעת ביתרון של 12 נקודות מג’ירונה ו-14 מברצלונה.

-משחק הוגן: ריאל מדריד יכולה להשיג את פרס הפייר פליי זו העונה השלישית ברציפות . הם מובילים את הדירוג עם 71 נקודות (הצהובים מביאים נקודה אחת והאדומים שלוש). לוולנסיה יש 77 ולאתלטיקו 80.

טוב זה כנראה המשחק הראשון העונה שאפסיד חלק ממנו [אוהד קבוצה בארץ], גם זה קורה. אני חושב שאחרי כל סערת הרגשות בחצי הגמר ביום רביעי - טוב שיש משחק כזה ככה לכיף, אפשר להירגע. לפעמים בשנים עברו המשחקים האלה, נניח ריאל מדריד B של זינדין זידאן ב-2016/17 - היו המשחקים הכי כיפיים ומהנים לצפייה. זה נחמד גם רצף המשחקים הזה ללא הפסד ועוד כל מיני דברים שצויינו כאן, בטח למי שאוהב סטטיסטיקות

כל מי שיעלה לכר הדשא - יש לו מוטיבצייה גבוהה. אף אחד לא שומר רגליים עדיין כי הגמר רחוק, זוהי משנתי. כיף לראות את ברהים דיאס - אם אפשר בצד ימין, כיף לראות את לוקה מודריץ’, אתם יודעים מהי דעתי על נאצ’ו וכדומה. המשחק הזה הוא “ממוצע” בין משחק ההכתרה נגד קאדיס החלשה בסנטיאגו ברנבאו שהיה משחק בדרגת קושי קלה מאוד, לעומת המשחק באנואטה נגד ריאל סוסיאדד שהיה משחק קצת קשה. כמובן שחשוב לראות את טיבו קורטואה מוריד חלודה, בטח ההגנה שלנו תירדם לרגע…

חשוב לי להגיד מילה טובה לגרנאדה אם וכאשר, לא מובן מאליו מבחינתי שהם צפויים לעשות לנו פאסיו, לא כשמדובר במשחק בית שלהם ועל אחת כמה וכמה לא מובן מאליו במצבם המחורבן - בדרך לרדת ליגה. מניח שגרנאדה תפתח חזק עם העזרה של הקהל אחרי המחאה הצפויה שלו. מירטו אוזוני חלוץ מצוין.

בחזרה לקבוצה שלנו: העליתי בפייסבוק השוואה בין חוסלו 2023/24 לאלבארו מוראטה 2016/17, אנקדוטה מעניינת, צמד החלוצים המחליפים הכי טובים שלנו בשנות ה-2000. בכל מקרה, את חוסלו ממש אהבתי עוד לפני הצמד האלוהי נגד באיירן מינכן. מאוד אשמח לראות אותו פותח ומקבל כדורים, משפר את המספרים שלו עד סוף העונה, מתאים לי מאוד שיגיע ל-20 גולים וכדומה, הוא רחוק שער אחד מהשוואת שיא הקריירה שלו [הרעים לא נותנים לו את הגול בסופרקופה נגד אתלטיקו מדריד]. אני מבסוט שזה “השבוע שלו”. אולי משהו מצד שמאל של הסילון פראן גארסיה.

הדבר השלילי הנוסף מהפציעה של אורליאן טשואמני שחייב להגיד שאני לא מאוהדיו הגדולים - צריך לשמור על נאצ’ו. אדר מיליטאו לא מוכן. טבעי שאנטוניו רודיגר ינוח אבל זה זמן לבלם מקסטיליה. נאצ’ו צריך להיות באנקר בגמר. אפשר גם היה לתת כמה דקות לניקו פז גם אם יודעים שהוא לא יהיה שחקן שיסמל כאן עידן כמו שאוהבים להגיד.

תקשיבו גם יצא לי לחשוב על זה, יש לנו את הפרס המדהים הזה בוומבלי. העונה הזו טסה, כאילו זה התחיל רק אתמול. אולי בגלל הפודקאסט שהשתתפתי בו, אולי כי המשכתי לכתוב גם כאן בלי סוף, אולי כתוצאה מדברים אחרים שלא ארחיב - אישי, אולי כי בסה"כ היה די כיף(?), התמודדנו עם הכל. אשכרה גרנאדה-חוץ, אלאבס-בית, ויאריאל-חוץ, בטיס-בית ובורוסיה דורטמונד-וומבלי וזה נגמר…הזמן טס כשנהנים… האללה מדריד!

ארדה גולר יכול ממש להתאים לגרנאדה.

עריכה: לא יפה שהוא כבש מול קבוצתו הבאה. השער הזה הוא פראן גרסיה וברהים דיאס.

פראן גרסיה זה השחקן הכי לא אחראי שראיתי. זה נראה כאילו הוא בכלל לא מודע לזה שאפשר לספוג שערים מבחינת החוקים.

חילוצי הכדור של קמאבינגה מלחיצים אבל ככ כיפיים לצפייה

אני דווקא חושב שעם מאמן אחר וטוב פראן יכול לתרום מאוד מאוד בריאל.

גולר במרחק שער אחד מהשוואת כמות השערים הכוללת של אדן הזאר בלה ליגה.

לגולר יש טכניקה נקייה, הבעיטה הזאת מהמקום מתוך הצפיפות חד וחזק לפינה לא קל כפי שזה נראה, עוד מעט יעקוף במספר השערים את ימאל, יש לו כישרון בכמויות, ביטחון וחוצפה חיובית, הבעייתיות תהיה בחוזק הגופני והמהירות, יכול להתפתח לאודוגרד.

חזרתי מהר מבלומפילד אחרי סיוט וריאל מדריד קיבלה את פניי עם שני שערים כשהיא באווירת סוף קורס - נחמד. ראיתי פה איזו הצלה חמודה של טיבו קורטואה.

קודם כל מילה על היריבה: גרנאדה ירדה ליגה לפני המשחק, הקהל מוחא וכועס על כל מה שקרה העונה - ובכל זאת היא עושה לנו פאסיו - כל הכבוד להם, ספורטאים אמיתיים. באמת התרגשתי.

פראן גארסיה קצת פספוס העונה, היה יכול לשחק יותר בכל מיני משחקים בינוניים בהם צריך מטוס בצד שמאל, נראה לי שממש נדחק הצידה בשלב די מוקדם. יכולת התקפית פנומנלית ובהגנה למעט ניתוקים לדעתי הוא לא רע בכלל. אחלה שער - מזל טוב על שער בכורה, אחלה בישול. אני אוהב לראות איך שהוא פשוט טס עם הכדור והוא גם מגביהה טוב תוך כדי ריצה, היום פחות ניסה. אני רוצה לראות קצת יותר מברהים דיאס כמו במהלך הזה, וגם מחוסלו.

יש צורך להגיד עוד פעם שאדר מיליטאו לא מוכן לגמר ליגת האלופות שיש תמימות דעים שקרלו אנצ’לוטי ייתן כבוד לקפטן שלו?

סבאיוס מאוד רוצה אבל הוא לא ברמה של ריאל מדריד (גם לא של המחליפים).

ממשיכים לעשות עוול לקמאבינגה, הוא לא קשר אחורי ולא מגן שמאלי ועדיין הוא משחק רק בעמדות האלה כל הזמן. ביום שיתנו לו את ה50/50 אנחנו נהנה ממנו כל כך הרבה יותר…

גולר מאוד מאוד מאוד מזכיר לי את אוסקר גלוך, שניהם בערך באותו גיל ועם אותו סגנון משחק, מעמדות דומות (גולר קצת יותר ימינה, גלוך שמאלה). נכון לעכשיו אגב אני חושב שגלוך דווקא יותר טוב אבל כמובן שאי אפשר לדעת לגבי העתיד.

נקודת מחצית נוספת - אם יש עתיד לקמאבינגה, זה כקשר אחורי (כלומר חושב הפוך משי מעליי). הוא יותר מדי פרווה כ-50/50, צריך לראות אם אפשר לחנך אותו להיות מספיק אחראי וללמד אותו לעשות גם הגנה חכמה ולא רק אמיצה. אם כן, התקרה גבוהה משל טשואמני. אם לא, הוא יישאר שחקן ספסל בריאל מדריד או יעזוב.

אני בדעה שנתונים פיזיים זה הדבר הכי חשוב בכדורגל היום אז בגדול כן יש מקום לפראן גרסיה, אבל צריך לא להיות מפגר לגמרי והיה לו לפחות מהלך אחד כזה היום (איבד כדור, רודיגר חיפה עליו, ובמקום להיכנס לאיפה שרודיגר היה נכנס למוד לא רואה בעיניים)

אני עדיין לא אוהב את דיאס כשחקן אבל הוא מחליף לגיטימי ואי אפשר להכחיש שמול יריבות ברמה הזאת הוא נראה פי 10 יותר טוב ממה שהוא באמת. מגיע לו לשחק יותר בליגה שנה הבאה. יכול להיות “הקפטן” של הרכב ב סטייל מוראטה ב16/17.

לסבאיוס היה איזה חודשיים יפים לפני שנתיים, קיבל הארכת חוזה, מאז הוא לא מצליח לשחזר את אותה יכולת.

מיליטאו מטריד ממש אבל אין מה לעשות, הוא צריך זמן. אני מנסה להזכיר לעצמי כל הזמן שגם רודיגר עבר ACL, גם נונו מנדש חזר לאחרונה ולקח לו קצת זמן לחזור לעצמו, גם וירץ. בינתיים כואב לראות אותו.

ברהים מדהים. פראן גרסיה הוא שחקן התקפה בהכחשה.

אמרתי כבר שאני לא אוהב את גולר?

דוד, קמא לעולם לא יהיה קשר אחורי, אין לו מושג איפה להעמיד את עצמו. 5050 זו העמדה שלו.

כמה פעמים ראינו אותו בתפקיד 50/50 ולא שמדובר בחמש דקות אחרונות שחייבים גול וכולם ברחבה של היריב.

ברוב הזמן (כשהוא לא מגן שמאלי) אנחנו רואים אותו קשר אחורי, זה מסרס אותו מאוד.

אדוארדו קמאבינגה טס עם הכדור קדימה ומבטל בדריבל כמה שחקנים. יכול להיות שיכולת הבעיטה שלו היא “אגדה” שמתבססת על השער המדהים נגד ריאל סוסיאדד בעונת הבכורה שלו וזהו-זה. אורליאן טשואמני למשל מנסה איזה פעם במשחק, השתחרר לו, ואצל קמאבינגה להוציא את המשחק הבודד ההוא - זה לא קרה.

לא מצליח להבין ביקורת על ברהים דיאס, לא היום - לא ראיתי את כל המשחק, כתבתי, ובטח לא על כל העונה. מבחינתי גם אם אתה זורק אותו להרכב נגד באיירן מינכן בחצי הגמר ברביעי לא חושב שהוא היה פחות טוב מרודריגו. לא חושב שהוא טיפש או משהו כזה. הסיומת שלו לא מספיק נקייה והוא שחקן של יכולת אישית שלוקח סיכונים והכל בסדר. מה שיפה זה שההודעה שלי נכתבה לפני הגולאסו שלו, איזה שישה שערים שלו העונה היו ממש יפים, הוא מעורב ב-18. שחקן שאם הייתם רואים בקבוצה אחרת הייתם אומרים ‘וואו’.

אגב אני לא חושב שיש מישהו שרוצה את פראן גארסיה כשחקן הרכב, כשחקן סגל הוא אחלה - אהה בעצם בא אלפונסו דייוויס [גם אם הוא באווירת סוף קורס בבאיירן מינכן - היכולת ההגנתית שלו לא וואו לדעתי].

אפשר לזרוק את ג’וד בלינגהאם למערכה, גרנאדה עושה כבוד, לא מכסחת, הם נחמדים, שיעלה לרבע שעה אולי ייתן גול גם הפיצ’יצ’י זה נחמד.

קמאבינגה יכול להיות באנקר בכל קבוצה גם כקשר אחורי, גם כ 50/50 וגם כמגן שמאלי, הילד מפוצץ בכישרון.

ברגע שיגיע מאמן עם חזון ברור ושיטה ברורה, כל פראן גרסיה יוכל להיראות כמו גרימאלדו, וגם שחקנים כמו קמאבינגה וטשואמני יקבלו תפקיד מוגדר עם מטרה ברורה.

בכדורגל הנוכחי שריאל משחקת יש הרבה בלאגן וכיוצא מזה, שחקן מפוזר כמו קמאבינגה נראה עוד יותר מפוזר.

קמאבינגה לא שחקן מפוזר, זאת אגדה שמסופרת רק בפורום הזה.
גם צ’ומה לא אדיש ולא מאבד הרבה כדורים.

מה יש לכם נגד גולר?

ברהמסיניו