מחזור 36 :: 1-2 על גרנאדה. עוד 2 נקודות ודי

סיפור המשחק בתמונות: לעולם אל תפקפקו בזידאן| בייל מאכזב? הכל עניין של נקודת מבט| אם אתמול לא הייתה לי נשיקה צרפתית - לפחות זה

ניצחון אחד מאליפות, מתכונן חגיגית ליום חמישי, בדיוק אתמול התארחתי בפודקאסט של עמית לוינטל והיה כיף לדבר על ריאל מדריד, להתכונן לאליפות ולספר על הסוד הגדול שלי. המטרה הושגה ואי אפשר שלא להעריך את הקבוצה על הרצף. לשם שינוי פתחנו טוב, החשיבה של זידאן מאחורי המערך - עבדה היטב. שמח שנבואות הזעם שלי היו לשווא. אני עדיין חושב שבמקום איסקו אפשר היה לשחק עם שחקן התקפי שנמצא בכושר טוב יותר, זה המינימום. אולי העונה לא היינו מנצחים יותר אבל זה היה פחות כואב בעיניים. מנדי הולך ומשתפר, המהירות הייתה חומר גלם טוב להתחלה ועכשיו הוא מרגיש מאוד בנוח. מבסוט גם על בנזמה, על השער, למרות הטיפשות של הבלם (כאילו הוא לא ראה את קארים מעולם משחק), חיפש את השער יותר וכל התקפה עוברת דרכו.

לא שהיינו ממשיכים 90 דקות להיראות ככה אבל איבוד הכדור של קאסמירו זו שאננות לשמה ובילדים א’ המאמן צועק לעיני כולם, הילד בוכה ויורד לספסל כדי לעשות חושבים. לא רוצה לראות דברים כאלה יותר. לשם שינוי פתחנו חזק מה שאיפשר לי לשרוד בקלילות (התקפי לב מיותרים מהדקה ה-60 ואילך). עצם זה שהזאר לא פתח זה עצוב, עדיין במצב בייל של פעם - צמר גפן. קורא כהרגלי את המארקה וה-AS וחושב שהמחמאות ללוקה קצת מוגזמות.

ומילה לסיום: כל כך הרבה פעמים העבירו עליו ביקורת, המחמאות שראמוס קיבל מאז 2018/19 - על הדיוק בפנדלים, קור הרוח, המנהיגות, היכולת ההתקפית והרעב לכבוש. או שמדובר בקלאסיקו כי למשחקים הגדולים הוא מגיע. הצלה נהדרת מקו השער לקראת הדקה ה-90, הנקודות רשומות גם על שמו. שחקן העונה שלי ויסלח לי מירו.

איזה מוגזמות? הבנאדם מדהים, מייצר דברים יש מאין בהתקפה, מניע כדור בשקט. באמת שהוא פשוט מדהים ולא חשבתי שהוא יחזור לרמה הזו. מבחינתי בהרכב כל הזמנים שלנו.

בהחלט אגדה של המועדון, הפיניש העונה נכנס חזק למורשת שלו, אבל גם עכשיו רואים שהשיא הרחק מאחוריו במיוחד במשחקים שצריך בהם עבודה פיזית (מול יריבות חזקות או כשיש פחות מ7 קשרים שלנו בעיגול האמצע). אי אפשר להמשיך לבנות עליו כשחקן הרכב, למרות שזה מה שמסתמן לעונה הבאה.

מה שכן, גם כיום הוא בטוח יותר טוב ממקבילו, אלזה.

גמורים since 2015 :slight_smile:

זידאן מדהים

יום יבוא והוא ייזכר בימיו כאומן על המגרש ויבצע את המעבר בראש מאסכולת יובנטוס לריאל מדריד, ואז אולי נתחיל לראות גם כדורגל.

צ’אבי הסכים להישאר כשחקן מחליף בעונת הטרבל של ברצלונה והיא קיבלה ערך מוסף מדהים. אשמח אם זה מה שיקרה אבל תהליך ההצערה חייב להתחיל ובאמת. גם השנה אי אפשר להגדיר את מודריץ’ כממש שחקן מחליף כי הוא שיחק המון למרות שסופסל בצמד הקלאסיקוס ובדרבי הראשון. אי אפשר להתעלם ממיליון הקשרים שלנו, גם ארבעה נגד רוב הקבוצות זה יותר מדי לפי השקפת העולם שלי, אז חמישה - בכלל. אני שמח שאם יעזוב אז זה יקרה בדלת הראשית מה שנקרא אבל אי אפשר להתעלם מהיעדר הפיזיות והאיטיות שיש לו. גאון כדורגל תמיד היה ויהיה. המספרים העונה טובים. ותמיד שנראה את קרוס בהגנה אז הגרמני יהיה יותר מעצבן…

בשלבים מסוימים העונה כן יצרנו מצבים אבל הייתה בעיה קשה של סיומת ואיכות, גם בגלל הזאר, רוב העונה הכדורגל לא טוב. אני חושב שגם במגבלות הקיימות עם מערך 4:3:3 ברוב הזמן אפשר היה להוציא יותר. והרשמים שלכם ממרקו אסנסיו?

הבעיה בהתקפה היא מעבר לשחקן או מערך אלא בגישה הכללית של זידאן והקבוצה להתקפה והיא “יש לנו הרבה כישרון אז בסוף זה ייכנס”. ולא שהגישה הזאת לא עובדת, היא פשוט לא כיפית. והיא לא תסחוב יותר במפעל הזה עם הכוכבים שאתם אוהבים. בהתחלה עוד הייתה תבנית שמתבססת על המגינים והגבהות, שזה היה מכוער לטעמי גם כן אבל לפחות שיטתי ובוצע ברמה גבוהה, עכשיו גם את זה אין ממש.

אסנסיו המשיך מהמקום בו הפסיק. אחלה שחקן, מעולה לרוטציה, לא רואה אותו באנקר/כוכב-על ל40 משחקים בעונה. בדיוק כמו כל שאר עשרת הווינגרים שלנו חוץ מהזאר כשהוא כשיר באמת (ואי אפשר להמנע מהמחשבה שזה לא יקרה יותר בקריירה שלו, כולנו עם צלקות מקאקא ובייל).

אין לנו שחקן שיכול לעשות את ההבדל, אבל כמו שאמרתי יש כמה דברים קטנים שאם אתה מחבר אותם אולי היו יוצרים אפקט. למשל מרסלו שתמכתי בו בהרכב בתחילת העונה. בהרבה מאוד משחקנים העונה גם כשיצאנו מהר קדימה או ניסינו (אין לנו מספיק שחקנים מהירים בהרכב - אתמול אלה היו צמד המגנים ופדה) - ראינו שני שחקנים בלחץ ברחבה. אחד מהם בנזמה שהוא לא מעט פעמים זז הצידה וגם כשקרוס ומודריץ’ נכנסים או אפילו קאסמירו - הם לא מומחים בזה כמו פוגבה, דה בריינה ואחרים.

ברהים היה צריך לקבל יותר ממאה דקות העונה בהתחשב בכושר של השאר. מבחינתי אסנסיו צריך לשחק בכנף ימין כרגע ולא אחרים, גם אם הוא יוצר פחות טוב מויניסיוס.

אשאל אחרת - עם עוד שחקן התקפה נורמלי (רודריגו דווקא היה בפורמה טובה אבל זידאן קצת הרס לו לדעתי בינואר) ברוב העונה, סביר שמספר הספיגות היה שונה - לא היינו לוקחים אליפות, המטרה לא הייתה מושגת? וקצת פחות כאב בעיניים זה לא משמעותי?

אני דווקא שמתי לב שהמגנים תוקפים באגרסיביות יתרה לאחר החזרה מהפגרה. עושה רושם שהם משחקים יותר מעין ווינג-באקס מאשר מגנים באמת. ולראיה האחריות הישירה שלהם לשערים במשחקים האחרונים. אמנם כוח התקפי אמיתי, אין לנו - אבל זה כי האזר מתגלה כלא מקצוען ווינינסיוס ורודריגו עדיין ילדים.

זידאן פשוט עובד עם מה שיש לו במצב נתון. יכול להיות שהוא האחראי לזה שהסגל נראה ככה, יכול להיות שזו גישה של ההנהלה, אין לדעת. בכל מקרה, לייצב את ההגנה של ריאל מדריד זו אחת המשימות היותר קשות שנפלו על כתפי מאמן בקבוצה בשנים האחרונות, ואת זה הוא עושה מצוין.

מציע לא להתרגש מהתצוגה השוטפת של הקשרים במחצית הראשונה אתמול - אפילו את גרנאדה המשחק של אתמול לא בדיוק מייצג.

הפנים לסיטי, לה יש את הכלים לסגור את בנזמה ונגדה מנדי יתקשה לשחזר את הסלאלום. גם אף אחד לא ישאיר את מירו לבד מול חמישה

לפעמים הכוכבים מסתדרים ויוצא כדורגל טוב ביום נתון, אבל ברגע שזה תלוי בפצועים כמו מרסלו והזאר, פנסיונרים כמו איסקו וקרוס או בשחקנים לא עקביים כמו כל הווינגרים הצעירים - אי אפשר לבנות עם זה מדינה. תקבל הברקות פה ושם.

אתה שואל אם אני מעדיף כדורגל התקפי? ברור שכן. אתה שואל אם יש לנו בסגל שחקן התקפה שלישי (אחרי הזאר וקארים) שמצדיק ויתור בכל משחק על הקשר הרביעי? לצערי אין. ובלי הקשר הרביעי אפשר לזרוק את כל הסיפור של ההגנה הטובה בתולדות המועדון לפח. זה כמו “שלישית הקישור הטובה בהיסטוריה” שבכל משחק חשוב היא בכלל הייתה רביעיה, כי השלושה לא באמת טובים מספיק ביחד.

כן, זאת עדיין הדרך היחידה שלנו לייצר מצבים. הם תקפו גם לפני הפגרה. רק שמנדי הבאמת מוצלח הוא לא מרסלו, לא בשיאו ולא בזקנתו. וקרבחאל לוחץ ותוקף פחות מבעבר, בין היתר כדי לשרוד שני משחקים בשבוע אני מניח. ואין באמצע רונאלדו שינגח.

המשפט הכי נכון שנכתב בפורום.
אי אפשר להגיד שלישיית קישור טובה כשכל פעם צריך יתרון מספרי בקישור כדי לנצח במרכז המגרש.

אני מנסה להבין מה אני רואה שאחרים לא.
נכון שמרסלו בשיאו יותר טוב ממנדי בשיאו, אבל 2 נקודות חשובות מאוד:

1. מרסלו כבר לא בשיאו
  2. מנדי עוד לא בשיאו

מנדי שחקן עם מהירות מטורפת, כוח, הגנה מעולה. אז הוא לוקה קצת בחסר בפן הטכני (אם מרסלו שיפר את ההגנה מנדי ישפר את הטכניקה).
לא אומר שהוא כבר מרסלו בשיאו כמובן, אבל הפוטנציאל בהחלט שם. ויודעים מה? גם אם שחקן לא יהפוך למגן השמאלי הגדול בהיסטוריה של המועדון זה לאו דווקא כישלון.
אני אמרתי זאת מתחילת העונה, אני רואה את מנדי משתפר ואני נהנה ממנו העונה. קצת ריכוז בפעולות האחרונות (מייצג מאוד התרגשות ולחץ) והוא שחקן מדהים

מנדי בן 26, ובלי קשר למרסלו אין לו טכניקה. הוא רץ מהר מאוד ומצויין בהגנה. לא אומר שהוא כישלון או לא ראוי, כל מה שכתבתי זה שביחס ל2016 נניח - אז כל ההתקפה שלנו התבססה על הכישרון של מרסלו והפיניש של רונאלדו - היום אין לא את זה ולא את זה.

אי אפשר לשפר טכניקה.

3 צ’מפיונס ברציפות ו-2 אליפויות, אז כן אפשר להגיד טובה או אפילו אגדית.

טובה ואגדית אבל לא שלישיה.

רוב הזמן שלישייה, גם כשהיינו 4 בקישור הם היו שם.

זה כמו לומר שהשלישיה מסי-פדרו-ויאה היא אגדית כי פדרו ו-ויאה היו שם.

יש קבוצה שזכתה בתארים, לבודד ממנה שלושה באופן אקראי זה לא משקף את מה שהיה. בדיוק כמו שהצמד קאסמירו-קרוס לא עומד בפני עצמו.

או כמו שהשלישייה, בוסקטס צ’אבי ואנייסטה היו יותר אגדיים ממה שהם באמת היו(והם היו אגדיים) בגלל מסי.

למה לא ? צמד המגינים היו אגדיים, ראמוס היה אגדי וכרסטיאנו בכלל היה אגדה אגדתית.

השלישייה הייתה חייבת להפוך לרביעייה גם ובעיקר בגלל ההתקפה שלא מתאימה להתמודד עם קישור מנגד שלוחץ חזק וטוב, אם במקום בייל נניח היה לנו את הזאר בשיאו(ובייל יותר טוב מהזאר) אז לא היה צריך כל הזמן להשתמש באיסקו, כי הזאר גם היה יכול לרדת אחורה ולעזור בהנעת כדור ושמירה עליו(אם לא היה נפצע כמובן).

טיטי, אתה כמו רז זהבי, כל אחד אצלך אגדי :joy:

אבל יש לציין שהם היו אצלי ה"אגדות שיאבקו על האליפות" עוד מלפני תחילת הליגה :wink:
האמנתי בהם כשהרוב רצו לזרוק את רובם לפח האשפה של ההיסטוריה.

בדיוק
הסיבה לכך שהיא הייתה רביעייה היא הסיבה שאתמול היא הייתה שמינייה - חוסר באיכות מקדימה. לסובב את זה כאילו השלישייה לא החזיקה אז עזרו לה בכך שהוסיפו את איסקו - לא נכון. ואגב, יש הבדל גדול בין איך מנצחים גמר לאיך מנצחים כמה שיותר בליגה. בליגה כדאי לשחק התקפי ולהסתכן במשך כמה עשרות משחקים כיוון שברוב הזמן זה יעבוד ובכך יביא לצבירת נקודות מקסימלית. בנוק אאוט הדינמיקה אחרת לגמרי, הסיכונים שקבוצות נוטלות הם אחרים וזה משחק עם הרבה עצבים וסבל. כיוון שלקרוס אין עצבים עוד מאז הילדות בצפון גרמניה הוא אידאלי למשחקים כאלה

היעדר טכניקה זה משהו מאוד נפוץ אצל שחקנים מהירים כמו מנדי. קל לשלוט בכדור כשאתה רץ בקצב של איסקו.

למראינו דיאז יש יותר תארים מהארי קיין, את מי תרצה בחוד ההתקפה שלך?
קישור של 4 כמעט תמיד ינצח קישור של 3. שלישיית קישור אגדית היא מה שהיה לברסה, לשלנו לא הייתי קורא אגדית.

לקישור יש כמה תפקידים: הגנה, שחרור מלחץ, התקפה. השלישית קישור שלנו עשתה בצורה מושלמת את ה2 הראשונים אך לא עשה כלל את השלישי. זה לא עניין של הוראת מאמן בלבד, פשוט מבחינה התקפית לא קרוס ולא מודריץ’ הם דה בריינה/פוגבה/ואן דה ביק/ברונו פרננדש וכו’… תראו איך אנחנו מתמוגגים השנה מכל פריצה של וולוורדה ותבינו כמה שזה היה חסר.