מחזור 4 :: טר שטגן אלוהים. מגעיל אבל עדיין 3 נקודות באנואטה

כי, קישור של ראקיטיץ’, סאמפר ודניס זה לא מספיק רוטציות? אה נכון, השניים האחרונים אפילו לא היו בסגל.

רוטציות אפשר לעשות גם בלי לשחק עם קישור שלא יודע להניע כדור או ליצור מצבים. סרג’י רוברטו בקישור זה ממש ממש רע, ראפיניה היה נראה אבוד על המגרש וראקיטיץ? יש פה דיונים קבוע על המקום שלו בתוך קשר 50/50 אז להסיט אותו לקשר אחורי? אנשים פה בוכים על כמות המצבים של סוסיאדד, עם בוסקטס הם היו מגיעים אולי לחצי מהמצבים.

הבעיות משנה שעברה נשארו זהות. וואלורדה לא עושה רושם של אחד שלומד מטעויות, וכל הקטע עם סמדו-סרג’י זה פשוט קומדיה אחת שלמה. סוארז התראיין בריש גלי ואמר שהוא זקוק ליותר מנוחות ממה שהוא מקבל, וזה נראה שמוניר ימשיך לחמם את הספסל.

למזלנו יש לנו את קוטיניו שיעזור למסי לחצוב בסלע.

הבנתי את הסגנון של וולורדה, תנו למסי את הכדור ליד הבלמים (כי הרי השחקנים פשוט לא מסוגלים להניע את הכדור קדימה) ומסי מהעמה הזאת ינהל משחק, יכבוש ויבשל (ואני באמת לא יודע איך, אבל הוא מצליח 75% מהזמן)
ואם הוא לא מצליח, נכניס את קוטיניו במחצית.

ככה זוכים בליגה ובאלופות חברים!! #גאוןטקטי

אני באמת באמת מנסה להבין ממה כולם מתלהבים מראקיטיץ’.
שמשהוא בבקשה בבקשה יסביר לי איזה ערך מוסף הוא נותן לנו. כל מה שהוא עשה אתמול זה לעמוד בין הבלמים
לקבל כדור מבלם אחד, ולמסור לשני.
הבנאדם בדרך קבע עומד 10 מטר לפחות אחורה מידי. תמיד. הוא פשוט לא מתאים.

אף פעם לא תפסתי מראפיניה קשר אמצע, אולי קיצוני מחליף, אבל הוא לא טוב מספיק במרכז.
וסרג’י הוא פשוט לא השחקן שיחזיק לנו קישור לבד.

ומר וולורדה היקר, סוסיאדד התחילו לשבת לנו על השער ברגע שעשית את החילוף הפחדני הזה, לא ההיפך.

אני לא זוכר את עצמי כל כך פסימי וכל כך סובל מהכדורגל של הקבוצה.
אני לא זוכר מתי הפעם האחרונה שנתנו משחק טוב, מהנה מול קבוצה שהיא לא קבוצת תחתית בקאמפ נואו.

באמת שאם אנחנו זוכים בליגה זאת פדיחה רצינית של אתלטי וריאל. ותשכחו מליגת האלופות.

לא שהם היו פותחים בכל מקרה, אבל סאמפר ודניס פצועים.

דניס לא נפצע לפני חודש וחצי? ולא אמרו שסאמפר חזר לאימונים? טוב פאדיחה אם לא, אבל בסופו של דבר היכולת של הקבוצה גורמת לעקוב בפחות אדיקות.

עדיין לא קיבלו פטור רפואי.

אחרי פגרת נבחרות כשחלק ניכר מהספסל שלנו מותש ממסעות, 3 נקודות באנואטה זה דבר שצריך להעריך.

נראינו חרא, בעיקר בחלק ההגנתי. לגבי החלק הקדמי, כשבאים מול בונקר זה אף פעם לא נראה יפה. גם המאניטות של פפ התחילו הרבה פעמים במשחק ראש בקיר מגעיל שנפתח רק אחרי הגול הראשון והפך לשוטף יותר. היום קבוצות כבר לא מנסות “לחזור למשחק” כשהן בפיגור מולנו. הן לא פותחות את המשחק ומנסות להשיג שיוויון, הן בעיקר ממשיכות לצופף ולנסות למנוע תבוסה.

אמש המצב לא היה כזה. סוסיאדד נתנה לנו בראש ככל שהיא יכלה. לא סתם המגרש הזה היה מוקש במשך שנים.

לגבי החילוף של דמבלה בוידאל, אני לא מוצא בו פסול. דמבלה צעיר וצריך לבנות כושר ומסת שריר לפני שנוכל להריץ אותו כמות כזו אינטנסיבית של משחקים ברצף כמו זו שאנחנו הולכים לעבור בחודש הקרוב.

בנוסף, כאב לי רק מלהסתכל על שקית הקרח שהצמידו לו לרגל אחרי שהוא ירד לספסל. הילד הזה שווה הרבה נקודות, ואני מעדיף שלא ישחקו ויקרעו אותו. אם הוא נפצע אנחנו מאבדים שחקן התקפה מצויין.

כשבוסי נכנס למשחק אמרתי לאישתי שאני מרגיש כמו ילד שסופסוף מקבל את הממתק שהבטיחו לו. התאפקתי יפה, ישבתי בשקט, חיכיתי בסבלנות…
ועכשיו תנו לי לראות את המשחק כמו שצריך לשחק אותו :slight_smile:

ותודה ללוצ’ו שלא טחן אותו בפגרה :+1:t4::smiley:

את זה תשאל את המאמן שלנו, לא את ראקי. ראקיטיץ הוא לא הקשר האחורי שיכול להחזיק אותנו מול קבוצות שהם יותר טובות מאואסקה האימתנית… הוא טוב שהוא בצד ימין, שהוא עושה שם, טונה של עבודה שחורה.
משחקים מול אואסקה בקאמפ נואו , חייבים לעלות בהרכב הכי חזק שלנו מולם ואסור לעשות שום רוטציות. משחקים במגרש שאיבדנו בו הכי הרבה נקודות בספרד, אז דווקא במגרש הזה עושים רוטציות ומשאירים את שחקן השדה שלנו שהוא הכי חשוב אחרי מסי בספסל…
והכי ביזארי, ראפייניה המסכן והחלוד, לא משותף מתחילת העונה אפילו לא בתור עציץ בסגל, ואז הנמלה מבילבאו זורק אותו ללא שום הגיון או הכנה להרכב הראשון…

מצטער לנפץ לכם את הבועה החמימה, אבל להשאיר את בוסקטס על הספסל באנואטה, זה החלטה מטומטמת וחסרת הגיון. ואלורדה רוצה לתת לו לנוח? שיחכה לשבוע הבא, בקאמפ נואו. לא באנואטה.
קוטיניו בספסל? לגטימי בוסקטס בספסל לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא

רחמיי על ארתור, אם מאמן כזה הוא לא יתקדם לשום מקום.

דרך אגב, פגרת הנבחרות הזו, היתה אולי הכי נוחה לברצלונה , מזה הרבה מאוד שנים. מסי אלבה ופיקה נחו שבועיים. סרגי בוסקטס שיחק פחות מבדרך כלל. סרגי רוברטו ודמבלה כמעט ולא שיחקו) לא זוכר הרבה זמן פגרה כל כך נוחה באופן יחסי.
דרך אגב השדרן של bein בשידור אמר שסוסידאד עלו בהרכב מאוד חסר. אם 7 שחקנים שעלו מהנוער. עוד נקודה למחשבה…

נ.ב מה שהכי מגוחך בחילוף של וידאל, שלמרות שהוא עושה את זה שלושה משחקים רצוף, וידאל לא תורם שום דבר הגנתי אמיתי. סתם רץ כמו תרנגולת ללא מח. ואתם יודעים מה? תחזרו להזדמנות האחרונה, של סוסידאד. תסתכלו על וידאל. הוא יותר משקיף על השחקן שמרים את הכדור מאשר מנסה באמת למנוע ממנו את המסירה. אבל כן, הוא מוסיף לנו פיזיות…

לא נעים להגיד, אבל אובדן הדרך- כלומר אובדן האמצע, יובילו אותנו לעונה שחונה. זה נכון שיש לנו אחלה ספסל התקפי, אבל כל התיאום שלנו נשען על השכל של הפרעוש (שזה כל העולם בערך) ואפס תרומה של המאמן. אני לא מצליח לראות תיאום בין השחקנים, יש לנו שוער שמציל גולים (אבל וואללה גם סופג) ואמצע של כולו תלוי על הריכוז של בוסקטס. ואז הכדור למסי ובוא נמתין לניסים.
אין לי בעיה עם משחק ישיר, אבל נראה שגם בחלק הזה אנחנו לוקים, נטו כישרון של יחידים (דמבלה) רגעים של התעופפות (הגרמני) וכאמור המסירות של מסי שאני עדיין, למרות כל השנים, מייחל למישהו שיידע לקרוא אותו מההתחלה ועד הסוף, ולא רק פירורים של הבנה.

אגב
הלוואי שהדבר הזה יתחבר איכשהו, אבל בשביל זה צריך להפשיר את ארתור, כי בלי אמצע דינמי שיודע לחלץ כדורים וגם להחזיק את המומנטום אצלנו, אנחנו סתם עוד קבוצה עם מלא כוכבים זרים. בעעהה

לא רק ארתור, אלא גם דניס.
יש לנו קשרים שיודעים להיות יצירתיים עם הכדור ומאוד חשוב שוואלוורדה יבנה את החלק הזה של הפאזל בהקדם.

ספציפית למשחק האחרון זה לא תופס כי דניס היה פצוע וארתור חזר מנבחרות.

למשחקים הבאים יהיה לי כמובן את התירוץ שהם לא מכירים מספיק טוב את השיטה (אגב, מי כן מכיר אותה מספיק טוב בסגל הנוכחי שלנו?), ואם יהיה צריך, נמצא עוד תירוצים. אל דאגה.

מה שאני מנסה לומר בזה שאני צוחק פה על עצמי, על התירוצים וההנחות שאני נותן למאמן, זה שיש סיבה לתת הנחות אבל אין סיבה לשחק עם קישור כל כך חלש משחק כל כך נרפה. השלישיה הקדמית צריכה לקבל כדורים קרוב לרחבה ולא לעשות את עבודת הקישור היצירתי. גם דמבלה וגם סוארס ניסו במשחק הזה לדחוף יותר מאחור. חבל, זו עבודה של קשרים לעשות את זה.

יש הרבה ביקורת על ההכנסה של וידאל במקום דמבלה. אני לא חושב שהבעיה היא וידאל. זה ממש לא גומש.
ממה שנראה לי הבעיה היא לא בחירת השחקנים, אלא עניין של תיאום בקישור ואיזשהו ניסיון לפילוסופיה (?) של מה בעצם הקישור אמור לעשות.

לשמחתי, הגדרת התפקיד של הקישור כבר איננה רק “להחזיק כדור”. מזה לואיס אנריקה גמל אותנו כבר, ועל כך תודות. אבל הגדרת התפקיד הנוכחית של “הקישור יעביר את הכדור למסי ושמסי ישבור את הראש” היא הגדרה מחורבנת לא פחות.

מקווה שנראה פתרונות \ שחקנים יצירתיים בקישור בזמן הקרוב.

עם כמה שזה מפתה להתחיל לנתח את הבלאגן אחרי המשחק המאעפן הזה, אני מעדיף להסתכל על עיניין המצורעים/קפואים אחרי רצף המשחקים הפסיכי שמחכה לנו. בכל זאת, זה מחזור מספר 4.

אין ספק שראקיטיץ’ עובד קשה ומשקיע את כול כולו בשביל הקבוצה.
אבל גם אי אפשר להתעלם מהעובדה שהוא לא באמת תורם לנו מבחינה התקפית, הוא לא שולט בקצב (הוא אפילו מאט אותו הרבה יותר מידי), הוא לא ממש יוצר מצבים, הוא אפילו לא באמת דוחף את הקבוצה קדימה.
הוא בעיקר רץ ממקום למקום בעמדות הרבה יותר אחוריות ממה שהוא אמור לעשות.

לראקי יש בעיית מיקום רצינית, הוא משחק יותר מגן ימני מאשר קשר. ולהגיד שזו הדרישה של וולורדה ממנו לדעתי
לא נכון, כי כל קשר אחר שמשחק בעמדה הזאת דוחף הרבה יותר קדימה.

אני חושב שהוא אשם בכך ב100%, אין לו מאמן כמו פפ שילמד אותו את כל הדברים האלה (קווין דה ברוינה הוא דוגמא מושלמת לשחקן שלמד את כל זה).

פעם הבאה שהוא משחק שימו לב לנטייה שלו ללכת אחורה.

יש ראיון עם הנרי שמדבר על פפ והוא אומר שם בפירוש שהדבר הכי חשוב לפפ, יותר מהחזקת כדור, זה מיקום.
וראקי פשוט נופל שם. זאת הסיבה המרכזית לדעתי שמסי הולך אחורה כל כך, אין שם שחקן שימצא אותו בסיטואציות שהוא יכול לאיים מהן הרבה יותר.

אני לא רואה איך מודריץ’ ובעיקר קרוס (שעמדת המוצא שלו המון פעמים היא מגן שמאלי) דוחפים קדימה יותר מראקיטיץ’. אדרבא, אני חושב שהחוש ההתקפי של ראקיטיץ’ הרבה יותר מפותח משלהם.

לגבי השליטה בקצב אני מסכים איתך. הוא לוקה בזה ולדעתי התפקיד הזה צריך להיות של שחקנים אחרים בהרכב שלכם.