מחזור 5 באלופות: מבטיחים את ראשות הבית אחרי 3:1 מול דורטמונד (סוארס, מסי, גריזמן)

אין סיכוי שהוא ידיח את פיקה מההרכב, ברגע שזה יקרה פיקה יפטר אותו.

זה בדיוק מה שאני מרגיש. אוף יש משחק חשוב של ברצלונה היום, נראה לי שאני צריך לראות אותו. זה מזעזע שככה שאני מרגיש, אבל זה המצב כרגע.
עד לא מזמן, כל ערב בו היה משחק ליגה משמים נגד לבאנטה ודומותיה חיכיתי מהבוקר למשחק, שלא לדבר על משחקים חשובים.

זה קצת כמו העונה האחרונה של משחקי הכס. ראיתי כבר את כל העונות, אני יודע שזו סדרה שאני אוהב בתאוריה, והמשכתי לצפות ממומנטום ומתוך תקווה שהמצב ישתפר - אבל בכל פרק סבלתי, ובשלב מסוים כבר התבאסתי לשבת ולראות את הפרקים החדשים ודחיתי את זה כמה שאפשר.

נ.ב, ההגנה של דורטמונד איומה.

מנצחים 3-1 את דורטמונד וטר שטגן הוא המצטיין במשחק. זה אומר הכל. לא מבין , למה ארתור לא פותח ולמה הוא לא נכנס כמחליף.

מדקה 70 לא עברנו כמעט את החצי. חוסר אונים מוחלט. אם טר שטגן והקורה לא מצילים אותנו זה עוד היה נגמר 3-3.

למי יש נתונים אחזקת כדור רק במחצית השניה? בשידור ראיתי שמדקה 65 עד דקה 80 היה לדורטמונד 72 אחוז החזקת כדור.

טר שטגן זה תופעת טבע, ומסי כמה דרגות מעליו.

זה שאנחנו מפסיקים פשוט לשחק בחצי שעה האחרונה כאשר אנחנו מובילים זה פשוט נורא. הוא לא לומד כלום.

הקישור עדיין לא נראה מגובש, אבל כשמסי ביום כזה הכל נראה טוב יותר, וזה כמובן מסכם את בארסה הנוכחית.

אומטיטי פשוט נהדר אבל למדתי לא לפתח ציפיות אצלו, כבר רואה את הדיווחים על כאבים בברך חוזרים בקרוב.

אני לא יודע מה איתכם, אבל אני נהניתי אתמול.
האם זה איך שאני רוצה שברצלונה תיראה באידיאל? ממש לא. האם אני חושב ש-47% החזקה בכדור בבית זה הגיוני? שום סיכוי. אבל כל עוד הדברים היותר חשובים ויותר גדולים לא ישתנו, אני שמח שלפחות קצב המשחק עלה קצת, וששחקנים פחות עמדו ויותר רצו.
כן, אני יודע, יש לי דרישות מאוד מועטות כרגע. וכן, אני יודע שלא תמיד זה יספיק ולא כל הקבוצות יבואו ויפתחו שטחים כמו דורטמונד. אבל בשונה ממשחקים שעברו, לפחות ראיתי שחקנים שזזים, שדוחפים, שמנסים ללכת קדימה וגם מחייכים. כרגע - זו כבר התקדמות.

אני כן רוצה לציין לטובה את גריזמן, שאומנם לא נתן משחק חלומי אתמול, אבל ביחס לזה שהוא היה פחות מתאים לסגנון הזה (לעומת דמבלה, למשל), הוא כן לקח את ההזדמנות ב-2 רגליים, ולפחות מבחינת ההשקעה, עשה את שלו.
מעבר לזה? כל עוד אומטיטי ולנגלה כשירים, אין לי שום בעיה שנמשיך לראות את הציוות הזה, ולו רק כדי לגרום לפיקה להבין שהשד לא כזה נורא בלעדיו.

כמה נקודות לסיום:

1. נכון, לא משחק ענק, ועדיין הייתי מעדיף שהוא היה עוזב כבר בקיץ, אבל ראקיטיץ’ היה יחסית לא רע אתמול. לכו תדעו, אולי המשחק אתמול עצר את צניחת הערך שלו, לקראת מכירה קרובה.
  2. בערך בדקה ה-70 דה יונג לא שם לב למגן שבא מאחוריו, ואיבד כדור ליד רחבת דורטמונד. מדהים כמה שזה נדיר.
  3. למכור את דמבלה? אני בכלל לא בטוח שהוא יעבור את מבחני הכשירות הרפואית לפני חתימה במועדון אחר.
  4. טר שטגן. מה כבר יש להגיד, שלא נאמר כבר?

איזה משחק לא רע היה לראקיטיץ אתמול? באמת? חיפשתי חצי שעה ולא מצאתי לו את הבישול הנהדר שלו לחאכימי י. מי שימצא את זה . תודה. אם לא אומטיטי וטר שטגן המשחק היה שונה לגמרי… (מי מאמין אומטיטי ).

סיכום הפעולות שלו במחצית הראשונה:
דקה ראשונה כמעט מבשל גול ליריבה
כמה דקות אחרי דמבלה מוסר לו טוב לרחבה הוא מתבלבל עם הכדור ומאבד אותו.

עשר דקות אחרי מאבד עוד כדור במרכז המגרש, דה יונג מציל לו את התחת.

להגנתו, במחצית השניה מנזק הוא התקדם למל"ם. לא שמתי לב בכלל שהוא משחק, אז הוא טיפה השתפר.

מה שמדאיג אותי, שהוא יחזור להרכב עכשיו. ושוב נראה את הציות האלוהי וידאל וראיקיטיץ. הצמד חמד מכה שנית…

אני ימשיך להיות “הפולניה” של הפורום, אתמול קיבלנו יריבה שרק לפני כמה ימים קיבלה שלישיה מהמקום האחרון בטבלה הגרמנית, ובאופן מעשי ההגנה שלה הצליחה לתפקד יותר גרוע משלנו. דורטמונד למרות התחזיות הראשוניות שלי, כנראה ממשיכה להיות קבוצה לא יציבה. במחצית הראשונה הם לא הפסיקו למסור למסי וסוארז, זה היה מדהים.

במחצית השניה במשך כמעט חצי שעה לא עברנו את החצי. וטר שטגן והקורה הצילו אותנו. מי שחושב שזה מעודד , רק מראה לאן הדרדרנו.

דרך אגב, הפציעה של דמבלה הכניסה את גריזמן. למאמן הזה יש הרבה מאוד מזל ואפס יכולות.

לגבי אומטיטי, בקשר ליכולת שלו בתור בלם אין לי ספק, אבל מכיון שאני כבר מכיר את הכושר הרפואי שלו. אין לי תקווה גדולה לגביו.

אתה ממשיך לנסות להראות לכולם למה המצב לא משהו ושהם בעצם סתם אופטימיים. למי בדיוק אתה מנסה להוכיח את זה? יש פה, או במקום אחר, מישהו שחושב שהכל טוב? מישהו שחושב שאין מה לשפר? מישהו רשם שהוא מרוצה מהמצב הכללי?
אתה לא הפולניה של הפורום, אבל אתה כן נובח על העץ הלא נכון.

הוא לא שיחק לא רע אתמול, הוא היה רע אתמול. זה מה שהקפיץ אותי. ואם הוא יחזור להרכב. המשחק של אתמול רק הפסדנו בו.

אתמול לא שיחקנו בצורה שהיא שונה ממשחקים קודמים, פשוט קיבלנו יריבה עם הגנה שהיא בדיחה מהלכת. אפילו יותר משלנו.

נ.ב דרך אגב שום הפתעה שהיה שיפור מסוים במשחק ההגנה. ברגע שפיקה לועס גרעינים ביציע . זה השיפור. אין לי שום ציפיה שהוא ימשיך בזה. כי יש לו תעודת ביטוח בהרכב.

האסימון נפל: בארסה מסוגלת להיות קבוצה ממש טובה נגד קבוצות חסרות מחץ ומאידך להתקשות נגד קבוצות שיכולות להעניש אותה על היותה גבינה שוויצרית (בכל הכרוך ב-סגנון, אחידות, לחץ וצורה).

אז דיוס שוב הופיע, אבל דיוס תמיד יופיע כשמולו יש מרווחים וחוסר תיאום בהגנת היריבה+הימנון ליגת אלופות. כלום מזה לא יעזור מול קבוצות טופ. מדהים אותי שהפרעוש (שיודע את זה) מצליח לחייך כלכך אחרי הבקעה.
פעם החיוך שלו היה הברומטר לאמת הקבוצתית. היום? סבבה אגוזים.

אגב
טר שטגן אשם באי הדחתו של ארנסטו. אבל אין מה לעשות, זה מוסר עבודה של גרמני.

אגב 2
דמבלה דומע זה מבאס אבל לפחות מעיד על הכוונות הרציניות שלו. מקווה שיעזרו לו להתאים את עצמו וגופו לאמביציות שמוטלות עליו.

אני נהניתי מהמשחק.
קודם כל, לא ראיתי קבוצה שבעה ואמיגוס. ראיתי קבוצה שרצתה לנצח ונתנה שואו 70 דקות. זה שיפור עצום לעומת רוב המשחקים העונה.
כמובן כשמסי בא לעבודה ככה זה הרבה יותר קל והרבה יותר אטרקטיבי לצופים.
אני הייתי מרוצה מהקישור ומראקיטיץ’ בפרט. כן, הוא עשה טעויות כמו שמשה דואג להזכיר, אבל הוא גם הועיל לנו בהנעת הכדור, בתרומה להגנה והגיע הרבה פעמים עד לרחבת היריב כדי להיות אופצית מסירה. כמו שקשר בברצלונה צריך לשחק. יחד עם זאת , אין לי מושג מדוע הוא הועדף על פני ארתור.
גם אומטיטי נראה בסדר גמור. אולי הספדנו אותו מהר מדי. הוא הוריד הרבה חלודה מאז המשחקים הראשונים אחרי הפציעה, וכרגע הוא נראה סביר. אני רוצה להאמין שבעוד כמה משחקים הוא ישתפר עוד ומי יודע, אולי יוריד את פיקה לספסל.
אני עדיין לא מתחבר לגריזמן, למרות הגול. לא הוא ולא דמבלה לא תרמו הרבה. דמבלה היה פעיל, אבל כשקיבל את הכדור הוא מסר אותו אחורה או איבד. לא תרם הרבה. גריזמן בעיקר עסוק בהגנה או במסירות אחורה, והגול שלו נראה לי מקרי. הוא לא קיצוני שמאלי, הוא לא מוצא את עצמו שם, ואין לו מקום אחר במגרש להצטיין. עדיין לא מבין למה קנינו אותו.
הפניקה ב 20 דקות אחרונות הזכירה לי קצת את אנפילד. בארסה לא יודעת לשמור על תוצאה, זה נראה פטתי.