מחזור 35 בספרד :: 2-1 ביתי על לגאנס

אם לנו כאוהדים שרופים המעבר הזה בין הטירוף והאמוציות של חצי גמר הצ’מפיונס במינכן לבין משחק ליגה סתמי בליגה - קשה מאוד, מה נגיד על השחקנים שגם הם בני-אדם? ואולי זו הסיבה שהפריויו יהיה קצר מהרגיל.

הערב ב-19:30 תארח ריאל מדריד את לגאנס, משחק הבית הלפני אחרון שלה העונה. הגוליאדות בליגה קצת נעצרו בזמן האחרון כפי ששמתם לב. ב-AS, כפי שאתם רואים מעלה, הגדירו את המשחק הזה מצוין - ‘גארת’ בייל ועוד 10 - כדי להפוך את ההמתנה לבאיירן(הגומלין) לנעימה יותר. זידאן ממשיך לפמפם שהמטרה היא לסיים במקום השני אך ההזדמנות הוחמצה עם התיקו בדרבי, ומעבר לכך הסגל מתקצר. כמובן שיהיו רוטציות, כשהפצועים קרבחאל ואיסקו שיעדרו מהגומלין - לא ישחקו, וגם כריסטיאנו. בייל ובנזמה צריכים להוביל יחד עם שחקנים שבקושי שיחקו - ואייחו, דני סבאיוס(!) ועוד. מעבר לכך זידאן נשאל במסיבת העיתונאים על חוסר האמינות של ריאל מדריד בברנבאו -(34 נק’ בברנבאו ב-17 משחקי ליגה, לעומת 34 נקודות בחוץ במשחק אחד פחות) - ולא כל-כך ידע מה לענות. על בייל ובנזמה הוא אמר שהם יודעים להתנתק מכל רעשי הרקע והם כן חשובים. ב-AS הרחיבו גם על כל הצעירים שמיעטו לשחק העונה. הקפטן ראמוס ישחק בשל המצוקה ההגנתית - ואראן לא התאמן ונאצ’ו עדיין לא מרגיש במאה אחוז ואסור לסכן אותו לקראת הגומלין.

בצד של היריבה, מבחינה מתמטית לגאנס(מקום 15 - עם 40 נק’) זקוקה לעוד נקודה אחת כדי להישאר סופית בליגה אבל היא מגיעה למשחק הזה במצב די טוב למרות התיקו המאופס נגד דפור בבית, וכמובן שבקבוצה זוכרים את משחק הגביע אז לגאנס הדהימה את ריאל עם 2:1 בברנבאו והמשיכה הלאה - אראסו וגבריאל הפכו את החלום למציאות, לפני שלושה חודשים. זילמנובסקי שפצוע זמן רב ייעדר וכך גם עומר ראמוס. החלוץ אל-זהר אמר לקראת המשחק - “אנחנו רוצים להבטיח את ההישארות בברנבאו - זה יהיה נפלא”. עם 41 שערי חובה בלבד - לגאנס מציגה הגנה טובה מאוד, בטח ביחס לקבוצות התחתית, הבעיה היא שההתקפה חלשה וגבריאל הוא מלך השערים עם 5. הרבה יותר מעניין מה שקרה השבוע בישיבת ההנהלה, הנשיא פליפה מורנו דיבר על עתיד ורוד - “יושקעו 40 מיליון יורו”, הבטיח, זאת במטרה לעשות הכל כדי להשאיר את המאמן גארטינו ושהעתיד יהיה ורוד. “זו העונה עם הכי פחות סבל מאז שהגעתי, אני מרוצה”. גארטינו, מצידו, הבטיח להנהלה תשובה עד סוף החודש ובינתיים היא מגששת עם מועמדים אחרים.

בסה"כ נערכו 9 משחקים בין הקבוצות, ריאל ניצחה ב-8 ולגאנס רק באחד, אבל אתם יודעים עד כמה הניצחון הזה היה חשוב. בליגה, במשחק ההשלמה, ריאל ניצחה 3:1 בחוץ ללא כריסטיאנו - עם מהפך תוצרת לוקאס ואסקס וקאסמירו(שער קבוצתי נפלא) ופנדל של ראמוס. בעונה שעברה: 3:0 במחזור ה-11, פעמיים בייל ואחד מוראטה, וכן 4:2 בסיבוב השני בהרכב של ‘ריאל מדרידB’ מה שנקרא.

רוב המחליפים הוכיחו הערב מדוע הם מחליפים, ובשונה מהשנה שעברה השנה האיכות בספסל נמוכה בהרבה. דני סבאיוס בינתיים רחוק מלהרשים אותי, יורנטה פרווה, ובנזמה כבר ממש סוס מת. אפילו ואייחו היה חלש היום.

אגב, מתמטית, לפחות עד מחר, אנחנו עדיין יכולים לזכות באליפות. :yum:

אני באמת לא יודע איך לאכול את תיאו הרננדז. משחק אחד הוא יכול להראות סוס עבודה מלא בהקרבה ובמשחק אחר הוא נראה אדיש מאוד ומנותק. מניח שזה יתבהר עם הזמן, אחרי מרסלו אני נזהר עם ביקורות על מגינים שמאליים חלשים…

עוד הופעה של קארים שמעלה תהיות האם הוא למעשה כבר פרש מכדורגל ולא סיפר לאף אחד.

משחק הליגה שגרם אצלי להכי פחות התעניינות, בקושי פריויו נורמלי כתבתי. התעניינתי אפילו במשחק הגישושים נגד אספניול או בשיא השפל של הקבוצה הזו. זה המשחק הכי לא חשוב של המחזור, ריאל-לגאנס.

מחליפים שעולים במשחק כזה צריכים לטרוף את הדשא. תיאו זה חומר גלם טוב אבל הוא מפוזר מאוד, סבאיוס תמיד קיבל את ההחלטה המסובכת, ובורחה מאיורל עם מספרים של פיפה. המחליפים שלנו פחות טובים, וזה הכל. אבל כמובן שצריך לדבר על בייל ובנזמה. בייל היה בסדר אבל הוא לא מסוגל לסחוב, פעם משחקים כאלה הוא היה מסיים עם צמד. בסיום העונה ב-2016 הוא עוד סחב אותנו על הגב, עם הצמד בוייקאס וגם שער הניצחון בסוסיאדד. לכאורה 15 שערים אבל זה נתון משקר. מעריך אותו על הגליצ’ים והריצה אבל זה לא זה. לגבי בנזמה: תמיד פאסיבי, לא מחפש את השער שזה כבר מגוחך.
הנקודה השלילית היא ואייחו שאתמול היה פחות טוב. לא היו לי טענות אליו במשחק נגד יובה, זו ההופעה הכי גרועה שלו השנה אבל בסדר.
הקבוצה הזו לראשונה בעידן כריסטיאנו לא תוכל לחצות את רף מאה השערים בעונה בליגה וזה בגלל הנכות ההתקפית שלנו במשך הסיבוב הראשון. מעבירים את הזמן עד לבאיירן וטוב שאין עוד פצועים, בקיצור.