מחזור 4 באלופות :: 2-1 ביתי על שחטאר

אפשר עוד הפעם להרעיף מחמאות על ויני, והאמת שהוא זכאי לכל אחת מהן. אבל זה כבר הפך לעניין שבשגרה. מה שהכי העסיק אותי במשחק הזה היתה הגישה שלנו. פעמיים אחרי שעלינו ליתרון עברנו למצב שינה. לא מבין למה, למה לזרוק להם את הכדור ולתת להם לעשות מה שבא להם. כן, ניסו לצאת למתפרצות, עם שחקן אחד, שהיה צריך לרוץ מגרש שלם לבדו. לא מובן לי.

ניצחון בהילוך איטי.

גם אלאבה וגם מיליטאו נראים כבלמים שיראו הרבה יותר טוב ליד בלם מוביל בסיגנון ראמוס.

הקישור שלנו נראה עייף מאוד מאוד, הגיע הזמן לשינוי.

אם גם אנצ’לוטי לא נותן לו לשחק אז הקריירה של הזאר נגמרה.

עדיין מעדיף את מרסלו הנוכחי על מנדי.

וניסיוס בלי הפדלאדות יהיה השחקן הטוב בעולם.

מתי בערוץ הספורט ילמדו לא לפגום בהנאה שלנו מהמשחק הזה ?

כדורגל חלש, איטי ועייף. היה לנו מזל שהצלחנו לנצח, לשחטאר היו יותר מידי הזדמנויות.

העובדה שמודריץ’ וקרוס לא מסוגלים לתת גול מסבכת לנו את החיים. מודריץ’ היום עם שני מצבים טובים אבל הוא כבר ביזבז את הגול השנתי שלו במדי נבחרת קרואטיה. קרוס נראה שאיבד את יכולת הבעיטה שלו, כל הבעיטות שלו דרדלה.

אנצ’לוטי מעצבן עם ההירדמות שלו על הקווים. הקבוצה הייתה זקוקה נואשות לרגליים טריות בקישור ובכל זאת שלישיית האמצע סיימה 90 דקות. זה משפיע לא רק על המשחק הזה אלא גם על המשך העונה. מודריץ’ וקרוס יהיו תשושים, קמאבינגה לא יהיה בכושר משחק כי הוא לא מקבל דקות. טעות כפולה. אנצ’לוטי לא לומד, אי הנכונות להשתמש בספסל הפיל אותו בעונה השנייה שלו פה (ובעצם בכל קבוצה שבה הוא אימן…). אם בנזמה לא מבקש חילוף היינו משתמשים רק בחילוף אחד מתוך 5 כשאנחנו במשחק לא טוב.

ויניסיוס אדיר. לא רק סכנה תמידית בהתקפה גם בין היחידים שמסוגל ללחוץ ולחטוף כדורים. רק שלא ייפצע לנו.

זה לא כדורגל מספיק טוב ובטח לא מהנה. אם נמשיך להיראות ככה יהיו עוד הרבה שריקות בוז בברנבאו.

image

הבטחות צריך לקיים| “אני רוצה שריאל מדריד תשחק כדורגל התקפי וספקטקולארי”, הכריז אנצ’לוטי במסיבת העיתונאים החגיגית בה הוצג. ומה מאז? הקבוצה מתדרדרת מדחי לדחי ואנחנו רק בחודש נובמבר, אם אי אפשר קצת ליהנות ממשחק בית נגד שחטאר דונייצק כשהלחץ לפניו לא היה גדול מדי - אז מתי כן? אפס כדורגל של ריאל מדריד, ויניסיוס-בנזמה שמחזיקים אותנו עם הראש מעל המים וזהו-זה. באמת שליבי-ליבי עם זידאן שעם סגל בריא כמו השנה היה עוזר לנו להיות עם עוד כמה נקודות בטבלה וגם היה צולח את הבית הזה.

פתחנו טוב, הכל יחסי כמובן, מודריץ’ הגיע לשתי הזדמנויות נהדרות אבל הוא פשוט הססן ומחמיצן, גם אם חייו היו תלויים בזה חלילה הוא לא היה מבקיע. ומאז? נאדה. כדורגל עייף, חסר רעיונות, בקצב המשחק של קרוס. קרבחאל רע, מודריץ’ שכחתי שהוא משחק, מנדי לא מנסה לתקוף. התירוץ של משחק כל שלושה ימים הוא מביך, זה לא הגיוני בכלל. קיבלנו מתנה מההגנה ומזל טוב על השער האלף, ואז היה מהלך אחד של כדורגל כמו שאנחנו רוצים לראות - העקב, הבישול של ויניסיוס וה-1:2. והלכנו לאחור כמובן, לא היה חסר הרבה שנספוג.
אנצ’לוטי אמור להיות סבא טוב ומאמן של שחקנים, הוא השפיל את הזאר על פארש, באמת שאין סיבה. אין לנו כוכבים גדולים בהתקפה ואנחנו נזדקק לו, כבר כתבתי. מילא לפתוח עם לוקאס, עוד ניחא, אבל אחרי שקרבחאל משחק רע הוא היה צריך לצאת במחצית והזאר שייכנס. אי אפשר לצפות ממנו למשהו כשהוא רבע שעה פה וחמש דקות שם. בגיל 60 ומשהו אנצ’לוטי נזכר לעשות שרירים? ובסוף בייל שכשיר רק לנבחרת - יפתח גם הוא לפני הבלגי. עוד יום במשרד של ריאל מדריד 2021/22.

אוי דור אתה חתיכת פולני בכיין. הקבוצה שלך כבשה הכי הרבה גולים בליגה, יש לה לדעתי את הפרש השערים הכי טוב בליגה, אתם כנראה תהיו במקום הראשון מחזור הבא, אתה במקום הראשון בבתים בליגת האלופות ואתה מתלונן. רוצה להחליף את קומאן באנצ’לוטי? אני מוכן לעשות לך ג’סטה ולהביא לך את קיקה כעוזר מאמן, עיסקת חבילה.

ריאל לא נראת כזה רע כמו שאתה עושה ממנה, והיא דיי עומדת ביעדים שלה. זאת רק תחילת עונה, מבחינת תוצאות אתם במקום מעולה.

אני דווקא די אוהב את מה שאנצ’לוטי עושה עם הזאר.
במקום שיהיה ‘הכוכב היקר בהיסטוריה של המועדון אשר חייב להוכיח את עצמו בכל דקה בה הוא כשיר’, אנצ’לוטי הפך אותו במהירות לשחקן ספסל מן המניין, ללוקאס ואסקז ונאצ’ו. זה בדיוק מה שהוא מנסה לומר בכל ראיון, ואין ספק שהמטרה כאן היא להסיר מהזאר את כל הלחץ.
לא שאני מצפה עוד שהוא יתרום לנו משהו, אבל אם יש סיכוי קטן ביותר, הדרך היחידה היא להוריד ממנו את כל הלחץ ולא לצפות ממנו להושיע אותנו בכל דקה בה הוא מסוגל לדרוך על הדשא.
בכל מקרה הלוואי שיעוף במהרה.

ויניסיוס עם יכולת של כוכב על, בלון דאור. השאלה העיקרית כרגע היא האם הוא יצליח לשמר את זה לאורך זמן, למשך שנים.
אם כן, הוא נראה לא פחות טוב מאמבפה.

מסכים עם החלק הראשון של ההודעה לגבי הזאר.

פה אני ממש לא מסכים.
לויניסיוס אולי יש חלק מהיכולות של אמבפה, למשל המהירות והיכולת לעבור שחקנים (הוא אולי אפילו טוב יותר ממנו בזה) אבל אמבפה עם יכולת טכנית ברמה גבוהה הרבה יותר והבנה טובה יותר של המשחק.
ויניסיוס בהחלט עם פוטנציאל מטורף, השיפור שהוא עבר העונה הוא מטורף. לדעתי הוא יכול להשתפר עוד המון בגלל שהבעיטה, ההשתלטות והמסירה שלו בהחלט עדיין גרועות ולכן קל יותר לשפר זאת. אבל הוא עוד לא אמבפה.

מודה שקצת נמאס לי מויכוחי זידאן vs אנצ’לוטי בכל דיון מחזור, אבל לטעון שהיה לנו עד כה סגל בריא השנה ושעם זידאן המצב היה אחרת (או לחילופין, שהבעיה המרכזית עם זידאן אשתקד הייתה הפציעות) זה שיא הפוזיציה.

הראייה שלי אולי קצת שטחית, אבל אני לא רואה הבדלים כ"כ תהומיים בין הקבוצה של השנה לקבוצה של אשתקד. יש לנו שחקנים שנראים טוב יותר בחלק הקדמי (ויניסיוס זה אנדרסטייטמנט, אבל גם רודריגו ואולי אסנסיו עם שיפור קל) ושחקנים שנראים פחות טוב בחלק האחורי (פה קאסמירו זה האנדרסטייטמנט, כאשר לוקאס ואולי מיליטאו יותר פגיעים). אני לא יודע עדיין להעריך מה מהשינויים הנ"ל אפשר לזקוף לזכותו או לחובתו של אנצ’לוטי.

גם לי נמאס מהרבה דברים (פה), אני שומר אותם לעצמי. מי שלא רוצה להיכנס לוויכוח מסוים - שיתעלם מאותו חלק רלוונטי. בלי עניין הלחנך - תודה רבה. זידאן החל מפברואר היה צריך ללכת על חבל דק, מכת פציעות מוגזמת. ובתחילת השנה שעברה לא היה לו את הזאר.

Mendieta, אני אגיד לך מה העניין, גם בלי לומר את זה, אתה משווה בין ריאל מדריד לברצלונה. הרף שלך בתחתונים - מה שקורה בקאמפ נואו. אני לא מסתכל לשם והניצחון בקלאסיקו היה קצת פחות מרגש משנים עברו. הסגל שלנו בסדר, אנצ’לוטי נהנה מעונת שיא של בנזמה ו-ויניסיוס (ואני שוב כאן להזכיר שגם אצל זידאן ויני שיחק הרבה, בעיקר בחצי העונה השני אשתקד), אין ממש יריבות נורמליות בליגה.
אני משוכנע שאם הייתי מחטט בפורום בימים עברו הייתי מוצא תלונות שלך על ברצלונה של ואלוורדה ש"התרחקה מהסגנון הברסאי" גם כשהובלתם את הליגה והייתם קרובים לגמר ליגת האלופות. אנצ’לוטי הבטיח כדורגל שמח. בפועל זה נראה רע נגד אלצ’ה, זה נראה רע נגד שחטאר בבית. היו גם יותר פאנצ’רים בברנבאו. עומס הוא נחלת הכלל ולא רק אצל ריאל מדריד. לא מצפה שנהיה כמו נגד האנגליות או שנרקוד כמו באיירן, רק לשחק כדורגל קצת יותר טוב. כמה מוקשים כבר היו לנו בליגה שאני אמור לחגוג את צבירת הנקודות שלנו? לא שיחקנו בפיחואן, הדרבי מגיע רק בדצמבר. לא פגשנו את ריאל סוסיאדד שהיא בעונה טובה. לא ביקרנו בסאן ממס.

הפציעות שלנו עונה שעברה התחילו אחרי השלב הזה. גם אנצ׳לוטי נאלץ להסתדר רוב הזמן עד כה ללא קרבאחל, בייל ומנדי (חלק מהזמן גם ללא ואסקז).

זידן היה מצליח יותר? למזלינו קיבלנו בית כמעט זהה באלופות (למען ההשוואה ההוגנת) ויש דבר שנקרא גוגל שעוזר לבחון את העונה לעומת השלב המקביל של העונה שעברה:
ליגה -
העונה: 24 נקודות, יחס שערים 26-12
עונה שעברה: 20 נקודות, יחס שערים 17-12

ליגת אלופות-
העונה: 9 נקודות, יחס שערים 9-3
עונה שעברה: 7 נקודות, יחס שערים 9-7

סך הכל לאחר 11 מחזורי ליגה ו4 מחזורי אלופות (15 מחזורים סך הכל) -
העונה: 33 נקודות, יחס שערים 41-19
עונה שעברה: 27 נקודות, יחס שערים 27-19

אז הטענה שתחת זידאן היינו טובים ביותר פשוט שגויה לגמרי.
בהשוואה לעונה שעברה חטפנו כמות שערים זהה, כך שההגנה שלנו לא יותר מסננת מעונה שעברה.
מצד שני הבקענו 14 שערים יותר ב15 משחקים, ממוצע של (כמעט) שער שלם למשחק יותר מתחת זידאן.
מבחינת נקודות מדובר על צבירה של 6 נקודות יותר ב15 מחזורים. זה לא נשמע הרבה, אבל אם הקצב יימשך מדובר בהפרש של 15 נקודות בעונה שלמה.

כמובן שאני לא חושב שנסיים את העונה עם 15 נקודות יותר, פשוט נמאס לי מהשקר הזה שתחת זידאן נראינו טוב יותר.

אז הנה הוכחה חד משמעית שזה פשוט לא נכון. לא רק שזה לא נכון, אנחנו טובים יותר השנה בכל פרמטר אפשרי.

כדי שתבינו כמה נורא זה היה שנה שעברה, זידאן סיים את שלב הבתים שנה שעברה עם 10 נקודות, זה אומר שגם אם נפסיד לאינטר 3-0 ונעשה תיקו עם שריף עדיין נסיים עם מאזן טוב יותר מעונה שעברה מבחינת נקודות והפרש שערים.

לא בא להגיד שהכל מושלם, אבל לא צריך להגזים כדי להגיד זאת.

בייל כלל לא היה פה בעונה שעברה, הוא לא מעניין אף אחד, כמה זמן חשבת שהוא יהיה שחקן הרכב? בלוף שהיה נגמר בשלב מוקדם מאוד.
כבר ציינו פה מיני-השוואה כזו. זידאן ניצח את ברצלונה בקאמפ נואו עם מסי, אתה מבין למה זה שונה? וגם סגל עמוק יותר כמו פאטי לא אחרי פציעה של חצי שנה, גריזמן היה ישנו, זו לא הייתה קבוצת ילדים ועוד לפני שקומאן היה על זמן שאול. זידאן ניצח את אינטר עם לוקאקו וחאכימיX2. אתה זוכר את ההרכב שלנו בסאן סירו? אפילו אודגור פתח, גם מריאנו.

אנצ’לוטי נתן לוויניסיוס ביטחון לדוגמא, אחלה, אף אחד לא באמת יודע מה נאמר בשיחות סגורות, אני לא כתב של הקדנה סר ולא חפרפרת לצערי בוולדבבאס. אבל גם זידאן נתן לו לשחק ואני בטוח שגם זידאן ייעץ לו יותר שקט נפשי ובעיטה מהירה במקום דריבל. אולי זידאן שילם את שכר הלימוד? מה אנצ’לוטי עושה כרגע חוץ מלהסתמך על הכישרון שלו ושל בנזמה? זידאן >>אנצ’לוטי. ובשעתו כשהגיעה לו ביקורת - מתחתי עליו ביקורת.
אשאל שוב, איפה הכדורגל ההתקפי שקרלו הבטיח, נגמר אחרי השישייה נגד מאיורקה שחטפה שער מהיר והפקירה? אתם נהנים ממה שאתם רואים כרגע?

בכל אופן הפציעות יכולות להיות תירוץ להמשך העונה, לא לכרגע.
בנוסף חשוב לציין שהפציעות גרמו לזידאן לשחק עם השחקנים שלאחר העזיבות בקיץ הם שחקני הרכב היום.

ברצלונה גם עם מסי היא קבוצה חלשה לעומתינו.
אינטר עם כל הכבוד ללוקאקו וחאכימי נראתה רע בשלב הזה של העונה. חאכימי בישל לנו גול עם בישול שלא היה מבייש את ויניסיוס.
לנו גם היה את קאסמירו שנראה כמו שחקן, ו2 הבלמים שלנו היום כנראה שלא היו פותחים שנה שעברה. אולי ליריבות היה סגל חזק יותר על הנייר, אבל גם לנו.
חשוב לזכור גם שברסה שנה שעברה הייתה עם הגנה של פיקה ולנגלה, שזו הגנה פגיעה פי כמה מאראוחו וגרסיה.

אולי, אבל אנצ׳לוטי הצליח.
אני גם בטוח שמוריניו לא אמר לרונאלדו, קאקה וראמוס להחמיץ פנדל בעוד זידאן אמר להם להבקיע, ועדיין זידאן מקבל קרדיט על זכיה ומוריניו לא.
בתכלס הכל בכדורגל הוא די מקרי. מזל הופך אותך לאלוף וביש מזל גורם לפיטורים. רק אזכיר כמה פעמים נאמר פה המונח ״התחת של זידאן״ בפורום.

תלוי מתי.
לקבוצה עם סגל חזק שרוצה לרוץ לכל התארים? בוודאי.
לקבוצה עם סגל לא מספיק חזק שמנסה להבנות, לדעתי ממש לא.
זידאן לא בונה קבוצה, ולא מקדם צעירים. לצורך העניין אם לא 2 פציעות בהגנה מיליטאו לא היה רואה דקות, ושום צעיר שלנו לא עשה צעד קדימה ולא חושב שבמקרה.

בנתיים אצל אנצ׳לוטי ויניסיוס פתאום נראה כמו שחקן ענק ומיליטאו כבר לא נראה כמו בלם רביעי. אפילו רודריגו נראה השנה קצת יותר טוב אחרי ששנתיים תחת זידאן הוא לא הראה שביב של התקדמות.
זה עוד מבלי להזכיר את יורנטה.

מעמיד ממוצע של שער למשחק יותר מזידאן. אם זה לא משחק התקפי אז איך היית מגדיר את המשחק של זידאן?
בנוסף הם חטפו מספר שערים זהה, ככה שאפילו ההגנה לא יציבה פחות תחת אנצ׳לוטי וזאת למרות איבוד 2 הבלמים הפותחים שלנו ופציעות רבות לשלב הזה של העונה.

בסוף הסגל שלנו נשאר זהה ואפילו נחלש, אז למה ציפית? שפתאום נהפוך לקבוצה הטובה באירופה?
זו בדיוק הנקודה שאני טוען שאנצ׳לוטי וזידאן לא נשפטים על אותו סטנדרט.

תגדיר נהנה.
זו הקבוצה הכי מהנה שלנו מאז 2018. וזאת למרות הסגל הכי פחות טוב על הנייר בשנים הללו.
אנצ׳לוטי בנתיים עם סגל זקן ועייף יותר מעמיד קבוצה מלהיבה יותר מזידאן, סולארי ולופטגי.

אני אומר זאת המון, אני לא טוען שאנצ׳לוטי מאמן ענק או משהו, אבל הוא מקבל פה יחס פשוט לא הוגן.
זידאן היה הופך לאליל על מה שאנצ׳לוטי עושה.
אתה מבין שאשכרה אני צריך להסביר למה מאמן שצובר יותר נקודות מזידאן, כובש הרבה יותר מזידאן, וחוטף מספר זהה של שערים מזידאן, לא נופל מזידאן?!?

תוכל להזכיר לי כמה חמישיות ושישיות כבשנו בשנתיים וחצי עם זידאן?
אני ספרתי, 2.
עם אנצ׳לוטי אנחנו כבר ב3 כאלה אחרי 15 משחקים.

דרך אגב, מאז השישיה נגד מאיורקה שהייתה לפני חודש וחצי כבשנו חמישיה בחוץ מול שחטאר.
פשוט מדהים אותי איך זה לא נחשב התקפי יותר…
מדהים שאני אשכרה צריך לתרץ עבור אנצ׳לוטי לגבי משחק ההתקפה בהשוואה לזידאן.

אנחנו יכולים לא לכבוש בכל 6 המשחקים הקרובים ועדיין ההתקפה שלנו תהיה בממוצע עדיפה על של זידאן עונה שעברה. רק בשביעי זידאן עקף את המאזן הנוכחי שלנו (ב15 משחקים עם אנצ׳לוטי כבשנו יותר מב21 המשחקים של זידאן).