מחזור 36 :: 1-4 על גרנאדה, שומרים על 2 נקודות מאתלטיקו

לקראת גרנאדה | אחרי המשחק המשוגע נגד סביליה אמנם ריאל לא תלויה בעצמה אך נותרה במאבק האליפות. מחר (חמישי ב-23:00) אסור לה למעוד במשחק החוץ נגד היריבה הנהדת שזה עתה ניצחה בקאמפ נואו. הזאר עתיד לחזור להרכב, מיגל גוטיירס הצעיר יחליף את מרסלו. וגם: אופטימיות בגלל קארים?

image

סטטוס ריאל מדריד :

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי ימים מטלטלים בשל ה-2:2 הדרמטי נגד סביליה - היא לא תלויה בעצמה מצד אחד, אך שער השוויון המאוחר של אדן הזאר השאיר את חלום האליפות בחיים. כעת המטרה ברורה: לנצח בשלושת מחזורי הסיום ולקוות לנס, כפ שהיה למשל ב-2003 כאשר לא הייתה תלויה בעצמה, ובשנתיים נוספות בשנות ה-2000 (2007 ו-2017) ריאל זכתה בתואר במחזור הסיום. זידאן הודעה שהוא כן צופה במשחקי היריבות שלנו (“אני אוהב כדורגל וכעת יש זמן”) וכמובן שנחזיק אצבעות לריאל סוסיאדד שתפגוש את אתלטיקו מדריד. הסטטיסטיקה מראה - ריאל לא הפסידה ב- 15 משחקי הליגה האחרונים אך בשלושה מחמשת האחרונים סיימה בתיקו. זה יהיה המשחק ה-50 העונה בכל המסגרות וריאל ניצחה ב-28 בלבד - לא מספיק, מספרים שלא מתאימים לקבוצת צמרת. סביליה לדוגמא ניצחה ב-32 מ-51 ואתלטיקו ב-26 מ-45.

ואם כבר 2017, זידאן הבהיר כשנשאל האם אי זכייה באליפות תהיה כישלון שלו: “זו (2017) הייתה עונה מדהימה אבל זכינו בתואר רק בשבוע האחרון. הכי חשוב הוא לתת הכל, אנחנו לא יכולים לשלוט על השאר”. באותה עונה קסומה מצב של סגל באשפתות כמו עכשיו לא היה יכול לקרות. אם החדשות הגדולות הן שאודריוסולה שהיה בספק למשחק - התאמן כרגיל - זה מסביר הכל. ריאל מגיעה עם מוטיבציית שיא אך כמובן עם סגל הולך ומתקצר, בנוהל. הפעם “הקורבן” הוא מרסלו שחוגג יום הולדת 33 (קיבל אפטר? - בצחוק) ולמרות שהתאמן כרגיל - הוא מחוץ לסגל. מיגל גוטיירס שנראה נהדר עד עתה צפוי לרשום הופעת בכורה ב-11. אנטוניו בלנקו, ויקטור צ’וסט ומרווין פארק כבר חוו זאת. “לקסטיליה יש משחקים חשובים אך גם לנו, אם נצטרך שחקנים - תמיד נשתמש בשחקנים הצעירים הטובים שלנו. אני וראול מסתדרים נהדר, התקשורת טוטאלית”, הבהיר זידאן. נאצ’ו ומיליטאו, שחקן חודש אפריל של האוהדים - ימשיכו במרכז ההגנה. ראמוס? ואראן? אף אחד לא מתאושש.

מסיבת העיתונאים ערכה 14 דקות בלבד, קצרה מאוד גם במונחים של זיזו שמעדיף לדבר על המגרש. זידאן הבהיר כי הוא לא מתעסק בעבר וכמובן שבפעם המי-יודע כמה - לא אמר אם ימשיך או לא. כשנשאל האם הקבוצה הייתה במקום הראשון עם שופט הוגן בשבוע שעבר, ענה: "אני לא מדבר על זה כבר, כל אחד עושה את עבודתו, אני סומך על הכדורגל ולא רוצה להגיד שום דבר כי זה ייצור בלאגן. לדעתי צריכים להבהיר דברים ואנשי כדורגל צריכים להחליט (על הפנדלים). “השחקנים רוצים לשחק כדורגל טוב ולנצח. אנחנו נעשה הכל כדי להתחרות ולזכות באליפות הזו”, אמר במסיבת העיתונאים. על היריבה: “גרנאדה עושה עבודה פנומנלית, יש לה קבוצה טובה ומאמן נהדר. זה אתגר עבורנו, אנחנו יודעים שכל משחק קשה והיריבה תרצה להיות שם ולהקשות עלינו”.

העונה כפי ששמתם לב, ריאל מסתדרת על אף כל הפציעות של שחקני ההגנה הבכירים (כמעט מאה משחקים הם החמיצו במצטבר), שאילצו את זידאן להמציא עוד ועוד מערכים חדשים והשאלה הגדולה היא מה קורה לגבי ההתקפה. ההערכות הן שאדן הזאר ישוב להרכב לספרינט האחרון מה שנקרא, למרות שהרמנו ידיים לגביו. לא ברור האם המיסטר ישחק 4:3:3 או שוב 4:4:2 עם פדה כקשר רביעי, מה שכן, נראה שהשער של אסנסיו והיכולת הטובה שהפגין, בניגוד לוויניסיוס עם עוד החמצה לפנתיאון (חפשו את הבעת הפנים של קרוס ומודריץ’ אחר כך) - מעניקים לספרדי יתרון. לא פחות חשוב - קאסמירו נמצא בסכנת השעייה מאחד ממחזורי סיום העונה. לברזילאי, שכמעט ניצח את סביליה (יואו! איזה סיום זה היה יכול להיות אם הבעיטה הייתה הולכת כמה סנטימטרים שמאלה) - יש תשעה כרטיסים צהובים. העונה הוא כבר עמד במצב הזה של סכנת השעייה ונזהר. וכדאי שהקבוצה תיזהר ולא תניף דגל לבן במאבק האליפות שלה! קארים, אגב, האיש שלנו בהתקפה, מחזיק ברקורד מדהים של 13 שערים ב-15 משחקים נגד גרנאדה. רק נגד בילבאו הוא כבש יותר. הוא כבש בעשרה מ-11 המשחקים האחרונים נגדה.

Immediate Reaction: Real Madrid 2-2 Sevilla - Managing Madrid

עדיין במאבק?

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| אלברו אודריוסולה, נאצ’ו פרננדס, אדר מיליטאו, מיגל גוטיירס| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| מרקו אסנסיו (פדה ואלוורדה), אדן הזאר וקארים בנזמה (C)

מה המצב גרנאדה

גרנאדה מגיעה למשחק אמנם אחרי שני הפסדי ליגה רצופים (1:0 לקאדיס ו-2:1 נגד בטיס) וכשאין לה יותר מדי על מה לשחק (רחוקה יותר מדי מהמקום השביעי המוליך ל-‘קונפרנס ליג’), אבל דווקא בגלל זה היא מאוד מסוכנת, וכמובן, איך לא: היא גנזה את חלום האליפות של ברצלונה אחרי שמחקה פיגור מרגלי מסי בדרך ל-1:2 אדיר בקאמפ נואו רק לפני כשבועיים (מהפך תוצרת מאצ’יס וחורחה מולינה הוותיק). הקבוצה של דייגו מרטינס שרשמה את עונת השיא אשתקד - הצליחה לעמוד בעומס של אירופה בצורה נהדרת כשהעפילה עד לרבע גמר הליגה האירופית (הדיחה את נאפולי) וכמעט הפתיעה את ברצלונה בגביע. בניגוד לקבוצות קטנות אחרות, שהחוויה האירופית הסתיימה בירדת ליגה (סלטה ויגו ב-2004) או קרוב לכך (סוסיאדד באותה עונה) - זה ממש לא היה המצב. שימו לב לזה: גרנאדה שיחקה כבר 55 משחקים העונה! - יותר מברצלונה ומאתלטיקו מדריד “גרנאדה ממשיכה להראות שהיא עשתה את העבודה העונה, ובגדול”, נכתב במארקה שכן היא עשתה זאת בסגל חסר מאוד.

אפרופו סגל חסר - זה ממשיך בדיוק כך. הקבוצה קיבלה חדשות לא טובות כאשר המגן\קשר ובעיקר קפטן ויקטור דיאז אובחן כחיובי לקורונה וייעדר מהמשחק אם כי לא מדובר בשחקן הרכב. רוברטו סולדאדו שהורחק נגד קאדיס - ירצה את עונש ההרחקה השני שלו (14 שערים העונה בכל המסגרות). גם דומינגוד סוארטה ויאנגל הררה המצוין, שלישי במספר הדקות בקבוצה (שמונה שערים ושני בישולים העונה) שנפצעו נגד בטיס - לא אמורים להגיע בזמן. נהון יפתח במרכז ההגנה לצד חרמן. פדה ויקו יחליף את מונטורו שפצוע אף הוא. בהתקפה הרבה יוטל על כתפיו של מאצ’יס (שמונה שערים העונה). ייתכן ומולינה הוותיק ישחק לצידו.

אחת ההתלבטויות המרתקות של המאמן היא לגבי העמדה בין הקורות. רוי סילבה התאושש מהפציעה ורשם העונה 45 הועפות. מנגד, ארון גילה יכולת טובה בשלושת המשחקים האחרונים. אלה היו ההופעות הראשונות שלו בליגה כשקודם לכן שיחק פעם אחת בלבד באירופה ושותף במשחקי הגביע. לפי ה-AS, ארון ימשיך בין הקורות. הוא עדיין לא שמר על שער נקי בליגה ועשה זאת שלוש פעמים בתשעת משחקיו. אגב, גם חסוס ואייחו הפצוע הכרוני לא יהיה על כר הדשא. העונה שלו בגרנאדה סבירה ולא יותר.

המאמן מרטינס שרושם שלוש עונות נהדרות, אמור להמשיך גם בעונה הבאה ובקבוצה עושים הכל כדי שזה יקרה. הוא מתקרב ל-150 הופעות על הקווים וחולם מחר על ניצחונו ה-70 כמאמן הקבוצה. בהנהלה מנסים לשכנע אותו שהפרויקט הספורטיבי יהיה טוב מאוד. “הוא שינה את המועדון”, נכתב עליו ב-AS. מי שמאיימת על גרנאדה היא ולנסיה שמביעה עניין במאמן. המאמן אמר לקראת המשחק: "אנחנו סובלים מפציעות והיעדרויות כל השנה, חיים עם זה בשלום, לא מתלוננים, כבר הסתגלנו לכל מה שקרה. כל מי שישחק יהיה נהדר, אנחנו סומכים על כולם ואני מתמקד במה שבשליטתי. נצא למגרש כדי להיות קבוצה תחרותית כמו תמיד. יש לנו את אותה התלהבות גדולה שהביאה אותנו עד לכאן. ריאל מדריד? לא משנה מי יפתח, זו ריאל מדריד, היא קבוצה גדולה. זה אחד מאותם משחקים עם דרישה מקסימלית. יהיה עלינו לסבול, יהיו דקות שנצטרך להתגונן ונהיה מתוסכלים אבל יש לנו את הדרך שלנו לפגוע בה

Barcelona vs Granada | LaLiga Santander: Barcelona given Granada shock - LaLiga Santander

גרנאדה מדהימה את בארסה בקאמפ נואו

גרנאדה - הרכב משוער: ארון אסקנדל| קיני, פטריסיו נהון, חרמן סאנצ’ס, דמיטרי פולקייר| פדה ויקו, מקסים גונאלון, יאן אטקי| לואיס סוארס, דווין מאצ’יס וחורחה מולינה

היסטוריה ומפגשי עבר :

לא מעט רצפים חיוביים קלקלה ריאל מדריד העונה. הפעם נקווה שזה לא יקרה. ריאל ניצחה בכל חמשת משחקי החוץ שלה נגד גרנאדה. מה-0:1 הצנוע (מדי) של בנזמה במחזור השני בעונת הדסימה (אפילו אוזיל עוד פתח) ועד ה-1:2 ההירואי (לא באמת) בעונה שעברה. פרלאן מנדי כבש שער בכורה בקבוצה בבעיטה אדירה מזווית קשה וקארים הכפיל בדקה ה-16. הבעיה שריאל נחלשה אחרי חצי שעה טובה. מאצ’יס צימק וזהו. הניצחון האהוב עלינו כנראה היה בעונת 2014-15, ברצף הניצחונות שהכל הולך והגולים היו כמו קטשופ. רונאלדו כבש בדקה השנייה כבר, חאמס פינק בגולאסו אימתני, בהמשך השלים צמד וגם קארים הבקיע. גם ב-2017 זה נגמר ב-0:4, הישורת האחרונה של העונה (מחזור 36) ושוב זה היה חאמס כשהוא מוראטה סגרו עניין תוך 35 דקות עם צמד כל אחד. עוד רגע למזכרת? הפצצה של מודריץ’ ב-2015-16, שער ניצחון בבעיטה אדירה מחוץ לרחבה במחזור ה-23.

המאזן של ריאל ב-24 המשחקים בגרנאדה עומד על 13 ניצחונות (54%), שש תוצאות תיקו (25%) וחמישה הפסדים (21%), יחס שערים 26:41. ההפסד האחרון ארע בסיבוב השני ב-2013. אם בסיבוב הראשון בברנבאו רונאלדו הפתיע עם נאום ה-“אני עצוב”, הרי שבמשחק “הגומלין” הוא כבש שער עצמי חסר מזל והזוי. בעונת האליפות של מוריניו ריאל השיגה 1:2 דרמטי בהרכב משני וכך שמרה על הסיכוי (והצליחה) להגיע למאזן היסטורי של מאה נקודות. ריאל הפסידה במשחקה הראשון בגרנאדה ב-1942 וכן גם בעונה העוקבת, ניצחה לראשונה במשחק הרביעי ואז חיברה ארבעה ניצחונות רצופים. בסוף שנות ה-50 ותחילת שנות ה-60. היה גם רצף שלילי של שלוש תוצאות תיקו ברציפות וחמישה משחקים ללא ניצחון. בסה"כ משחקי ליגה? 6:35 לריאל בניצחונות (זה יהיה המפגש ה-50).

Video) Granada 0-4 Real Madrid: James Rodriguez Grabs Brace & Cristiano Ronaldo Scores 20th of the Season | CaughtOffside
השואו של חאמס נגד גרנאדה. מתגעגעים?

[וואלה כן מפרגן לעצמי שעשיתי את הסוויץ’ המנטאלי והתגברתי על השבוע האחרון המחורבן כדי לפתוח ת’רד למשחק. כאפיים לעצמי].

זידאן צריך ללכת על כל הקופה מחר… לא רוצה תראות 3 בלמים או 4 קשרים, שישחק 433 עם כל הכלים שיש לנו(יודע שזה לא משהו).
יש לי הרגשה מוזרה כזו שהשער של קרוס והזארד מול סביליה יהיה שווה משהו בסוף…

אחרי הניצחון של אתלטיקו אתמול, אני חושב שהסיפור גמור.
לא רואה מצב שאתלטיקו מאבדת את זה דווקא מול אוססונה וויאדוליד.

לא אתלטיקו ולא אנחנו קבוצות התקפה מרהיבות. דווקא יריבה מתגוננת ומצטופפת תהיה קשה לא פחות מיריבות חזקות יותר שמשחקות פתוח.
לא בא להגיד שהסיכויים לצידינו, רק שעוד לא גמור ואזור לומר עדיין את המילה האחרונה. נלחם עד הסוף.

בלי קשר, מפריע לי מאוד שבשנים האחרונות מרגיש לי שריאל לא באמת נלחמו עד הסוף כשהיו בפיגור לקראת סיום העונה. אולי ב2016 אבל גם אז זה היה יותר מנטלי כי סיכוי אמיתי לא באמת היה.
באמת שאפילו אם נפסיד את האליפות, מעדיף שזה יהיה בנקודה מאשר ב3. רוצה לראות אותנו נלחמים עד הסוף!

בנוגע למשחק, אולי טוב שמיגל ישחק, אותי הוא הרשים. יש לו יכולות פיזיות גבוהות וכבר ראינו כמה שזה משמעותי, אם תהיה לו גם יכולת טכנית טובה (לא ראיתי מספיק כדי להעריך) אז זה יהיה מדהים.
המשחק הזה והבא יענו על השאלה האם הוא מסוגל להשתלט על עמדת המגן המחליף כבר מעכשיו.
מה שמאוד בלט כששיחק היה שהוא מאוד חושש לטעות ולכן נראה מאוד לחוץ ולקח מעט מאוד סיכונים. זה ישתפר עם הזמן.

אז אתלטיקו הולכת לזכות באליפות ובארסה זכתה בגביע. אנחנו נסיים בלי כלום וזה שם חותמת על הכישלון שלנו העונה, עם כל הכבוד לחצי גמר האלופות.

מה שמבאס שהאליפות הייתה בהישג יד ופשוט זרקנו אותה עם כל מיני איבודי נקודות מיותרים לקבוצות חלשות. אפילו הצלחנו לרדת מובסים מול ולנסיה הכי חלשה ב-20 שנה האחרונות. דווקא בעונה שניצחנו את בארסה פעמיים ולקחנו 4 נקודות מול אתלטיקו. איזה פספוס. זה לא מקרי האמת. יותר קל לנו לשחק כשנותנים לנו שטח מאשר מול קבוצות עם הגנה צפופה. אין לנו מספיק גיוון כדי לפצח הגנות ופה זה כישלון של המאמן. לא רואים מספיק דאבל פסים, תרגילים, הצטרפות מקו שני. אין משהו מפתיע. מול הגנה צפופה יש לנו רק נשק אחד וזה הגבהות, בין אם במצבים נייחים או תוך כדי משחק.

אני מסכים עם הכל חוץ מזה.
יש משחקים שלא הולך. גם כנראה שאם היה מדובר בהפועל תל אביב והמשחק היה מתנהל עם כמות כזו של פנדלים היינו מפסידים…
זה לא המשחק שצריך להיות הנורת אזהרה להמשך

חצי גמר ליגת האלופות, להיות במאבק האליפות עד למחזור האחרון וצמד נצחונות על ברצלונה - עונה לא רעה בכלל ביחס לרמתנו. בכלל, מעדיף כל שנה לנצח את ברצלונה על פני גביעים כאלה ואחרים בלי שאלה בכלל, הרבה יותר כיף. מישהו זוכר בכלל שזכינו בסופרקופה בעונה שעברה?

לא שיש לי יותר מדי תלונות אבל התמודדנו מול אתלטיקו מדריד בינונית, “בגדול”, זה הזוי שהיא עשתה 50 נקודות בסיבוב הראשון - מספרים ברמה של בארסה של פפ או ריאל של מוריניו. את ברצלונה שהתחילה לשחק רק ב-2021 אני מתבייש לתאר כ"מועמדת לאליפות". מדבר בשמי בלבד כמובן - אם היינו מודחים מול פריז סן ז’רמן, באיירן או סיטי ובקיצור החצי הקשה של ההגרלה אז הייתי אומר ניחא, אבל צ’לסי מאוד בינונית והיא עלתה עלינו בכמה דרגות. גם הגענו למצב איכשהו שהכל תלוי בנו והיו חסרות לנו קצת ציפורניים במשחק נגד סביליה. בתחילת העונה הסגל לא היה עד כדי כך חרבנא ועדיין היו הפסדים לקאדיס וכן הלאה. היה שבוע טוב בדצמבר עם פיחואן-גלדבאך-דרבי אבל הקבוצה התחילה לשמור על יציבות באמת רק אחרי נאום הזעם של זידאן.
ניצחונות בקלאסיקו זה אש ואני אלוף המספרים וה-Opta והשטויות, אחלה דאבל ראשון מאז 2008. אבל זה גם פחות מרגש לנצח אותם. כשזו הייתה בארסה האמיתית החיוך לא היה יורד לי מהפנים להרבה זמן, זה היה אתגר, משהו גדול. זה היה חשוב לי הרבה יותר בעונת הדסימה למשל בה הלכה האליפות במפגשים השירים, בעונת הדאבל 2017 ועוד.
אני כן יכול להגיד לך שאני ‘חוגג’ או מתייחס לזכייה בגביע המלך רק אם ברצלונה היא היריבה בגמר וכך היה ב-2011 ו-2014. אם זה היה קורה מול איזו סוסיאדד\בילבאו\ולנסיה זה פחות היה עושה לי את זה ולא מרגש.

ההנחה היא שהזאר שוב על הספסל היום ולדעתי זה לא מקרי, זה אומר הרבה, זידאן התייאש ממנו ואולי יימכר בקיץ. אני בכלל לא חושב שהוא במצב פיזי לא תקין, לא הפעם, היה חלש נגד צ’לסי כי…פגש הגנה קשוחה והוא גם חסר ביטחון, זו הבעיה. לי אישית נמאס מוויניסיוס. אסנסיו עוד הבקיע והיה בסדר, רודריגו הוא קשר הכנף שבקושי שיחק. לא רוצה ארבעה קשרים, אין לי בעיה אם פדה במקום מודריץ’. יהיה מעניין בהגנה בגלל אודריוסולה, מיגל גוטיירס שחקן לא רע בכלל. התרשמתי שהוא לא מאבד כדורים על שטח קטן, מהיר, משחק עם ביטחון. ממש קסטיליה לעת צרה. עצוב לי על מרסלו שבפנסיה והיו כל מיני כותרות לאחרונה.

סופרקופה באמת לא מעניין ולא חשוב.
לא הייתי מתנגד לגביע המלך.
עונה בלי תארים היא כישלון מבחינתי. זה שנתנו פייט זה חשוב ונחמד אבל לא שווה הרבה בסיכום הכללי. מה שנספר זה תארים. מילא היינו משחקים כדורגל יפה לאורך העונה ונהנים מהמשחקים שלנו. בסוף גם שיחקנו כדורגל משעמם וגם לא גירדנו תואר. סתם עונה מחורבנת.

לא סוף העולם לסיים עונה בלי תואר. אי אפשר לזכות כל עונה. זה עדיין כשלון אבל לא קטסטרופה. מה שמבאס אותי שאני בכלל לא נהנה לצפות בקבוצה משחקת כבר תקופה ארוכה. בשנים האחרונות היו תארים שפיצו על זה. העונה לא. מקווה שבעונה הבאה נחזור לשחק כדורגל טוב. עם תארים או בלי, תנו להנות מכדורגל.

רודריגו התעצבן על האנוכיות וחוסר היכולת של ויניסיוס לאורך המחצית וחטף קריזה והראה לו בתוספת הזמן איך עושים את זה נכון (חבל שהוא התפספס העונה), 0:2 שיכול להיות חשוב ולמנוע קצת לחץ, הרי אנחנו לא נפעיל לחץ כל המשחק. בגדול מחצית טובה שלנו, בטח ביחס לחודש האחרון, עם קצב גבוה יותר וזה מה שקורה כשמשחקים עם שחקנים מהירים וצעירים וטוב שלא ראינו פה איזה איסקו מתרוצץ. נהניתי מהמחצית (הכל יחסי) ובקושי אמרתי את זה העונה. בנזמה דווקא לא מספיק מדויק, המהלך הכי טוב שלו היה בנגיחה אבל סילבה הדף.
פדה חייב לשחק כל עוד הוא עומד על הרגליים - מהיר, נמרץ, פיזי, אין לאף יריבה תשובות לזה. הוא גם חושב לעומק בניגוד לשאר ובכל משחק או מסדר מצב לגול כמו למארווין או בונה התקפה מסוכנת כמו בקלאסיקו כשיש לו מניות בשער הראשון (כשלוקאס בישל לקארים). והנה הוא עשה את המהלך מהמרכז, כשאני רואה אותו לעתים בצד ימין אני לא בטוח שזה נכון, אסור שזה יקרה נגד יריבות כמו גרנאדה למשל הרי זו לא באיירן מינכן ממול.
בצד אחד מארווין מאוד פרווה, מהוסס, חסר ביטחון, מהיר אבל לא הרבה מעבר לכך ובצד השני מיגל גוטיירס שנראה כאילו הוא מיגל טורס הבא ויש לו איזה שנתיים-שלוש של ניסיון. אחלה צ’יפ למודריץ’, רק בהילוך החוזר הבנתי עד כמה המסירה הזו גאונית.

ביקשת - קיבלת.

מחצית ראשונה טובה שלנו. היינו אינטנסיביים ולגראנדה לא באמת היו הזדמנויות. חבל לי מאוד על ויניסיוס, הוא משקיע המון ובאמת מתאמץ, אבל אין שום תכלס.

מה לעזעזל יש בבנזמה שגורם לשוערים לקבל שבץ מוחי כשהוא לידם

העקב של האזר די מסכם את השנתיים שלו בקבוצה. הוא פלופ ברמה של וולטר סמואל ואולי אפילו יותר. איסקו מביא לי עצבים. מקווה לראות מכירת חיסול של שחקנים שאינם תורמים.
הופעה מרשימה של מיגל. יחד איתו אפשר לציין לטובה את רשימת השחקנים הרגילה - קורטואה, מיליטאו ומודריץ. שער חשוב מאוד של קארים, נקווה שיחזור להפציץ בשני המחזורים האחרונים.

קורטואה השוער הטוב בעולם היום,change my mind.

קורטואה השנה פשוט מדהים, הביא לנו מספר לא מבוטל של נקודות.
מבאס שלא רואים יותר דברים כמו הגול הזה מרודריגו, אין ספק שיש לו את זה, אבל הוא פשוט לא לוקח על עצמו מספיק, תוהה אם השאלה עשויה לעזור כי אני לא בטוח שיש לו את האופי המתאים כדי להיות שחקן התקפה בריאל מדריד.
מיגל גוטיירז- סחטיין, יסודות יש, יכולת יש, תעוזה וביטחון יש. אני אהיה די רגוע אם מרסלו יעזוב בשנה הבאה ומיגל יקבל את הצאנסים שלו. במיוחד שגם יהיה לנו את אלאבה ככל הנראה למקרה הצורך בעמדה זו בה הוא מצוין.

לצערי אני באמת לא רואה את אתלטיקו מאבדת את זה נוכח 2 המשחקים הדי פשוטים מול קבוצות מאוד מוגבלות שנשארו להן. לא היה חסר לנו הרבה בשביל להשאיר את האליפות אצלנו השנה, הלוואי ואתבדה.

רק לחשוב איזה שחקן יכול להיות פרי אהבתם

רודריגו לא צריך שום דבר מוניסיוס, הוא לא פחות מהיר מוניסיוס ופלג גוף עליון הוא יכול לחזק בחדר כושר, בדברים שאי אפשר ללמד רודריגו עולה על וניסיוס בכמה רמות בכל פרמטר, אם זה טכניקה, סיומת, קבלת החלטות וראיית משחק.
היתרון הגדול היחיד של וניסיוס זה הביטחון, מגיל קטן סימנו אותו משום מה כניימאר הבא והוא רואה את עצמו כמועמד לגיטימי לכדור הזהב, ועדיין עם היכולות האמיתיות של וניסיוס לא בטוח כמה היתרון הזה על הנייר הוא אכן יתרון בפועל.
רודריגו על המגרש מתנהג כשחקן צעיר שבא ללמוד ולהתקדם, וניסיוס חושב שהוא הכוכב של הקבוצה, כלומר רודריגו יתקדם הרבה יותר מוניסיוס ככל שיצברו נסיון.

לויני יש משהו בצעד הראשון ובדריבל שאין לרודריגו וגם לא נראה לי שיהיה לו

רודריגו לא מנסה לעבור שחקנים בניגוד שמנסה כל פעם שמקבל את הכדור, אבל בכמה פעמים שרודריגו כן ניסה אפשר היה לראות שיש לו צעד ראשון מאוד מהיר.
ועדיין גם אם הצעד הראשון של וניסיוס קצת יותר מהיר מה שיותר חשוב זה לדעת מתי להשתמש בו.

לא.
לויני יש יכולת לעבור שחקנים שהיא משמעותית הרבה יותר מרודריגו. זה לא ׳קצת יותר׳, אלא משמעותי מאד לשחקן התקפה. זה בא לידי ביטוי בערך כל פעם שהוא מקבל כדור, אם זה במתפרצת או במשחק עומד