מחזור 4 :: היהפוך מילהפוגענית עורו ונמר חברבורותיו? (שבת, 14:30)

כבר יותר משנה שגוגל מספרת שהיא תפסיק את השימוש ב-Cookies בדפדפן לטובת שיטה חדשה ופחות פולשנית - Privacy Sandbox. אבל בינתיים שום דבר לא השתנה, ואנחנו ממשיכים לראות בכל אתר הודעה מעצבנת שמודיעה לנו שהאתר עושה שימוש ב-Cookies ומבקשת מאיתנו לאשר את השימוש המדובר. אבל, לפעמים, ההודעות האלו לא כל כך מעצבנות:

https://twitter.com/TrollFootball/status/1562382287110516736?t=4NDxpbrvHnwmzgri0RnIMA&s=19&fbclid=IwAR0a0qi9UOlz8efYyQ3XtWjRqlggWCXvQlAuV_QayIhbYIzXB6qeiqrgXw0

ומי אחראי על יצירת הפאר? קבוצה מהמקום ה-14 בליגה, עם הפרש שערים מינוס ארבע אחרי שפגשה את האריות ברייטון וברנטפורד, שהוגרלה בליגה האירופית מול שריף ועוד קבוצה עם שם שנשמע כמו חומר מסרטן ובכל זאת מעט חוששת לא להעפיל, ושאפילו האהודים המסורים ביותר שלה לא זוכרים מתי ניצחה בפעם האחרונה בליגה - מנצ’סטר יונייטד.

מלבד הניצחון המרשים על ליברפול, השבוע שעבר הביא איתו בוסט רציני נוסף לביטחון של הקבוצה בדמות שחקן כדורגל מקצועי בשם קאסמירו. אחרי שענייני הויזה סודרו, הברזילאי התחיל להתאמן אתמול עם החברים ובזכות קדם עונה עם קבוצת כדורגל אמיתית, מוכן לפתוח כבר מחר. באשר לטענה שקאסמירו עדיין לא מתואם עם שאר השחקנים, ניתן להשיב כי הדבר נכון ביתר שאת גם לשאר השחקנים, שבדרך כלל יותר מתואמים עם היריבות מאשר זה עם זה.

המשחק מחר הוא המשחק המושלם לבחון האם ליברפול הייתה הבלחה או תחילתו של שינוי - משחק חוץ, מול יריבה קשוחה מאמצע הטבלה ולקינוח ג’יימס וורד פראוס ומצביו הנייחים. האם ראשפורד וסאנצ’ו מסוגל להיות מסוכנים גם מחר או שעשו הביצה שהתחפשה אבל לשחקני התקפה ראויים? האם ההגנה הבדרך כלל שייקית שלנו תמשיך בקו הלוחמני והתקיף שהציגה בשני? האם הקישור, שעל הנייר טוב מכל מה שחלמנו עליו לפני שנה, יצליח להחזיק משחק שלם בלי להפוך לעלי תאנה אחרי מפגש עם נחיל ארבה?

בגזרת ההפתעות הלא מפתיעות - מרסיאל נפצע שוב, מה שאומר שסביר שכריסטיאנו ‘יעקב בבקשה תחתים אותי’ רונאלדו יחזור להרכב. בגזרת ההפתעות הכן מפתיעות - וראן לא נפצע, עדיין.

הרכב צפוי:
דה חאה
דאלוט מרטינז וראן מלאסיה
קאסמירו ברונו אריקסן (הולי שיט, היו ימים, לא רחוקים, שפתחנו עם לינגארד ואנדראס פריירה בעמדות האלו)
סאנצ’ו רונאלדו ראשפורד

וואלה, הלוואי ויונייטד ישחקו כמו הפתיח השנון הזה. אחרי משחק מצויין מול ליברפול, מעניין אם יונייטד יצליחו לשמור על הסטנדרט הזה. אני לא חושב שראיתי הרבה זמן תגובה אינטרנטית כל כך רחבה לניצחון ליגה באשר הוא, וזה גם לא איזו תוצאה הסטורית.

אולי זה הקסם הנוכחי של יונייטד וההזדמנות לה חיכה טן האח. כל ניצחון באשר הוא יתן בוסי מוראלי קדימה ויחזיר את ההתלהבות ליונייטד. נותר לראות רק אם הפורטוגלי שמתנהג עם הקריירה שלו כמו מסע התרמה יסכים to play along עם הדרישות של ההולנדי.

ימים מרתקים במנצ’סטר.

מאוד מחכה למחר , סוף סוף נראה בוס בקישור שאמור לתת קצת שקט להגנה השייקית שלנו .
טן האח כבר רמז שיהיו שינויים מהמשחק נגד ליברפול , אני לא רואה אותו משנה את ההגנה שעמדה בכבוד מול ליברפול .
כל עוד וראן לא פצוע , אני רוצה אותו בהרכב ( כמובן שצריך לבצע רוטציה במשחקים שניתן לעשות ) .

סאות’המפטון קבוצה נאיבית מאוד , מספיק גול אחד כדי לשבור אותה וטוטנהאם פירקה אותה גם אחרי שחזרה מפיגור .
בכל זאת נצטרך להיזהר ממצבים נייחים , וורד פראוס חולה על זה ואנחנו לא מגיבים טוב לפיגור .

ואם אפשר שרונאלדו יתן אחד , שיחזור לו המצב רוח :slightly_smiling_face:

מחצית מאוד לא מרשימה , ירידת מתח אחרי ליברפול .
מקטומיניי לא תורם הרבה , קאסמירו צריך להיכנס ישר במחצית השנייה .
ההתקפה שלנו לא ישירה מספיק , הרבה כמעט ומעט תכלס .
הייתי מכניס גם את רונאלדו במקום אלנגה - ראשפורד הרבה יותר מסוכן בשמאל .

משחק נוראי של הקבוצה , לא האמנתי שנשמור על התוצאה .
גול נהדר ותו לא , לפחות פרננדס הכובש הלוואי שזה יכניס אותו לכושר טוב.
רונאלדו נכנס רע מאוד למשחק , איבד כדורים ונראה לא חד בכלל .
טן האח עם חילופים מאוחרים , אריקסן לא יכול לשחק 90 דקות הוא לא עומד בקצב הזה .
ראשפורד וסאנצ’ו שניהם עוד פעם חלשים , לא ברור מה גורם להם ליכולת כזו פעם אחר פעם .

משחק הבא נגד לסטר בחוץ , יכולת כזאת ואנחנו נחטוף תבוסה .

הדשא במגרש זוועה, מזמן לא ראיתי משטח דשא כזה בפרמיירליג, ביטל לחלוטין את היתרון הטכני של יונייטד.

לא בטוח שצריך לדאוג בקשר ללסטר הם נראים זוועה מתחילת העונה, מקום לפני אחרון.

אנחנו גם לא בדיוק נראים מעולה , במזל לא חטפנו שוויון מסאות’המפטון ובינתיים המשחק נגד ליברפול היה היוצא מן הכלל ביכולת .

חצי הכוס המלאה היא ששמרנו על שער נקי לראשונה ממי יודע מתי, כבשנו שער בהתקפה מסודרת ויפה וניצחנו משחק חוץ בליגה. קשה לומר גם שניצחנו במזל כי לסאות’המפטון היה אולי מצב טוב אחד (כמובן מקרן של וורד פראוס), וגם לנו היה מצב טוב שהחמצנו בצד השני (אריקסן).
בצד השלילי שוב נלחצנו יותר מדי אחורה מול קבוצה נחותה, שוב היינו שניים ברוב המאבקים הפיזיים ושוב שחקני ההתקפה שלנו חושך מצרים כמעט 90 דקות. אלנגה נותן איזו ריצה אחת טובה במשחק אבל רוב הזמן מאבד כדורים מאוד מהר ונראה שהוא פשוט לא ברמה. עושה רושם שכריסטיאנו באמת מנסה שיעקב שחר יחתים אותו עם יכולת עלובה שמתאימה למכבי חיפה. חייבים להחתים שחקן התקפה השבוע, לא אכפת לי אם אנתוני או ממפיס או רונן חרזי.