גרבג' טיים הדיון המתגלגל:: מחזור 38 ואחרון - מנצחים 2:1 את סביליה בפיחואן במשחק האחרון של צ'אבי על הקווים (לבנדובסקי, פרמין)

רוקה זאת תעלומה, אותי הוא הרשים מאוד. אני לא יודע מה הסרט של צ’אבי איתו ולמה הוא התהפך עליו, אבל זה נראה שהוא מתנכל לאחד השחקנים עם המנטליות הכי נכונה בקבוצה והוא מפחד לפגוע בפרות קדושות.

באלדה לדעתי עדיף על קאנסלו, ואני לא חושב שהוא היה גרוע לפני שהוא נפצע. אני מעדיף להביא את הדקות של המילים לשחקנים בית כמו פיי ופאטי מאשר לשחקנים גמורים שלא יתנו לי כלום עוד שנה שנתיים. פאטי ופיי עוד יכולים.

המשותף לפיי ולויטור רוקה הוא שלשניהם זו שנה ראשונה במועדון וצ׳אבי לא ממהר לסמוך על הכישורים שילדים בני 16 כן למדו בלה מאסיה.

זה מקצועית לפחות. סיבות אחרות קיימות בשפע…

מויטור רוקה אני זוכר שני גולים והמון המון החמצות.
אמרתי לעצמי אז שזה לא זה, אבל הוא רק הגיע ויש פוטנציאל.
אבל צ’אבי מחק אותו ועדיף לו לא להיות פה כל עוד צ’אבי פה.

אני לא זוכר מה אתה ספציפית כתבת על באלדה וקאנסלו בתחילת העונה.
אני ורוב הפורום ירדנו על באלדה ושמחנו על קאנסלו. אני עוד הגנתי על באלדה כי היה יותר טוב בשנה שעברה . אנשים כבר קבעו שהוא זבל וצריך למכור לכל המרבה במחיר.
על קאנסלו עד לפני חודש היה קונסנסוס שהוא אחד המגנים הטובים בעולם, וגם ורסטילי מאוד. אני לא יודע מה קרה לו, סתם כושר לא טוב או היעדר תחרות או בעיות במשפחה. אבל ב 20-30 מיליון לא נמצא יותר טוב ממנו.

תמורת הצעה גדולה, 50+ הייתי מוכר את באלדה בלי להסס. אולי גם 40. תחת מאמן אחר, שהיה לו רצון+ יכולת להעביר לילד סדרת חינוך, הייתי אולי אופטימי יותר לגבי העתיד שלו כשחקן. כרגע אני מאוד פסימי.

הוא מגן באוריינטציה מאוד התקפית שמשאיר חור כמעט קבוע בהגנה, אבל גם לא משהו התקפית. הוא מהסוג שלכאורה בונים על זה שהם מספיק מהירים כדי לעלות ולחזור להגנה בזמן, אבל הוא גם עצלן, ולא מראה מאמץ מיוחד לעשות את זה. הדבר האחרון זה הדגל האדום הכי גדול מבחינתי לשחקן צעיר. כל זה, כשהוא חוזר מפציעה קשה שיש סיכוי לא רע שתפגע במהירות שלו, שזה הדבר העיקרי הטוב שיש לו.

בהיעדר כסף והצעה גדולה הייתי משאיר אותו ומקווה לטוב כי- beggars can’t be choosers

לגבי קאנסלו, הוא קצת יותר טוב הגנתית מבאלדה והרבה הרבה יותר טוב ממנו התקפית. 20-30 מיליון זה נראה לי דיל לא רע בכלל, למרות שהוא היה פח בסוף העונה.

בכנות, אני הייתי מעלה את קאנסלו לעמדת הקיצוני השמאלי ומביא מגן או מעלה אחד מהנוער. יש את ההוא שיצא להשאלה שאמור להיות סביר.

כל כך מעצבן הפספוס של גרימאלדו בחינם, בא לי לבעוט בלאפורטה לפעמים.

אתה חושב שזה רק לאפורטה?

ברור שלא. אבל מרוסיי וברטומאו אין לי ציפיות. הם ניסו לעשות נזק, ובמובן הזה קיבלו את ההחלטה המוצלחת

לא התכונתי אליהם הפעם…

חייב להודות שאני מתחיל ממש לשנוא את לבנדובסקי.

זו לא רק הביקורת על RFA (טוב, זה גם, כי מי אתה בכלל??), כי היא מוצדקת, אלא האופן שהוא עושה את זה, תוך 0 לקיחת אחריות עצמית.

שחקנים, מכל החוליות על המגרש, עושים ויעשו טעויות, קשות יותר או פחות ממה שאראוחו עשה. אבל יש הבדל עצום בין להעביר ביקורת, ללהעביר ביקורת על חבר לקבוצה בתקשורת. אגב, כנ"ל מה שגונדואן עשה אחרי הגומלין מול פסז’.

אבל הבעיה השנייה פה, היא שמעבר לביקורת על אראוחו, הפולני מתעלם לחלוטין משגיאות של שחקנים אחרים (כולל הוא עצמו), ומפיל הכל על האדום. בלי הקריסה המנטלית והוויתור המוחלט אחרי ההרחקה, בלי ההתבטלות שהייתה אפילו לפני ההרחקה, וכמו שבלי שום איזכור לפעם ה-273884858 בה הוא הלך לבד ולא יצא מזה כלום, במצב של 1:0, במקום למסור ולהעמיד שחקן במצב טוב יותר, ואולי קצת קצת לשפר את סיכויי ההעפלה של ברצלונה לחצי הגמר. זה קרה גם בקלאסיקו האחרון, ובאינספור מקרים אחרים.

תנו לי שחקנים ששוגים בכל משחק, ולא שחקנים שזורקים אחריות רק על אחרים, ומול כולם. לא משנה מה השם שלהם.

עצם הגישה הזאת של “היה חסר לנו ממש טיפה” תמיד גורם להם להיראות חסרי מודעות שחושבים שהכל מושלם במועדון הזה.

בסוף, משבוע לשבוע יורדים השמות של האנשים שאני לא רוצה שיעופו מהמועדון. מהראש האשם עד לכמה שחקנים שנמאס לי לראות.

גונדוגאן ולבה מתחילים לעלות לי את העצבים. הבאנו אותכם לשמש דוגמה, לא להתנהג כמו ילדים בני 4. או שתתאפסו או שתלכו, מבחינה מקצועית הם גם לא וואו

לא מבין מה רוצים מהם.
אני לא ראיתי את הראיון בזמנו של גונדואן ולא רואה את זה של לבה עכשיו כביקורת אישית על אראוחו.
לי זה נראה כמו אמירה שהקבוצה שיחקה טוב עד ההרחקה ושיקול הדעת בעבירה היה טעות לדעתם וזה מה יש. מנסים לצייר את זה כאילו אמרו ׳אראוחו אשם׳.

בהנחה שהתרגום נכון - הוא די בפירוש מאשים את ההדחה בהרחקה של אראוחו, ולא בשום דבר אחר. לא בהחמצות, לא בהתבטלות, לא בקריסה המנטלית, לא בזה שגם ב-10 שחקנים לא אמורים להיראות ככה, ולא בזה שגם לפני ההרחקה לא בדיוק הברקנו, ולא באגואיסטיות.
הוא לא אמר “אראוחו”, אבל בחייאת…למי הוא התכוון?

ושוב, הבעיה היא לא רק בביקורת, אלא גם בערוץ הביקורת, ובזה שאין ביקורת עצמית.

מצד אחד זה לא צריך להיות בצורה כזו, אבל אני מודה שאני מתקשה לכעוס עליהם.

גונדה ולבה הגיעו ממועדנים עם מנטליות של מנצחים (באיירן וסיטי) למועדון שעובר כל פעם לסדר היום על כל חרפה ספורטיבית חדשה שקוראת לו.

גונדה למשל יכל להמשיך ולשחק באלופת אירופה ואנגליה אבל צאבי עבד עליו בעינים וסיפר לו על פרויקט מלהיב בברצלונה ואז הוא מגיע לברצלונה שמפסידה בקלאסיקו הראשון ושם לב לכל הרוברטואים של המועדון שאומרים שזה לא נורא ועושים טעויות של בית זונות.

אני מבין אותם, אבל גם הם יודעים שמועדון אחר, הם לא היו מכבסים את הכביסה השחורה כך בחוץ.

בעיני המשחק מול ג’ירונה היה שיא הנאיביות של מועדון עם שחקנים חסרי ניסיון, אני לא רואה איך פותרים את זה עם עוד שחקנים בלי ניסיון ברמות הגבוהות שלא הוכיחו את עצמם בכלל.
ששחקנים מבוגרים יעזרו לך כאן ועכשיו, ובעוד שנתיים כשיהיו גמורים, תוכל להחליף אותם בשחקנים צעירים יותר שכרגע לא יעזרו לך. חייב שילוב נכון.

קאנסלו הגנתית לא טוב, מי שראה אותו לפני לא יכול להיות מופתע ממה שקרה בשבועות האחרונים, אבל באותה מידה הוא שחקן מבריק. זו תהיה טעות גדולה לוותר עליו עכשיו.

מעבר לכך, הייתי מצרף מחר את קימיש וברנרדו, בלי להניד עפעף. יש לי קובארסי, באלדה, פורט, קונדה, פדרי, גאבי, פרמין, ימאל, רוקה, גיו ושאר לה מאסיה.
אני לא צריך עוד ילדים, אני צריך שחקנים שמשתלטים על משחקים תחת לחץ וגומרים אותם. שירימו את הסטנדרטים של האחרים שמשתעשעים כל פעם שיש יתרון של גול מסכן.

לא הבנתי את ההקשר.

ברור שמותר להם להיות מאוכזבים, ואפילו חובה שיהיו מאוכזבים, אבל לא על זה הביקורת שלי. הביקורת שלי היא על הוצאת הלכלוך לתקשורת, ואפס ביקורת עצמית (לפחות בראיונות). זה לא קשור להאם שחקן הגיע מבאיירן, סיטי, בנפיקה או אקסטרמדורה. זה א"ב של יחסי אנוש בתוך הקבוצה, ובגרות אישית.

וצ’אבי עבד עליהם? נו באמת. הם ידעו בדיוק למה הם נכנסים. זה לא ה-NBA פה, הם לא קמו בוקר אחד וגילו שהם בקבוצה אחרת. אם הם לא עשו מחקר משלהם - זו בעיה לא פחות גדולה.

פה אני מסכים. כתבתי זה לא צריך להתבצע בצורה כזאת.

וזה בטח קשור, הם הגיעו אחרי שסיפרו להם על פרויקט חדש ומלהיב בסופו של דבר מגלים שזה בלוף.

גונדו בכלל אחרי הקלאסיקו הראשון שהפסדנו והוא שמע בראיונות ששחקנים אמרו שזה לא נורא כל כך ושיחקנו יותר טוב מהם, זה מאז התחיל. כבר אז הוא יצא עליהם.

לא חושב שזה תקין, אבל זה להתמקד לדעתי לא בבעיה הגדולה שלנו

דרך אגב, זה כבר תוהו ובוהו. הסוכן של רוקה משתולל בתקשורת (בצדק גמור מבחינתו) אישתו של רוקה עושה אמוגאים של שימחה לאיד בטויטר ראיונות של גונדו ולבה. הקבוצה הזו מפורקת לגמרי.

אם שחקן, בטח בקנה המידה של לבנדובסקי וגונדואן, מסתמך רק על מה שצ’אבי אמר לו, ולא עושה מחקרים מעמיקים בעצמו, על הכל כולל הכל במועדון, כחלק מהשיקולים למעבר - סורי, זו גם הפאשלה שלו. זו בעיקר, פי כמה וכמה, בעיה שנובעת מהמועדון ומהגורמים השונים בו, אבל גם של שני אלו (בהנחה שזה מה שקרה). אף אחד לא רימה אותם או שיקר להם.

כל המטרה בלהביא שחקנים כאלו, זה שהם יתרמו מקצועית ומנטלית מנסיונם, לכאלו ש…איך נגיד את זה בעדינות…פחות חזקים בתחומים האלו. זה גם לא משהו שקורה תוך חודש-חודשיים, וגם לא תוך שנה. וגם - אחרת מה הטעם? אז כשלא הולך אתם פתאום שוכחים את התפקיד ואת כל המטרה שלכם במועדון?

בהקשר לרוקה - לא אוהב את מה שקורי עושה (אם כי הוא דואג ללקוח שלו, אז מהצד שלו זה מוצדק), אבל אני מסכים איתו לגמרי. או שרוקה שחקן רכש צעיר בברצלונה, עם פוטנציאל להשתלטות על ההרכב הראשון, ואז הוא חייב לפחות לקבל דקות (ולא, דקה פה ושם זה לא נחשב. צריך המשכיות), בטח במשחקי גארבג’, או שהוא לא ואז אל תסבנו את כולם. צ’אבי זרק בכל משחק בעונה הקודמת שהוא סומך על פאטי והוא יתרום עוד הרבה, וראינו מה זה שווה (בצדק, כי אנסו לא ממש מרשים בברייטון. בלשון המעטה).
על מה זרקתם 30-60 מיליון? שאין לנו? על שחקן שלא בדקתם אם הוא מתאים, אם הוא יקבל דקות, ואם המאמן בכלל מעוניין בו?

כולם מטומטמים פה. צ’אבי, דקו, לאפורטה. כולם.

זה לא הסיבה היחידה מן הסתם, אבל זה האקסטרה שהביא אותם לפה, גם גונדו וגם לבה היו הצעות אחרות אבל צאבי דיבר איתם ושכנע אותם ומכר להם “את הפרויקט החדש והצעיר שבונים בברצלונה”

ברור שזו פשלה בעיקר שלהם. אבל עכשיו הם פה ואני חושב , במיוחד לגבי גונדו, שהוא מרגיש מאוכזב מהבחירה שלו.

כן הם מתנהגים בצורה לא מקצועית ולא אתית, אבל אני מבין אותם.

מה שכן, אולי ארואחו גומר מאוד רע את השנה, אבל מכל השחקנים בקבוצה אני מרגיש שלו באמת אכפת מהקבוצה.

אבל שוב איפה המאמן פה? MIA עסוק בהלהתכיין על השופטים ולבלבל במח.

אתה סתם מלכלך על צ’אבי. הוא סיים משחק נפל בלי לקבל אפילו צהוב. ואנשים אומרים שאין גרף שיפור.

אני דווקא מזדהה מאוד עם משה. ממש אבל.

מגיעים שחקנים עם ים של כשרון מוכח, סופר תחרותיים (בואו, זה מה שעושה ספורטאי מרגיל לוורלד-קלאס) ומקבלים קבוצה בלי מאמן ובלי תוכנית משחק, בלי שחקנים כשרוניים שעולים בראבק למשחקים (תמיד זה או כשרון או ראבק, כאילו אין לנו שחקן וורלד קלאס אחד במגרש), בלי מאמני כושר רציניים, ואז כששחקנים עושים טעויות - וזה לגמרי לא רק ארואחו - הם לא עושים כלום חוץ מלהתנצל.

פאק-איט, זה משחק כדורגל ומשלמים לכם הון, do your fucking job במקום להתנצל!! די כבר, כשמסי הפסיד הוא זעם, הוא היה מצוברח והוא תיעל את זה למשחק הבא לבוא באטרף, השחקנים שלנו הם חבורת כוסיות, למעט גאבי המסכן שהוא לא מבין בכדורגל. ההתנצלות שלהם דומה מאוד לכל מצעד התקשורת והפוליטיקאים פה בארץ ובכלל, אומרים איזה משפט חמור, נהיה עליהם עליהום, מתנצלים שהם אמרו דברים שלא היו צריכים להאמר ופאף! עבר כאילו לא היה.

ההגנה שלנו דפקה כל יום נפילה, אף פעם לא הצליחה להפתיע לטובה, הקישור שלנו מתרוצץ אחרי אלמריות, כן זה מתסכל. וארואחו צריך להתחיל לעשות חושבים על זריקת הזין שהוא הביא העונה. אפס ריכוז.