מחזור 36 :: 2-0 בפאלאס (ראשפורד ומרסיאל)

לסטר בדרך לניצחון על שפילד, חייבים לנצח כדי להשאיר את המצב בידינו.

שני שינויים בהרכב - פוסו-מנסה במקום שואו, מקטומיניי במקום מאטיץ’:

דה חאה
וואן ביסאקה, לינדלוף, מגווייר, פוסו-מנסה
מקטומיניי, פוגבה, ברונו
גרינווד, מרסיאל, ראשפורד

האמת שדי חושש, השחקנים עבדו קשה רק לפני שלושה ימים וכבר אז נראו קצת עייפים, פאלאס אמנם בכושר גרוע אבל קבוצה מנחוסה עד מאוד ואנחנו חייבים את הנקודות, ופוסו מנסה נזרק משומקום ישר למים.
נקווה לטוב.

שפילד עם משחק נוראי , דווקא הייתי בטוח שיוציאו משהו מול לסטר המטולטלת.
הרכב די טוב מלבד פוסו מנסה שלא ברור מה עושה שם, שחקן שעבר פציעה קשה ולא שיחק אצלנו כמה שנים טובות עולה במשחק גורלי על חשבון דאלוט שנראה שבדרך החוצה.
אני אוהב את מקטומיניי כאחורי היום, כמה שיותר לדחוף קדימה ולחשוב התקפה.

מחצית קטסטרופה, לא יודע אם זו זחיחות / אדישות / עייפות אבל זה נראה רע מאוד ואני בטוח שנחטוף לפחות שער אחד במחצית השנייה.
מקטומיניי רע מאוד, במקום לנהל את המשחק הוא נע אחורה מדי ולא נותן מספיק פאסים לעומק. פוסו מנסה סביר יחסית לאחד שלא ראה דשא שנים ופרננדס עייף מאוד ולא מדוייק.
נתפלל לשני שלנו.

ברונו חייב לנוח, וגם פוגבה צריך לשבת קצת בחוץ. הבעיה היא שאם הם ינוחו מול צ’לסי בראשון, אנחנו נעוף מהגביע וחבל.
היה משחק לא משהו, אבל עדיין יכלנו לנצח בקלות 4-0. כשמרסיאל מסר לגרינווד רוחב כבר צעקתי ‘גול’, אבל איכשהו גרינווד פספס את הכדור בצורה מאוד לא אופיינית. במחצית השניה ברונו בעט לקורה כשהיה לו זמן לעצור, לחשוב ולמסור את הכדור לאט לרשת, בדיוק כמו שראשפורד עשה בגול הראשון המצוין שלו.

כולנו מחזיקים אצבעות לווסטהאם שתשחק מחר מול ווטפורד. ניצחון של הפטישים ישאיר אותם בליגה בוודאות, וייתן להם ראש שקט במשחק מולנו ברביעי הבא.
מנגד, מוריניו יארח את לסטר ביום ראשון, וכולנו מצפים מהמיוחד לזכור לנו חסד נעורים ולהתבנקר למוות מול המפרצות של השועלים.
כמובן שאם מישהו (אני) חשב שאפשר לסמוך על הסקאוזרים המטונפים הוא טעה, והנבלות לא ישברו את שיא הנקודות של סיטי, למרות זאת, מקווה בלפחות יכבדו את עצמם במשחק הנפת הגביע בשבוע הבא ויקחו נקודות מצ’לסי באנפילד.

ברונו ניסה מותר מד לפעמים, ולא היה מדוייק. אל היה גם האיש שבישל את השער הראשון ורוב הדברים הטובים עברו דרכו. אני כן מסכים שהוא צריך מנוחה, אבל לא ביום ראשון.

המחצית הראשונה היתה חלשה, והשיפור בשנייה לא היה כזה גדול. חסר לנו דיוק במסירות ובסיומת.

ניצחון סופר חשוב אבל ההופעה הרעה מדאיגה מאוד.
פאלאס היו שווים לפחות שער אחד ואם לא הואר לא היינו יוצאים מה1-1.
השחקנים נראים עייפים ואולי כדאי לתת לכמה לנוח מול צ’לסי בגביע כי צ’מפיונס יותר חשוב.
דה חאה במשחק מעולה היה היחיד בקבוצה שנראה חד 90 דקות.
פוסו מנסה שיחק מאוד זהיר, כצפוי משחקן שנזרק להרכב הראשון ולא רוצה לעוף ממנו באותה מהירות, אבל זה השפיע לרעה על משחק ההתקפה באגף הזה בלי התיאום שיש בין שואו לראשפורד.
אפרופו ראשפורד, הוא נכנס לכושר בדיוק כשגרינווד קצת נחלש וזה היתרון בשלושה שחקני התקפה כל כך מוכשרים שגם כשאחד ואפילו שניים תופסים יום רע יהיה מי שיתן את הגול.
חייבים לשפר יכולת כי להפסיד מול לסטר יהיה הכי כואב שיש.

לא אהבתי בכלל את מה שראיתי אתמול, עוד פעם התחלנו משחק בהילוך ראשון והיינו קרובים לשלם בשער, ומשם הדרך הייתה יכולה להיות קשה הרבה יותר.
המשחק הזה ממחיש לנו כמה אנחנו צריכים חיזוק הגנתי - קשר אחורי / בלם ( שניהם לא יבואו בחשבון ) . אנחנו רחוקים פציעה אחת של מגוויר ( שדרך אגב משחק כבר חודשיים עם זריקות ) או מאטיץ’ מירידה גדולה באיכות ההרכב הראשון.
גם קשר התקפי זה מאסט, פרננדס לא יכול לשחק את כל המשחקים ופוגבה תמיד יפצע לתקופה מסוימת.
אני אהיה בדעת מיעוט ואגיד שהמשחק נגד צ’לסי לא ממש מעניין אותי, גם אם ננצח ( פחח בטח עם הנאחס מולם ) נקבל את סיטי בגמר אז זה לא שהגביע מובטח לנו. אם נעלה הרכב ראשון הסיכוי לפציעות ועייפות גדל והמשחק מול ווסטהאם יותר חשוב - הטופ 4 סולל לנו את הדרך להחתמת סאנצ’ו ואני לא צריך להזכיר כמה הרכש הזה חשוב לשנה הבאה.
פרננדס יכול וצריך לנוח ( פוגבה ישחק את ה-10 ) כשפרד יכול לשחק את ה-50-50 , גם ג’יימס הוא אופציה מבחינתי ( ברור לכולם שגרינווד פצוע ).
ללסטר וצ’לסי משחקים קשים ויש פה פוטנציאל גדול לאיבוד נקודות, אנחנו צריכים להיות שם כדי לנצל את זה.