מחזור 4 :: ניצחון בשיניים על חטאפה בדקה ה-95 במשחק הבכורה בברנבאו החדש

לקראת חטאפה| בתחילת העונה חשבנו שתהיה פה חגיגה, אבל גם הפרמיירה של בלינגהאם בברנבאו זה משהו: ריאל מדריד חוזרת מחר (שבת, 17:15) הביתה לראשונה ב-23/24 בתקווה לצאת לפגרה עם מאזן מושלם של 4 מ-4 וכשכולם בריאים. חוסלו יחליף את ויניסיוס, גונסאלו הצעיר בסגל

image

סטטוס ריאל

ריאל מדריד חוזרת הביתה לסנטיאגו ברנבאו לאחר 90 יום, בשעה טובה ומוצלחת היא תערוך את משחק הבית הראשון שלה ל-2023-24, והיא הקבוצה היחידה בספרד עם מאזן מושלם אחרי שלושה מחזורים. לקהל גם תהיה הזדמנות גדולה להרעיף אהבה על שחקן חודש אוגוסט בליגה הספרדית, ג’וד בלינגהאם, הפיצ’יצ’י שכבש כבר ארבעה שערים ושומר אותנו עם הראש מעל המים. האנגלי צפוי להתקבל בכבוד של מלכים לקראת משחקו הראשון בברנבאו (“בטח שהקהל ישמח לראות אותו, יש לו אישיות חזקה והרבה מאוד כדורגל”, אמר המיסטר). אבל אי אפשר לעצום עיניים. חגיגה גדולה לא תהיה. בספרד לא מדברים על קרחות ביציע חלילה, אבל אין מסיבה ומעניין איך הקהל יגיב. ולא משנה כמה אנצ’לוטי ינסה לזרוק קלישאות (“אנחנו שמחים מאוד לחזור לברנבאו שמקבל צורה חדשה. האוהדים מצפים לעונה מיוחדת, תמיד יש אשליה. אנחנו שמחים לחזור הביתה, לבטח אחרי שניצחנו במשחקים הקודמים ורוצים לנצח גם עכשיו”. עזבו שטויות. ההתנהלות של המועדון בחלון ההעברות שוברת שיאים שליליים. המשפט שלו על איכות הסגל, שביעות הרצון והיכולת “להתחרות על כל התארים” - ירד בעריכה.

“בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום”, דמיינו כאן את השיר של זוהר ארגוב – בודד. בעיקר בלי רוח במפרשים ובלי שחקני התקפה. ל-0:1 הקשה על סלטה ויגו בבלאידוס היה מחיר כבד מאוד בדמות פציעתו של ויניסיוס ג’וניור. רכש להתקפה? נאדה. משעמם כמו הבית שקיבלה ריאל בליגת האלופות. האופטימיים חשבו שבתאריך הזה נראה את קיליאן אמבפה. אפילו לא רומלו לוקאקו. ריאל רוצה לעבור את המשחק בשלום ולצאת לפגרת הנבחרות עם ארבעה ניצחונות ובעיקר לא להגדיל את רשימת הפצועים הבלתי נגמרת, ומול חטאפה הכסחנית זה לא מובן מאליו. רק שלוש פעמים במאה ה-21 ניצחה ריאל בכל ארבעת המחזורים הראשונים – אשתקד, בעונת הדאבל עם זינדין זידאן וגם ב-2009-10. אז אין ויניסיוס שבלעדיו ריאל מאבדת הרבה – את השמחה במשחק שלה, את השאפתנות, התעוזה, הדריבלים, העובדה שההגנה מתמקדת בו וזה עוזר לאחרים ומי יש? גונסאלו.

שמעתם עליו לא מעט בשבוע האחרון על שחקן ההתקפה הצעיר (19) שפתח בסערה בקסטיליה עם צמד והפגיז בקבוצה הצעירה של אלבארו ארבלואה אשתקד. הוא התאמן בימים האחרונים עם הבוגרים ויחזק את ההתקפה העקרה שלנו, כאשר גם ניקו פס הצעיר מקבל זימון. “גונסאלו שחקן נהדר, הוא מצליח מאוד ומחר יהיה איתנו. הוא וניקו עושים עבודה נהדרת. הקאנטרה של ריאל מייצרת כישרונות רבים”, אמר קרלו (כמה דקות הוא נתן לסרחיו אריבאס אתם זוכרים?) וסירב לדבר על אמבפה (“הוא שחקן של פריז סן ז’רמן”). לגבי שאר הפצועים אין חדש תחת השמש. “אפס סיכון”, כמו שאומרים. דני סבאיוס ופרלאן מנדי שמתאמנים – יהיו זמינים לאחר הפגרה.

לא רק בלינגהאם יערוך בכורה לעיני הקהל אלא גם קפה ששיחק בעבר שלוש פעמים בסנטיאגו ברנבאו, האחרונה בעונה שעברה – עם צ’לסי. בכל מקרה, הסיפור הוא ההתקפה. רודריגו יצטרך להיכנס לנעליים הגדולות של בן ארצו, מה שכמעט עשה בבלאידוס. “בלי ויניסיוס אנחנו מאבדים שחקן מכריע מאוד אבל הרעיון של המשחק לא משתנה וגם השיטה. נחליף אותו בשחקן אחר”, אמר קרלו וניסה לעשות סדר גם בעניין הפנדלים ולא ממש הצליח. “רודריגו שחקן עם איכות פנטסטית, הוא מסוגל להצליח בהרבה עמדות על המגרש. הוא משחק נהדר כחלוץ וגם בין הקווים, הוא שחקן שלם”.

אז באיזה שחקן מדובר? שאלה יפה. זה ‘קלאסי קרלו’ להחמיא לכולם. “זה יכול להיות חוסלו (עלה מהספסל בבלאידוס ובישל) וזה יכול להיות ברהים דיאס. זה לא משנה”. לפחות אן נשאל את האוהדים, 51% מהם הצביעו בסקר המארקה בעד שיתופו של ברהים שיכול להוסיף מהירות ודריבל – עוד שחקן יותר, בתקווה שג’וד ימשיך להבקיע בצרורות. בספרד “הרימו” לחוסלו עם ציון המספרים שלו מהעונה שעברה, וכמובן שאיתו זה סגנון משחק אחר לגמרי. אפשרות פחות ריאלית, לבטח במשחק בית, היא שילוב של לוקה מודריץ’ למשל בהרכב (לראשונה העונה) כי זו תהיה מגמה הגנתית יותר. ברהים שיחק רק משחק אחד העונה, מעט מאוד דקות, ובספרד מניחים שחוסלו אכן יפתח. נראה שגם ניצחון לא יהיה אפילו פלסטר.

הילד גונסאלו. הרכש של חלון ההעברות (סתם, לא בצחוק אפילו)

ריאל מדריד – הרכב משוער: קפה| דני קרבחאל, דויד אלאבה, אנטוניו רודיגר, פראן גארסיה| אורליאן טשואמני, אדוארדו קמאבינגה, פדה ואלוורדה, ג’וד בלינגהאם| רודריגו וחוסלו

מה המצב חטאפה?

חטאפה של חוסה בורדלאס (נשמע לכם מוכר, לא?) מגיעה למשחק במצב רוח טוב מאוד, אין כמו ניצחון בכורה. המטרה הגדולה שלה היא להתרחק כמה שיותר מהתחתית ולא לחזור על הסיוט מהעונה שעברה אז נגררה ונגררה. חטאפה פתחה את 2023-24 עם 0:0 יפה נגד ברצלונה במשחק עם הרבה אגרסיביות ואף מכות ומעט כדורגל (וממש לא התרגשו שם ‘מהביקורות’), המשיכה לתבוסה 3:0 בג’ירונה מה שהיה אמור לערער אותה, אבל ביום שני השיגה ניצחון קטן-גדול בזכות פנדל מאוחר של בורחה מאיורל שסידר 0:1 ביתי על אלאבס העולה החדשה. אם בעונה שעברה חטאפה הייתה צריכה לחכות חמישה מחזורים לארבע נקודות – הפעם זה קרה לה מהר יותר. “חטאפה נושמת לרווחה בזכות שער בודד בפנדל, שער שפתר משחק קשה ומעייף”, נכתב במארקה. זו אותה גברת פחות או יותר. קבוצה אגרסיבית שאוהבת להקשות על היריב.

בורדלאס, שהחל את פרק ב’ במועדון בסוף אפריל האחרון אחרי עונה לא פשוטה בוולנסיה, יכול היה לחייך במשחק הליגה ה-200 שלו בחטאפה (68 ניצחונות, 65 תוצאות תיקו ו-67 הפסדים, והוא אמר על כך: “לא אני צריך להעריך את העבודה שלי, אבל זה לא פשוט להגיע לזה כשיש כל כך מעט ‘ספסלים’”). הוא ממתין לעוד רכש, בדגש על עמדת המגן השמאלי, כשממש עכשיו הצטרף הקשר אוסקר רודריגס מסביליה, בזמן שפורטו שלא קיבל מספיק הזדמנויות – נפרד כשחזר לג’ירונה.

כצפוי, חטאפה מתכננת מערך של שלושה בלמים כאשר חואן איגלסיאס יירד לעמדה אחורית יותר וגסטון אלבארס ששיחק כמגן שמאלי יהיה בלם. הקפטן דג’נה (בשנים האחרונות תמיד היה מועמד לעזוב) זז לעמדה אחרת – בקישור האחורי, בזמן צרה. דמיאן סוארס “הפרוע” שהפך לשחקן היחיד בתולדות חטאפה שהגיע למאה ניצחונות, יעשה הכל כדי שקבוצתו תמשיך לנצח. אף אחד לא מתכוון להתנצל. אחד משחקני המפתח הוא האיש בין הקורות דוד סוריה שהיה על הכוונת של ריאל בערך איזה חודש במהלך הקיץ ודיברו עליו כזה שיגיע במקומו של אנדריי לונין. הוא שמר על שער נקי פעמיים ובלט נגד ברצלונה. אשתקד הוא ספג 45 שערים שזה לא הרבה ביחס לקבוצות התחתית. בברנבאו חטאפה לא לקחה נקודות המון זמן, וגם לא הבקיעה (עוד – בהמשך), והיא הפסידה בכל משחק חוץ שני אשתקד – עשרה הפסדים ב-19 משחקים. עוד שינוי מסתמן הוא קרלס אלנייה במקום חאיימה מאטה היותר התקפי.

מלך השערים מאשתקד אנס אונאל עדיין פצוע והקבוצה מנסה להסתדר בלעדיו – הפתרון: חוד על טהרת המדרידיסימו. בורחה מאיורל כמובן בהרכב, אשתקד היו לו תשעה כיבושים, והמצוקה פותחת מקום לחואני לטאסה, עוד אקס, שמיעט לשחק אשתקד – 432 דקות ליגה בלבד – וכלל לא היה בטוח שיישאר. אמרבה ימשיך להיעדר בשל פציעה גם כן. מאיורל, שהוזכר כמועמד לוולנסיה אך יישאר בחטאפה ששילמה עליו בזמנו עשרה מיליון יורו(!), מדבר על התחושות שלו לקראת המשחק: “אני מאוד מצפה לשחק נגד ריאל. הניצחון האחרון לקח מאיתנו הרבה אנרגיות אבל גם נתן לנו, זה חיזק אותנו. אנחנו לא מסתכלים על כמה שערים כבשנו אלא על הנקודות. נגד ברצלונה עשינו תיקו יקר”, הוא אומר ולא מתבייש להכריז: “הרגשנו מותקפים אחרי המשחק נגד בארסה, הגזימו ויצאו מפרופורצייה”. עוד אמר: “בורדאלאס מבקש מאיתנו הרבה עבודה, שהבלמים לא ירגישו בנוח, לעתים לרדת לאחור ולעזור. הייתה לנו שיחה טובה ופורייה. ברור שמרגש אותי לשחק נגד ריאל, הייתי שם כשחקן נוער וגם קצת שיחקתי בקבוצה הבוגרת. חטאפה הימרה עליי ואהבתי את זה. המחיר ששולם עליי מייצר אחריות ולא לחץ. אבל אתה לומד להתמודד עם לחץ מהרגע שאתה מגיע לשחק בריאל, בכל גיל”. אתם זוכרים את הסיפורים על האקסים ועל ריאל. יש לו כבר גול אחד נגדנו, ב-2020.

לקראת המשחק, בורדלאס תולה הרבה תקוות במאורו ארמבארי שלא שיחק העונה – “ייתכן שנוכל לסמוך עליו במשחק הזה”, הוא אומר, ומנסה לא להפעיל לחץ על ההנהלה: “הם יודעים את הדרישה שלי, אבל לא נשתגע, הם עושים מה שאפשר”. על ריאל: “אנחנו יודעים שתמיד יש קשיים רבים נגדה. נצטרך להציג משחק נהדר ולקוות שלהם יהיה יום הרבה פחות טוב. רמת ההכנה שלנו דומה לכל מחזור, אנחנו מאמינים בעצמנו. לא הייתה לי הזדמנות לדבר עם קרלו, אנחנו מרוכזים כל אחד בעבודה ובקבוצה וזה מסובך, אבל תמיד נהדר לפגוש אותו, הוא מאמן מצוין וקולגה”. הוא לא מתרשם מהיעדרותו של ויניסיוס: “הוא שחקן נהדר, הייתי מעדיף שיהיה, הוא אטרקציה, אבל אם לא ויני – אז ייצא לשחק שחקן גדול אחר”.

האקס בורחה מאיורל - משם תבוא הסכנה.

חטאפה – הרכב משוער: דויד סוריה| דמיאן סוארס, דומינגוס דוארטה, סטפן מיטרוביץ’, גסטון אלבארס, חואן איגלסיאס| דג’נה, נמניה מקסימוביץ’, קרלס אלנייה| חואנמי לטאסה ובורחה מאיורל

היסטוריה ומפגשי עבר:

יש הרבה דברים שאפשר לומר על משחקי הבית נגד חטאפה שבגדול המאזן נגדם נהדר. אנחנו נתחיל עם משחק ההגנה כי מדובר במשהו לא אופייני. ריאל מדריד ניצחה 0:1 את חטאפה אשתקד בסנטיאגו ברנבאו במחזור ה-34, משחק ליגה סתמי. זה היה שער הפרידה של מרקו אסנסיו במחצית השנייה. קדמו לו, שימו לב – פעמיים 0:2 (שערו היחיד של קאסמירו בעונת הדאבל היה נגד חטאפה, ואז לוקאס הבקיע גם כן), 0:1 וגם 0:2 נוסף, במחזור הפתיחה של 2018-19 עם שערים של דני קרבחאל בנגיחה(!) וגארת’ בייל. מה זה אומר? שריאל לא ספגה כבר חמישה משחקי בית נגד חטאפה, טפו-טפו-טפו. אבל יש רצף אחד בומבסטי יותר: ריאל ניצחה בכל 14 משחקי הבית האחרונים נגד חטאפה בליגה. היה ניצחון אחד די גבוה, 3:7 במחזור הסיום של 2014-15, “השתוללות” של כריסטיאנו והפרידה העצובה מסאן איקר, והיו גם כמה רביעיות.

הפעם האחרונה בה ריאל פספסה נגד האחות הקטנה הייתה בעונת 2007-08, במחזור ה-25, כשהשחקנים בכלל “חגגו” שער של אריאן רובן שנפסל לבסוף בגלל נבדל, נתפסו עם המכנסיים למטה וקאלו אוצ’ה העניש במתפרצת. זה היה הניצחון הראשון, האחרון והיחיד של חטאפה במקדש, כששנה קודם לכן היא גירדה 1:1 במשחק בו רוד הפיצ’יצ’י עשה תחרות מול דני גויזה הפיצ’יצ’י הבא. המפגש הראשון נגד חטאפה בבית היה בעונת 2004-05, רונאלדו ומייקל אואן כבשו את השערים. עוד משחק ששווה אזכור זה ה-0:1 בעונה שלאחר מכן, במחזור ה-14. רונאלדו הבקיע, ספק בעזרת היד, ו-ואנדרליי לושמבורגו הלך הביתה אחרי בונקר מביש. בעונת 2008-09 זה היה יותר מרגש, משחק ה-קאסקרו-פפה-היגואין. 2:3 עוצר נשימה עם שער אדיר של פיפיטה שגרם לנו לאשליה שיש סיכוי למשהו. כריסטיאנו היה רוצה שנספר, אז נגיד שהוא כבש שלושער ב-0:4 ב-2010-11, וגם כעבור שנתיים, וצמד בעונת הדסימה, ושלושער גם באותו 3:7, במשחק בו הוחלף לטובת ילד נורבגי צעיר בשם מרטין אודגור. המאזן ב-18 משחקי הבית נגד חטאפה הוא 16 ניצחונות לריאל (89%), תיקו אחד (5.5%) והפסד (5.5%), יחס שערים 12:47 לטובת ריאל. בכל משחקי הליגה המאזן הוא 6:26 לריאל בניצחונות ו-28:77 בשערים.

Real Madrid 1-0 Getafe - Marco Asensio strikes late as patient Real Madrid overcome Getafe in La Liga - TNT Sports
אסנסיו מנצח את חטאפה אשתקד. מתגעגעים?

אתם מכירים את השבלונה שלי לקראת המשחק, הפעם זה יהיה קצת אחרת, יותר מסביב:

הבהרה: הילד בתמונה שהוא באמת מקסים ו(הנה! הביאו רכש! א-ל-ו-פ-י-ם) ואני מאחל לו את כל ההצלחה שבעולם, עזבו רגע את המשחק מחר או את הקבוצה הבוגרת - לבטח לא אשם, הוא רק הסימפטום.
אני יכול לכתוב לכם כרגיל לקראת המשחק נגד חטאפה - שאני רוצה לראות לחץ גבוה מהדקה הראשונה, שנכון לשחק עם חוסלו במקום ויניסיוס ג’וניור ואולי גם עם ברהים דיאס במגמה התקפית מובהקת (ג’וד בלינגהאם יירד מדרגה אחת אחורה, חטאפה גם ככה באה להרביץ ולסגור - תשאלו את ברצלונה), אבל עזבו, יש תחושה לא נעימה.
דברים שאסור להגיד: מבואס מאוד-מאוד לקראת המשחק מחר. אף אחד לא חלם שככה נתכונן למשחק הבית הראשון שלנו העונה, החזרה לסנטיאגו ברנבאו, זה צריך להיות חגיגה, וזה ממש לא - סלח לי, ג’וד הנפלא.

הכוכב מספר אחת שלנו פצוע, רכש כצפוי לא הגיע, זהו, קרלו אנצ’לוטי מחמיא לגונסאלו שהוא כישרון גדול, הוא נכלל בסגל - ובואו, הוא הפגיז בקבוצה של אלבארו ארבלואה, זה לא שיש לו אפילו עונה אחת מלאה מרשימה בקסטיליה וגם ככה אנחנו באשפתות. שחקן תמורת שחקן, זהו, ההתקפה בסדר, הכל טוב, סימנו V, מילאו קלירנס. נישאר עם ארבעה אלופים: חוסלו, ברהים, רודריגו וגונסאלו. ואולי נגיד שגם ג’וד שחקן התקפה וגם לוקאס ואסקס היה פעם שחקן כנף ואת אדוארדו קמאבינגה אפשר להציב גם כחלוץ וגם כשוער אם צריך. זה מכעיס, זה מעצבן, אתה מרגיש שמזלזלים בנו, אוהדי ריאל. שמזלזלים במועדון. ששכחנו להיות ריאל. כל הקבוצות זזות ואנחנו לא.

אני מרגיש שהרסו לי את “החגיגה” לקראת מחר. לא מדבר במונחים של ילד קטן כועס ועצבני, בעצם לגמרי - זה מרתיח. לא מדבר בנוסח של “להחרים את המשחק מחר”. אני הולך לראות וכמובן שאקפוץ ואצרח בגולים אם יהיו - אבל הולך לראות בבאסה - ממש בבאסה. וחד פעמית לא אכפת לי אם הקהל ישמיע את קולו וישרוק בוז או ידבר ברגליים ונראה קרחות מחר, נניח 40 אלף+כמה תיירים. ורגע, נניח שזה באמת יקרה אז מה - מה זה משנה. הרי החלון הזה נסגר. יוצאים למלחמה בלי חיילים.

זו תחושה שבאמת לא הייתה לי הרבה זמן. גם בימים של העונות החלשות, אפילו כשבקושי היה מאבק על מקום שני. תמיד הייתי מתעשת ומחכה למשחק בהתלהבות. מתלהב שראול או כריסטיאנו מבקיעים כל אחד בעונה שלו, שמשיגים עוד ניצחון, שרואים עוד מהלך של כדורגל, עם אהבה עצומה לריאל. לא ממש בא לי לראות.

גרינווד חתם בחטאפה. הוא בסגל?
למה לא החתמנו אותו עבור שקית סוכריות קופצות?!
אני מאחל לו לשחק ולתת הצגה בברנבאו. זה עצוב לי מאוד אבל חייבים שלמחדל הזה שקוראים קיץ 23 יהיו תוצאות אחרת לו נראה שום דבר משתנה.

אני מקווה שברהים יפתח ולא חוסלו, שבוע שעבר חוסלו לא התאים לסגנון המשחק ששיחקנו.
הייתי מחפש מקום לקרוס במשחק כזה, הוא הולך להיות קרב חפירות ויכולות שינוי הקצב והשליטה של הגרמני במשחק כזה יכולות להיות יעילות.

יש שמועות שאנצ’לוטי הולך לשחק 433 קלאסי, מה שאומר בתכלס שהתפקוד של בלינגהאם יהיה כמו של קשר 8 רגיל, אני עדיין מקווה שהוא ימצא את הדרך להגיע לאיזורים המסוכנים אם זה נכון. אנחנו נצטרך המון עזרה מהקו השני היום, הם הולכים לשחק עם קו אחורי של 6 שחקנים. הרבה בעיטות מרחוק, ונהיה חייבים להיות יצרתיים כדי ליצ מצבים היום. קל זה לא יהיה.

בשבוע שעבר בלינגהאם ורודריגו נראו סובלים ועם כאבים, וג’וד ממש היה נרה מוגבל בתנועה שלו. אני מקווה שזה באמת כלום וזה היה סתם יום פחות מוצלח, ולא שהוא משחק עם כאבים או משהו כזה.

ברור שאי אפשר להישאר אדישים למשחק בית ראשון העונה אבל חשבתי שיהיה באמת קרנבל בסנטיאגו ברנבאו. אני עדיין סקרן מאוד לראות את תגובת הקהל, אי אפשר שהאהבה המדהימה שמגיעה לג’וד בלינגהאם “תכסה” את כל הבעיות והעיוורון של המועדון, לא רוצה להשתמש במילים חריפות שהפייסבוק לא סובל ובכלל לא אוהב לדבר על ריאל מדריד בצורה כזו.

אי אפשר, פשוט אי אפשר, להביט רחוק מדי, זה יעשה לכם כאב ראש ויגרום לעצב בלב. בואו נביט קדימה, לנצח את חטאפה במשחק בית, לצאת לפגרת הנקודות עם 12 מ-12 ובינתיים לפחות שהשקר יימשך.

כדורגל: יש הרבה משחקים שאני רואה את הקבוצה שלנו מנותקת מהנעשה. פותחת בצורה עלובה בין אם זלזול\ישנוניות\לא מכירים טוב את היריבה. כולם יודעים מי היא חטאפה, כן? היא מחבבת אותנו יותר מאשר את ברצלונה אבל לא תגיע כדי לתת לנו משהו. אולי את הכדור. ריאל צריכה לדעת שיש קבוצה אגרסיבית שתסגור בהגנה - לדעתי עם חמישה מאחור. משחק שעדיף לא להיגרר בו לקרב חפירות.

אני חוזר על עצמי כמו תקליט שבור אבל לחץ גבוה יהיה מבורך, שער אם יגיע יוריד הרבה מאוד לחץ. לא הוגן לסמן שחקנים נקודותית - ברור שג’וד לא יבקיע 35 שערים העונה, ורודריגו בשמאל זה מעניין, אבל קרלו אנצ’לוטי צריך לעזור לקבוצה שלנו. רוצה לומר: בואו נחשוב התקפה לעזאזל, בטח נגד חטאפה שיש לה הגנה חזקה. ועכשיו איך זה יבוא לידי ביטוי אם הייתי על הקווים? ברהים דיאס להרכב, חד משמעית. הוא מהיר, הוא דריבליסט, הוא רעב לדקות. וג’וד יורד אחורה כמה מטרים, אולי במקום פדה ואלוורדה. אין לנו קשרים שמצטרפים להתקפה חוץ מג’וד. בלינגהאם כקשר בשלישייה, חוסלו מקדימה, רודריגו וברהים. זה המעט שיש ומקווה שננצח. האללה מדריד

טוב אז יש הרכב ואלו לא חדשות טובות. היו שמועות שקרלו ישנה ופדה דווקא יפתח באגף ימין, אז כדי שלא יהיו טעויות הוא השאיר אותו בספסל, מודריץ’ ישחק במקומו.

למרות הטענות יכול להיות שההרכב הזה ישתלם לנו. אנחנו הולכים לשבת עליהם כשהם מצופפים באמצע, ולוקה שחקן הרבה יותר טוב מפדה על שטח קטן. חוסלו יוכל לנגוח ולסיים מצבים, ולהסיט קצת את תשומת הלב מג’וד שיבוא מאחור. בניגוד למשחק הקודם שהלך מחוף לחוץ והגמלוניות של חוסלו הגבילה אותו, היום המשחק יתנהל בחצי של חטאפה ואני מקווה שהאינסטינקטים שלו כחלוץ יבואו לידי ביטוי.

לא אופטימי אבל מקווה לטוב. צריכים את רודריגו וג’וד ביכות טובה.

הסיבה היחידה שמודריץ’ משחק זה כי לקרלו לא נעים ממנו, קרוס פתח משחק ועכשיו הוא מרגיש מחוייב למודריץ’.
מבחינת ריאל מדריד עצמה אין שום סיבה להעדיף את קרוס/מודריץ’ בהרכב.
מודריץ’ במצב פיזי שכבר לא מתאים לרמות האלה, אחד השחקנים האהובים עליי מאז ומעולם אבל כבר עונה שעברה היה צריך להפוך לשחקן ספסל.

וזה עוד לפני פגרת נבחרות שבה מודריץ ישחק 4,000 דקות ב2 משחקים, החלטה מטומטמת של אנצ’לוטי, נטו פנקסנות.

לחטאפה יש שני אקסים שלנו בחוד. לא רואה איך נשמור על שער נקי…

יותר מזה, בשער שלהם עומד השוער שרצינו לרכוש בקיץ ואין סיכוי שהוא לא חומה היום.

ציינתי כבר כמה וכמה פעמים בעבר, לא סובל את המגן הזה, לא לרמה בכלל, קרבחאל לעניים.

ממה שראיתי (רק בריאל) יש לו טכניקה נוראית. הוא מהיר וזהו.

חטאפה ממשיכה האנטי כדורגל והשופטים ממשיכים לתת להם.
באמת לא ברור.

20 דקות לקח לבורדלאס כדי התוכנית שלו תעבוד, השחקנים שלנו מתעסקים יותר עם השופט מאשר עם הכדור.

מזל שיש לנו שחקן משופע בשחקני התקפה שיכול לעשות את השינוי בחצי השני.

אני לא דואג, בחצי השני נכניס את וניסיוס, בנזמה ורונאלדו פנומנו ונעשה רמונטדה.

אפס תלונות לחטאפה, הם גם לא מכסחים יותר מדי. צריך להסתכל על עצמנו. ממה יש להיות מופתעים? מישהו אמור לראות משחקים שלה ולדעת למה לצפות. הם גם שיחקו נגד ברצלונה אז זה לא מסובך. איך חילקנו את המתנה לכבוד פתיחת שנת הלימודים, תמיד מישהו יתבלבל, לא יסתכל, לא יעמוד נכון. מגיע לנו שעוד אקס הבקיע נגדנו. באמת שהקבוצה הזו מייאשת. לאיזה בור הכנסנו את עצמנו.

רודריגו בכלל לא מעורב במשחק וזו בעיה, היחיד שיש לו גם מהירות וגם דריבל. הוא נבלע בין שחקני ההגנה של חטאפה. לא ראיתי את לוקה מודריץ’ בחיים מזנק ככה לכדור כמו בנגיחה, חבל שזה לא נכנס. בשביל מה צריך במשחק כזה גם את טשואמני וגם את קמאבינגה? הקרוסים של דני קרבחאל פשוט מייאשים, פראן גארסיה כשהוא מנסה לתקוף הוא עוד יוצר קצת. לוקאס ואסקס פנימה וגם ברהים דיאס וכבר במחצית, אבל אצל קרלו אנצ’לוטי זה יקרה גג בדקה ה-65.
כמה אפשר להתעסק בגג המגניב של הסנטיאגו ברנבאו וסבבה המגרש נראה אחלה אבל אין קבוצה. פחות מניצחון פה וזו קטסטרופה אמיתית. כבר שנה שמתעסקים רק במגרש.

בעיטה ברגל, מאחור, ללא כל קשר לכדור, זה פנדל רך מדי?
מי זה הטמבל הזה שמדבר?
חטאפה קבוצה מגעילה ולנו פשוט אין את הכלים להתמודד עם הצפיפות, מה שפרז עשה בקיץ הזה זה פשוט בושה וחרפה.
יש לנו קישור דינמי ברמות, אתלטי, מהיר, ואנחנו משחקים מול קבוצה של נגרים ועדיין אין טיפת משחק לחץ… פשוט מאמן שאין לו שום מןשג בכדורגל.

תנו לי 3 דקות עם השופט בחדר סגור הוא לא יוצא חי

בחיי שאני לא מבין על מה אנחנו עובדים באימונים, אני לא רואה קבוצה מאומנת. בנתיים אפס טענות לחטאפה.

רודריגו לא מספיק מעורב, לא מספיק דורש את הכדור.
חוסלו קיבל את ההזדמנות שלו והחטיא, חבל מאוד.