גביע המלך: מפרקים 4:0 את בילבאו וזוכים בגביע! (גריזמן, דה-יונג, מסי 2X)

הסגל שלוקח איתו קומאן ללה-קרטוחה -

אז…כולל פאטי הפצוע, אבל ללא קוטיניו. מעניין.

אם אני לא טועה קוטיניו בברזיל בטיפול רפואי.

אל תיכנס לדיון עם עובדות!

סתם לוקח את כל הסגל למקרה שבו בטעות ניקח את הגביע. אני חייב להודות שאני לא אופטימי כי בילבאו מגיעה רעבה מאוד אחרי ההפסד לסוסיאדד בגביע, ו מרסלינו מאמן חכם שיודע לרוב למצוא את החולשות של הקבוצה שלנו, שמנגד ההרכב והשיטה של בארסה דיי צפויים, ואני לא בטוח מה הלך הרוח אחרי ההפסד בקלאסיקו, בין אם מדובר על אלבה שתועד מתבכיין לפיקה, קומאן שלא בטוח לגביי עתידו ועוד.

יהיה נחמד לסיים עם תואר עונה נטולת צפיות כמו זו, אבל באמת שאין לי ציפיות.

זה לא הפסד מביך של ברצלונה בלי בכי של אלבה…

הרכבים משוערים -

לפי הדלפות לא מאומתות. גריזמן ופיקה פותחים.

https://twitter.com/LaSenyera/status/1383473345123872769

פיקה פותח… ארוחאו הבלם הכי טוב שלנו בספסל.

עד מתי 3-5-2?

אני בשוק שרוברטו עובר על זה בשתיקה.

ההרכב של הבאסקים -

פעם גביע השוקו, תמיד גביע השוקו.
ועדיין תואר זה תמיד נחמד, בטח בעונה כזאת.

לא הבנתי את ההרכב בדגש על ההגנה המאוד איטית מול וויליאמס המהיר, אבל בילבאו לא הגיעו למשחק או שהקישור שלנו הרג אותם.
במחצית הראשונה הרגשתי קצת כמו ספרד במונדיאל, שליטה אבסולוטית ו0 תכלס והיתה תחושה שמתפרצת אחת של בילבאו והמשחק נגמר.
לא יודע לשים את האצבע מה השתנה במחצית השניה, אשאיר את זה למומחים, אבל זו היתה כבר בארסה של לפני פגרת הנבחרות.
מקווה שהמומנטום ימשיך.

בילבאו לחלוטין לא הגיעו למשחק, ראו את זה מהדקה הראשונה וגם לפי ההתפרקות שלהם (ספגו 4 ב-12 דקות). לדעתי הגמר מול סוסיאדד עוד ישב להם בראש. בכל מקרה לפחות הצלחנו להעניש אותם על כך במחצית השנייה.

משחק ללא יריבה ראויה.

לפחות נקמנו בקצבים האלו. יש עדיין כאלו שזוכרים את המפגש של מראדונה והם בגמר בשנות ה80 ( אני הייתי ילד חח)

פעם אתלטיק בילבאו הייתה קבוצה מרגשת. מסורת, שחקנים מקומיים בלבד, וקבוצה טובה שכיף לראות.
הם הפכו לווליאמס + 10 קצבים. אפילו מוניאין נהיה ארס עם מרפקים. אני שונא קבוצות כאלה, שלא יזכו בכלום עד שישנו את הגישה.
אני חושב שגם במחצית הראשונה היינו הרבה יותר טובים. היו לנו מצבים, לא הרבה אבל היו. להם היה חצי מצב בלבד, ובעיטה אחת לשער. גריזמן הפתיע לטובה עם תנועה בלתי פוסקת וחכמה, וכשאתה נע חכם, מסי כבר ימצא אותך.
ראוי לציין את בוסקטס. הוא פתח את העונה ביכולת קטסטרופלית, אבל לאט לאט השתפר, ובמשחקים אחרים אני מרגיש שהוא חזר לעצמו לגמרי. עוד מוקדם להספיד אותו.

תחזור לימים של ברצלונה ומראדונה נגד בילבאו. אתה חושב שהיום הם קצבים? הם ילדים טובים לעומת אז.

דרך אגב, אפשר לא לאהוב את גריזמן והכל, אבל אי אפשר להתכחש לעובדה שהוא ככל הנראה השחקן המצטיין שלנו אם מסתכלים על תרומה לכל אורך הטורניר:

צמד מול גרנאדה
שער שיויון מול סביליה בדקה 90 ואתמול גם שער שפתח את החגיגה מולם . ובטח שכחתי כמה בישולים.

אפשר לבקר אותו בצורה ענינית אבל צריך לתת לו את הקרדיט פה.

האמת שמעל הכל אני אשכרה נהניתי לראות את כולם שמחים. לא יודע להסביר את זה, אבל זה הרגיש כמו התפרקות של הרבה זמן. גביע השוקו או לא, אבל היה כיף לראות את זה.

מילה על היריבה. האמת, ציפיתי מהם ליותר, ציפיתי ממרסלינו ליותר, אבל ברגע שהגול הראשון הגיע, מרסלינו בחילופים שלו החליט לוותר על המשחק והתחיל להוציא שחקני מפתח מבלי לשנות מערך. אולי זה הטיימינג בו תפסנו אותם, אולי היה להם יום רע, אבל מבילבאו וממרסלינו ציפיתי לתת פייט יותר רציני.

ברכותיי לדה יונג שאחרי שהיה חלש בסופר קופה נגד בילבאו הגיע לנקום בכל הכוח והיה לטעמי הכי טוב על המגרש (ויסלחו לי מסי, בוסקטס, דסט, פיקה וגריזמן שנתנו הופעות מצויינות).

מילה אחרונה להיום: רוטציה. פדרי כבר לא סוחב, וזו לא אשמתו. אף אחד לא הכין ילד שהיה מיועד לבארסה ב’ לאינטנסיביות כזאת לעונה שלמה, וקומאן לא עושה כמעט כלום בשביל לנהל לו את הדקות באופן סביר. יש משחק כבר ביום רביעי, מקווה שהוא יחזיק מעמד.

נ.ב
אוף טופיק: אני באמת מתחיל לחשוב שריקי יעזוב בקיץ. כבר נראה שפשוט מתעלמים ממנו בכוח.

מכיר את זה כמובן, אבל דיברתי על בילבאו לפני כמה שנים, לא לפני 40 שנים.

בחיאת זה מתחת לחגורה. עכשיו אני באמת מרגיש חטיאר. :slight_smile: