גמר הסופרקופה :: מנצחים 4-1 בקלאסיקו את ברצלונה

לקראת הקלאסיקו בגמר הסופרקופה

קלאסיקו גדול ותואר ראשון על כף המאזניים לעונת 2023/24 - צריך יותר מזה? אחרי הניצחון הדרמטי על יריבה גדולה אחרת, אתלטיקו מדריד (3:5) וכשהיא במומנטום מצוין עם 20 משחקים ללא הפסד - ריאל מדריד רוצה להשלים את העבודה ולהניף גביע ראשון לשנה הזו - תואר ראשון של הקפטן נאצ’ו. מולה בארסה ‘שורדת’ ללא קאנסלו, טר שטגן וראפינייה. קפה ימשיך בשער והשינוי היחיד יהיה מודריץ’ במקום קרוס. אך למרות הפעאים במומנטום צריך לשלוף את הקלישאה - לקלאסיקו חוקים משלו וכמובן יש את תקדים העונה שעברה. אז מי תצא המנצחת? התשובות הערב ב-21:00

סטטוס ריאל

ריאל מדריד מגיעה למשחק מאושרת אחרי ניצחון 3:5 על אתלטיקו מדריד בחצי גמר הסופרקופה, אמנם הייתה עייפות של איזה יום ושרירים תפוסים מצד החבר’ה אבל הכל יהיה בסדר. ככה זה שיש קלאסיקו, ככה זה כשיש תואר על הכף. הדרבי היה עוד משחק שמסמל את ה-DNA המנצח של המועדון, שוב אופי, אם כי נדרשת הפקת לקחים ברורה מהטעויות שביצעה הקבוצה (ונראה שהלקח לא נלמד – בסוגיית השוער). ואחרי שסגרה חשבון עם אתלטיקו, כעת הגיע התור של ברצלונה לה ריאל הפסידה באותו המעמד בשנה שעברה (3:1) במשחק רע, הנפת דגל לבן שבאה לידי ביטוי גם בליגה. קרלו אנצ’לוטי לא אוהב את המילה נקמה אלא דיבר על המחויבות לנצח וזהו. ריאל מלאת תשוקה לזכות בתואר ראשון לעונת 2023-24 ולהניף את הסופרקופה הספרדי ה-13 שלה. מאז הדרבי, ריאל רצה כבר 20 משחקים ללא הפסד עם מאזן מעולה של 17 ניצחונות ושלוש תוצאות תיקו. “אנחנו בסדר גמור, יודעים מה עלינו לעשות, סביב הקלאסיקו תמיד יש התרגשות אדירה”, סיפר קרלו אנצ’לוטי במסיבת העיתונאים.

“אם נשחק טוב יותר מברצלונה אז סביר שננצח, אבל לא אכפת לי לנצח גם אם לא נשחק טוב יותר”, אמר המיסטר במסיבת העיתונאים לקראת המשחק. הוא דיבר על כך שהקבוצה הפיקה את הלקחים מהמונז’ואיק: “לא פתחנו טוב את המשחק הזה, העמידה ההגנתית הייתה לקויה, זה משמח שידענו להגיב אבל צריך לקחת את זה בחשבון. מעבר לכך, נצטרך להיערך להתאמות שלהם (שינוי המערך הצפוי של ברצלונה)”. קרלו מכיר היטב את האמירה שלקלאסיקו חוקים משלו. כל מיני כותרות כאלה כמו “ביקומים מקבילים”, והפורמה המעולה של ריאל לעומת הקשיים של ברצלונה לא עושים עליו רושם. “מחר יהיה כמו בכל קלאסיקו – שתי הקבוצות שוות, הפרטים הקטנים יכריעו את המשחק”, אמר כשנשאל האם ריאל מגיעה בתחושת עליונות, והוסיף כי צ’אבי עושה עבודה מצוינת בברצלונה. “המפעל הזה מסתיים מחר אבל העונה עוד ארוכה”.

אם ריאל אכן תנצח ותזכה בתואר - תירשם היסטוריה נוספת כאשר קרלו שזה עתה השתווה לזינדין זידאן במספר המשחקים כמאמן ריאל – יעקוף אותו (264), יהיה לבד במקום השני אחרי מיגל מוניוס האגדי וחשוב מכך – ישתווה לצרפתי במספר התארים – 11, בהחלט סיבה למסיבה, ותעשו לבד את המתמטיקה. “הוא היה שחקן שתמיד רצה ללמוד ולבטח שבלט כעוזר מאמן, הוא פנטסטי, היה חשוב מאוד בקבוצה שלנו. הוא עזר לי כי הוא הכיר את הדינמיקה של ריאל מדריד וסייע לשחקנים הצרפתיים להרגיש חלק חשוב בקבוצה. אני מאוד שמח וגאה מהתארים בהם זכיתי כאן, התארים זה יפה וחשוב, אבל אני לא אוהב להביט לאחור אלא רק קדימה, וביום חמישי יש לנו עוד משחק, אם כי זה כבוד גדול להציג מאזן כזה”, אמר המאמן.

ובעוד יש לנו את ערימת הקלישאות של קרלו אנצ’לוטי, מגיע הלב והנשמה אצ’ו, נרגש מתמיד במסיבת העיתונאים – ומדבר גם כמו קפיטן וגם כמו אוהד. הוא חולם על ניצחון מחר והנפת הגביע כקפטן – חתיכת היסטוריה. “אני שמח לעמוד בפני הזדמנות נחמדה מאוד - להניף את התואר הראשון שלי כקפטן, אך אני נושא באותה אחריות כמו ביום הראשון. הביקוש מריאל מדריד תמיד מקסימלי. אנחנו רוצים לנצח, ואם היריבה היא ברצלונה אז הרבה יותר. אנחנו ערוכים לימים הגדולים האלה”, אמר והוסיף שבארסה חזקה ויש לה את ההיסטוריה שלה ורק אשתקד הם זכו בגביע ובסופרקופה". נאצ’ו מקבל מחר הזדמנות גדולה. נדיר שהוא משחק במעמד הגמר, ובכלל, העונה שלו זכורה בעיקר בשל שני כרטיסים אדומים חסרי אחריות. בדרבי קשה להגיד שהוא הבריק. הוא דיבר עד כמה הוא מרוצה מהמצב שלו, ושאם היה יכול היה מאריך את חוזהו מחר. “נאצ’ו מהווה כאן דוגמא כקפטן. הוא מראה לכולם מהי מחויבות, דרייב, מוטיבציה וטוטאליות”, אמר קרלו עוד לפניו. נאצ’ו החמיא לאנטוניו רודיגר ואמר שהוא קצת משוגע.

כמובן שקרלו נשאל על עמדת השוער כשלפי כל הפרסומים בתקשורת, המארקה וה-AS וגם עיתונאי שיודע כמו סנטוס רלבו - מי שישחק הוא קפה על אף הטעות האיומה שלו בשער השלישי וחוסר הביטחון שיש סביבו. “אני מודה לכם מאוד על הדאגה לגבי השוער”, פתח קרלו בציניות. החתמנו ​​את קפה אחרי הפציעה של קורטואה והוא שיחק. ואחרי הפציעה שלו, המחליף שלו, לונין, ניצל את ההזדמנות כדי להראות שהוא יכול להיות תחרות. אני יכול לבחור את שניהם והדבר החשוב הוא ששניהם יבינו את זה". ומה עם ההגנה? דני קרבחאל קיבל מנוחה יזומה אתמול ויהיה גם יהיה בקלאסיקו (“הוא היה נחוץ לעוד קצת זמן התאוששות, הוא בסדר”), אישר קרלו. המאמן מצא לנכון לשבח את פרלאן מנדי שהציג את משחקו הטוב ביותר מזה זמן רב וכבש. “כשהוא טוב - מנדי המגן הטוב ביותר בעולם, לבטח הגנתית”, אמר המאמן. רודיגר חשוב מאוד בשמירה על רוברט לבנדובסקי בכדורי הגובה.

לקראת המשחק המאמן דיבר על החשיבות של שחקני הספסל, שהוא לא מתכנן את החילופים אף פעם מראש, אבל כולם מוכנים למשימה ומראים תשוקה אדירה. האמור לעיל מתייחס לא מעט לברהים דיאס שזכה למחמאות ושוב ימתין לתורו. ברהים רחוק שער אחד מלהשוות את שיאו מהעונה שעברה עם מילאן והוא מעורב בשער כל 91 דקות - מאזן טוב יותר משל ג’וד בלינגהאם, שנקודת השיא שלו במועדון הייתה הקלאסיקו הקודם עם צמד אדיר כולל שער ניצחון בדקה האחרונה - ולאחרונה הוא בירידה ביכולת - זה זמן מעולה עבור ג’וד לשוב לעצמו. יכול להיות שצפינו את זה, בעיקר לגבי רקורד הכיבושים הפנומנלי שלו (שלושה משחקים בלי שער אם כי זה מרגיש יותר), אבל יש דעיכה ביכולת. פחות מעורב, פחות ערמומי, פחות משיג את השחקנים היריבים. גם חוסלו ממתין לצ’אנס שלו ועלייתו מהספסל במשחק הליגה הייתה חשובה גם אם לאו דווקא הוא הגיע למצבים. ריאל אחרת כשיש לה ‘9’ על המגרש.

ההנחה היא שלוקה מודריץ’ יסופסל אחרי משחק לא טוב שלו בדרבי, ולא רק במהלך שכשל מול אנטואן גריזמן. מסתמנת התלבטות בין צמד הצרפתים, אדוארדו קמאבינגה שבלט אם כי כמגן שמאלי, או אורליאן טשואמני שלא תרם מספיק למשחק הן התקפית והן הגנתית אך הוא נמצא בעדיפות. טוני קרוס שיספוג בוז (אוהדים מקומיים של ריאל בריאד טענו שמתנהל קמפיין נגדו ברשתות החברתיות בערבית) יגיב בדרכו היצירתית בטוויטר וחשוב מאוד שיזיז את הכדור כפי שהוא יודע - הוא באנקר וגם פדה ואלוורדה שקיבל בולטות ב"ספורט", שם נכתב עליו כי הוא ירד לעמדה אחורית יותר למען הקבוצה ועדיין נהדר - והוא כמובן שיאן הדקות. סביר שאם ננצח הפעם טוני יראה קצת יותר שמח. “שריקות הבוז לא מובנות לי אבל לא שוחחנו על זה. העניין לא השפיע ולא ישפיע עליו”. רודריגו ו-ויניסיוס ג’וניור עם “קריאת השכמה” אחרי שגם הם לא בלטו נגד אתלטיקו ובספרד נכתב על כך ששחקני ההתקפה היו מתחת לרמתם הרגילה. רודריגו עם 11 שערים העונה, ויניסיוס רק עם שישה וסיכוי טוב שיפגוש מולו שוב את האתגר הלא פשוט שנקרא רונאלד אראוחו. אז מה יש בטו-טו-ליסט? להפיק לקחים מהמשחק הכושל אשתקד ולא להיות פאסיביים ורדומים, סינרגיה ומחויבות. “לברצלונה יש שחקנים פנטסטיים, עלינו לצאת מהמנהרה ממוקדים מאוד ולהמשיך בדינמיקה הטובה שלנו שנותנת לנו ביטחון”. בדרך כלל כשיש משחק על תואר, ריאל מדריד יודעת את העבודה.

ריאל מדריד – הרכב משוער: קפה| דני קרבחאל, אנטוניו רודיגר, נאצ’ו (C), פרלאן מנדי| טוני קרוס, אדוארדו קמאבינגה (אורליאן טשואמני), פדה ואלוורדה| ג’וד בלינגהאם, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו

מה המצב ברצלונה?

ברצלונה מגיעה למשחק לאחר שגברה 0:2 על אוססונה בחצי גמר הסופרקופה, ניצחון לא פשוט בכלל. לראשונה מאז ספטמבר הקבוצה הצליחה לנצח ביותר מהפרש של שער אחד, אז חגגה על ויקטוריה פלזן עם 0:5 בליגת האלופות - כמובן שמגיע לה כל הכבוד, וברצינות עם כל הציניות: זה נבע לא מעט בגלל חוסר מזל וגם החמצות של רוברטו לבנדובסקי שכבש את השער הראשון בחמישי, כשלאמין ימאל הצעיר הוסיף ושבר שיא. צ’אבי היה עסוק לא מעט השבוע בלהרים את המוראל של השחקנים שלו, להגיד שוב ושוב עד כמה ברצלונה בתמונה והיא מסוגלת לעשות את מה שעשתה אשתקד, על אף שהפער בצמרת עומד על שבע נקודות ונראה שהכל הולך לה קשה. תואר ככה באמצע העונה יעשה את הכל פשוט יותר. לאותו ניצחון קדם מהפך דרמטי ו-1:2 מאוד לא פשוט על לאס פלמאס עם ההגנה העיקשת, שכן ללא הנקודות האלה נראה שבארסה הייתה יוצאת מהמירוץ. באותו משחק שוב היה התסריט של פתיחה איומה ומחצית שנייה טובה מאוד, ואילקאי גונדואן כבש בפנדל דרמטי.

כמובן שבארסה תחסר את השוער הפצוע מארק אנדרה טר שטגן וזה יהיה אחד הרגעים הגדולים של השוער הצעיר איניאקי פנייה. ב"ספורט" דיברו על היכולת שלו בפנדלים - הדף שישה מתוך תשעה, מה שעשוי להיות קריטי (הנתונים כוללים את בארסה ב’), הוא שמר על שער נקי נגד אתלטיקו מדריד אך מאז רק פעם אחת. פרט לכך הפצוע הטרי, מעבר לגאבי שגמר כמובן את העונה והנוכחות שלו חסרה (אולי משחקו הגדול בקריירה היה בגמר אשתקד נגד ריאל) - הוא ראפינייה הברזילאי שנפצע בניצחון האחרון וייעדר כשלושה שבועות. לפחות לפי “ספורט” הקטלוני, צ’אבי כבר גיבש את תוכנית “אנטי מדריד” שלו - הוא דורש את ה-DNA הברסאי והנעת הכדור, כשפרנקי דה יונג (מהבולטים בקבוצה העונה) ואילקאי גונדואן (כבש בקלאסיקו הראשון) הם הרפרנסים, אחריות בהגנה - העונה בארסה סופגת המון-המון, וקחו בחשבון אופציה של ארבעה שחקני קישור, כלומר ז’ואאו פליקס והדריבל המחשמל שלו יחד עם לבנדובסקי בהתקפה. החזרה של פדרי ששותף ל-29 דקות מבשרת טובות עבור ברצלונה. פדרי סובל העונה, לא היה בסגל גם לקלאסיקו הראשון, הוא עם 797 דקות בלבד. אולי יפתח בהרכב. צ’אבי מנסה להדגיש: “פדרי עוזר לנו. אנחנו צריכים לשמור על ה-DNA של ברצלונה והמהות של יוהאן קרויף. בלי קשר למספר התארים. עלינו לקחת את הכדור מריאל מדריד. הרעיון לא משתנה”. השלישייה דה יונג-פדרי-גונדואן לא כוללת קשר אחורי, אבל זו שלישייה שעובדת והיא מציתה את הדימיון, השלישייה הכי טכנית שיש לבארסה והכי קרובה למה שהיה פעם. בחוד, לבנדובסקי לפי ה-XG כבש העונה 4.5 שערים פחות בליגה ממה שהיה אמור.

הקפטן לשעבר סרחיו בוסקטס כבר איחל בהצלחה ואמר כי הוא מקווה שבארסה תזכה בתואר כמו בעונה שעברה יחד איתו על כר הדשא, באחד המשחקים היותר טובים שלה. המנהל המקצועי דקו דיבר על כך שבארסה שמה מאחוריה את המשבר ושזכייה בתואר תיתן דחיפה להילחם על שאר התארים. אחת מהבעיות הגדולות של ברצלונה העונה היא ההגנה - זו ספגה העונה כבר 22 שערים בחצי סיבוב, לעומת 20 בכל העונה שעברה. גם אם לוקחים בחשבון שאותה עונה הייתה ממש היסטורית, מוגזמת וסטיית תקן ברמת ההגנה, עדיין, אין ספק שבארסה הנוכחית מפשלת. רונאלד אראוחו שעונד כרגע את סרט הקפטן יודע שהוא מסוגל לתת הרבה יותר. “הוא ערובה להצלחה בכל מקום מבחינתי. אני לא אגלה אם הוא ישמור את ויניסיוס או לא כי אני לא רוצה לעזור למאמן המצוין שנגדי. אראוחו השתפר משמעותית עם הכדור בשנים האחרונות”, החמיא צ’אבי.

המאמן אמר שהקלאסיקוס הם תמיד 50-50 אך הודה: “אנחנו מגיעים בפורמה הרבה פחות טוב מאשר ריאל מדריד זו המציאות ואנחנו חייבים להיות כנים ולהתמודד עם זה”. הוא טוען שברצלונה לא יודעת לנצח כשהיא לא טובה. “מתי זה קרה בפעם האחרונה, אשמח אם תגידו לי” (אנחנו נעזור לו: נגד ריאל סוסיאדד). “היינו טובים העונה נגד אתלטיקו מדריד, נגד ריאל מדריד, נגד ג’ירונה, נגד סביליה, נגד פורטו, זה הניתוח שלי גם אם הוא לא זהה לניתוח שלך”, אמר המאמן שסיפר שהוא מגיע פחות לחוץ מאשר בעונה שעברה. “זכיתי כבר בשני תארים, אני רגוע ושליו, יש לי הרבה יותר ניסיון הקבוצה הזו מנצחת, היא עברה דרך מסוימת יחד איתי. כשברצלונה חזקה ודורשת, מעלה את הרף - גם ריאל מתחזקת ולהיפך. קלאסיקו בגמר על תואר הוא התרחיש הטוב ביותר לכל שחקן ולכל מאמן. אנחנו נרגשים ומלאי מוטיבציה”.

החדשות האחרונות שהגיעו קריטיות מאוד וברצלונה מאבדת שחקן מפתח. היו מי שחשבו שז’ואאו קאנסלו ישאיר את ברצלונה במתח ויהיה כשיר עד לרגע האחרון אך רגע לפני האימון המסכם נודע שהוא בחוץ. המגן או יותר נכון חצי פליימקר של הקבוצה, מהמצטיינים העונה וזה שהכל עובר דרכו. המגן נפצע כבר אחרי 11 דקות נגד לאס פלמאס אך נוכחותו אינה נשללת. הוא כבש העונה שלושה שערים ובישל עוד שניים אך תרומתו היא הרבה יותר גדולה. קאנסלו היה משחק ככל הנראה בצד שמאל לו היה זמין. עוד קודם לכך,. צ’אבי ניסה במסיבת העיתונאים גם להוריד לחץ מאלחאנדרו באלדה שבתקופה לא טובה, והזכיר את העונה שעברה המצוינת שלו. “לאחרונה הוא היה חלש כי סבל מכאבי גב. הוא נתן לנו הרבה וימשיך לעשות כך. ריאל מודעת מאוד, בין אם זה קרבחאל או פדה ואלוורדה - ליכולת שלו”.

הפציעה של קאנסלו פותחת אולי מקום בהרכב לקפטן סרג’י רוברטו שהיה גיבור הניצחון על אלמריה וחולם להניף גביע כקפטן. האמת שהוא גם אחראי על רגעים אייקונים כמו שער ה-1:6 על פריז סן ז’רמן ב-2017 וכבש בקלאסיקו נגד ריאל בשנה שעברה. “אני רוצה לזכות בתואר! בטח כקפטן. אם נשחק טוב יותר נהנה מהמשחק אבל אנחנו רוצים לנצח לא חשוב מה. זה יגרום לי להתרגש במיוחד להניף את הגביע מול ריאל”. הקשר שמוסיף ניסיון אבל לאו דווקא פיזיות, אמר: “אנחנו טובים מאוד כשיש לנו שליטה במשחק, כמו בעונה שעברה. במשחק הליגה נגד ריאל היינו עדיפים. עלינו למנוע מריאל לצאת להתקפות הנגד. חשבנו על העונה שעברה. אנחנו צריכים להגן מפני ריאל עם הכדור, זו הדרך. ג’וד בלינגהאם מאוד מסוכן למשל”. הוא נשאל האם בארסה צריכה לשחק עם שלושה או ארבעה בקישור ואמר שזו כמובן שאלה למאמן ושזה לא חשוב, גם אם לרוב בארסה שיחקה עם שלושה. “אנחנו צריכים להיות כוחניים בשני צידי המגרש, רק כך אפשר לנצח את ריאל”. הוא הוסיף מחמאות לצ’אבי.

בתקשורת הברסאית נכתב על האחריות של גונדואן בעוד במארקה המזוהה עם ריאל נכתב שבבארסה מחכים לצמד גונדואן-לבנדובסקי כפי שהיה בימים היפים בבורוסיה דורטמונד. גונדואן הוא השחקן היחיד ששיחק בכל 27 המשחקים הרשמיים של ברצלונה - 19 בליגה, שישה בליגת האלופות, אחד בגביע המלך ואחד בסופרקופה הספרדי. הוא צבר 2,155 דקות. הוא בלט במרכז השדה שסבל מהמון פציעות. לבנדובסקי סתם פיות לאורך כל הקריירה וכעת קשה לו. 11 שערים ב-24 משחקים העונה, הוא יודע שמשחק גדול אחד, נגד היריבה מולה רשם את הופעת השיא בקריירה לפני למעלה מעשור - ייתן לו הרבה שקט. המשחק האחרון היה ה-70 שלו בבארסה והוא עם 44 שערים. נגד ריאל לבנדובסקי כבש שבעה שערים ב-13 משחקים שזה לא רע. בבארסה יש לו שער ועוד שני בישולים בחמישה משחקים. באותו סופרקופה לפני שנה. עדיין אסור להספידו.

ברצלונה - הרכב משוער: איניאקי פניה| רונאלד אראוחו, ז’ול קונדה, אנדרס כריסטנסן, אלחנדרו באלדה| פרנקי דה יונג, אילקאי גונדואן, פדרי, סרג’י רוברטו (פראן טורס)| ז’ואאו פליקס ורוברט לבנדובסקי

קרלו אנצ’לוטי נגד צ’אבי| שער ה-AS הבוקר עם המאמנים במוקד: “רכבת ההרים של קרלו אנצ’לוטי וצ’אבי הרננדס” - המאמנים נפגשים בפעם התשיעית בשנתיים וקצת, המאזן עומד על ארבעה ניצחונות לכל אחד ו-14:14 בהפרש השערים| גם שערים מובטחים - עד עתה היו 3.5 בממוצע למשחק בקלאסיקו| תוצאות מנוגדות לחלוטין כמו 0:4 לריאל מדריד על ברצלונה בקאמפ נואו בגביע ומנגד בארסה הביסה את ריאל בסנטיאגו ברנבאו בליגה| רק תיקו אחד בקלאסיקו ב-16 המשחקים האחרונים. נביט על הסופרקופה הספרדי, ריאל וקרלו ניצחו 2:3 בהארכה ב-2021/22 במעמד חצי הגמר (ואלוורדה), ואשתקד בארסה ניצחה 1:3 (בנזמה רק צימק בתוספת הזמן) וזכתה בגביע.

המשחק שצריך ללמוד ממנו| בעונה שעברה ריאל מדריד הובסה 3:1 בגמר הסופרקופה. כן, זה שקארים בנזמה כבש שער מצמק עמוק בתוספת הזמן לא ניחם אף אחד. “היה ידוע לפני המשחק שהקבוצה הזו לא במיטבה לצערי”, אמר קרלו אנצ’לוטי וזה לא מספיק ודי רע. “אתה זוכר מקרה בו ריאל כלל לא התמודדה (לא נתנה פייט) בגמר?”, נכתב במארקה. “בגמר נגד יריבה כזו אתה לא יכול לשחק ככה”, הייתה כותרת נוספת ודני קרבחאל, אנטוניו רודיגר ואדוארדו קמאבינגה היו “הנידונים”. ריאל פשוט לא הצליחה להגביר קצב בשום שלב, ברצלונה נראתה קבוצה טובה ממנה בכמה רמות. לשתיהן היו ארבעה קשרים באמצע אבל קבוצה אחת נראתה מאומנת, מתואמת, מתעניינת והשנייה - כבויה. הפסד שלא מתקבל על הדעת.

דקה 33 - איבוד כדור עלוב של אדוארדו קמאבינגה, בסיום המהלך גאבי נשאר מול טיבו קורטואה וכובש בקלות, 0:1 לברצלונה.
דקה 45 - חור ענק של דני קרבחאל ואדר מיליטאו, גאבי נשלח לשטח ומבשל שער קל לרוברט לבנדובסקי, 0:2 לברצלונה.
דקה 69 - מהלך הגנתי רע של אנטוניו רודיגר, גאבי חופשי בכנף ומוסר כדור רוחב לפדרי שמבקיע בקלות כשטוני קרוס משקיף, 0:3 לברצלונה.

דקה 93 - מרקו אסנסיו מעביר כדור, קארים בנזמה נבלם ומבקיע את הריבאונד, ריאל מדריד מצמקת ל-3:1 וזהו-זה.

הרכב ריאל מדריד: טיבו קורטואה| דני קרבחאל(נאצ’ו, 72), אדר מיליטאו, אנטוניו רודיגר, פרלאן מנדי| טוני קרוס (מרקו אסנסיו, 72), לוקה מודריץ’(דני סבאיוס, 65), אדוארדו קמאבינגה (רודריגו, 46), פדה ואלוורדה| ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

הרכב ברצלונה: מארק אנדרה טר שטגן| רונאלד אראוחו (אריק גארסיה, 86), ז’ול קונדה, אנדראס כריסטנסן, אלחנדרו באלדה| סרחיו בוסקטס, פרנקי דה יונג (פרנק קסייה, 87), גאבי (סרג’י רוברטו), פדרי (אנסו פאטי, 90)| עוסמאן דמבלה (ראפינייה, 78) ורוברט לבנדובסקי

היסטוריה ומפגשי עבר:

קלאסיקו בסופרקופה הוא המשחק הנפוץ ביותר בספרד כמובן ואין קרב שבאמת מתקרב אליו. זו תהיה הפעם התשיעית בה ריאל וברצלונה נפגשות במעמד הגמר ועשירית אם נכליל את משחק חצי הגמר ב-2022. המשחק שהכי מתקרב לכך הוא חמשת העימותים בין ברצלונה לאתלטיקו מדריד. נספר כי התואר יצא לדרך בספרד ב-1982. הרקורד של ריאל מדריד יוצא דופן. היא זכתה בסופרקופה ארבע פעמים ברציפות על חשבון ברצלונה בגמר, החל מהזכייה של הקינטה דל בויטרה ב-1988 ועד שהרצף נקטע ב-2012. ריאל זכתה שש פעמים בגמר על חשבון בארסה והפסידה פעמיים.

בספטמבר 1988 ריאל של הקינטה דל בויטרה אירחה את ברצלונה בסנטיאגו ברנבאו ושערים שם מיצ’ל והוגו סאנצ’ס הביאו ל-0:2 במחצית השנייה. בוטראגיניו כבש שער חוץ אחרי רבע שעה בקאמפ נואו וריאל אמנם הפסידה 2:1 מצמד של בארקרו אך הניפה גביע. ב-1990 זה היה מרשים אף יותר. מיצ’ל כבש שער ניצחון בקאמפ נואו ולא הותיר לבארסה סיכוי לחזור במשחק שנערך בדצמבר. בברנבאו זו הייתה חגיגה גדולה על אף שריאל נקלעה לפיגור. בוטאגיניו ביצע מהפך עוד לפני המחצית, אראגון והוגו סאנצ’ס הוסיף. כעבור שלוש שנים והפעם כמחזיקת הקופה דל ריי, ריאל מנעה מבארסה זכייה שלישית ברציפות, עם 1:3 במדריד עם צמד של אלפונסו ושער של זאמורנו (שער יתרון של חריסטו סטויצ’קוב לא הספיק לאורחת), ותיקו 1:1 בחוץ. הקלאסיקו הבא בסופרקופה הגיע ב-1997 ולריאל היה גיבור חדש – ראול. שער יתרון שלו לא עזר בקאמפ נואו כי בארסה הפכה ל-2:1 עם פנדל של ג’ובאני, אבל בברנבאו היה כיף. החלוץ הספרדי כבש צמד, גם פדג’ה מיאטוביץ’ וקלרנס סיידורף הבקיעו וג’ובאני רק צימק, 1:4, תואר ליופ היינקס.

איבוד התואר הראשון בסופרקופה נגד ברצלונה היה ב-2011, שתי קבוצות על, ריאל של ז’וזה מוריניו וברצלונה הפנטסטית של פפ גווארדיולה. לריאל הגיע יותר במשחק בברנבאו אך נאלצה להסתפק בתיקו. אוזיל כבש ראשון, דויד ויאה השווה בגולאסו לחיבור ומסי הפך, וצ’אבי אלונסו בבעיטה מדויקת קבע חלוקת נקודות. הגומלין היה משחק עוצר נשימה וריאל חזרה פעמיים מפיגור. כריסטיאנו רונאלדו השווה אחרי שער של אנדרס אינייסטה, ליאו מסי כבש בדקה ה-45 ובנזמה השווה שמונה דקות לסיום. לצערנו רגע לפני שהולכים להארכה, מסי כבש שוב וקבע 2:3 ותואר לברצלונה. אין דבר, התואר החשוב באותה שנה - אליפות ספרד - נחת במדריד. ואגב אי אפשר בלי מהומה בסיום - מרסלו ואוזיל הורחקו מהצד שלנו ו-ויאה מהצד שלהם. כעבור שנה הגיע הנקמה. ריאל האלופה הגאה עלתה ליתרון 0:1 בחוץ עם שער של כריסטיאנו בנגיחה ומשם העלילה הסתבכה. פדרו השווה כעבור דקה(!), מסי כבש בפנדל וצ’אבי הביא ל-3:1 מבטיח. אלא שאז אנחל די מאריה ניצל בירטוז של ויקטור ואלדס-בארטז, גנב לו את הכדור וקבע 3:2. בגומלין ריאל הייתה מדהימה ויכלה לפרק את ברצלונה. במקום זה היא יצאה עם 1:2 על הקשקש, אמנם תואר בהופעת הבכורה של לוקה מודריץ’ - אך היה עליה לעשות יותר מול עשרה שחקנים. גונסאלו היגואין כבש אחרי כדור ארוך (11) וכריסטיאנו הקפיץ מעל הראש של ג’רארד פיקה כמו בכדורגל בשכונה ועשה את השני (19) אדריאנו הורחק כבר בדקה ה-28 אך ריאל החמיצה בלי סוף ומסי הלחיץ עם שער בכדור חופשי.

כעבור חמש שנים הגיעו עוד קלאסיקוס זכורים במיוחד, לנוכח האמירה של ג’רארד פיקה: “אני מרגיש שאנחנו נחותים מהם”. ריאל הדאבליסטית הגאה התארחה בקאמפ נואו נגד ברצלונה שיכלה את עזיבת ניימאר. פיקה כבש שער עצמי, לואיס סוארס השווה בפנדל שהיה המצאה מוחלטת ושערורייה של דה בורגוס. השופט עשה הכל כדי שברצלונה תנצח אך זה לא הצליח. כריסטיאנו רונאלדו עלה מהספסל וכבש גולאסו עצום לחיבורים והוריד חולצה וקיבל צהוב. בהמשך הוא לא הצליח להגיע לכדור, נפל, וקיבל צהוב שני בטענת התחזות. אין דבר כי בתוספת הזמן מרקו אסנסיו עשה 1:3 בעוד בעיטה אדירה ואפילו פלורנטינו פרס ביציע איבד את הפוקר-פייס. בגומלין לכולם היה ברור שלברצלונה אין סיכוי. כבר בדקה הרביעית אסנסיו שלח עוד גולאסו לרשת של מארק אנדרה טר שטגן האומלל. בנזמה הכפיל והיה נראה שריאל יכולה להביס ולפרק אך זה נגמר ב-0:2 צנוע. ב-2021-22 ריאל פגשה את ברצלונה בחצי הגמר כשהיא קבוצה הרבה יותר טובה על אף שצ’אבי בהחלט הוסיף לקטלונים שיצאו מהדיכאון עם קומאן. ויניסיוס ובנזמה כבשו, בארסה השוותה פעמיים ובהארכה פדה כבש שער בכורה באותה עונה ובמתפרצת – וטוב שכך.

אשתקד ריאל מדריד נכנעה 3:1 במעמד הגמר בלי מאבק, ללא שום תירוצים, בהרכב חזק מאוד. גאבי שהצטיין כבש ראשון (33), לבנדובסקי הכפיל רגע לפני המחצית אחרי בור ענק בצד ימין, ופדרי עשה 0:3 משפיל בדקה ה-69. בנזמה רק צימק אבל לא החזיר את הכבוד עם שער בדקה ה-90+3. זה היה ההפסד השישי של ריאל במעמד הגמר.

עד היום ריאל מדריד זכתה בסופרקופה 12. בניסיון הראשון שלה היא נכנעה לריאל סוסיאדד אחרי שהובסה בגומלין ב-1982. התואר נחת לראשונה במדריד כאמור ב-1988, וכעבור שנה לא נערך משחק שכן ריאל זכתה בדאבל. עוד זכיות שלא מול ברצלונה היו ב-2001 נגד סראגוסה עם שלושער של ראול בגומלין בברנבאו| נגד מאיורקה ב-2003 כשבקהאם כובש שער בכורה בריאל בגומלין (0:3) אחרי הפסד 2:1 בחוץ| ב-2008 נגד ולנסיה, כשהפסד 3:2 “נמחק” עם ניצחון 2:4 גדול על ולנסיה בתשעה שחקנים (זוכרים את הגולאסו של רובן דה לה רד?)| ב-2020 ריאל זכתה בגמר אחרי 0:0 עם אתלטיקו מדריד בתום 120 דקות אך בפנדלים הייתה מבריקה| והזכייה האחרונה שלנו הגיעה ב-2022 עם צמד על אתלטיק בילבאו – לוקה מודריץ’ כבש שער יפה, בנזמה הוסיף בפנדל בעוד קורטואה הדף פנדל של ראול גארסיה עם הרגל.

בסה"כ במשחקים נגד ברצלונה המאזן של ריאל מדריד עומד על תשעה ניצחונות, שתי תוצאות תיקו וחמישה הפסדים, לא רע.

אני רק מקווה שלא נלך שוב פעם אחורה ונבנה על מתפרצות. ברצלונה מתקשה מאוד כשלוחצים אותה, עושה טעויות בהגנה, מנגד אנחנו קבוצה שמצטיינת כשהיא תוקפת ומלאה באנרגיות. מאז ימי מוריניו אנחנו נותנים להם את כל הכבוד ורק מחכים להם במתפרצות, הגיע הזמן שנתחיל לשחק כדורגל מולם. בכל פעם שבנינו על המתפרצות הם דפקו אותנו, ורק כשהעלינו קצב דברים הסתדרו.

בקלאסיקו בליגה נשארנו מאחור ובנינו על מתפצות, ורק כשהדקות נקפו והוכרחנו לשחק כדורגל הדברים השתפרו. אני מקווה שהתוכנית לא עוד הפעם להגיע לדקה 65 בפיגור ורק אז לשחק כדורגל.

כותרות העיתונים והרכבים משוערים לקראת גמר הסופרקופה הערב, ריאל מדריד נגד ברצלונה - זמן קלאסיקו:

בלי הרבה דיבורים מיותרים - ההרכבים המשוערים בתקשורת במדריד לקראת גמר הסופרקופה הערב נגד ברצלונה: תמימות דעים במארקה וב-AS בנוגע לשלישיית החלק הקדמי עם ג’וד בלינגהאם-רודריגו-ויניסיוס ג’וניור, וכן לנוכחותו של טוני קרוס במקומו של לוקה מודריץ’. החלק ההגנתי ללא שינוי. “המחלוקת”? ראשית בין הקורות, המארקה הולכים עם קפה בעוד ב-AS השאירו פתח לסיכוי קטן שיהיה זה אנדריי לונין לאחר הטעות הגדולה של הספרדי. כמו כן ב-AS אומרים שיכול להיות שאדוארדו קמאבינגה יחליף את אורליאן טשואמני ובמארקה לא חושבים כך. אצל היריבה: רונאלד אראוחו ישחק שוב כמגן ימני וזו לא הפתעה. נוכחותו של רוברט לבנדובסקי בהרכב מובטחת וכן של פרנקי דה יונג ואילקאי גונדואן. ב-AS הלכו על סרג’י רוברטו כקשר שלישי כשפדרי רק חזר מפציעה במשחק הקודם, ועם פראן טורס וז’ואאו פליקס מקדימה כפרטנרים לפולני. המארקה הלכו עם מערך של ארבעה קשרים כולל פדרי, וימין למאל הצעיר בכנף.

ועכשיו הכותרות: כותרות העיתונים הבוקר במדריד לקראת הקלאסיקו בגמר הסופרקופה - “מאחדים כוחות” מה שנקרא: “סופר-גמר”.

שער המארקה בחרו בוויניסיוס ג’וניור ורוברט לבנדובסקי - "ריאל מדריד וברצלונה מחפשות ‘בעלות’ וזכייה בתואר ראשון בקלאסיקו השני של עונת 2023/24| אלו שתי הזוכות האחרונות של המפעל, וקבוצה שזכתה בתואר גם זכתה באותה עונה באליפות| ג’וד בלינגהאם מחפש תואר ראשון בריאל מדריד| עוד פרק במצ’אפ בין ויניסיוס לרונאלד אראוחו.

בפריויו במארקה נכתב: “גמר סופר חשוב” - הסופרקופה הספרדי כבר צבר ערך זמן רב, הוא כעת גביע המסוגל לשנות דינמיקה ולהשפיע על מפעלים אחרים. זה כבר לא טורניר קיץ שנשכח. וריאל ובארסה שמגיעות במצב מנוגד - יודעות את זה. ריאל חסרת מעצורים לקראת האירוע עם 20 משחקים ללא הפסד ובמטרה שהרגע הגדול שלה העונה יבוא לידי ביטוי בתואר אחרת זה לא שווה כלום. היא רוצה למנוע מכה כמו בעונה שעברה ולנצל את זה שברצלונה פגיעה, מכה של סמכות מול היריבה. הקבוצה של צ’אבי סובלת מקשיים גדולים בחודשים האחרונים. מאז הקלאסיקו בו הפסידה היא לא הצליחה לשחק כפי שהיא רוצה.

שער ה-AS עם אותה הכותרת כמובן ועיצוב חגיגי - ג’וד בלינגהאם, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו בצד אחד, רוברט לבנדובסקי, פרנקי דה יונג ואילקאי גונדואן בצד השני. ריאל ובארסה מחפשות תואר שיכול לשנות את העונה| לקרלו אנצ’לוטי יש את כולם, צ’אבי משחזר את פדרי| ז’ואאו קאנסלו לא התאושש בזמן ויחמיץ את המשחק.

בפריויו נכתב: “בין ‘קליק’ להתרסקות” - ריאל ובארסה יודעת שהגביע הזה חשוב מאוד. אנצ’לוטי חייב לפתור את עניין השוער, וצ’אבי צריך את פדרי בשיאו. זה יהיה הקלאסיקו התשיעי של צ’אבי בברצלונה, זה משחק אמוציונאלי עבורו בשנתיים שלו במועדון. הכל מצביע על עליונות של ריאל מדריד כרגע, אבל האותיות הקטנות חשובות. המשחק מלא בסימני שאלה, אחד מהם בשער, וכמובן המצ’אפ של ויניסיוס ואראוחו.

כל העדכונים 24/7 - רק בדף הפייסבוק הטוב ביותר בישראל - וכמה חבל שהאתר שלנו נסגר. [סליחה שאני מנצל את הפלטפורמה - כל אוהד ריאל שלא מכיר את הדף או לא עשה לייק זה הזמן להציץ, לפרגן, וגם אם יש אוהד ברצלונה שמעניין אותו לקרוא תוכן איכותי בלי הטרלות].

לייק 1

בוקר טוב, היום קלאסיקו. התגעגעתי לתחושה הזו שאתה קם בבוקר בטירוף ומחכה למשחק גדול, סופר את השעות בעבודה ובחדר כושר. זה לא קרה העונה, בזמן הקלאסיקו הראשון בליגה – בחודש אוקטובר – זו הייתה עוד תחילת המלחמה והאבל כאן במדינת ישראל. כמובן שהיום המספר המטורף הזה “מאה ימים” מחלחל, אבל אני מרשה לעצמי ליהנות מכדורגל ולהעריך כל דבר. חייכתי, צרחתי ב-1:2 המרגש של ג’וד בלינגהאם אבל לא יכולתי לשמוח כמו תמיד. הכתיבה סביב המשחק כעת גרמה לי להרגיש שוב בן 17 ולא בן 31.

אם היריבה בגמר הייתה אוססונה אולי זה היה עושה לנו חיים קלים וחצי תואר היה בכיס, כמובן שלראות את היריבה הגדולה נאבקת ושורדת זה נחמד - אבל בשביל משחקים כמו קלאסיקו אנחנו אוהבים כדורגל. קראתי כל מיני תגובות, בפייסבוק על מצב הקבצות, בעיקר זו שנגדנו, מבחינתי זה עדיין אחד המשחקים הכי-הכי גדולים בעולם. אתם מכירים את הקלישאה ויסלחו לי באנגליה.

ועכשיו למשחק עצמו, קודם כל אולי נחזור אחורה לשנה שעברה. כל מפעל והקסם שלו. סגרנו כל חוב שהיה בקופה דל ריי עם 0:4 מדהים וגם ניצחנו בליגה אבל אשתקד אחת מנקודות השפל הייתה אותו הפסד 3:1. בהרכב חזק יחסית שלנו - ברצלונה עשתה לנו משולשים, זו הרגשה שהושפלנו, הם נראו קבוצה שטובה מאיתנו בדרגה אחת לפחות – והם לא. ריאל מדריד לא הופיעה. היינו לא מחוברים, לא יודעים מה לעשות על המגרש, במצב פיזי איום ונורא. “אתה זוכר את ריאל לא מופיעה לגמר (לא נותנת פייט)?”, נכתב במארקה. המונדיאל הארור עבר לא רק על כוחותינו אלא גם בצד השני. זה הביא לקריסה בליגה לדעתי. העונה זה צריך להיות אחרת. לקחת תואר אחד, לעשות את ההיסטוריה: קרלו אנצ’לוטי=זינדין זידאן, ולהסתער על מה שיש. שיבואו גם כדי לנקום וגם כדי לנצח כי זה ב-DNA שלנו ואנחנו ריאל מדריד.

הלוואי שהייתי כמו האוהדים האלה ברחוב, וכך צריך להיות ולהיות אוהד ריאל מדריד – “אנחנו הולכים לתת להם בראש”, כלומר לנצח, זו הייתה התחושה שלי כילד. אנחנו קבוצה טובה יותר, במומנטום טוב יותר, עם סגל טוב יותר, אבל אני נזהר. כבר היו מספיק מקרים בהם הרגשתי שריאל מדריד מרימה ראש ויותר טובה – ואז באו “הפתעות” שליליות. חלקן במשמרת של קרלו אנצ’לוטי אני חייב לציין. אותו משחק בסנטיאגו ברנבאו בשחור, אתם זוכרים – תרתי משמע.

על קרלו חלה חובת ההוכחה לתקן את ההרכב המזעזע מהדרבי. אופי זה מרגש, רמונטדה זה חלק מסדר היום כנראה, אבל לא חייבים. הוא צריך לתת לקבוצה את כל הכלים כדי להצליח. עם אנדריי לונין ההגנה חשה בטוחה יותר. לא מעניינים אותי חישובים כאלה ואחרים ואין צורך בהסכם ג’נטלמני. שקפה ישחק במחזורי הסיום בליגה בתקווה שנהיה בסיבלס. לוקה מודריץ’ – אגדה עוד בחייו – הוא לא עמד בקצב, זה לא קשור לזה שאנטואן גריזמן ניצח אותו. לוקה פישל במסירות פשוטות ואולי הוא כלי מהספסל. טוני קרוס מתאים יותר. הייתי פותח גם עם אדוארדו קמאבינגה במקום אורליאן טשואמני וכנראה שהקשר הכי חשוב שעושה הכל חוץ מלבעוט לשער זה פדה ואלוורדה. אפילו ב"ספורט" הסנובים ציינו אותו לטובה. שידהר, שיחלץ כדורים בשקט ובחן שלו, שייבעט! השיריון שלנו.

עוד משחק התקפה לקוי לא בא בחשבון. כולם צריכים להתאפס. ג’וד בלינגהאם – לא מודד אותו בגולים – נראה שכעת הכל הולך קשה. צריך להוריד ממנו לחץ. צמד הברזילאיים – ויניסיוס להערכתי שוב יפגוש את רונאלד אראוחו. תנועה שלו או של רודריגו לעומק יכולה להיות קטלנית. רודריגו יפגוש את באלדה שמהיר מאוד אבל בתקופה לא טובה. אנחנו לא בכל משחק נקבל תרומה מאסיבית כל כך של שחקני ההגנה שלנו. פרלאן מנדי עד עכשיו מופתע שהוא הבקיע. בארסה חוטפת בצרורות העונה אך לא קל מול אראוחו ואני מאמין שבמשחק כזה הם ישחקו עם יותר אחריות ואולי גם עם ארבעה קשרים. יש להם שחקני הגנה טובים פרסנולית. אני לא חושב שהקישור שלהם שווה לרמתנו אבל דה יונג-פדרי-גונדואן זה לא רע בכלל. אני בכלל עוד מצפה שוויניסיוס יופיע לעונה הזו – רק תתרכז בכדורגל. רק אזכיר שברצלונה ניצחה אותנו בקלאסיקוס כבר עם שחקנים כמו תומאס ורמאלן ורגלי הזכוכית שלו – חזיתי בזוועה הזו במו עיני היישר מהמגרש ב-2017-18. ועוד ועוד ועוד.

אני מרגיש שהלחץ הוא יותר עלינו. אנחנו פייבוריטים אבל בקצת, ממש קצת. ומצפה שנהיה דומיננטיים יותר. כן עם לחץ גבוה, כן להניע כדור, לא רק להיות פאסיביים ומגיבים. להגיע כדי להתנפל. להראות שאנחנו קבוצה גדולה. יש לנו את הכלים. לא אהבתי את רוב המשחק נגד אתלטיקו מדריד. לא חושב שהציפיות שלי מוגזמות.

אחד משחקני המפתח שלי הוא אנטוניו רודיגר. נאצ’ו – שזה חלום לראות אותו כבר מניף גביע כקפטן ואולי אפילו אזיל דמעה – אני בתקופה רגישה (סליחה) – בעונה בינונית. רודיגר שר ההגנה ורוברט לבנדובסקי המושמץ תמיד מסוכן, אני לא מזלזל בו. כן עדיין קיים הסיכוי שהוא יגיע למשחק גדול ושיתלבש לו כמו בבאיירן מינכן בזמנו. רודיגר עם טירוף מצד אחד אבל שקט נפשי, מנצח בכדורי גובה ונהיה גם נשק גדול במצבים הנייחים (אם אפשר שמודריץ’ ירים את הקרנות וקרוס ישחק זה נחמד). תנו לנו את זה! האללה מדריד!!!

לייק 1

האמת שעוד מלפני הדרבי אני בתחושה שאנחנו לוקחים את הסופר קאפ ועפים בגביע, אחרי הניצחון על אתלטיקו אני מרגיש עדיין אותו דבר.
ניצחון דחוק היום בשיניים ובחמישי כשנהיה סחוטים לחלוטין אתלטיקו עוברת אותנו, זו התחושה שלי.

ההתלבטות הבאמת יחידה שנראית כרגע היא טשואמני או קמאבינגה ובניגוד לרוב שחושבים שקמא צריך לפתוח נראה לי שיהיה טוב שטשואמני יצוות ליד קרוס, גם כי לקמאבינגה קצת קשה להישאר מרוכז במשך 90 דקות וגם כי הוא יוכל לתרום מהספסל הרבה יותר ככל הנראה מאשר טשואמני.

יש משחק ארוך ויכול להיות שגם 120 דקות וברהים, גולר, חוסלו ולוקה כמובן יכולים להיות גם הם אחלה אקס פקטור בהמשך המשחק.
לרוב אני פסימי מטבעי במשחקי קלאסיקו, בטח ובטח כשאנחנו מגיעים כפייבוריטים אבל אני מאמין שנעשה את העבודה היום, אנחנו טובים יותר נכון לעכשיו וצריך גם להראות את זה על המגרש.

אני חושב שהכל פתוח מכיוון שפתחנו מסורת לתת לברצלונה אובר ריספקט ואנחנו מאפשרים להם לשחק כמו שהם אוהבים. אני מאוד אופתע אם נכפה את המשחק עליהם הערב, אם כן אנחנו ננצח. אם לא, גם קיימים סיכויים שלא.

אני מקווה לראות את ויני ממשיך את ההתאוששות, ואת ג’וד חוזר קצת לעצמו. עם שני אלה בכושר אנחנו יותר טובים מהם בצורה חד משמעית.

2 לייקים

יש הרכב לקלאסיקו בגמר הסופרקופה! שריקת הפתיחה ב-21:00. הפתעה! אנדריי לונין פותח בין הקורות ומרוויח ביושר את מקומו בניגוד לתחזיות המוקדמות של הכתבים - במקומו של קפה שבלט בחולשתו בדרבי. החלק ההתקפי - תתעוררו - כרגיל. ג’וד בלינגהאם, רודריגו ו-ויניסיוס ג’וניור. טוני קרוס מחליף בקישור את לוקה מודריץ’ ואורליאן טשואמני שומר על מקומו. תנו לנו את זה, את התואר הראשון העונה ועל חשבון ברצלונה. האללה מדריד!

ההרכב: לונין, קרבחאל, נאצ’ו, רודיגר, מנדי, טשואמני, קרוס, פדה, בלינגהאם, ויניסיוס ורודריגו

עריכה: ברצלונה כצפוי עם ארבעה קשרים במרכז השדה - פדרי שעלה כמחליף במשחק האחרון מתגבר את האמצע שכולל גם את הקפטן סרג’י רוברטו. איניאקי פנייה בשער. ניתן לראות אם רונאלד אראוחו יהיה שוב ‘אנטי ויניסיוס’. בחלק הקדמי ז’ואאו פליקס על הספסל כמו ימין למאל, והפרטנר של רוברט לבנדובסקי הוא פראן טורס.

הרכב סביר, הייתי רוצה לראות את טשואמני במקום נאצ’ו, וקמא באמצע.

מקווה שלא נגיע לזה, אבל אם נצטרך, קמא וברהים יוכלו להפוך את המשחק מהספסל.

מנגד הייתי רוצה שפראן טורס לא יפתח, המהירות שלו יכולה לפגוע בנו.

זו ההזדמנות. צריך לפרק להם את הצורה.

עריכה: קונדה-המתנה שלא מפסיקה לתת. לפרק אותם

חבל שאנחנו נותנים להם להניע את הכדור בכיף, יש להם מספיק כישרון לגנוב גול ולחזור למשחק מכלום.

יש לנו הזדמנות פה לרמוס אותם. אני מקווה לתוצאה כואבת

סעמק עם ההגנה הנמוכה הזאת. אני מתחרפן מעצבים!! מתי האובר ריספקט הזה יגמר???

בדיוק נתת שני גולים בהתקפות מעבר, אתה רוצה להשאיר לויני כדור וזמן לשקול את צעדיו? הם משחקים לידיים שלנו

תסלחו לי על המילים, שאנצ’לוטי ילך להזדיין.

נותן לקבוצה עלובה כזאת שליטה מוחלטת על המגרש והנה הם חזרו.

6 לייקים

בבקשה.
אנחנו מחזירים אותם למשחק בכוח

אין לי מושג למה אנחנו מתעקשים לשחק מולם כאילו זאת ברצלונה של 2012. אף אחד כבר לא משחק מולם ככה. אני פשוט מיואש. מקווה שלא נאכל אותה מזה הרבה עד שיגיע המאמן הבא.

והנה קיבלנו את הגול, חזרנו לשחק, דקה ורבע אחר כך פנדל.
לא מבין את זה, פשוט לא מבין.

Keep calm
הם צריכים גולים ואם נחכה להם אז השחקנים שלנו יהיו מול השער עוד עשר פעמים עד השריקה

יש לי הרגשה ש-״אראוחו משתק את ויניסיוס״ יתיישן כמו ״מסי לא מבקיע מול אנגליות״

6 לייקים

השחקנים שלנו יגיעו למצבים גם אם נלחץ אותם. לא יודע כמה אתה רואה ברצלונה השנה אבל היא מסדרת ליריבות יותר מצבים מאשר היא מסדרת לעצמה.

אנחנו רק מחזירים אותם למשחק עם המשחק הפסיבי שלנו.

אני מבין שכדורים ארוכים לויני מול ההגנה הגבוהה שלהם תהרוג אותם, אבל זו כבר ממש לא הדרך היחידה לשחק מולם.

איך זה מתבטא בינתיים במשחק הזה?