מחזור 5 :: ניצחון 1:4 על מאיורקה אחרי פיגור| פדה (גולאסו), ויניסיוס, רודריגו ורודיגר

לקראת מאיורקה| אחרי ההצגה נגד סלטיק, כל העולם מחכה לראות, בדגש על הברנבאו - האם הזאר יינצל את ההזדמנות שייקבל כשיפתח בהרכב נגד קבוצת התחתית מחר (ראשון, 15:00). וגם: האם ריאל תסתדר בלי בנזמה ותשמור על המאזן המושלם? הכל לקראת המשחק: רק כאן

image

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד מגיעה למשחק בכושר מצוין עם מאזן מושלם כשהיא מנצחת ומנצחת ולעתים בחצי הילוך (6 מ-6 בכל המסגרות), כמה דקות טובות בה הקבוצה נותנת גז. דוגמא מספקת: ה-0:3 על סלטיק בחוץ. כעת, בפני ריאל עומד שבוע חשוב מאוד לפני היציאה לפגרת הנבחרות והיא רוצה לשמור על הפסגה לפני הדרבי (תשחק הפעם אחרי ברצלונה). האם ריאל תשיג מאזן 5 מ-5 בליגה? זה קרה לה פעם אחת בלבד בשנות ה-2000 – דווקא עם מנואל פלגריני עם הקווים, בעוד בעונת הדאבל האגדית של זינדין זידאן דווקא במחזור החמישי הגיע הפאנצ’ר, בעוד לקרלו אנצ’לוטי היו אשתקד 13 נקודות בשלב הזה וכך גם בעונת הדסימה. מה שהעיב על המצב רוח זו הפציעה של קארים בנזמה. כמובן שהציפייה מריאל היא להסתדר גם ללא הקפטן שלה, בטח במשחק בית נגד קבוצת תחתית, כשבעונה שעברה זה היה קונצרט. אז מי ייקח על עצמו? והאם ילד הגיע הגיע לכיתה אחרי שלוש שנים?

אפילו קרלו לא ציפה לכזה אימפקט מהזאר שעלה מהספסל בסלטיק פארק וגם כידרר, גם בישל וגם כבש. “לקח את ההגה”, כמו שאמרו בספרד שם החלו כותרות מפוצצות כמו: “עוד רכבת בשביל הבלגי”. הזאר יפתח כ-‘9’ מזויף, לראשונה העונה, כשלא פתח מאז ינואר ב-2:2 הביתי נגד אלצ’ה. 231 ימים עברו מאז. תהיו בטוחים שהוא במוטיבציית שיא וכולם רוצים שהוא יצליח – אדן עצמו, החברים לחדר ההלבשה, קרלו וגם האוהדים שלא באמת נהנו ממנו. מחר זה יהיה המשחק ה-70 שלו. “אני מקווה שיהיה לו משחק מעולה כמו נגד סלטיק. בוודאי שהוא יפתח. הוא אולי לא מבקיע ברצף אבל הוא לא שיחק הרבה זמן. אני לא מתכוון לבקש ממנו להבקיע בהכרח אלא כן להציג יכולת טובה”, אמר קרלו שדיבר על העקרונות של ריאל והשיטה שלא משתנה – ניידות, משחק צירופים ועוד. והיה לו גם מה להגיד על שיטת המשחק: “לריאל יש את הכישרון להבקיע עם הרבה מסירות, אבל אחוז השערים שנכבש אחרי עשר מסירות למשל הוא נמוך מאוד, הכדורגל משתנה”, הבהיר.

בעוד לגבי הבלגי קיים קצת סימן שאלה וקשה לסמוך עליו, מי שמציב סימן קריאה הוא ויניסיוס שכבש בארבעה משחקים רצופים לראשונה בקריירה והפך לדעת רבים לשחקן ההתקפה הכי טוב שלנו ולמנייה הבטוחה. העונה הוא כובש בממוצע טוב יותר פר דקות משחק בהשוואה לאשתקד. קרלו נשאל האם ויניסיוס הוא קילר ורף 30 שערים בעונה הוא הגיוני: “הוא צריך להמשיך לשחק כמו שהוא, עם הגישה הטובה הזו. ואם זה קורה אז הוא יכול לכבוש פחות שערים או יותר. הוא היה שחקן מכריע בעונה שעברה והוא יציב, כמעט ולא נכשל על השער ושומר על ענווה, רוצה להשתפר בכל יום”, אמר ופירגן לו על הריקוד – “הוא ברזילאי ורוקד טוב מאוד”. מי שרקד אשתקד על המגרש מול מאיורקה היה מרקו אסנסיו שהרשית שלושער, אבל נראה שהוא עדיין מחוץ לעניינים גם ב"משחק הרוטציות" כפי שהכריזו בתקשורת, וחבל, כי עבדכם הנאמן חושב שכמו אז - זו הזדמנות טובה לתת לו לשחק, גם במחיר של מנוחה לוויניסיוס. קרלו הבהיר שזה לא רע להיות ‘תלותי’ בבנזמה ושהוא לא דואג מהפציעות. “נראה אם הוא יוכל לשחק בדרבי, לא נאיץ בו. ואם לא – הוא כמובן לא ייסע עם הנבחרת”, הבהיר.

“יש לנו נתונים רבים של כושר ועוד, אבל מראה עיניים חשוב יותר. אם אני חש שהשחקן עייף והנתונים אומרים את אותו הדבר – הוא ינוח. אם העיניים שלי רואות שהוא משחק טוב אך הנתונים אחרים – הוא ימשיך לשחק”, הכריז קרלו. הוא לא מזלזל ביריבה כמובן: “מאיורקה מצליחה היטב ולראייה ספגה רק שלושה שערים וכולם בפנדל. אני חושב שהיא תכין משחק הגנה טוב ותחפש את התקפות הנגד”. ואפרופו הגנה, טיבו קורטואה ישמח לרשום לראשונה העונה משחק ללא ספיגה בליגה. גם בעונת האליפות 2019-20 זה קרה לו רק במחזור החמישי. מי שיעזור לו הוא אנטוניו רודיגר שיחליף את אדר מיליטאו הפצוע. לוקאס ואסקס במקום דני קרבחאל – בהחלט אפשרות ריאלית. גם לוקה מודריץ’, חתן בר המצווה (37) צפוי לנוח ובמקומו ישחק אדוארדו קמאבינגה, על אף שגם אורליאן טשואמני נראה קצת עייף. אפילו דני סבאיוס בתמונת ההרכב. “האם הוא יכול לפתוח?”, נשאל קרלו, וענה: “בהחלט כן”. רודריגו מיועד לשחק בצד ימין אז תהיו מוכנים לשלישייה רודריגו-הזאר-ויניסיוס. כך או כך, יהיה מסקרן לראות את ריאל שרוצה להציג משחק טוב לעיני הקהל. יש לה את האיכות לא רק לנצח אלא גם להיות סוחפת.

Celtic - Real Madrid - 10-09-2022

אדן הזאר חוגג בסלטיק-פארק. עכשיו אתה?

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| לוקאס ואסקס, אנטוניו רודיגר, דויד אלאבה, פרלאן מנדי| אורליאן טשואמני (דני סבאיוס), טוני קרוס, אדוארדו קמאבינגה| רודריגו, ויניסיוס ג’וניור ואדן הזאר

מה המצב מאיורקה?

מאיורקה ששרדה בליגה בעונה שעברה ועמדה במשימה (סיימה במקום ה-16)– מחזיקה בדיוק באותה המטרה ופתיחת העונה שלה לא רעה בכלל. אמנם בשלב הזה אשתקד היו לה שבע נקודות לעומת חמש כעת, אבל היא מדורגת במקום טוב מאוד באמצע - ה-11 ועם כדורגל לא רע היא די רגועה. ההפתעה היא שדווקא בחוץ הקבוצה של חאבייר אגירה (לקח פיקוד ממרץ האחרון וחזר לספרד אחרי שנתיים) הצליחה לנצח. במחזור האחרון היא סיימה בתיקו 1:1 ביתי מתסכל מאוד מול ג’ירונה. האוהדים היו בטוחים שהשער של אנטוניו ראיו בדקה ה-87 יהיה שער ניצחון אך הקבוצה לא הצליחה לשמור על היתרון וחטפה בפנדל אכזרי בתוספת הזמן “מאיורקה וג’ירונה ניטרלו זו את זו בסיום עוצר לב”, נכתב במארקה שם דובר על משחק צמוד מאוד, אבל אגירה מתוסכל והודה שהרגיש “אידיוט”. בעונה שעברה מאיורקה חילצה שתי תוצאות תיקו נגד סביליה והשיגה ניצחון יוקרתי על אתלטיקו מדריד, אם נתייחס לקבוצות הגדולות אותן פגשה.

ובחזרה לאגירה - הוא כן יכול להיות מרוצה מההגנה שלו שספגה שלושה שערים בלבד – רק ויאריאל, ברצלונה ואתלטיק בילבאו ספגו פחות – וכל השערים הם מפנדלים. על כן מאיורקה תמשיך במערך שלושת הבלמים שלה עם הקפטן אנטוניו ראיו כמנווט של הספינה, שימו לב שמדובר בקבוצה הכי אגרסיבית בליגה. “זה לא מפריע לי שאנחנו מבצעים הכי הרבה עבירות”, אמר חאבייר אגירה בהתייחס לכך. אנחנו רצים הרבה, אנחנו קבוצה מאוד פיזית, יש לנו על מה להילחם". בין הקורות אגב פרדרג ראיקוביץ’ אקס מכבי תל אביב בעבר. לא נראה כי יהיה שינוי ביחס למשחק האחרון. טינו קדוור לא הצליח להתאמן עם הקבוצה וימשיך מחוץ לסגל. הקבוצה מקבלת תגבורת בדמות אנחל רודריגס שנכלל בסגל רק פעם אחת העונה בשל בעיות בירכיים. החלוץ היה מלך שערי הקבוצה אשתקד עם שמונה כיבושים, מחציתם בליגה, והוא יהווה אופציה מהספסל. בדומה לקשר המרכזי אידריסו בבה.

מי שבינתיים עוזר במלאכת ההבקעה הוא החלוץ ורדט מוריקי מקוסובו שממשיך להיות האיש העיקרי בהתקפה. העונה יש לו שני שערים – ובמהלך ההפסד לבטיס ואז בניצחון החוץ 0:2 על ראיו וייקאנו, כשאשתקד תרומתו בחצי העונה כמושאל מלאציו – הייתה חשובה מאוד במסע ההישארות בליגה. לא מעט תלוי בו כשחאבייר אגירה חולם לנצח את ריאל מדריד לראשונה מאז 2010-11, גם אז זה קרה בסנטיאגו ברנבאו, וכמאמן סראגוסה. לצידו של מוריקי ישחק מקדימה אנג אין לי הדרום קוריאני. העונה הוא הספיק לכבוש ולבשל פעמיים - בדיוק כמו היבול שלו בכל העונה שעברה. בינתיים העונה הוא מקבל משקל חשוב יותר. 300 אוהדים שיגיעו למשחק מקווים לחוויה טובה יותר מבחינתם בהשוואה ל-6:1 בעונה שעברה. הם בוודאי היו שמחים לקבל את סמואל אטו גם היום בגילו המופלג.

אגירה, כל כך מנוסה בכדורגל הספרדי, שעומד על הקווים מאז חודש מרץ, משוכנע שזה לא רלוונטי בכלל. “המשחק הזה נגמר. זה היה אחר צהריים רעה, חוויה גרועה, זו התחושה שלי”, אומר המאמן ומשדר אופטימיות. “יש לנו מעט להפסיד והרבה יותר מה להרוויח. אנחנו במצב רוח טוב, עשינו צעד קדימה, חדר ההלבשה מאוחד. כבר קרו לי הרבה דברים בברנבאו”. המאמן עצמו ניצח את ריאל שלוש פעמים כמאמן. והוא גם מתחיל במלחמה הפסיכולוגית. “הקבוצות האלה מסתבכות כשהן מוסחות. הן מגיעות ממשחקים בליגת האלופות וכך יהיה גם בשבוע הבא”, רמז. על היעדרותו של בנזמה: “כשאתה מנתח את ריאל הוא תמיד שם כמובן, הוא שווה תשומת לב מיוחדת. ריאל משחקת אחרת בלעדיו, אבל כל מי שישחק יכול לעשות לנו נזק רב”.

Trece años sin ganar en el Bernabéu

שחקני מאיורקה חוגגים. הגנת ברזל?

מאיורקה – הרכב משוער: פרדראג ראיקוביץ’| פאבלו מפאו, אנטוניו ראיו, חוסה קופטה, מרטין ואליינטה, חואמה קוסטה| אנטוניו סאנצ’ס, רודריגו בטאגליה, דני רודריגס| קנג-אין לי ו-ודאט מוריקי

היסטוריה ומפגשי עבר:

דווקא בעונה שעברה השיגה ריאל את ניצחון הבית הכי גדול שלה על מאיורקה ותודה למרקו אסנסיו שהרשית שלושער ופתח את העונה רשמית במחזור השישי. כל זה, אגב, בעמדה במרכז השדה, טריק שלא נוסה יותר מדי פעמים לאחר מכן. בנזמה כבש ראשון, כבר בדקה השלישית, הספרדי נכנס לקצב עם שער ראשון אבל לי קנג צימק מיד. אין דבר, אסנסיו ענה בשער נוסף. בדקה ה-55 הוא השלים שלושער ועד לסיום לא רק שבנזמה השלים צמד אלא גם איסקו הצטרף לחגיגה וקבע- 1:6 מוחץ ומהנה, תאווה לעיניים. אותו ניצחון הוא השישי ברציפות של ריאל מדריד כמארחת. הרצף התחיל עם 0:2 ב-2010, מהמשחק האחרון של עונת האליפות היה 1:4 מרגש על מאיורקה עם צמד של אוזיל וגם כריסטיאנו שבא לעבודה, ובעונת האליפות הפחות מרגשת עם זידאן זה נגמר ב-0:2 וכדור חופשי אדיר של סרחיו ראמוס. בעשור הראשון של שנות ה-2000 - חרפה. בושה.

La Liga: Marco Asensio Bags Hat-Trick As Real Madrid Hit Mallorca For Six | Football News

אירועי הפרק הקודם: אסנסיו מתעלל במאיורקה עם שלושער

עונת 2008-09 העגומה הסתיימה, כצפוי, עם עוד הפסד נוסף, הפעם 3:1 במשחק הפרידה של הברנבאו מפאביו קנבארו. שער יתרון של היגואין לא הספיק. שימו לב שרק במפגש ה-16 שלה הצליחה מאיורקה לנצח במקדש עם 0:2 בעונת 2000-01 (עונה בה השלימה דאבל על הפרצוף שלנו) ובעשור של שנות ה-2000 עשתה זאת ארבע פעמים - כל הניצחונות שלה. היא גם הצליחה לחלץ מריאל תיקו מתסכל במחזור ה-37 שסגר סופית את מאבק האליפות שלנו ב-2001-02, ככה זה שהקבוצה חושבת רק על הצ’מפיונס. על מה שקרה בעונה לאחר מכן עדיף לא לדבר (רונאלדו עוד העלה את ריאל ליתרון, כן?), וגם בעונת הקיירוש הארורה מאיורקה ניצחה במקדש – 2:3, כשסמואל אטו ממשיך להתעלל בנו ועולה בסיוטים של כולם והפעם כבש צמד שערים. המאזן ב-30 משחקי הבית נגד מאיורקה הוא 23 ניצחונות לריאל (77%), שלוש תוצאות תיקו (10%) וארבעה ניצחונות למאיורקה (13%), יחס שערים 30:77 לטובת ריאל.

ריאל ניצחה 0:3 בעונת 1960-61 במשחק הראשון שהתקיים בין הקבוצות בברנבאו, קינחה בשתי חמישיות ב-1963 וב-1966 וניצחה בשמונה מעשרת המשחקים הראשונים. רצף של חמישה ניצחונות רצופים נקטע כאמור ב-2000-01 – במה שהיה הפסד הבית היחיד שלנו. ובכל זאת היו משחקים ששווה לזכור. בעונת 2005-06, עוד בהתחלה כשחשבנו שלקבוצה של ואנדרליי לושמבורגו יש צורה – זה נגמר ב-0:4 בניחוח ברזילאי. רוברטו קרלוס כבש צמד – אחד בכדור חופשי ואחד בוולה אחרי קרן של בקהאם, רונאלדו הבקיע ראשון והיה גם שער עצמי. רביעייה ראינו גם בעונת 2007-08 – 3:4 מפוזר משהו במשחק בו רוביניו נכנס לעניינים. אבל אין ולא יהיה כמו מחזור הסיום של עונת 2006-07, אליפות מספר 30, משחק שאתם זוכרים בעל-פה: פיגור 1:0 במחצית אחרי שער של וארלה, פציעה של מכונת השערים רוד ואן ניסטלרוי, פרצופים מיואשים, בקהאם מוחלף במשחק הפרידה שלו…והמחליף שלו חוסה אנטוניו רייס ז"ל כובש צמד מהאגדות, כשעל ה-1:2 אחראי דווקא מהאמדו דיארה בנגיחה. מרגש. עוד משחק דרמטי אם כי בווליום נמוך יותר – בפיגור, בעשרה שחקנים – ריאל מבצעת רמונטדה ב-1999-00. ראול השווה, רוברטו קרלוס כבש שער ניצחון נפלא. בסה"כ 60 מפגשי הליגה: 10:39 לריאל בניצחונות, גם כן דומיננטיות ברורה.

טוב עם או בלי קשר למאניטה של ברצלונה הערב, אני מחכה למשחק מחר ומקווה שהחבר’ה לא יפלו לשנ"צ ולא יחשבו שהגול יגיע לבד. אשכרה ריאל מדריד ב-15:00 בצהריים:

מאוד-מאוד מסקרן לראות מה יקרה בחלק הקדמי. עם איך שקארים בנזמה נראה השנה כרגע זה לא הפסד כל כך גדול שהוא בחוץ, לא במשחק הזה. אני מחכה למשחק אחד שריאל מדריד היה סוחפת בו. לדעתי זה לא קרה. לא בגישה, לא באיכות הכדורגל, לא במספר הדקות הטובות שלנו (אולי נגד בטיס זה היה קרוב לכך ואם היה נגמר 1:4 אז הייתי יותר שמח) באף משחק. עדיין אין לי את הביטחון שאנחנו מסוגלים, גם עם בנזמה אגב, גם עם בנזמה של 2022 - לפרק בקלות את האוטובוסים האלה של שלושה בלמים ומאיורקה אכן ספגה רק שלושה שערים וכולם בפנדל.
התקפה עם הרבה פוטנציאל יש לנו רודריגו-הזאר-ויניסיוס, גם של חילופי מקומות - פתאום רודריגו בשמאל אולי או אפילו כחלוץ שני וכן הלאה. לא רוצה לכתוב יותר מדי על הזאר. באמת שהתעייפתי. שער ה-AS עשה את העבודה כבר. לא מודד אותו לפי האם יכבוש או לא, בידוק כמו שאמר אנצ’לוטי - אלא עד כמה הוא יהיה מעורב במשחק. הפעם מול קבוצה שיש לה כוח, וכמובן הסגנון אחר בהשוואה לסלטיק. אני באמת חושב שכולם רוצים שהוא יחייך ערב אחד. יש לו רק שער אחד בסנטיאגו ברנבאו אגב.

הלאה: רודריגו בליגה:
עונת 2019-20: 19 הופעות| 1,020 דקות| שני שערים
עונת 2020-21: 22 הופעות| 980 דקות| שער אחד
עונת 2021-22: 33 הופעות| 1,549 דקות| ארבעה שערים
עונת 2022-23: שתי הופעות| 112 דקות| שער אחד
כפי ששמתם לב, שמונה שערים בלבד ב-76 משחקים. בליגת האלופות יש לו עשרה שערים ב-28 משחקים… המאזן בליגה - זה פשוט לא מספיק. עונת הבכורה…הייתה עונת הבכורה. בעונה השנייה הוא סבל מפציעה קשה (לא נעימה , שלושה חודשים בחוץ) שעצרה את הרצף. בעונה שעברה הוא התחיל להתניע בחודש אפריל וכבש בפיחואן ובמשחק ההכתרה.

דיברנו על זה שהקבוצה צריכה כמה שיותר שחקני התקפה בפורמה. הרבה יותר חשוב האם דני סבאיוס יפתח או לא - אני רוצה לראות את מרקו אסנסיו בפנים. זו ה-הזדמנות. אפילו במקום ויניסיוס לדעתי. גם התקפה של אסנסיו-הזאר-רודריגו אמורה להיות מסוכנת. לא פשוט בלי התחבולנות של ויני והדריבל שלו אבל במערך שהצעתי - רודריגו זז בשמאל (זוכרים את הבישול למריאנו נגד קאדיס?), ואסנסיו בשנה שעברה היה ‘תקוע’ עד לשלושער נגד אותה מאיורקה אם כי אני זוכר היטב שזה היה מהעמדה במרכז. אפשר להתחיל ככה את המשחק ואם זה יהיה כל כך רע אז לבצע שינוי במחצית.

בשביל קורטואה אני מקווה לראות את ריאל שומרת על שער נקי לראשונה העונה. לא מטיל את האחריות רק על מיליטאו שבחוץ מחר ומצפה ליכולת גבוהה של רודיגר. אבל אנחנו תמיד מחלקים מתנות, אפשר להתחיל משחק כמו שצריך ולא לספוג. באמת חשוב לי ליהנות מחר מכדורגל טוב ושריאל תנצח. חולם על איזה 0:3 במחצית (ושיהיה אפשר להוריד את ויניסיוס לספסל הרי אין סיכוי שהוא לא ישחק מחר). אני מאוד רוצה לראות את פדה באמצע אבל מחר הוא צריך לנוח. כנ"ל טשואמני אגב ליתר ביטחון. קמאבינגה עוד פעם בקישור האחורי - שווה לבדוק. העניין עם הכרטיס הצהוב המהיר חייב להשתפר. אני מעדיף שער מהיר שלנו, בטח בברנבאו :slight_smile:

אגב, מאיורקה, איך אפשר בלי קצת העבר. אליפות מספר 30 והמפגש בבאז-סטופ בטיילת - לא אשכח את זה לעולם. באמת בעשרת הרגעים הגדולים שלי. ובמעבר חד: כולם זוכרים איזה שני שערי ניצחון של רוברטו קרלוס - אז קבלו את השער הזה מעונת 1999/00 שאני מניח שהרבה פה לא מכירים.

36 מעלות מחר במדריד והמשחק בשעה 14:00 שעון מקומי. קשה להאמין שנקבל משחק איכותי.

כותרות העיתונים הבוקר – המשחק נגד מאיורקה נדחק קצת לשוליים:

כותרות העיתונים הבוקר – המשחק נגד מאיורקה נדחק קצת לשוליים:

שער המארקה, למעלה: “אדן הזאר יהיה ה-‘9’ ו-יניסיוס ג’וניור יהיה האדון” – הפציעה של בנזמה מטילה עוד אחריות ומספקת עוד מוטיבציה לברזילאי, ועוד הזדמנות לקשר הבלגי (שיפתח בהרכב לראשונה העונה). “שלטונו של ויניסיוס” זו הכותרת. הוא יהיה זה שימלוך בהתקפה בהעדרו של בנזמה. העונה הוא נענה לאתגר. הוא מלך השערים של ריאל יחד עם החלוץ, וההתקדמות שלו נפלאה. ההרכב המשוער: קרבחאל במקום לוקאס, פדה באמצע וגם קרוס וגם מודריץ’ בחוץ. רודריגו-הזאר-ויניסיוס מקדימה.

נגד סלטיק הוא רשם את משחקו המאה במדי ריאל מדריד בליגת האלופות וזה היה ציון דרך מרגש, אבל אחד לא פחות גדול - לוקה מודריץ’ הגיע ל-9 משחקים בריאל מדריד לאחר גיל 35 - פשוט בלתי נתפס. והוא עדיין בשיאו. רק פרנץ פושקאש שיחק יותר משחקים ממנו בגיל כזה (120) מבין שחקני השדה והשיאן הוא השוער פאקו בויו (160).

אולי היום, אם יעלה מהספסל - הוא יצטרף ‘למועדון המאה’ הזה. ואם לא אז גם הדרבי זו במה טובה. כמעט אלף הצביעו בסקר האוהדים ו-90% בטוחים שלוקה הוא הקשר הטוב בהיסטוריה של המועדון. בתשעה בספטמבר 2020 הוא חגג יום הולדת 35. מאז הוא שיחק 48 משחקים מתוך 52 (92%) בעונת 2020-21, ו-45 מתוך 56 אשתקד (80%). העונה הנוכחית הוא שיחק בכל השישה. כשהא מעל גיל 30 הוא זכה בחלק ניכר מהתארים שלו בריאל - 16 מתוך 21 וגם הגיעה לגמר המונדיאל עם קרואטיה כמובן. אל תשכחו שמרטין אודגור שסומן כיורשו - נעלם…

שער ה-AS: גם כאן התייחסות לבלגי והפעם גם לבלם שלנו - “עם הזאר ואנטוניו רודיגר” - הפציעות של קארים בנזמה ואדר מיליטאו משנות את התוכניות של ריאל מדריד.

בפריויו ב-AS נכתב: “מבחן נוסף ש ה-‘9’” - הזאר יפתח לראשונה העונה. הוא שיחק 31 פעמים בתור ‘9’ מזויף בקריירה שלו. על היריבה נכתב כי מוריקי וקאנג-אין לי הם הזוג שמאיים על ההגנה שלנו. נכתב כי מוריקי החלטי מאוד ושהקבוצה האורחת סבלה מלו"ז קצת אכזרי בשבוע האחרון ובליגה מתעלמים מתחינותיה. הזאר פח בהרכב ב-20 משחקים בעונת הבכורה, 11 בעונה השנייה ותשעה בעונה השלישית. אם ריאל תנצח זה יהיה הניצחון השביעי שלה ברציפות בכל המסגרות - פתיחת העונה השלישית הכי טובה שלה. ההרכב המשוער? לוקאס בימין, סבאיוס או פדה באמצע עם קרוס וקמאבינגה, ההתקפה - צפוי.

קצת היסטוריה: “אתגר ענק” עומד בפני ריאל מדריד. אף אחת מ-97 הקבוצות האחרות בחמש הליגות הגדולות של אירופה לא מתהדרת במאזן המושלם הזה בכל המסגרות. שימו לב, בחמש מתוך שש הפעמים בהן הקבוצה פתחה את העונה עם שישה ניצחונות רצופים כמו עכשיו (מדובר על המסגרות כמובן) – היא גם זכתה באליפות. זה קרה בפעם האחרונה בעונת הדאבל עם זינדין זידאן 2016-17. שלוש פעמים בעבר פתחה ריאל עם שבעה ניצחונות רצופים בכל המסגרות. הפעם האחרונה הייתה עם מנואל פלגריני על הקווים, בעונת 2009-10, כשהפסד 2:1 בפיחואן שם קצץ לרצף. לריאל היו חמישה ניצחונות ליגה וכן 2:5 על ציריך ו-0:3 על מארסיי בליגת האלופות. ההישגים הכי גדולים של ריאל היו בשנות ה-60, כשהלבנים שלטו בליגה עם שמונה אליפויות מתוך תשע. הקבוצה של מיגל מוניוס פתחה את העונה הן ב-1961-62 והן ב-1968-69 עם 11 ניצחונות. אוביידו בליגה וראפיד וינה בגביע אירופה שמו קץ לכל הטוב הזה.

חאבייר אזנר כותב טור דעה ב-AS על לוקה מודריץ’: “פתאום הרגשתי את הצער הגדול הזה”. הוא אומר שהעונה הוא מסתכל על הגאון הקרואטי במשקפיים קצת שונות - מתחילה תחושה של אובדן (ספורטיבי) צפוי ובלתי נמנע. וזו גם אחת הסיבות בעטייה הוא זוכה לכבוד של מלכים בכל מגרש. "האמת היא שמודריץ’ יעזוב את ריאל מדריד יום אחד, מתישהו וזה לא רחוק מדי. לפעמים אני מדמיין את מסיבת העיתונאים שלו בפרידה, כמו אלה של מרסלו או קאסמירו , מוקפף בגביעים. והסתכלתי במבט עקום על הפרידה שלו, הבטתי קצת הצידה. אז העצב הזה תופס אותי. "אני מרגיש נוסטלגיה למודריץ’. אני יודע ש’הקנס’ הולך להיות כזה שאני צריך לנהל אותו בתשלומים קלים, כמו תשלום משכנתא. כל חודש, אני בוהה בחלל לזמן מה, חושב על ריאל מדריד שאחרי מודריץ’. המחשבות שפולשות אלי כל כך אפלות, שבהמשך אני צריך לשים סרטון יוטיוב עם הקטעים הכי טובים שלו. יש סימולציות של עתיד בלי מודריץ’. להיות מוכן כשזה יקרה. לכן בהרבה מגרשים מוחאים לו כיום כפיים. מוויגו לגלאזגו . כי הם יודעים שייתכן שלעולם לא יראו את הקרואטי הזה שוב על כר הדשא. "קראתי שאנצ’לוטי לא רגוע עם הרעיון שמודריץ’ יצטרך לשחק במונדיאל באמצע העונה בגיל 37, הרי הוא גם הדגל של הנבחרת שלו. הייתי שם על מודריץ’ מעקב 24 שעות ביממה עם מערכת GPS של אלה שמודדים אותך עכשיו אפילו איך אתה הולך לשירותים וביום שלוקה לא ישן טוב - הייתי שולח לו שבוע חופשה לספא למרגלות האלפים לנשום אוויר צח. ייתכן שלפעמים אני חוטא באובר-סנטימנטליות. תמיד קשה לי לנהל את רגע הפרידה. אם זה היה תלוי בי, רוברטו קרלוס עדיין היה מחזיק בחוזה עד 2028 ורוד אן ניסטלרוי היה מריאנו בן ה-46 שלי. אני רוצה לחשוב שפלורנטינו פרס חשב על תוכנית פעולה כמו שקרה עם מותה של המלכה אליזבת השנייה ו’מבצע גשר לונדון ‘. שברגע שמודריץ’ יודיע על הפרידה שלו (אני מסרב לכתוב ‘פרישה’), הוא יתקשר ל- JAS מטלפון מיוחד ויגיד: ‘גשר זדאר נפל’. באותו רגע, יופעל פרוטוקול חירום, שיביא לג’וני קלפאת בלונדינית בלקנית חצי אלמונית בת 20 שתעזור לנו להתגבר על זה

כתבות נוספות: “‘דה רוק’ מוצא את מקומו” - רודיגר שהיה שחקן הרכב בלתי מעורער בצ’לסי, חי שבועות די מבלבלים ומוזרים. הוא יקבל הפעם הזדמנות ויפתח לראשונה בהרכב לעיני הסנטיאגו ברנבאו. הוא ישחק כמובן גם נגד לייפציג ורוצה להוכיח את עצמו| בטור דעה כותב תומאס רונסרו על הסגנון של ריאל ושאנצ’לוטי ‘ענה יפה’ לכל השאלות. השער השלישי הוא דוגמא לאיכות של ריאל עם הכדור, אך הוא תומך בשיטה של קו הגנה די נמוך ויציאה להתקפות מתפרצות. "בלי לעשות הרבה רעש, ריאל מנצחתגם בלי סגנון שכולל החזקת כדור מהפנטת ומוגזמת. היא מעדיפה כדורגל מהיר ורגשי.

תוסיף לזה את עניין הצל הנוראי בברנבאו בגלל השיפוץ של הגג,כבר כואב לי בעיניים.

עם כל הצחוקים של הפסקות השתיה ומגבלת החילופים שהורחבה (שינוי מבורך בלי קשר), מדובר בהפקרות שגובלת ברשלנות פושעת. איך לעזאזל מאשרים דבר כזה? מה ההצדקה שיכולה להיות לשחק בשעה כזאת בחום הזה, במקום בשעה סבירה וקרירה יותר (בלי לדבר על נורמלית יותר לצופה הממוצע)?

יש הרכב למשחק נגד מאיורקה! שריקת הפתיחה ב-15:00, בסנטיאגו ברנבאו. דלף ב-MadridXtra ואחרי כמה דקות הגיע האישור הרשמי. הרכב מאוד מעניין יש לציין. אז ההתקפה כצפוי היא רודריגו-הזאר-ויניסיוס וברור לכם מי מופיע בתמונה. שימו לב שפדה חוזר לעמדה במרכז השדה אחרי זמן רב. לוקאס כצפוי במקום קרבחאל ורודיגר בהרכב. גם סבאיוס פותח - לראשונה העונה (לא רק אדן). טשואמני נח. והקפטן הוא טוני קרוס שעם משחקו ה-371 ישתווה למיצ’ל סאלגדו. בסה"כ ארבעה שינויים מה-11 בליגת האלופות, שניים כפויים כמובן. ניצחון=חזרה לפסגה. האללה מדריד!

שימו לב לזה, עד עכשיו 566 הצביעו בסקר המארקה וזה מדהים - 100%, ללא יוצא מן הכלל - חושבים שההרכב פרפקט, עם הרוטציות הנכונות וגם קרן לראות את דני סבאיוס| אף אחד לא בחר באפשרויות של טשואמני וקמאבינגה היו צריכים לשחק, או שהיה נכון לפתוח בהרכב יותר ‘חזק’, נניח עם מודריץ’.

ההרכב הרשמי: קורטואה| לוקאס, רודיגר, אלאבה, מנדי| קרוס, סבאיוס, פדה| רודריגו, ויניסיוס והזאר

בדרך כלל יש לי תלונות אבל זה באמת קרוב לפרפקט. ‘קיבלתי’ פדה באמצע אז אתמודד עם זה שאסנסיו על הספסל ואולי טוב, בתקווה שנפתח חזק - עם ויניסיוס שממנו הציפיות הכי גבוהות בהתקפה, מה לעשות. סבאיוס שחקן מעניין אבל הוא צריך לשחק תאכלס, לרוב הוא בדרך כלל מסתפק בכדרור ‘אלגנטי’ ונגיעות יפות בכדור. קרוס קפטן וזה נחמד. שער מהיר יהיה כמו חלום.

לא ממש מתלהב מההרכב הזה, פדה בשלישיית האמצע זה לא משהו ומחפש תמיד לברוח לקו, קרוס וסבאיוס זה לא מספיק אתלטי ופיזי.

הזאר יסיים את המשחק עם עוד 1 ו 1

ואני בניגוד גמור לרוב המוחלט כאן מת על ואסקז ותמיד שמח לראות אותו פותח מגן ימני במקום קרבחאל, הוא ורודריגו וכמובן פדה שיבוא להפריע בקו יכולים לנצל את השטחים שההגנה מנגד משאירה כשכולם שומרים על ויני.

כניסה של רודריגו למרכז והזזה של פדה לקו ו 442 יכול להיות מעניין, אבל כמובן שזה לא מה שיהיה.

אפרופו ואסקז, מעניין שהוא לא מקבל יותר צ׳אנסים בצד ימין של ההתקפה באמת. לא כשקארים נעדר כמובן, אבל באופן כללי הוא יכול להיות אחלה כלי בהינתן הקאדר ההתקפי המוגבל מאד שלנו.

הוא יכול להיות והיה חייב להיות עוד בתחילת העונה כשרודריגו היה פצוע, אבל אצל אנצ’לוטי הוא רשום מגן ימני ואנצ’לוטי אוהב תבניות ובגילו כבר לא יודע איך לצאת מהם.

טיטי, הרכב כזה אומר עוד שחקן התקפה, רודריגו לא באמת קשר קו, ואם פדה ‘יפקיר’ את האמצע ויילך הצידה, אז מה? אולי במשחקים כאלה קרוס כקשר אחורי זה בסדר. רודריגו חייב להיות ברחבה, הוא מריח שערים, ומבחינתי שלעתים גם יילך לשמאל וכל הזמן נראה חילופי מקומות. גם בימין הוא יכול לעבור כל מגן שיהיה מולו, עם ההטעייה הקבועה כי הוא זריז, אבל הוא לא מנסה מספיק. בכל מקרה הגולים שלו זה כמו סביליה כשהוא מקדים את הבלם, מנצ’סטר סיטי וכן הלאה.
לגבי לוקאס, רלוונטי גם לך @Paco-Pavon, כמגן יש לשחקנים הרבה-הרבה יותר שטחים במגרש. לוקאס בסדר, הוא תמיד נלחם אבל התחושה שלי, לרמות הגול הנהדר נגד אלמריה שמאוד מסמל אותו, והוא גם ידע לאן ללכת - שהרבה זמן לא ראיתי מהלכי התקפה שלמים ממנו (נזכרתי שהוא גם כבש בוולה שנפסל, אבל עזוב). אני מדבר על מהלך על הקו, והוא יודע לעבור שחקנים - והרמה מדויקת, בעיטה לשער, לא יודע. משהו מתפספס איתו, והוא יוצא קדימה יותר מקרבחאל וגם מהיר ממנו. אתה הולך עם לוקאס בכנף לפני פדה? לא משוכנע. איפה אסנסיו בסל השיקולים שלך? גם אליו צריך ומותר להתייחס כרגע, לא? הרי הוא נשאר.
אגב גם אני ‘ממחנה לוקאס’ חד וחלק ובמשחקים כאלה הוא חייב לפתוח. אני מאוד מעריך אותו ולא מזלזל בו. כשחקן סגל הוא נכס.

אז שיפתח על הקו, למה לוותר על קשר ?

גם ככה מנדי לא תורם כלום בהתקפה והוא למעשה כמעט בלם, אם הוא כבר בפנים אז שחק 3 בהגנה, פדה ימני, וניסיוס שמאלי ואז אפשר עוד קשר או חלוץ בהרכב.

כשפדה רשום קשר ובורח לקו ומשאיר את המרכז לטשומאבינגה (צ’ומה וקמא) אין בעיה, אבל כשזה קרוס יש בעיה.

הבעיה העיקרית עם ההרכב הזה, זה מי שבאמת צריך מנוחה ורוטציה - לא מקבל אותה. ואני מדבר על ויני כמובן.
אבל זאת לא “אשמת” בניית ההרכב שלנו עכשיו, אלא אשמת בניית הסגל שלנו בקיץ. לכן במגבלות הקיימות ההרכב בסדר גמור.

אה, וכמובן התלונה הקבועה על זה שאלאבה פותח באמצע ולא בשמאל, בטח מול קבוצה קטנה שתבוא להסתגר.

אבל עניתי לך, ככה יש עוד שחקן התקפה. במקום שלושה\שניים וחצי, כשפדה בכנף, תלוי כמה אתה מחשיב אותו - כעת יש שלושה וחצי או ארבעה. מאיורקה צפוי לשחק די הגנתי עם שלושה בלמים, זו השיטה שלה. אז במשחק בית אפשר להיות התקפיים יותר. אז מנדי אולי ‘מאזן’ את ההרכב שלנו. סבאיוס יעזור בהגנה לקרוס כמו שאני רואה את זה.

בהחלט הייתה הזדמנות טובה לתת לוויני לנוח @EJB, תראה מה כתבתי בפריויו והכנסתי את המילים ‘דעה אישית’ וגם בפוסט שלי לפני המשחק. די מתבקש ולא יהיו הרבה הזדמנויות כאלה. לא צריך להשאיר אותו מחוץ לסגל, רק ‘להמר’ על 45 דקות. ואולי בזמן הזה רודריגו או הזאר כן היו מתישים קצת את שחקני ההגנה ואם היה צריך אז הוא היה יכול להיות טורבו. והיה אפשר להרוויח פעמיים - אולי גם אסנסיו היה נכנס לעניינים. צריך לספור אותו. ועם כל מה שנאמר עליו ובמועדון שלא ממש אכפת למישהו ממנו - הלוואי שנראה אותו קצת ‘זועם’ ויוצא ממצב פרווה.

האחוזים בסקר קצת התאזנו אבל עדיין גבוהים מאוד:

לא ברור למה קמאבינגה לא בהרכב כשטשואמני מקבל מנוחה.
לפחות אחד משניהם תמיד חייב להיות בהרכב.
אני מניח שקרוס ישחק קשר אחורי וזה תמיד מתכון לבעיות.
טוב ששחקנים מקבלים מנוחה, חובה לעשות רוטציות כשיש 2 משחקים כל שבוע. חבל רק שאנצ’לוטי עולה עם קישור רך כשיש לו אופציה מושלמת על הספסל כמו קמאבינגה.
נקווה לעבור את המשחק בלי להסתבך ובלי פציעות.

הרכב עם חלוץ 9 מדומה (הזאר) וקשר אחורי מדומה (קרוס)…

ביום רביעי יש את לייפציג שהחליפה מאמן אחרי ההשפלה לשחטאר והביסה בשבת את דורטמונד 3-0.
אגב גם המשחק הזה לא ישודר בערוץ 56. כנראה לא נזכה לראות השנה את ריאל בשלב הבתים…

אני עם דור פה, מה רע בקשר שהולך הצידה מידי פעם? זה בדיוק מה שדה בריינה עושה בסיטי למשל. זה גם בדיוק היציאה מהתבנית שכל כך רצינו שקשרים שלנו יעשו כשכל השנים הללו בכינו על הסטטיות של שלישיית הקישור האגדית שלנו.
פדה לפעמים יפרוץ באמצע ולפעמים קצת יותר בצד, הוא יפרוץ איפה שיתאפשר לו וזה בדיוק מה שצריך.
פדה כקיצוני זה מינוס שחקן להתקפה. לא אוהב אותו שם. הוא גס מידי בנגיעה שלו בכדור ולא משחק מספיק מהר. פדה קשר, משם הוא נותן את הדקות הטובות ביותר שלו. אין לי התנגדות לנסות אותו כמגן אם כי אני לא אופטימי (הסברתי בעבר למה), פשוט בניגוד לעמדת הקיצוני, פחות כואב לי לוותר על המגנים שלנו לטובת הניסיון הזה מאשר על רודריגו לטובת הצבתו בהתקפה.

אם זו הבעיה היחידה אז אני יותר מקבל. גם אני לא חושב שקרוס וסבאיוס מספיק טובים, ובטח שלא יחד. פשוט אני לא חושב שזה קשור לפדה. מה גם שהתפקוד של פדה בטוח יהיה שונה מהתפקוד שלו כקשר רביעי, או כקשר לצד טשומבינגה (אהבתי).

ספציפית הפעם מיליטאו פצוע. אז זה פחות נורא, אם כי הייתי מעדיף את נאצ’ו בלם ואלאבה מגן. גם היינו מרוויחים עוד רוטציה ודקות לשחקן שנצטרך בהמשך העונה.

רוב המשחק יקום וייפול על היכולת של הזאר. משחק טוב שלו ימשוך את שחקני ההגנה ויפנה את ויניסיוס, אבל יותר חשוב מזה, אם נבנה לו את הביטחון חזרה נוכל לקבל שחקן נהדר. רוב הזמן שלו בריאל הוא לא הצליח לפתח המשכיות ופה מירב הבעיות שלו (לצד היכולת כמובן, אם כי כל פעם שרק הראה ניצוצות הוא מיד נפצע).
כמובן שאני לא מרחם עליו, הוא זה שנכשל ואין הנחות, אבל בגלל שזה המצב הנתון אז נאחל לו בהצלחה.

אני חייב לומר שכרגיל לטעמי קרוס לא כל כך נורא כאחורי. הוא כמובן שלא המועדף עליי בעמדה הזו וכמובן שהייתי מעדיף שם את קאמבינגה, אבל באמצע השבוע יש ליגת אלופות ועונה ארוכה לפנינו וצריך רוטציה. הרי קאמבינגה הוא מבחינתי בהרכב הראשון גם עם טשומה וגם בלעדיו.
בסוף אם יש משחק כלשהו בו אפשר לערוך רוטציות הוא מאיורקה בבית…

קודם כל אני לא בכיתי ולא רציתי אז שהקשרים שלנו יעשו משהו שהם לא עושים.

הבעיה עם פדה שהוא לא קשר, הוא לא שחקן מרכז שדה שלפעמים בורח לצד(ואני אתעלם כאן מההשוואה שעשית לדה בריינה…) מדובר בשחקן קו שמתופקד כקשר אמצע, הוא לא מצטיין בהנעת כדור ולא טוב בשטחים צפופים, הוא תמיד בורח לקו ימין כדי שיהיה לו שטח לרוץ.
כשמדובר בקישור של 4 אין בעיה שפדה יהיה הרביעי, אבל כשזה 433 מאוד בעייתי להשתמש בפדה בקישור. ואם תוסיף לזה שהצמד שהיום הוא ישאיר במרכז זה קרוס וסבאיוס(ואני מת על שניהם) אתה חייב להגיע למסקנה שזה לא מעשה כ"כ חכם, לבנות על משחק הגנתי וחוסר יוזמה התקפית מצד היריבה זאת לא שיטת משחק.

חד משמעית לא נכון ! כל הפעולות הטובות של פדה הם ממיקום של מגן ימני, הבישולים והמצבים המסוכנים שהוא מכין זה כשהוא תוקף כאילו היה מגן.

אם רוצים עוד שחקן בהתקפה פשוט לשים עוד שחקן בהתקפה, הרבה יותר פשוט, הנה -

קורטואה
אלאבה נאצ’ו רודיגר פדה
צ’ומה קמא
הזאר
וניסיוס רודריגו אסנסיו

בלי שום קשר לצ’ומה לי אף פעם לא ברורה מה הסיבה שקמאבינגה לא בהרכב, לדעתי הקשר הכי טוב שלנו.

האמת אני יכול להבין למה ויניסיוס בהרכב, אין ממש ברירה כשבנזמה פצוע. אין ספק שהוא צריך היה לקבל מנוחה אבל זה היה צריך לקרות לפני הפציעה של בנזמה (שבעצמו נפצע כי לא קיבל מנוחה). חלון ההעברות הוביל לזה שאין לנו תחליף לבנזמה וויניסיוס, וזה אומר שכל עוד הם כשירים הם ישחקו. זה גם אומר שכל העונה שלנו בסכנה גדולה מאוד להיגמר בכישלון חרוץ בשל כך, אני עדיין לא מצליח להבין את ההתנהלות הקיץ.

מצטרף לתהיות לגבי קמאבינגה. הוא מהשחקנים היותר רעננים כרגע בסגל ובהיעדרו של טשואמני הוא מאוד נחוץ וזו הזדמנות מצוינת לתת לו הרכב. לא מבין מה הבחירה בסבאיוס תורמת, וגם אם ממש רוצים אותו אז היה אפשר לתת לוואלוורדה לנוח.

אישית אני די מרוצה מההרכב, הייתי מעדיף שרודריגו היה פותח בשמאל להעניק לויני מנוחה. פדה היה עובר ימינה במקום רודריגו וקאמבינגה היה לקישור במקום פדה.

לא יודע מה יהיה במשחק, אבל העניין פשוט, בליגה הספרדית גם ככה מבחינת דקות משחקים הכי מעט בין כל הליגות הבכירות, עם קרוס וסבאיוס אנחנו נלחץ פחות טוב ומאיורקה יצליחו להניע את הכדור יותר זמן, כל שנייה שהכדור ברגליים של מאיורקה זה פחות שנייה מהזמן שיש לנו להבקיע, עם קמא וצ’ומה היינו מקבלים הרבה יותר זמן כשהכדור אצלנו כדי להבקיע.