מחזור 5 :: ניצחון 1:4 על מאיורקה אחרי פיגור| פדה (גולאסו), ויניסיוס, רודריגו ורודיגר

קיצוני שעובד בתיאום עם שחקנים נוספים.

בסוף לא כל הקיצוניים אותו הדבר. סלאח משחק שונה מסון שמשחק שונה מויניסיוס שמשחק שונה מסאנצ׳ו שמשחק שונה מפודן שמשחק שונה מדמבלה שמשחק שונה מפאטי וכו… אבל כולם קיצוניים כי זו העמדה שבה הם משחקים.
פדה כשהוא משחק קשר מתופקד מעט שונה ממודריץ. זה לא עושה אותו קיצוני. כמו שאמרתי בעבר זה בדיוק מה שדה בריינה גם עושה מבלי להחשב קיצוני.

אתה יכול לטעון שיש לו יכולות להיות מגן, אבל לטעון שהוא כבר משחק מגן כי הוא עושה תנועה לצד לפעמים?
אני יכול לתת מיליון דוגמאות קטנוניות של שחקנים שעושים תנועה מעבר להגדרה הקלאסית של התפקיד, אבל מרגיש לי שזה ייצור דיון קטנוני.

המאמן חאבייר אגירה ‘נתפס’ על ידי המצלמה אומר לשחקנים: “הכו אותו” (תיכנסו בו), אמירה די מכוערת. לאחר המשחק כבר אמרנו שהוא הגיב בסגנון: “מה שהיה על המגרש - נשאר שם, צריך לשכוח מזה”.
(*קרדיט לאתר של דור realmdarid.co.il)

@Raulito-7 כמה זה וודאי הדבר הזה? אני לא מוצא וידאו ברחבי האינטרנט.

ובהנחה שכן, אני היחיד שמזועזע מהעניין הזה? שחושב שזאת חתיכת שערוריה ומאמן כזה טוב שיהיה מורחק לכמות נאה של משחקים?

אגב בזמן המשחק עצמו היה רגע שויני פשוט הפסיק לשחק באמצע התקפה שלנו ורץ להחליף מילים עם המאמן של מיורקה (גם וידאו של זה לא מצאתי). הייתה הרגשה במשחק ששחקני היריבה יוצאים מגדר הרגיל לפגוע בו ואני אישית חושב שזה הזוי שאין יותר רעש סביב זה או איזשהו טיפול במקרה.

עוד אחרי זה יש לאנשים תלונות לויני ואיך שהוא משחק או קריאות הזויות ל"ניימאריזציה", (שטויות במיץ… כאילו שלא הכרנו את ויני כבר במשך 4 שנים ולמדנו שהוא ספורטאי למופת).

אני גם חושב שחורחה ואסקז (השופט) צריך להיות מנוע משיבוצים במשחקים של ריאל עד סוף העונה אחרי התצוגה המביכה שלו וההתנצחות עם ויני. אין סיכוי שאין שם טינה עכשיו וכתוספת מרגיש לי ששיבוץ שלו ייתן לשחקני היריבה לגיטימציה להתעלל בויני שוב.

אני גם כן לא מצאתי וידאו חד-משמעי הרי בטח היו ‘חוגגים’ על זה וזה קצת מוזר, בכל מקרה קראתי על זה אתמול לראשונה ב-“defensacentral” והבוקר הייתה כתבה במארקה, זה המקור.

בכל מקרה יש התעסקות רבה בזה בתקשורת הספרדית, היו טורי דיעה על כך שוויניסיוס ‘עושה ניימאר’ (לא התכוונו לחגיגות אחרי השער שזה חמוד אלא יותר לשחילים האלה בין הרגליים וגם ההתעסקות בשחקני היריבה). גם עושה רושם שקרלו אנצ’לוטי שוחח\ישוחח איתו על זה והוא אמר לו שהשיפוט בספרד זה מה שזה ואין ברירה אלא להשלים עם המצב ולהתאים את עצמנו לסיטואציה (הרי לתקשורת קרלו אמר דברים אחרים). “אנצ’לוטי וכמה מחבריו לקבוצה המליצו לו רק על רוגע ושלווה” ובכתבה נכתב שבמועדון יש חשש שזה יהפוך לעניין שכיח.

זה הכי קרוב לזה:

https://twitter.com/RMadridInfo/status/1569352807781744641

בטח שזה יהפוך למצב שכיח כי שחקנים רואים שמותר, אז למה לא?
הגישה של אנצ’לוטי בנושא מאכזבת אותי מאוד (לא שציפיתי למשהו אחר כן?) מאמנים וגם שחקנים צריכים לצאת בהצהרות וזעקות אפילו נגד התופעה הזאת, אפשר לדבר עם השחקן ולנסות להרגיע אותו אבל חובה מצד שני לתת לו גב ולנסות לטפל בבעיה הזאת כי היא רצינית.

זאת הייתה הדעה שלי אגב גם כשעשו (ועשו) את זה למסי וגם לניימאר. חובה להגן על שחקנים כאלה ולא יתכן שיתנו לגיטימציה מערכתית להשתמש נגדם בנשק שהוא לא ספורטיבי.

מזעזע פשוט… וזה מה שנהיה אתה מבין? באמצע משחק שוטף זה מה שצריך ויני להתעסק בו כי אין מי עם סמכות שיעשה את זה בשבילו.
פשוט רמה נמוכה של מערכת בכללי.

רבאק אנצ’לוטי, אי אפשר להיות סבא של כולם. תן גב לשחקן שלך.

שאלה כנה, ולא מתוך ניסיון להציק, שנובעת בעיקר מזה שלא ראיתי סרטון או שאני לא מבין ניואנסים ניסוחיים בספרדית -

מדובר ממש על הנחייה בסגנון “תשברו לו רגל”, או משהו יותר בסגנון של “אתם צריכים להיות יותר אגרסיביים איתו”?

אם זה הראשון - לקנוס, להעניש, לגנות, להחזיר, להגיב. אין ספק מבחינתי. פשוט אשמח להבהרה.

צודק זאת בעיה. אני לא יודע בעצמי אבל דור (בעיתונות) טוענים שיש וידאו ושהוא דורש שיכנסו בו בכח. אני הגבתי בהנחה שזה המצב.

אגב, וזה עוד יותר מחריד. כל האירוע הזה קורה אחרי שויני לא מקבל איזה 3 עבירות רצופות שנעשו עליו וברביעית שהיא עבירה ברורה של צהוב (שחקן מיורקה פשוט קופץ לויני על הגב) השופט נותן עבירה בלי כרטיס תוך כדי שהוא מורה לויני להפסיק להתבכיין ולקום.

ויני צריך להתרגל למצב. אם הוא חושב שיתנו לו לעשות מה שבא לו כשהוא בקצב של גול למשחק ויוצר עוד 2-3 מצבים הוא טועה. אין לי טענות לאגירה, הוא עושה מה שהוא צריך לעשות כדי לעצור את היריבה שלו.

מסכים.

לא מסכים בכלל.
עלוב מצידו, אתה מאמן כדורגל או מאמן בושידו? מה זאת העצלות הזאת או האוזלה המקצועית הזאת?
אם קשה לך עם שחקן מסויים תחפש דרכים מקצועיות לעצור אותו. לחפש איך “לרמות” במקרה הטוב או לגמור לשחקן את הקריירה במקרה הרע זה פשוט עלוב.

ועדיין רוב הטענות שלי הם למערכת ולשופטים שאמורים לעצור את זה.
כמובן שבתור מאמן הוא ימשיך עם הגישה הזאת אם הוא מקבל לגיטימציה מצוות השיפוט והליגה.

אין בעיה סנטיאגו,אנחנו כאוהדים נקבל את המצב כמו שהוא,יתנו לקבוצות קטנות לכסח,לבזבז זמן וכל זה בנוסף לבונקרים שלא היו מביישים את הצבא הגרמני,אבל אחר כך שיבינו למה המוצר כל כך פגום ואותן קבוצות לא מסוגלות אפילו לרשום שחקן שהן רכשו בשקל וחצי.

השיפוט והחוק צריכים למנוע את זה. כל עוד שהם לא מונעים אל תצפו ממאמני היריבות לא לנצל את זה.

אני לא תמים ויודע שזה קורה הרבה גם מאחורי הקלעים ואין הרבה מה לעשות עם זה ולראיה זה לא משהו שאני מתלונן עליו (פה) הרבה. אני גם יודע שזה לא שחור ולבן ואני מאוד מעריך מאמנים שיעשו הכל בשביל הקבוצה שלהם ואפילו מעריך שחקנים שחוטפים אדום בצורה לא ספורטיבית (ראה מקרה פדה נגד מוראטה) ובאותו זמן נגעל משחקנים שמרמים ומכניסים גולים עם היד (ראה מקרה הנרי בנבחרת או מסי נגד *חטאפה?)
אבל, כשזה קורה לכאורה מול המצלמות אני מאמין שיש לטפל בזה ביד קשה מאוד למען יראו ויראו וששופטים כן ישתמשו ביכולות שלהם כדי לצמצם את התופעה (כמו למשל להוציא אדום לשחקן שמונע שער ברור).

אני אחדד את השאלה שלי- במקרה כזה ותפסו מאמן נותן הוראה ברורה לשחקנים שלו להשתמש באלימות אתה חושב שצריך לפסוח על זה ולהתעלם?

ממש לא להתעלם, אני מאוד אשמח שיטפלו בנושא הזה אבל יש רצוי ויש מצוי. המצוי הוא שהוא ימשיך לקבל כניסות, מאמנים ימשיכו להורות לשחקנים לכסח אותו, ושהשופטים לא יתנו לו יחס מיוחד לפחות בשנה שנתיים הקרובות. הוא לא השחקן הראשון שמקבל “יחס מיוחד” וגם לא האחרון שיקבל. הוא כוכב והוא יצטרך להתרגל שמתייחסים אליו ככזה לטוב ולרע.

אם תשאל אותי מה אני רוצה, אני חושב שיש שחקנים שצריך להגן עליהם, שחקנים שמחסלים אותם טאקטית על ידי כניסות לרגליים. אני חושב שמפאו היה צריך להיות מורחק עוד מהמשחק בעונה שעברה בין הקבוצות ואסור היה לתת לו לשחק שוב פעם מול ויני. שמחתי מהגול של ויני בעיקר בגלל הדריבל המשפיל שרודריגו עשה עליו. ויני, ניימאר וכאלה חייבים הגנה מהשופטים.

המצוי הוא שויני ילמד לשחק למרות היחס הזה. להיות צעד לפני היריבות. והוא עושה את זה, למעט המשחק האחרון מול מאירוקה הוא מציג משחק הרבה יותר חכם העונה, וגם מקבל מחמאות על זה מכל מקום בערך. אני חושב שמול מאיורקה הוא כפה את עצמו יותר על המשחק, אולי הרגיש שהכל עליו בהיעדר בנזמה. ממשחקים כאלה אני שמח, כי במשחקים כאלה לומדים. הוא למד הרבה.

מקבל לגמרי… אחלה תשובה.

חייב להיות איזושהי התייחסות מצד החוק לבעיה של כמות עבירות. כמו כל חוק בעולם, העונש צריך להיות מספיק חמור כדי להפוך את העבירה עליו ללא משתלמת.
אם העונש על גניבת 1000 שקל יהיה 500 שקל קנס, אנשים לא יפחדו לגנוב.
ככה זה עם העבירות!
כתבתי זאת לא מעט שחייבים עדכון של חוקי הכרטיסים והעברות כי הם מיושנים ולא נותנים מענה להמון מקרים.

שופטים חייבים להתחיל לתת צהוב גם פשוט לשחקן שעושה המון עבירות. אולי להתחיל ספירת עבירות, אולי פשוט לאשר לשופט להשתמש במראה עיניים ולחלק לשחקן מסוים צהוב כשהוא רואה שהוא מתחיל להגזים, אבל באמת שנמאס כל הזמן לראות את כל העבירות הקטנות האלה. הן הורסות את השטף של המשחק ונותנות ליריב יתרון בכך שהוא עובר על החוקים. זה גם מגדיל את סיכויי הפציעה.
אני לא אומר שהמשחק צריך להפוך לרכרורכי או משהו. פשוט שכל התפיסות הקטנות בחולצה ייראו מיד צהוב. ששחקן שכל הזמן נותן לחלוץ בעיטות קטנות ברגליים כדי למנוע ממנו לעשות תנועה יקבל צהוב אחרי מספר פעמים וכו’.

קודם שיאכפו חוקים קיימים לפני שאתה רוצה שיכניסו להם עוד חוקים שהם לא יאכפו. (אבל מסכים בגדול)
אף פעם לא הבנתי איך שופטים לא ניגשים לחדרי ההלבשה ומודיעים לשחקנים חד משמעית שכל מי שנוגע בשופט מקבל כרטיס. אחרי 3-4 משחקים שיגמרו ב18 שחקנים על המגרש התופעה המגעילה הזאת תעלם כלא הייתה.

קודם כל בגדול הם כבר עושים את זה. לא סתם רואים את השחקנים מסמנים לשופטים עם האצבעות כמה עבירות כבר נעשו עליו/ע"י שחקן ספציפי - השופטים לוקחים את זה בחשבון.

דבר שני - משחק עם 20-30 עבירות לחובת צד אחד, זה משחק עם המון עבירות. אם נחלק את זה בין כל שחקני השדה, או אפילו אם נחסיר את 2 שחקני ההתקפה המובהקים שיש בכל קבוצה - נקבל שגם במצב קיצוני של 20-30 עבירות קבוצתיות במשחק, כל שחקן עושה בממוצע כ-3 עבירות. אין כל-כך לעבוד עם זה.

אני מסכים שיש עוד לא מעט מה לעבוד על החוקה בכל מה שקשור לענישה על עבירות (ולא רק שם כמובן), אבל כמו בהרבה דברים בכדורגל - זה קודם כל מחדל של אכיפה גרועה.
בשנים האחרונות, מאז כניסת ה-var, אנחנו מרגישים את זה הרבה פחות בהחלטות הגדולות משנות המשחק, בגלל שהוואר לרוב לוקח את השיקול דעת בנושאים האלה על עצמו. אבל בכל הדברים הקטנים האחרים, שמתחת לסף של הוואר, האכיפה עדיין בררנית, לא אחידה ובעיקר מציקה. וכמו במערכת המשפט האמיתית - שינויים בחוקה אכן נדרשים ויכולים לעזור, אבל צריך לדבר גם על השופטים.

עדיין מרגיש לי שהם לא יתנו צהוב על מספר עבירות, פשוט אחרי הרבה עבירות הרף לצהוב מעט יורד, אך עדיין זה צריך להיות עבירה של צהוב.
אני אומר שלא צריך לחכות אחרי מיליון עבירות לעבירה של צהוב. רואים ששחקן משחק אגרסיבי מידי ועשה כבר הרבה עבירות? תנו לו צהוב שיפסיק כי לא מגיע חו להיות נקי גם לעבירה של צהוב של ממש.

לא לחכות ששחקן ייפול בשביל הפאול, גם אם שחקן קיבל יתרון, לרשום לעצמך על פנקס.
להשתמש בעיניים ולקבל רושם אם שחקן מגזים.
חייבים לתקן את המצב הקיים! לא הגיוני שכל פעם כשויניסיוס עם הכדור חצי קבוצה תתפוס אותו ותעצור לו את המהירות בעבירות שהשופט לא ישרוק כי זה יתרון. לא הגיוני גם שכשהכדור בצד השני יתנו לויניסיוס קטנות עם הרגליים.
יש בסוף רק 20-30 עבירות כי כל עבירה חוזרת על עצמה לרוב לפני שנשרקת. זה עם כמה תפיסות וכמה קטנות ברגליים ורק אם זה לא מספיק עוברים להכשלה של ממש.