מחזור 4 :: 3-2 לחוץ על לבאנטה

אכן כך המצב בשער הראשון, אך לדעתי לא בשני. שוער של ריאל מדריד אמור לעצור כדור כזה, הוא כבר סגר את הפינה…
אני עדיין לא מצליח להבין אנשים שכותבים דברים בגנותו של נאבאס, שוער מצויין שברוב המוחלט של המקרים היה שם, מה גם שהוא היה שוער ששווה נקודות, דבר שלא נכון לגבי קורטואה שכנראה כל כדור ברמת קושי בינונית ומעלה עושה את כל הדרך לשער שלנו.
כל ההתנהלות מול קיילור כבר כמה שנים שהסתיימה בהנחתת הבלגי היא מההזויות שראה המועדון.

אני מרוצה מבנזמה, בעיקר לאור העובדה ששנה אחרי עזיבת רונאלדו, ואחרי שכבר תירגל זאת בשנה שעברה, מנסה יותר ויותר לחפש את השער, ולאט לאט משתחרר מהצורך למסור למס׳ 7.

למעט עונת 15/16 קיילור לא היה שוער שמביא נקודות, וחלק גדול מהשערים שספג היו כאלה ש"אפשר להדוף" בדומה לרבים מהגולים שקורטואה חוטף. באיזשהו שלב הוא התחיל לקבל גולים הזויים והפך מסתם שוער ממוצע לנטל, כמו מול קימיץ’, יובה בברנבאו, אתלטיקו בסופרקאפ…

זידאן פשוט מנהל משחקים באופן מחפיר לטעמי, שלא נדבר בכלל על ניהול הסגל. זה לא צירוף מקרים שישנן הרבה פציעות שריר וראינו את זה גם בפעם שעברה כשויתרנו על פינטוס. השאננות הבלתי מוסברת ששוררת במועדון צריכה להדאיג הרבה יותר מהשכונה שהולכת על המגרש, מהסיבה העיקרית שהקודקודים רואים את הקבוצה ועדיין מוכרים לעצמם חארטות.

אין לנו מחליפים ראויים לקישור האחורי, בטח שלא לאגפים. קורטואה שוער דרג שני במקרה הטוב ואפילו קרבאחל שהיה מניה בטוחה בשנים האחרונות נראה על הפנים. מקווה שלאורך העונה יסתדרו כמה ראשים למנהלי הסגל ונראה קצת רצינות מצידם. עד אז, נמשיך לסבול מלחץ דם גבוה ובעיות לב.

לגבי זידאן- להיפך. הוא הכי זהיר עם שחקנים שחוזרים מפציעה. במשחק היום הוא עשה את הדבר הנכון. קאסמירו היה גמור ורמוס עם פציעונת. לוקאס בקישור יכל לסגור פינה יפה אבל האהבל הזה לא הפסיק לרוץ קדימה בכל זאת.

גם הביקורת על הקישור מוגזמת. צריך לזכור שמודריץ, איסקו וואלוורדה פצועים, ועדיין עלינו עם שלישייה טובה. זה נכון שקאסמירו הוא משהו מיוחד ומחלץ כדורים בחסד, אבל די עם החירטוטים שמדביקים לקשרים “הוא רק 50:50 , לא יודע לשחק אחורי” וכד’. החבר’ה האלה אמורים לתפקד שם.

בנוגע לאגפים, אני מסכים שקרבחל חלש העונה ואודריאוסולה נתן משחק ראשון קטסטרופה, ובכל זאת האגפים שלנו במצב מצויין. צד שמאל מדהים, ובימים יש לנו גם את נאצ’ו ומיליטאו.

ביקורת מוגזמת לדעתי. ברור מאוד שהקבוצה נראת העונה אחרת לגמרי, ולמרות תוצאות בינוניות- רואים יכולת טובה ומעודדת.
דפיקות הלב וחוסר הביטחון הם תוצאה של עונה שעברה זוועתית וטראומטית. הקבוצה צריכה לשרוד משחקים כמו היום כדי להחזיר את הביטחון.

לא מסכים איתך.
אכן ראמוס היה רדום ולא סגר טוב את מאיורל אבל זו כבר בעיה אחרת, מאיורל כבר הגיע למצב של נגיעה בכדור, לכדור אסור לעבור בפינה הזאת.
אחרי שראיתי את השער שוב אני עומד עוד יותר על דעתי כי הוא עמד באותה פוזיציה ואפילו יצא כדי לסגור עוד זוית לכיוון האמצע ועשה טוב אבל שכח לסגור את הפינה.
כדור כזה לוקחים עם הרגל אם המיקום נכון, תשאל את טר שטגן הוא מומחה בזה.

אם קורטואה היה עומד במיקום שיאפשר לו להדוף את הכדור הזה ברגל אז הוא היה חושף לגמרי את הפינה הרחוקה, גם אם הכדור היה ממש קרוב לרגל קשה מאוד להגיב מספיק מהר ממרחק כזה, במיוחד מכדור רוחב.
אם שחקן היה פורץ מצד ימין שלנו נכנס לרחבה ובועט לפינה הקרובה ומבקיע הייתי מסכים איתך שקורטואה אשם, אבל זה לא מה שהיה.
אבל כמובן שאם לא מסכימים אחד עם השני עדיף שזה יהיה אחרי משחק עם 3 נקודות :wink:

אני חושב דווקא שהמיקום היה בסדר, הוא יכל להגיע גם עם הרגל והעדיף ללכת עם היד למרות הגובה שלו, דעתי היא פשוטה שמשחק הרגל שלו לא מספיק טוב, גם בעצירות עם הרגל זה בא לידי ביטוי, הוא פשוט לא מספיק מבצע את זה או מבצע את זה טוב.

ההצלה שלו בבעיטה השלישית למסגרת הייתה מעולה, אבל זה משהו ששוער בעמדתו אמור לקחת חד משמעית, אומנם כדור חזק אבל לא מתוחכם יותר מדי, מזל שהוא לקח את זה ואנחנו פה מחייכים :slight_smile:

הבעיה העיקרית של קורטואה זה כדורים שטוחים שקרובים לרגל שלו בעיקר בגלל הגובה שלו, הוא ממש מודע לבעיה הזאת וכבר דיבר עליה כמה פעמים בתקופתו בצ’לסי, זה משהו שיהיה מאוד קשה לשפר אם בכלל.

זה משהו שהיה צריך לעבוד עליו עוד בגיל צעיר, שוער ללא יכולת לקחת כדורים כאלה עם הרגל זה בעיה, טר שטגן את מסי עשו אליפות על זה לבד ( צורת ביטוי כמובן) :upside_down_face:

קורטואה עשה אליפות בספרד בלי מסי :slight_smile:

הבעיה העיקרית שלי עם הקבוצה בפתיחת העונה זה משחק ההגנה ושכל התקפה היריבה מגיעה למצב של שער, בעיה במיקום שחקנים וסגירות לא נכונות, אם נסדר זאת קורטואה גם יחזור להיראות כמו השוער ההוא של אתלטיקו.

מסכים לגבי ההגנה, אבל עדיין אני לא חושב שהוא יחזור להראות אותו דבר כמו באתלטיקו, גם עם הגנה שהיא לא מסננת, זה רק יגרום לחסרונות האלה להיות יותר בולטים.

לא חושב שנגלה את התשובה העונה כי אני לא מאמין שההגנה שלנו תהיה מספיק טובה כדי שנוכל לבדוק את קורטואה.

בעניין אחר, כבר 3 משחקים העונה אנחנו מובילים בדקות האחרונות ואף שחקן שלנו לא נפצע לאיזה דקה כדי לאפשר להגנה לקחת קצת נשימה, אצל כל שאר הקבוצות הרבה שחקנים נפצעים בדקות האחרונות כשהם מובילים ורק אצלנו זוכרים להיפצע רק באימונים ובמשחקי נבחרת.

ראשית, אני חושב שלא הבנת את הכוונה שלי במרבית מההודעה שכתבתי. אני כלל לא דיברתי על ההתנהלות של זידאן ביחס לפציעות, אלא כוונתי הייתה שהניהול משחק שלו, כשלעצמו, לוקה בחסר בערך ממתי שהוא חזר לקדנציה השנייה. החילופים לא נכונים ולא בזמנים המתאימים, שהתוצאה שלהם בהמון מקרים היא כאוס מוחלט על המגרש והמון איבודי נק’ מיותרים. כבר איבדנו נקודות ואכלנו אותה לא פעם אחת העונה, וגם היום היינו קרובים לכך.

בקשר לניהול הסגל - יש כאן מערכת גדולה שאחראית על כך. ממאמני הכושר, מאמני השוערים וכו’ וכו’. זידאן הוא לא היחיד שאחראי לכך ובגלל זה כתבתי שאני מודאג מהמועדון באופן כללי. גם פרז מעורב מאוד במה שקורה במועדון ובסגל, כולנו יודעים זאת. המחדל הזה שלא הביאו מאמן כושר בהתאם הביא לתוצאה שיש לנו כמות כזו גדולה של פצועים. ושוב אני אחזור - פציעות שריר מעידות לעיתים קרובות על כושר גופני לקוי, הכנה וניהול עומס לטובים וכדומה.

הטמטום הזה לצאת לעונה עם קשר אחד בלבד שיודע לעשות הגנה כמו שצריך זה פשע. זה שטוני קרוס ושחקנים אחרים “ברמתו” (על אם הם ברמה המתאימה נכון לעכשיו יכול להיות לנו ויכוח ארוך מאוד) אמורים לדעת לעשות הגנה זה נחמד, בפועל כולנו יודעים את ההיסטוריה של החלטורה שקרוס משחק קשר אחורי.

בנוגע לאגפים - אני אומר אגפים ואתה הולך למגנים משום מה. אגפים, משמע קיצוניים. בכוונה לא כתבתי מגנים כי אלו העמדות, ביחד עם האזר, היחידות שלא מדאיגות אותי. שני הצדדים שלנו מכוסים בשחקנים מצויינים עם מחליפים ברמה גבוהה שהיו פותחים ב90% מהקבוצות בליגה. לעומת זאת, הכנפיים שלנו במצב מזעזע. על הכושר של בייל אין צורך להרחיב, ויניסיוס לא נראה טוב כבר תקופה לא מבוטלת, ואסקז זה שחקן ברמה של קבוצת אמצע-תחתית ורק האזר באמת מנייה בטוחה. קבוצה בסדר גודל של ריאל מדריד עם השאיפות והיומרות שלה לא יכולה להרשות לעצמה לאבד שחקן כמו רונאלדו ולא להביא תחליף כראוי במשך שנתיים. האזר פשוט לא מספיק כדי לכפר על החסרון של רונאלדו וצד ימין שלנו מלא בשחקני אגף בינוניים להחריד.

דפיקות הלב תמיד היו, לא משנה באיזו עונה. בעטנו מספיק בדלי בשנים האחרונות כשהיו לנו מיליון הזדמנויות לפתוח פער וחירבנו במכנסיים. המשחקים בליגה ימשיכו להתנהל ככה עד שלא נראה מהפכה רצינית בסגל ושינוי גישה מצד המועדון.

איזה נחרצות… אפשר לחשוב שאצל פינטוס, או בכל ענף ספורט אינטנסיבי, אין פציעות. אנחנו לא מיוחדים.

את השחקנים מקיפים עשרות אנשי מקצוע, תוך שימוש בטכנולוגיות הכי מתקדמות ובהתבסס על המחקרים הכי עדכניים. את פינטוס החליף מאמן הכושר של נבחרת צרפת, בחור עם דוקטורט בנושא high-intensity intermittent exercise. נראה לי שהוא יודע להביא ספורטאים לכושר גופני רצוי עם כל הכבוד לאבחנה שלך. shit happens לכולם, בלי פציעות בארסה עם 12 מ12 עכשיו.

לא חושב שיש מה לבוא בטענות לזידאן על ניהול משחק… שוב, ספציפית במשחק היום, האשמה היא על השחקנים.

במשחק של בארסה, היו רגעים שרק ולנסיה הניעה את הכדור ועשתה קולות של גול מצמק. מה קרה בסוף? בכל פעם סוארס תקע גול מכלום ונתן שקט לקבוצה (הזכיר קצת את מה שעשה בקלאסיקו בברצלונה אשתקד). השחקנים האלו חייבים ללמוד לנצל מצבים. אגב סוארס, בחצי שעה שלו היום הוא שוב הזכיר לי מה חסר לנו, עדיין, אחרי רונאלדו. קילר רציני.

הקבוצה היחידה שיכולה להחזיק יתרון של גול בלי התקפי לב היא אתלטיקו מדריד. אנחנו צריכים לממש את היתרון האיכותי ולהרוג את המשחק מוקדם.

בנוגע לקיצוניים, מסכים שבהתחשב בהיסטוריה של בייל וביעילות של ויניסיוס, המצב לא אידיאלי. המצב גם לא כל כך נורא. אם יש פציעות, אפשר לשחק עם שני חלוצים או עם חאמס בעמדה קדמית יותר. אפשר להתחיל להריץ את רודריגו…

גם ברהים דיאז מחכה על הקווים ולמרות שקצת נשכח, נראה מעולה בדקות שקיבל בעונה שעברה. וחוץ מזה מדיניות הצעירים תחזיר לנו שנה הבאה את אודגארד מבושל היטב.
המצב לא מדהים אבל הוא כזה בעיקר בשל הקישור הדל. השחרור של יורנטה נראה כמו טעות אז והפלא ופלא, מתברר כטעות עכשיו אחרי שהעמדה בכלל לא כוסתה.

יורנטה מתברר גם כטעות של אתלטיקו

כמובן שבמחצית השנייה קיללתי את כל העולם ואחותו על הדפיקות לב המיותרות האלה, אבל ברגע שהגיע שריקת הסיום ו-3 הנק’ המיוחלות חיבקתי אותן באהבה. מה שפעם היו טיולים והשאלה היחידה הייתה כמה כריסטיאנו יכבוש, הפכו למלחמת עולם. שום דבר לא מובן מאליו בימינו. אבל ככה צוברים ביטחון ומומנטום ואנחנו צריכים כל גרם משניהם.

האשם הבלעדי לחרדה הזו הוא ויניסיוס. הבעיטה והמסירה שלו הן ברמה מחפירה. לא לשחקן ריאל מדריד, אלא לכל מי שמתיימר להיקרא “שחקן”. מישהו אחר במקומו וזו מאניטה רגועה. החילופים של זידאן שוב הפתיעו אבל אם ראמוס וקסאמירו לא יכלו להמשיך וזה מה שיש על הספסל, נחכה עם הסכינים לשבוע הבא.

נ.ב.
כשאנחנו צריכים גול - 30 חילופים, בזבוזי זמן מהדקה ה-20, שחקנים מפרכסים מכל ליטוף = 4 דק’ תוספת במקרה הטוב.
כשהיריבה צריכה גול - 5 דק’ תוספת על כלום ושום דבר.