מחזור 38: מסיימים את הליגה ב-0:0 ביתי נגד בטיס ופרידה מרגשת מקרוס

לקראת בטיס

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי תיקו 4:4 הזוי נגד ויאריאל – מחצית ראשונה נהדרת ומחצית שנייה מעט מאכזבת, משחק שהיה ממש בשולי הכותרות השבוע. כעת מחכה לה מחזור סיום העונה בליגה, החזרה הגנרלית לקראת גמר ליגת האלופות החשוב מכל בוומבלי, וההרכב יהיה בהתאם. בכל מקרה, האחת ביוני זז קצת הצידה עם החדשות המרעישות מיום שלישי: טוני קרוס הודיע שיפרוש בקיץ. על כן, המשחק נגד בטיס בסנטיאגו ברנבאו מקבל משמעות שונה לגמרי. משחק שהפך לסולד-אאוט בשעות ספורות. האוהדים יוכלו להיפרד מטוני במגרש הביתי בפעם האחרונה, ואולי גם מהקפטן נאצ’ו שגם בדרך החוצה. נראה שקרוס יהיה השחקן הראשון מזה כמעט 20 שנה, מאז זינדין זידאן ב-2006 – שנפרד מהמועדון כאגדה. 80 אלף אוהדים יכבדו אותו מחר בנוכחותם. הגרמני צנוע מאוד, לא ביקש מחווה מיוחדת. “לא יהיו דמעות”, אמר קרלו אנצ’לוטי שהוסיף: “המועדון נפרד מחר מאגדה ענקית”. מה שכן יהיה זה דגל גדול עם דיוקנו, תשואות מהקהל וסביר שטוני יוחלף אחרי שעה בערך.

עניינים שנדחקים לשוליים – ריאל מחפשת את הניצחון ה-30 שלה העונה בליגה ואם תעשה זאת תגיע ל-97 נקודות – המאזן השני הטוב בתולדותיה – שני רק לעונת האליפות המדהימה עם ז’וזה מוריניו ב-2011-23 – עונת המאה נקודות. אם ריאל תנצח היא תשיג את מאזן הבית הטוב ביותר שלה מאז עונת 2012-13 עם מוריניו, אז היו לה 53 נקודות (העונה: 50). וכן, משחק בית אחרון העונה, בעונה מצוינת – וזה מרגש וגם קצת עצוב אפילו בלי קשר לקרוס. צריך להיפרד עם ניצחון. “זו הייתה עונה פנטסטית שאנחנו רוצים לסיים אותה עם ניצחון בליגה. אנחנו חייבים ליהנות. אנחנו מאוד מרוצים מהעונה שלנו בלה-ליגה, הגיע לנו לזכות בתואר. ניצחנו הרבה משחקים והשגנו המון נקודות. זו הייתה העונה הטובה בקריירה שלי”. גם לפני שנתיים ריאל שיחקה נגד בטיס במחזור סיום הליגה ונפרדה מאגדה – מרסלו, רגע לפני גמר ליגת האלופות (עזיבתו עדיין לא הייתה רשמית). אז זה נגמר בתיקו 0:0.

כמובן, מחר ריאל תשחק בהרכב מלא עם מעט מאוד שרידים מהתיקו בלה סרמיקה. זה יהיה הטסט האחרון שלה לפני וומבלי כמובן, קצב המשחק יהיה חשוב. טיבו קורטואה יחזור לשער – העונה הוא לא ספג אף שער בשלושת משחקיו. בזמן מסוים הוא יוחלף וקפה יקבל דקות כדי שיוכל להיפרד מהקהל – בעקבות היכולת שלו באימונים, המקצוענות. קפה אמנם שיחק ב-0:1 על ריאל סוסיאדד אך בברנבאו לא עשה זאת מאז ה-2:3 נגד אלמריה שבוודאי לא נתן לו נקודות זכות – מאז הוא ראה את הגב של אנדריי לונין.

על קרוס שנח נגד ויאריאל ועשה “בלאגן” עם ההודעה שלו אחר כך - מיותר לדבר – אבל עוד נדבר: הוא יעקוף את אמיליו בוטראגיניו עם משחקו ה-464 במועדון, גם פרלאן מנדי, דני קרבחאל, אדוארדו קמאבינגה ושלישיית ההתקפה. כן, ארדה גולר (המוזמן הטרי של נבחרת טורקיה ליורו 2024) - על הספסל. רודריגו רוצה לחמם מנועים לקראת הגמר. הוא לא כבש בליגה מאז ה-31 במרץ – הצמד נגד אתלטיק בילבאו. ומצד שני הוא לא באמת שיחק הרבה בפרק הזמן הזה. אגב, רודריגו מתמודד עם מותה של סבתו ז"ל לה הקדיש מילים מרגשות ברשתות החברתיות. אם חוסלו שימתין על הספסל, יעלה ויבקיע שער בודד – הוא ירשום שיא קריירה. אנטוניו רודיגר שצפוי לפתוח ב-11 ירשום את הופעתו המאה במדי ריאל מדריד – כל הכבוד. 53 הופעות היו לו העונה וזו תהיה ההופעה ה-47 שלו ב-2023-24. הוא מדורג שני במספר הדקות בקבוצה. אורליאן טשואמני שלא יהיה גם בגמר – נעדר מהסגל כמובן כמו גם דויד אלאבה. מריו מרטין דווקא כן. “אני חושב שהוא הראה את האיכות שלו, הוא אחד מהצעירים שלנו שבהחלט יכול להיות חלק מהקבוצה הבוגרת בעתיד”, אמר עליו אנצ’לוטי.

זו הייתה מסיבת עיתונאים ברוח הנוסטלגיה, כשריאל חוגגת כמובן עשור לזכייה בדסימה. “אנחנו זוכרים היטב את לה דסימה”, אמר המאמן שהיה גם אז על הקווים. “שם הכל התחיל, הדור המנצח הזה שיש לנו בעשור הזה – נולד שם, עם הניצחון הזה”. כמובן שבמועדון דיברו על קרוס. “הוא גרמני לגמרי (צוחק), מרוכז לגמרי בגמר ליגת האלופות. הוא דיבר איתי וכיבדנו את ההחלטה שלו. הוא רצה לעזוב בטופ. הוא משוכנע בהחלטה שלו. הוא היה קשר פנטסטי, אחד הטובים ביותר. המסירות שלו וניהול המשחק שלו זה משהו ייחודי”, אמר המאמן שנשאל גם על האפשרות שייזכה בבלון ד’אור – “אם נזכה בליגת האלופות אז כנראה ששחקן שלנו יניף את הפרס, אבל מה שחשוב אלו התארים הקבוצתיים”. המאמן התעקש כי הקפטן נאצ’ו עדיין לא החליט. “אנחנו לא ממהרים, אנחנו רוצים לסיים את העונה עם זכייה בליגת האלופות בפעם ה-15. הוא ואחרים חושבים רק על זה”. יהיה נחמד לראות את ריאל נפרדת מהליגה עם ניצחון ומשחק טוב אבל הכי חשוב לשמור על הרגליים. השאלה אם ויניסיוס ג’וניור למשל מסוגל לשחק בחצי אינטנסיביות, כנ"ל ג’וד בלינגהאם, לשניהם 23 שערים העונה. ג’וד צריך עוד גול בליגה והוא מגיע ל-20 וזה יהיה יפה מאוד בלי קשר לתואר הפיצ’יצ’י שלא יהיה שלו (אז מה). ריאל כבשה בכל משחקיה העונה בכל המסגרות פרט לאחד - נגד ראיו וייקאנו וזה קרה דווקא בבית. לטיפולכם.

גולר וברהים זורחים נגד ויאריאל. כעת ההרכב השני מפנה את מקומו

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, נאצ’ו, אנטוניו רודיגר, פרלאן מנדי| טוני קרוס, פדה ואלוורדה, אדוארדו קמאבינגה| ג’וד בלינגהאם, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו

מה המצב בטיס?

בטיס של מנואל פלגריני מגיעה למשחק מאוכזבת מאוד. בלי הכוכב מספר אחד איסקו שייעדר בשל פציעה ויחמיץ גם את היורו אחרי העונה גדולה שלו – כמה הכדורגל אכזר, ואולי יהיה נוכח במגרש אבל לא יוכל לקבל את הכבוד הבאמת ראוי מאוהדי ריאל. וגם בלי סיכוי להשיג את הכרטיס לליגה האירופית. בטיס נתנה הכל אבל נכנעה בביתה 2:0 לריאל סוסיאדד כשלפני המשחק הפער ביניהן עמד על נקודה לטובת הבאסקים. ואז ברהיס מנדס בעט כדור חופשי מושלם לחיבורים. בטיס פספסה בגדול עוד במחזור שקדם לכך עם תיקו 2:2 בלבד נגד לאס פלמאס. ובכך, הרצף המצוין שלה לאחר חודש מרץ השחור (ארבעה הפסדים רצופים) בו ניצחה ארבעה מחמשת משחקיה, כולל במאסטייה – ירד לטמיון. “זו תהיה עונה רביעית ברציפות של בטיס באירופה - שיא שהמועדון לא השיג מעולם, אבל השיא הותיר טעם חמוץ-מתוק עם הפסד לעיני הקהל הביתי מול יריבה שהייתה יעילה ממנה”, נכתב בסיקור במארקה. נציין כי בטיס החמיצה פנדל רבע שעה לסיום. מנואל פלגריני נשמע נאנח: “אולי זו המסגרת שמתאימה לנו”.

צריך להיות הוגנים ולומר שבטיס שיחקה כדורגל נפלא לאורך כל העונה וגם סבלה מפציעות שלא הותירו לה מנוח. למשחק מחר היא מגיעה ללא לא פחות מ-11 שחקנים. כמובן שלא כולם שחקנים בכירים, ועדיין זה חתיכת שוק. המרכזי שבהם הוא כמובן איסקו שנפצע ב-2:2 נגד לאס פלמאס. ההערכות היו אופטימיות על אף שהגיע לבית החוליים על קביים אך התוצאות – שחורות. היעדרות של שלושה חודשים לפחות. איסקו רשם העונה 36 הופעות בהן כבש תשעה שערים (מלך השערים השלישי בטיבו בקבוצה) ובישל עוד שבעה. בליגה הוא תרם שמונה שערים ובישל עוד חמישה ב-29 משחקים כאשר לא פחות מ-18 פעמים קטף את פרס ה-MVP. הוא היה מצוין נגד ריאל בסיבוב הראשון וסתם הרבה פיות. באמת שלפרקים הוא היה נראה כמו הגאון מלפני עשור, קליל רגליים, נמרץ, הייתה חוויה לצפות בו. חוזהו כבר הוארך עוד לפני מספר חודשים עד 2027.

מה שעוד הפריע לבטיס - הקבוצה של מנואל פלגריני רשמה העונה רק חמישה ניצחונות חוץ (מדורגת תשיעית) וזה מעט מדי ועלה לה במאבק. במבט על משחקיה נגד הגדולות, בטיס כמובן סיימה בתיקו נגד ריאל בסיבוב הראשון (1:1), במשחק הבית לא הפסידה גם לג’ירונה ועשתה תיקו עם אתלטיקו מדריד, ויש לה נקודה נגד ריאל סוסיאדד בחוץ. פלגריני התעקש להחדיר חיוך בשחקניו ובמסיבת העיתונאים הארוכה מאוד דיבר על עונה טובה למעט אולי רגע שפל אחד - נגד אלאבס, וגם הרצף של ארבעת ההפסדים ברציפות בליגה. “הקבוצה הגיבה לכך מצוין. המועדון לא הצליח להגיע קודם לכן בהיסטוריה ארבע פעמים ברציפות לאירופה. ויאריאל או סביליה לא הצליחו להגיע השנה לאירופה. הייתי רוצה לנצח את ריאל סוסיאדד לעיני הקהל שלנו, שיחקנו טוב אבל לא כבשנו. הקבוצה הזו תחרותית”.

ואלה שמות - כל ה-11 של בטיס שייעדרו מהמשחק - מזל שמלך השערים, החלוץ וויליאן ז’וזה - ישנו. מארק בארטרה, צ’ימו אוויה ובקאמבקו הם פצועים לפרק זמן יותר ממושך. יחד עם איסקו גם גוווידו רודריגס נפצע נגד לאס פלמאס, חרמן פצלה הבלם בחוץ. ווליאם קרבאליו הקשר האחורי נפצע במשחק האחרון וגם פאבלו פורנאלס, רויבאל. צ’אדי ריאד הבלם שמבוקש בפריימרליג וצפוי לעבור בדיקות רפואיות בקריסטל פאלאס - איננו. השוער רוי סילבה חולה ובמקומו ישחק קלאודיו בראבו במשחק פרידה… ריקרדו ויסוס הצעיר, מקבוצת הקאנטרה, נכנס לסגל. סימן שאלה גדול מרחף מעל לא מעט משחקני בטיס. “קלאודיו, לא משנה אם ישחק מחר או לא - ראוי לפרידה יפה על הקריירה שלו. אני מקווה שהוא ימשיך במקום אחר. אני מאוד גאה שהוא היה כאן בארבע השנים האלה ותרם לנו המון”. בראבו שבאפריל חגג את יום הולדתו ה-41 שיחק העונה תשע פעמים, בליגה שמר על שער נקי פעמיים וספג חמישה שערים בשבע הופעות - לא רע.

מה לגבי ההרכב? נביל פקיר, שחקן עם דריבל מצוין, מאוד מסוכן, שעונד את סרט הקפטן, יפתח בקישור ההתקפי יחד עם איוסה פרס שכבש 11 שערים העונה. ז’וזה אמור להמשיך בדרכם של האקסים, הוא כבר כבש נגד ריאל בעבר כשחקן ריאל סוסיאדד נראה שמארק רוקה יחליף את ריאד במרכז ההגנה, בעוד יוסוף סבאלי יישאר בצד ימין והקטור ביירין ימתין שוב על הספסל. סרג’י אלטימירה יחליף את קרבאליו. רודרי סאנצ’ס במקום פורנאלס. פלגריני לא מתרגש מכך שריאל יכולה להגיע ל-97 נקודות - אחת יותר ממה שהוא השיג כמאמן המועדון ב-2009-10, אם תנצח מחר. “אני לא יכול לדעת איזו ריאל אנחנו הולכים לפגוש. אולי הוא רוצה להכין את הקבוצה לגמר ואולי לא. בכל מקרה יש להם סגל ענק של 25 שחקנים וזה לא באמת הבדל גדול ולא חשוב מי משחק”. הוא מפרגן לפלורנטינו פרס ולמועדון: “קרלו עשה עבודה נהדרת, המועדון משתפר משנה לשנה, הם עשו עונה גדולה ואני רוצה לברך אותם”. ג’נטלמן אמיתי

בטיס – הרכב משוער: קלאודיו בראבו| הקטור ביירין, סוקראטיס פאפסטפולוס, יוסוף סבאלי, חואן מיראנדה| סרג’י אלטימירה, ג’וני קארדוסו, נביל פקיר| רודרי סאנצ’ס, איוסה פרס ו-וויליאן חוסה

היסטוריה ומפגשי עבר:

על המשחק ב-2022 והתסריט אותו אנחנו לוקחים אחד-לאחד – כבר דיברנו. בכל מקרה, מסורתית ריאל מדריד מסתדרת עם בטיס בסנטיאגו ברנבאו, אם כי השנים האחרונות הביאו לתחושה לא טובה, רצף תוצאות הזויות. אשתקד, במחזור הרביעי, כשהקבוצה עוד ניצחה על אוטומט – לפחות הרצף נשבר. ויניסיוס כבש ראשון בצ’יפ נפלא, ואמנם האקס קנאלס השווה מהר, אבל בדקה ה-65 פדה בישל לרודריגו את שער הניצחון – 1:2. אותו ניצחון גאל אותנו מייסורינו – חמישה משחקים שלא רק שריאל לא הצליחה לנצח את בטיס, אלוהים ישמור – אלא אפילו לא כבשה! במחזור הסיום בעונת 2021-22 אמנם ההרכב היה די מלא אבל הראש בגמר ליגת האלופות והפרידה המרגשת ממרסלו. שנה קודם לכן, אותו 0:0 תקע מקל גדול בגלגלים של מאבק האליפות של החבר’ה של זינדין זידאן. היה תיקו נוסף, ב-2019-20. במחזור בסיום של עונת 2018-19 ריאל נכנעה 2:0 בבית במשחק עצוב במה שהיה משחקו האחרון של קיילור נאבאס. ושנה קודם לכן בטיס קטעה את הרצף ההיסטורי שלנו של 73 משחקים ברציפות בהם ריאל כובשת. פתיחת העונה הנוראית המשיכה עם הפסד בתוספת הזמן כשטוני סנארביה מבקיע לבטיס בנגיחה (0:1).

המאזן של ריאל נגד בטיס במשחקי הבית - 57 משחקים – עומד על: 40 ניצחונות (70%), עשר תוצאות תיקו (18%) ושבעה הפסדים (12%), יחס שערים 43:13 לטובת ריאל. למזלנו, לפני אותו רצף שחור, היה רצף אחר וחיובי. ריאל רשמה שבעה ניצחונות רצופים על בטיס. זה התחיל עם 0:2 לא פשוט בעונת 2007-08 במשחק ממנו אנחנו זוכרים את המספרת של ג’וליו בפטיסטה, וכעבור שנה דווקא בעונה לא טובה – התפוצצות עם 1:6 גדול וצמדים של ראול והונטלאר. פיפיטה כבש שלושער נאה בעונת האליפות 2011-12, וגם קשה לשכוח את הבכורה של איסקו האקס במדי ריאל עם שער ניצחון על בטיס במחזור הפתיחה בעונת הדסימה ועוד בנגיחה. ב-2015-16 במשחק הבית הראשון של רפא בניטס על הקווים זה נגמר במאניטה עם צמדים של גארת’ בייל וחאמס רודריגס וחבל שההמשך היה פחות טוב. ואם כבר ככה במצב רוח של הופעות בכורה, אז גם דיוויד בקהאם שיחק לראשונה במדי ריאל נגד בטיס, אם כי מדובר על הבכורה בליגה. הוא כבש בדקה השנייה מבישול של רונאלדו-פנומנו שלבסוף ניצח את המשחק (1:2) בעונת הקיירוש 2003-04. בעשרים המפגשים האחרונים ניצחה ריאל 12 פעמים לעומת שני הפסדים, בטיס השיגה כשליש מהניצחונות שלה בששת המפגשים האחרונים. הניצחון הכי גדול של ריאל על בטיס הושג בעונת 1959-60, 1:7 מהדהד כמו שאנחנו אוהבים אחרי 1:1 בהפסקה, צמד לפרנץ פושקאש. גם לקינטה דל בויטרה אין במה להתבייש, עם 0:6 גדול בעונת 1987-88 – רביעייה כבר במחצית. בעונת 2002-03 ריאל הציגה משחק מצוין והפכה פיגור לניצחון. שימו לב שכל הגלאקטיקוס כבשו: ראול השווה, פיגו הפך בפנדל וגם זידאן ורונאלדו השתתפו בחגיגה.

הלכנו ממש אחורה לתחילת ההיסטוריה, ריאל ניצחה 1:4 במשחק הראשון שנערך בדצמבר 1932. לאחר מכן דווקא בטיס הפתיעה עם פעמיים 0:1 באמצע שנות ה-30, וריאל הגיבה עם מאניטה ראשונה ב-1935-36 ובסה"כ שמונה ניצחונות רצופים שהם הרצף הכי טוב שלה. גם בשנות ה-60 הייתה שישייה – 1:6 בעונת 1964-65. בעונת 1994-95 ריאל שזכתה באליפות ראשונה בשנות ה-90 סיימה ברגל שמאל עם הפסד ביתי מפתיע 2:0, והאנדלוסים הפתיעו בסנטיאגו ברנבאו גם בעונת 1997-98 שהייתה עונת ליגה לא טובה בלשון המעטה. נסיים עם עוד פרט היסטורי מעניין – הופעת הבכורה של ילד צעיר מקסטיליה בשם קאסמירו הייתה גם כן נגד בטיס, באותו 1:3 חסר חשיבות בעונת 2012-13. הברזילאי פתח בהרכב וראה את מסוט אוזיל כובש צמד.בסה"כ מפגשי הליגה - 115, המאזן עומד על 26:63 לטובת ריאל בניצחונות ויחס שערים 121:243.

קצת פיקנטריה:

קרוס מדבר: “אני עצוב כרגע. משהו שהגדיר אותי, שנתן לי כל כך כיף ונתן לי כל כך הרבה זיכרונות חיוביים מגיע לסיומו”. הוא מוסיף: “אתמול, כשיצאתי מהאימון, ראול היה בחוץ. הוא אמר לי בהתחלה שהוא לא אוהב את ההחלטה שלי. אבל הוא אמר שהוא מצא משהו חיובי, כי עכשיו אני בהחלט משחק איתו את משחק האגדות הזה של ריאל מדריד. הוא אמר שאני חייב להיות שם […] אני וזיזו משחקים מאחוריו, לואיס פיגו בכנף זה יכול להיות מצחיק בוא נראה אם ​​אקבל הזמנה”.

“לקחת את ההחלטה לפרוש מעולם לא הייתה 100% וזה טבעי. הרגשות מתנדנדים לכיוונים אחרים. זה היה אולי 80-20 או 70-30 החלטה. ה-30% האלה גורמים לך להרגיש משהו. בישרתי קודם כל לקרלו אנצ’לוטי, בהמשך לשאר אנשי המועדון ואז מבחינת החברים לקבוצה - ללוקה מודריץ’, לפדה ואלוורדה וללוקאס ואסקס”.

מזל שיש זיזו - הפרידות הצורמות של האגדות| לכבוד משחקו האחרון של טוני קרוס מחר כשחקן ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו לעיני האוהדים - על משחקי הפרידה האחרים\המשחק האחרון בברנבאו (צריך לזכור שלא מעט פעמים זה היה ‘בדיעבד’ כלומר הפרידה לא הוכרזה לפני סיום העונה) של אגדות המועדון מהקהל:

-זינדין זידאן: היחיד שנפרד כמו אגדה ענקית. 80 אלף אוהדים צבעו את הסנטיאגו ברנבאו בלבן בשבעה במאי 2006 והתחננו בפני השופט, “אל תשרוק לסיום” כפי שנכתב בשלט. ריאל סיימה ב-3:3 מרהיב נגד ויאריאל, זיזו כבש את השער השני בנגיחה והיה נפלא.

-רוברטו קרלוס: עזב כאלוף ספרד הגאה אחרי 11 עונות במועדון עם ה-1:3 על מאיורקה במחזור הסיום של עונת 2006/07, הרמונטדה בחסות חוסה אנטוניו רייס ז"ל. כמובן שזה היה גם משחק הפרידה של דיוויד בקהאם שהוחלף בדקה ה-65 - הספרדי נכנס במקומו.

-ראול: הקפטן הנצחי נפצע לאחר השער נגד סראגוסה בלה רומארדה במחזור ה-34 כזכור. משחק הבית האחרון שלו היה קלאסיקו נגד ברצלונה, הפסד 2:0 בעשרה באפריל 2010. עלה מהספסל ל-22 דקות. בחצי השני של העונה מיעט לשחק.

-איקר קסיאס: ריאל מדריד מביסה 3:7 את חטאפה במחזור הסיום ב-2014/15, חגיגת כדורגל עצובה בעונה שהסתיימה בלי תואר גדול. חלק מהאוהדים העזו לשרוק בוז לאיקר.

-כריסטיאנו רונאלדו: גומלין חצי גמר ליגת האלופות נגד באיירן מינכן באחת במאי 2017-18, תיקו 2:2 בו לא הבקיע - כמובן שאף אחד לא ידע…בחלק ממחזורי הליגה האחרונים הוא קיבל מנוחות.

-סרחיו ראמוס: לא מדובר בסנטיאגו ברנבאו כי אם וולדבבאס, העונה לאחר הקורונה. ב-13 במרץ 2021 ראמוס שיחק בפעם האחרונה במשחק בית, כשריאל ניצחה 1:2 את אלצ’ה. ראמוס שיחק 61 דקות ושוב נפצע.

-מרסלו: בדומה לטוני קרוס, משחקו הביתי האחרון היה נגד בטיס במחזור הסיום של עונת 2021/22, רגע לפני גמר ליגת האלופות. מרסלו עלה מהספסל לעשרים דקות בעונה בה סבל מפציעות רבות, וזכה לתשואות ענק. במסיבת העיתונאים לפני הגמר הודיע שזהו-זה…

-קארים בנזמה: בבוקר הוא הודיע רשמית שהוא עוזב. בערב הוא שיחק במחזור הסיום נגד אתלטיק בילבאו בארבעה ביוני 2023 וכבש בפנדל את שער השיוויון (1:1

טוב שיש משחק מחר, דרך להעביר את הזמן עד לגמר בוומבלי. לא מדבר רק על שחקני ריאל מדריד אלא גם עליי, מעין “ברייק” כזה מהמחשבות. חייב לומר שלצד הפרידה מטוני קרוס שאלו חדשות עצובות (אף אחד לא יודע מה קורה עם נאצ’ו חוץ מנאצ’ו עצמו ואם הוא יעזוב וזה כנראה יקרה - תחושת החמצה שהוא לא יזכה גם כן “לכבוד”) - יש לי טעם חמוץ ממש מכך שאיסקו לא משחק, הפציעה הארורה בתזמון מחורבן, אדיוס ליורו. אני בטוח שהקהל שלנו היה מפרגן לו כיאה לשחקן שעשה המון דברים טובים. זוכרים שאת הופעת הבכורה שלו במדי ריאל מדריד הוא ערך וכמו גדול נגד בטיס במחזור פתיחת עונת הדסימה וכבש את שער הניצחון ועוד בנגיחה? עשור, יפה.

בעדיפות ראשונה כמובן זה שהחבר’ה יהיו בקצב בינוני-גבוה כמה שניתן ובעיקר ישמרו מפציעות חס וחלילה, להגיע עם כל הסגל בריא לוומבלי. בחשיבות משנית אלו המספרים, אני אוהב את הסטטיסטיקות האלה - להגיע ל-30 ניצחונות העונה ו-97 נקודות, מאזן הבית הכי טוב מאז 2012/13 [העונה האחרונה שלנו ללא הפסד ביתי - למרות שזה לא עזר כי העונה הייתה מחורבנת]. זו באמת הייתה עונת ליגה אדירה, לא היה לנו משבר אחד-אחד. מעידה אחת בדרבי ואחריה הוסקו מסקנות, עצבים בעיקר אחרי המאסטייה וזהו-זה.

בזמן שלוויניסיוס היו את הרגעים שלו בצמד המשחקים נגד באיירן מינכן ואולי במשחק כמו מחר זה “עוד מוקדם” לראות את ג’וד משחק בעמדה ממש אחורית (בהנחה שקרלו אנצ’לוטי בוחר שלושה קשרים אחרים) - צריך שרודריגו יתניע קצת לקראת הגמר. תמיד קרלו הגן עליו ודיבר על כך שהשערים הם לא הכל(התעלה נגד מנצ’סטר סיטי זה נכון אבל הוא מסיים עם 17 וזה לא ממש וואו, תראו את שחקני הספסל שקרובים אליו) - אני רוצה לראות אותו נהנה. ומסקרן לראות את טיבו קורטואה מספק שוב איזו הצלה לא הגיונית. לא מזמן היה לנו רצף מאוד מעצבן נגד בטיס ואת משחק הפרידה ממרסלו בסנטיאגו ברנבאו ראיתי ככה באינטרנט בחצי כוח כשהיינו במסיבת רווקים לחבר טוב ברומניה - שיהיה.

יותר מהמשחק העניין הגדול הוא הפרידה מטוני. כבר כתבתי על זה: השחקן היחיד למעט זינדין זידאן שנפרד כמו שאגדה צריכה להיפרד אבל זה גם “בזכותו” נקרא לזה ככה. המועדון עושה כל שביכולתו כדי לעשות עניין גדול וטוני מבקש פרופורציות וגם בזה יש משהו יפה. בטוח שאני אתרגש ואצפה במשחק מחר עם החולצה של קרוס. אבא שלי כמדי מחזור שאל אותי מתי ריאל מדריד משחקת והתבאס שזה ב-22:00. טוני יכול לזוז מהבלטה שלו בקישור האחורי ויהיה נחמד שיפרד עם איזה שער. מחר אני מרשה לו לרדת מה-95% דיוק במסירה. האללה מדריד. לא יאומן שהעונה אוטוטו נגמרת…

קורטואה בהרכב ונראה שסופית גם בגמר. נאצ׳ו ליד רודיגר. לדעתי כל ה-11 האלה יפתחו בגמר

הייתה התייחסות בימים האחרונים למי יפתח בשער בגמר?

בשלב הזה ברור לכל שזה קורטואה. גם אם היה ספק, לונין פשוט יצא מהלופ בינתיים.

זה ההרכב לגמר, אין בזה ספק.

הייתה לי לכלוכית קטנה בעין עכשיו לראות את קרוס עולה, וואלה לא ציפיתי להתרגש מזה ככה, דאנקה טוני!

אני חושב שהפרידה ממנו זאת הפרידה האמיתית מהקבוצה ההיא, מריאל מדריד האגדית של הארבע זכיות בחמש שנים. לוקה עוד פה והוא שחקן ספסל, ודני לא באמת בשיאו כבר.

העזיבה שלו זאת הפרידה המוחלטת מריאל מדריד הגדולה ההיא, מעכשיו זאת באמת תהיה קבוצה אחרת לגמרי, טוני היה בלב ליבה של הזהות של הקבוצה שהייתה פה.

טוני קרוס עלה עם סרט הקפטן למגרש והתקבל בפאסיו - מסדרון הכבוד, על ידי שחקני ריאל מדריד וגם על ידי בטיס. שימו לב שכל השחקנים שלנו עלו לכר הדשא עם החולצה של קרוס והכרוז הזמין אותו לעלות. ביציע שלט ענק עם הכיתוב Gracias Leyenda - תודה אגדה - והמספר 22 - מספר התארים בהם זכה בקבוצה. ונקווה שעוד שבוע יצטרכו לעדכן ל-23… הנה הווידאו

ברחבי הטוויטר כבר רצות תמונית בהן אחד מבניו נראה בוכה אחרי המחווה.

תקשיבו אנחנו נראים לא טוב… עזבו את השער, הכדורגל לא זורם. קצת מדאיג לפני הגמר.

כשאין על מה לשחק אתה יכול לשחק משוחרר ולתת בראש ומצד שני אתה יכול לרחף על המגרש ולזרוק ***
לא חושב שזה מדד למה שנראה בגמר

השחקנים האלה יודעים כולם שהם פותחים בגמר האלופות, אף אחד לא רוצה להסתכן בפציעה, עדיף לתת את הדקות לשחקנים שרוצים להרוויח את ה קום שלהם בגמר.

אנחנו לא יודעים מה לעשות עם הכדור, משחק התקפה תקוע לחלוטין.
בטיס משחקים יפה מאוד, מסירות קצרות, הרבה אומץ פרט לכמה טעויות בהגנה שריאל של היום לא מסוגלת לנצל.
מדאיג מאוד לפני המשחק הכי חשוב של העונה…

image

ראיתי את המשחק היום עם החולצה של טוני קרוס מגמר 2018 נגד ליברפול ואיזה רגע מקסים לראות אותו “שובר דיסטנס” וקצת דומע בסיום. גם השלט שהיה בסנטיאגו ברנבאו לפני 18 שנה כשזינדין זידאן “שופט אל תשרוק בבקשה לסיום” - חזר על עצמו. פרידה מהאגדות. הייתי שמח שזה היה קורה עם ניצחון. וטוני היה יכול להרשות לעצמו לבעוט קצת לשער ולהשתולל ולא לסיים באותה הבלטה. היה נחמד אם היינו כובשים בדקות הרגילות שלנו ומנצחים. הלוואי והיו אגדות נוספות שעוזבות ככה, אבל אצל חלק גדול - ראול, איקר קסיאס וכדומה - זו הייתה תחושה אבל לא הייתה החלטה סופית.

שיהיה בריא קרלו אנצ’לוטי, היה אפשר לנסות את ג’וד בלינגהאם בקישור לדקות האחרונות, הוא חייב את החילוף של דני סבאיוס. למה לא ברהים דיאס או חוסלו? סתם שאלה. ללחוץ עוד קצת על הדוושה ולנסות לנצח כשיש הרבה שטחים ושחקני בטיס די עייפים. קצת תעוזה. המהירות והממזריות של ברהים הייתה חסרה לי. שחקן רעב מהספסל שבכושר טוב. החילוף של לוקאס ואסקס היה צריך להגיע קודם לכן ודני קרבחאל נראה עצוב מאוד.

גם בעונת 2021/22 סיימנו בתיקו חלש מאוד נגד בטיס את העונה, במשחק עם רגשות מה שהרגיש כמו האדיוס של מרסלו, גם כן היה הרכב יחסית חזק, וכמה ימים אחר כך הגיע גמר ליגת האלופות שהיה מוצלח מאוד - חותם על התסריט הזה.

החבר’ה רצו אבל ההתלהבות התפוגגה מהר מאוד, הייתה לנו אולי רבע שעה טובה בתחילת המשחק וגם זה לא בזכות כדורגל באמת אלא מבצעים אישיים וקצת טעויות של היריבה עם הנעת כדור לא אחראית מאחור. החבר’ה שלנו - הם הופתעו מבטיס שהייתה לא פראיירית בכלל ואפילו יותר מסוכנת, על אף שזו בטיס ב’ (איסקו ביציע פירגן), ושמרו כמובן על הרגליים. השחקנים צריכים לאפס את הרגל ואת קצב המשחק. בהרבה משחקים העונה ואולי זה לא פייר מה שאני אומר, כן הרגשתי שאנחנו מתקשים מול הגנה נורמלית שלא טועה, מול הגנה עומדת. וכמובן הצטרפות מקו שלישית שלא קיימת. זה מפתיע איך פדה משחקן שכל בעיטה שנייה שלו הפכה לבומבה ולשער החודש אשתקד - כאילו מהסס ולא עושה את זה.

אני חושב שג’וד היה לא טוב, מעט מאוד, פעולות לא חדות, ויניסיוס ג’וניור עם מצב אחד בעט רע מאוד כאשר נגד לייפציג למשל הוא עשה את זה כמו גדול, ורודריגו היה סביר במחצית הראשונה עם כמה פעולות מסוכנות מאוד מצד ימין אבל הפס האחרון היה לוקה בחסר.

בכל מקרה מדהים שכבר העונה נגמרה, רק אתמול היא התחילה ובמצב לא פשוט עם כל הפציעות האלה וחלון העברות שהיה נראה ריק ללא חלוץ. זו הייתה עונת ליגה פשוט מדהימה, יקח זמן לעכל. פעם שלישית בסה"כ במאה ה-21 שריאל לא מפסידה באף משחק בית בליגה, אהבתי. אבל זה לא מעניין, תנו לנו את זה, הנה השלט של הקהל A Por La 15. תנו לי את הגביע ביום שבת ואני גם מבטיח לבכות שוב.

איך הייתה מגיעה פרידה כזו גם לשחקנים אחרים, אוף.

נחמד נחמד כל הקטע עם קרוס אבל אנחנו שבוע מגמר ליגת האלופות, ונראה שעם כל הרוטציות האלה ההרכב השני אולי נכנס לכושר אבל ההרכב הראשון החליד בינתיים.

אני מקווה שלא נראה את ה442 הזה בגמר. למרות שכנראה אם זה מה שנעשה בחזרה הגנרלית זה גם מה שיקרה ברגע האמת.

למי יכלה להתאפשר פרידה כזו? קרוס עשה את זה בצורה הכי יפה שיכולה להיות.
רוב השחקנים נסגרים על עצמם בשלב מאוחר מידי (למשל קאסמירו וואראן), ואחרים (ראמוס ורונאלדו) עשו קטעים מסריחים.

אני שמח מאוד מהפרידה של קרוס, מראה שיחס גורר יחס והמועדון לא כזה נורא בנושא הזה.

זה היה משחק ידידות, אני לא חושב שאפשר להסיק ממנו משהו. כולם שמרו על הרגליים, ובצדק.

לא יודע, אני ראיתי את ג’וד יורד לתאקלים וכמעט נפצע פעמיים אבל כבד בפעולות שלו, את ויני עושה דריבלים אבל נתקל בשחקנים והולך עם ראש בקיר. הם פשוט יצאו מהלופ.

בחיי שמרגיש שברהים חוסלו וגולר - הרבה יותר חמים מרודריגו הפרווה, ומבלינגהם, שבהתקפה לא פוגע כבר תקופה.

ראול, איקר, אלונסו, פפה.

ברור לי שזה לא נעשה כי לא התאפשר, לא סותר את זה שהייתי שמח לראות אותם עוזבים ככה.

זה הסיום הכי יפה שאני כאוהד יכול לדמיין. אחלה קרוס ומגיע לו. לא נותר לי אלא לפנטז שמודריץ׳ יזכה בדיוק לאותו סוף.

עזבו את החלודה בהתקפה, כל חוליית ההגנה שלנו, מינוס מנדי, נראתה רע עד זוועה.