גרבג' טיים הדיון המתגלגל:: מחזור 38 ואחרון - מנצחים 2:1 את סביליה בפיחואן במשחק האחרון של צ'אבי על הקווים (לבנדובסקי, פרמין)

יש מצב. ועדיין, החלום שלי זה לראות אותו עובר שחקן, פעם אחת, ובכוונה.

הוא טוב כשלא מבקשים ממנו לעשות דברים שהוא לא יודע. אם תשים אותו באמצע מצד ימין הוא אפילו יהיה עוד יותר טוב.

שחקן בן 32 הוא שחקן מבוגר, הוא שחקן אחרי השיא. רק שחקני וורלד-קלאס מטורפים בראש השקיעו בטירוף וניצלו את הידע והטכנולוגיה להאריך את הקריירה שלהם ובעיקר לשמור על הרמה שלהם.

אצל שחקנים שעברו 32 בדר"כ תתחיל נפילה, לפעמים זה בגלל קבוצה אחרת, עמדה אחרת או בפתאום - כמו עם לבה.

אנחנו יכולים להמר על שחקנים בגילאים 26-30 מקסימום נפגע, לא מעבר לזה. להחזיק שחקנים אעלק עם ניסיון כשאין להם שום ניסיון בקבוצות גדולות או במעמדים גדולים בתור לידרים, זה פשוט מיותר.

בקושי ראיתי משחקים שלו כי הוא פשוט לא משחק. או שבאמת הוא הבלם הבכיר שלנו ועוד החלטה של צ’אבי להשאיר על הספסל גם מתי שהוא לא היה פצוע.

לסיכום, שחקנים כמו כריסטיאנסן - בטח, כמו איניגו, בזבוז עמדה.

מרטינז בלם רוטאציה סביר פלוס. אחלה בלם רביעי שבעולם. לא מבין מה הבעיה.

הוא חמישי.

ארואחו, קוברסי, קונדה, כריסטיאסן.

אין מה לעשות איתו.

קונדה רוב הזמן מגן, כריסטיאנסן כבר זמן מה קש"א. מרטינז לא מקבל שכר גבוה במיוחד, לא מתלונן (ששמעתי) ועושה עבודה ממש ממש סבירה רוב הזמן- אחלה גיבוי מהספסל למשחקי ליגה וגביע.

לא מבין למה דווקא הוא מעצבן אותך. מה לגבי הקשיש בן ה-36 שאמור להיות חלוץ ובקושי זז?

ראשית, אני גם כועס עליו.

שנית, הוא היה פעם שחקן מבריק ואפילו שנה שעברה היה איכשהו עוד יעיל.

שלישית, יש לי עוד גרם אמונה שבהנתן ותוכנית משחק טובה יותר לבה יוכל להיות חלוץ מטרה.

לי אין.
לא שמרטינז אהוב ליבי ואבכה אם הוא יעזוב כן?
אבל בשביל התפקיד שלו בסגל, אני מרוצה ממנו. זה לא לנגלה שרק לראות אותו בהרכב גרם לי להתחיל להזיע. גם בלמים רביעיים צריך, ואי אפשר להחזיק בסגל 4 דיאשים/אראוחאים/ואן דייקים

די נו.
אריץ אדוריץ’ החזיק שנים בבילבאו בגלל ידע וטכנולוגיה שספג ברמות הגבוהות? יאגו אספס?
לפני שבוע חלוץ של אספניול עלה לחצי גמר ליגת האלופות וכבש צמד.

לשחקנים יש רמה מסויימת שמתאימה למה שהיא מתאימה. עד איזה גיל הם מאריכים את הקריירה זה משהו אחר שתלוי בהם.

אז לשיטתך להחתים את אובמיאנג ודני אלבש בזמנו למשל היה טעות?
מה זה משנה הגיל של השחקן?
עדיף שחקן בן 17 שלא שווה מיל’?

עושה רושם שאתה עושה פה כמה הנחות שגויות.

1. מרטינז הוא לא הימור. כבר שנים אחד הבלמים הבכירים בספרד.
  2. אם הוא הימור אז פגענו. הוא נותן עונה טובה.
    הוא שיחק הרבה ביחס למשחקים שהיה כשיר עבורם, ולעובדה שהוא הגיע בתור בלם רביעי.
  3. אתה צריך עבר ‘‘נוצץ’’ כדי להיות שחקן שיכול לשחק במועדון ‘‘גדול’’. לא חסר מקרים המוכיחים ההיפך.

רגע, מה עכשיו?
גם כריסטנסן לא בסדר? :hushed:

הרעיון בבניית סגל - בעיניי - הוא כזה.

כוכבי על? גם אחרי 30. התגדתי ללבנדובסקי בגילו אבל כאלו קניות יותר הגיוניות. וידאל, גונדגאן ועוד. שחקנים מוכחים עם כשרון מוכח ובמעמדים הגדולים היכולים להוביל קבוצה גדולה.

למלא את החוסרים מעבר למחלקת הנוער, עוד שחקנים בטווחי ה 24-30. פראן טורס לדוגמה הוא רכש נכון, הוא הימור שלא צלח וייתכן שהיה ידוע מראד לו היו לנו סקאוטרים רציניים. אבל הרעיון של הקניה נכון, צעיר, לתקופות הראה ניצוצות אצל פפ, הימור הגיוני. גם ראקיטיץ וגם דני אלבס - למרות שהיו הכוכבים של סביליה והיו הרבה יותר מוכחים - היו הימור הגיוני. שחקנים שהראו כשרון בקבוצה יותר קטנה (ביחס לבארסה) ובגיל הנכון.

שחקנים כמו איניגו, מעבר ל 30 שלא עשו שום דבר מיוחד בקריירה מעבר ללהיות שחקנים גנרים בקבוצה גנרית, לא ראויים להזדמנות. אף פעם. לא בקבוצה כמו בארסה.

עריכה: איניגו מרטינז מאז שכבש שער מחצי מגרש היה קצת מדוברר. טופ בלמים בספרד?? מזמן לא. היה לו עונה שתיים טובות ומזמן.

כריסטיאנסן מעולה. בן 28, שיחק בצ’לסי מספיק זמן בתור בלם בכיר. כמו שאמרתי, אחלה של רכש.

מבחינת הפרופיל, פראן היה לדעתי כישלון ידוע מראש והבעתי התנגדות חריפה להחתמה שלו מהרגע שהשם עלה ועד היום- החלטה איומה ובזבוז כסף מחריד.

גם לבה החלטה איומה- שחקן מבוגר מאוד שהגיע בסכום ובשכר מופרעים.

אתה לא יכול להתעלם מעלויות רכישה ושכר ומהתפקיד בסגל. אם מרטינז היה מגיע ב-50 מיליון כדי להיות בלם ראשון הייתי מסכים איתך לחלוטין. זה לא המצב. בתור מה שהוא, ומשיקולי עלות-תועלת, הוא אחלה.

אבל זה מה שאני עושה פה! זה פורום אינטרנטי ואני מדבר על רעיון כללי של מה לחפש.

בנסיבות הנוכחיות אנחנו לא יכולים לקנות שקית במבה בלי לדווח לטאבס החולרע, אבל מועדון כמו בארסה לא אמור לחפש או לדעת על שחקני בפורפיל כזה. הימורים יותר צעירים - בטח. אבל לא ‘הימורים’ בגיל מבוגר.

בסוף כל הדיון הזה היפותטי. זו כוונתי

לא היה פנדל לדעתי. פגע קודם ברגל והוסט. מילא

ה VAR עובד כשלא צריך. כמה צפוי

היו 2 נגיעות יד של אותו שחקן. שרקו על הנגיעה הראשונה. אתה מתייחס לשנייה.

צודק, עכשיו ראיתי. זה באמת נראה כמו פנדל

מכל הדבר הזה אני לא קורא כלום לגבי היכולת של השחקן.
רק המעמד שמיוחס לו ביחס למקומות בהם שיחק, והגיל שלו.

את פרנצ’סקו אצ’רבי אתה מכיר?
לוקה טוני אתה זוכר באיזה גיל הגיע לבאיירן מינכן?
מירוסלאב קלוזה?
ג’יימי וארדי?

אתה פוסל שחקן כדורגל ולא מדבר מילה על היכולת המקצועית שלו בכלל.

זכור לי השם כששיחקתי פיפא, האחרון ב 2017. לא יותר. מהמר בזהירות מהליגה האיטלקית. (שיחקתי הרבה בליגה האיטלקית בשנותיי בפיפא)

29

28

וארדי משחק בלסטר. לא יודע מתי בא לשם ולא קריטי.

אני חולק על כל הגישה שלך. לטעמי אין שחקני כדורגל שנהיים טובים בגילאי 30 ומעלה. אם אתה בינוני לכל אורך הקריירה שלך, אתה לא תשתנה מעל גיל 30. הגיל כדי להתחיל להיות כוכב הוא צעיר, הרבה יותר צעיר.

יש מקרים בודדים לא מייצגים, אבל על כל מקרה כזה יש אלפים שלא עבדו. קבוצה קטנה יכולה להמר על זקנים שיהיו יציבים, אנחנו לא, כי אנחנו צריכים שחקני טופ קלאס והם לא נהיים בגיל 30 ומעלה. לכן פרופיל כמו איניגו הוא לא טוב ולא ניהול בריא בשבילנו. האם זה היה הרע במיעוטו בגלל טאבס? כנראה. או גם בגלל שאין לנו סקאוטרים נורמלים ואין לנו שחקנים נורמלים להמר עליהם בגיל 24 פלוס מינוס. אהה וזה שאנחנו גרועים במשא ומתן כמובן שכל שחקן חרא סוחטים אותנו ב 100m וצפונה.

בגיל 34 חתם באינטר והשתלב שם נהדר בשיטה לא פשוטה עבור בלם. הגיע איתם לגמר ליגת האלופות.

1. אבל אני מקווה שהבנתי את הפואנטה, וזה לא המספר.

לא טענתי שהוא נהיה טוב בגיל 30. הוא כבר הרבה שנים שחקן טוב. מה אכפת לי איפה הוא שיחק או מה הגיל שלו?
מה שחשוב זו האיכות והמחיר. היית מוותר גם על הנריק לארסון בגלל הגיל שלו?
אתה מדבר על הנושא באופן כללי, ואני מדבר על שחקן ספציפי.

או שרצית שחקן עם ניסיון שיסכים לשבת על הספסל ולחכות להזדמנויות. גם אופציה.
יש לך את קונדה, אראוחו, כריסטנסן, קובארסי ופאיה. למה אתה צריך עוד בלם בן 24?

אני לא צריך עוד בלם. 5 זה די והותר. אם רק היו קונים איזה מגן בן 25 בינוני שטוב בליגה הספרדית זה היה מעולה. זו בדיוק הטענה, יש בלמים וקנינו סבאלה, למה? כי הוא מסכים לשבת על הספסל.

זו לא סיבה מספיק טובה.

בשורה התחתונה אתה אוהב להמר על כל מיני שחקנים אפורים שאולי היו יעילים בקבוצה שלהם אבל כבר שיאם מאחוריהם. אני מוכן להמר על כאלו בדיוק רק לא בגיל 30+, כי כשאנחנו מצליחים והשחקנים הללו הופכים לשחקני על אז יש לנו אותם לשנים רבות. זו בעצם המתודולוגיה של חיזוק נכון ב(יחסית) לא הרבה כסף. חיזוקים זמניים זה לקבוצות פלסטרים.