מחזור 5 :: 2-1 דרמטי על ווסטהאם בלונדון (רונאלדו, לינגארד)

אה? לא ברור לי איזו עובדה אמרתי לכאורה. הודעה אחת מעליי נשאלה השאלה האם שחקן לא נדרש להיות חם כדי לבעוט, אז הבאתי דוגמת נגד שמוכיחה שיש מקרים אחרים. במקסימום מומלץ לא לתת לשחקן קר לבעוט, כמו שמומלץ לא לתת לשחקן שקצת כואבת לו הרגל. אבל לכל החלטה על בועט יכולים להיות שיקולים רבים ואני גם ממש לא חושב שזה מדע מדויק (יכולות להיות בעיטות רעות שנכנסות ובעיטות טובות יחסית ששוער מדופלם מצליח לעצור).

אם אתה מבסס את הנתונים והטענות שלך על תחושות בטן או ניסיון אישי בשכונה (מילא אם אתה כדורגלן עבר מקצועי), תסלח לי שקצת קשה לי לקחת אותם ברצינות. אני בשכונה דווקא הכי חד על ההתחלה כשעוד יש לי חמצן במוח.

אולי הבנתי לא נכון את ההודעה למעלה, אבל זו בדיוק הטענה.

אף אחד לא טען ששחקן קר זה 100% החמצה. גם אני בספק שמישהו חושב שההבדל בין שחקן קר לחם באחוזי הבקעה הוא גדול.
אם שחקן חם מבקיע ב80% ושחקן קר ב75% (סתם זורק), האם זו לא סיבה להתחשב בזה?

הסברתי למה אם הייתי מנג׳ר הייתי מעדיף ששחקן שבתוך
המשחק כבר יבעט. זה ״מגובה״ בלוגיקה לא מבוססת אבל שהיא הגיונית עבורי.

בסוף גם משחקן קר מצופה להבקיע. לתת שוגמה של שחקן קר שהבקיע זה כמו להגיד שנהגת שיכור בלי לעשות תאונה.

אני בחיים לא ראיתי כדורגלן מבקש להכנס לשער אחרי 5 דקות כי אין אוויר (בניגוד אליי למשל). אז צריך לשים גבול גם בנושאי ההשוואה.
יש הבדלי כושר, מה לעשות.
בסוף גם מדובר בפנדל, לא צריך אנרגיה בשביל זה ויש מספיק מנוחה לפני הפנדל (של כמה דקות) ובשביל פנדל זה מספיק כדי להסדיר נשימה גם אחרי מרתון.
אבל לצורך העניין, אם שחקן גמור דפק ספרינט של החיים והוכשל ברחבה, לא בטוח שהייתי רוצה שהוא יבעט אם לא יהיה לו מספיק זמן לאפס רגע את הנשימה.

לא פחות חשוב זה להרגיש את המשחק עצמו. להרגיש את
הקהל, את הלחץ.
לא הייתי מקצוען מעולם ולא חוויתי את זה, אבל בהרגשה שלי זה משמעותי כשפתאום בבת אחת 80 אלף מסתכלים עליך ועוד מיליונים ברחבי העולם. בזמן משחק אתה זוכה להתרגל לזה. כשאתה רק עולה - לא.

אבל עזוב, זה דיון קצת חסר טעם כשכולנו עצלנים ולא נבדוק נתונים. אלה נתונים שקשה למצוא כמובן אז לא מאשים אף
אחד.