מחזור 5 באלופות :: מנצחים 0-2 בחוץ את המחליפים של רומא

לקראת רומא

אחרי ההשפלה הכואבת נגד אייבר והנחיתה לקרקע, ריאל מדריד יוצאת לאולימפיקו ברומא לקרב על המקום הראשון בבית(הערב, 21:45, ספורט5), בתקווה שהקלישאה שוב תתפוס - באירופה, האלופה הנצחית תמיד משנה את פניה…

image

הכל התחיל ברומא , כתבנו לכם לקראת חזרתה של ריאל מדריד לאוליפיקו, שהיה הקילומטר הראשון של ריאל מדריד של זיזו בדרך להשתלטות על אירופה. אז אמנם השושלת המדהימה של זידאן הסתיימה לה, וגם כריסטיאנו עזב, ואף אחד לא מצפה שתחזור - אבל מספיק לחזור גם חודשיים וקצת אחורה. ריאל פתחה את העונה האירופית נגד אותה רומא עם 3:0 ענק בברנבאו, אחד ממשחקיה הטובים ביותר בליגת האלופות בשנים האחרונות. משחק שגם הקבוצה של זידאן הייתה יכולה להתגאות בו. אותן 90 דק’ בברנבאו בהן ריאל תקפה ותקפה ותקפה ושיחקה כדורגל נהדר תחת לופטגי, יצרו אופטימיות שאולי ניתן להתגבר על החסרונות בסגל והבעיות שהתחבאו בהמשך הדרך. ריאל שוב נגד רומא, הפעם לקרב על ראשות הבית, ודבר אחד בטוח - זה חייב להיות 180 מעלות לעומת חרפת אייבר.

סטטוס אלופת אירופהX3::

ריאל מדריד מגיעה למשחק נגד רומא בבעייה גדולה, ויגידו הצינקים - ‘חבל שאין את מי לפטר עכשיו’. התבוסה באייבר(3:0), חרפת אייבר, הייתה הרבה מעבר למשחק הכי גרוע תחת המאמן החדש סולארי, זה פשוט היה משחק בלי כלום, דז’ה-וו לימיו האחרונים של לופטגי בתפקיד. ומעבר לכך - ריאל לא ניצלה את התיקו הצפוי בין אתלטיקו לבארסה ובמקום לצמצם את הפער מברצלונה ל-2 נקודות - הוא עלה ל-5 נקודות. עכשיו ריאל מדריד צריכה ליצור רצף חדש, וההתחלה מגיעה באולימפיקו, בקרב על ראשות הבית. “התחושות היו קשות אבל זה ניגמר, ניתחנו את מה שקרה ואנחנו רוצים להשתפר”, סיכם סולארי את מה שהיה עם מבט לעתיד, ודני קרבחאל שיחזור להרכב והתלווה אליו במסיבת העיתונאים, אמר - “אנחנו צריכים לשחק עם ביצים ולהתמודד עם המשחקים הקשים. אנחנו בנובמבר, ועדיין אפשר להתחרות על כל התארים”.

בינתיים סולארי דוגל בגישה של לחבק את השחקנים ולהגן עליהם, הוא אומר שרק כך, בזכות האחדות - הקבוצה תצא לדרך חדשה. “אם לא נגן על כולם - לא נוכל לזכות בכלום”, אבל הציטוט של הקפטן ראמוס אחרי המשחק, שדיבר על חוסר מחויבות - לא נעלם מתחת לפני השטח. סולארי מתעקש - “ריאל מדריד עברה כל-כך הרבה משברים בהיסטוריה שלה ותמיד קמה בכל הכוח, לכן היא הקבוצה הטובה בהיסטוריה”, ומוסיף - “יש כל-כך הרבה גורמים בכדורגל, לא רק עניין הגישה”. ומצד שני, במארקה כתבו שבמועדון רמזו לשחקנים שהם חייבים להשתפר בחודש הקרוב, גם אם כרגע אי-אפשר לעשות שינויים. ריאל מדריד מאבדת את התחרותיות מרגע לרגע ומנפצת שיאים שליליים - מספר הנצחונות הנמוך, יותר מדי ספיגות, ועוד ועוד. ולא ניתן לברוח מהאחריות של השחקנים ובראשם בייל, אסנסיו, ואפילו טוני קרוס. קרבחאל סיכם - “הגיע הזמן לדבר פחות ולעשות הרבה יותר על המגרש”. גם הוא וגם המאמן שלו יודעים שמדובר במשחק קשה ויריבה שונה לגמריי מזו שהובסה ללא מאבק במשחק הפתיחה בברנבאו. הבעיה הכי גדולה מבחינת ריאל היא שכרגע פשוט אין פתרונות קסם בסגל:

בשנה שעברה זידאן היה יכול להחליט לפתע שמתחשק לו לשחק עם לוקאס ואסקס ואסנסיו ולהציג מערך של 4:4:2. אולי לתמרן עם קובא באמצע. הפעם, בהיעדרו של קאסמירו הפצוע - ריאל שוב תהיה מאוד פגיעה הגנתית, ובתקשורת תהו מדוע מרקוס יורנטה, קשר אחורי טבעי בניגוד לסבאיוס - לא מקבל צ’אנסים. קשה לומר שמראינו שחוזר לסגל, וכבש שער בודד(נגד רומא) - יכול להביא את השינוי, וכנ"ל לגבי לוקאס ואסקס(האיש בא לעבוד ולכן לפי ה-AS, סיכוי טוב שישחק). מי שטרם פתח בהרכב בתקופת סולארי הוא איסקו, שלא היה בסגל במשחק הגביע וסופסל ביתר הארבעה. האם זה לא הצ’אנס שלו, כמו במשחק בברנבאו, כשלופטגי ויתר על אסנסיו ומערך ה-4-3-3 לטובת היהלום? “הוא עובד טוב כמו חבריו לקבוצה ואני סומך על כל אחד מ-23 השחקנים שלי”, אמר סולארי, בעוד במארקה כתבו ‘משהו עובר על איסקו’ שגם בנבחרת שתמיד הייתה התרופה עבורו - איבד את חדוות המשחק. ההנחה היא שסולארי יעדיף לשחק עם קישור מעובה יותר. ברמה האישית, סולארי נזכר בחיוך בתקופה שלו באיטליה וגם כבש שער נגד לאציו.

עבור ריאל מדריד מדובר ב-‘ארץ הקודש’. ריאל ניצחה בכל שלושת משחקי החוץ האחרונים שלה באיטליה ושברה בכך רצף של שמונה משחקים ללא ניצחון. אך זה הרבה מעבר לכך: איזה זכרונות נפלאים - גמר הצ’מפיונס נגד אתלטיקו מדריד - הסאן-סירו, 2016| ניצחון ב-1/8 גמר הצ’מפיונס על נאפולי כעבור שנה, 3:1 ב-2016/17| והדובדבן שבקצפת, ה-3:0 המדהים וההיסטורי על יובה אשתקד - כריסטיאנו פעמיים, כולל מספרת, ומרסלו בגולאסו משלו. הרקורד של ריאל הרקורד של ריאל באיטליה עומד על 7 נצ’, 8 תוצאות תיקו ו-18 הפסדים, אבל נגד רומא היא בדרך-כלל מסתדרת, כפי שתקראו למטה. האם סולארי הוא האיש לקבל החלטות קשות כרגע ולספסל חלק מהכוכבים אפילו במחיר של שחקנים חלשים יותר והיעדר איכות, לטובת תשוקה? לא בטוח. מה שבטוח, שאלופת אירופה התעלתה על עצמה בעבר. ‘אירופה גורמת לה לשנות את פניה’, סיכמו ב**שער המארקה**. כרגע לנו לא נותר אלא להיאחז בקלישאות ולהאמין בקבוצה, גם בעידן פוסט כריסטיאנו רונאלדו…

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| קרבחאל, ראמוס(C), ואראן, מרסלו| סבאיוס, קרוס, מודריץ’| לוקאס ואסקס, גארת’ בייל ובנזמה

מה המצב רומא?

רומא מגיעה למשחק במצב-רוח גרוע לא פחות משל ריאל מדריד. אמנם הציפיות מהקבוצות בטח לא זהות אבל המיקום בטבלה בהחלט כן: לאחר שספגה הפסד 1:0 מאכזב באודינזה, רומא תקועה במקום השביעי בלבד בטבלה, כשהיא ניצחה בחמישה משחקים בלבד מפתיחת העונה ורחוקה ארבע נקודות מהיריבה העירונית שנמצאת במקום המוליך לליגת האלופות. נגד נאפולי, לא מזמן, היא ספגה שער שיוויון אכזרי ברגע האחרון. לשם השוואה, למשל, בעונה שעברה היא השיגה 31 נקודות ב-13 המשחקים הראשונים. “שתי הקבוצות מגיעות למשחק חולות וכועסות”, אומר המאמן די-פרנצ’סקו, שניצח משחק אחד בלבד מחמשת משחקי הליגה האחרונים - 4:1 חביב על סמפדוריה בכיכובו של אל-שרעוואי. מצד שני, בצ’מפיונס, רומא התאוששה מאז התבוסה למדריד במחזור הראשון. היא ניצחה בכל שלושת משחקיה, כולל 2:1 בחוץ נגד צסק"א. אם תנצח הערב תסיים במקום הראשון, מה שיגביר תיאורטית את סיכוייה להמשיך לשלב 1/4 גמר ליגת האלופות. ומעבר לכך, בקבוצה זוכרים היטב את הביקור האחרון של קבוצה מספרד באולימפיקו:

זה היה אחד ממשחקיה הגדולים בהיסטוריה של רומא, 3:0 ענק על ברצלונה כשהשער של הבלם מנואלס בנגיחה אחרי כדור קרן גרם לאולימפיקו לטירוף שלא חווה כמעט 20 שנה, מאז ימי האליפות עם פאביו קאפלו כנראה. אז אמנם זו רומא אחרת, קבוצה ששמרה רק פעמיים בליגה על שער נקי, למשל, והיא חסרת ‘נחישות ורצון לנצח משחקים’ משהו שלא קונים בסופרמרקט, לפי דבריו של המאמן שלה, אבל ברומא מבינים שריאל מדריד פגיעה, ועם הטירוף של האולימפיקו בהחלט אפשר לעשות את זה. המגן הוותיק קולארוב אמר - “נצטרך לשחק כמו גברים נגד ריאל מדריד, לא להיות רק שחקני כדורגל”. המאמן די-פרנצ’סקו נשאל האם זה זמן טוב לקבל את ריאל מדריד ואמר - “זה אולי נכון, אבל מה שבטוח - הם יכולים להגיד את אותו הדבר עלינו”. המאמן מצביע על ההבדלים מהמשחק הקודם ואומר - “אנחנו במצב אחר לגמרי ברמה המנטאלית. הם פתחו חזק ולא הצלחנו להגיב”. הבעיה הגדולה לקראת המשחק מצד רומא היא הכשירות המוטלת בספק של אדין דז’קו.

החלוץ הבוסני הנפלא אמנם היה רע מאוד בברנבאו אבל לאחר-מכן כבש חמישה שערים בצ’מפיונס והוא בראש טבלת המבקיעים בצוותא עם מסי. העונה יש לו 7 שערים ו-4 בישולים ב-16 הופעות וכמובן שאיחתו משחק ההתקפה של רומא הוא אחר לגמריי. במשחק האחרון נגד אודינזה עלה כמחליף ל-20 הדקות האחרונות, ובאימון מצבו החומר. פטריק שצ’יק בן ה-22, שכבש שער אחד בלבד העונה, אמור להחליפו כשאונדר התורכי שנח נגד אודינזה יחזור להרכב גם הוא. אל-שרעוואי שכבש חמישה שערים בהחלט יכול להוות סכנה. ברומא מצאו אגב טיימינג כמעט מושלם לעשות מחווה אדירה לקפטן טוטי שפרש מכדורגל ב-2017. האירוע יתחיל ב-21:00, שעה לשריקת הפתיחה. טוטי יעלה לכר הדשא לקבל חולצה מיוחדת וגם יוקרן קטע וידאו מרגש. זה בדיוק הדרייב שרומא צריכה לפני המשחק.

עוד ברמה המקצועית, רומא תצטרך להתעלות אף היא, כי היא סובלת מהיעדרויות רבות לקראת המשחק, חוץ מדז’קו שנמצא בספק. הבלם מאנולס חוזר וכן השוער אולסן, אבל הקישור שלה שונה לחלוטין, שימו לב לרשימת הפצועים: חאבייר פאסטורה שהגיע כרכש מבטיח בקיץ(גם הבן של קלייברט, אגב, הגיע עם טייטל דומה ומאכזב), הקפטן דניאלה דה-רוסי שאמנם חסר את קצב המשחק אך המנהיגות שלו וכאמור הניסיון - חשובים מאוד, וגם דייגו פרוטי והקשר פלגריני שכבש את שער הניצחון נגד צסק"א במחזור האחרון ובעצם הביא לכך שהמשחק הזה יקר מפז ובעל ערך ומשמעות. המאמן לא מגלה האם רומא תשחק עם שלושה בלמים או לא, אך נראה שכן. לנז’ונזי שידע משחקים טובים במדי סביליה נגד ריאל מדריד - תהיה חשיבות גדולה הערב. “כל אחד ייתן מעצמו פי שניים הערב, כבר יצאנו ממצבים קשים ואנחנו מחפשים ניצחון גדול ולאחריו המשכיות”, סיכם די-פרנצ’סקו. באולימפיקו מאמינים…

רומא - הרכב משוער: אולסן| פאזיו, חואן חסוס, מאנולס| פלורנצי, כריסטאנטה, נז’ונזי, קולארוב| אונדר, אל-שרעאווי, שצ’יק

המשחק מחר יהיה ה-12 בין ריאל מדריד ורומא. כפי שכבר אמרנו, בברנבאו זה היה חבל על הזמן עם ניצחון 3:0 מרשים - איסקו בכדור חופשי מושלם על סף ההפסקה, בייל במחצית השנייה וגולאסו של מריאנו שעלה מהספסל. בסה"כ המאזן נוטה בבירור לטובת ריאל מדריד שניצחה ב-7 משחקים, כולל דאבל ב-1/8 הגמר ב-2015/16 - 2:0 בכל מגרש(כריסטיאנו כבש בשני המקרים), כנקמה עבור רומא שניצחה את ריאל פעמיים ב-1/8 הגמר ב-2007/08(2:1 בשני המקרים). לרומא יש 3 נצחונות, ומשחק אחד הסתיים בתיקו - 1:1 בשלב הבתים בברנבאו ב-2001/02, במשחק לפרוטוקול(הופעת הבכורה של זידאן בריאל מדריד בליגת האלופות). ריאל ניצחה את רומא פעמיים גם בשלב הבתים ב-2004/05, ודווקא באולימפיקו התוצאות טובות יותר - 4 נצ’ ב-5 מקרים, כשגולת הכותרת - 3:0 בשלב הבתים ב-2002/03 - צמד של גוטי ושער של ראול.

https://twitter.com/realmadrid/status/1067490188492980224

שימו לב לזה: איסקו נותר מחוץ לסגל! לא דווח על פציעה אלא יותר לכיוון של סדרת חינוך מצד סולארי. וההרכב הראשון גם פורסם - מרקוס יורנטה פותח בהרכב בפעם השנייה בלבד העונה(פתח בהרכב נגד מלייה בגביע) והוא ההפתעה הגדולה של סולארי בהרכב. כמוכן, כפי שחזו ב-AS - לוקאס ואסקס יהיה הפרטנר של בייל ובנזמה בהתקפה כשאסנסיו המאכזב על הספסל. בצד של רומא, דז’קו הפצוע בחוץ כפי שהתבשרנו עוד לפני מספר שעות. אגב, במשחק הנוער בין הקבוצות, ריאל מדריד השיגה ניצחון ענק של 6:1.

הספסל שלנו: השוער קיקו קאסייה, חאבי סאנצ’ז - שחקן ההגנה היחיד, פדה ואלוורדה, דני סבאיוס, מרקו אסנסיו, ויניסיוס ג’וניור ומריאנו.

במקום להחליף את מי שבאמת צריך להחליף מחליפים את אלה שמסביב.

אם כבר אז סבאיוס בקישור של 4 במקום ואסקז בהתקפה של 3 היה הרבה יותר הגיוני לדעתי.

מחליפים את מי שקל להחליף.

פלזן ניצחה במוסקבה, אנחנו בשמיניתתתתת

צפו באיסקו חוגג:

• אז העונה הזאת תהיה לכל היותר כישלון ולא כישלון קולוסאלי. אשכרה ירדה לי אבן מהלב כשהבטחנו את ההעפלה לפני המשחק.
  • הרוחב של קרוס לבנזמה בתחילת המשחק זה תמציתו של הקארים. חלוץ טיפוסי זורק את הגוף לעבר הכדור, העיקר לפגוע בו, והוא מתהלך לו לידו.
  • מחצית שלמה עושים הגנה סבירה וברגע האחרון קומדיית טעויות. וואו איזו החמצה.
  • סולארי, אני מתחנן, תגאל אותנו מלוקאס וסקאז. אפילו הוא השפיל מבט במבוכה אחרי שקולארוב נפנף אותו כמו זבוב.

פשוט כדורגל רע של שתי קבוצות רעות.

אני אומר מי שרוצה למסור ללוקאס שימסור ישר לשחקן רומא. חבל על הזמן.

לדעתי אין מנוס ממהפיכה בקיץ. כרגע הרושם הוא שבייל כנראה לא בנוי להוביל את ריאל מדריד, ולגבי אסנסיו גברו הספקות. שני השחקנים שציפו מהם לפרוח לאחר עזיבת רונאלדו לא עומדים בציפיות.

עריכה: רק דיברתי :joy:

• כמה שהמשחק הזה חמקמק. אם אונדר לא מחמיץ, אנחנו ממשיכים לערוף ראשים. עכשיו אפשר להירגע כמה ימים עד הנפילה הבאה. הרי אם לופטגי על הקווים, הכדור הזה נכנס.
  • כמה משחקים בהרכב וסקאז קנה לעצמו?
  • מה לעזאזל עובר על וראן?
  • כל הכבוד ליורנטה. לא משחק לפנתיאון אבל לעלות בהרכב אחרי תקופת ייבוש ולהציג יכולת טובה זה לא דבר פשוט.
  • מריאנו צריך להתעורר כל בוקר ולהגיד תודה לאלוהים שיש כדורגל בעולם הזה. מי יודע איך הוא היה מתפרנס אחרת עם מוח כזה. פשוט מחבל.

עצוב לראות את רומא וריאל משחקות ככה, לא שהן קלאסיקה של ליגת האלופות אבל המשחקים ביניהן היו לא רעים. שתיהן חיכו שהמשחק ייגמר. כמובן שאם היינו סופגים רגע לפני המחצית - זה נגמר, המזל היה איתנו, ורומא גם בישלה את השער הראשון שלנו(מדהים, בדיוק אחרי שהעלתי תמונה של ראול מהיציע וכתבתי ‘אסור לעשות בושות ליד המלך’). באמת, הרבה פעמים כתבנו העונה ‘משחק שאי-אפשר לקחת ממנו כלום’, והפעם זה עם סימן קריאה. זו לא רומא, זו ממש רומא ב’, ונגד רומא ב’ זו לא חוכמה גם במצב שלנו. לא רק שההעדרות של דז’קו מחלישה אותה משמעותית, גם בלי אל-שרעאווי ועם ילדודס על המגרש - זה יותר מדי. ולא שראינו כדורגל משוגע מבייל, קרוס או מודריץ’(לא מסוגל לכבוש!) היה אפשר לבצע חילופים אפילו בשלב מוקדם יותר ואולי אסנסיו היה צריך יותר דקות נגד קבוצה מתה. רומא עם סף שבירה נמוך ויכולנו לכבוש עוד בהמשך. נגד ולנסיה זה עולם אחר לגמריי.

עזבו אתכם, כדורגל לא היה היום. תמונת המשחק: גם ריאל מדריד משתתפת במחווה לאגדה פרנצ’סקו טוטי. איזו תמונה גדולה

בכוונה דאבל פוסט, סלחו לי:

שואלים אותי מה קרה לקבוצה, שובע ומיצוי, אולי זלזול? זה נראה הכל ביחד וגם כושר גרוע ברמה קיצונית מצד כמה שחקנים, בעיקר אלה מגמר המונדיאל. ואולי זה הזמן סוף סוף להעריך עוד יותר עד כמה כריסטיאנו רונאלדו היה גדול(והחביא את החסרונות של כולם!), וגם המאמן זידאן שעם שלוש זכיות רצופות בצ’מפיונס - הוציא מים מהסלע ללא ספק, מסגל שמעבר לשיאו. זה משחק שהקבוצה צריכה לעלות ולטרוף את הדשא וזה לא קורה. התחושה היא שצריך לשרוד עם הסגל הנוכחי עד ינואר, להתחזק בשחקן-שניים גם בתנאי השוק(בסגל הנוכחי - לא נסיים במקום הרביעי), ובקיץ - מהפכה! ‘ויטמין צ’מפיונס’ כתבו ב-AS וסיכמו. יש דברים שאני מתבייש אפילו לתרגם.

ועדיין, כמה דברים נוספים מהמשחק אתמול:

• מרקוס יורנטה קיבל את הצ’אנס שלו והיה לא רע. הוא נמרץ, יש לו מהירות, והוא קשר אחורי. הוא יודע לעמוד איפה שצריך. כנראה שבמצבינו אנחנו חייבים אחד כזה, גם נגד אייבר. מבחינתי הוא בהרכב עד שקאסמירו חוזר. סבאיוס? אולי ע"ח מודריץ’ או קרוס - בעצם זה לא יקרה.
  • לוקאס ואסקס גרוע אבל הוא לא יותר גרוע מאחרים, שימו לב שבייל המתין והמתין עד שבעט, זה מראה על חוסר ביטחון, והייתה לו עוד החמצה נוראית ומהלך נוסף על הקו שפעם בקלילות הוא היה מנער את הבלם והיום - נאדה.
  • איסקו - לא חושב שהוא גדול והיה מביא לשינוי יוצא דופן, ואני לא נגד ‘לנער’ מדי פעם, סולארי מקבל את הגב שלי - אבל בפועל הוא שיחק רק 78 דקות תחתיו, מעט מדי, ושווה צ’אנס, זה מה יש לנו.

בעונה שעברה בשלב זה כריסטיאנו היה עם שני שערי ליגה, ארבעה עד ינואר כשהסיכוי לאליפות אבד. ברור שהמצב היום יותר קשה וברור שאף אחד לא ממלא את החלל שהותיר כריסטיאנו. אבל בוא, היו לנו הרבה בעיות גם איתו שאף אחד לא החביא.

אם היה לי זמן וכח הייתי מכין אחרי כל משחק קליפ בעיטות של מודריץ’ (וקרוס) ומציג אותו בטקס הזכיה שלו בכדור הזהב. מביך.

אני מכיר את המספרים ועם כל אהבתי אליו - ביקרתי אותו אינספור פעמים. אני פשוט לא לוקח כמובן מאליו את הקטשופ שהשתחרר מאז, חושב שמותר לשחקן ברמה שלו להציג חצי עונה אחד חרא בתשע שנים, והחברים שלו, נו, נניח בייל - אפילו שפת הגוף שלו מעצבנת אותי(כריסטיאנו תמיד) רצה לקחת עליו הכל. בייל מתחבא). המשפט ששכחתי לרשום בפוסט, נדבר במונחים שהמועדון אוהבים(רמז: פיטורי לופטגי) - מעולם לא היה פער כל-כך גדול בקבוצה כלשהי בין ההילה שיש סביב השחקנים שלה והמועמדות לכדור הזהב, הפרסים והפודיום, לבין היכולת בת’אכלס, כושר נוכחי ומה שהם שווים. עם כריסטיאנו האמנתי שאפשר לזכות בצ’מפיונס, גם פעם שלישית ברצף. עם כריסטיאנו הייתה קבוצה מוגבלת אבל קבוצה. ‘הצוות המסייע’ שלו לא מספיק.

עומד על זה שעדיין היו כאלה גם כאן שזילזלו בתרומה שלו והיו מאוד נאיביים לגבי מה שיקרה בלעדיו - בייל יקח עליו, בנזמה יפרח, אסנסיו ישחק, וואו!!! ועוד ועוד. יורנטה ואיסקו, דעתך עליהם אם אפשר?

ההילה מזוייפת כי המועדון מוכר שליגת האלופות היא הדבר הכי חשוב שיש, כשבפועל מדובר בטורניר המשני בו אנחנו מתמודדים וכזה שתלוי בלא מעט מזל ובהתעלות במשחקים בודדים. גם בקרב האוהדים יש כאלה שקונים את זה והכתירו שחקנים שלא זוכים באליפויות כטובים ביותר שיש (זה תמיד באשמת המאמן, או במקרה שלנו 5 מאמנים).

יורנטה - כתבתי לפני כמה שנים שמדובר בקשר ספרדי גנרי. לא פחות טוב מקאסמירו של השנה האחרונה, וגם לא איזה עילוי יוצא דופן. קשר אחורי מודרני צריך לעשות יותר מלהתאמץ ולחטוף כדורים, אבל במצבנו הנוכחי לא רואה במה הוא נופל מבכירי הקשרים שלנו. אין לי בעיה שימשיך לשחק ונראה האם עם ביטחון ודקות משחק סדירות הוא מסוגל לתת עוד דברים.

איסקו - נורא ואיום כבר שנה. כשכולם גרועים זה לא ממש משנה באיזה גרוע בוחרים. אם הוא גם לא מתנהג כמו מקצוען וזורק באימונים הוא מוזמן לקנות כרטיס בכיוון אחד למנצ’סטר.

אתמול קרה לי משהו בפעם הראשונה: ניקרתי במשחק של ריאל מדריד. בייל נראה כמי שנמאס לו לחלוטין מכדורגל, בנזמה מתעקש להזכיר לנו איזה חלוץ הוא, כדי שחלילה לא נשגה באשליות לאחר שני משחקים לא רעים, ולוקאס ואסקז הוא התקווה שלנו. רק מלחשוב על הטריו ההתקפי ההיסטורי הזה אני מתחיל לפהק. אם המחשבות נודדות לקישור אני כבר שוקע בשינה עמוקה, ורק כשמדובר בהגנה שלנו אני מתעורר בבהלה.

אם חשבתי בעבר שתחליף כלשהו לכריסטיאנו היה משאיר אותנו בתמונה, יותר ויותר מתגבשת אצלי ההבנה שהבעיה עמוקה בהרבה. הסגל הזה גמור מנטלית, רוב השחקנים המובילים מדושני עונג ונדמה שלפחות בעיני עצמם אין להם יותר לאן לשאוף ואין באמתחתם דבר להציע זולת נסיגה מדכדכת ביכולת. מביך לראות את מודריץ’ בועט לשער, מתסכל לראות איך וראן עושה הגנה ומעצבן להיווכח שהרפרטואר של קרוס מסתכם בלשרטט את קווי הרוחב של המגרש. כפי שנאמר במשחקי הכס, winter is coming, זה הולך להיות חורף ארוך, אבל לפחות בסופו מחכה לנו קיץ שבו אפשר יהיה לבנות קבוצה חדשה, סביב מרקוס יורנטה כמובן.

אומרים שובע, אומרים שחיקה, אומרים הכל… חוץ ממה שבאמת חשוב.
אז אני אשאל בשיא הרצינות - איזה שחקן בסגל שלנו, פרט למרסלו, יכול לבטל שחקן בדריבל כשאין לו יותר מ-20 מטר פנוי לרוץ? איזה שחקן בסגל שלנו מסוגל לתת מסירה שיותר מ90 אחוז מהאוהדים לא יכולים לצפות מראש? איזה שחקן בסגל שלנו בועט לשער ואתה ממש מצפה לגול?
זה לא שובע ולא נעליים, זה פשוט סגל רע.

אתמול זה היה ממש בולט - רצים 500 פעם להתקפה מתפרצת, לפעמים אפילו ביתרון מספרי, ואף פעם (חוץ מכדור אחד של אותו מרסלו לבייל) זה לא נגמר במצב ממשי לגול. תמיד פס בנאלי הצידה, ובד"כ גם את הפס הזה מוסרים רע כך שהשחקן המקבל לא יכול להמשיך בתנועה שלו אלא צריך לעצור ולחכות לכדור במקרה הטוב או שהמסירה פשוט לא בכיוון במקרה היותר סביר. ורומא לא התבנקרה בשום צורה כך שגם הקלישאה שקשה לנו מול בונקר, ונגד קבוצות שבאות לשחק אנחנו פורחים, לא מחזיקה מים.
קבוצה חסרת יצירתיות וחסרת כישרון. מרסלו הוא הטופ קלאס היחיד שנשאר.

נירו אני ממש לא מסכים איתך.
אולי התכוונת לומר שסהתקפה חסר כשרון, בזה אני בהחלט מסכים, אך שאר העמדות סובלות רק מהיעדר מוטיבציה/כושר ירוד/ שובע.
לטעמי הבעיות שלנו הן בעמדה השלישית בקישור וב3 עמדות ההתקפה. בהתקפה המצב יכול להפטר רק על ידי רכש (או התבגרות מנטאלית של אסנסיו, כי על בייל ובנזמה כבר ויתרתי שיראו יותר ממה שהם מראים), אך בקישור לטעמי לפחות הכלים בהחלט ישנם.
מה שחסר לנו בקישור הוא שחקן שידחוף קדימה, שיעבור שחקן ויפרוץ קווי הגנה, ושיבעט מרחוק. אז נכון שקרוס ומודריץ אינם כאלה, אך איסקו וסבאיוס (פחות) הם בהחלט כן. צריך פשוט לשבור את הציוות הקדוש של קרוס את מודריץ שפשוט לא נותן לנו כלום מלבד יציבות בחוסר העשיה והציפיה שמרסלו יציל אותנו.
מודריץ כבר הוכיח מספיק פעמים שהוא לא זקוק לצידו במנהל משחק נוסף, ובהחלט הוא יכול לספק לאיסקו מספיק חופש לתקוף ולתת לנו את הערך המוסף מהקישור לו אנו כל כך זקוקים.

האמת שבדרך כלל אומרים פה את שניהם - גם שובע וגם סגל.
ברגע שיש ראש חץ השאר יראו טובים. ברגע שאף אחד לא מתעלה אז הבינוניים נראים כמו קבוצת ליגה שניה בסלובקיה. תסתכל על באיירן - בדיוק אותו דבר - חוץ מלבנדובסקי אין מי שימשוך קדימה וככה זה נראה. איפה המגנים והבלמים הטובים בעולם של לפני כמה שנים? אלה אותם שחקנים בדיוק

הבלמים והמגינים עדיין טובים. מראמוס אני לא מחזיק כבלם טופ כבר לפחות 5 שנים אבל הוא עדיין בסדר, ואראן בעונת בלהות ואצלו אפשר להניח שזו תקופה שתחלוף, דני בעונה חלשה אבל הוא מגן נהדר. בקבוצה בריאה לא הם צריכים לעשות את ההבדל.

גב, איסקו כבר הרבה מאוד זמן איתנו, נראה לי שכבר אפשר לקבוע דיי בנחרצות שזה לא זה. הוא איטי מדי, קבלת ההחלטות שלו רעה והוא גולר ממוצע מהעמדה הזו, שום דבר יוצא דופן ובטח לא שחקן שיסחוב קבוצה עם התקפה מקרטעת. הנסיון שלך לפשט את הבעיה ל"שבירת הציוות הקדוש" הוא לא רציני וגם עובדתית לא נכון, היו המון משחקים שבהם הם לא שיחקו יחד ולמרות זאת נראינו כמו אשפה. זה הרבה יותר מחילוף של שחקן x בשחקן y. צריכים שינוי מהותי בסגל. להוסיף לו קצת יותר… כשרון.

מן הסתם הכוונה שלי הייתה להתקפה והקישור. בעצם לכל שחקן שהתפקיד שלו הוא להוביל את הכדור קדימה, אם בדריבל או במסירה. כולם פרט למרסלו גרועים בזה. מודריץ’ היה גם הוא טופ קלאס מבחינתי עד לפני שנתיים-שלוש אבל גם הוא ירד דרסטית ביכולת.

שלא תבין לא נכון, אף אחד לא מזלזל באיסקו יותר ממני, מדובר בשחקן בינוני ולא מתאים לרמות הגבוהות באמת בגלל המהירות.
אבל שים לב שאתה אומר דברים דומים למה שאמרתי, כלום לא יפתר עד שנביא שחקנים עם כשרון להתקפה, חד וחלק. מה שאני טענתי לגבי הקישור הוא שלדעתי שם מבחינת כשרון מצבינו לא רע בכלל.
זה לא מקרי שכולם יחד בתקופה גרועה, זה נובע אחד מהשני, וזה קשור מאוד לבעיות בהתקפה