מחזור 38: מסיימים את העונה עם 2:2 נגד לגאנס במחזור האחרון (ראמוס ואסנסיו)

חגיגות האליפות הצנועות מאחורינו, כעת אפשר לשבת על הכורסא בלי לחץ ואולי אפילו ליהנות מכדורגל. בכל מקרה, זידאן הבהיר לקראת מחזור הסיום שנראה קבוצה מחויבת וספורטיבית (היריבה מועמדת ליריבה). “ננוח אחרי המשחק אבל אין חופשה”, כשהראש והלב כבר בגומלין נגד מנצ’סטר סיטי. ולדבריו, הדרך לסיטי מתחילה בניצחון ליגה מספר 11 ברציפות. “הגמר ה-11”, כפי שהגדיר זאת זידאן, “נילחם נגד מנצ’סטר סיטי עד השנייה האחרונה, זה יהיה קשה מאוד”. המאמן פירגן לברצלונה כהרגלו ודיבר ארוכות גם על עתידו אם כי הבטיח שלא יעשה שוב ‘ויברח’ כמו אחרי קייב. וגם אמר שהוא לא מרגיש המאמן הכי מיוחד שהיה למועדון או דברים כאלה. צנוע כהרגלו. הנה דבריו המלאים.

צמד הבלגים עלו שוב לכותרות כאשר טיבו קורטואה לא התאמן לאחר המכה שספג בראשו נגד ויאריאל, נראה שבמועדון לא ייקחו סיכונים ויהיה זה תורו של אלפונס אראולה למשחקו הרביעי בלה-ליגה, והראשון מאז המחזור ה-14 (ה-1:2 על אלאבס בסוף נובמבר). הזאמורה בכל מקרה נכלל בסגל. אדן הזאר לא התאמן, נשמר שוב בצמר גפן ונתראה באיתיחאד, או שלא? מעבר לכך, בספרד תהו האם חאמס רודריגס וגארת’ בייל הסוררים יזכו למתנת פרידה. אז זידאן החליט שלא, והשניים מחוץ לסגל. לגבי הקולומביאני זה לא חדש, בייל קיבל פטור מהיציע הפעם, ואולי זה לטובתו.

לריאל עומדים שני אתגרים לקראת המשחק: אם תשמור על שער נקי תציג את ההגנה הטובה ביותר שלה מאז עונת 1970/71, אז ספגה 24 שערים בלבד. ובצד השני של המגרש - קארים בנזמה חולם לעקוף את ליאו מסי ולהפוך לפיצ’יצ’י של הליגה. הסיכוי די אפסי, מסי מוביל 21:23, והצרפתי הרי לא כבש שלושער העונה. “ברור שאני רוצה שיהיה הפיצ’יצ’י אך זה לא חשוב מדי עבורנו. בנזמה מאוד חיוני”, החמיא המאמן למי שהציג חגיגית את תואר שחקן חודש יוני. בשבעת המשחקים מאז הקורונה כבש בנזמה שבעה שערים.

לגאנס, מצידה, בכושר אחר לגמריי בחודש יולי. היא נראתה חסרת אונים עם ארבעה הפסדים ושתי תוצאות תיקו, אך התעשתה עם 0:1 באספניול. היא רשמה שני ניצחונות רצופים על ה-0 - 0:1 על ולנסיה בבית ו-0:2 על אתלטיק בילבאו. הקבוצה של חאבייר אגירה (האקס אוסקר גארסיה מלך שעריה עם תשעה כיבושים) דורגה מאז המקום השני מתחת לקו האדום. היא אינה תלויה בעצמה שכן לסלטה ויגו נקודה אחת יותר ממנה.

היסטוריה ומפגשי עבר:

https://www.instagram.com/p/CCyoIGiq6jb/

בעונה שעברה זה נגמר ב-1:1 מעליב במחזור ה-32, חלק מהמשחקים שלאף אחד כבר לא היו כוחות נפשיים לראות. אז נתרכז בחיובי - מעליכם בוידאו - עונת 2017/18 הלא מוצלחת בליגה, ריאל התארחה בבוטארקה וקלעה לפיגור מוקדם אמנם, לוקאס השווה אחרי בישול של קאסמירו שכבש בעצמו את הגולאסו הזה אחרי כדורגל כפי שהמדרידיסימו רוצה לראות. ראמוס כבש בפנדל בדקה ה-90. דרך אגב, ניצחון השיא שלנו העונה היה נגד לגאנס בברנבאו - 0:5. בעונת האליפות 2016/17 זה נגמר בניצחון קל 2-4 אחרי שלישייה תוך 23 דקות. חאמס פתח מבישול של אסנסיו ואז הגיע הרגע הגדול של מוראטה או יותר נכון שלושה כאלה - עם שלושער.
על גביע המלך אי אפשר לדלג. ריאל פגשה את לגאנס שנתיים ברציפות בשלבים המוקדמים של המפעל וניצחה 3:4 בהארכה בעונת הקיירוש, ו-1:2 בעונה שלאחר מכן, אך רשמה הדחה משפילה מהגביע דווקא בברנבאו כזכור במשחק ההוא בו זידאן שקל להתפטר ב-2017/18.

כותרות העיתונים לקראת המשחק נגד לגאנס:

מארקה : בפריויו למשחק נכתב: “פאסיו ומלחמה”| ריאל מחפשת את הניצחון ה-11 ברציפות שלה, המטרה שסומנה אחרי חידוש הליגה. הפעם, אחרי הרבה מאוד זמן, ריאל מדריד היא לא הסיפור אלא היריבה שנלחמת על חייה. ריאל תתקבל ב"מסדרון" המפורסם והמרגש. ברמת ההרכב , אסנסיו ו-ויניסיוס צפויים לשחק לצד בנזמה. קאסמירו וקרבחאל ינוחו וגם קורטואה. לוקאס יהיה מגן ימני|

במארקה כתבו גם על טיבו קורטואה ו"הדאבל" עליו קיילור היה יכול רק לחלום - גם אליפות וגם זכייה בתואר הפיצ’יצ’י. הבלגי ירד אחרון מכר הדשא אחרי משחק האליפות והצטלם בלי סוף על הגביע. הוא אמנם לא ישווה את שיאו של פאקו בויו עם 19 משחקים ללא ספיגה בעונת 1986/87, אבל העונה שלו הייתה נפלאה.

“בנזמה רעב לתואר הפיצ’יצ’י”, נכתב בשער ה-AS , מחפש את התואר לראשונה בקריירה. בפריויו נכתב: "שני חלומות - פיצ’יצ’י בצד אחד - בנזמה, והישרדות בצד שני. עוד אתגרים יהיו שערים של ברהים ומיליטאו - כל שחקני הסגל. אזכורים גם לחאמס ובייל.

ב-AS נכתב ש זידאן מחפש את מספר מאה שלו - עומד על 99 ניצחונות ניצח את לגאנס חמש פעמים וסיים בתיקו אחד. ב-144 משחקים רשם עד עתה 99 ניצחונות (68%), 28 תוצאות תיקו (19%) ו-17 הפסדים (13%). בתחילת דרכו ניצח ב-85% מהמשחקים (כניסתו לתפקיד ב-2015/16), עם קאמבק שלא עזר נגד ברצלונה, . הסיום אשתקד היה החלש ביותר שלו. העונה עומד על 70% ניצחונות. את ריאל סוסיאדד ואייבר ניצח שבע פעמים בשמונה משחקים. נגד אלאבס ודפור ניצח שש פעמים. הוא הפסיד שלוש פעמים לבטיס ופעמיים לברצלונה, סביליה ו-ולנסיה.

איזה כיף, סוף סוף משחק שאפשר לראות בלי לחץ, להיגמל מה-0:1 המסורתי. מצפה לגוליאדה והשוואת הניצחון הגבוה ביותר שלנו העונה - נגד אותה היריבה בדיוק. הזאר היה יכול לככב. מצד שני - מצד שני הם נלחמים על החיים, והוא תמיד פצוע. יהיה נחמד אם קארים יסיים כפיצ’יצ’י אבל זה לא יקרה. הייתי רוצה שננצח בכל זאת כמובן, להמשיך את הרצף. אם תשאלו אותי - אסנסיו ו-ויני ל-11. לוקאס ישחק כמגן אגב, מנוחה צודקת לקרבחאל. גם לקאסמירו אפשר לתת מנוחה.

באיזה עולם נשמע דבר כזה ששחקנים מבקשים להיות מחוץ לסגל כשלא מדובר בפציעה? בייל פשוט ‘העתיק’ מחאמס. באמת שרציתי לראות את שניהם משחקים ונפרדים בטעם פחות חמוץ, אבל יש גבול. הם לא יכולים לבוא בשום תלונות לזידאן לדעתי, ועזבו רגע את השכר העצום שלהם - זו בושה וחרפה וחוסר מקצוענות. לא צריכים אותם ונקווה שנכתוב עליהם בדיון האקסים בשנה הבאה. על בייל אני יותר ‘כועס’. אפילו את השואו עם המסכה בספסל לא נראה.

במשחק עם אווירה של משחק ותיקים, מי יבריק אם לא איסקו

קרוס לא טרח אפילו לצעוד לכיוון אסאלה או אוסקר, שחגגו באזור הרחבה בדקות שלו על המגרש. אחר כך מאשימים את מיליטאו בגול

עד עכשיו לא הבנתי מה ברהים דיאז עושה אצלנו. עושה רושם של שחקן לא חכם בכלל, בזמן המועט שלו על המגרש הספיק לעצבן את כל חבריו להתקפה.
על סגנון הדריבל שלו אני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל…
ריצה, דריכה על הכדור, סיבוב, דריכה על הכדור, החלפת רגל. מה.

ויניסיוס בעיקר צריך להתבגר, כשהוא לא מכריח את עצמו להיות מרוכז הוא מפוזר מהרגיל.
עושה רושם שואלוורדה נכנס לקצב שוב. נחמד לקראת הסיטי.

צחוק צחוק על איסקו, הזכיר נשכחות מ-2017… כשהוא משחק ככה הוא בהחלט נכס.
ריאל גילתה שלנצח על אוטומט קבוצה שנלחמת על החיים שלה בתחתית לא תמיד עובד.

יאללה לסיטי, למרות שלא אופטימי - בונה על התחת של זידאן שאיכשהו משהו יסתדר.

ברהים נראה מרושל כי הוא ניסה להרשים במעט שקיבל. תכלס, הובלת הכדור והדריבל שלו יותר חדים ומסוכנים משל שאר שחקני האגף. הבעיה איתו היא שהוא עלה לנו רק 15 מיליון.

תמונת המשחק הייתה צריכה להיות של ראמוס משפשף את הנעליים של איסקו הג’יני שבישל פעמיים (!) אחרי שלא עשה זאת עונה שלמה, אבל תמונת הפאסיו מנצחת!

image

זה משחק שלא באמת אפשר לנתח אבל בגדול אגיד שרציתי מאוד שננצח למען הספורטיביות, מדהים כמה יוביץ’ ‘ילד נזק’, הגאון עם אפס פעולות התקפיות אבל כן עשה פנדל שרק במזל זכה להתעלמות, רחמים על לגאנס החביבה. איסקו למשל נזכר לשחק מאוחר מדי ולא היה מתאים לנו במשחקים אינטנסיביים והצמודים נגד כל החטאפה-בילבאו-אלאבסים.
יצאנו מאוד מהר מ"מוד הצ’מפיונס" אבל דווקא זה מעצים את ההישג הגדול של הקבוצה ברצף הניצחונות הזה בלי שחקני התקפה ראויים מספיק חוץ מבנזמה. הפאנצ’ר אתמול כביכול היה יכול לקרות נגד כל יריבה ובכל משחק. שאפו לזידאן.

מרוצה מאסנסיו, שלושה שערים ובישול בזמן ששיחק זה יפה מאוד. מחמאות גם לואלוורדה שכן היה דינמי ויש לו פצצה ברגל, אני חושב שאם הוא ומודריץ’ וקרוס יבעטו את אותו מספר הבעיטות אז לא בטוח שהוא יכבוש פחות. ברהים שחקן מעניין ולא היה אכפת לי לראות אותו שוב, ויניסיוס היה ביום שיש שם כפתור שצריך לבטל. רציתי להחמיא לאראולה אבל הוא סופג פעמיים ככה בין הרגליים, חבל.

ראמוס גם במשחק כזה רוצה לשחק, מכונה, שער קלאסי וציון דרך, אין יותר מה לבקש וגם קאמבק מרגש לנאצ’ו. הקבוצה חייבת את המנוחה הזו מצד אחד אחרי 35 ימים מטורפים והאליפות מרגשת ומצד שני ההפסקה הזו קצת פוגעת בנו לקראת סיטי עם כל הכבוד למצב הברך של הזאר. השביזות, הריקנות…“בלי כדורגל הייתי…”

אסנסיו עם אותו מספר שערי לה ליגה כמו וינסיוס, ויותר שערים מרודריגו, בייל, ואסקז, יוביץ’, הזאר, איסקו, חאמס, מריאנו וכו וכו… ב-300 דקות בלבד העונה (וחבל על השער שנפסל מול ויאריאל).

מדובר באחד הבודדים משחקי הסגל שלנו שאשכרה יודעים לשים כדור ברשת, חבל לי מאוד על העונה שלו שהלכה לפח, מצד שני אף אחד לא מבטיח שאם היה כשיר כל העונה הוא היה מפיק ממנה יותר (ראינו את עונה שעברה), אבל אני עדיין מאמין באסנסיו, אחד משחקני הסגל החביבים עליי ביותר.
לא יודע אם אפשר לבנות עליו כשחקן הרכב (יש בזה משהו שהוא לא מהיר מספיק בשביל לשחק בכנף), אבל אני כן מאמין שהוא שחקן שיוכל לתת לנו 8-10 שערי לה ליגה הכרחיים בעונה הבאה.

בהנחה שלא מגיע רכש רציני להתקפה - אסנסיו צריך להתחיל את העונה הבאה כשחקן הרכב. עם כל הביקורת על עונה שעברה שהעלתה בצדק הרבה ספקות, הוא הוציא הרבה יותר מכל יתר הבינוניים מהפירורים שקיבל. האלטרנטיבה היחידה שאני רואה היא שובו של היהלום עם איסקו כשחקן הרכב (השם ירחם).

החשש שלי הוא ההתאהבות של זידאן במערך ארבעה קשרים. פעם זה קרה נגד הגדולות באירופה או בקלאסיקו, השנה זה קרה גם נגד אוססונה וחטאפה. אסנסיו לדעתי טוב משמעותית בצד ימין מאשר בשמאל, קיימת האפשרות לנוע לעומק כמו בשער או אפילו להיכנס לרחבה ולבעוט (כבש שער כזה נגד ולנסיה בעבר למי שזוכר). אין לו את המהירות לרוץ על הקו ולהרים למרות שכדורי הרוחב שלו טובים. אפילו לעתים אם יגיע לאמצע הוא מסוגל לתת כדור עומק נהדר. הייתי עולה איתו באיתיחאד למרות שמפתה לחשוב על ויניסיוס עם שטח - עד שיהרוס הכל בפעולה האחרונה. זה היה גדול עליו ‘לסחוב’ ב-2018/19 ואני חושב שהוא בעצמו מתחרט על המשפט ההוא. וכמובן שזה מראה את האפסיות של שחקני ההתקפה שלנו גם.

אני חושב שזידאן היה דבק ב4-3-3 אם היה לו ביטחון ביכולת של הקבוצה להתגונן במערך הזה בכל משחק. אולי כשמנדי ופדה בהרכב.

האם לדעתך אין הבדל בין משחק בית ומשחק חוץ (אולי קצת הישטש בעידן הקורונה ומצד שני הברנבאו גם ‘מלחיץ’)? אני זוכר שבמשחק חוץ נגד אוסאסונה פיגרנו 1:0 והייתי בטוח שזה הולך להיגמר רע והפכנו את זה כמו גדולים ל-1:4, עם איסקו ובייל, וגם במערך כזה לא הייתי מרוצה. כשאסנסיו משחק הוא מצטרף טוב לרחבה גם בימים חשוכים בהם הוא עם הפרצוף באדמה ומוסר רק אחורה לראמוס או הצידה לקרבחאל. ברוב המשחקים לא הייתה מספיק הצטרפות.
במשחק נגד סיטי לדעתי אין ברירה, גם ככה קשה לנו להבקיע וגם ככה ראמוס לא ישחק ואני לא מחדש לך כלום, אז ארבעה קשרים הפעם לא יתאים. עם כמה שהסרחנו את הדשא חשבתי שנדע לשמור על היתרון שהשגנו וגם 0:1 עכשיו לא יספיק.
הדבר הגדול היחיד שחסר לריאל של זידאן זה רמונטדה במשחק חוץ, את זה עוד לא עשינו. ניצחנו כבר בפ.ס.ז’, בטורינו, במינכן פעמיים. ועכשיו בלי כריסטיאנו זה אתגר. לפחות שנהיה קרובים. מודה שהאליפות שלנו ובעיקר הניצחונות יחד עם תנודות מסוימות שלהם העלו את סף האופטימיות שלי טיפ-טיפה.

לא כל כך הבנתי איך זו נהייתה מוסכמה שאסנסיו לא מהיר. גם אחרי הפציעה הוא מהיר מאוד.
לא קיבלתי את הרושם שהוא איבד מהמהירות שלו, אבל כן את ההרגשה שהוא נזהר יותר ובוחר את הקרבות והספרינטים שלו.

הוא שחקן שהייתי נותן לו להוליך מתפרצת כי הטאץ’ שלו מעולה והוא נע לעומק, הוא לא מתברבר עם הכדור אם כי לעתים הייתי רוצה לראות יותר תעוזה ופחות לנסות מהלך שסיכויי ההצלחה הוא 90% אבל זה לא מסכן את השער. לדעתי זו לא תכונה בולטת שלו, מתקשה להיזכר בו עובר שחקן באמצעות המהירות או יוצר יתרון משמעותי עליו בדרך להרמה. והסיומת שלו טובה אז לא יקרה כלום אם ישחק בכנף השני מה גם שבשמאל יש את ההוא במאה מיליון נו הפצוע הבלגי.

רק אתמול הוא ניער מעליו במהירות שני שחקנים וגרם להם לקבל צהובים בהפרש של כמה דקות כשמשכו לו בחולצה.

יש, וגם לדעתו של זידאן יש. בבית ו/או מול יריבות חלשות בדרך כלל עולים ב4-3-3. מה שכן השתנה העונה זה שזידאן החשיב חצי מקבוצות הליגה כיריבות קשות.

לגבי אסנסיו, צעד ראשון מהיר / יציאה מהמקום לא היו מרשימים גם לפני הפציעה, כשיש שטח אני חושב שהוא בסדר. ואת הקרבות שלו הוא בחר היטב גם לפני הפציעה… בחר יותר מידיי טוב. בפינצטה. הוא האנטי תזה של ויניסיוס. אם ניצור שחקן אחד משניהם זה יהיה מושלם.

לגבי אסנסיו הוא כבר עכשיו שחקן מלוטש (בניגוד לויני נניח או שאר הילדים שעוד מתפתחים), ומשחק חכם. הוא יודע מתי להאט את המשחק, מתי לשלוח כדור מהיר, מתי להתפרץ עם הכדור קדימה, מתי לשמור עליו… מסכים עם אורי שהוא צריך להתבסס יותר כשחקן הרכב (למרות שעם זיזו יש 13,14 שחקני סגל סולידים שאפשר להגיד שהם שחקני הרכב).

יש לו חוש מדהים לשערים, בתוך ומחוץ לרחבה, והוא יכול להיות חלק ענק מהפתרון לבעיית חוסר העוקץ שיש להתקפה מאז שכריס עזב.

אני קצת התייאשתי מאסנסיו אם לומר את האמת. הוא שחקן טוב אך ממש לא השחקן שארצה שיוביל את ההתקפה.
נכון להיום להביא קיצוני לצד שלו יותר דחוף לי מלהביא חלוץ חוד לעמדה של בנזמה.
שלא תבינו אותי לא נכון, אסנסיו בהחלט שחקן טוב, פשוט לא טוב מספיק כדי לפתוח בריאל מדריד שאני רוצה לראות.
הלוואי שיוכיח לי אחרת, ככל הנראה תהיה לו עונה שלמה לעשות זאת