מחזור 5 :: 2-1 דרמטי על ווסטהאם בלונדון (רונאלדו, לינגארד)

מנסים לחזור לעצמנו אחרי מה שלא הלך שם בשוויץ , מבחן גדול לסולשיאר לצאת מתצוגה כל כך שלילית. היכולת מתחילת העונה לא מרשימה ( בניגוד לצ’לסי וליברפול ) והאוהדים מחכים למשחק שיראה יותר מיכולת אישית של רונאלדו ופרננדס.
חתיכת מוקש מגיע מחר , ווסטהאם של מויס תעשה לנו חיים קשים ויש לה שלל שחקנים מצוינים כמו בנרחמה ( תוספת משמעותית ) ורייס שכמובן שנעקוב אחריו לסקאוטינג .
למזלנו אנטוניו שנמצא בכושר מפלצתי מורחק ולמויס אין מחליף אמיתי על הספסל אז בטח ירמונלקו יפתח כ-9 .
אני מקווה שאולה מבין שזה לא משחק לשחק בו עם פוגבה ופרננדס באמצע , זה יחשוף אותנו הרבה יותר מדי ווסטהאם קבוצה סופר פיזית ויש לה כלים להעניש.

מה שהייתי רוצה לראות :
דה חאה
שואו-מגוויר-וראן-ביסאקה
מקטומיניי-פרד
סאנצ’ו-פרננדס-גרינווד
רונאלדו

חייבים למחוק את חרפת המשחק בשלישי. מקווה שאולה יגיב כמו שצריך, כי ההזיה בשווייץ גרמה לי להטיל ספק בכשירות המנטלית שלו לתפקיד. לצערי אני לא צופה משחק גדול שלנו, אבל חייבים בכל זאת לגרד ניצחון , לחזור לתלם ולנצל את המעידה של הזבלים.

מקטומיניי חוזר בשעה טובה. יש תקווה!

אני אוהב את ההרכב הזה , נותן גב להגנה ויכול להתמודד בכבוד מול ההתקפה של ווסטהאם.
ניצחון היום ויהיה אפשר להשאיר מאחור את הפנצ’ר בשלישי , כל דבר אחר יוסיף לחץ על סולשיאר .
מקטומיניי נותן לי קצת ביטחון , הוא תמיד יתן 100 אחוז ומעבר .

זה לדעתי ההרכב האופטימלי גם מבחינת סולשיאר (אולי כשראשפורד יחזור הוא יהיה בשמאל ופוגבה בימין) ומה שנצפה בגדול לראות week in week out בליגה.
לכן זה גם מבחן גדול לקבוצה ולמנג’ר לראות מה ההרכב הסטנדרטי שווה במשחק נגד יריבה בשולי הצמרת.
כל עוד לא יהיו אירועים חריגים שלהם כפי שראינו סולשיאר לא מצליח להגיב כראוי מאמין שנצא עם ניצחון.

לא חושב שזה ההרכב האופטימלי שלנו , כשראשפורד יחזור הוא אמור לתפוס את אגף שמאל אבל פוגבה ישחק לרוב באמצע וגרינווד/סאנצ’ו יתחרו על אגף ימין .
מקפרד יפתחו במשחקים שחייבים פיזיות ואנרגיה , לפי דעתי סולשיאר רוצה לשחק רק עם אחורי אחד פשוט אין לו את הכלים לזה .

סקוטי יצטרך לגדול לתפקיד, אין ברירה. אי אפשר להמשיך לשחק עם שני שחקנים חסרי כל תועלת התקפית, ולייבש בשבילם על הספסל את ראשפורד/גרינווד/סאנצ’ו/פוגבה/קבאני. אולה ניסה את זה עם פרד וזה לא כל כך הלך. אני מאמין שעם מקטומיניי זה יראה טוב יותר, בוודאי כשוראן יתאקלם יותר טוב לליגה ויפתח תיאום טוב יותר עם שאר החבר’ה.
ואם זה לא ילך טוב - שלא ילך. ההתקפה שלנו תבקיע מספיק בצד השני, אז גם אם נחטוף גול שניים כל משחק, הכלים ההתקפיים הפסיכיים שלנו צריכים לעשות את העבודה.

מחצית קצבית ביותר .
מקטומיניי ופרד לצערנו לא מצליחים לעזור מספיק להגנה וווסטהאם מצליחה לפתוח אותנו כל פעם מהאגפים - זה נראה די מביך לסולשיאר .
ככה בדיוק הגיע הגול , אולי אני מגזים עם וראן אבל לא מרגיש לי שזה היה חוסר מזל נטו .
טוב שהתחלנו לשחק אחרי הגול שחטפנו , יש מספיק שטחים להיכנס אליהם ורונאלדו רק מחכה להזדמנות נוספת .

למרבה המזל אכן גירדנו את הניצחון הנחוץ. אבל יש לומר שלא היינו נזקקים למזל אם השופט האידיוט היה שורק לפנדל 100 אחוז על רונאלדו דקה לפני הפנדל (100 אחוז) של ווסטהאם. לא ברור לי איך שופטי הוידאו לא שלחו אותו לפחות להסתכל. זומה לא היה קרוב בכלל לכדור ובוודאות הוריד לרונאלדו את הרגל.

לגבי המשחק עצמו - כרגיל הנעת כדור אנמית בעצלתיים, חוטפים גול ומגבירים קצת את הקצב עד שכובשים ושוב חוזרים לנמנם עד דקה 80. רונאלדו היה צריך לסיים לפחות עם צמד אחרי החמצה מזעזעת (או הצלה ענקית של פביאנסקי) ולסיים את המשחק מוקדם יותר, אבל נו. מגווייר במשחק נפל עם טעויות מביכות גם בהגנה וגם בהתקפה. ודויד דה חאה עצר פנדל. הולי שיט.

FOOTBALL BLODEY HELL

לא האמנתי בכלל שדה חאה מציל אותנו , אין ספק שמתחילת העונה הוא אי של יציבות ומגיע לו קרדיט ענק כשהוא מתמודד עם תחרות מצד הנדרסון שנושף לו בעורף (לא כרגע ).
רונאלדו היה צריך לקבל לפחות פנדל אחד (אני ספרתי 3 אירועים שנויים במחלוקת ) , נכשלנו במחצית השנייה להזין אותו כמו שצריך ( בין היתר בגלל שפרננדס ממשיך ביכולת מאכזבת ) .
פאקינג לינגארד נותן את הפצצה הזו ונותן לנו ניצחון כל כך חשוב , השחקן האחרון שרציתי שיכנס אבל שמח לאכול את הכובע איתו.

החילופים כנראה הגיעו מאוחר מדי ולא הבנתי מה יש למאטיץ’ לחפש ( עד הבישול שלו ) על המגרש אבל למי אכפת כל עוד אנחנו מנצחים אני לא יוצא על סולשיאר.
בהצלחה לספרס היום , שיעצרו בשבילנו את צ’לסי .

דה חאה ולינגארד גיבורי המשחק, 2018 התקשרה מבקשת שיחזירו אותה הביתה.
מכרנו את ג’יימס והחזרנו את לינגארד ובאותה מידה יכולנו לעשות הפוך כי לינגארד בינתיים עם תפוקה זהה לג’יימס: כובש שער חסר חשיבות בסוף המשחק נגד קבוצה מפורקת (מול ניוקאסל) ועכשיו עם שער כמעט זהה לזה שג’יימס שם מול פאלאס בתחילת עונה שעברה. מה שכן ג’יימס לא נתן כאלה מסירות אחורה.

מבחינת יכולת, היא לא מרשימה בכלל, סגל כזה לא צריך להיראות ככה והגנה כזאת לא צריכה לסיים כל משחק עם לפחות כדור ברשת. כרגע (מבחינת יכולת, התוצאות על הנייר מרשימות יותר אבל אם היכולת תשאר ככה גם התוצאות ישתנו) הקבוצה נראית בדרך הבטוחה למקום רביעי אחרי סיטי צ’לסי וליברפול וזה יהיה כישלון מחפיר.

מסכים מאוד איתך דייב.
היכולת כרגע בקנטים לגמרי , ממש לא חשבתי שהגנה של ביסאקה, מגוויר ,וראן ושואו תיחתך ללא הרף ותחטוף כל משחק ( אשכרה סאות’המפטון ).
יש הנחות בגלל הקישור האחורי שפתח את העונה בצורה זוועתית אבל גם אם לוקחים את זה בחשבון זה לא אמור להיראות ככה וגם אם נביא למשל את רייס אני לא בטוח שזה יפתור את הבעיה אלא רק יקטין אותה.
הפצועים שלנו עומדים לחזור וזה אמור לתת בוסט - ראשפורד די חסר בשמאל עם הדריבל שלו וקבאני יתן לנו אופציה לחילוף מנצח ורוטציה דרושה לרונאלדו.

צ’לסי מפחידה מאוד כרגע , טוכל אפילו לא משחק את ההרכב הכי טוב שלו והם כל כך יעילים - כל אחד מבין קאנטה/ג’ורג’יניו / קובאצ’יץ נכנס להרכב שלנו בלי למצמץ.

סתם מעניין אותי מה יגיד @titi_camara על החמצת הפנדל בדקה ה95 של ווסטהאם.

הפעם שחקן עם טון ניסיון אבל קפוא לגמרי.
האם זה עדיין לא מראה שכן נדרש להיות ׳חם׳ גם בבעיטת פנדל, בטח מכריעה בדקה ה95?

נמצא בחופשה בחו’'ל ולא ראיתי את המשחק התבאסתי מהתוצאה ועכשיו זה עוד יותר כשאני יודע שווסטהאם החמיצה גם פנדל בדקה ה 95 :grimacing:

בעניין הבועט, כתבתי את דעתי כבר, זה לא משנה, החימום לפני הכניסה למגרש מספיק כדי להכין בועט ברמה הזאת לקחת בעיטת עונשין מ 11 מטרים, פשוט כ 20 אחוז מהפנדלים מוחמצים וזה היה אחד מהם, הבעיה שזה נראה שכל ה 20 האחוז המוחמצים הם לרעת הקבוצות שלי :joy:

אתמול היה משחק בליגה השנייה בספרד בין ג’ירונה לויאדוליד של וייסמן. ג’ירונה קיבלה פנדל, הכניסה אליו במיוחד מהספסל את כריסטיאן סטואני שבעט בסדר גמור וכבש.

אין פה חוקיות בנושא, זה במקסימום יכול להשפיע פסיכולוגית על השחקן אבל לא נדרש להיות חם במיוחד כדי לבעוט טוב כדור עונשין.

נתת מקרה פרטי וקבעת על פיו חוקים.
פנדל לרוב הוא סביבות ה80% גול. אם שחקן שרק עלה מהספסל יבקיע ב75% אפילו אנחנו לא נרגיש ממש את
ההבדל אך יש הבדל.

האמירות שקובעות כי שחקן קר בועט פחות טוב הן אמירות שמסתמכות (אצלי לפחות) על ניסיון דומה בכדורגל שכונתי.
כשעולים למשחק הראשון רואים שהנגיעות פחות מדויקות והטאץ׳ לא ברמה של משחק רביעי.

בנוסף יש גם את עניין הקהל והלחץ. כמה מקצוענים ששחקנים לא יהיו, תמיד בהתחלה זה מלחיץ יותר ועם הדקות מתרגלים לאווירה ולמצב.

אין לי פה ניתוח סטטיסטי כדי לחזק את טענתי. אבל לדעתי לא חכם להעלות בועט מהספסל.
מצד שני, אם הוא הבועט הטוב של הקבוצה אז יכול להיות שגם כשהוא קר הוא יבעט יותר טוב מאחרים.

לא אחד לאחד כמו בעיטת פנדל אחרי חילוף, אבל בערך של יד “חמה” בכדורסל (האמונה שאם אתה ברצף קליעות יש לך סיכוי יותר גבוה לקלוע את הזריקה הבאה) כתוב שאמנם במשך שנים סברו בעולם המחקר שזה סתם אמונה תפלה אבל בשנים האחרונות יש מחקרים חדשים שמראים שייתכן שיש בזה ממש.
אם זאת היתה פרקטיקה נפוצה יותר בכדורגל מן הסתם היה קל לחקור את זה באופן סטטיסטי אמין יותר אבל בינתיים אפשר אולי לקבל אינדיקציה מסויימת מהמחקרים שנעשו על קליעות.

נובל בעט בצורה לא רעה. דה חאה הימר על הפינה הנכונה וזכה. זה לא היה הפנדל הכי גרוע שאפשר לבעוט (אם כי גם לא הפנדל הכי טוב). בכל מקרה, אני גם הייתי נותן לשחקן הכי מנוסה בסגל שלי לבעוט את הפנדל במעמד הזה.

אתה יוצא נגד זה שהוא מסתמך על בעיטה אחת לקבוע עובדה ומשפט אחרי קובע עובדה שרירותית שאפילו לא מסתמכת על כלום… :person_facepalming:
חוץ מזה הוא לא בא להסתמך על הבעיטה הבודדת הזאת כדי לקבוע עובדות, אלא הביא אותה כדוגמת נגד להחטאה של שחקן שרק עכשיו עלה והחמיץ.

אני לא טוען שיש לי הוכחות ומסביר את ההיגיון שלי.
הוא לקח שחקן שהבקיע פנדל ואמר שהוא הבקיע אז זה נכון.
יחי ההבדל

אז הדוגמה הנגדית הזו מוכיחה שזה ששחקן עולה מהספסל לבעיטת פנדל זה לא 100% החטאה.
אחלה דוגמת נגד לטענה שלא נטענה פה מעולם