מחזור 36 :: 1-2 על גרנאדה. עוד 2 נקודות ודי

@Gev אין קשר, מדברים על מה שיש. התנגדתי לפוגבה או דה בריינה?

כן, אם השלישיה הקדמית הייתה מסי-סוארז-ניימאר החסרונות של כל השאר היו מתגמדים. זה דיון שכבר היה פה הרבה פעמים. עדיין מודריץ-קרוס-מירו זאת שלישיה אפורה, לא אגרסיבית, לא אתלטית, לא דוחפת לעומק וחסרת כישורים בשליש האחרון. גם יכולת אחזקת הכדור שלה היא לא של השלישיה של בארסה שאוהבים להשוות אליה, בעיקר בגלל מירו כפי שראינו שוב אתמול אבל לא רק (זה כמובן לא מנותק מהקונטקס הקבוצתי - יש עוד שחקנים בהרכב שמקשים על התמודדות עם לחץ כמו וראן). יותר קל לשפר אותה מאשר למצוא שלושה גלקטיקוס אמיתיים להתקפה.

נכון, אבל זה המצב. וזה לא שאם מנדי יחליט להאט אז הוא יהיה טכני כמו איסקו, אלא זה מי שהוא. בשורה התחתונה גם בלי קשר לרמה של מרסלו היום - מנדי לא ייתן לעולם את מה שמרסלו נתן, שזה להיות פליימייקר מעמדת המגן השמאלי. צריך תבניות התקפה חדשות כי בסגנון וברמה של מרסלו אין גם לקנות בשוק. מרסלו היה כלי בלתי עציר מול כל יריבה, והיה משמעותי בזכיות בצמפיונס יותר מכל השלישיה של טיטי ביחד. זה היה מעט מידיי ומכוער והתלוננתי גם אז, אבל לפחות הייתה מניה בטוחה אחת (בשילוב עם כריסטיאנו כפינישר כמובן). היום אין לנו שום כלי כזה… אולי רק פנדלים של ראמוס.

תבניות חדשות לדוגמה הן האחד על אחד של ויניסיוס וההצטרפות של פדה מהקישור, רק ששניהם לא שחקני הרכב וגם לא ממש יציבים.

זה לא הזמן לטרוניות אבל קיצרו לנו את עונת המלפפונים, אין ברירה אלא להתלונן תוך כדי חגיגות האליפות :slight_smile:

יש עוד מישהו שחושב כמוני שקרוס לא היה כ"כ מזעזע העונה, ואפילו היה בסדר גמור רוב הזמן?

אני כן מסכים עם כל הנאמר על שלישיית מודריץ’-קרוס-קאסמירו (על אחת כמה וכמה במצב של מודריץ’ כיום), ואני חד משמעית מבין את מי שבחיים לא יוכל לסלוח לקרוס אחרי מאורעות אייאקס אשתקד.

עם זאת, היו פעמים העונה ששיחקנו כדורגל חיובי ולעתים אף מהנה לצפייה (רחמנא ליצלן) עם השלישייה קאסמירו-ואלוורדה-קרוס/מודריץ’. הציוות של הגרמני עם קשר box to box נמרץ וקשוח כמו ואלוורדה הטיבה עימו, ואפשרה לו העונה להראות איכויות בחלק הקדמי לעתים תכופות יותר מבשנים קודמות, לפחות בכל הנוגע לאיומים מרחוק, להצטרפויות מקו שני ולמסירות מפתח. אין ספק שגם להצבה של מנדי במקום מרסלו יש חלק גדול במעורבות של קרוס בהתקפה לעומת שנים קודמות.

ברור שאני מוכן לתרום כליה בשביל להחליף אותו עם דה בריינה, שבעוד שנה-שנתיים (אולי אפילו כבר עכשיו) אעדיף לראות שלישייה של אודגור-קאסמירו-פדה ושהתרומה ההתקפית של קרוס גם העונה הייתה טעונת שיפור. אני כן אבל חושב שמגיע לקרוס קצת יותר קרדיט ממה שהוא מקבל בפורום.

אני מסכים בגדול, אם כי רק אציין שאני עדיין בדעה שההתלהבות מפדה מוקדמת מדי. היא מובנת כי אנחנו שופטים אותו ביחס לציפיות (שלא באמת היו לפני תחילת העונה), אבל בינתיים הוא היה מאוד לא יציב העונה וגם במשחקים הטובים ביותר שלו הוא לא נתן משהו שהשחקנים הטובים באמת (ע"ע מודריץ’) לא נותנים ביום בינוני מינוס.

הוא כמובן עוד צעיר ויכול להשתפר ולהפוך לבאנקר, אבל כרגע בכל הקשור לתכנון מדיניות רכש, מבחינתי פדה שחקן ספסל לכל דבר.

אולי מודריץ’ שלפני 5 שנים. רק על סמך היכולות הפיזיות נטו מקומו של ואלוורדה על המגרש. היכולת שלו מאז הפגרה מאכזבת אבל הוא גם לא בדיוק משחק בעמדה שעושה איתו חסד.

יש רצוי ויש מצוי. גם אם באידיאל הוא עדיין לא 100% מה שאנחנו שואפים אליו, מבחינתי הוא פותר לנו בעיה ויש עמדות אחרות יותר חשובות שאפשר לטפל בהם קודם. הוא יותר קרוב להיות שחקן ראוי להרכב בריאל בעמדה שלו מאשר ויניסיוס או רודריגו בעמדה שלהם.

כולם פה חושבים כמוך, רק אני הבעייתי :slight_smile:
ברוך הבא!

הלו הלו.

קרוס הוא אותו שחקן מהרגע שנחת פה. קר רוח, שולט בקצב, מדויק וכמו כל הקבוצה מעלה רמה בנוק-אאוט.
אבל שאלוהים יעזור לי איזה פרווה. רוב הזמן הוא שכונה בהגנה, עושה לחץ בחאווה - מתרוצץ אבל לשים גוף או לתאקל זו לא אופציה. אני לא אגיד שהתרומה שלו בהתקפה אפסית כדי לא להמיט עליי סרטוני יוטיוב שלו בועט מ-30 מ’ אז אני אגדיר אותה כ"דלה". יש לו צו הרחקה מהרחבה של היריבות והוא לא יכניס כדור עומק שחותך הגנה גם אם יצמידו לו אקדח לראש.

לגבי ולוארדה, הילד במילכוד. ברור שהוא לא שחקן אגף אבל גם האמצע לא עושה איתו חסד לגמרי - האתלטיות שלו לא באה לידי ביטוי והמשחק שלו טיפה מפוזר. מאוד מקווה שזידאן ידע למצוא לו את המקום שלו כי כולנו מתים על הילד.

צודק שההתלהבות קצת מוקדמת ושצריך לשפוט אותו לאורך יותר מעונה אחת. אני לא הכי אובייקטיבי כשזה נוגע לאורוגוואיים קשוחים (אדרבה כשהם משחקים אצלנו ולא אצל בארסה או אתלטיקו), אבל היו כמה משחקים העונה (מהראש אני זוכר את הקלאסיקו בקאמפ נואו, פסז’ וגלא’ בברנבאו) שפדה נראה כמו כל מה שזידאן רוצה כשהוא מפנטז על פוגבה.

אני כן ארצה לראות את הקישור שלנו בעתיד מורכב משלישייה מהסוג הבא: קשר אחורי טכני וקשוח, קשר box to box נמרץ ופליימייקר שיכול גם לתת מספרים וגם לעזור בהגנה. שחקן אחד יש לנו (קאסמירו) ועוד שניים שבעונה האחרונה הוכיחו לדעתי שלכל הפחות מגיעה להם הזדמנות בהרכב (פדה ואודגור). כמובן שלא אתנגד אם בסוף בקישור יהיו פאביניו, פוגבה ודוני ואן דה בייק לצורך העניין על אותן עמדות.

בונא מהרגע שהעולב הזה חתם אצלינו כ"יורש" של אלונסו אני מלכלך עליו רטרואקטיבית מ-2014

להפך- במשחקים תקועים העוצמה והחריצות שלו עוזרות בקרבות החפירה ובמשחקים משוחררים יש לו שטח לעשות את הדהירה שלו, כשבמרכז המהירות שלו באמת בולטת בניגוד לאגף בו לא חסרים מגנים שלכל הפחות שווים לו. זידאן הקריב את ההתקדמות שלו כקשר מרכזי כדי להכאיב לנו בעיניים(ו, נו, גם לקחת אליפות) במערך מיליון הקשרים. לא במקרה הפורמה הטובה שלו(ושל קרוס) הגיעה כשהוא שיחק באופן רציף במרכז וכשמודריץ סופסל.

רק בדקתי עירנות חברים :heart: @El_Maestro @Niro

תראו באיזה עולם נורא אנחנו חיים

הכי פחות טוב מבין השלושה עם הכי הרבה יח"צ

קרוס בעונה טובה והמספרים שהקישור שלנו נותן לא רעים בכלל.
גיא, ההשוואה לאינייסטה ובמיוחד לצ׳אבי - עזוב אותך. זו רמה אחת מעל, גם דה בריינה לא יזכר כגדול כמו צ׳אבי.

אני בדרך לחשוב שאתה מנחה תוכנית ספורט יומית ברדיו עם אלונסו… עד כדי כך אתה לא מחזיק מפירלו?

אם כבר אז אלונסו הוא בבירור הטוב מבין השלושה. אני חולק על גיא כי גם פירלו האוברייטד טוב מקרוס.

הבעיה היא שאנחנו בקושי פוגשים קבוצות שנותנות לנו שטחים, רוב הקבוצות אכן מצופפות מולנו ואז נכנסים לקרבות חפירה. עוצמה וחריצות זה נחמד בכל עמדה, אבל כדי לפרוץ בונקרים צריך איכויות מאוד מסוימות. לא אומר שאין לו אף אחת מהן או שהוא לא שווה הרכב, רק תוהה איך אפשר למקסם את היכולות שלו.

אבל הוא שיחק בפלייסטיישן ביום שהוא לקח מונדיאל…
וברצינות, לא רואה איך הוא יותר טוב מאלונסו. את קרוס חייבים לתת לו.

בכללי, כל הנושא הזה של יח"צ בכדורגל העולמי הוא מעניין. ברגע שיש נראטיב על שחקן מסוים, בילתי אפשרי לשנות אותו. זה ידבק אליו בשלב מוקדם בקריירה, התקשורת תהדהד, הרשת תצטרף וזה יחלחל עד האוהדים. אפשר לראות את זה בהתלקלקויות של כל הקבוצות כדורגל למיניהן ברשתות החברתיות. ילדים בני 15 מתרפקים על שחקני עבר מבלי לראות משחק אחד שלהם.

אני חושב בכיוון אחר - זו רק עונת הבכורה שלו כשחקן הרכב, התקרה שלו גבוהה, משהו כמו ‘עד לאן הוא יכול להגיע’. במשחקים צפופים עדיין שחקן מהיר יכול לעשות את המהלך האחד עם הכוח המתפרץ. אני חושב שקבלת ההחלטות שלו טובה והוא לא מתבלבל מול השער. ובמערך של שלושה קשרים לדוגמא לא יקרה כלום אם הוא יהיה הבוקס טו-בוקס, על העליות סרק של מודריץ’ לרוב (למרות העונה הפורייה יותר) וגם על קאסמירו הייתי מוותר. המהירות שלו היא מטורפת. גם בימין במשחקים הגדולים זה יכול לעבוד לא רע.

לגבי קרוס - אנרגטי קצת יותר, דפק את הגולאסו ההוא נגד סלטה ויגו והפתיע, המספרים בסדר, לדעתי יש לו קצת יותר בישולים במשחק ישיר. אבל בהגנה אין שום שיפור, אני נזכר בארתור בקלאסיקו ומתרגז.

אם אני מנסה לחלק את הקבוצה הזו לחלקים ולהפריד ביניהם בעניין הזכיות בליגת האלופות - רונאלדו מעל כולם ואחריו בדירוג שלי נמצאים ראמוס ומרסלו. הקשרים שלנו באמצע לדעתי במקומות האחרונים דווקא, בטח קרוס.

ואלוורדה מצוין והיה המרענן הרשמי שלנו העונה עד פגרת הקורונה.

מכל השחקנים שלנו הוא חזר הכי פחות טוב מהפגרה. הירידה ביכולת הייתה מאוד משמעותית אצלו. הוא גם הפך לאבא ולהיות בהסגר עם תינוק בוכה זה לא תענוג גדול… מבחינה טקטית זידאן לא עוזר לו עם התפקוד באגף.

זה לא שכיח אבל לא הייתי מתאר את זה כנדיר, עובדה שאפילו גראנדה אתמול שיחקה גבוה, ביחד עם חטאפה, סוסיאדד, בארסה, ויאריאל(ואני בטוח שיש כמה קבוצות שלוחצות בלה ליגה ששכחתי מהן)-זה כבר 8 משחקים בעונה. אירונית, אני די בטוח שבכל המשחקים האלה הוא פתח כשחקן כנף או על הספסל. בכל מקרה גם במשחקים נגד קבוצות של מוריניו יש רגעים עם שטחים פתוחים.

מעבר לזה, פדה מציע הרבה תכונות חוץ מפיזיות כמו דריבל, תנועה ללא כדור והגנה. הקטע הוא שאני לא חושב שיש ממש אספקט שהוא מצטיין בו, אבל הוא שחקן מושלם לשים לצד קשר יוצר סטייל דה בריינה או פוגבה אם זיזו מסוגל לסדר לו את הברגים בראש. אבל נסתפק בקרוס אני מניח.

פדה לחלוטין לא מגלה את אותה היכולת שהציג בעידן הטרום קורונה, אבל עם זאת הוא שחקן צעיר ותנודות ביכולת זה משהו אופייני לשחקנים בגילאים הללו. את הבסיס יש לו, ואת התשתית להצליח גם יש לו.

אני לא מתרגש מההופעות האחרונות שלו. זה ישתחרר.