מחזור 4: מנצחים 3:0 את סביליה בפיחואן (ראפינייה, לבנדובסקי, אריק)

הסגל הראשון של צ’אבי לאחר סגירת חלון ההעברות -

ביירין ואלונסו עדיין לא בסגל. כל שאר השמות הצפויים כן פה, אבל ההצטרפות של 2 המגנים תגרום לתנודות בסגלים במשחקים הבאים.
לכל הפחות - זה יהיה מעניין.

בצד החיובי: אפשר להפסיק, לפחות השנה, להתייחס לשמות כמו: אומטיטי, ברייטווייט, דסט, אבדה וכו’.

הסגל של סביליה -

גם על סביליה עבר חלון עם הרבה פעילות. 6 שחקנים חדשים, כולם אמורים להיות משמעותיים העונה.
זמן מצוין לפגוש אותם, כשהם עוד לא התחברו והצליחו להפסיד לאלמריה ואוססונה.

החלק הבאמת בעייתי אצל סביליה הנוכחית הוא כמובן אובדן של צמד הבלמים הכי טוב בלה ליגה אשתקד. האחד אצלינו, השני עם אכילס קרוע באנגליה. מדובר על קבוצה עם 53 שערי זכות בעונה הקודמת, שזה נחמד, אבל לא מה שמצדיק את היותם בטופ 4 שגם בטיס וגם ויאריאל היו מעליה בפרמטר הזה.

המספרים הללו לא חיוביים עבור סביליה, ובנוסף לעובדה שהם ירוצו בשלוש מסגרות, יחד עם פיתחת העונה המאוד מעורערת שלה: שלושה משחקים מתחילת העונה, 0 ניצחונות, 2 הפסדים ותיקו אחד, שניים מהמשחקים הם מול העולות החדשות אלמריה ו-ויאדוליד ואוססונה, שלמרות שהיא קבוצה לא רעה, סביליה לא אמורה לאבד נקודות אצלה אם יש לה יומרות להגיע לטופ 4. אז אם תהיתם, כן, זה הזמן לקבל את המשחק הזה בפיחואן.

ומה מבחינת בארסה? האתגר הולך להיות להתמודד עם המחנק במרכז המגרש שצפוי לנו, כי כמו שאני מבין את מה שלופטגי כנראה יכין לנו, הוא ינסה לפצות על מרכז ההגנה הדיי בינוני שלו דרך קישור אחורי דאבל פיבוט אגרסיבי.

מה שכן, האגפים נשארו אפקטיביים. נאבאס ואקונייה עוד שם, טלס הצטרף גם, לאמלה עם פתיחת עונה סבירה, אבל גם בעמדות הללו הם בבעיות עם העזיבה של אוקמפוס והפציעה של קורונה (שבר תלישה בקרסול). אם יש מקום ממנו סביליה צפוייה לתקוף זה משם, כשהם ינסו את הפלרטוט של צ’אבי עם מערכי שלושה בלמים.

צ’יפ לצ’אבי

להגיד שלהעביר כדורים ללבנדובסקי זה האובייס, אני חושב שהוא יעשה צרות למרכז ההגנה של האנדלוסים, הפלונטר המעניין הוא כרגיל בקישור כי יש פה טרייד אוף קשוח בין לנסות לייצר ייתרון מספרי בקישור יחד עם למנוע חיסרון מספרי מול היציאות קדימה מהאגפים של סביליה. מי שיצטרכו לתת משחק עילאי אלו דווקא המגנים שלנו (כנראה באלדה וקונדה) שיצטרכו למצוא דרך להיות אפקטיביים מקדימה ולהתמודד עם כל יציאה קדימה. יכול להיות שזה דווקא משחק שיבחן את באלדה מול קבוצה ברמה יותר גבוהה מכל מי שפגשנו עד כה (ותסלח לי ריאל סוסיאדד).

VISCA BARCA

קצת הרכבים משוערים:

FB_IMG_1662203603228
FB_IMG_1662203598886

מסתמן שההרכב די ברור עם שטגן, קונדה, אראוחו, אריק ובלאדה בהגנה, עם ראפיניה לבה ודמבלה בהתקפה כאשר ההתלבטות היחידה היא האם לצרף לקישור של בוסי ופדרי את דה יונג או את גאבי.

היום ב-22:00 מול סביליה בתקופה רעה מאוד נגלה

עם כל הכבוד לבאלדה ולגאבי, אין שום סיבה שאלבה ופרנקי לא יפתחו היום.

זה נחמד שבאלדה מרשים יחסית ובלה בלה בלה, אבל אסור לאבד את אלבה בשביל זה. בטח לא בכזו פתאומיות וחדות.

המשחק הזה מאוד מאוד חשוב, מכמה סיבות.

ראשית, אחרי פתיחת עונה מנומנמת משהו עם משחק בשבוע, אנחנו מתחילים היום רצף של חמישה משחקים בשבועיים:
סביליה בפיחואן
פילזן בקאמפ נואו
קאדיץ’ בחוץ
באיירן באליאנץ ארנה
אלצ’ה בקאמפ נואו

ניצחון פה, יתן לנו דחיפה. חייבים לייצר מומנטום לפני האליאנץ ארנה.

בנוסף, סביליה נראית זוועה, וזה הטיימינג המושלם לסמן וי על הפיחואן. ההגנה שלהם אחת הגרועות, רק קאדיס (10 שערים ב4 מחזורים), ויאדוליד (7 ב3), אספניול (7 ב3) חטאפה (6 ב3) וסלטה (6 ב4) ספגו יותר. ההבדל הוא שויאדוליד פגשו אותנו, אספניול וסלטה את ריאל וחטאפה את אתלטיקו. קאדיז יירדו ליגה.

וגם ההתקפה שלהם לא מרשימה, עם 3 שערים ב3 משחקים.

בנוגע להרכב - אלבה כבר לא שחקן כדורגל מאז אנפילד. זה שהוא ממשיך להביך את עצמו ואותנו כל שבוע אומר יותר על מה שנהיה מאיתנו מאשר עליו. באלדה צריך להמשיך לצבור דקות כדי לפתוח מול באיירן. כבר ניסינו לפתוח שם עם אלבה כמה וכמה פעמים בשנים האחרונות. אני לא צריך להזכיר לכם איך זה נגמר. דווקא באלדה היה נראה אחלה כשאלבה נפצע. מה שכן, פרנקי חייב לפתוח. לא משנה מה צ’אבי חושב שגאבי יכול להפוך להיות בעתיד.

המלצה - לעקוב אחרי המשחק של ריאל-בטיס. לא משנה מי תפסיד - אנחנו יכולים לעקוף אותה בטבלה. במקרה הלא סביר של תיקו, נוכל לעלות למקום הראשון.

ההרכב של צ’אבי -

אז זה האונסה, מסתבר.

מבין את העניין של קונדה כמגן ימני, בערך, אבל לא את גאבי במקום פרנקי. עם כמה שהיה ברור שצ’אבי ופרנקי זה לא זה, עדיין הוא עדיף בקילומטרים על גאבי ומה שהספרדי יכול להביא. לא מובן.

מקווה שבמשחק מול פלזן נראה קצת רוטציות.

ההרכב של לופטגי -

מיודענו איסקו פותח, ומיועדנו מסוג אחר - ראקיטיץ’ - יצטרף אליו בקישור.

לדעתי צ’אבי החליט שהוא פפ, שגאבי זה בוסי, שפרנקי זה יאיא ושהוא יראה לכולנו מה זה.

אני נוטה להאמין שהוא טועה, אבל מקווה שאני טועה.

אין מה להוסיף, מצד אחד הוא מראה שהוא לא רק מדבר שהימים של קלאב דה אמיגוס הסתימו (ניסוח שלי) אבל מצד שני העקשנות שלו לגבי גאבי במקום פרנקי, זה משהו שאני לא מבין, במיוחד לגבי מי שצאבי אמור לייצג. זה מסוג ההחלטות שהוא “יחיה או ימות” בגללם.

מי שדאג שפראן ישחק ללא הפסקה לפחות בזה הוא טעה.

ההבדל הוא שלגביי בוסקטס הספקות היו לגביי הרמה והיכולת, ולגביי גאבי - התפקיד וסגנון השחקן. אם צ’אבי מתעקש ששחקן מסוים טוב ממה שנראה לשאר העולם - אחלה. אם הוא מתעקש שגאבי הוא משהו שהוא לא - פחות אחלה.

נראה לי שהוא החליט שהוא קומאן

“נראה לי שהוא החליט שהוא אנריקה”
תיקנתי לך. בדומה לאנריקה הוא מוותר על הקישור תמורת מהירות ולתת כמה שיותר מהר לשלישיה שלמעלה. רק ששם היתה כנראה את השלישיה הכי טובה בעולם ובכל הזמנים ובכושר הכי טוב.

וזה שגאבי חושב שלקבל צהובים זה הופך אותו למשהו כמו הפויול הבא זה הבעיה הכי קשה שלי איתו.

נ.ב ההחלטה של צאבי לגבי באלדה נכונה ואני לא ישנה את דעתי לגביו גם הוא יקרוס ונפסיד בגללו את המשחק ובנוסף נראה לי צאבי חושש שהראש של אלבה לא הכי מרוכז במשחק היום, כי הוא התעצבן שניסו למכור אותו

כן, רק שהוא לא קיבל אפילו צהוב אחד העונה.

ומה הקשר לפויול?

אני מתכון לאובר עבירות שלו. הוא רץ ועושה המון עבירות. שבוע שעבר לקראת סוף המחצית הוא עשה עבירה במחצית המגרש והם קיבלו בעיטה חופשית שכמעט והיה להם מצב הבקעה ממנו.

צ’אבי חייב לטואטל פוטבול - השיטה בה הוא הכי פרח - שחקן אחד לפחות כאות הוקרה, על כן גאבי - השחקן שנמצא בכל עמדה חוץ מבעמדה שלו - פותח בכל משחק כשי ודורון לישו… סליחה לטוטאל פוטבול.

כל קבוצה עם קישור בינוני ומעלה, ועם יכולת ללחוץ יותר מ-10 דקות ברצף - תאכל אותנו השנה. מה שקרה מול סוסיאדד, קורה גם פה.

ובינתיים - טר שטגן מציל לנו את התחת. שוב ושוב.

ולהאוז? בנוהל. ממשיך להיות עיקבי.

נ.ב. ובדיוק כמו מול סוסיאדד - גול בניגוד למהלך המשחק.

אראוחו לא אכל ארוחת בוקר היום

טר שטגן אלוהים השנה הזאת.

יש מצב שטר שטגן זרק זין כדי לקבל רכש מאסיבי בהגנה? מה זה הדבר הזה??

לבה עם הנגיעות הקטנות שלו… הורג אותי.
יש לו טאץ לא מהעולם הזה