רבע גמר אלופות :: 4-0 בסיכום על יונייטד, הפנים לחצי הגמר

10/4 - יוצאים לתיאטרון החלומות
16/4 - מארחים את יונייטד אצלנו

עוד נקבע בהגרלה: בחצי הגמר אנחנו מיועדים להיפגש עם המנצחת מבין ליברפול לפורטו.

בצד השני של ההגרלה המנצחת מבין יובנטוס ואייאקס תפגוש בחצי הגמר את המנצחת מבין סיטי ופורטו

חתיכת הגרלה. מושלמת מבחינת הצופה הניטראלי. חצאי הגמר על הנייר עתידית להיות מטורפים.

יונייטד של סולשיאר לא דומה בשיט לזאתי של מוריניו. המגינים תוקפים ולא רק סוגרים, הקישור קרוב יותר אחד לשני ומשחק יותר על הקרקע ומהר מאשר הכדורים הארוכים תחת מו, והחלוצים הם יותר הטכניים ומהרים עם וורק-רייט מטורף מאשר עמוד החשמל שמוריניו אוהב כל כך לשחק עם.

אנחנו טובים יותר ומנוסים יותר, אבל דווקא בגלל הסיבה הזו החניכים של סולשיאר יבואו בלי לחץ על הכתפיים ופשוט יעלו לשחק ולהנות.

אצלנו לעומת זאת חובת ההוכחה עלינו, האין סוף דק’ המשחק של סוארז מסי ראקי ובוסקי בעוכרינו, והנחס של העיתונות הקטלאנית מרחף מעלינו. יהיה קשה. בהצלחה לנו.

אני סוג של מרוצה מההגרלה.
אמנם זה נראה הכי פחות חד צדדי מבין 4 המשחקים, אבל אני חושב שיש לנו יתרון ברור.
יונייטד משחקת כדורגל אנגלי, מולו תמיד הסתדרנו. הם לא יכולים להתמודד עם הטכניקה שלנו , ואנחנו יכולים להתמודד עם הכוח והמהירות שלהם.
חששתי הרבה יותר מהסיטי, ליברפול ויובנטוס. לקבוצות האלה יש כלים לעצור אותנו, ליונייטד יהיה קשה מאוד.
אני מקווה שנראה את סמדו במקום סרג’י, שדמבלה יחלים בזמן, והרבה יהיה תלוי בארתור וראקיטיץ’. ואם מסי יתפוס יום עבודה רגיל, אין ליונייטד שום סיכוי.

מצד אחד, צריך לשים את הדברים על השולחן - לא קיבלנו הגרלה קשה. אם היה צריך לחלק את הקבוצות בהגרלה לדרג א’ ודרג ב’, אני חושב שיונייטד לגמרי נמצאת בדרג השני עם טוטנהם, אייאקס ופורטו. ההגרלה חילקה את רבע הגמר כך שכל אחת מ4 הקבוצות היותר חזקות קיבלה קבוצה מ4 היותר חלשות.

עם זאת, מבין 4 קבוצות “הדרג השני” אני חושב שקיבלנו את הקבוצה המסוכנת ביותר. כבר הוכח בעבר שהמסורת של קבוצות מדברת בליגת האלופות. להתחיל את ההתמודדות הזאת באולד טראפורד זה לא דבר סימפטי, בטח לא שכש3 ימים לפני זה אנחנו במטרופוליטנו, ואם יש משחק אחד בליגה שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לוותר עליו כדי לתת לכולם מנוחה לליגת האלופות זה המשחק הזה.

אם נדבר על יחסי הכוחות על הדשא אז אני לא חושב שיונייטד של סולישר התמודדה עם קבוצה בלב שלנו. ביום טוב של מסי וסוארז, אין להם שום פיתרון עם ההתקפה שלנו. בצד השני של המגרש גם לנו לדעתי תהיה בעיה קצת עם ההתקפה שלהם, כי יש להם שחקנים מאוד גבוהים. הם ינסו להגביה המון כדורים, ולקוות שאחד התרנים התורנים ינגח את זה לשער.

מסכים איתך שלהגנה של יונייטד אין מה למכור מול ההתקפה של ברצלונה אבל אני ממש לא רואה את יונייטד באה לשחק על הגבהות לרחבה. המוטיב הזה היה שייך יותר לתקופת מוריניו ורואים אותו פחות ופחות אצל סולשיאר שאוהב להתבסס על שלישיה מהירה בהתקפה עם הרבה חילופי מקום בין השחקנים.
אם הייתי מהמר, כנראה נראה משחק שדומה למשחק השני בין פריז ליונייטד ( בדגש על קאמפ נואו ) עם 80 אחוז שליטה בכדור לברצלונה רק שבניגוד לצרפתים הם אשכרה ידעו מה לעשות עם הכדור ואיך לפרוץ משחק הגנתי טקטי.
יונייטד מצידה תנסה לבנות על מתפרצות ואיבודי כדור של ההגנה של ברצלונה.

אני חושב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו הפסד נגד אתלטיקו. ב 7 הפרש זה עוד איכשהו היה אפשרי מבחינתם, ב 10 הפרש זה כבר אבוד. בארסה יכולה לעלות עם הרכב מחליפים פלוס מסי, ולהיות מרוכזת רק באלופות.
אבל כמו שאנחנו מכירים את וולוורדה , הוא יעלה עם ההרכב החזק בכל המשחקים עד שמישהו ייפצע.

בגדול אתה צודק - 10 הפרש זה 4 משחקים, ו10 מחזורים לסיום זה הפרש מאוד מבטיח. מצד שני, כל תוצאה שהיא לא הפסד די תבטיח את האליפות.

לדוגמה, המשחק מול ויאריאל יהיה בחוץ (4 ימים לפני אתלטיקו ו8 ימים לפני יונייטד בחוץ), אולי שווה לתת את המנוחה שם? אולי שווה לעלות עם הרכב שני דווקא מול ווסקה בחוץ בין צמד המשחקים מול יונייטד? אולי שווה להנהיג רוטציה שבה כל שחקן הרכב ישחק מעתה פעם בשבוע, ולפזר את העומס על פני כל הסגל? בד"כ יש לי דעה לצד כלשהו, הפעם באמת שאני לא יודע מה אני הייתי עושה במקום וואלורדה.

כל תוצאה שהיא לא עלייה לחצי הגמר לא תתקבל על הדעת, עם זאת הקטנת הפער בליגה תשפיע על כמות המאמץ שהשחקנים יצטרכו להשקיע בליגה באזור חצי הגמר, מול קבוצה הרבה יותר חזקה כמו ליברפול.

על פניו זה נשמע כמו הפתרון הכי גרוע שאפשר לחשוב עליו. מצד שני, 6 ניצחונות במחזורים הקרובים יזכו אותנו באליפות כבר לפני חצי הגמר, ויתנו לנו אפשרות לשחק רק בליגת האלופות ובגביע בין ה30.4 ל1.6.

יכול להיות שאתה צודק. אולי עדיף לנסות לנצח את אתלטיקו למרות המשחק מול יונייטד, לתת מנוחה מול הואסקה, ואם נצליח לנצח, אפשר לסיים את הליגה באיזי ולהתרכז בצ’מפיונס.

ליברפול עם סגל מלא מינוס פירמינו לא הצליחה לנצח את יונייטד עם 10 שחקנים אחרי 3 חילופים בחצי שעה. גם לא הצליחה לבעוט לשער והייתה קרובה הרבה יותר להפסד מאשר לניצחון. מאיפה ההנחה שהיא “הרבה יותר טובה” מיונייטד? מלהסתכל על הטבלה בלי להבין כלום? טובה מיונייטד של מוריניו, לא מהנוכחית. על פי כל מדד.

לא יודע מה זה הזלזול הזה ביונייטד.
להגנה ש"אין מה למכור מול מסי וסוארז" מנעה מסלאח ומאנה לבעוט למסגרת במשך 90 דקות אפילו בעיטה אחת!
מה גם שהשחקנים שלהם עם הרבה פחות דקות משחק ועומס והם בלי טונות של לחץ וציפיות.

חייבים מנוחה, חייבים הכנה טקטית מעולה והכי חשוב, חייבים לעלות ברבאק לטרוף את הדשא.
איך פפ אמר פעם לפני שתפרנו מאניטה לחלאות עם הגמד על הקוים; “הכדור הלילה הוא כדור אש, לא תוכלו להחזיק אותו יותר משתי שניות… מקבלי מוסרים ועושים תנועה…”

אני כבר מתרגש…!

אוף איזו התרגשות!!

קצת מחשבות מקדימות על המשחק…

מאלקום -
לא נראה לי שיקבל הרכב, אאבל אני ממש מקווה לראות אותו שוב כחילוף. במשחקים האחרונים הוא נותן עבודה ומתגלה כסאב לא רע בכלל. למרבה השמחה נראה שהוא גם מתחיל לקבל אמון מהמאמן. אני מאוד מקווה שבקרוב זה יהיה הכאב ראש החדש של וורדה - איך לחלק את הדקות בהתקפה??

קאוטיניו -
עדיין לא מוצא את עצמו. העובדה היא שאני מעריך אותו מאוד, לכן כל מה שהמיסטר יחליט לגביו מקובל עלי. העיקר שיחזור לפורמה.

דמבלה -
אם הוא לא כשיר אז בבקשה לא לסכן אותו.

ארתור -
לא בפורמה טובה במשחקים האחרונים. לא עושה את ההבדל שעשה בתחילת העונה. זו לא ביקורת כנגד הילדון שאני ממש אוהב. זו קריאת התמונה. בשלב הזה של העונה, וידאל וראקי נותנים עבודה טובה יותר. אין לי בעיה לראות אותו פותח על הספסל במשחק הזה.

בהגנה, למרות כל האהבה שלי לרוברטו, אני רוצה לראות את סמדו. בסוף היום הוא מגן אמיתי ולא מגן חלטורה. רואים את זה בהבדל התפקודי ואני אשמח שהוא ימשיך להשתפר. בעונה הקודמת ובתחילת הנוכחית הוא עדיין היה מדי חסר ביטחון ועשה שטויות כואבות (גם ברומא). עכשיו הוא כבר מייצר יותר שקט, ואני מקווה שיגדל להיות המגן הימני הפותח שלנו (אלא אם ינחיתו פה במקומו מישהו בקאליבר של אלבס).

וזהו קשקשת…

שיהיה לכולנו ערב מהנה (((:)))

ויסקה בארסה.

אני חושב שקוטיניו השתפר מאוד במשחקים האחרונים, וכל עוד דמבלה פצוע, קוטיניו צריך להיות לפני מאלקום בהיררכיה.
מאלקום בהחלט יכול לתרום אם ייכנס בחילוף, אבל קוטיניו צריך לפתוח.
אני לא פוסל אפשרות שוידאל יפתח במקום ארתור. זה משחק חוץ, הוא נח בראשון, והוא בכושר טוב עכשיו.

פתחנו טוב וגם כבשנו, אבל לאט לאט הלכנו אחורה ויונייטד לחצה וגרמה ללא מעט טעויות.
בוסקי משחק באש, ארתור קצת בשוק וראקי מנסה לסגור חורים.
לדעתי וידאל צריך להיכנס במקום ארתור שיכניס אנרגיה וכח פיזי.

קוטיניו לדעתי טוב מאוד והיה קרוב לכיבוש אל מא ההצלה של דחיה.
מילה טובה גם לסמדו על משחק מצויין.

ניצחנו. משחק חוץ. בליגת האלופות. בנוקאאוט.

בלי לספוג, ועם שער שמבחינתי הוא של סוארס, לא איכפת לי מהחוקים.
מדהים כמה זה לא מובן מאליו.

טוב, הפורום החליט: העונה מגיבים רק אחרי מחזור ליגת האלופות. בעיניי דווקא הליגה היא החשובה, אבל מילא.

אמש שוב הראה סמדו שהוא שחקן מצוין, שליטה מלאה בשתי הרגליים, שומר צמוד, חושים חדים של שחקן הגנה. תענוג.

לדעתי החבר’ה קצת השתאננו כשהבינו שדי קל להם מול השדים האדומים וזה היה בעוכרינו כי היה קשה לחזור אח"כ למומנטום חיובי.
אבל מסי דאג למצות את הדין, סוארס השחיל ופיקה היה נהדר.

אגב
בגומלין אני צופה שמסי יידאג לדחוף את האף באופן אגרסיבי יותר.

אגב 2
גול של קוטינו ממבצע אישי, יחזיר עטרה ליושנה

האמת שאני לא זוכר מתי קבוצה כלשהי לחצה אותנו ככה.
אמש הורדתי את הכובע בפני היונייטד. הם היו שווים יותר. זמן נרחב מהמשחק הרגשתי שאנחנו משחקים מול 14 שחקנים.

עכשיו, זה לא שהיונייטד נתנו איזה משחק יפה וטוב, אבל הבונקר שלהם היה בכל מקום ולא סתם שתי שורות של מתגוננים. הם לחצו גבוה, גם בחצי שלנו רוב הזמן, וכשאיבדו כדור הם עדיין סגרו לנו את האופציות.

כן. היו לנו הזדמנויות שהיינו יכולים לנצל טוב יותר אם היינו מהירים ביציאה למתפרצות, אבל אנחנו לא.

אז לדעתי סולסשיאר עשה בית-ספר לוואלוורדה הפעם. אני מקווה שהמיסטר ילמד מהמשחק הזה ויכין אותנו נכון וטוב יותר לגומלין בקאמפ. מעדיף לבוא מוכן מאשר לסמוך על קסמים.

כל עוד מסי משחק, קבוצות יעשו לכם בית ספר טקטי. אבל כל עוד מסי משחק זה לא משנה מי הקבוצה שעומדת נכון יותר כי הקבוצה של מסי תנצח

אנחנו על הפנים במשחקי חוץ, והמשחק מול רומא ישב לשחקנים ולמאמן טוב טוב בראש. גם לנו האוהדים. בניגוד למשחק הלהיות או לחדול של רומא, הלחץ של יונייטד לא היה אפקטיבי, כי הוא לווה בבונקר ולא בנסיון לשבת עלינו.

אני מקוטלי וואלורדה הקבועים, אבל הוא לסולישאר יש עוד המון מה ללמוד כדי להצליח להתמודד ברמות האלה. שום בית ספר ושום נעליים.

ולדי רצה להעביר את ההכרעה הביתה עם שער חוץ, ולא רק שהשגנו את שניהם - ניצחנו. כדי להצליח לעבור אותנו יונייטד צריכה לעשות משהו שלא נראה מאז 2013. להצליח לנצח אותנו בקאמפ נואו בליגת האלופות.

בקאמפ נואו הסיפור אחר. אנחנו צריכים לפתוח עם 4-3-3, להיות אלה שלוחצים, ופשוט לנסות לנצח את המשחק כמו כל משחק בית אחר. בלי לזכור בכלל מה היה במשחק הראשון.

עם העיניים קדימה, ליברפול קיבלו מתנה, והם כבר בחצי עוד מהשנייה הראשונה של ההגרלה. במידה ונעבור את יונייטד, אז שם זה כבר קונצרט אחר.בטח ובטח שבמשחק החוץ, שיהיה הגומלין.

נשארו לנו 4 משחקים. אם ננצח בכולם, או אפילו אם נעשה תיקו מול יונייטד ובליברפול אנחנו ניקח גביע סוף סוף. זה מלחיץ אותי. אנחנו קרובים ממש. אני רוצה את הפאקינג גביע הזה.

שיחקנו בעצם בלי מסי רוב המשחק ועדיין ניצחנו ויונייטד לא יצרה הרבה מצבים, לפחות לא יותר מאיתנו.
אני רוצה לראות איך הטקטיקה שלהם תעבוד כשמסי ישחק בכל הכוח.
ויהיה גם את דמבלה.
לדעתי אין להם סיכוי למרות הנס שהם עשו מול PSG. אבל הפעם אני מצפה למשחק מהנה.