מחזור 37: נאצ'ו מסדר 0:1 על בילבאו עם הרבה לב ונשמה אך עדיין במקום השני

כל מאמן שהיה מביא את התוצאות של זידאן בכל קבוצה אחרת היה זוכה לפסל בעיר וכל זה הוא עושה עם מעט ניסיון ומול השחקן הכי טוב שידע המשחק. רק לחשוב על כל החרא שעברנו השנה עם הפציעות, השנתיים שהאזר לא תרם כלום, העזיבה של רונאלדו, שנתיים ללא רכש…אני חוזר ואומר שכל מאמן היה מוציא פחות מהקבוצה.

אוי ואבוי אם “הדיון” על זידאן ייקבע ויוכרע לפי אודגור ויוביץ’ או שחקנים כאלה. הוא פספס את מרקוס יורנטה קצת ונניח שאת אשרף חכימי וגם זה בגלל כל מיני הצהרות שהוא פיזר, ואותו זידאן היה זה שנתן לו לשחק ב-2017/18 נגד טוטנהאם. אני מתנצל אבל ארסנל ופרנקפורט הן שלוש דרגות מתחת לריאל. זה לא שראינו אחד מהם מצליח ביובנטוס. יוביץ’ עם ארבעה שערים בכמעט 900 דקות בבונדסליגה בקבוצה שמשחקת התקפי והיא מעין הבית שלו.
ככל הנראה הרכש ב-2019 נכפה על זידאן - רודריגו, מיליטאו שהיה סגור עוד קודם כמובן ויוביץ’ עצמו. אגב גם הזלזול בצ’ולו כאן לא מובן לי, הוא מאמן עצום. זה מאוד פשוט: זידאן לא ממש מאמין בצעירים ובכל מקרה הקבוצה נקלעה למשבר די בפתיחת העונה אז הוא עשה אחורה-פנה והלך עם הוותיקים. תוסיפו לכך מודריץ’ בעונת שיא לדוגמא וכן הלאה. למה מיליטאו יובש? כי ראמוס היה מעולה אשתקד ולא קל לספסל את הקפטן וגם ואראן שחקן בכיר. אגב למה את פדה ואלוורדה מנתקים למשל מהמשוואה של איך זידאן משלב את הצעירים? הכדורגל יכול להיות יותר טוב אבל לא הרבה יותר טוב. אני לוקח בשתי ידיים דמבלה דביל על מה שיש לנו וגם גריזמן, וגם קראסקו.

בקשר ליורנטה, הפריצה שלו כקשר יותר התקפי היה דבר מאוד מפתיע שאף אחד לא ציפה.
בריאל הוא היה קשר אחורי לא כל כך מוצלח, נמכר לאתלטיקו ונכשל לגמרי, סימאונה כבר הוציא אותו מבסגל בכלל, ואז צירוף מקרים נדיר ומדהים גרם לו לחזור להרכב ולככב כקשר שמבקיע שערים.
לכתוב שזידאן נכשל איתו ולא הצליח לממש את הפוטנציאל שלו כקשר התקפי זאת כמעט דמגוגיה.

רציתי שיישאר כי הוא לא רע ולדעתי מסגל טוב יותר הוא יוציא יותר, וגם כי זה לא שקלופ עומד על רק אלא ראול (כבודו כשחקן במקומו מונח, אך כמאמן הוא הימור).

אני מתנגד להכתרתו כמדהים על להיות חלק ממאבק האליפות!
כתבתי את זה כבר מיליון פעמים.
אני חייב להיות קיצוני? אני יכול להגיד דעה לא קיצונית גם.
סך הכל אני לא חושב שנכשל אבל גם לא חושב שהצליח.
אמירות של זידאן בעל הנס הוציא מקום 2 מקבוצה פח הן פשוט פאטתיות בעיניי…

אני לא ירדתי שלא הצליח להוציא ספציפית מאודגור יותר. כתבתי זאת בכללי על הרבה שחקנים. שחקנים תחת זידאן נראים פחות טוב מאשר תחת אחרים! לא מקרי לטעמי.
אגב, אם אודגור היה כזה בינוני כמו שאתה טוען למה זידאן התעקש עליו כל כך? זידאן הוציא אותו מסוסיאדד! לא אודגור.

זידאן מאמן נהדר בדברים מסוימים וגרוע באחרים.

ממש לא.
תתקפו את מה שאמרתי על זידאן!
אל תתקפו את זה שאני רוצה שיפוטר כי זה לא מה שאמרתי.

לסימאונה סגל טוב משלנו?
בנזמה טוב מסוארז.
2 עמדות ההתקפה הנוספות עם יתרון שלהם.
מנדי טוב מלודי
קרבאחל וואסקז די שקולים לטריפייר.
הבלמים שלנו מאוד טובים גם כן (לטעמי טובים משלהם, ובטח שיש לנו שם מחליפים טובים משלהם)
הקישור שלנו טוב משלהם אחד אחד.

כתבתי קודם.
הוא מצוין בלדאוג שלא נתפרק, הוא מושך כוכבים, הוא טקטיקן מצוין, אני אוהב את המערכים שלו.
והכי חשוב? כי אין איזה קלופ או לנגסמן זמינים אלא כולה ראול או אלגרי.

מסכים, לא ניסיתי לקחת את הדיון לשם. תמיד עונים לי ככה כי מחפשים את זה.

מאמנים יכולים להיות רק הצלחה או כשלון? אין אמצע?
ברור שאני לא מאשים את זידאן בלבד בעונה, עשה לא רע בהתאם למה שהיה. אבל להגיד שהיה מדהים?!? סליחה אני פשוט לא מסכים.
מאמן מדהים מוציא אליפות עם סגל פחות טוב.
מאמן מדהים גורם לנו להתקדם קדימה.
מאמן סביר מוציא מה שמצפים מהסגל, מקום שני.
זו הטענה שלי!
לא הולך לחגוג ולהשתחוות למאמן שגרם לנו להיות רלוונטים עד המחזור האחרון

אני מסכים איתך בגדול אבל הסגל הזה לא היה שלם ולו לרגע (נעזוב רגע את האיכות שלו באופן כללי הרי גם לזידאן יש אחריות לכך), מכת פציעות שהלכה והתגברה, חבל שאין לי פה בשלוף את הגרף שהכינו במארקה עם השוואה לקבוצות האחרות. בנזמה ומודריץ’ היו היחידים שנמלטו מהמכה הזו, וקאסמירו כמובן. הגענו עם הלשון בחוץ, מילא צ’לסי שקבוצה טובה יותר כנראה אבל זה פגע לנו כמובן גם בליגה. פרסמתי פה לא מזמן כמה משחקים שיחקה ההגנה “הטובה” שלנו: קרבחאל-ראמוס-ואראן-מנדי, לדוגמא. ואני חושב שאף אחד לא ציפה שהזאר יהיה השחקן של צ’לסי, בטח לא אחרי עונה מהגיהנום, אבל לא חשבנו שהמצב יהיה כל כך גרוע ונעדיף את אסנסיו.
אומרים על זידאן שהוא הולך תמיד עם הגווארדיה הוותיקה והשנה זה פשוט לא קרה. מנדי הפך למגן הבכיר ללא עוררין, איסקו מיעט לשחק, פדה עוד ספסל את מודריץ’ הגאון בתחילת העונה. לדעתי אנחנו באותה הדעה לגבי הצעירים ובגדול יוביץ’ העדיף ‘לברוח’ ולא להילחם, אז ביי, באמת. אגב, היגיון בריא, אם אשרף רצה לחזור לריאל ולהילחם עם קרבחאל אז למה שזידאן יסרב לכך?

קראתי פה קצת על הסגל והכל, אני חושב שלאתלטיקו היו פציעות אבל רוב הזמן היו 11 נורמליים. בכל מקרה אתה לא באמת משווה עמדה X מול עמדה Y אני חושב שזה קצת מעבר לכך. היתרון שלנו לדעתי במרכז השדה אבל בפן ההתקפי כי מבחינת לחץ יש לך ספק מי עושה לחץ טוב יותר? זה גם עניין קבוצתי. אם תיקח כל בלם בנפרד אז כן לריאל יש יתרון אבל החיבור בחלק האחורי זה אחרת. אובלק הביא לא פחות נקודות מקורטואה וכן הלאה. את יורנטה אני לוקח לפני כל אחד אחר אצלנו והאמת שקראסקו וקוראה עמדו בציפיות. זו קצת הגדרה מוגזמת (לא משוכנע שאתה כתבת את זה, אולי התבלבלתי) שסימאונה מאמן יותר טוב כי הוא הוציא אליפות.

לסיכום אני יכול להסכים שאסור היה להיכנס לבור כל כך גדול ואז לא היינו צריכים את “הריצה ההירואית הזו” וקצב הנקודות הזה ומעין מעשה גבורה.

אגב, אולי זה קצת יפתיע - רצף המשחקים הכי טוב שלנו ללא הפסד בעשור האחרון:

1. ריאל מדריד 2011-12: 22 משחקים בעונת האליפות: 19 ניצחונות ו-3 תוצאות תיקו

2. ריאל מדריד 2013-14: 18 משחקים בעונת הדסימה: 15 ניצחונות ו-3 תוצאות תיקו

3. ריאל מדריד 2020-21: 17 משחקים בעונה הזו 12 ניצחונות ו-5 תוצאות תיקו

4. ריאל מדריד 2012-13: 16 משחקים עם מוריניו: 13 ניצחונות ו-3 תוצאות תיקו

5. ריאל מדריד 2016-17: 16 משחקים בעונת הדאבל: 12 ניצחונות ו-4 תוצאות תיקו

אוקי, המצב לא היה אידיאלי.
אבל להפסיד רק בקצת זו לא הצלחה!
התמודדנו פה מול אתלטיקו בינונית. לא איזו סיטי.
בגלל המצב אני לא קורא לפטר את זידאן.
אבל אני גם לא אפרגן לו שהעפלנו לליגת האלופות או משהו.
ברסה במצב גרוע בהרבה מבחינת סגל, אימון, נשיאות, כסף ועדיין מאוכזבים מהמקום השלישי.
מרגיש לי מנטליות של קבוצה קטנה לשמוח ממקום שני.

דיברת על ההגנה הפותחת. ואסקז נראה נהדר, ובבלמים יש לנו 2 בלמים מחליפים לטעמי טובים מהפותחים (לפחות מהקפטן). באגף שמאל רק בסוף העונה מנדי נפצע.
אז בגדול שרדנו את הפציעות שם די בקלות עם הסגל הקיים (וקרדיט לזידאן על ואסקז).
מצד שני. זידאן עשה כל מה שאפשר כדי שמיליטאו ונאצ׳ו יגיעו בכושר ירוד למצב בו קוראים להם לשחק.

בסוף לא נכשלנו כישלון מטורף, אבל אנחנו בעונה שהיא הרבה יותר קרובה לכישלון מאשר להצלחה.

בנזמה וסוארס די שווים.
קארבחל פצוע 2/3 עונה אז מה ההשוואה לטריפייר?
הבלמים ועמדת השוער די שווים גם כן.
בקישור כמובן יש לנו יתרון, אבל אתה שוכח שלאורך עונה שלמה לאטלתיקו יש יתרון משמעותי כי הסגל שלהם עמוק יותר. כאשר מודריץ וקרוס סחוטים מעייפות הם לא בהכרח טובים מהקישור של אטלתיקו.

היה טוב בקבוצת אמצע עליון בספרד, בריאל מדריד לא הראה רבע ממה שעשה בסוסיאד (ובארסנל). יודע למה? כי הרבה יותר קשה לשחק בריאל מאשר ארסנל המביכה או סוסיאדד, 2 קבוצות שיש בהן כנראה אפס לחץ על השחקן.

לא צריך לעשות לזידאן הנחות, הוא עשה מספר טעויות העונה, אבל ב overall הוכיח פעם אחר פעם שהוא מאמן גדול.

אם זידאן העדיף את אודגור כשחקן 17-18 בסגל - מה אכפת לי? טובת הקבוצה חשובה לי מאשר הבחירה או ההצלחה האישית של הנורבגי. הוא הבין כנראה שאי אפשר להביא אף שחקן וחשב שהוא יתאים לו למספר מסוים של דקות. הוא גם שיחק קצת בהתחלה אבל שוב - כשאתה נקלע למשבר אז נוח ללכת עם הוותיקים והטוב והמוכר. ואין מקום לכולם - גם לפדה שפתח נפלא, גם למודריץ’ שהיה נפלא, גם לקרוס שאין סיבה לספסלו או קאסמירו שהוא היחיד בקבוצה שאין לו תחליף חוץ מבנזמה. אתלטיקו לא היו מדהימים, זידאן קצת אשם בפתיחת העונה המחורבנת שלנו וסימאונה הציג סיבוב ראשון ענק עם 50 נק’ וזה היה פער שקצת קשה לסגור.

אבל הנה בסוף העונה אנחנו עם אודריוסולה שהוא התקפי לב (אולי היו מאמנים שהולכים עם נאצ’ו הסולידי, זידאן הלך עם לוקאס וחשב התקפה), הכל עבד עד אפריל ואז קרסנו. מיגל גוטיירס - לא כל אחד היה שם אותו ב-11, אנטוניו בלאנקו שיחק. אז אולי אין כאן זידאן חדש אבל בהחלט יש נסיונות. ברור שיש לנו איכות מאחורה אבל זה גם בזכות זידאן לא? הבעיה היא שאין לנו התקפה, מה היית עושה אחרת? אני חושב שכל שחקן קיבל את הדקות שלו ופשוט אף אחד לא היה טוב. אתלטיקו גם כן הודחה נגד צ’לסי והיה לה קצת יותר מרווח.
אז הציון שלו על העונה הזו בהנחה שלא ניקח אליפות הוא 7.5-8, לא 10 כמו בעונת הדאבל כמובן ולא נניח 8.5 כמו אשתקד. הסגל שלנו לא יותר טוב מהם ביותר מדי, פתיחת עונה חלשה מאוד (גם המיסטר אחראי) ופציעות הטו את הכף וזה בסדר. זה לא שהוא “הפסיד” אליפות כמו אנצ’לוטי עם 11 קראקים בדסימה…

אגב לשיקולים שלך האם היה צריך לפטר את זידאן או לא, אני מניח שיש את העניין הזה ש…אין מאמנים טובים פנויים. פפ לא היה רלוונטי אלינו אף פעם גם אם היה פנוי, קלופ לא קופץ לברנבאו אם קוראים לו. זה גם חשוב, לא? אני לא חושב שהייתי רוצה את פוצ’טינו או נגלסמן.

לא מסכים, הנתונים של בנזמה העונה טובים משל סוארז. אבל זה כבר לא הפרש גדול.

בגלל זה הוספתי את וואסקז. יחד הם היו בריאים כמעט כל העונה.

שוער כן, בלמים לטעמי יש לנו יתרון, במיוחד בעומק.

אז למה אתה משווה את הקישור שלנו כשהוא עייף לפותח שלהם? תשווה למחליפים גם. לא חושב שיש להם מחליף שעדיף על וולוורדה.
ואם אתה מדבר על החוסר בעומק אחרי וולוורדה אז התלונות לזידאן בנושא הזה.

אתה לא חושב שיש קשר ל300 דקות המסכנות אותן קיבל?
מיליטאו היום נראה יותר טוב מכל שחקני ההגנה שלנו, אתה זוכר איך הוא נראה עד שפתח בהרכב בלית ברירה? והוא עוד שנה שניה פה!
ברור שזה לא אומר שיהיה מדהים, אבל לא חושב שהוא קיבל את הצאנס בכלל.
כמה צ׳אנסים בנזמה קיבל?
מודריץ היה פלופ בהתחלה.
מרסלו.

יש איזו ציפיה שכל שחקן יתן הופעות בכורה כמו וראן. זה לא ככה בפועל, לשחקנים לוקח זמן, בטח בקבוצה חדשה.

חוץ מזה, הוא טוב מאיסקו. למה לא להעיף את הספרדי?

מאמן טוב. נתן עונה בינונית.
אבל בסוף נכשל בתוצאה ונכשל בקידום השחקנים.
בתוצאה זה בגלל פציעות, ובקידום השחקנים בגלל השחקנים עצמם.
אז בסוף הוא לא עשה שום דבר שאמור לגרום לי לתת לו ציון מעבר לבינוני. פשוט גם לא נכשל כי יש לו תירוצים.

זו בדיוק הנקודה שלי! אולי הייתי מוריד ל6.5-7.
בסוף כולם פה כתבו שזידאן מחולל ניסים! שהוא אליל אחרי מה שעשה העונה. אלה לא דיבורים על מאמן 7.5, אלה דיבורים של 9.

אני מנהל דיון נגד האמירות של זידאן מבריק. לא נגד האמירות של זידאן לא אשם.

זו לא אמירה קיצונית מידי, אז קשה יותר להתמודד איתה. אבל מה אעשה, זו הדעה שלי עליו העונה.

ההשוואות שביצעת לפחות בסגל ובהרכב מאוד כלליות ולדעתי לא נכונות. אני לא חושב שקורטואה טוב מאובלק, לדעתי גם העונה עדיין קצת פחות טוב ממנו. משחק ההגנה שלהם מעולה, כיחידה אחת, וגם הלחץ. אצלנו טוני לוחץ רק כשבא לו, כשזה משחק אליפות\קלאסיקו\באיירן ברבע הגמר, מודריץ’ נייד אבל קצת פחות מהיר. בנזמה רץ לבלם כמו סוארס?
אין לי בעיה להגיד שזידאן “מחק” את אודגור אבל הייתה שם גם פציעה, שים לב לזה, כששחקן ספסל לא זמין בהזדמנות שיש לו, ואין אשמים - זו בעיה. זה שמיליטאו ניצל כל דקה שקיבל זה לא בהכרח מצביע על כך שגם עם אודגור המצב היה דומה, זו השערה שלך בלבד לדעתי. אגב, שני שערים בארסנל הכיפית ב-1,200 דקות או משהו כזה (בלי בישול), על מה ההתלהבות? הנה המצב עם אודגור, עד נובמבר המצב סביר:

אני באמת חושב שהעונה זידאן עשה הכל. הוא נתן לוויניסיוס לשחק, הוא נותן לרודריגו לשחק, טיפ-טיפה יוביץ’*. מודריץ’ פתח את העונה כשחקן ספסל. הוא ניסה 4:4:2, ניסה 4:3:3, ניסה קצת את איסקו שלפרקים בשנה שעברה היה בסדר. ניסה אפילו שלושה בלמים (משחק אחד יותר מדי). שמר על הזאר בצמר גפן וזה לא עזר והתייאש ממנו וספסל אותו במשחקים האחרונים.

אגב, יוביץ’: עד אמצע אוקטובר - פתח בהרכב נגד בטיס (72 דקות), פתח בהרכב נגד ויאדוליד (58 דקות), פתח בהרכב במשחק הנפלא (ציני) נגד שחטאר, לא איים על השער ושיחק 59 דקות. בנובמבר סבל מקורונה ונעדר בגלל פציעה אחר כך, למשל נגד ויאריאל כשבנזמה היה בחוץ בשל פציעה - מריאנו פתח, אולי כי יוביץ’ חלה בקורונה.

אבל זה בדיוק העניין, הוא לא ניצל את הדקות!
הוא נראה רע וזידאן מחק גם אותו.
ההבדל הוא שראמוס נפצע, ואחריו גם וראן (קורונה) ואז לא הייתה לזידאן ברירה. אז פתאום ראו את היכולות שלו, כשהוא מקבל המשכיות ואמון.

פעמיים או 3 שחקן החודש שלהם.

שוב, אודגור הוא דוגמה לשחקן שלא נספר. לרוב זה פוגע לשחקנים בקריירה. יורנטה הוא היוצא מן הכלל, לרוב אירועים כאלה לוקחים שחקנים אחורה.

אגב, אלה נתונים כמו של שחקני ההתקפה שלנו :wink:

לזידאן יש אחלה תירוצים ללמה לא הצליח, אבל בשורה התחתונה הוא לא הצליח.
התירוצים הם הסיבה שהוא לא מפוטר. התירוצים הם הסיבה שנרצה שימשיך גם שנה הבאה. תירוצים לא יכתירו אותו!

דם חדש זה לא לתת הזדמנות לשחקנים כי אין ברירה. רודריגו ויניסיוס ואסנסיו קיבלו דקות כי זה מה שהיה. שאר הצעירים קיבלו דקות כי זה מה שהיה.

לא היתה רוטציה במשחקים שאפשר היה לתת לצעירים להשתלב בהרכב, ללכת עם מודריץ’ קרוס וקזמירו על עיוור זה מפתה, אבל גם הם צריכים מנוחה. זו המשמעות של סגל עמוק, אבל אם העומק לא מקבל הזדמנות איך אפשר להזרים דם צעיר?

אי אפשר להעלות שחקן צעיר בתקווה שייתן הופעה של שחקן ותיק ומנוסה שמשחק כל שבוע. להוציא שחקן מהפריזר ולצפות שיהיה כבר בשיאו זה לא רציני. לא סתם הם צעירים, הם צריכים להתבשל, ובזה לזידאן לא היתה תכנית.

בשורה התחתונה, מישהו בריאל החליט ללכת על צעירים בלי תכנית שילוב ובישול מתאימה. אולי כשיהיה מנהל מקצועי (לואיס קמפוס) יהיה תכנון טוב יותר לסגל.

מסכים עם הפסקה האחרונה.

התנאים לבשל שחקנים באופן אופטימלי לא היו קיימים השנה, נלחמנו על החיים בליגת האלופות עד המשחק האחרון בבתים וגם ברוב משחקי הליגה התקשנו. ריאל כבשה הכי מעט שערים מזה 200 שנה, רוב הנצחנות היו מאוד דחוקים. זה כבר לא הימים של מוריניו ואנצ’לוטי שאפשר לשלב שחקנים שיבקיעו את הרבעי והחמישי.

ולמרות הכל, זידאן כן ניסה לשלב את אריבאס ומארווין, וכן ניסה את כל הקומבינציות האפשריות בהגנה ובהתקפה.
אין לי טענות כלפיו שראינו את בלנקו ומיגל רק כשהחיסורים היו מוגזמים מידי - אתה לא יכול לצאת להרפתקאות עם קאסמירו על הספסל, שמחזיק לך את האמצע ובנוסף השחקן שני הכי מסוכן אצלנו התקפית. השנה בוסקטס כבר מבוגר, אבל עד לפני שנה שנתיים, מתי בדיוק הוא ואלבה ראו ספסל?
יש עמדות שקשה יותר לשלב בהם צעירים.

ומעבר לכך הצעירים שיש לנו לא מספיק טובים, יותר קל לשלב את צ’אבי ואינייסטה. אנדרס שיחק ב-2002/03 לראשונה, עונה מאשפתות, ברצלונה יצאה ממאבק האליפות עוד לפני שהוא התחיל. מסי “התחרה” בסה"כ עם שחקן מהיר ומפוזר ובינוני כמו לודביק ג’ולי וגם הוא מיעט לשחק ב-2004/05. לא פעם, אם שחקן טוב, גם אם הוא צעיר - הוא ייקח את הצ’אנס שלו מיד. אבל כשמנתחים את שילוב הצעירים של זידאן אני מבקש להוסיף ל"ממוצע" שלכם גם את רודריגו שנתן חודש מהסרטים בעונה שעברה וקיבל את האשראי ערב המשחק הגורלי בטורקיה בשלב הבתים, וגם את פדה ואלוורדה. זה לא נחשב לספסל שחקן צעיר? ועוד על חשבון מודריץ’ לא פעם?
פתחנו את העונה עם משברים ורוב הזמן היינו במצב של לרדוף. הולכנו את הטבלה במחזור החמישי בלבד. אני טוען שכמעט תמיד ישנה מעט מן המקריות בשילוב צעירים.