השלמה ממחזור 4:: תיקו 1:1 בפיחואן של סביליה (אראוחו)

צריך להיות עיוור מוחלט כדי לא לראות את הנסיגה במשחק הקישור של בארסה בשנה וחצי האחרונות. אולי זה היה מכוח האינרציה אבל בארסה שלטה במשחקים והראתה עליונות על 80% מהקבוצות בערך עד שהגיע קומאן. אפילו שהיו חרא של מאמנים ואפילו שהיינו חוטפים בצ’מפיונס תבוסות משפילות. עדיין היה איזה בסיס ברסאי למשחק שלנו שנשמר. מאז שקומאן הגיע בעצם הפסקנו לשחק כדורגל מאורגן.

אותי לא מעניין מי משחק. העניין הוא לא ריקי כן או לא. זה בכלל לא עניין של שמות. העניין הוא מה בארסה אמורה לעשות במשחק שלה. כרגע יש לנו 2 חלקים לקישור שלגמרי לא מתקשרים בינהם. יש לנו את הקשר האחורי שמסתפח להגנה ויש לנו את 2 הקשרים הקדמיים שמסתפחים להתקפה. המרחק בין שניהם פשוט לא מאפשר יצירת משחק מאורגן. המוח של בארסה תמיד היה הקישור. כרגע בארסה משחקת בלי מוח משותף. בלי תכנית משחק.

כשאני מסתכל על עבודת הקישור הרבה פחות מעניין אותי מה השחקן עושה כשהכדור אצלו (אתמול במחצית השניה היו דקות שגאבי הצליח לשמור נורא יפה על הכדור. אינייסטה סטייל) אלא מה קורה כשהכדור לא אצלו. התפקיד המרכזי של הקשרים הוא להוות אופציית מסירה. זה מה שמייצר זרימה במשחק, זה מה שמעייף את היריב וזה מה שהופך את המשחק שלנו ליצירתי יותר. ברגע שיש רק אופציית מסירה אחת נורא קל לסגור אותה.

גאבי 90% מהזמן לא מהווה אופציה למסירה. פרנקי ופדרי 70% מהזמן לא מהווים אופציית מסירה. אני חושב שריקי עולה עליהם מהבחינה הזו בגדול. אבל זה לא באמת שאלה של מי. גאבי צעיר ואפשר ללמד אותו את זה. גם פרנקי. גם פדרי. גם ניקו. כולם טובים ומוכשרים. רק שמישהו ילמד אותם.

ליאור אני מסכים איתך שצריך להיות עיוור כדי לא לראות נסיגה במשחק הקישור שלנו במיוחד תחת קומאן, אבל גם צריך להיות עיוור כדי לא לראות טביעת אצבע של מאמן כבר אחרי חודש.

התנועה הכללית (ולא אכנס לכל שחקן ושחקן) הרבה יותר מסונכרנת, ההתקפות נראות על בסיס מאורגן ולא על בסיס אלתור…
משחק הלחץ הרבה יותר יעיל והוא לא יכל להיות כזה ללא משחק קישור יעיל יותר ביחס למה שהורגלנו בשנתיים האחרונות.

בנוסף, המערך עם ארוחו כ"אבידל" ושני ווינגרים שפותחים משחק (כמה התפללנו שההולנדי יפתח אגפים) יוצר מרווחים גדולים בקו ההגנה, ופה צ’אבי דורש כניסה של הקישור לחללים האלה כדי לנסות לכבוש.
וזה עבד.

אני מאוד מרוצה ממה שצ’אבי מעמיד בנתיים עם החומר המאוד מוגבל שיש לו. הקבוצה במסלול הנכון, סבלנות.

אני כנראה עיוור.
אני רואה את בוסקטס מסופח להגנה כשהכדור אצל היריבה. אבל כשהכדור אצלינו, הוא ודה יונג מקדמים אותו יפה לשליש האחרון של המגרש. אני לא רואה מסירות ארוכות מההגנה להתקפה כל הזמן, אני רואה שאנחנו מגיעים בקלות לחצי של היריבה ונתקעים שם.
לי חסר חלוץ רחבה רציני הרבה לפני קשר נוסף.

אני מסכים עם צ’אבי לגמרי.
Xavi: “There are things to improve, of course, but I am proud of the team because we are on the right track.”

ואם ליאור חושב שמה שהוא ראה הולך להשתנות מהותית אז
Xavi: “It’s going to be hard for me to sleep. I am dissatisfied with the result, but the play comes close to the Barça that I want; brave and attacking, just like I have experienced and seen it has given us successes.”

רביע נראה לי שאתה טיפה מגזים עם הטביעת אצבע של צ’אבי… בינתיים מה שאני רואה זה טיפה שיפור בפיזיות ובכושר (שלעיתים מתבטא בלחץ) וטיפה פחות בלאגן ושטויות מפגרות קומאן סטייל ואולי גם סימנים ראשונים ומבורכים של ידיעת היריב. במשחק עצמו הקבוצה לא מצליחה לשמור על ריכוז ולא מצליחה לייצר משחק מסודר ליותר מ5 דקות.

דימיטרי, אנחנו לא רואים את אותה קבוצה.

מה? באמת? לא, ברצינות?

העפנו כדור במשך 20 דקות, אחרי שהם נשארו בעשרה שחקנים.

בפעם היחידה שהנענו אותו, הצלחנו לפנות את דמבלה למצב שהוא יכל לבעוט לקורה.

ההכנסה של דה יונג על דה יונג הייתה בשיא הצניעות - דבילית. הדרך היחידה שהוא יעשה פעולה חיובית מול דייגו קרלוס ופרננדו היא אם הכדור יפול לו בטעות לראש והוא יצליח להחמיץ אותו פנימה.

אנחנו באמת רואים כנראה ספורט אחר, אני לא יודע להסביר את זה אחרת.

עם כל זאת, ברור שיש שיפור אדיר מהדווקא נשחק גרוע של קומאן. אבל למה זה אומר שצריך לשים את הראש בתוך הדיונה ולהלל דברים שכרגע מאוד חסרים… אפשר גם להגיד את שניהם. שניהם מאוד מאוד נכונים.

אני חושב שברצלונה יכולה להיות מרוצה מהמשחק הזה. אני חושב שיש בקבוצה הרבה “בורות” בכל חלקי המגרש ואתמול נגד יריבה חזקה ובמגרש ביתי זה כלל לא הורגש ולא היה חסר הרבה שהיא תנצח. סביליה הוכיחה למה היא לא באמת יכולה לזכות באליפות, מעבר לאדום המטופש. בארסה מתקשה להבקיע גם כשרוב הסגל בריא, אם בכלל - ואתמול כאמור גם דפאי היה חסר מעבר לפאטי.
דמבלה הוכיח למה הוא…דמבלה או ‘טמבלה’ כמו שחבר בחדר כושר לימד אותי. חיתוך לאמצע, בעיטה אדירה לקורה. יש לו את הוואן טריק פוני הזה וגם שהוא עושה עוד הטעייה בקו ימין כדי להעביר כדור רוחב או לעבור במהירות. אבל היו עוד שתי הזדמנויות בהן בעיטה מהירה הייתה יכולה לעשות 1:2 אבל הוא חיכה יותר מדי. לפעמים פשוט צריך ‘לירות’ מהר לשער. יש את זה לפאטי לדוגמא. יש את זה לרודריגו. לא היה את זה לוויניסיוס עד העונה. אין את זה לדמבלה.
עם כל הכבוד להפתעות העונה כמו ראיו וייקאנו או ריאל סוסיאדד, זוכרים אותה? - ארבעה הפסדים רצופים - ברצלונה כן יכולה להגיע לליגת האלופות והיא תסיים רביעית. אני מניח שנראה חיזוק בינואר במגבלות הקיימות וקבוצות שיירעדו להן הרגליים מהדירוג הגבוה.

משהו אחר, דווקא בדיון הזה, החזקת הכדור. שימו לב לזה, המשחק של ריאל מדריד נגד קאדיס הוא כמובן דוגמא קיצונית עם למעלה מ-80% שלא הביא לדבר.

במשחקים בהם החזקנו בכדור הכי הרבה - לא הצלחנו לנצח. כן זה ‘מרים’ לי לראות את ריאל מחזיקה את הכדור הרבה נגד אינטר, נגד ליברפול בעונה שעברה או משהו כזה, נגד ברצלונה (לא של השנה), אבל מספיק לי 55% וצפונה. החזקת כדור לא שווה כלום אם היא לא “אנכית” כמו שאנצ’לוטי קרה לזה. אם זה לא מביא לייצור מצבים. החזקת כדור היא דרך, אולי אסתטית וסקסית - אבל לא תמיד הדרך הכי נכונה. בעונת הטרבל שלכם ב-2014/15 הרבה “הודו” שבארסה למרות שהיו עדיין צ’אבי (שיחק הרבה גם בעונת הפרידה) ואינייסטה - היה עדיף להעביר את הכדור מהר מאוד לשלישיית המפלצות מקדימה (ומסי לא היה צריך לרדת כל כך אחורה ולתפקד כמעין קשר התקפי). מי אמר שברצלונה חייבת להניע כדור? קבוצה מנצחת זה לא DNA?
ריאל של דל בוסקה הייתה מניעה את הכדור ומנסה להיכנס איתו עד השער. זה היה גם קצת אצל קיירוש עד שהכל נהרס. בשנות ה-80 היינו קבוצה של ‘רוח הרמונטדות’ של חואניטו. עם מוריניו היינו כובשים המון במתפרצות אבל גם שלטנו בכדור הרבה מאוד מהזמן, וכך גם אצל אנצ’לוטי. משום שנגד באיירן מינכן כבשנו את השער המפורסם ההוא, או עם מוריניו את ה-0:3 על ליון - תייגו את ריאל כקבוצת מתפרצות. אז כן נגד ברצלונה היה לנו קשה לשלוט בכדור וגם נגד באיירן מינכן אבל ההגדרה הייתה לא ממש נכונה.

אתמול החזקת הכדור הייתה לטובת בארסה. 55% בסוף המשחק נדמה לי.
בארסה לא מניעה כדור כמו שהיינו רוצים לראות, אבל זה בסדר מצדי כי אנחנו משחקים באופן תכליתי ורוצים לשלוט בכדור. 55% זה קרוב מספיק למה שהייתי רוצה לראות, בטח מול קבוצה כמו סביליה. היו לנו לאחרונה משחקים שבהם סיימנו עם פחות מ 50% וזה כבר פחות בא לי טוב בעין.

אני מסכים שהנעת כדור לשם הנעת הכדור לא מייצרת הנאה מהכדור. זה למעשה משעמם ואימפוטנטי אם כל מה שקורה זה התמסרות מעגלית בין הבלמים, השוער והקישור האחורי. וראינו את זה הרבה יותר מדי פעמים בשנים האחרונות.

צ׳אבי מביא תאכל׳ס למשחק, וזה חשוב יותר מלהזיז את הכדור ימינה ושמאלה. אהבתי איך שקראת לזה ״הנעת כדור אנכית״. זה כמובן הרבה יותר מגוון ומסובך ממה שהמילה ״אנכית״ מתארת, אבל הכיוון ברור.

אגב, אף מילה על עבדה?
כמה חוצפה חיובית יש לבחור. ואיך צ׳אבי משתמש בו בחוכמה.

אתמול ניצחנו בקרנות: 9-4. בבירור היינו יותר התקפיים מסביליה. לעבדה הייתה תרומה משמעותית לנתונים האלה. צ׳אבי נתן לו הוראה לכדרר והוא עושה את זה. צ׳אבי אומר לו לרוץ והוא רץ. לפתוח את המשחק לצדדים וזה מה שהוא עושה.

אז אולי הוא ילד צעיר וכמעט לא יוצר שום מצב מסוכן על באמת, אבל את כאב הראש שהוא עשה אמש להגנת סביליה אנחנו היינו צריכים. זה פותח שטחים לקשרים, זה מרווח את המשחק וקשה לצופף מולנו באותה אינטנסיביות עצלה שהתרגלנו לראות עד כה. ובמיוחד זה מביא לכך שאנחנו מאבדים כדור בשטחים שהם הרבה פחות מסוכנים עבורינו. התנועה לאגף לא משאירה אותנו חשופים מאחורה עם כדור אבוד ומסוכן במרכז המגרש כמו המתנות שהתרגלנו לחלק בעבר.

איזה עבדה כפרה עליו… כל כך כיף לראות אותו נותן עבודה, גם אם זה לא מסי או ניימאר.

בכלל, אני חושב שהולך להיות לצ׳אבי כאב ראש לא קטן.
מצד אחד אנחנו לא מספיק בשלים, ומהצד השני הכשרונות שם ואי-אפשר לפספס שמשהו טוב גדל פה.

אם לא נביא חיזוקים יהיה לנו קשה, ואם נביא חיזוקים נשלם מחיר יקר על התפתחות הצעירים המבריקים שלנו. אוחח!!! איזה צרות מעצבנות.

עבדה היה יותר טוב מכל הקישור שלנו. בערך נקודת האור והרבה יותר חשוב מגאבי שממש השתעממתי ממנו אתמול. הגיוני לילד בגיל כזה.

דה יונג הקשר פשוט לא מוצא את עצמו, משהו מוזר לי כי תמיד החזקתי ממנו בתור כשרון (לא רק פיזי) ועד שהגיע צ’אבי אחד שמבין דבר או שניים - ועדיין לא ניכר שהוא יודע מה לעשות עם הכדור ומה לעשות בלי הכדור. זה נחמד שהוא מגיע לרחבה כקו שני ומאיים אבל נראה שאין לו עמדת מקור עם יעוד. גם בלחץ שהוא לוחץ הוא משחק כמו איזה פיבוט ורוקד על יותר מדי מקומות. לא מצליח להנות ממנו וכרגע ניקו הרבה יותר מפוקס.

אני תוהה - אם לא הייתה הגבלה לשלושה שחקני מילואים האם ניקו היה פותח על חשבון דה-יונג?

צ׳אבי רמז שהוא היה רוצה לשתף יותר שחקני משתלה בכל רגע נתון של המשחק, אבל הוא חייב להוציא אחד בשביל להכניס אחר.

בהנתן שאנחנו צריכים את שני שחקני ההתקפה (ז׳וטגלה ועבדה) כי זה מה יש; רק אחד מבין ניקו / גאבי יכול לפתוח בהרכב. מעניין איך הדברים ייראו אחרי ינואר כשלגאבי יהיה חוזה של הקבוצה הראשונה.

אגב, למשחק הבא גם גאבי וגם בוסי מושעים עקב צבירת צהובים. אני מאמין שנראה את ניקו בהרכב, והשאלה היא אם על חשבון דה יונג או בוסקטס.

בנוסף, סיכוי גבוה לריקי לפתוח בהרכב במצב הזה שבו אין לנו קשרים זמינים. אני באמת לא מצליח להעלות על דעתי את מי הוא יכול להרכיב שם חוץ מריקי, ולא רוצה לחשוב מה יקרה אם נצטרך חילוף בקישור מול מאיורקה.

מישהו יודע אם פדרי אמור להיות כשיר עד אז ויוכל לקבל קצת דקות לקראת סוף המשחק במקרה הצורך?

ולפני שהם נשארו ב 10 שחקנים? את המחצית הראשונה ראית? הייתה שליטה מוחלטת שלנו, ולא היינו מגיעים לזה אם היינו מעיפים את הכדורים למעלה.

מה? באמת? לא, ברצינות?
זאת פעולת סולו של דמבלה. דווקא לזה אתה קורא הנעת הכדור?
הוא קיבל הרבה כדורים על הקו, וגם בעט כמה פעמים, והגביה כמה פעמים. אתה עושה מזה כאילו למסור לדמבלה לאגף זה המקרה היחיד של הנעת כדור כל המשחק.

פדרי, פאטי, ממפיס, בריטוויט כולם חוזרים בינואר. גם אלבס יהיה רשאי לשחק.
גם אם לא נביא חיזוקים מבחוץ, יהיה לצ’אבי הרבה כאב ראש.

באסה שכדורגל משחקים שתי מחציות.
ובשניהן צריך להניע את הכדור.

כן, הוא לקח כדור לבד רץ רץ רץ, נכנס פנימה ובעט. זאת בדיוק ההתקפה שאני זוכר.

ההבדל שהנעת הכדור עושה, זה להניע ככה שכשהוא מקבל את הכדור באגף, זה כשהוא לא סגור עם 2 שחקנים לכל זווית. אלא רק אחד שהוא יכול לאיים עם המהלך הזה ולייצר לעצמו את הזדמנות הבעיטה בכלל.

עזוב לא משנה, בוא רק נתפעל מפיזיות, תיקולים ודריבלים. נצבע את המדים ופשוט נהיה אתלטיקו.

כבר באתי לתת לייק, אבל אז…

יש הרגשה שרק עליתם לרכבת בנמל התעופה וכבר אתם רוצים לראות את הנוף בפסגת האוורסט.
רגע, יש עוד הר שלם לטפס.

אז הנה לך שיפור.

במקום שנאבד את המשחק כשהשחקנים שלנו כבר גמורים ולא מסוגלים להניע כדור כמו שצריך, העפנו כדורים ארוכים, תקפנו, שיחקנו מגעיל, סחטנו אדום, וכמו בכל כך הרבה פעמים מאז שצ׳אבי כאן: שרטנו, משכנו בשיער, בעטנו בביצים, הכל בשביל שלא יאנסו אותנו שוב. ותראה, זה עבד.

עריכה: וזה עוד עם לנגלה בהגנה. בחיי שיש לאנשים פה זיכרון קצר.

פאקינג תיקו בראמון סאנצ׳ז פיחואן לקבוצת הילדים עם טמבלה, ז׳וטגלה ועבדה כשחקני ההתקפה שלנו. אנחנו רואים את אותו המשחק, אנחנו פשוט מתלהבים ממנו באופן שונה.
אתה רוצה לקורא לזה אתלטיקו? טוב. תבדוק אם זה גורם לך הנאה. איכשהו נראה לי שלא, אבל אני לא בנעליים שלך.

אין מה לכעוס, בעיני צ’אבי - כרגע ובתקווה שזה ישתנה מתישהו - מה שהכי חשוב זה שלוש הנקודות בגלל הבור שאנחנו נמצאים בו. החילופים שלו לא מעידים על ניהול משחק נכון או קרוב לזה, יותר בקטע של שחקנים לא בכושר שנופלים מהרגליים (אוי לה לבושה שאפילו מולר דופק עלינו דאחקות על זה בראיון).

לכן מי שמקבל לנווט את הספינה זה בוסקטס עם הנסיון וחבורת אנרג’ייזרס. ההשלכה של זה שאנחנו לחלוטין לא בארסה ולא מתקרבים לאיך שבארסה אמורה להיות ולא משנה מה צ’אבי יגיד בראיון. כנראה שהסדר בעיניי המועדון זה לייצב את הספינה ורק אח"כ שיפוצים ושינוי תב"ע. לא חושב שזו הדרך להיות בילבאו או מקסימום אתלטיקו ואח"כ לשנות כיוון לבארסה, אבל הם יהנו מהספק לבינתיים.

לא יכול לספק את כולם…חיים קשים, מה לעשות.

אני לא זקוק למשחק מסירות על הגמר נגד מנצ’סטר, אבל לבוא אחרי המשחק הזה ולהגיד שלא זרקנו כדורים?

אמרתי - שיפרנו והשתפרנו מלא. לא מבין למה זה שחור או לבן, למה זה אומר שצריכים כל הזמן להודות על כל דבר ולהפוך את זה ל"הכל בסדר". הכל לא בסדר, משחק הנעת הכדור או יותר מדויק possession and position play של הקישור שלנו - היה לא טוב. והרבה מאוד פעמים, עם אותם השחקנים - מכדי שזה יהיה בטעות או מקרי.

היה פה הרס שיטתי של המועדון במשך כעשור, עם רמיסה של כל מה שרק מזכיר ״קרוייף״.

הדובדבן שבקצפת היה קומאן המנוול שממש חיבל במשחק באופן ברור. לא היה בזין שלו כלום (חוץ מזה שהוא מאמן אפס), העיקר בסוף המשחק להגיד:
״הצעירים צעירים מדי, המבוגרים מבוגרים מדי, אין לי עם מה לעבוד, תתמודדו.

אה, כן… ואני שם עליכם זין כזה גדול.
כן לאפורטה, אני מדבר גם אליך.״

אז זו לא טעות וזה לא מקרי וזו בדיוק הנקודה. אני מצפה שנראה חרא. אני מתמוגג כשכל פעם קצת מהחרא יורד ומתנקה ומשהו בנו מתחיל להזכיר ברצלונה כמו שבארסה אמורה להיות ולהראות.

אני לא אומר שהכל בסדר, פשוט שבהתאם לציפיות שלי מהעונה הזו כרגע הכל דבש. יותר מדבש. תותים.
אני אתחיל להתבאס (אם זה יקרה בכלל) ביום שאני אראה שאנחנו חוזרים על עצמנו ולא מראים שיפור ממשחק למשחק. כל עוד זה לא המצב, ובתהחשב בנקודת ההתחלה המזעזעת שבה קיבלנו את צ׳אבי, אני יותר ממאושר.

לא הבנתי כלום.
אתה צוחק עליי ששאלתי אותך על המחצית הראשונה כשאתה בעצמך מנסה להוכיח משהו על סמך 25 דקות שהם היו ב 10 שחקנים.
לא הבנתי מה אתה רוצה מהמקרה של הקורה של דמבלה, שלדבריך זאת הפעם היחידה שהנענו את הכדור. כל יתר הפעמים זה הגיע עליו בטעות, או אחרי מסירות ארוכות, או מה? למה המקרה הזה נחשב הנעת הכדור, אבל כשהוא או אבדה קיבלו כדור על הקו בהזדמנויות אחרות זה לא הנעת הכדור?

וואללה צודק. בדקת את זה גם במקרה שאתה קורא לו המקרה היחיד של הנעת הכדור?

לגבי כדורים ארוכים.
תבדוק סטטיסטיקה של כמה כדורים ארוכים היו במשחק הזה בהשוואה לאיזו שנה של בארסה גדולה שבא לך. אני השוויתי מול עונת 15\16 . מצפה לך הפתעה.

אמרתי שכסביליה נשארה בעשרה שחקנים, נתנו להם להמשיך ללחוץ אותנו גבוהה וזרקנו כדורים קדימה. בתגובה אמרת לי “אבל מחצית ראשונה”, אז כדורגל משחקים 2 מחציות. וגם כשהקבוצה השנייה מתעוררת ולוחצת גבוהה, אז עדיין צריך להניע כדור. במיוחד כשאתה מול עשרה שחקנים ויכול לייצר יתרון בכל חלק במגרש שאתה רוצה.

יותר להסביר?

לדברי זאת הייתה הנעת הכדור הבולטת הראשונה אחרי ההרחקה של קונדה.

מה אתה חושב שאני מתכוון, שאנחנו לא מוסרים את הכדור בכלל? ברור שיש לנו שחקנים על המגרש והם מוסרים את הכדור. אני מבין שהכדור לא נופל לשחקנים על הרגל בצורה רנדומלית. מרוצה?

ההבדל כשמניעים את הכדור נכון, זה שמניעים את הכדור מאזור נכון לאזור נכון ותוך כדי מזיזים את היריבים כדי כשמגיעים למסירה עם התאכלס, זה נותן אפשרות לתאכלס…

השוואות אתה מוזמן להביא לי מה שתרצה, לא פעם ראשונה שאתה מסתתר עם איזה השוואה לשנה אחרת כדי להתעלם ממה שרואים. ראיתי את המשחק אתמול, ורוב המחצית השנייה הם לחצו גבוהה, אנחנו לא הגבנו עם שחקני הקישור שנשארו תקועים ובסוף שלחנו כדור ארוך.

אני חייב רגע להתייחס ולהגיד משהו-הציפיות שלכם לא מציאותיות, וגם קצת שכחתם שהכוכבים הכי גדולים שלנו לקח להם המון זמן להגיע למה שאתם מבקשים. צ’אבי המאמן האהוב שלנו שנים היה סביבון סטטי משעמם ורך. איניסטה 3-4 שנים היה סימן שאלה מאוד גדול כי הוא היה מאוד רך, לא יודע לאיים על השער וחסר תאכלס. גם אליהם היו לאוהדי ברסה המון ביקורת, וזה עוד אחרי שהם עלו בהדרגה לבוגרים וגודלו מאוד מאוד נכון והדרגתי. מה אתם מצפים מילד בן פאקינג 17? כל עוד הוא עומד שם באמצע מול שחקנים שכבר עברו וואחד תהליך בקריירה שלהם, הם תוצר הרבה יותר “מוגמר” ממנו, חזקים פיזית ממנו עם ניסיון יותר ממנו, אתם צריכים באמת רק להגיד תודה שהוא עומד מולם ונותן משחק “סטטי” ולא מחרב הכל. זה ממש לא מובן מאליו. מהמשחקים האלה, ורק מהמשחקים האלה, גאבי ילמד וישתפר ועוד 3-4 שנים שהוא בן 21 הוא יהיה כמו צ’אבי בגיל 26 מבחינת בגרות וניסיון. אני מתפלל שכל משחק גאבי יהיה כזה סטטי, ומדי פעם נגד אלצ’ה או קאדיס יתן הופעה. אין לי בעיה עם זה בכלל, ולסיים מקום 6-4 ככה. בסופו של דבר זה יניב את הפירות, וככה אתה מגדל את השחקנים האלה שיתנו לך 10 שנים של טופ ואז תאמין לי שהוא יהיה ליד הכדור בכל מהלך.

עכשיו בקשר למשחק-שאפו להגנה שלנו שעד ההרחקה תפקדה מעולה. כל הכבוד לפיקה וגרסיה, כל אחד מהם נתן משחק שקט בייחוד פיקה שהיה ללא כל טעות. התמוגגתי לראות אותו דקה 89 יורד מרחבת סביליה לרדוף אחרי אוקמפוס בשביל לחטוף לו את הכדור. איזה מחויבות, זה פאקינג קפטן אמיתי.
אהבתי מאוד גם את החוצפה של ג’וטגלה. אני אוהב חלוצים שלא עושים חשבון והולכים לשער, ואם יש משהו שחירפן לי ת’מוח בשנים האחרונות זה שכל מצב וכל מתפרצת חיכו למסי שיגיע ואיבדו את המומנטום של ההתקפה. סוף סוף אני מרגיש שיש חלוץ שרעב לשער, גם אם הוא לא אטו, הוא קרוב לשם יותר מכל מה שיש לנו. אני אוהב.

אני מאוד מרוצה כאשר סוף סוף יש לנו מאמן שמשחק על קיצוניים אמיתיים, זה נותן צורה אמיתית למשחק שלנו גם מבחינה הגנתית וגם התקפית. אני שמח שקוטיניו לא עלה לשחק. זה לא שהוא שחקן פחות טוב מאבדה, הוא פשוט לא שחקן אגף. נקודה. קוטיניו יכול לשחק מאחורי החלוץ או בקישור יצירתי, בברסה הוא אולי יכול לשחק באמצע במידה ואנחנו צריכים גול או להיות על המשבצת של הקשר היצירתי כמו איניסטה, אבל כאגף אין לו כל ערך והוא עוד דוגמה לניהול מקצועי כושל. יפה שצ’אבי הפסיק להשתמש בו, ואני מקווה שהצעד הבא יהיה להשתמש בו במרכז. אם ניוקאסל רוצים, זה הזמן.

ועדיין, עם כל הנקודות הטובות והיפות וזה בהחלט לא מובן מאליו שהוצאנו נקודה בפיחואן והיינו טובים יותר, אני מאוכזב מהסיום בו צ’אבי עשה כמה דברים מיותרים. למה להוציא חלוץ אמיתי רק בשביל לשחק עם שתי גבוהים ברחבה? אתה לא תנצח אותם בגובה, וזה גם לא הסגנון של ברסה. תוציא בלם תכניס את דה יונג, ותשאיר את החלוץ שיש לך. אתה רוצה עוד מישהו שיתן את הפס פנימה? ריקי, קוטיניו. הוא פשוט עשה מה שקומאן עשה, סתם זרק את פיקה למעלה ועוד מיגדלור. ציפיתי לקצת יותר מסירות עומק, לחפש את הבורות, לעשות בלגאן בפנים בלי ההרמות האלה.

נ.ב
קונדה, איזה אח. חבל שלא פצע את הכלבה הקטנה באמת.

אגב, הערה בתגובה לעניין הציפיות.

שימו לב שאף אחד פה שהעביר ביקורת - לא התייחס לתוצאה אפילו לשנייה. אני חושב שהציפיות שלנו לתוצאות מאוד מכילות. העניין זה אך ורק ההתעקשות על הדרך.