מחזור 5 :: 0-2 פנדליסטי על סוסיאדד

מסכים איתך כל כך , ״תבנית הלחץ״ שלנו זה תרנגולות ללא ראש שרצות בכל כיוון, כל קבוצה שוברת את הלחץ שלנו בשנייה כי הוא לא מתואם. כמות הפעמים ששחקן יוצא למשימת יחיד ומגלה שהוא לבד ופשוט עוברים אותו בשנייה במסירה היא אסטרונומית.

זה חוזר כמעט בכל משחק בו היריבה מעזה ללחוץ. רואים שאין באמת פתרונות, וגם היכולת של קרוס לשבור חלק גדול מהלחץ - חבל שלא עשו את המינימום הנדרש בהכנה לעונה.
הלחץ שאנחנו עושים הוא הכי פאתטי שיש כי הוא ספוראדי ולא מאורגן, ונשבר כי לשחקן “הנלחץ” יש תמיד יותר ממטרה אחת למסירה. זה נראה כאילו המטרה היא של הלוחץ להראות לצוות האימון שהוא גם עושה הגנה לכמה שניות.
האופטימיות היחידה שלי בשלב זה שכל היתרון ההיסטורי בתחום האתלטי לא “ילך לפח” הוא הגעה של אלונסו בהקדם, ואני מקווה כבר בשנה הקרובה, ומסתמך על האיתות של החתמת קרלו לשנתיים עם האמירה שהוא לא חייב להיות המאמן בשנתיים הללו.
לפחות נשמר במידה מסוימת האלמנט של עדיפות בכושר, שמאפשר לנו להיראות טוב יותר בחלקים האחרונים של המשחק, אבל ללא רוטציות במיוחד עקב ריבוי פציעות אני חושש שזה לא יחזיק הרבה.

התרחיש הכי טוב, אלונסו מאמן וקרלו דירקטור ספורטיבי, שזה שם מכובס לסבא חביב שעושה לכולם נעים.
השילוב הזה מייצר את המאמן הטוב בהיסטוריה טקטית ומבחינת ניהול סגלים/אגו/חדרי הלבשה.

ואולי בכלל צריך לברך את אלונסו שבחר לא ללכת לשתי אקסיות במיידי (ליברפול, באיירן), ששתיהן סופר קורצות, ולראות מה זה באמת לאמן קבוצה שאינה אנדרדוג אלא מגיעה כמועמדת חזקה לאחר שלקחה בדומיננטיות כזו את האליפות הגרמנית. אם יצליח לעמוד במשימה באופן סביר, דיינו (או שלא ממש דיינו, הייתי יותר משמח בהגעתו ב 2025, שלא בגפו, למשל בליווי וירץ וכדומה).

image

שלוש נקודות – פנדל| ניסיתי לשפץ קצת את המשפט הידוע מהכדורגל בשכונה כי ככה ריאל מדריד נראית, אוסף שחקנים ועדר ללא רועה. כמובן ששמחתי על הניצחון, שרדנו עוד מחזור, וספציפית אתמול ישנן נסיבות מקלות כמו קבוצה טובה באמת ממול (ריאל סוסיאדד בכל ההפסדים שלה בבית נגד הגדולות אותו הדבר – טאקה מסוכן בכנף אבל חסר את הגרוש ללירה כמו הקבוצה, חלוץ רחבה לא מספיק טוב), ההיעדרות של קשרים רבים וכמובן פתיחת העונה החלשה שיושבת בראש. אבל אני אגלה לכם סוד: גם בהרכב מלא היינו משחקים ככה אלא אם כן ג’וד בלינגהאם היה נמצא ומציג כדורגל יוצא דופן.

למה זה קורה? כי למאמן שלנו לא ממש אכפת איך אנחנו נראים. ואליפות אי אפשר לקחת ככה אבל נחזור לטיעון הזה בהמשך כשיהיה סגל מלא יותר. אני לא מקבל את זה ששחקנים מאבדים כדור ברשלנות, לוקחים סיכונים בהגנה או בעמדות מסוכנות ונראים כל כך חסרי רעיונות בחלק הקדמי. אי אפשר להגיד שהיה שיפור, כי אמנם היה – ולהתעלם מזה שפורטונה עזרה לנו יותר מטיבו קורטואה. משקופים וקורות בקצב כזה – באמת חריג.

אני מחריג את מנצ’סטר יונייטד וצ’לסי שהן קרקס אחד גדול ובאמת קבוצות מביכות ומועדונים מביכים - לדעתי אם נסתכל על כל קבוצות הטופ באירופה ריאל מדריד היא זו שמראה את המינימום בכל אספקט של המשחק. ולהעיף כדור לאמבפה זה לא נקרא משחק התקפה. ההגנה חלשה, הקישור גם בנוכחות מלאה, אין משחק לחץ, לא יודעים מה לעשות עם הכדור, רוב המשחק נוטה לצד אחד.

מדברים כל הזמן על טוני קרוס וזה נכון אבל נחלשנו מאחור גם ברביעייה האחורית. לא משנה כמה אדר מיליטאו חזק ומהיר, וקורה שיש יום פחות טוב – שיקול הדעת שלו מוטעה, הוא לא נאצ’ו. גם אנטוניו רודיגר לא טוב.

אני חושב למשל – ואני הולך נגד הזרם – שארדה גולר לא יכול ע-ד-י-י-ן לשחק בעמדה הזו. לא במשחקים כאלה. זה טוב בסנטיאגו ברנבאו נגד האוטובוסים והבונקרים. גולר כמה פעמים עם הגב איבד כדור או כדרר באיזור מסוכן. גם אם השליטה שלו בכדור נהדרת הוא צריך לשחרר כדור מהר. לשחק כקשר מרכזי זה לא כמו בכנף.

ההצטרפות שלו מאחורה טובה, מסקרן לראות אותו בועט קרן סוף-סוף למרות הריגוש קבוע עם לוקה מודריץ’ ועוד יגיע הרגע שנראה אותו נותן גול גדול בבומבה כי הוא תמיד מחכה שם להזדמנות. כן אהבתי מאוד את המהלך שהסתיים אמנם בשריקה לנבדל בזכות עמידה טובה של פרלאן מנדי אבל הוא חזר אחורה מאוד יפה.

קשה לבוא בטענות ללוקה שנסחט עד קצה הלימון בנבחרת, וכמובן שהמאמן שלה לא יחשוב על ריאל מדריד וזה אולי לא הגיוני, אבל הוא הפסיד בהמון מאבקים פיזית ולא עזר לנו באמת להניע כדור. לא מעט כתבים ב-AS שיבחו אותו וקראו לו פיטר פן. לא לגבי אתמול.

הפציעה של ברהים דיאס מתסכלת מאוד – כל כך הגיע לו לשחק והנה בדקה של כדורגל הוא גם כדרר וגם מסר לעומק נהדר לעבר קיליאן אמבפה (ויניסיוס ג’וניור התאהב במסירה עם הפאלש אז כמה שחקנים בסגל שלנו היום מסוגלים לתת פס כזה בכל משחק). הוא מגוון לנו את המשחק ממש עם שחקן קו אמיתי בימין.

ויניסיוס חייב להתעורר. עוד משחק ועוד משחק וזה לא קורה עם כל הכבוד לפנדל. הפעולה הטובה הראשונה שלו הייתה הפנדל שסחט. אין בעיה כשיש יום חלש בדריבל למשל, כשכדור אחד או שניים בורחים לך. יש בעיה כששחקן בא לריב. הקהל שלהם התנהג יפה יחסית, הוא סופג בוז כי הוא כוכב. אם היו קריאות גזעניות זה משהו אחר. זה מוציא את הקבוצה מפוקוס – לא רק אותו. כמובן שחזרה להגנה – גורנישט. ויניסיוס חייב להפסיק עם שני מצבי הצבירה האלה של שחור או לבן. אי אפשר שזה או משחק של ציון 3 שמתסכל אותך מאוד כאוהד או ציון 9-10. אתמול באמת לא עשו לו כלום. יופי שאחרי המשחק הוא בא ללחוץ יד לשופט ולשחקני היריבה אבל זה מוגזם. שיעשה מדיטציה בבית. לא יודע. שיספור עד עשר.

תארו לכם שבמחצית אתמול קרלו אנצ’לוטי מחליף אותו, מגיב, זורק את אנדריק הרעב למערכה למשל, אפילו לצד ימין כי הוא מהיר, לא יודע מה. זה מעביר מסר לא רק לוויניסיוס הרי קרלו לא אמר להם באימון “הקיץ נגמר?” (כך נכתב במארקה) אלא לכולם. ז’וזה מוריניו זרק את סרחיו ראמוס ליציע נגד מנצ’סטר סיטי ב-2012 בשביל ילד צעיר בשם רפאל ואראן.

חיכיתי עם הטוב לסוף. קיליאן אמבפה. הפליפ-פלאפ\אלסטיקו הזה – מהלך שמחזיר אותך לכדורגל של פעם שהוא פחות רובוטי ויותר קסום. יש אולי 5-6 שחקנים מסוגלים לעשות את זה היום. הסיומת עדיין חלודה וגול בפנדל פחות מרגש אבל הוא לקח על עצמו, נראה שליו ורגוע. קליל רגליים. ירד אחורה, הצליח בכל הדריבלים, באמת היה נראה מסוכן, מרוכז, מטוס. אמבפה הופיע והתחיל את העונה. אמבפה נראה כמו אמבפה. כעת אמבפה גורם לך לחשוב שאוטוטו הקטשופ נפתח ומשחק הפתיחה בליגת האלופות ביום שלישי זו אפשרות טובה. האללה מדריד

אתמול הייתי ממש עייף, מהימים האלה שאתה מת כבר להגיע למיטה וללכת לישון מוקדם, אבל יש(עוד) משחק מאוחר של ריאל וחייבים לראות, כבר לא ילד ובגיל שכבר אסור לי להשתמש בקפאין אם רוצה להצליח להירדם אחרי המשחק, הצלחתי למשוך עד לדקה ה 30 ואז לא יודע אם בעקבות העייפות או המשחק של ריאל כבר עברתי לשיטות עין פקוחה ועין נחה, מפה כל דקה זוגית קיללתי את עצמי שאני מפסיד שעות שינה יקרות בשביל החרא הזה, וכל דקה אי זוגית קיללתי את אנצ’לוטי שהביא לנו את החרא הזה ובין לבין בממוצע של פעם ל 10 שניות קיללתי את ויניסיוס, כל זה כמובן בהנחה שהפרצוף המכוער הלועס מסטיק בצורה מוגזמת של ה’‘בלם’’ הבכיר שלנו מיליטאו לא הופיע כי אז קיללתי את האמאמא שלו.
בקיצור בילוי לילי סטנדרטי ורגיל במשחק של ריאל מדריד.

אם לכתוב משהו על המשחק, אני עד עכשיו לא הבנתי איך מיליטאו בכל שנייה של כל 90 הדקות מצליח תמיד להיות במיקום הלא נכון, הוא תמיד מצליח למצוא את המיקום הלא נכון והכי לא אחראי כדי לעמוד בו, גוש של חרא מהלך על 2, איפה הנאצ’ו שלי איפה ?! :sob:

[quote=“Raulito-7, post:19, topic:2954, full:true”] לדעתי הסיכוי שפעולה טובה תגיע מוויניסיוס היום - שואף לאפס. והקהל שלהם נחמד בינתיים.
[/quote]

שער+סחיטת פנדל.
אני מבין שהוא גורם לתלישת שערות, גם לי. אבל אנחנו צריכים להפנים כולנו שהוא סופרסטאר מוחלט וטופ 5 כדורגלן בעולם בקלות, he’s him.
הוא לא יסופסל ולא יעבור סדרת חינוך, הוא מולחם להרכב ובצדק. שלוש עונות מפלצתיות וקלאצ׳יות במיוחד הרוויחו לו את זה.

לא יודע איזה משחק ראית, אמבפה נתן בדיוק את אותו משחק כמו ויניסיוס - דריבלים לא מוצלחים, ניסיונות בעיטה ידועים מראש ובכללי ראש בקיר.

מצא את ההבדלים -

אמבפה היה טוב אתמול וויני היה גרוע, סטטיסטיקה לא תעזור להראות את זה כי הקבוצה הייתה גרועה אז פעולות לא צלחו. מספיק היה לראות את החדות של אמבפה בפעולות כמו הקסם שהוא עשה על הקו עם עצירת כדור מהאוויר והשתחררות בצעד ראשון, או פתיחת רגליים גאונית שויני לא הבין והרס את המהלך.

רוצה לומר שהפעולות האינדיבידואליות של אמבפה היו סבבה ולא צלחו לרוב בגלל הקבוצה, בעוד שהיה מאוד ניכר לעין שויני נכשל בפעולות בסיסיות בלי קשר לזה שהקבוצה באאוט.

בהמשך לזה - יהיה מאוד קשה לייצר מצבים טובים, ויהיה מאוד קשה לאמבפה, ויני ורודריגו לבוא לידי ביטוי אם לא תהיה מספיק הצטרפות לרחבה ועוד שחקנים שיוכלו לאיים על השער או יעשו תנועה התקפית נכונה

גם במשחק טוב, ואמבפה אתמול היה נחמד - לא וואו אבל גם רחוק מלהיות גרוע, יהיה מאוד קשה.
הקשרים מאוד רחוקים מעמדה או יכולת של לייצר מצב ורק לפעמים מגיעים לעמדה של בעיטה מרחוק, השלישיה נמוכה ובלי משחק ראש או פיזי (במאבק) יוצא דופן - בקיצור, כמו שנאמר פה הרבה בשנים האחרונות - אנחנו די בונים על יכולת אישית ותו לא. לפחות ב80% מהמצבים שהקבוצה ״מנסה״ ליצור

בין היתר בגלל זה, אני מצפה שג’וד יקבל השנה משימות יותר התקפיות ממה שהיינו רוצים בקבוצה שהיא מאוזנת יותר

אני כמובן לא מדבר נטו מסטטיסטיקה אלא ממראה עיניים. עם זאת העובדה שיש להם אחוזים זהים של דריבלים מוצלחים יכולה להעיד על משהו.

שהסתיימה במהלך וינסיוסי קלאסי - ניסה לעבור שניים במקום לתת לויני שהיה פנוי. ההשתחררות כמובן מאוד מרשימה.

אני זוכר גם סטפאוברים לא מוצלחים לפני החצי שהובילו לאיבוד, דריבל מנותק מהמציאות ברחבה בצד ימין, ואם פתיחת רגליים לא עובדת לא בטוח שהבעיה היא במקבל (קרי המהלך מעיד על לא הרבה יותר מחוסר תיאום טבעי ביניהם).

אמבפה תמיד ייראה יותר טוב מויני כי הוא הרבה יותר נקי ומלוטש - זה בולט בכל נשימה שלו - ובלי הרעש המיותר שעוטף את ויני (באשמתו הישירה כמובן), המשחק של אמבפה כשלעצמו לא היה טוב.

אני מסכים איתך שאמבפה לא הבריק מדי, אבל בכל זאת מתעקש שהיה לו משחק לא רע.

ויני היה ממש גרוע דווקא בגלל שהוא היה גרוע בפעולות שבהן הוא לא גרוע בד"כ. במשחקים גרועים של ויני הוא הולך עם הראש בקיר ומקבל החלטות שמאוד קשה להבין, אבל הפסים שלו בדרך כלל הולכים לכתובת, הוא עושה תנועות נכונות בלי כדור וכו’. אתמול הוא היה חושך בהכל. אני חושב שהוא בתקופה מאוד רעה כרגע, שלא מן הנמנע שקשורה במעמד החדש שלו לאחר הגעת הצרפתי.
הדינמיקה על המגרש עוד לא ברורה לו ונראה שהוא לא ממש מוצא את עצמו. עם זאת, אני ממש לא מסכים עם הטענות שעלו מוקדם יותר לגבי אגו בין שניהם או חוסר פרגון מופגן. אני ממש לא רואה את זה.

נראית לי קצת כמו גניבת דעת כל השיחה הזו. ויניסיוס ג’וניור סידר פנדל בשל טיפשות של שחקן ההגנה של ריאל סוסיאדד אחרי שהמסירה שלו כבר שוחררה והייתה סבירה ולא יותר. לפניכן הוא לא עשה שום דבר חוץ מלריב, לא רץ, אחרי חמש דקות כבר ספרתי לו שני איבודי כדור. קיליאן אמבפה יצר דברים יש מאין. אם זה האלסטיקו שלו והבעיטה לקיבינימאט - עדיין השתחרר בזכות עצמו בלבד, האחד על אחד מול השוער בתחילת המשחק, עצירות הכדור והדהירות קדימה. זה היה המשחק הטוב ביותר שלו במועדון. השער בפנדל עבורי לא שינה הרבה.

לפעמים דברים קורים כי הם קורים, לא טיפשות של המגן ולא גאונות של ויני. המגן לא אשם שהיה לו אינסטינקט להגן על הפנים (או שדרך על הרגל של ויני כי איחר קצת בתיקול) בדיוק כמו שויני לא “סידר פנדל”. מה שחשוב פה זה שהמסירה של ויני גם במהלך הזה הייתה גרועה (ולא סבירה) כי אם זה לא פנדל היא לא מגיעה לאף אחד, והיו שני שחקנים פנויים במצב לא רע אם אני זוכר נכון.

אמבפה היה במשחק טוב מאוד, עשה דברים נכונים שלצערנו לא היה מי שימשיך אותם הלאה, ויני בתקופה ממש גרועה ולמרות שזה לא יקרה עדיף שיראה קצת ספסל, רודריגו לא הופיע למשחק, גולר לא במעמד מספיק חזק כדי לדרוש את הכדור ולהתחיל לנהל, מודריץ’ גמור ובראהים שהיה נראה היחיד שיכול לתרום משהו אתמול ליד הצב נפצע מוקדם.

חזרה של בלינגהם הכרחית כדי להוציא את כל הטוב שבאמבפה, כל התנועות החכמות שלו אתמול וניסיונות הדאבל פס שלא צלחו בגלל ויני יתורגמו למצבים טובים עם האנגלי.

גם קמאבינגה חסר כדי להעלות את הקצב בשתי רמות, עם ג’וד וקמא היכולת שלנו לחטוף כדורים בשליש האחרון מכפילה את עצמה פי 10

אני רק מקווה שזה יתבטא כמין שחקן חופשי בקישור מאשר ״לך תהיה חלוץ שני בקו של ההתקפה״ כמו שקרלו עשה באחד המשחקים בתחילת העונה

אם זה יהיה כחלק מהקישור - מצוין, זה יראה מעולה ומה שכולנו רצינו
אם הוא סתם יזרק קדימה אז אנחנו עדיין ניתקע בהנעת כדור, והוא יתעייף מהר מאוד מרוב ספרינטים אחורה ודי סתם (שגם העמדה הקדמית תחשוף אותנו המון מאחורה)

בנוגע למהלך הזה ספציפי- ויניסיוס לא מוצא את עצמו בעמדות האלו, הוא צריך לקבל כדור מהקו או עם הפנים לשער, אז לא הייתה לי בעיה שאמבפה התעלם ממנו. בכל מהלך אחר שהוא כן מצא את ויניסיוס בעמדה כזו ויניסיוס החריב, כמו נגיד המהלך עם ההקפצה לרודריגו לקראת סיום המשחק. אם אין תבניות התקפה אז עדיף ששחקנים כמו אמבפה יקבלו החלטות נכונות, גם אם הן פחות נעימות.

בנוגע לאמבפה VS ויני במשחק האחרון- זה לא אותה רמת חדות. אמבפה נכשל בדריבל כי הוא הגיע לאיזורים צפופים כמו ברחבה, ויניסיוס נכשל בדריבלים על קו החצי או באגף.

גם אם היא תכפיל את עצמה פי 100 זה לא יהיה משהו כי אין לנו יכולת כזו כרגע, בכלל. עם כל הכבוד לזריזות והנמרצות של קמאבינגה, הוא לא יכול לחטוף כדור לבד מול קו הגנה שלם. אנחנו לא הולכים לשחק לחץ גבוה עם אנצ’לוטי, צריך לקבל את זה.

אתמול ראו הבדל נוסף בין ויני לרודריגו.
כשויני לא טוב - הוא הורס המון.
כשרודריגו לא טוב - הוא נעלם מהמשחק.

אמבפה שיחק טוב בעיניי.
טשואמני לא היה חסר לי בכלל.

אני קיבלתי את זה עוד ברגע שהוא חתם אצלנו בפעם השנייה לפני קצת יותר מ 3 שנים, הקבוצות של אנצ’לוטי לא יודעות ללחוץ.
אבל קמאבינגה וג’וד גם אם אין לחץ קבוצתי מתואם מצליחים בגלל האתלטיות לחטוף כדורים, והם עושים זאת גם במספרים יחסית טובים, שני אלה יחד עם פדה ולמרות אנצ’לוטי נצליח לחטוף כדורים.